Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) korn válasza ludsimon (#8697) üzenetére


korn
aktív tag

Nem kell szerezni, ott van, leírtam.

(#8702) M_o_g_y_i válasza korn (#8700) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ájemszorri! :R
Vak vagyok... :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8703) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Ezt ismeri valaki?
Tapasztalatok?

(#8704) zoli03 válasza SzalaiG (#8703) üzenetére


zoli03
őstag

A lámpáról elég sokszor volt szó a fórumban. A töltő a lehető legrosszabb, az akku se sokat ér, kb harmad annyi kapacitása lehet, mint ami rá van írva.

(#8705) Kapagep válasza korn (#8696) üzenetére


Kapagep
csendes tag

Köszi!

Rendeltem is 4db ot:D

Umityilini

(#8706) SzalaiG válasza zoli03 (#8704) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor melyik töltő és melyik lámpa a jó. Kérlek adj egy ebay linket!

(#8707) zoli03 válasza SzalaiG (#8706) üzenetére


zoli03
őstag

Töltőből az olcsóbbak közül ezt szoktuk ajánlani, bár mostanában egyre több a hibás belőle. A lámpára nem írtam, hogy rossz, hanem az akkura. Akkuból a legolcsóbb ipari a Sanyo 2600 mAh: [link], van védett verzióban is. Még a TrustFire 2500 mAh és a TrustFire 3000 mAh is jó, eBay-en is biztos van belőlük.

(#8708) Mittu88 válasza zoli03 (#8704) üzenetére


Mittu88
senior tag

Akkuk bemérve 900mAh körül tudnak átlagosan, volt, amelyik 600-at. Külföldi fórumon olvastam kb 1 éve, egy srác rendelt azt hiszem 40-es csomagot. Azért vicces, hogy senki nem bassza meg őket egy ekkora kamuért :)

(#8709) Ádyka válasza SzalaiG (#8703) üzenetére


Ádyka
őstag

Gyakorlatilag "ajándék" kellékek a lámpához a töltő meg az akksi.
A töltő tökéletesen elvégzi a feladatát, pont ugyanúgy, mint a külön linkelt társai. Ha netán tönkremegy, ráérsz venni másikat.
Az akksi jó ha 15 percet bír az XML leddel.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8710) zoli03 válasza Ádyka (#8709) üzenetére


zoli03
őstag

Itt nem írják túl jónak a töltőt.

(#8711) Ádyka válasza zoli03 (#8710) üzenetére


Ádyka
őstag

Valóban nem, mert totálisan nem ugyanaz a 2 két töltő, még ha külsőleg hasonlítanak is.

Én is darabokra szedtem már mindet.
Belül nagyon nem egyformák, meg ha jobban megnézi az ember akkor kívülről sem. A linkeden lévő hajlamos erősen melegedni és tönkremenni, de ha nem teszi meg az első 15 percben akkor az is elmegy ezer évig.
Amelyik tönkremegy az pukkan. Pukkanás után minden tönkrement alkatrészt kicserélve megint pukk. Ergó ha meghal, akkor az időt is kár belefeccölni.
Elképzelni nem tudom ez hogy ver ki egy kismegszakítót, valszeg direkt neki gyártottak egy töltőbe rejtett full rövidzárat. :Y Nekem sose tette.
Nálam eddig kb 5 ment tönkre, de nem robbanásnak nevezném. A hanghatást akkor is 220uF 16V kondi adja, amikor ledobja a kupakját.... :D

A srác kinézett lámpájahoz lévő töltő egyáltalán nem melegszik, és mindössze 320 mA-rel tölt. Az esetleges pukkanós az 450-es.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8712) Ádyka válasza Ádyka (#8711) üzenetére


Ádyka
őstag

Amúgy ezen a linken is el van szúrva valami.

A link nevében is, és a leírásban is az van, hogy ez tölt 320-al, és tölt AA és AAA akksit is.
Ez nem igaz.
Még a képekről is leolvasható, hogy 450-el tölt, és nem tölt AA-AAA-t.

