Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) hpsafl


hpsafl
tag

Nitenumen NE01 ár: 19.99$
ThruNite TI4 ár: 23.04$
ThruNite TI5 ár: 18.65$
XTAR SV2 kupon: NiCd ár: 20.99$ kupon: NiCd

ON THE ROAD i3 XM-L2 U2 1A / XM-L2 U2 5C / XP-G2 R5 LED-del

0.1$-os akciók itthoni idő szerint 14:00-tól

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#26002) G@ben válasza Tutivesztes (#25999) üzenetére


G@ben
addikt

Nem tudom, nincs ilyenem, de biztos ír olyan is, akinek van. :)

ZozzV6: a hétvégén próbáltam ki az S2+t, hogy mennyire visz el. A 120 méterre lévő fák törzsét még ki tudtam venni, bár tényleg csak annyira, hogy meg lehetett volna számolni őket és kész. A Nitenumen meg a nagyobb reflektor miatt csak jobban világít messzire! :)

hpsafl: az sem rossz. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26003) Ra3 válasza G@ben (#26002) üzenetére


Ra3
őstag

A Nitenumen szerintem elsősorban a mélyebb smooth refi miatt visz messzebbre az S2+-nél, a nagyobb integrált fej inkább a hőelvezetésnél hasznos.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#26004) G@ben válasza Ra3 (#26003) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, annyira nem értek hozzá. De messzebbre visz. :) Viszont azt nem tudom, hogy közelre mennyire terít, hogy egy pincébe jó lenne-e.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26005) Silent77 válasza G@ben (#26004) üzenetére


Silent77
veterán

Ahogy néztem, terítése megegyezik s2-vel.
Venni kell mindből. :D
Most gondolkodtam, mit kéne eladni, mert gyűlnek a lámpák. Nem tudok dönteni, egyelőre mind marad.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#26006) G@ben válasza Silent77 (#26005) üzenetére


G@ben
addikt

Én az MH20-ast nézegetem, de az ára szerencsére jócskán túl van a lélektani határomon. :D
Semmilyen racionális magyarázatot nem tudok, hogy miért is kéne jobb lámpa az S2+nál, de valamiért mégis olvasom a fórumot meg a teszteket. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26007) Silent77 válasza G@ben (#26006) üzenetére


Silent77
veterán

Szerencsére nálam is, főleg, hogy a Nitenumen ami külsőre ugyanaz, így teljesen érdektelenné vállt számomra. :)
Én se tudok, de kell.
Most úgy érzem, hogy minden van amit akartam, nem kell több.
Úton van l6, jeatbeam mini, m3. Legtöbbet a Nitenumen, és Klarus van használva.
Még a manker e14-be tetszik nagyon, de azt majd ha lesz, nagyon, nagyon jó áron. :B
Ahogy nekem segítettek, én is azt mondom s2 és c8 elég.
Talán, amit te is írtál Nitenument venném ha egy kéne.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#26008) G@ben válasza Silent77 (#26007) üzenetére


G@ben
addikt

A Nitenumenen én is elgondolkodtam, de nekem kell a módmemória, abban meg nincs.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26009) Jakuu válasza G@ben (#26008) üzenetére


Jakuu
őstag

Minek az ? Ugy is elfelejted milyen allasban volt, a max fokozat meg elerheto dupla kattitntassal.En nem bantam meg, hogy megvettem ez egy nagyon jo kis lampa.Itt pedig el kell gondolkozni azon, hogy a MH20 vajon tenyleg jobb otszor, mint a NE01 lampa, amennyiert tobbert merik ? Szerintem nem. Az USB toltesi lehetoseg pedig ilyen minosegi lampanal ennyi penzert egy ajandek.

(#26010) zoli03 válasza Jakuu (#26009) üzenetére


zoli03
őstag

Én pl nem felejtem el.

