Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Zseblámpát szeretnék venni ebayről, 18650-es akksival vagy 3xAAA adapterrel. Fontos lenne hogy 6 cellás legyen a LED, és 3000lumen körül legyen a fényereje, és zoomolható. Bevált eladót tudnátok ajánlani?

Tisztelet a Gépésznek!

(#24002) erik365 válasza VMatteo (#24001) üzenetére


erik365
aktív tag

Ilyen nem létezik :N

1.4 T-jet M32

(#24003) VMatteo válasza erik365 (#24002) üzenetére


VMatteo
őstag

Melyik igényből adjak lejjebb? Mit ajánlotok 2000Ft alatt?

Tisztelet a Gépésznek!

(#24004) jozsi252 válasza VMatteo (#24003) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem azért de 2000 alatt kb. mindenről mondjál le. :B

10-20 környékén már van azért alternatíva, de 2000 alatt felejtős.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24005) erik365 válasza VMatteo (#24003) üzenetére


erik365
aktív tag

Mondjuk a 3000Lument olyan 150-re.
Akkor befér olyan 2000Ft-ba.

1.4 T-jet M32

(#24006) VMatteo


VMatteo
őstag

Akkor módosítsunk:
2000Ft alatt zoomolható 18650-es akksival vagy 3xAAA adapterrel üzemelő lámpát keresek.

Tisztelet a Gépésznek!

(#24007) erik365 válasza VMatteo (#24006) üzenetére


erik365
aktív tag

SH 98, de ez csak 18650-el megy, cserébe használható.

1.4 T-jet M32

(#24008) VMatteo válasza erik365 (#24007) üzenetére


VMatteo
őstag

Ebayről vásárolnék, onnan esetleg valami bestbuy?

Tisztelet a Gépésznek!

(#24009) erik365 válasza VMatteo (#24008) üzenetére


erik365
aktív tag

Keress ultraferi sh98-at, csak van használható ott is.

1.4 T-jet M32

(#24010) VMatteo válasza erik365 (#24009) üzenetére


VMatteo
őstag

Ezek az ultraferik megbízható,jó minőségű cuccok?

Tisztelet a Gépésznek!

(#24011) Pttypang válasza erik365 (#24009) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a hideg feher, masodik rendeles random eladotol egesz jo, 3 modos, nagy fenyereju erkezett, ~4 dollar kornyeken, AA-s 1,2V-os akkuval megy nalam.

(#24010) VMatteo
Ebayen sok sikert a nem kamu ultraferik levadaszasahoz :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24012) erik365 válasza VMatteo (#24010) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem.

1.4 T-jet M32

(#24013) hpsafl válasza VMatteo (#24003) üzenetére


hpsafl
tag

2000Ft-ért valószínűleg az XM-L ledet is elfelejtheted, max kamu XM-L led lesz benne.

Vegyél egy Convoy C8-at vagy S2-t, azt egyszer megveszed, és pár évig biztosan jobb lesz, mintha vennél pár ultraferit.

Ebay meg szintén felejtős. Gondolom PP-al fizetsz, akkor meg miért ragaszkodsz az Ebay-hez?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#24014) WestBam válasza VMatteo (#24003) üzenetére


WestBam
Topikgazda

"Mit ajánlotok 2000Ft alatt?"
Én a témaösszefoglaló elolvasását ajánlom.
Utána 2k-ból szívem szerint egy SK68 klónt tudok csak ajánlani. Sima ceruza elemmel megy, olyan 1-2k közt az a legjobb vétel, fényben olyan 100-150 lumen természetesen latticebright leddel, legjobb esetben is 3 móddal.
Amit írtál első hozzászólásod gondolom úgy értetted 6 ledes lámpát szeretnél. Az ebay-en gagyi 6 ledesek mennek olyan 5e körül és hidd el, nincs fölösleges 5k-d arra, hogy kidobd egy teljesen lutri lámpára ami ha elf*ssa magát akkor dobhatod ki hacsak nem szeretsz (tudsz) műszerészkedni és barkóbázni.
Egyébiránt mire szeretnéd használni a lámpát? Baromi kényelmetlen tud ám lenni egy ekkora és ilyen nehéz lámpa.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#24015) krisztianAMG válasza cekkk (#24000) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Milyen lengőkapcsolót használsz a C8-hoz?

