Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) hpsafl


hpsafl
tag

Mi most a helyzet aksi téren?

Honnan érdemes 18650-es Samsungot/Panasonicot esetleg mást(3000mAh körül, vagy fölött) rendelni?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#18002) Dluinet válasza hpsafl (#18001) üzenetére


Dluinet
nagyúr

saját vélemény, nem kell megfogadni:
sehonnan, 2600mAh a legkiegyensúlyozottabbak
ami ennél nagyobb ott valami hiányosság van
SANYO/Panasonic a legmegbízhatóbb
ára kb $7/darabtól és felette

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18003) hpsafl válasza Dluinet (#18002) üzenetére


hpsafl
tag

Közben megoldódott, de azért köszi.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#18004) Kolty


Kolty
aktív tag

Nem jár errefele véletlenül egy lámpa kedvelő, tesztelgető vas megyei emberke? (talán villanyszerelő)

(#18005) Pttypang


Pttypang
veterán

14500 AA akksihoz mennyire egyszeru toltot szerezni, illetve milyen akksit ajanlotok?
Adyka, ezzel meg is vagyok

Bongeszek kozben visszafele, de azert megkerdezem. Csodaebay 5 ledes zseblampahoz

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#18006) BaLee válasza Kolty (#18004) üzenetére


BaLee
addikt

Lámpa kedvelő és tesztelgető vagyok és vas megyei. :)

Villanyszereléshez mondjuk nem értek. :D

(#18007) Kolty válasza BaLee (#18006) üzenetére


Kolty
aktív tag

Okés, köszi, hogy jelentkeztél.
Figyi helyben lehet kapni valahol lámpába beépíthető ledet?
Esetleg tudsz olyan helyet ahol viszonylag jó áron lehet lámpát venni?

(#18008) BaLee válasza Kolty (#18007) üzenetére


BaLee
addikt

Írtam privátot.

(#18009) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

18650-hez lehet itthon jó árban töltőt kapni? Ha nem, akkor honnan mit ajánlotok, ami minőségben már elég jó?

(#18011) Chosen válasza BigBlackDog (#18010) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, de ez elég húzós nekem :( Ádykával sikerült egyeztetnem, 700 Ft-ért lesz tőle egy töltőm. :)

(#18012) BigBlackDog válasza Chosen (#18011) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor nem szóltam. Tény, hogy van ennél alacsonyabb áru, mások véleménye alapján teljesen használható töltő is, csak nem írtál árat, nekem meg a linkelt típussal pozitív tapasztalatom volt, azért írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#18013) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Biciklire szeretnék lámpát, amit tudok kézilámpaként is használni. Legyen jó erős, min. T6 vagy inkább U2, és nem nagy. Legyen minimum 3 erősségi fokozat, és hogy a villogás ne jöjjön elő minden állításnál. És amihez 18650-es akku passzol. Árban kb. 3-4 ezerre, max. 5 ezerre gondoltam.
Milyet ajánlanátok?

Köszönöm előre is.

(#18014) zoli03 válasza peter889 (#18013) üzenetére


zoli03
őstag

Convoy S2 vagy S2+. LED-et és drivert tudsz választani, sokféle verzióban gyártják, a villogó módokat ki lehet kapcsolni, méretre is elég kicsi és 15-16 USD körüli áron van.

(#18015) peter889 válasza zoli03 (#18014) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a tippet. Én is pont arra gondoltam. A Fasstech-ről jó lesz?
Van többféle, többféle vetítési képpel. Pl. van ez az XM-L2 U2-es: [link]

És van ez, ami ugyan csak XM-L U2-es, de mintha a vetítési képe kedvezőbb lenne: [link]

Gondolom, ezek közül érdemes választani, hiszen ezek U2-esek és 2800 mA-esek.

