Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) jozsi252


jozsi252
veterán

Olight M3XS-UT Javelot lámpa megrendelve. Elvileg jövő hét közepefele lesz meg, majd írok beszámolót róla.

Olight M3XS-UT Javelot

iPhone 13 Pro Max

(#21002) Kozy10 válasza V-I-D-A (#21000) üzenetére


Kozy10
tag

Nem tudom én sem, BLF-en ebben a topikban szokták az ilyen akciókat jelezni

(#21003) jodzsy válasza jozsi252 (#21001) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Mennyiért sikerült megrendelned? Engem is érdekel ez a lámpa, a gyenge 1 km-es beamre kíváncsi lennék.

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#21004) mintapinty válasza szaszlaci (#38) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Kinai boltokban-piacokon lehet rátalálni ezekre a klónokra. Én 450 ért vetten néhányat (6 db). De a kapcsolójuk bizonytalan (amúgy javítható). Fényük leginkább kékes ( csak egy lett közülük kimondottan kellemes fényhőmérsékletű). A fényerő a használhatót megüti. Leginkább lakásban használható, de ott tökéletes. Az alkáli elem min 10 órát húzza. Ez igen jó dolog! Semmilyen melegedés. Alu test kiváló. Összességében szerethető (ennyiért)!

Nekem ez van:[link]

Hasonlóak:
[link]

[link]

Ha rábukkan valaki vegye ennyiért, de ki kell próbálni ha nem szereted a kékes fényt (megjegyzem gyengébb fényerő mellett a kék szín nem elviselhetetlen, de szebb a fehér szerintem is).

Van bitang minilámpám de ez is gyakran van a kezemben, mert teszi a dolgát.

Valaki szóljon Crey-nek...

(#21005) MAC72 válasza mintapinty (#21004) üzenetére


MAC72
tag

A 38. hozzászólás 2009-03-25-én íródott. Hogy jött ez képbe hat év távlatából? :U

(#21006) Dluinet válasza MAC72 (#21005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezen minden újonc átesik, én is átestem, gondolom te is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21007) bul07 válasza mintapinty (#21004) üzenetére


bul07
nagyúr

Hopp Hopp most olvasom én meg ragálok rá :)
Na mindegy ha megírtam nem törlöm
..............................................................................................................
Ezekből a Police feliratú lámpákból rendeltem vagy 20darabot régebben , 1$ de volt hogy 0,9$ osztogatták őket (Akkor még 230Ft volt egy dollár)

Most ahogy nézem 310Ft körül mennek

Bár ezekből is van több fajta, kidolgozottságra és anyag vastagság tekintetébe is , és egy eladótól 1hetes különbséggel rendelve is ki lehet fogni különböző kivitelt

Amúgy piszok sok mindent kibír , én volt hogy tesztelés gyanánt beton placcon lazán eldobtam párszor és túlélte azóta is világít

Egy kettőnek így majd két év után tényleg van kapcsoló hibája

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21008) jozsi252 válasza jodzsy (#21003) üzenetére


jozsi252
veterán

Itthonról rendeltem a lámpát ( Leitz ) 39 990ft-ért. Hosszú távra tervezek ezzel a lámpával, szóval jól fog jönni az 5 év gari, ha bármi gond lenne vele. Banggood-on 43k ez a lámpa, illetve van pár oldal ahol olcsóbb, nem is kicsivel, de ha a vámon fennakad, és kell áfát fizetnem, akkor közel vagyok az itthoni árhoz.