(#24016) M_o_g_y_i válasza WestBam (#24014) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

"Én a témaösszefoglaló elolvasását ajánlom." - szívemből szólottál... ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#24017) WestBam


WestBam
Topikgazda

Téma összefoglaló frissítve "hamis" ledek felületes leírásával, csak a miheztartás végett :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#24018) cekkk válasza krisztianAMG (#24015) üzenetére


cekkk
veterán

Még régen vettem őket, valamelyik oldalról. Majd este megkeresem.

(#24019) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Az itt linkelt videók hatására tegnap este nagy mellénnyel bementem a kisfiamhoz (5 és fél éves, lámpabuzi, mint mi, simán beférne a topikba... :D ), mikor éppen fürdött, a kezemben a kedvenc, féltve általa használt (éjjel azzal szokott menni wc-re, este mindent le kell kapcsolni, azzal megy vitamint bevenni, stb...) piros, fém S2-esével...

Gyerek bámul nagy szemekkel, mint E.T., "Apa, mit csinálsz az eskettesemmel?", mire én egy egyszerű mozdulattal beleejtettem a fürdővizébe... :D Látni kellett volnaa gyerek fejét, mintha a kiskutyáját fejeztem volna le, elsápadt, vetődött egyből utána, győztem megnyugtatni, hogy nem lesz baja, nagyon strapabíró lámpa! :D

Sajnos üröm az örömben, hogy azóta nagyon nehezen tudom megértetni vele, hogy attól, hogy "beleeshet" a vízbe, és az ég egy adta világon semmi baja sem lesz, az még nem azt jelenti, hogy az S2-esnek minden nap fürdenie is kell! :D

Kicsit később jön a fagyasztás teszt, csak nincs már kint hideg...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#24020) erik365 válasza Vertigo18 (#24019) üzenetére


erik365
aktív tag

Én egyszer véletlenül egy éjszakára a fagyóban felejtettem a Sunwayman C20C-t.
Az elemmerülés jelzőt akartam tesztelni, csak a szobában nagyon melegedett :DDD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#24021) graviti


graviti
csendes tag

Szisztok!

Pár hónapja egy barátomnak rendeltem egy ilyent[link], akkor még UltraFire néven aminek a drivere tönkrement. Amint beteszi az aksit rögtön teljes fényerőn megy és se kikapcsolni se modot nem lehet váltani, csak az aksi kivétel segít.
Tudna valaki drivert ajánlani bele? 2-3 fényerő állítás bőven elég. 24mm átmérő.
Köszönöm!

(#24022) kgyuri7 válasza graviti (#24021) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Arra tippelek, hogy nem a driver, hanem a kapcsoló hibásodott meg.

[ Szerkesztve ]

(#24023) graviti válasza kgyuri7 (#24022) üzenetére


graviti
csendes tag

Azt kimértem, jó.

(#24024) graviti válasza graviti (#24023) üzenetére


graviti
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#24025) Pttypang válasza graviti (#24023) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha nem tudod kikapcsolni, akkor az kapcsolo hiba, vagy fix kontaktos, mivel a kapcsolo megszakitana a kort vagy eppen zarna. Honnan veszed, hogy a driver halott?
Masik kapcsoloval probaltad?
[Nekem is cserelnem kellett az egyik lampamban a kapcsolot, masikban pedig eleg volt megtuningolnom, kajliFire féleség mindketto, azota szepen mennek.]

Everybody lies.

(#24026) graviti válasza Pttypang (#24025) üzenetére


graviti
csendes tag

A kapcsoló nem fix állású, csak addig zár még nyomom. A multiméter is csak addig sípol még nyomom! :)

[ Szerkesztve ]

(#24027) Pttypang válasza graviti (#24026) üzenetére


Pttypang
veterán

Jah, pillanatkapcsolo, hurra, akkor bocsi, nem gondoltam, hogy ennyi penzert ilyet osszeraknak :DDD

Everybody lies.