Mi a véleményed, véleményetek?
Szerintetek konkrétan melyik lenne a legjobb?
És az egyes lámpáknál a legelső paraméter pl. S2, M2, S7, stb. mit jelent?
És mit jelent az EDC?
Egy apróság: a T4-es lámpa miért drágább, mint az U2-es? (Ráadásul jóval gyengébb a fénye.)

Köszönöm szépen előre is. (Már elnézést a sok kérdésért.)

[ Szerkesztve ]

(#18016) Chosen válasza BigBlackDog (#18012) üzenetére


Chosen
addikt

Valóban nem írtam, ha szolgáltatásokban fullos töltőt kerestem volna, akkor teljesen jó alternatíva lett volna. :R

(#18017) zoli03 válasza peter889 (#18015) üzenetére


zoli03
őstag

FastTech megbízható, de ha máshol olcsóbb, ott is megveheted.

Egyik S2, másik S2+, amit linkeltél. A LED bin kódja miatt nem fog változni a vetítési kép, az S2+-nak rövidebb a foncsora, valamivel jobban terít. De a képre ne adj, nem így néz ki a valóságban, gondolom nem is ugyanolyan beállításokkal fényképezték, úgy meg nincs is értelme összehasonlítani.

Ne a bin kód alapján válassz, azt a pár lument nem fogod észrevenni sose, szerintem a színhőmérséklet fontosabb.

A 2800 mAh-s melegedni fog max fokozaton, biciklin valószínűleg bírni fogja, de kézben nem sokáig (hacsak nem télen, szabadban használod). De a közepes fokozat is elég erős.

Az S2, M2, S7, stb a lámpa típusa, teljesen más lámpákat takar.

EDC: every day carry, olyan akármi, ami szinte mindig nálad van. Ez elfér zsebben is, bármikor nálad lehet, de egy több akkus, nagy reflektoros lámpára nem lehet azt mondani, hogy EDC.

T4 nem olyan elterjedt, gondolom nem gyárt belőle annyit a Cree, ezért lehet beszerezni is drágább.

(#18018) kowik válasza peter889 (#18015) üzenetére


kowik
tag

Jó választás mindkettő.
S2, M2, S7 A lámpaház típusa. Ha beírod a keresőbe meglátod.
EDC= Every Day Carry ~(Hétköznapi használatra)
A T4-nek sárgább a fénye. (az mindig drágább)

(#18019) DeFranco válasza DeFranco (#17995) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerény up

(#18020) peter889 válasza kowik (#18018) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :R
Nekem úgy tűnik a kép alapján, hogy az S2-nél finomabb az átmenet a fényes belső kör és a külső gyengébb körgyűrű között, mint az S2+ nál, ez kevésbé fárasztó a szemnek, és sztem biciklin is jobb, mivel nem csak egy szűk helyre koncentrál erősen. Már ha lehetne adni a képre. Vagy nem jól látom?
Van itt aki rendelt mindkettőből és össze tudja hasonlítani az S2 és S2+ vetítési képét?

Az S2+ nál miért nem írják oda hogy EDC?
Hiszen picivel kisebb és könnyebb is.

Ha inkább a színhőmérsékletre kell adni, akkor nem T4-et a legérdemesebb venni? Hiszen annak a fénye áll a legközelebb a napfényéhez. A szemnek az a legbarátságosabb. Igaz, kicsit gyengébb, de sztem az nem vészes. Vagy van vmi más hátránya az U2-höz képest?
U2-őből nincs meleg fehér?

Más, kevésbé lényeges: mi értelme van a nagyfejű lámpáknak? Pl. a C8-asnak. Nem akarok olyat venni, csak kíváncsi vagyok. Jobb a fényhasznosítása vagy a hőelvezetés miatt van?

Köszönöm szépen előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#18021) Myers válasza peter889 (#18020) üzenetére


Myers
senior tag

Távolabbra világítanak, keskenyebb csóvában. Banggood-on is elég nagy S2 választék van.

