Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) belsodavid válasza zoli03 (#8800) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Zoli! Tegnap az Intl-Outdoor-os akksikat betettem a TRJ-12-be, hibátlanul működik vele a pilács.

(#8802) Mittu88 válasza tbesze (#8798) üzenetére


Mittu88
senior tag

U2-est, ha egy árban vannak. Mióta kérdés ez? :D Amúgy a gyártósorok is kezdenek átállni U2-esre, árasztják a piacot ezek a LED-ek.

(#8803) M_o_g_y_i válasza tbesze (#8789) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Kidobtam a régit. :DDD
De kb. 2-3x nagyobb keresztmetszetű vezetékeket használtam, a pozitívhoz ráadásul ezüstözött/tömör, teflonbevonattal került. :U
Az akadt a kezem ügyébe. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8804) tbesze válasza kowik (#8799) üzenetére


tbesze
tag

Sajna nem sikerült valami jól a megfogalmazás. :B Persze hogy a T6, és az U2-ről van szó. Egyébként tudom hogy az U2 az újabb fejlesztés. A 3 ledes Uf.-em is U2-vel szerelt. Inkább maga a lámpa ismeretlenségére gondoltam, a kommentek hiánya miatt.
Köszi.

(#8805) tbesze válasza M_o_g_y_i (#8803) üzenetére


tbesze
tag

Köszi, ezt én is kipróbálom. :K

(#8806) BaLee


BaLee
addikt

Mit befolyásol, hogy egy TR-J12-es 5 ledes lámpát 3darab 18650-es akkuval használom, vagy veszek hozzá inkább 2db 26650-eset. Kisebb lesz a fényerő? Mennyivel?

Ugye a 18650-esek 2400mAh-t tudnak a 26650-esek közül van olyan ami 4000mAh körül.

Nagyon örülök amúgy, megjött a C8, megjött a TR-J12 de az akksiknak még nyoma sincs pedig azokat rendeltem legelőször. Most itt az asztalomon a két lámpa és még csak ki sem tudom próbálni...

(#8807) zoli03 válasza BaLee (#8806) üzenetére


zoli03
őstag

Nem fog gyengébben világítani, csak üzemidőt befolyásol. Ha van pénzed rá, én mindenképp 26650-el használnám a helyedben.
Amúgy milyen 18650-el akarod használni?

(#8808) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Melyik 26650-es akkut lenne érdemes leginkább venni? :F
Ezeket nem igazán ismerem, nem követtem az eseményeket. :N :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8809) zoli03 válasza M_o_g_y_i (#8808) üzenetére


zoli03
őstag

Itt nézelődj szerintem, soknál van kapacitás teszt is, linkekkel, árakkal. Amúgy én ezt venném.

(#8810) M_o_g_y_i válasza zoli03 (#8809) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Köszi! :R
Pont ilyen összefoglaló írást kerestem volna, de nem kerestem. :DDD
Papíron ez az 5000mAh-s TrustFire a legjobb, már majdnem rendeltem.
Csak gondoltam előtte megkérdezem, hátha mégsem ezt érdemes venni, ha pl. van jó 4000mAh körüli de lényegesen olcsóbban. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8811) zoli03 válasza M_o_g_y_i (#8810) üzenetére


zoli03
őstag

Amúgy erre kíváncsi lennék, hogy mit tudhat. Valószínűleg egy jobbfajta ipari 18650-nek is van akkora kapacitása, csak ez feleslegesen nehéz :) .

(#8812) Zozzant válasza rayoliviero (#8790) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem tudom hogy segítőkészek lesznek-e, énis küldtem videót + meg is írtam mi a rossz, én úgy éreztem csak mellédumálnak. Ha marad a dispute úgyis kéri a visszaküldést, gondolom.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#8813) rayoliviero válasza Zozzant (#8812) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, szerintem is csak mellé dumálnak. Videót amúgy sem tudok csinálni nekik, mert eljöttem otthonról, ahol a napelemes virág van. Csak az elemlámpa van nálam, de azt már megjavítottam (néha még most is rossz, de szerencsére ritkán), szétszedtem a kapcsolóját, hála zoli03-nak. A másik 2 lámpát küldenék el, ami kimaradt csomagból, engem az érdekelne a legjobban, mert azok érnek többet. Arra már azt írták, hogy biztos kilopták a 2 elemlámpát a borítékból az út során. Kérdezték, hogy sérült volt-e a boríték, amikor megkaptam, írtam, hogy nem volt az.

(#8814) BaLee válasza zoli03 (#8807) üzenetére


BaLee
addikt

Sanyo 2600-asokkal tervezem használni.

