Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) zoli03 válasza belsodavid (#7500) üzenetére


zoli03
őstag

Keresőlámpa alatt tudtommal a minél inkább thrower lámpákat értik (nekem legalábbis így logikus). A ZY-T620 szerintem gyengébb thrower lenne valamivel, az nem lenne előrelépés. A TR-J12 meg nagyon flood lámpa, teljesen ellentéte a másik kettőnek.
Egyébként nem úgy volt, hogy eladod az STl-V2-öt?

[ Szerkesztve ]

(#7502) belsodavid válasza zoli03 (#7501) üzenetére


belsodavid
aktív tag

De igen, csak sajnos nevetséges ajánlatokat kaptam egy 1 hónapos lámpáért. Ebben az időszakban nem igen használom ki, inkább télen használtam. Az nem feltétlen baj, ha nagyot terít, de ha majdnem tudná mellette azt távolságban, mint az stl v2, akkor tetszene. Igazából kukoricást kellene vele bevilágítani. Az 5x Q5-ös trustfire majdnem tudja azt mint az sky ray. Mondjuk az 250m-ig erőteljesen világít! Sz Stl-el megvolt a 334m.

(#7503) zoli03 válasza belsodavid (#7502) üzenetére


zoli03
őstag

Az STL-V2 valamivel gyengébb, mint az SR51. A táv kb 90m. Egyébként a 3 ledes TrustFire/UltraFire se rossz, korn linkelt be a sajátjáról képeket, amit átalakított, így már igen jó fénye van, és kb feleannyiból meglenne eBay-ről, mint egy TR-J12.

(#7504) Cyborg válasza arti1121 (#7497) üzenetére


Cyborg
őstag

Arti,
szerintem ez a T20cs az F42-re hajaz, vagy egymásra hajaznak.

Az F42-nek picit nagyobb a feje, megáll a talpán, fele annyiba kerül, meg van neutralban is:)
Ja , és láttál már élőben:)

(#7505) belsodavid válasza zoli03 (#7503) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Nem rossz ez egyáltalán. Szerencsés helyzetben vagyok, mert azt tartom meg amelyik jobban tetszik (családban marad mind a kettő). Szerintem A Tr-j12 is tudja a 150-200m-es távolságot és mellette az udvarban is tudom használni. Igaz nincsenek nagy igényeim, de kipróbáljuk. Szerintem jobban használhatóbb mint az STL. A lámpa a gazdájának pedig kukoricást bevilágítani kell, amire az STL nagyon megfelel, mivel próbáltam az adott területen. Én meg annak ellenére, hogy a z STL egy brutális lámpa igényt tartanék egy kicsit nagyobb szórt fényre, a távolság csökkenése nem nagy dolog, mivel nekem annyira nem kell a 335m-es távolságot világítanom.

Valaki konkrétan írna a TR-J12-ről bővebben? Érdekelne egy kisebb leírás, a képek ellenére.

(#7506) arti1121 válasza Cyborg (#7504) üzenetére


arti1121
senior tag

Laci neked az F42 high modba mennyi a felvett áram?? most olvastam hogy a t20cs 1.2A- en megy a led itt

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7507) tjano8


tjano8
csendes tag

Üdv! 18650-es akkura és töltőre lenne szükségem.
Eddig ezt a töltőt néztem. Akkunak meg sima piros UltraFire aksikat néztem. Ezekről van valakinek tapasztalata? Vagy esetleg javaslat, hogy mit érdemes venni (tőltő, akksi).
Egyakksis C8-asba kellene. Ha jól tudom ebbe nem kell védett. Amúgy a védett akkuhoz más töltő kell? Vagy a simához való töltő is jó hozza?