Van benne elektronika ami jelzi az alacsony töltöttséget, szóval lehet hogy veszek bele olyan akksit ami nem védett. Ami normális minőségű az most jelenleg csak Keeppower van itthon 3400mAh. De már egy ideje akarok venni Panasonic akksikat, csak nem tudom hogy protected, vagy unprotected legyen.

iPhone 13 Pro Max

(#21009) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Végre megjött az Opus BT-C3100 V2.2 a Gearbest-től. Az első benyomások: hangos. Nem kicsit. Oké, hogy ha 1 Amperrel küldöm mind a négy cellát, kell a ventilátor, de nem kéne már 40 fokon bekapcsolnia, kb. a szobában volt annyi :D A második dolog ami nem tetszett, a fém akkusínek stabilitása, amik kicsit nehezen járnak, és nem épp a tartósságot juttatják az ember eszébe. Ettől eltekintve nagyon korrekt kis töltő, mind a NiMH mind a bontott 18650 akkuimat szépen tölti, és ami nekem a legfontosabb, a kapacitást is méri. A frissítő funkcióval nem hiszem, hogy fogok piszmogni bontott akkuk esetén.
KÉPEK

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#21010) hpsafl válasza Tomi_Sci (#21009) üzenetére


hpsafl
tag

Azért 40 fok az nem gyenge :N én pl 40 fokos lámpának a fényét már visszább veszem.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#21011) bul07 válasza hpsafl (#21010) üzenetére


bul07
nagyúr

40f ok épen kéz meleg, na jó egy picit melegebb

Nyáron éjszaka van hogy 25 fok is van , és hogy elérje a 40-et nem kell pár perc világítás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21012) zoli03 válasza Tomi_Sci (#21009) üzenetére


zoli03
őstag

"A frissítő funkcióval nem hiszem, hogy fogok piszmogni bontott akkuk esetén."

Nem is érdemes, tudtommal az NiMH-nál hasznos funkció. Múltkor kipróbáltam, gondoltam, hogy sokáig fog menni, de azért a több mint egy napos futás kicsit soknak tűnt (többet nem is fogom használni ezt a funkciót).

(#21013) hpsafl válasza bul07 (#21011) üzenetére


hpsafl
tag

Nem tudom, ki hogy van vele, meg milyen keze van(nekem sem a legfinomabb a kezem), de pl a Yinding tesztnél a 40 fokos lámpa volt a max, mert azt már rossz volt fogni.
Mondjuk azt hogy mennyire kellemetlen fogni azt az is befolyásolja, hogy milyen anyagot fogsz, mert pl egy 40 fokos műanyag nem olyan kellemetlen, mint egy 40 fokos alumínium.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#21014) bul07 válasza hpsafl (#21013) üzenetére


bul07
nagyúr

-15fokba kifejezetten jó érzés egy meleg lámpa :DDD

Az enyém(ZY-T08) melegszik rendesen, 5-7perc után már simán 40 felett van
Bár ugye ez nem az egész lámpára értendő mert fent a lednél sokkal melegebb mint a végén , így ha a végén értjük a 40-et akkor led-nél már lehet 50 felett is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21015) hpsafl válasza bul07 (#21014) üzenetére


hpsafl
tag

Igen hidegben jól jön a kéznek is,meg az akkunak is :))

Nem tudom, hogy pontosan hány fokos lehet a led, meg a bonyolult forma miatt nehéz is lenne kiszámolni, de szerintem ha pl egy ZY-T08-at nézünk akkor a 40 fokos host esetén(lednél mérve) a led 50 fok felett van, meg a ZY-T08-ban a pill menettel csatlakozik a hosthoz, és ott nem megy olyan jól át a hő, mintha pl a hostban lenne kialakítva egy fészek a csillagnak.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#21016) mintapinty válasza MAC72 (#21005) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Na B+. Felborult a listázási beállításom. Nem tudom kinek fordult ez elő? De nekem nem 1x. Bocs. :B

Valaki szóljon Crey-nek...