(#26011) G@ben válasza Jakuu (#26009) üzenetére


G@ben
addikt

Mert én a középső fokozatot használom a leggyakrabban és jó, ha azzal indul. :)
Nem azt mondtam, hogy akarok venni egy MH20-ast, de lenyűgözött a fénye. Nincs MH20 és NE01 közvetlen összehasonlítás valahol? Én nem találtam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26012) Kozy10 válasza G@ben (#26011) üzenetére


Kozy10
tag

Itt egy összehasonlítás :
Nitenumen E01 vs Nitecore MH20

(#26013) G@ben válasza Kozy10 (#26012) üzenetére


G@ben
addikt

Otthon ránézek, mert képeket nem látok benne. Azért remélem vannak! :D Köszi! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26014) Kozy10 válasza G@ben (#26013) üzenetére


Kozy10
tag

Vannak képek, igen :)

(#26015) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Rendeltem egy ilyent.
Milyen akkut milyen töltővel érdemes hozzá venni?
Nem kell hogy atom-brutál legyen a töltő...
köcci

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26016) Dluinet válasza 7Heads Drago (#26015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akku: régi rossz laptopaksiból kiszedve vagy elektromos cigiárustól vagy itt megkérdezed
töltő: LiitoKala lii - 100

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26017) 7Heads Drago válasza Dluinet (#26016) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Most van az ami még nem volt.... Kicsit módosítom az állításomat a töltőről.
Azt nézem, hogy ebben van olyan amiről lehet telefont is tölteni?
Mert akkor ez valszeg jobb választás lenne nekem: [link]
Az akkus válaszodat nem értem, mivel elvileg ott kérdezem amit linkeltél :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26018) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Akinek S2+ van leírná nekem hogy milyen összeállításban vette? (nekem az lenne a jó ha lenne szórt fénye is...de melyik az?:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#26019) Silent77 válasza 7Heads Drago (#26017) üzenetére


Silent77
veterán

Az egy slotos is tudja. :)
Most akciós a ii500 is. Az még jobban megéri.
Akkuba, 26fm, 28a, 30q, panasonic 3400mAh stb.
Bocs, hogy nem linkelem, telefonról vagyok.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#26020) G@ben válasza Tutivesztes (#26018) üzenetére


G@ben
addikt

A szórt fényt elvileg az OP reflektor adja, az ilyen narancshéj-szerű, nem sima. A többi már a led színhőmérsékletét, a driver típusát adja meg, hogy mennyi áramot engedjen a ledre.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26021) Dluinet válasza 7Heads Drago (#26017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bocs, csak szimultán több topik van megnyitva, és nem figyeltem
Liitokala Lii 100 vagy Liitokala Lii 500

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26022) G@ben válasza Kozy10 (#26014) üzenetére


G@ben
addikt

Megnéztem, de olyan összehasonlításra gondoltam, ahol nem csak egy falra vetített kép van, hanem kültéren is csinálnak összehasonlítást minden módban.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26023) jozsi252 válasza Dluinet (#26016) üzenetére


jozsi252
veterán

Régi rossz laptopaksit azért szerintem mellőzni kellene.. 1000-1500 ft környékén már lehet venni 2600-3400mAh környéki aksikat, ami új, és biztos nem áll fent annak a veszélye hogy túl volt merítve, illetve 4-5-6 éves.
Aki ennyit nem akar rászánni egy normális aksira, az lámpát se vegyen szerintem.

iPhone 13 Pro Max

(#26024) Dluinet válasza jozsi252 (#26023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26025) ZozzV6 válasza Tutivesztes (#26018) üzenetére


ZozzV6
senior tag

S2+-ból bármit választasz lesz szórt fénye bőven.
2800mA-es tehát 8x7135-ös jó mert ha kis időre nagy fény kell tudja de közepes fényerőn meg mehet sokat melegedés nélkül.
Ez itt az 2800mA-es XM-L2 T6 3B bár a színhőmérsékletben ne vagyok teljesen biztos:

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#26026) kowik válasza krisztianAMG (#25986) üzenetére


kowik
tag

Milyen pontokkal?