(#7508) arti1121 válasza tjano8 (#7507) üzenetére


arti1121
senior tag

ha tudsz szerezni olcson olyan laptop akut amit mások kidobnának abban lehet olyan 18650 ipari cella ami jo a c8-ba. én van mikor 6db jo cellát vaszek ki belöle. töltöböl ezt szoktuk ajánlani töltö . ha kifogod a laptop aksit valoszinüleg errösebb akut veszel ki belöle mint a piros ultrafire.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7509) Cyborg válasza arti1121 (#7506) üzenetére


Cyborg
őstag

Asszem 2.2 Amper, mint a leírásában.
Most lemértem itthon egy foskazal vékony vezetékes műszerrel,amiben le van merülve a 9V-os elem, így 1,8 Amper

(#7510) Cyborg


Cyborg
őstag

Egyébként 1,2Amperrel nem lesz 658 lumenes lámpa, és egy ilyen cég nem szokott hazudni. Annak a T20cs-nek is muszáj 2amper körül mennie.

(#7511) tjano8


tjano8
csendes tag

A link alapján, amit küldtél, ez a töltő elég gyengécske: 100mA/h-val tud csak tölteni sajnos. De Laptop akkut ki fogom próbálni, kösz.

(#7512) zoli03 válasza tjano8 (#7511) üzenetére


zoli03
őstag

Az a töltő 1Ah-val tölt, nem 100mAh-val.

(#7513) tjano8 válasza zoli03 (#7512) üzenetére


tjano8
csendes tag

arti1121 által linkelt oldalion van egy tesztvideó: [ez], ahol csak 100mA-t mér multiméterrel...

(#7514) zoli03 válasza tjano8 (#7513) üzenetére


zoli03
őstag

Annak pedig 1A-rel kell töltenie, mert lényegesen gyorsabban feltölti az akkut, mint a TR-001 (ami 500 mA-rel tölt). Többen is használnak ilyen töltő a fórumról, biztos lehetsz benne, hogy 1A-rel tölt és ennél jobbat nem kapsz ár-érték arányban.

(#7515) sanzi89 válasza tjano8 (#7513) üzenetére


sanzi89
addikt

A zöld jelzés azt jelenti, hogy a töltés kész. Ezt bizonyítandó mérte meg a V-ot. Utána betette az aksit, ami érzékelte, hogy fullon van az aksi, ezért csepptöltés üzemmódba lépett, ami 100mAh. Szerintem ez pont, hogy sok egyébként, :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7516) tjano8 válasza sanzi89 (#7515) üzenetére


tjano8
csendes tag

Köszi a segítséget, azt tényleg nem figyeltem, hogy milyen színnel világít a led, és hogy ez már a feltöltöttnek a csepptöltése xD, de akkor megvan, hogy milyen töltőt veszek. Ebayen találtam is egyet $5,5-ért [$5,5-ért].

(#7517) gepeszgyerek válasza tjano8 (#7516) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Amit linkeltél töltőt,ugyanolyan töltőm érkezett most kettő, de az egyik amikor beletettem a két elemet tölteni erős ciripelős hangot ad ki, a másik teljesen hangtalan, szerintetek valamilyen baja lehet?

Trustfire TR-3T6 valaki tud hozzá valamilyen üzemidőt 2 illetve 3 elemmel üzemeltetve?
Plusz kinek hogy melegszik hosszú távon a lámpa világítás közben

Előre is köszi

(#7518) gepeszgyerek válasza gepeszgyerek (#7517) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Most már abba hagyta, teljesen csendben üzemel.

(#7519) gepeszgyerek


gepeszgyerek
csendes tag

OEM töltővel 2 védetlen elem tölthető egyszerre?
Ezeknek a LI-on elemeknek töltés közben szabad melegedniük vagy teljesen hidegnek kellene lenniük töltés alatt?

(#7520) arti1121 válasza gepeszgyerek (#7519) üzenetére


arti1121
senior tag

lehet vele tölteni 2db elemet mivel 2csatornás. Kicsit szoktak melegední.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7521) gepeszgyerek válasza arti1121 (#7520) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Köszi a választ.
Hát ez a Trustfire TR 3T6 elég brutális a C8-hoz képest.

