Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) rayoliviero válasza Cyborg (#8150) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak ezen az oldalon nincs 9 v-os akku, töltő. Azért akarnék a dealextreme-ről rendelni, de kár, hogy nincs hasonló lámpa, hasonló áron.

(#8152) zoli03 válasza Cyborg (#8150) üzenetére


zoli03
őstag

Kaidomainen is van.

(#8153) Cyborg válasza zoli03 (#8152) üzenetére


Cyborg
őstag

...a lényeg, hogy a dx-en nincs:)

(#8154) rayoliviero válasza zoli03 (#8152) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez jó lesz. Itt van 9v-os akkutöltő. 18650-es akkut tudnátok ajánlani és töltőt? Ami tölti lehetőleg a CR123A akkut is.

(#8155) rayoliviero válasza Cyborg (#8153) üzenetére


rayoliviero
veterán

(#8156) korn válasza belsodavid (#8148) üzenetére


korn
aktív tag

ha nem csinál rövidzárat akkor nem sok hátránya lesz (csak egy kis plusz ellenállás)

(#8157) jozsi252


jozsi252
veterán

A breeze-vel való dolog miatt valaki visszakapta már a pénzt paypal-tól? Vagy még nektek is függőben van a dolog a status szerint?

iPhone 13 Pro Max

(#8158) zoli03 válasza jozsi252 (#8157) üzenetére


zoli03
őstag

A statusban le van írva, hogy hol tart a claim. Meg tudod nézni részletesen is, nálam 08. 11-ig várnak az eladó válaszára. Aztán gondolom még utána felülvizsgálja a PayPal, csak azután lesz refund.

[ Szerkesztve ]

(#8159) jozsi252 válasza zoli03 (#8158) üzenetére


jozsi252
veterán

Az nálam is 10 nap, szóval akkor 15-ig várnak ha jól emlékszem. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége, dehát egyre több negatívot kap így nem téma hogy visszakapjuk a pénzt. :)

iPhone 13 Pro Max

(#8160) magedla


magedla
tag

Sziasztok Urak!

Szeretném a segítségeteket kérni. Néhány száz hozzászólás elolvasása után érzem, hogy jó helyen járok, de a témában való jártasságon a nullához tart. Országúti biciklihez keresek olyan első lámpát, amivel látok is és nem csak látszódok. Elsősorban városi használatra lenne, de az éjszakai túrázás sem kizárt a közeljövőben, így az úthibákat, kátyúkat, kanyarokat jó lenne időben észlelni. Ehhez előfordulhat, hogy nem a pontszerű fénycsóva, hanem a szórt fény az előnyös.
Több napja olvasom a teszteket a biciklis lámpákról, de a bringaboltok kínálatát nem igazán találom kielégítőnek. Magas áron kínálnak műanyag vackokat kevés fényerővel, kis látótávolsággal. Kipróbáltam többet is, de még 10-15 ezer forintos magasságban sem győztek meg a termékek.
Több itt ajánlott elemlámpa viszont felkeltette az érdeklődésemet. Különösen tetszik, hogy többségükben alumínium házat kaptak. Számos fórumon olvastam, hogy ezeket az elemlámpákat be lehet fogni biciklin is egy megfelelő bilincs használatával. Jó minőségű termékre szívesen költenék, akár lámpa + bilincs + akkupakk + töltő formájában is.

Sajnos affinitás, műszerek és szerszámok híján leginkább olyan megoldások érdekelnének, amiket nem kell babrálni, szerelni, fejleszteni.
- A fém házat, a vízállóságot és a kompakt méretet nagyra értékelem.
- A bilincsnél fontos lenne a stabil rögzítés.
- A hosszú üzemidőt a megfelelő akkuk kiválasztásával szeretném elérni, bár nem tudom, hogy egy 2-3 akkut használó lámpánál hány órára számíthatok egy töltéssel?
- A külföldről való rendelésben benne vagyok, jó lenne egy helyről rendelni mindent. Olvastam, hogy a következő források megbízhatóak, még ha kicsit lassúak is:
http://www.dealextreme.com/
http://www.manafont.com
http://www.intl-outdoor.com/
- A projektre szánt keret a fent említett 10-15 ezer forint, persze nem baj, ha a feléből megáll egy a fenti igényeknek megfelelő csomag.

Köszönöm előre is, ha van ötletetek.

True victory is victory over oneself

(#8161) d4d válasza magedla (#8160) üzenetére


d4d
tag

ez árban kicsit meredek, de azért itt van fényerő és üzemidő is rendesen.. meg minőség is. Komplett, akksikkal, töltővel együtt.