(#21017) Magnat


Magnat
veterán

Hi, csak érdekességképpen: Banggoodról rendeltem július 1.-én délben két csomagot két külön raktárból, egyik trackinggel, másik anélkül jött. Ma reggel fél 11kor mind a kettő a kezemben volt és ugye hétfő van. Így néz ki a követés:
2015.07.06
23:16
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
2015.07.07
16:12
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.08
08:01
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.11
22:50
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.07.12
23:04
Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

Egyébként soxor előfordult, h banggodos rendelések beelőztek másokat nálam (most is), de ez sztem még tőlük is rekordgyanús.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21018) MAC72 válasza mintapinty (#21016) üzenetére


MAC72
tag

Én kérek elnézést, nem állt szándékomban kritizálni, csak finoman szerettem volna felhívni a figyelmed.
Sőt, személy szerint pozitívan értékelem a segítő szándékú hozzászólásod.

(#21019) Barret001


Barret001
addikt

Sziasztok! Hogy lehetne ezt az áramgenerátort tuningolni?
Két alkatrész van rajta,amire gondolok! Az egyik egy 6R20 ellenállás,a másik szerintem kondi.
Száma 2201 .A panel másik oldalán 3 ráépített led van,150mA-on üzemelnek 12V bemenőn.
3-2-1-leddel is működik,erősen sérülékenyek a ledek... Szeretném áramgenerátorként használni.
Bírja a kiképzést,mert csínáltam már zárlatot a ledeknél...Elégett a fólia a panelon,más baj nem lett:)
Szerintetek mit lehet kihozni belőle? Nem termel semmi hőt.

[link]

(#21020) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Nem bírtam kivárni GB-ről a lámpáimat, szombaton a szokott helyemen vettem egy ilyet. [link] . FA-8016T6 van ráírva, zöld műanyag hordtáska, akku + műa. védőcső, 3xAAA elemtartó adapter, autós és hálózati zsinór, hordszíj, beépített töltő aljzat a lámpában + USB, erős fény, jó zoom, masszív ház. Lencse v led felülete mintha picit koszos lenne, amúgy jó benyomást kelt. Strapára jó lesz. 2,8 E HUF - ba volt, némi ismeretséggel, csak nekem :)).

[ Szerkesztve ]

(#21021) hpsafl


hpsafl
tag

Gearbesten lámpákra 5% kedvezmény a GBBLF kuponnal

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#21022) mintapinty válasza MAC72 (#21018) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Nem tudom mi van a foxszal, de megint nem a utolsó hszekhez dobott. Mind1.

Én ma kaptam csomagot. :))

Egy ilyet. Egy kb ezresért állat egy AA elemlámpa. Gyak nincs is értelme a police alkális 1,5 v elemlámpának mellette. Ráadásul alig drágább. Persze én li-aksival nyomom neki, mert bírja. A police megsül az aksival. De addig az is állat. :DDD Emez meg melegszik is ám egy kissé és nem tudom, h egy töltéssel 10 órát elpislákol-e.

A másik egy építés projekt volt. Az is összejött némi szenvedéssel. Ha valaki belefog egy ilyet összebarkácsolni leírom mik voltak a buktatók. Figyelem többesszám!

Most van elég minilámpám. Még sok is. De EZ még nem hagy nyugodni. :DDD

Valaki szóljon Crey-nek...

(#21023) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Pár éve ezt a topikot olvasgatva bukkantam rá arra a lámpára amit azóta is használok, ( ismerőseim is) ez egy olcsó de jól használható darab, az Ultrafire 501B XML T6 vagy U2 leddel. Megint kellene vennem egyet egy ismerősnek olcsón, de nem nagyon találok jó áron megbízható helyről OP refivel ( ez fontos hogy OP legyen! )
Ha tud valaki valahol ilyet akkor küldene nekem linket? Mostanában nem tudom melyik áruház megbízható és melyik romlott le. :( Ebay-en sok rossz minőségűt kaptam anno, mondjuk akkoriban megbízható eladók jókat küldtek, de már nincs náluk ilyen lámpa.
Egyébként van most valami új led ami sokkal jobb mint a T6 vagy U2, esetleg ilyen olcsó és jó lámpa esetleg? Akksiból és töltőből olcsón mit érdemes venni? Sajnos 1 percem sincs olvasgatni és kb 4000hsz van amióta itt jártam utoljára, ezért kérdezek ennyit, bocs :)

(#21024) mintapinty válasza mexel (#21023) üzenetére


mintapinty
csendes tag

A Fasttechről eddig mindent megkaptam.