(#8815) zoli03 válasza BaLee (#8814) üzenetére


zoli03
őstag

Védettel vagy a védelem nélkülivel?

(#8816) BaLee válasza zoli03 (#8815) üzenetére


BaLee
addikt

Védelem nélkülivel. De ez mit számít?

(#8817) zoli03 válasza BaLee (#8816) üzenetére


zoli03
őstag

Elég sokat számít. Pl úgy rakod be őket, hogy nem mindegyik azonos feszültségű, aztán az egyik hamarabb lemerül, mondjuk 2V-ra, míg a többi még 3V-os. Mindenképp csak azonos feszültségű akkuval használnám (persze 1-2 század V nem számít), meg az első pár alkalommal gyakran megnézném, hogy ugyanannyira merülnek-e. Ha ugyanannyira merülnek, nagy baj nem lehet, mert a lámpa elvileg lekapcsol, ha leesik az akkufeszültség, így nem tudod túlmeríteni őket (de ezt azért próbáld ki előtte).

(#8818) BaLee válasza zoli03 (#8817) üzenetére


BaLee
addikt

Kösz a tanácsot, ha megjönnek végre az akkuk akkor először feltöltöm őket.

Használ valaki még IMAX B6 töltőt? Mit kell rajt beállítani? LIPO akksi 1 cellás és 1 Amperrel lehet tölteni?

(#8819) kowik válasza BaLee (#8818) üzenetére


kowik
tag

Igen. és Igen.

(#8820) BaLee válasza kowik (#8819) üzenetére


BaLee
addikt

:R

(#8821) fi:zi'k válasza tbesze (#8792) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A wiki alapján nekem elég egyértelműen MC-E multi LED-nek tűnik, de azért csináltam róla képet:

Ebből kb mekkora fényerő sajtolható ki?
Ahogy már korábban említettem nem gyári a lámpa. A lámpa testben csak az elektronika van és a LED. Kívülről két 18650-es akkuról üzemel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8822) macikos válasza fi:zi'k (#8821) üzenetére


macikos
addikt

Bin-től függ, kb. 600-800 lumen. Nem mai játékos, igaz még mindig jó, de az XM-L-hez képest gyenge, főleg hogy nagyon szórja a fényt a nagy felület miatt+sima foncsorral sokszor benne van a kereszt a vetítési képben.

(#8823) fi:zi'k válasza macikos (#8822) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A lámpa sem mai darab. :B
Mivel nekem bringázáshoz van, így előny is, hogy szórja a fényt és nagyobb területet is belátok magam előtt, nem csak egy szűk sávot. Ennél nincs kereszt, ahogy a korábban betett képeken is látható.
Tudnál linkelni jó XM-L-es lámpát, amit bringázáshoz is lehet használni? Gondolok itt a kompakt méretre.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8824) Mittu88 válasza fi:zi'k (#8823) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ha van 18650-es akkud és nagyon kíváncsi vagy, hogy milyen a jelenlegi tömegcikk, rendelj egy ilyet.
Én a helyedben amúgy nem vennék, ha 500 lument tud az az MC-E lámpa, akkor nagy különbséget nem fogsz látni. Ez az XM-L ledes olyan 900 lument tud.

(#8825) Virág et. válasza Mittu88 (#8824) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nem kötekedésnek szánom, de miért ilyen közkedvelt az 50x sorozat?
Megközelítőleg ugyanakkora mint egy C8 és annak különböző "mégkínaibb" átíratai, de azoknak a nagyobb reflektor miatt gondolom jobb a fényük.

Miben tévedek?
(Gyakorlati tapasztalatom nincs, a minimális árkülönbség és a fentiek miatt inkább 4,5cm-es átmérű lámpákat vettem eddig.)

(#8826) zoli03 válasza Virág et. (#8825) üzenetére


zoli03
őstag

Azért mert az 50x kisebb, meg jelentősen jobban szórja a fényt. A C8-nak van egy egész erős hotspotja, ami zavaró biciklin, az 50x-nek szinte homogén a fénye a C8-hoz képest. Meg amúgy se szeretem a C8-at, szerintem legyen teljesen flood egy lámpa, vagy teljesen thrower. A C8 a kettő között van, amivel sokra nem megyek. Otthon zavarna az erős hotspotja, viszont nem is fog olyan messzire világítani, így nem látom sok értelmét. Főleg, hogy 11 USD egy 501B, és 20-25 USD körül már lehet kapni igen jó throwereket.