(#24028) graviti válasza Pttypang (#24027) üzenetére


graviti
csendes tag

:)

(#24029) Kernel válasza graviti (#24024) üzenetére


Kernel
nagyúr

FDS9435 FET valószínűleg zárlatos, Source-Drain között ki is mérheted multiméterrel.

Ha leforrasztod és megszűnik a világítás, akkor máshol nincs zárlat.

Másik módszer a lábak átvágása szikével (de csak óvatosan, hogy a panel ne sérüljön), utána a maradék leforrasztása, új FET felrakása.

Mivel az SMD FET-et is felragasztják a panelra, ezért egyszerűbb lehet lefeszegetni, ha már át vannak vágva a lábak, legalább az egyik oldalon, így nem szakad fel a fólia.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#24030) hpsafl


hpsafl
tag

SK68 átépítésem.

A lámpa Kozy-n keresztül került hozzám egy 850mAh-es Sanyo cellás védett KeepPower akkuval, így beszerzési forrást nem tudok mondani, de Kozy-nak köszönet a lámpáért.

A lámpa alapvetőleg elég rossz minőségű,nagyon látszik rajta a jóárasítás nyoma. Itt arra kell gondolni, hogy nem eredeti LED-etraknak a lámpába, vagy hogy egy rúd helyett olcsóbb egycsövetvenni, és abból kiforgácsolni a hostot, csak épp így a hőelvezetés mint fogalom majdnem hogy egyenlő lesz nullával, és még paszta sem volt az MCPCB és a pill között.

Szóval a gyári host felejtős ebben a formában. Már a szétszedés is nehézkes volt, de aztán meglett a megoldás: Fej leteker, lencse kivesz. LED nyíláson keresztül benyúltam egy vékony csavarhúzóval, és óvatosan kifeszegettem a LED-et fedő, és rögzítő fémlemezt. Ezután a LED vezetékeit leforrasztottam, és a csillagot kiborítva a drivert kipattintottam. A pillen semmi fogás nincs, így egy olyan lapos fogóval nyúltam bele, aminek a külső élei nincsenek eldolgozva, így azzal ki tudtam tekerni. A pillbe egy 6mm vastag alu pogácsát gyártattam, amit préseléssel rögzítettem.

Ezután kifúrtam a vezetékek helyét, és csináltam egy bevágást a pillre, hogy összerakásnál legyen hol betekerni. Közben egy 16mm-es Noctigon csillagos XP-G2 LED-et dedómoltam, ésezt tettem a lámpábaa pasztával, és 18AWG-s vezetékkel kötöttem össze a driver helyére szabott PET palack kupakkal. Itt semmi extrára nem kell gondolni, egy kupak, ami szorosan illik a driver helyére. A kupak közepén a pozitív vezeték átfűve, és a végére gumót forrasztottam, a negatív vezetéket pedig a kupakkal a pill-nek szorítottam.

A két LED. (baloldalt a régi, jobboldalt az új)

És akkor az adatok:
-25000candela
-1,9A-en kezd frissen töltött cellával
-35perc alatt 3,27V-ig merült, de ezt csak 5 perces szakaszokban sikerült elérnem, mert így is nagyon felmelegedett. Nem sokat számít, de 820mAh-t töltöttem vissza a 850mAh-es celába

Szerintem a drónomra pont jó lesz, ott úgyis hútve van, és 4 akkut is kijátszok, még a lámpa csak kettőt merít le.

További képek.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#24031) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Sikeresen megjött tegnap az új C8 ház és a BLF driver valamint az U4-es Xm-L2-k noctigonon. Csináltam képeket a régi és új házról, és össze is raktam. Képek hamarosan.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#24032) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Meg tudná mérni valaki, hogy mekkora csillag fér a Convoy C8 New Edition-be? Az enyém sajnos most nincs nálam.