De most néztem közelebbről a megrendelt ledem, amivel átbaxtak. Xm-l helyett xm-l2-őt küldtek. Ez így esetleg rendben van. Bánja kánya. Csakhogy a kiválasztott színhőmérséklet nem stimmel. A fény nekem legyen fehér. A villamos lehet sárga. Nem tudom tud-e vki hasonló félrenyúlást említeni az ff-ről?

Valaki szóljon Crey-nek...

(#21025) bul07 válasza mintapinty (#21024) üzenetére


bul07
nagyúr

Írj nekik és képel támaszd alá, és csak reagálnak rá valamit és akár kedvezményt vagy részleges visszatérítést is kaphatsz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21026) mexel


mexel
veterán

Ez a színhőmérséklet a fehér? (7000-7500K) Ezt válasszam? Van olyan is hogy Hite Light. Régebben nem kellett színhőmérsékletet választanom mégis mindnek jó volt a fénye :)
Mennyire jó és megbízható ez a bolt? Mennyi idő a szállítás náluk?

[ Szerkesztve ]

(#21027) krisztianAMG válasza mintapinty (#21024) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Eddigi tapasztalatom szerint nagyon korrektek minden téren. :K

(#21028) mintapinty válasza bul07 (#21025) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Konkrétan EZT rendeltem
és EZT kaptam.

Teszi a dolgát, de szerintem ez nem a tiszta fehér szín. A C8 U2-1B hez képest érezhetően sárgább. Le van ejtve...

Valaki szóljon Crey-nek...

(#21029) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Visszaírt Gearbest : Nekem sem jutott már az Olight Batonból. Kértem helyette egy Uniquefire 1405-öst, és majd ráfizetek pár dolcsit, bár nem tudom, ez hogy lesz, de majd elválik. Egyszerűbb lett volna a refund, és utána rendelni valamit.

(#21030) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Ma megérkezett a Solarstorm T4-esem. Egész gyorsan: július 3-án rendeltem. Ahogy besötétedik, megyek is tesztelni... ;] Egyelőre még csak kipróbáltam, eddig minden rendben van vele, mind a 4 LED világít.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#21031) bul07 válasza mintapinty (#21028) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha írsz nekik csak azt írd meg hogy nem azt kaptad amit rendeltél, meg hogy nagyon sárgás a fénye

Nem kell túlbonyolítani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21032) erik365 válasza 5-ös kezelő (#21029) üzenetére


erik365
aktív tag

Pont ma akartam kérdezni, hogy az S80-asok megérkeztek-e már, de akkor ezek szerint nem is nagyon fognak :( :((( .

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#21033) mintapinty válasza bul07 (#21031) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Balra C8 U2-1B mint referencia.

Szerintem kb 5500-5000k a led fénye a beigért 6500-7000k helyett.

Közelebbről nézve a "régi" C8-asomban is xm-l2 led van.

[ Szerkesztve ]

Valaki szóljon Crey-nek...

(#21034) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Valakinek van tapasztalata az eBay-es replika UltraFire CREE T6-tal? 1000ft-ba kerül, tisztában vagyok vele, hogy nem eredeti és ezzel kapcsolatosan nem nagyok az elvárásaim. Megközelítőleg hány lumen lehet?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#21035) erik365 válasza EnterR (#21034) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem hiszem el, 3000ft körül van egy normális lámpa. Nem ér ez meg ennyit az embernek?
Jó lesz majd mikor az éjszaka közepén beszarik..