Niteye B20

Niteye B20 video

elemlampa.blog.hu

(#8162) Cyborg válasza magedla (#8160) üzenetére


Cyborg
őstag

Én ezt a szettet rendeltem 2 hete:
[Lámpa]
[akksik]
[töltő]
[tartó]

Ez 7250 HUF volt, de itt az ár volt a lényeg.
Ezt lehet még fokozni jobb akksival, jobb töltővel.

(#8163) M_o_g_y_i válasza magedla (#8160) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

XTAR BK10 pl. ;)

De nekem a SHADOW BL-21 XM-L bringás-lámpa is tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8164) QWAZU válasza magedla (#8160) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Talán EZ az egyik legkomolyabb, de az ára is eléggé az...

(#8165) macikos válasza magedla (#8160) üzenetére


macikos
addikt

Ez nem lehet gyenge: [link]

(#8166) zoli03 válasza magedla (#8160) üzenetére


zoli03
őstag

Ha 10-15e Ft-ért kell, akkor a Cyborg által ajánlott összeállítást venném. Vehetsz helyette 501B-t is, ha az jobban tetszene, csak külsőben különbözik. Bár töltőből kétcsatornásat vennék, meg akkuból is inkább két párat, mert maximum 1,5 órát bír egy akkuval, az éjszakai túrára kevés lehet. 2 pár akkuval kb 6 órát tudsz világítani, de úgysem kell mindig a legerősebb fokozat, a közepes is sokszor elég, így még több is lehet az üzemidő.

(#8167) Cyborg válasza QWAZU (#8164) üzenetére


Cyborg
őstag

Nekem ezekkel lámpákkal csak az a bajom, hogy macerás mindig elpakolni, ha lezárod a bringát, fej, kapcsoló, akksipakk, meg lógnak a kábelek össze-vissza(emiatt utálom a külön akksi pakkos fejlámpákat is)

...az 501b/502b-t meg csak bevágom a táskába, vagy övtáskába, vagy zsebre vágom, mert nem nagy, meg nem is sajnálom.

A Niteye jól néz ki, a fokozatok is jók, talán egy kisebb fokozat még lehetne, meg tetszik az akksi állapot jelző.

A klarus meg egy levágott xt20, nem filóztak sokat a dizájnon, ebben meg lehetne egy plusz fokozat a 10lm és a 370lm között, városban már a 370lm sztem sok lehet a szembejövő autósnak.

[ Szerkesztve ]

(#8168) amargo válasza magedla (#8160) üzenetére


amargo
addikt

Országúti bringán nem ér akkora rázkódás, de városi felhasználásra nem kell rettentő fényerő.
Városba én egy szimpla AA lámpát használok, ami kb 200lm tud.
Mindig a sebesség a kérdés, elgondolkoznék egy klasszikus koppintás megvételén is [link] vagy [link]

De linkeltek többen jó lámpákat bringázáshoz, én többek között terepen egy ilyet használok [link], jól terít szerintem ez egy fontos tényező bringás lámpánál. Ugyan amit elsőnek linkeltem kicsit fókuszáltabb a fénye, ellenben kijönne a keretből.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8169) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Rendeltem a kaidomain-ről és az order status: back ordered. Ez mit akar jelenteni, hogy nincs raktáron az áru? Ilyenkor semmit nem kell csinálnom, csak várnom? :F

(#8170) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Szevasztok! A TR-J12 néha rosszalkodik. Nincs nálam, elvittem papához. Tegnap elég sokat használtam, Trustfire védess kék akkukkal, nem volt semmi hiba. Elviszem, had használja, felkapcsolom villan egyet és vége nem tudom bekapcsolni. Kapcsoló le, visszacsavarom és újra jó. Kapcsolgatom megint elmegy. Megigazítom, újra jó, és most már legalább fél órája. Mi lehet a baja? Ha dróttal zárom össze nem tudom megnézni, mert önmagában is rendesen működik a cucc, csak néha rosszalkodik. Eddig csak gondot okozott ez a lámpa, viszont a fénye nagyon brutális :S

(#8171) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Megint én vagyok. Kezdek ezen kattogni, mi lehet a piláccsal. Nem lehet , hogy a kék Trustfire nem elégíti ki a lámpát minden másodpercben? Ezért néha lekapcsol. Ha szórakozik még, mit nézzek meg legelőször? Esetleg akksiban mit ajánlatok egy ilyen fényágyúhoz?