(#26027) Ra3 válasza kowik (#26026) üzenetére


Ra3
őstag

GearBest pontokkal, ha már vásároltál náluk, vagy írtál review-kat akkor kapsz pontokat.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#26028) elszabi


elszabi
tag

Az újabban rakoncátlan macskánk "nyomának" követésére vettem egy Convoy S2+ 365nm Nichia UV lámpát - 15,99 volt akkor és még jött le belőle valamennyi. Van ilyen valakinek? Utólag mondjuk már hiába kérdezem, de remélem, jó cucc. Volt régen is UV lámpám, de elég gyenge fénye volt, remélem, ez már használhatóbb lesz. Eredetileg nem is akartam venni ilyet, de kaptam pénzt a walletre egy banális okból kifolyólag és így gyorsan a pénz seggére akartam verni. :)

Illetve fejlemények a Fasttech.com-ról rendelt hibás Solarstorm T3 kapcsán: A csomag már úton van, hétfőn talán át is veszik Hong Kongban a TN szerint. A szállítás vissza 3845 Ft volt - elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes levél. Ebből már vissza is utaltak 3526 Ft-ot - termék árának max 50%-a. Mivel ez kb. ugyanannyi, így a Paypalon nem foglalkoztam a szállítási ktg visszatérítésével. Refundba a határidőből való kifutás miatt nem mentek bele, de küldenek újat. És ígéretet tettek rá, hogy jobban tesztelik küldés előtt, hogy ne legyen hibás. Ha mégis az lenne, akkor a tanulság: időben kell reklamálni, mindig el kell olvasni az oldal szabályzatát. Remélem, jó lesz az új szállítmány. Ha mégsem, időben visszaküldöm és az árából kicsit kiegészítve veszek egy L6-ot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26029) G@ben


G@ben
addikt

Simontól mennyi szokott lenni a szállítási idő? Tavaly, amikor a lámpát rendeltem, 20 nap alatt itt volt. Most a driver túllépte a 30 napot és nem tudom, mikor kezdjek aggódni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26030) G@ben válasza G@ben (#26029) üzenetére


G@ben
addikt

Tárgytalan, ma megjött. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26031) Gézengúz válasza Gézengúz (#25672) üzenetére


Gézengúz
addikt

Meg is jött a Liitokala 500, egyelőre tetszik :U

(#26032) Ra3


Ra3
őstag

Gearbestről befutott a múlt hétfőn rendelt Klarus G30, este viszem a tópartra tesztelni. Az biztos hogy van benne anyag, minőségre is eléggé rendben van. Elemekkel együtt 447 gramm.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#26033) hpsafl


hpsafl
tag

Klarus Mi02 UV LED-es kulcstartó lámpa kupon: MI02 ár: 5.99$
UltraFire U18 USB-n keresztül tölthető 18650-es akku ár: 7.51$
Zweihnder LED-es szúnyogírtó lámpa ár: 9.83$
UniqueFire 1504 lámpa ár: 24.68$
UniqueFire 1504 lámpatest ár: 22.24
SkyRay King Cree XM-L2 7 LED-del kupon: SkyRayK ár: 34.99$
Dugó alakú lámpa ár: 0.99$
UltraTac K18 kupon: GBLED2016
ON THE ROAD M900 kupon: OTRM900 ár: 28.24$
ON THE ROAD akku hézagoló 18650-ről 26650-re ár: 1.47$

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#26034) lkristóf válasza hpsafl (#26033) üzenetére


lkristóf
senior tag

A fenébe kell ilyeneket linkelned. :DD
Ez a Klarus Mi02 jó lehet papírpénz ellenőrzésére? :D Volt régen valami gagyi uv lámpám de annál annyira nem voltak láthatóak azok a rejtett jelek. Valakinek esetleg tapasztalat róla? Megtetszett a fekete. :DDD