A jó az 320-as, tölt AA-t, AAA-t, sőt 9V-ot is. Na mind1. Már ők se tudják mit árulnak.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8713) M_o_g_y_i válasza Ádyka (#8712) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZ az? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8714) zoli03 válasza Ádyka (#8711) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem volt kettő hasonló, nagyon nem tetszettek minőségre, nem is használtam őket inkább, hanem eladtam. Azóta én az összes ilyen kinézetűt kerülöm.

(#8715) Ádyka válasza M_o_g_y_i (#8713) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen, ez a jobb. Nem robban, nem melegszik, lekapcsol, olcsó, Li-Ionra kicsit lassú, 9V-ra ultra giga gyors.

Mind1, a lényeg az, hogy amelyik 9V-osat is tölt, attól nem kell félni. A másiktól sem annyira, ha le lett tesztelve.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8716) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

ebay-en nézek multimetert, melyiket érdemes venni?
Ez vagy ez.
Nagy különbséget én laikusként nem látok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8717) Ádyka válasza amargo (#8716) üzenetére


Ádyka
őstag

Leírása szerint a nagyobbiknak kéne mérni kondit is, de szerintem nem tud.
A kábel mindkét tipushoz tyúkbél, azaz áramméréseknél fals értékek lehetnek.
A nagy világít is ha akarod, valamint sípolni is tud.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8718) tjano8 válasza M_o_g_y_i (#8713) üzenetére


tjano8
csendes tag

Ez nagyon gagyi, még véletlenül se rendeljen ilyet senki. Csak felesleges pénzkidobás. Nekem is volt egy ilyenem, 2-3 töltés után kampec... szétszedtem, és hányadék volt a bele, a réz lejött a panelról és úgy volt "gyárilag" megtaknyolva, híbás helyeken átforrasztva kb 10-20db 18650-es akksit töltöttem még fel vele és megint megdöglött, persze pont mikor legjobban kellett volna az aksitöltő, szal innétől kezdve kuka. Töltőből én is ezt ajánlom, tőle rendeltem már kétszer is, megbízható eladó. Azóta rendszeresen ezt használom, és hibátlan.

(#8719) M_o_g_y_i válasza tjano8 (#8718) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem nem is kell ilyen. :N :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8720) Lajkó válasza amargo (#8716) üzenetére


Lajkó
őstag

Tsőő! :)
Ennyiért itthon is megveszed bármelyiket...

(#8721) zoli03


zoli03
őstag

Sysmax Intellicharge i4 v2 kisüti az NiMH akkut töltés előtt? Adatlapján sehol se írják (ha nem írják, akkor gondolom nem), amiket olvastam fórumokat, ott se írják.

(#8722) M_o_g_y_i válasza korn (#8093) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

No, visszakerestem a hsz.-t. :DDD
Az enyém megérkezett, a Tiéd? :U
Alapvetően nem rossz (ennyiért), kissé gyűrűs a vetítési képe, terepen ez nem fog látszani semennyire. :N
2,16/1,05/0,5A áram, Xtar 2600-as védett akkuval. :U Nem valami "bajnok" értékek, de ezzel a ~2,2A és viszonylag nagy refi kombinációval erősebb a spot, mint az OP-s C8 3A-en. :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8723) szbalogh


szbalogh
őstag

Július 22-én adtam le rendelést Dinon egy uf-2100-ra és még nem jött meg. Ilyenem még nem volt a kb 40 rendelés alatt a különböző boltoknál. Mi a teendő ilyenkor? Dispute vagy beszéljek velük előbb?

Nick: HE_Storm

(#8724) Cyborg válasza zoli03 (#8721) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem.
...csak tölt.