(#7522) arti1121


arti1121
senior tag

ultrafire uf-980l vs sunwayman T20CSuf-980l

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7523) zoli03 válasza gepeszgyerek (#7521) üzenetére


zoli03
őstag

Van multimétered? Ha igen, mérd meg mennyi áramot vesz fel. Könnyen lehet, hogy eléggé alul van hajtva. Korn belinkelte az övét, amit átalakított, úgy jóval erősebb.

(#7524) gepeszgyerek válasza zoli03 (#7523) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Még nincsen, de befogok szerezni egyet a héten és megfogom mérni, mert érdekel, ha többet is kilehet hozni belőle.

(#7525) gepeszgyerek válasza zoli03 (#7523) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Még nincsen, de befogok szerezni egyet a héten és megfogom mérni, mert érdekel, ha többet is kilehet hozni belőle.

(#7526) Cyborg


Cyborg
őstag

Jó reggelt!

Kitaláltam a hétvégén, hogy megkeresem, melyik a legjobb thrower, és a legjobb a flooder, és megszabtam neki max. 100 Dolláros határt. Aztán rájöttem, hogy ehhez én marha kevés vagyok egyedül, és szeretnék egy kis segítséget kérni, aki ráér, és van kedve beszállni a kutatásba.

Elvárás nem nagyon van, az összeghatárt kivéve, csak, hogy 18650-el menjen, és előny, ha vmi elérhető neutral, vagy meleg fehér leddel. Ja, és stl-v2 nem játszik, szólok előre, direkt nagyobb fejű lámpákat keresek (60mm=<) :)

Találtam pár lámpát, de igazából sokat nem tudok róluk, csak ami le van írva, uh szívesen veszek minden ötletet, akár új lámpa, ami elkerülte a figyelmem, akár tapasztalat, észrevétel, satöbbi bármi.

Én eddig jutottam.

Throwerek:

[SUNWAYMAN T40CS] - garantált minőség, kidolgozás, nem lehet mellényúlni, olcsóbb, mint a T20CS Arti:) , de azért nézzünk szét még
[Shadow TC500] - T40CS klón, de van belőle neutral, ez poz.
[Balder BD-4] - ez is márkás, van meleg fehér is belőle. 35700 lux
[Crelant 7G5-V2] - semmit nem tudok róla, de van belőle neutral ledes is
[Trustfire X9] - erről se hallottam még
[Ultrafire UF-T60]

Flooderek:

[TrustFire TR-J12] - kicsit sok led, kicsit hosszú, de láttam élőben, és gondoltam berakom ide, amúgy marha jól terít:)
[Ultrafire UF-T70]
[SKY-RAY King]
[Sky Ray G36]
[SolarStorm 5xCREE XM-L T6] - neutralban is elérhető
[DRY] - szintén elérhető neutralban, ezeket amúgy jobban csípem, mint a 30centis "vascsöveket"
[4xCREE XM-L T6] - ennek még márkája sincs:)

d4d, ha nem baj, ezt a másik fórumra nem teszem be (így ebben a formában nem is tudnám), de azért rád is számítok:)

Várom az ötleteket, javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#7527) zoli03 válasza Cyborg (#7526) üzenetére


zoli03
őstag

X9 kicsit gyenébb thrower (direktbe kötve próbáltam, szóval nem volt alul hajtva), mint az STL-V2. Én amiket nézegettem, ennél nagyobb fejűt nem találtam.
100 dollár alatt van még a TR-J18, és azt írják, erősebb, mint a TR-J12.