(#8172) PHM válasza belsodavid (#8171) üzenetére


PHM
addikt

Próbáld ki 2 nem védett akksival.
Ha úgy is bizonytalankodik, kontakthiba van a háttérben.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8173) belsodavid válasza PHM (#8172) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Mit tudok elrontani, ha védetlen aksikkal használom a több akkus lámpát?

(#8174) d4d válasza belsodavid (#8171) üzenetére


d4d
tag

"Esetleg akksiban mit ajánlatok egy ilyen fényágyúhoz?"

pl
http://www.intl-outdoor.com/2-pcs-sanyo-ur18650fm-2600mah-protected-battery-p-516.html

elemlampa.blog.hu

(#8175) PHM válasza belsodavid (#8173) üzenetére


PHM
addikt

Elvileg semmit.
Arra azért oda kell figyelni, hogy nehogy túlmerítsd az akku(ka)t.
Védett akkuknál előfordul, hogy lekapcsol a védelem, ha túl nagy áramot
akar kivenni az akku(k)ból a driver.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8176) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Köszönöm, a válaszokat, ezeket megpróbálom. Ha védelem nélküli akkukat túlmerítem, mi történhet? Ha védelem nélküli akkuval tökéletes a lámpa, akkor a linkelt SANYO cellákkal is biztosan jó lesz? A védelem ellenére.

(#8177) QWAZU válasza belsodavid (#8171) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Esetleg ILYET is vehetsz, ez viszonylag olcsó és a legjobbak közt van! Ráadásul nekem még (1 dolog kivételével, ami 4 hét volt) minden megjött 3 héten belül.

(#8178) belsodavid válasza d4d (#8174) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Olvastam, hogy itt ott ezek a gyengébb védett akksik lekapcsolhatnak. Szembeszomszédnak a TR 1200 hasonlót produkált, most zöld Samsung védelem nélküli van a lámpába, de túlmeríthetik és akkor nem veszi fel a töltést. Ha ipariból védettet veszek, akkor is ugyan azt érhetem el a "teszttel", mint a védelem nélkülivel? Ipari cellákhoz ugyan úgy használható a gyengébb minőségű sima töltőm?

[ Szerkesztve ]

(#8179) QWAZU válasza belsodavid (#8178) üzenetére


QWAZU
csendes tag

Az ipari az, amelyik nem védett akku. Tehát ipariból nem tudsz védettet venni... Ezért linkeltem számodra egy jó minőségű védettett, mint ahogy előttem d4d is!

(#8180) d4d válasza belsodavid (#8178) üzenetére


d4d
tag

Az Intl-Outdoor akksijánál valamivel 7A felett szól közbe a védelem, az XTAR 18700-as szintén Sanyo cellás akksijánál meg kicsivel 6A felett, szóval ha ezekkel nem megy akkor más védettel sem fog. Töltheted olcsóbb töltővel is, de ajánlott szemmel tartani és, ha tudod, rendszeresen mérd a feszültséget. 3.5-3.6V körül már nyugodtan rá lehet tölteni, ennél jobban nem kell, hogy lemerüljenek.

elemlampa.blog.hu

(#8181) M_o_g_y_i válasza d4d (#8180) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Csak épp nem kapható... :(((

2800-as SANYO-t készülök rendelni, C8-ba, védelem nélkülit. Érdekel valakit? Akkor többet rendelek. :))
Kb. 1700-1800 Ft/db (regisztrált) szállítással, beszerzési áron adnám. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8182) d4d válasza M_o_g_y_i (#8181) üzenetére


d4d
tag

Érdekes, amikor beírtam még 150 vhány vagy mennyi volt belőle.. és csak most került fel két napja a kínálatba..

Azt tudod, hogy a 2800as Sanyot 4.3V-ig kell tölteni?

elemlampa.blog.hu

(#8183) belsodavid válasza d4d (#8182) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Biztosan kapható máshol is ez a típusú akksi. Mindenképpen védettet szeretnék, mivel csak a macera lenne a védelem nélküli több akksis lámpával. Megpróbálom beszerezni, tudnátok pontos típusú akksikat írni, amivel garantáltan gond nélkül mennie kellene a lámpának? A Sanyót mindenképp felírom.

(#8184) belsodavid válasza QWAZU (#8179) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszi neked is!