(#8725) sanzi89 válasza szbalogh (#8723) üzenetére


sanzi89
addikt

Mindenképpen vedd velük fel a kapcsolatot először, általában rugalmasak szoktak lenni. Ha szívóznak, akkor pedig dispute. ;]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8726) magedla válasza Mittu88 (#8660) üzenetére


magedla
tag

Egyelőre nem sikerült a fent bemásoltakhoz hasonló tracking infót megtudnom a csomagjaimról, ezért hozzátok fordulnék.

Manafont-ról rendelt csomagom státusza: Dispatched - Augusztus 29.
A link, amit kaptam: http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp (Magyarország, mint célország sajnos nem választható ki alul és így elvileg ez érvényes ránk: "For destinations not on the list, tracking information is only available up to departure from Hong Kong.")
Registered mail number: 13 karakter (2 betű, 9 szám majd megint 2 betű)
Rákeresve, célországot nem kiválasztva ezt kapom:
"To promptly retrieve the record of your item, please key in your Enquiry Reference Number (if available), for example, 05000123A."
Egy ilyen regisztrálásához pedig éppen csak a nagyim bugyiméretét nem kell megadnom.

Lightmalls-ról rendelt csomag státusza: Shipped - Augusztus 30.
Nem kaptam linket, de "Shipped by: China Post Airmail". Ezt a rettentően gagyi oldalt találtam: http://www.track-chinapost.com/
Tracking number: 13 karakter (2 betű, 9 szám majd megint 2 betű)
Amikor rákeresek, ezt a csodás angolsággal megfogalmazott error-t kapom:
"Tracking Results
No Result!
Please tracking number is correct, then try again!"

Ezek az első rendeléseim, elnézést a bénázásért. Ha esetleg van ötletetek, örülnék minden segítségnek. Köszi.

True victory is victory over oneself

(#8727) zoli03 válasza magedla (#8726) üzenetére


zoli03
őstag

(#8728) magedla válasza zoli03 (#8727) üzenetére


magedla
tag

Megnéztem őket, egyelőre: "A megadott küldeményazonosítóhoz nincs rögzített követési információ."
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, szerintük csak akkor lesz adat, ha a csomag elhagyta a kínai posta elosztóközpontját vagy ha a csomag már Magyarország területén van.
Köszönöm a tippet! :R

True victory is victory over oneself

(#8729) tbesze válasza magedla (#8726) üzenetére


tbesze
tag

Biztos hogy csomag követéssel rendelted? Fizetted a + lóvét érte? Megkaptad a külön mailt a kísérő számmal? Csak mert az első rendelésemnél én is rendelési számot próbáltam, aztán persze hogy nem talált olyan csomagot. :N

(#8730) BaLee válasza magedla (#8728) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez így igaz. Ők már akkor megadják a számot amikor a csomag még ott fekszik az asztalukon, vagy amikor épp csak feladták. A rendszerbe akkor kerül be ha elhagyja a postát esetleg repülőre kerül.

Nekem a Kaidomaines C8 lámpa amit a DX-es után rendeltem pár nappal ideért tegnap. A DX-es csomag China Post-al jön az csak hétfőn került vám elé. Remélem a héten azért ideér...

(#8731) magedla válasza tbesze (#8729) üzenetére


magedla
tag

Igen, kaptam rendelésszámot és külön Registered mail / Tracking number-t is. :) Mindkét rendelés 20$ felett volt, ezért ingyen megkaptam a szolgáltatást. Így szerepel:
"Sub-Total $28.02
Registered Air-mail Delivery $0.00
Total $28.02"

(#8730) BaLee
Köszönöm, akkor megnyugodtam. :R

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

(#8732) szbalogh válasza sanzi89 (#8725) üzenetére


szbalogh
őstag

Hehe, gyorsan csináltam disputát, mert holnap lejár a 45 nap. Azonnal visszaküldték a pénzt :C
A simlisek biztos tudták, hogy valójában fel sem adták. Nem kértem trackinget.