(#26035) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! beleszerettem ebbe a noctigon m43 meteorba (tom cruise of flashlights :))) ez alapján a videó alapján, de nagyon drága. esetleg létezik hasonló kínai változat olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#26036) ZozzV6 válasza benfolds (#26035) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ha XPL-HI-vel számolsz és 5$/ led akkor is csak a ledek ára 60$ Nem hinném hogy van olcsóbb. Ha lenne már vettem volna :DD

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#26037) jozsi252 válasza benfolds (#26035) üzenetére


jozsi252
veterán

Vannak sok ledes Kínai csodák, de nagyon alul vannak hajtva, így lumenszám tekintetébe ezt nagyon meg sem közelítik.
Amúgy a Thrunite TN36 UT is jó alternatíva lenne, abba 3db XHP70-es led van benne. Melegedés szempontjából lehet hogy a Thrunite jobb, mert igaz hogy az XHP ledeket jobban meghajtják, viszont a Meteorba meg sokkal több led van benne.
Amúgy TN36UTvn edition az 13 000 lumen környékét tud, na azt megnézném élőbe!

Nem rosszak ezek a flooder lámpák, csak sajnos a távolságuk elég gyenge. Esetleg L6 TK75 stb. nem érdekel jobban? Azok félúton vannak a thrower meg flooder között. 3-4000 lument tudnak, viszont 100k cd környéke a fényerejük, szóval azokkal azért meg lehet világítani nagyobb távot is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26038) benfolds válasza jozsi252 (#26037) üzenetére


benfolds
őstag

köszi, egyelőre nagyon az elején vagyok a tájékozódásnak, nem ismerem még ki magamat a ledek között. év elején rendeltem egy solarstorm x2-t bicajra, amivel nagyon meg vagyok elégedve, utána kezdtem el nézegetni a zseblámpákat. jó lenne valami, csak szar lenne azzal a tudattal egy olcsó convoyt rendelni, hogy vannak ilyen meteorok is. :)
egyébként szuper az összefoglaló!

(#26039) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Van egy ilyen fejlámpám, ami úgy gondolta még anno, hogy nem akar tovább működni. Gondoltam most már meglesem mi baja lehet, hátha megoldható.
Lecsavartam a fejét, és kiesett belőle egy rugó: [kép]
Kérdésem az lenne, hogy hova kellene ezt visszaforrasztani? Esetleg valami stabilabb megoldás nem létezik, teszem azt egy kis kábeldarabbal helyettesítem?

Valamint a tartós kérdésemre nincs valakinek ajánlata? :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26040) ZozzV6 válasza LógaGéza (#26039) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Már válaszoltam erre valakinek. Nem kellett sokat visszalapozni: S2+ tok clip stb.

Józsi252: Igaz hogy 3 XHP nem 12 XPL de mégsem igaz :) Mivel egy DB XHP70-ben 4 db ugyanolyan dióda van mint egy XPL-ben szóval diódaszámra 12 mind a kettő tehát ugyanannyi hőtermelőd van a két lámpában.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#26041) jozsi252 válasza ZozzV6 (#26040) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom hogy 4db van 1 XHP70 ledve, viszont az elhelyezkedésüket nézve nem tudom hogy melyiknek jobb a "hűtése". Mert ugye a Meteorba szét van szórva a 12 led, viszont a TN-be 3 aránylag kis helyen van összezsúfolva "12" led.

Amúgy az MK-R verziós TN36 5-10 percig tudja maximum tartani a nagy fényerőt, utána már nagyon visszavesz. Ha kap egy kis hűtést, akkor olyan 30-40 percig bírja. Sajnos rámennek arra hogy minél kisebb legyen, cserébe ugye sokáig nem bírja. TK75 ezért szeretem nagyon, mert nem mentek rá a miniatürizálásra, cserébe viszont aránylag sokáig tudja a nagy fényerőt.