(#7528) arti1121 válasza Cyborg (#7526) üzenetére


arti1121
senior tag

Laci nem tul rég linkeltem kb140 lámpárol képeket. Ezeket egy német forumon találtam,lehet köztük vannak ezek is. 2 beállitásosak

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7529) QWAZU válasza Cyborg (#7526) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Szia! Az általad belinkelt throwerek közül kettőnek nagyobb a fej átmérője, mint a skyray stl-v2-nek(de ezeknek is csak 2mm-rel), a többi vagy ugyanakkora(62mm) vagy kisebb. Hogy ezek közül valamelyik is jobb thrower-e, nem tudom, de nem lepődnék meg, ha páran nem érnék el az stl-v2 képességét sem. Árban kivétel nélkül mind jócskán feljebb vannak, mint az stl-v2, ketten pedig az általad szabott 100 dolláros határt is elhagyják... Sajna nem tudok Neked 100 dollárig olyat mondani, amelyik biztosan veri az stl-v2-t(fejméretben és fénytávra), de szerencsére vannak itt nálam sokkal hozzáértőbbek, én is kíváncsi vagyok, hogy mit ajánlanak!

(#7530) QWAZU válasza zoli03 (#7527) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Ez a "gyönyörű nevű" ZHI JUN JD-9668 elég jó lámpának tűnik. Először is szimpatikus, hogy vélhetően nem hazudnak a 850 lumennel, mint sok más gyártó. A fejméretből adódóan is jó thrower lehet. Ráadásul a "nevenincs" gyártók közt nem sok gyárt olyan lámpát, amelyiken így normálisan van elhelyezve a kapcsoló és nem a végére tették, idióta módon. Hab a tortán, hogy még töltője is van és nem kell mindig szétszedegetni. Ha akku állapotjelzőt is tettek volna bele, szinte tökéletes lenne, főleg ennyiért... Nagyon örülnék, ha valaki rászánná magát egy ilyenre, mert szerintem (is) jó vétel lehet!

(#7531) Cyborg válasza QWAZU (#7529) üzenetére


Cyborg
őstag

Igazad van, valóban, nem tudom miért, de kisebbre emlékeztem a Stl-v2 fej átmérőjére.
Igen, belinkeltem olyat is, ami drágább, mint 100, a T40CS valahol 102, valahol 101dollár, a MF-on 118 dollár, de biztos lehet abból is faragni, ha jobban szétnéz az ember.

Elsőre a T40cs fogott meg, 500m-t írnak rá, meg olvastam, hogy nem is olyan hideg a fénye, meg hát mégiscsak egy sunwayman, csak gondoltam bevonom a többieket is,kinek mi a véleménye, akinek van kedve megosztani.

Az EDC lámpákat már úgyis szétveséztük, a Balder SE-2 most a bestbuy, fejlámpában a Spark , vagy Zebralight. Persze tudom, ez is egyéni, de fejlámpából nem nagyon van neutral, dolgozni/közelre meg csak az való.

(#7532) Cyborg válasza zoli03 (#7527) üzenetére


Cyborg
őstag

Ez marhajó , 31,5cm, 800g
Ideális, esti sétához, akinek mellé ütök vele, az is meghal:)

(#7533) QWAZU válasza Cyborg (#7532) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Én ilyen célra csákány nyelet viszek magammal, azt nem sajnálom... :)

(#7534) QWAZU válasza Cyborg (#7531) üzenetére


QWAZU
csendes tag

A Sunwayman-ok nekem is nagyon tetszenek, képekről is tisztán látszik, hogy jó minőségű lámpák. A T40CS akkor tetszene igazán, ha a hátsó kapcsolóját nem lógatták volna ki... Viszont a V60C szerintem egy igazán jó lámpa lehet, csak annak meg az árcédulája nem tetszik... :)

(#7535) korn válasza QWAZU (#7530) üzenetére


korn
aktív tag

Alul van hajtva, valami 2A körül mehet a ledre. Viszont rendesen meghajtva + U2-es leddel 80k lux körül tud. Az azért már csúnyán veri az összes 60-62cm fejű lámpát márkától függetlenül.

(#7536) Cyborg válasza QWAZU (#7534) üzenetére


Cyborg
őstag

Nekem is pont ez nem tetszik benne! :)
F.szért nem lehet azt eltakarni, hogy néz már így ki?