Nick: HE_Storm

(#8733) korn válasza M_o_g_y_i (#8722) üzenetére


korn
aktív tag

Nekem is megjött korábban, tényleg gyűrűs kissé, a refi nincs a helyzet magaslatán.
Ennyi pénzért (17-18$) végülis elfogadható, de többet nem ér.
Én feltupíroztam kicsit a rugókat, vezetékeket, és 3.5A körül megy most. Komolyabb probléma, hogy védetlen 18650 26650-nel nem megy, mert túl rövidek az akksik, kell hozzá egy hézagoló fém kütyü.
A led és a driver közötti vezetékeknek nagyon durva ellenállása van, 40milliohm/db. Ha csak ezeket kicseréled, mindjárt 0.5-1A-rel jobban fog menni.

(#8734) amargo válasza szbalogh (#8732) üzenetére


amargo
addikt

Én a DX-nek írtam pár napja, hogy mi a fene van a csomaggal, erre ma válaszoltak és egyből fel is adták ASAP-val.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8735) macikos válasza amargo (#8734) üzenetére


macikos
addikt

"fel is adták ASAP-val"

Tudod mi az az ASAP? :D

(#8736) szbalogh


szbalogh
őstag

Akkor az már nagyon hamar ide fog érni :DDD

Nick: HE_Storm

(#8737) amargo válasza macikos (#8735) üzenetére


amargo
addikt

Látod csak elvi szinten jutottam odáig, hogy ez valami távol keleti postai szleng lehet, ami valami csomagküldőt jelenthet, de ezek szerint? :)

szerk:
Ezt akarják érteni alatta?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8738) macikos válasza amargo (#8737) üzenetére


macikos
addikt

Az ASAP az az angol "As Soon As Possible" rövidítése, ami annyit tesz: "amint lehetséges".

Szóval még nem adták fel...

(#8739) amargo válasza macikos (#8738) üzenetére


amargo
addikt

Ennyit küldtek, előtt egy kis magyarázkodással:
"But please don't worry, I have sped up your order and we will ship it ASAP. "

Ellenben tényleg feladták, mert utána jött a visszaigazolás egy nyomkövetett csomagról.
De nem ismertem ezt az ASAP-ot :) Most már megjegyzem!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8740) szbalogh


szbalogh
őstag

És kaptam egy ilyen üzenetet:

"Dear customer,

Save extra 8% off at DinoDirect.com with code "CJ8".

No min amount limit, expire on 11/4/2012.

Best,
DinoDirect.com"

Nick: HE_Storm

(#8741) Auratech


Auratech
őstag

Az egyik csecsebecse(kínai-bazáros) boltban akadtam rá egy Cree 50w - feliratú lápásra. Nálam volt a bringás lámpa feltöltött akkuja. Gondoltam kipróbálom. Elég jó fénye volt összehasonlítva a meglévő 900Ft-os darabhoz képest is és az 4-6 ezer forintos akkus lámákat is hozta..
Megvettem 1450 volt az ára. Gondolom nem eredeti. A finoman racsnizható fókuszálás viszont tetszik és a benne lévő led is jóval erőteljesebb a párszáz forintos darabokénál. Ami miatt megvettem, hogy a fényköre nagyon szép homogén. Aztán a boltól kijövet nyomogattam. Villogott, erősebben, mint álló fénnyel. Aztán még egy nyomás és vigyorogtam, mert az első fény csak a takarék volt. Most örül...az új bicaj lámpának...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#8742) ludsimon


ludsimon
veterán

Most olvastam, hogy hirtelen rengeteg lett a nem EU ból behozott cuccok és most a NAV jobban figyel.

Ezt most vasárnap jelentették be.

Én pedig ~ 3,5 hete rendeltem valamit nem épp a 45 eur-os határon belül Kínából és most ez van:

Gondoltam megosztom veletek, ha ti is hasonló cipőben jártok, vagy mielőtt rendelnétek 45 eur érték felett.