A 2800mA-es keményen melegszik, 1-2 perc alatt kis túlzással tűzforró. Még közepesen is 5-8 perc alatt eléggé felmelegszik. Szerintem a 2100mA-es használhatóbb.

http://www.muszaj.hu/

(#18022) peter889 válasza Myers (#18021) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ. Az S2+ világít távolabbra keskenyebb csóvában?
Szerinted melyik a jobb: az S2 vagy az S2+ ?

[ Szerkesztve ]

(#18023) #67544576 válasza peter889 (#18022) üzenetére


#67544576
törölt tag

Nem! A C8 világít messzebbre. Az S2 is távolabbra világít az S2+-nál. :)
Kerékpárra jobb választás az S2+!

[ Szerkesztve ]

(#18024) kowik válasza peter889 (#18020) üzenetére


kowik
tag

Minél nagyobb és mélyebb a foncsor annál messzebbre világít. Viszont közelre csak kis területet világít meg nagy fényerővel.
A színhőmérséklet ízlés dolga, én nem szeretem a sárgás fényt. Az én kedvenc színhőmérsékletem a 2B.

(#18025) Kozy10


Kozy10
tag

Megérkezett nekem is a Banggoodról 2600-as védett Sanyo akkuk(ùj arany színű a vége). Szept. 5–én rendeltem, okt. 1–én kaptam meg svéd postával. A 4-ből 1 rossz. Xtar VP2 -es 4,4 voltosnak mutatja :-( lámpában és powerbankban se működik. Megreklamáltam videót mellèkelve,remélem küldenek egy cserét...

(#18026) peter889


peter889
őstag

Azt hiszem átvertek az Ebay-en. :U
Fejlámpát rendeltem XML-T6-osat, ma vettem át, de már az érkezésnél feltűnt, hogy túl könnyű.
A ledje láthatóan jóval kisebb, mint a másik CREE XML-es fejlámpámnál.
És a led paneljére nincs beleírva, hogy "CREE XML", csak hogy "LB"
Világításnál is jól láthatóan gyengébb.
A led paneljének hátoldalát nem tudom megnézni, mert sztem ahhoz ki kéne forrasztani.
Átvertek?
Eddig többször rendeltem az Ebay-ről, de nagy csalódásban eddig nem volt részem.

Ráadásul nem is magamnak rendeltem, szóval még magyarázkodhatok is majd.

Köszönöm az eddigi válaszokat még elgondolkodom az előbbi témán.

[ Szerkesztve ]

(#18027) Dluinet válasza peter889 (#18026) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rendeltem egy ilyent, ha megjön, akkor honnan tudom megállapítani majd, hogy igazii-e? :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18028) peter889 válasza Dluinet (#18027) üzenetére


peter889
őstag

Jó kérdés, majd itt a szakértők megmondják. Én is csak onnan sejtem, hogy hamisítvány, hogy van egy másik eladótól rendelt is. Nekem is ugyanolyan elvileg mindkettő, KC-002B.

Az értékelések csupa pozitívak voltak ennél is, persze lehet, egyik értékelő sem ért a témához.

(#18029) Dluinet válasza peter889 (#18028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az igazit mennyiért adták, és a hamisat?

Én is KC-002B -t rendeltem. 800 lument írtak hozzá.

Esetleg letudnád mérni a tömegét mindkettőnek (akku nélkül)?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18030) zoli03 válasza peter889 (#18026) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudsz fényképet csinálni a LED-ről?

(#18031) peter889 válasza Dluinet (#18029) üzenetére


peter889
őstag

Nekem is 800 lument írtak hozzá, teljesen megegyezett a terméklap mindkettőnél.
Sajnos elég ramaty a konyhai mérlegem, az eltérés nem nagy, kb. 5 deka. De lehet éppen elég....
A jót kb. 3 ezerért, a rosszat 2-ért adták. De a 3000-es eladó is kb. 2-ért árulja már.

(#18030) zoli03, Sajnos a SonyE teló kariján lévő képet nem tudom a szám. gépre vinni.