[ Szerkesztve ]

(#8827) Virág et. válasza zoli03 (#8826) üzenetére


Virág et.
senior tag

Értem, köszi.
Bicajra valóban szar a C8, de sokszor általános célra is ezt ajánlgatjátok.
Jobban szórja a fényt: ez mitől van? Projektor formája (bár C8 klónokból is van egy pár féle), OP (ez is előfordul néha, bár eddig még mindig lecsúsztam róla :) ), vagy egyszerűen a mérete miatt?

[ Szerkesztve ]

(#8828) fi:zi'k válasza Mittu88 (#8824) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ennek szerintem túl erős a hot spotja, tehát bringázásra kevésbé alkalmas.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8829) Auratech


Auratech
őstag

Az újdonsült gagyi kínai "Cree50W" lámpámmal igen jó video segédfényt fabrikáltam. Ma hajnalban használtam egy esküvői "leányrablás" felvételnél.
Ennek a vacaknak a fényén lehet javítani még akkuval illetve a driver módosításával, beépítésével? Pillanatnyilag 3db lidlis 900mA-es akku van benne. Elég jól bírja. Kb. két órát ment teljes fényerőn és még jó. Közelről határozottan meleget is kibocsájt.

Auratech Field Recording

(#8830) PHM válasza Auratech (#8829) üzenetére


PHM
addikt

Jobb led és erősebb driver beépítésével javítható a fényerő.
Ez esetben nem árt egy jó akku és töltő sem, de akkor már ott vagy,
hogy annyiért egy jobb lámpát is vehetnél.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8831) QWAZU


QWAZU
csendes tag

Sziasztok! Van itt valaki, akinek van 501 vagy 502B lámpája OP refivel és van Balder SE-2-je is? Igazából az érdekelne, hogy a Balderhez képest milyen a fénye a másik kettő valamelyikének?! Nekem ez az SE-2 van, így tudnám viszonyítani a másik kettőt hozzá... Egy közeli ismerősömnek kellene egy olyan lámpa, ami 100-150 méterre jó fényt ad. Ehhez kéne még valami olcsó töltő. Korábbi hozzászólásokban azt láttam, hogy OEM töltőt ajánlottatok. Azt (is) tudna linkelni valaki? Ezekben az 501,502B lámpákban van valami túlmerülés elleni védelem? Az OEM-ben van túltöltés védelem? Védelem nélküli akksival biztonságosan használhatók ezek a lámpák? Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#8832) sanzi89 válasza QWAZU (#8831) üzenetére


sanzi89
addikt

Az OEM töltő leáll a töltéssel, ha fel van töltve az aksi. Pontosan nem tudom, hogy mennyire tölt, de biztonságos.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8833) zoli03 válasza QWAZU (#8831) üzenetére


zoli03
őstag

Az én 501B-ben van túlmerülés elleni védelem, ha lemerült az akku, lekapcsol a legkisebb fokozatba.

Amúgy megint van 6USD-ért ThruNite Ti: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8834) BaLee válasza zoli03 (#8833) üzenetére


BaLee
addikt

Majdnem rendeltem is egyet, de plusz 5$ a szállítás is még.

(#8835) Mittu88 válasza fi:zi'k (#8828) üzenetére


Mittu88
senior tag

Alkalmas az, de ha egyenletesebb fényszórást akarsz, akkor Ádyka-tól vegyél POLICE lámpát. Azoknak gyengébb a fénye, Q5 led-es (ha tavaly december óta nem fejlesztettek) és kb 200 lument tud. Zoom-os, ezért korlátozottan vízálló (személy szerint csöpögős esőnél durvábba nem vinném ki, de biciklizni nem is ajánlott erős esőben).
Én amúgy 501b-t használtam biciklin, nekem bőven elég volt, a hotspot pont a kerék nyomvonalát világította meg, ezzel jobban láthatóvá téve a gödröket, a nemhotspot meg a perifériás látásomat segítette. Ha úgy állítod be, hogy kb 10-20 méterre világítson, akkor meg nem is lesz már vakító a hotspot.
Szerintem egy próbát megér, sokat nem vesztesz vele.

u.i.: nem tudtam honnan ismerős a neved, hát ma beugrott, a xears topicból :)

szerk.: a police lámpának nem szó szerint egyenletes a fénye, csak nincs hotspotja, ezáltal homogénebb egy fokkal. Szubjektív véleményem amúgy, hogy police-t nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#8836) fi:zi'k válasza Mittu88 (#8835) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi kifejtést, bár nem tervezek lámpát venni, csak érdeklődtem.

A Xears topikba szerintem egy hsz-t nem írtam. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8837) Mittu88 válasza fi:zi'k (#8836) üzenetére


Mittu88
senior tag

Akkor "melyik fülhallgatót vegyem?" topicba? Valahol nagy szaki vagy az fix, jó a memóriám :D

(#8838) zoli03 válasza BaLee (#8834) üzenetére


zoli03
őstag

Azt nem is néztem, mert nem akartam most rendelni. Az oldal alján levő Shippig Cost link meg nem működik.