2012.08.29 22:45 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.09.03 06:21 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.09.03 06:27 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Hát mit mondjak, BAROMIRA örülök neki, lehet lehúznak rólam 6 ezer forintot még...... :W

undefined

(#8743) Magnat válasza ludsimon (#8742) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha az apparát nem lett nagyobb aki ellenőriz, akkor remélhetőleg csak a szokásos humbug...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8744) Mittu88 válasza ludsimon (#8742) üzenetére


Mittu88
senior tag

Erről beszélsz gondolom. Amúgy egy érdekes kérdés merült fel bennem: ha a kis kínaiak küldenek számlát a vásárolt termékről (értéktől függetlenül) ~ 20 dollár/euro végösszeggel, azt el kell fogadniuk a vámosoknak? Vagy paypal/bankszámla utalással kell bizonyítani?

[ Szerkesztve ]

(#8745) ludsimon válasza Magnat (#8743) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi az az apparát???

Egy nagyon drága full hd sportkameráról van szó, ezúttal saját részre ráadásul (ami még jobban bosszant, mert eddig a 400+ ból semmi nem akadt fel)
Az eladó:

A li-ion akku miatt ráadásul csúszott, mert a megrendelt SDHC Ultra memóriakártyák megjöttek 1,5 hét alatt, a cam meg még mindig nincs itt.

Mittu88:
Erre gondoltam, igen. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8746) szbalogh válasza ludsimon (#8742) üzenetére


szbalogh
őstag

Ezt mindig kiírják. Aztán eccercsak hozza a postásbácsi a rendelt cuccot :DDD

Nick: HE_Storm

(#8747) Mittu88 válasza szbalogh (#8746) üzenetére


Mittu88
senior tag

Szerintem se kell befosni. Ha már 400 rendelésen túl vagy, egy ilyen rövid cikktől nem kellene félni. Én is emlékszem, hogy írtak már ilyenről cikket. Nem ez az első.

(#8748) Magnat válasza ludsimon (#8745) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy értem, h az emberanyag meg a felszerelés... arról nem szólt a hír emlékeim szerint, h plusz átvilágítókat meg csomagnyitogató személyzetet állítottak volna hadrendbe, úh van remény, h csak rá akarnak ijeszteni a pórnépre :)

Én is rendeltem már ezt-azt kintről (bár jellemzően kisebb csomagokat), eddig 1 csomag miatt hívtak be (valszeg azt is csak azért, mert fegyverekkel foglalkozó oldalról rendeltem), de árnyékra vetődtek, vmi 20 dolláros red dot volt benne... meg egyszer kinyitottak (de vissza is ragasztottak) egy DealExtreme-ről jött borítékot pár filléres aprósággal, az meg gondolom a fém számláló miatt volt érdekes az átvilágítóban (amit egy régi Axe reklámban is lehetett látni) Viszont átcsúszott nyitás nélkül pl egy Puxing adóvevő, Buck-Strider kés Kanadából, noti akksi, Converse cipő.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8749) ludsimon válasza Magnat (#8748) üzenetére


ludsimon
veterán

Vajon akkor valóban tényleg ennyire nem foglalkoznak ezekkel?????

Mert akkor minek nézik át mindet és rányomják a pecsétet, hogy vámkezelve (vagy hasonló, mindig elfelejtem :DDD)?

Sztem rendben is van, hogy nem annyira szigorúak, hiszen most már ez a normális, fogják meg a drogcsempészeket, meg a cigicsempészeket.

undefined

(#8750) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Tudnátok mondani vmi okosságot, hogy miként tudnám meghatározni körülbelül a lámpáim fényerejét? Műszerem nincs hozzá, LED típust nem tudok.
Van vmi standard rekesz-záridő-iso kombó ami alapján mondjuk akár innen vki megtudja saccolni?
Van 4 lámpám bringára, amiből egy inkább csak látszat, egy helyzetjelző (ez az egy ami bolti) és kettő amivel már látni is lehet, nem csak látszani. Főként a legerősebb fényereje érdekelne.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.