1.4 T-jet M32

(#21036) bul07 válasza EnterR (#21034) üzenetére


bul07
nagyúr

Minőségre nem ismerem de...
Kizáró tényezők számomra a
14500 Battery
Q5 led

Inkább +1-2$ és jobb

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21037) Magnat válasza EnterR (#21034) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

Mutass linket, becsszó nem veszem meg, ha csak egy van!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21038) EnterR válasza Magnat (#21037) üzenetére


EnterR
veterán

Semmiről sem maradnék le, vannak fenntartásaim. :D
[link]

PSN ID: marquuard

(#21039) Magnat válasza EnterR (#21038) üzenetére


Magnat
veterán

Ennyi pénzért nagyon nem lehet mellényúlni... Azt nem tudom, h a 14500-ból mennyi áram jön ki, de vagy az a szűk keresztmetszet, vagy a driver... Meg persze hosszútávon túl is melegedhet a test, de gondolom nem több órás üzemre tervezed, már csak az akku miatt sem... Az árából kiindulva nem lehet túl bonyolult elektronika benne, de ha van elég akkud, vegyél egyet és próbáld ki, maxx odaadod a nagyinak/szülőknek/bárki laposelemes lámpán nevelkedett korosabb személynek, nekik tuti megváltás lesz :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21040) holderes válasza erik365 (#21032) üzenetére


holderes
tag

S80-ra mai állás,soha többet gearbest...

[ Szerkesztve ]

(#21041) sanzi89 válasza holderes (#21040) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem is nagy csalódás volt amit az S80-assal műveltek... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21042) V-I-D-A válasza sanzi89 (#21041) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Csatlakozom! :(((

(#21043) 5-ös kezelő válasza EnterR (#21038) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem vannak ilyenek, le is néznek a profik érte :D . Játszósnak, gyereknek, hölgyeknek táskába, km számlálót leolvasni v sötétben kocsit átvenni a garázsban megfelelő. Egy kuncsaftom bicajhoz használja rendszeresen. Elfogadható fény, fél óra - 1 óra üzemidő gagyi akkuval. BG-ról rendeltem hármat, meg piacon készletben vettem. Q5 a led benne sztem, nem T6. Magamnak nem ezt venném, hanem a nagyobb testvérét 18650 akkuval és T6 leddel. Piacon azóta sem láttam sajnos, már nekem is csak egy maradt.[link]

(#21044) omfgk válasza holderes (#21040) üzenetére


omfgk
addikt

Mi ezzel a gond?

Beépített akksi van benne így svéd postával jön.
Mostanában elég lassúak (a tied teljesen jó időben oda fog érni).

[ Szerkesztve ]

(#21045) EnterR válasza 5-ös kezelő (#21043) üzenetére


EnterR
veterán

A T6-os LED-nek fix lumen értéke van, vagy ebből is van több típus?

PSN ID: marquuard

(#21046) MAC72


MAC72
tag

Ma megérkezett az Olight S80. Több mint egy hónap után. Teljesen lemerült állapotban érkezett. Töltés után próba. Kíváncsi vagyok mit vettem.
Korrektül EU töltővel küldték ahogy kértem, csak épp nem Olight töltő, hanem egy sima kínai. Ettől függetlenül örülök, mert jó áron jutottam minőségi lámpához.

(#21047) V-I-D-A válasza MAC72 (#21046) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Mázlista! :C

(#21048) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Megint akciós a Nitecore EC4 a Gearbest-en, be is zsákoltam egyet gyorsan! :DD

[ Szerkesztve ]

(#21049) d4d


d4d
tag

Niwalker Nova MM18, 4*18650, 2*MK-R, 1*XM-L2, max 5120lm/43000cd, külön vezérelhető az XM-L2 és a két MK-R.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#21050) 5-ös kezelő válasza EnterR (#21045) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Fogalmam sincs. /Én itt kezdő vagyok/. Gondolom, ezt is klónozzák. Amit linkeltem, az nekem bejövős, de ez szubjektív.
Megjött 40 nap után a 6 db Samsung akksim. Kezdem tesztelni, mennyivel tovább bírják majd, mint a névtelenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.