(#8839) Auratech válasza PHM (#8830) üzenetére


Auratech
őstag

1450-be fájt az egész. Akkum volt. egy rakat. A ledet nem cserélgetem. Bicajhoz több, mint elegendő.
Lehet tényleg hülye kérdés, de mondjuk 3 durac. ultra elemmel nem fényesebb (szükség esetén)? Azért mégis 4.5V@3.6V...
Az erősebb driver az egy kicsit érdekel, ha érdemes hozzányúlni.
A lámpatest bizalomgerjesztően egyben van. Tök olyan, mint a 6900-ért kínállt(ebay) eredeti. A fókuszálás is jó, fénye homogén. Egy feltöltéssel több órát ment a héten eddig a fényesebb állásban. A front lencse lapos széle miatti fénykört már megoldottam...
A led fénye ilyen rajzot ad. Ez biztos sokat mondó nektek:

Auratech Field Recording

(#8840) PHM válasza Auratech (#8839) üzenetére


PHM
addikt

Mivel az elemeknek elég nagy a belső ellenállása, még ha elsőre
meglepőnek is tűnik, az akkukkal nagyobb fényerő érhető el.
Különösen 18650-es lítium akkuval.
Nekem is van hasonló lámpám, ugyanolyan vetített képpel, mint a tiédnek.
Frissen töltött védetlen 18650-es akkuval 950 mA az áram a legnagyobb
fokozaton. Ha teheted, próbáld ki te is a tiédet lítum akkuval, lehet, hogy
meg fogsz lepődni...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8841) Auratech válasza PHM (#8840) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm. A belső ellenállás dolog már rémlik. Amikor akkuval használtam egy távirányítós autót, jobban gyorsult...
Az aksit természetesen érdemesnek találom beletenni. Ha a takarék fénye picit erősebb lesz, már megérte. Avval is teljesen használható most is.
Azért három lítiumos 1.5 voltos fotó-elem lehet, megolvasztaná...:)

Auratech Field Recording

(#8842) PHM válasza Auratech (#8841) üzenetére


PHM
addikt

Nem három, egy.
A lítium akkumulátorok névleges feszültsége általában 3,6V.
Ez nagyjából megegyezik 3db sorba kötött Ni-MH akkuéval.
Ezekbe a lámpákba szerencsés esetben a 18650-es akku éppen befér
a 3db AAA elem tartója helyére. Na, az hoz javulást fényerő terén.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8843) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

eBay WF-502B csak 9 dorrá 25 :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#8844) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Kinéztem 2 lámpát, de tanácstalan vagyok, hogy melyiket vegyem meg. Az egyik, és a másik.
Kerestem a netem, de nem találtam összehasonlítást a kettőről. Külön-külön igen. Sajnos mindkettő érdekel, de 2 lámpára nincs szükségem. Ami fontos lenne, hogy messze világítson.
Köszönöm.

(#8845) Cyborg válasza PartyShan (#8844) üzenetére


Cyborg
őstag

Én mindenképpen a C8-at ajánlom, mégpedig neutral leddel.
Nem fogsz benne csalódni!

(#8846) korn válasza Cyborg (#8845) üzenetére


korn
aktív tag

Ha messzire kell világítani, akkor a hd2010. Megeszi reggelire a C8-at.

(#8847) kowik válasza korn (#8846) üzenetére


kowik
tag

:K Csak kell bele egy jó driver.a 2300mA elég kevés. A C8 legalább 2800mA.

(#8848) sanzi89


sanzi89
addikt

Ti miben és hogy tároljátok a lámpáitokat utazáskor vagy túrázáskor? Sokat gondolkodtam rajta, hogy valami dobozt kellene szerválni a C8-asomhoz, ami kicsit ütésálló és nem lesz baja ha bedobom a 70 literes túratáska aljába. Valami ilyesmire gondoltam, csak ennek nem előnyösek a méretei.
Ötletek?

A sok helyen kapható nejlon/textil cuccokat nem preferálnám, valamilyen doboz kellene.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8849) Cyborg válasza korn (#8846) üzenetére


Cyborg
őstag

Igaz, nem gondoltam volna, hogy 6centis feje van.
...Nekem akkor is neutral C8:)

(#8850) PartyShan válasza kowik (#8847) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nekem is a hd2010 felé húz a szívem, de a driver cserét nem tudom megoldani. Tényleg annyira kevés lenne a 2300mA a 2800-hoz képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.