(#26038) benfolds

Mindig van feljebb, csak azt kell eldöntened hogy megér-e neked 40-50-70k-t egy adott lámpa. Ha van rá lehetőséged, akkor mindenképp ajánlott minőségi lámpát venni. Viszont ahogy írtam, számolnod kell vele hogy ezek sokáig nem tudják tartani a nagy fényerőt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26042) ZolkoW válasza LógaGéza (#26039) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem biztos, hogy jól fogom fel, amit a képen látok, de szerintem a rugó a rá merőlegesen álló NYÁKlemez szélén egy forrpadra volt forrasztva, és úgy kontaktált a ledes rész közepével.
rossz forrasztás valószínűbb, mint a rugó törése, de minden lehet.. szétszedném a többi részt is megnézni, aztán valószínűleg így, ahogy fotóztad, könnyebb visszaforrasztani, merthogy kilóg a rugó a nyíláson.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#26043) DEXTERke


DEXTERke
tag

Sziasztok!

Létezik olyan fejlámpa, kézilámpa combo, amit lehet usb-ről tölteni? Ha lehet, akkor nem vásárolnék külön töltőt is, csak emiatt.

(#26044) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Kicsit úgy tűnhet megállt nálam minden projekt de valójában nem. Sőt. Épp esztergálódik a vörösréz korong az X6 triplához, valamint Kozyéhoz is. Majd ha megjönnek a ledek elkezdem az építést. Már minden megjött csak a ledek hiányoznak. Lesz még az X6-al 1-2 meglepetés de nem lövöm le a poént. :) Lassan érkezik a Convoy L2 host is amiből egy dedómolt XM-L2 U4-es thrower lesz BLF A17DD driverrel. És úton van a Liitokala lii100-as töltő is amire én is megcsinálom a voltmérős modot mert tényleg hasznos ha sok akku van hogy nem kell multiméterrel bajlódni csak bepakolgatni sorban és tudod melyik hogy áll. Szóval folyamatban van több dolog is csak az alkatrészek úton vannak. Jövőre pedig tervben van egy műszerész eszterga vásárlása hogy saját alkatrészeket tudjak gyártani mint pl S2+ tripla ledes távtartók és pill-ek, X6 tripla távtartók és ilyesmik valamint komolyabb átalakítások és akár ha nagyon elborul az agyam készítek saját lámpa hostot :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#26045) Kozy10 válasza ZozzV6 (#26044) üzenetére


Kozy10
tag

:Y :Y :C :C

(#26046) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,
Van olyan akku töltő és kondicionáló, ami fogad AA/AAA Nimh és Li-ion 18650-es akkukat is? Ez megfelelne a célnak?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26047) LógaGéza válasza fi:zi'k (#26046) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Megfelel, viszont nemrég pont láttam valahol, hogy NiMH celláknál hamarabb kapcsol le, mint kéne. Én továbbmennék pár dollárral egy Opusra.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26048) krisztianAMG válasza DEXTERke (#26043) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Esetleg ez: Jetbeam HR25

(#26049) fi:zi'k válasza LógaGéza (#26047) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel többségében NiMh akkuk vannak ezért ez mindenképpen fontos. Mondjuk 10 dollár kicsit több mint "pár". :D Van még más versenyző ebben a két ársávban?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26050) Jakuu válasza krisztianAMG (#26048) üzenetére


Jakuu
őstag

Vagy vesz egy headbandot plusz egy toltheto flashligtot.
Teszem azt Klarus Headband es Nitenumen NE01-et es kb 25 dollarbol megall cakkundpack.

Vagy http://www.ebay.com/itm/Boruit-9500Lm-3x-XM-L-L2-LED-Headlamp-HeadLight-RJ-5000-lamp-18650-USB-AC-CH-/151528944683

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.