(#7537) arti1121 válasza Cyborg (#7532) üzenetére


arti1121
senior tag

cyborg itt vannak a 120 beamsoot képnek a linkje taschenlampen- forum

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7538) Cyborg válasza zoli03 (#7527) üzenetére


Cyborg
őstag

Egyébként az igazság az, hogy még csak most barátkozom a 3 ledes lámpákkal is, nehogy az 5- 7-ledesekkel. Valahogy nem tudom, sok, teljesen szembe megy a józan , paraszti érzéseimmel.
Mindenestre már kíváncsian várom az új, 24 ledes trustfire-t, vajon hogyan fog kinézni:)

Köszi a linket Arti, közben visszakerestem már nap közben, csak nem volt még időm áttanulmányozni.

(#7539) arti1121


arti1121
senior tag

nézegettem ma az ilyen kompakt lámpákat és ennek a zebralight sc600-nak nagyon barátságos a mod kiosztása. nem tudom hogy a valoságbe ez a 0,09lumen mit takarhat. egyébklnt az adat szerint 80napig birja. azért ez nem rossz

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7540) d4d válasza Cyborg (#7526) üzenetére


d4d
tag

ötletem, Sunwayman T40CS XM-L U2-vel, 788 helyett 848 lumennel, elvileg már kint van, de hkeqnél vagy manafonton még nincs fent.

A T6-osnál selfbuilt 820 lument és 46750 luxot mért, ugyanitt az SR51 800lm/39250 lux

elemlampa.blog.hu

(#7541) dances


dances
tag

Sziasztok!

Az olcsó töltők közül melyik tudja azt, hogy magától kikapcsol, ha feltöltötte a telepeket;
tehát nem tölti túl azokat?

egyik
másik

Melyikkel van kevesebb gond?

Only the Good die young.

(#7542) QWAZU válasza korn (#7535) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Az a baj, hogy nem is értem ezt a jelenséget, hogy alul hajtják a ledeket, ez miért jó nekik? Sajnos ez a lux érték nekem nem sokat mond. Esetleg kandelában kifejezve és mondjuk az SR51-hez viszonyítva mit jelent ez? (csak, hogy legyen valami viszonyítási alapom...)

(#7543) BigBlackDog válasza dances (#7541) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A Trustfire-t ajánlanám személy szerint (a másik biztos tölt még akkor is, ha a led zöldre váltott).

(#7544) arti1121 válasza QWAZU (#7542) üzenetére


arti1121
senior tag

gondolom probálnak egy ésszerü kompromisszumot kötni az üzemidö javára.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7545) zoli03 válasza arti1121 (#7544) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem inkább a lehető legolcsóbb alkatrészekből próbálják összerakni a drivert. Ha már 0,1 USD-dal kevesebből is meg tudják csinálni a drivert (sok lámpánál sok pénz), akkor úgy fogják, az se számít, ha rosszabb. Meg így majd többen vesznek normális drivert bele.

[ Szerkesztve ]

(#7546) QWAZU válasza arti1121 (#7544) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Ezt akkor érteném, ha csak egy fokozat lenne. Több fokozatú lámpánál miért van erre szükség? Legerősebb módban mehetne szabályozás nélkül a led (persze, ha amúgy a lámpa egyéb paraméterei megengedik), nem pedig szándékosan lebutítva...

(#7547) dances válasza BigBlackDog (#7543) üzenetére


dances
tag

Ugye ezzel a Trustfire töltővel protected-es akkuk gond nélkül tölthetők?

Only the Good die young.

(#7548) gepeszgyerek válasza dances (#7547) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Persze, csak már kétszeresen védve leszel :)

(#7549) kowik válasza dances (#7541) üzenetére


kowik
tag

Az OEM kikapcsol ha végzett a töltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#7550) kowik válasza BigBlackDog (#7543) üzenetére


kowik
tag

Az OEM is kikapcsol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.