(#24033) hpsafl válasza krisztianAMG (#24032) üzenetére


hpsafl
tag

Kép alapján 20mm-es.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#24034) ZozzV6 válasza krisztianAMG (#24032) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem tegnap jött meg. Ahogy hpsafl mondja 20mm-es.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#24035) tigipuf


tigipuf
senior tag

Egy amatőr kérdés, 2 db 18650-s akkus lámpa ami kicsit erősebb a convoy c8-nál?
Convoy meg van, nagyon tetszik,de érdekelne még erősebb nem horror áron.
Egy ilyen például?
[link]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#24036) ZozzV6 válasza tigipuf (#24035) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A c8 könnyen tuningolható ha még teljesen gyári. És egy akkuval is tud erősebb lenni. csak hamarabb kell cserélni. Privátban esetleg beszélhetünk és akár meg is tudom oldani neked :K

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#24037) tigipuf válasza ZozzV6 (#24036) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi :K ,lehet megkereslek ez ügyben,nem tuti,hogy gyári a c8 ,,,Gb-ről van,nem tudom mit kell figyelni,hogy eredeti-e?Remélem original amúgy :D

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#24038) ZozzV6 válasza tigipuf (#24037) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Gyárit úgy értettem nem volt még hozzápiszkálva a driverhez. Majd írj.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#24039) krisztianAMG válasza hpsafl (#24033) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

...és ZozzV6

Köszi mindkettőtöknek. :R

(#24040) flash-


flash-
veterán

vásároltam Velotech 3 w lámpát kerékpárra.
(csak rövid távokon használnám este, (10-20km),lényeg hogy a yard ne büntessen meg:)arra csak jó..
4db sanyo eneloop aaa elemmel meddig bírná vajon?
jó választás az elem hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24041) Ádyka válasza flash- (#24040) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha valóban 3 watt, akkor kb 60-80 perc körül. Nem mondanám, hogy a legjobb választás. Mivel minden nap használod ezért érdemesebb lehet a nagyobb kapacitás.... hiszen az alacsony önkisülésre annyira nincs jelen esetben szükség. Léteznek már 1000 mAh-s LSD akksik is. Ez kb +20 percet jelent.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#24042) Muton


Muton
addikt

hi!
egy fenix bc30 úton van, szeretnék venni 4 db 18650 akkut és hozzá egy töltőt.
milyen akkut tudtok ajánlani 3400 mAh körül és honnan érdemes venni, hogy az jó is legyen, ne egy hamisítvány?
töltőnek ezt néztem ki, szerintetek jó választás, vagy tudtok jobbat ajánlani?
ty :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24043) erik365 válasza Muton (#24042) üzenetére


erik365
aktív tag

Töltőből vegyél inkább egy Opus bt-c3100-ast, vagy Liitokala 500-ast.

1.4 T-jet M32

(#24044) Muton válasza erik365 (#24043) üzenetére


Muton
addikt

köszi a választ, utánanézek az említett töltőknek. :R

18650-es akkut tud valaki ajánlani?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24045) Csaszu2


Csaszu2
csendes tag

A bc30-hoz a legjobb választás lenne a Sanyo/Panasonic NCR18650GA. A következő linkeken eredeti cellákat forgalmaznak.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24046) Muton válasza Csaszu2 (#24045) üzenetére


Muton
addikt

köszönöm a választ! :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24047) Csaszu2 válasza Muton (#24044) üzenetére


Csaszu2
csendes tag

Viszont ha védettet szeretnél, ugyanezt a cellát használja a 3500-es KeepPower, de nyilván itt valamennyi kapacitást elvisz a védelem belsőellenállása.

[link]

Szintén ezt a cellát használja az Olight 3600-os, de irreálisan sokat kérnek érte.

[link]

(#24048) flash- válasza Ádyka (#24041) üzenetére


flash-
veterán

az csak a neve, testbike-on volt nagyon jól pontozva, azért vettem meg..
hát most már mindegy, 4 aaa elemmel azért gondolom sokáig elmegy
a 3w meg csak a neve állitolag 1w vagy kicsit kisebb a fényereje de mindneki dicséri hogy jó..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24049) flash-


flash-
veterán

akkor lehet visszamontom az elem rendelést, jól hangzik az az 1000mah

tudtok ajánlani valami megbízható aaa1000mah-s lsd akksit, amit Voltcraft IPC-1L-el lehet tölteni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24050) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Basen BS186H 2800mAh 18650
Continuous current: 35A
Max pulse current: 80A

Basen BS186Q-40A 3100mAh 18650
Continuous current: 32A
Max pulse current: 40A

Banggood-on rengeteg más 18650 akció, de már sajnos elfogytak a jobb vételek

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.