(#18032) zoli03 válasza peter889 (#18031) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor nézd meg itt, az XM-L-t könnyű felismerni, aztán akkor kiderül, hogy az van-e benne.

(#18033) Dluinet válasza peter889 (#18031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos nekem még sem igazi, sem hamis nincs,
így nem tudom majd megállapítani, hogy amit kapok az milyen lesz.

Elég nekem a közelítő érték is, és 5 deka különbség rengeteg egy ekkora terméknél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18034) peter889 válasza zoli03 (#18032) üzenetére


peter889
őstag

Az a helyzet, hogy a ledek mindkettőnél megszólalásig olyanok mint az általad linkelt képen (sárga négyzet).
De a valóban erős fényű lámpánál a sárga négyzet területe kb. 4-szer akkora (egyben van és nem 4 részre osztva), mint ennek az újonnan rendeltnek. Ehhez már nagyító is jó volna. :U
A erős fényű paneljén ott van, hogy CREE XML, ennél pedig csak az "LB" felirat díszeleg.

Bocs, hogy nem írtam azonnal, csak telefonom volt.

(#18033) Dluinet, most megemeltem mind2 fejrészét és durván DUPLA volt az eltérés a tömegükben.

[ Szerkesztve ]

(#18035) peter889 válasza Dluinet (#18033) üzenetére


peter889
őstag

De még legalább reménykedhetsz, hátha jót kapsz. :) Mert akkor tényleg megéri az árát.

(#18036) Dluinet válasza peter889 (#18035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lemérnéd, és leírnád a tömegüket? Nagyon sokat segítenél. :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18037) peter889 válasza Dluinet (#18036) üzenetére


peter889
őstag

Olyan konyhai mérlegem van, amiről eltűntek a rovátkák, nagyon ramaty, olyan 15 dekásnak saccolom a gyenge lámpát, az erős fényűt 5 dekával többnek. Csak a fejrészt nem tudom levenni.
De nem biztos, hogy ez a döntő, elvileg létezhetne profibb hűtés, ami könnyebb - már amennyire én tudom.

[ Szerkesztve ]

(#18038) Dluinet válasza peter889 (#18037) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi

az eladó TN számmal postázta, tehát követhető volt a csomag?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18039) peter889 válasza Dluinet (#18038) üzenetére


peter889
őstag

Nincs mit, szívesen. Nem volt nyomkövetett.

(#18040) Dluinet válasza peter889 (#18039) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már írtam a másikban, hogy kérdezgesd az eladót, hogy mikor érkezik már meg

a szállítási határidő lejárta után 21 napra, pedig kérd vissza a pénzed

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18041) Ádyka válasza peter889 (#18034) üzenetére


Ádyka
őstag

Mostanában az U2 ledesek fehér hűtőcsillagon vannak "LB" felirattal. Ettől még simán látszik, hogy T6/U2 led van rajtuk. Ha 6 sávot látsz a ledben akkor nem lehetsz nagyon átverve.

Az ilyen kinézetű lámpák némelyikének pocsék a hűtése. Nem mondom, hogy pont ennek, de pont így néz ki. Nagyon olcsón adják őket, de semmi hűtés nincs mögöttük. Érdekesség képpen mértem a melegedését egy ilyennek, és 140 foknál feljebb nem hagytam menni magát a ledet, mert valami 150 fok körül van a tűréshatáruk. Pedig max 2 A-en mennek. Ezeket max fél fényerőn illő használni, és pár perces full fényerőn.
A nagyobb tömegűnek lehet van valami normális alu tömb a csillag mögött.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#18042) Kolty válasza Ádyka (#18041) üzenetére


Kolty
aktív tag

Ennek milyen hűtése lehet?
http://adyka.xxl.hu/lampak/feju2nagy.jpg

(#18043) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nézem ezt a két lámpát:

[link]

[link]

árban megegyezik, viszont abban a segítségeteket kérném hogy:

- a két márka közül (uinfire/ultrafire) jobb-e vagy kerülendő-e valamelyik
- az egyikben Cree XP-E R2 (240LM) led van a másikban Cree XP-E Q5 (450LM) - itt is azt kérdezném, hogy van-e valamelyiknek valami hibája, vagy fejlettebb-e a Q5 az R2-nél?
- AA elemmel használnám. Ezzel erősebb lenne a fénye a Q5-nek vagy ugyanannyi mint a másiknak?

szerk: harmadik lehetőségnek még bedobnám ezt: [link]

a három közül szeretnék választani

[ Szerkesztve ]

(#18044) Ádyka válasza Kolty (#18042) üzenetére


Ádyka
őstag

Ahoz képest, hogy tekerős fókuszos, azaz a led mozog a kaszniban, még így is vállalható.
Bár ennek is kurtítottak mostanra az alutömb nagyságán, de hűtőpasztázással 100 fok környékén tartható.
Ha sokat tekergeti az ember akkor a paszta egy idő után valszeg elkenődik felesleges helyekre, így azt illő pótolni.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#18045) zoli03 válasza DeFranco (#18043) üzenetére


zoli03
őstag

Q5 és R2 között nincs ekkora különbség, csak pár lumen, ami gyakorlatilag semmi (amúgy az R2 nagyobb fényerőt tud). Azért írnak különböző lumen értéket, mert maximum más driver van bennük. Amúgy a Q5 1A-n elvileg max 251 lument tud, ami messze van a címben szereplő 450-től. AA elemmel meg valószínűleg még gyengébb lesz, mint Li-Ion akkuval. A nevüket nem kell nézni, olvasd el a kommenteket, és azt vedd, amelyikről jobbat írnak.

(#18046) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Hétvégén mutattam pár ismerősnek a Skyray STL-V2 lámpát és leesett az álluk, még mindig az izzós elemlámpáknál tartanak. Ketten vennének valami hasonlót. Mostanában milyen lámpák vannak amik hasonló thrower tulajdonságúak és elvilágítanak legalább olyan messze mint az STL-V2?

(#18047) peter889 válasza Ádyka (#18041) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm az infót, nagyítóval kellett megnéznem kiguvadt szemekkel a hangyányi ledet: 3 sáv van rajta két kivezetéssel, éppen úgy néz ki, mint a képen a Cree XP-E LED. A 3 fekete pötty is megvan. CREE felirat a panelen nincs.

Nekem úgy tűnik, átvertek, de alaposan. Az eladónak csak pozitív értékelési voltak e lámpa eladásaiból. Érdekes. Vagy nagyon nem értenek hozzá vagy nem tudom...
A fénye is kellemetlen: pici kis körben elég erős, egyébként nem.
Nekem olyan kinézetű az erős fényű lámpám is, de normális hűtéssel, bírja a max fényerőt bármeddig. És olcsón kaptam azt is. És olyan erős a fénye, hogy sokan panaszkodtak miatta.
Az erős fényű lámpám a kép szerint is XM-L-es. Sokkal nagyobb leddel. 6 sávval.

[ Szerkesztve ]

(#18048) peter889 válasza peter889 (#18047) üzenetére


peter889
őstag

Ja, és ennek a bóvlinak a refije nem egyenes, hanem direkt kicsi görbület van benne. Gondolom ettől van a riasztó vetítési kép: az ici-pici erős fénykör.

(#18049) Kolondrum

Hellllò! Mi a különbség a 18650 3.6 meg 3.7v-os cella között? Nominal voltage.

(#18050) Ádyka válasza peter889 (#18047) üzenetére


Ádyka
őstag

Nézd a dolgok jó oldalát. Nem fog elégni, mert csak 3 wattos. Amúgy meg áthúzak valóban.
A vakera is tele van ilyen eladókkal, hogy 3 oldalnyit ír a lámpáról, de 90%-ban hazugságot. Értékelése 5000 biznisz után 99,5%.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.