(#8185) Cyborg válasza belsodavid (#8184) üzenetére


Cyborg
őstag

Azt hiszem, most [itt] a legolcsóbb a sanyo 2600mAh-s
2-4db-nál 6,75 USD /db

vagy [ez]
2-4 db-nál 6,45 USD/db

A különbséget ne kérdezd, én se tudom, és nem is tudott senki válaszolni.
...de biztos a drágább a jobb, és nagyobb kapacitású :)

(#8186) M_o_g_y_i válasza d4d (#8182) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem csak a Samsung-ot kell 4,2V fölé??? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8187) d4d válasza belsodavid (#8183) üzenetére


d4d
tag

Ez az Intl-Outdoor nem hiszem, hogy van máshol is, még nem láttam, de Sanyo cellásból van sokféle, pl a fentebb említett XTAR 18700-as. Én is főleg ilyeneket használok a két akkus lámpáknál. A 2800as Samsunggal az a "baj", hogy 4.3V-ig kellene tölteni, hogy rendelkezésre álljon az a 2800mAh (min. 2700).

Önmagában az, hogy jó minőségű cellát használnak egy védett akkunál (pl Marsfire) még nem garantálja azt, hogy jó is az akksi. Pont ennél a Marsfire-nél olvastam vmelyik fórumon, hogy 2.3V körül lép a védelem, ami nem valami jó hiszen a 2600-as Sanyo hivatalos minimum feszültsége 2.75V lehet.. A Spark akksik védelme 3V-nál kilövi az egészet.

elemlampa.blog.hu

(#8188) d4d válasza M_o_g_y_i (#8186) üzenetére


d4d
tag

Nem, és a hkeq-nél (ha onnan rendelnéd) nem is írják ezt, azért kérdeztem.

Sanyo UR18650ZT 2800mAh
http://www.keeppower.com.cn/?MainID=4&ID=38&Language=en

Ez a Keeppower is készít védett akksikat amik szintén nagyon jók, Samsung, Sanyo, Panasonicból stb, csak éppen szinte beszerezhetetlenek.. ebayen találtam egy eladónál párat, azt ennyi. Bár lehet, hogy tőlük is lehetne rendelni direktbe, rá kéne kérdezni. Teli vannak ipari akksikkal is, van 3000mAh-s Sanyo is.

elemlampa.blog.hu

(#8189) d4d


d4d
tag

Nemrég kérdezte valaki, hogy, hogy jó tárolni hosszabb távon az akksikat. Most bontottam ki egy Fenix ARB-L2 18650-es akksit és gyárilag 3.77V-ra van töltve.

elemlampa.blog.hu

(#8190) M_o_g_y_i válasza d4d (#8188) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem, nem onnét. Lehet akkor nézek másmilyet, mert a WP2 csak 4,18-ig tölt.
Kösz az infót! :R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8191) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Újabb fejlemény. Feltöltöttem a saját kék 2500-as védett aksijaimat. Elmentem az öreghez, majd bele, hisz ez biztos jó. Kapcsolom, puff villan egyet és kialszik kapásból. Ezt mindíg eljátszotta, ahányszor próbáltam kb 8x. STL V2-ben tökéletes. Eközben az öreg is feltöltötte a sajátjait, majd belerakom jó. Mondom neki kapcsolja fel., puff villanás, kialszik. Ezután csak a kapcsoló lecsavarásával és visszacsavarásával lehet éltre kelteni. Most úgy néz ki a sajátjával jó, világíttattam jó ideig vele maxon. Ezek alapján még mindig akku problémám lehet? Ha igen, beszerzek egy pár védett jó minőségű cellát és talán valamikor ki is tudom próbálni ZÖLD Samsung védetlen cellákkal.

(#8192) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

22$-ért "WC-pumpa" fix ár, lámpatartó zsákkal. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8193) magedla válasza d4d (#8161) üzenetére


magedla
tag

Sziasztok!

Először is elnézést kérek, hogy csak most tudok reagálni, de az éjszakai műszakok kicsit megbolondították a napjaimat.
Nagyon köszönöm, hogy ennyien láttatok el tanácsokkal, tippekkel. Van miből válogatni. :)

(#8161) d4d - Niteye B20
(#8163) M_o_g_y_i - SHADOW BL-21 XM-L
(#8164) QWAZU - Klarus BK20
(#8165) macikos - UltraFire UF-22B
(#8168) amargo - P7 Water Resistant SSC-P7, CREE XPG R5, MagicShine MJ-872 Waterproof 4-CREE XP-G

Eszméletlen szépek és profik ezek a lámpák. Ha jól gondolom, ilyenekre azoknak van inkább szüksége, akik éjszaka az erdőt járják és úttalan utakon süvítenek a fák között. Országútira és különösen városba a külső akkuspakkos, sok kábeles megoldásokat inkább kerülném a körülményes le- és felszerelés miatt, illetve az áruk is magasabb kicsit a tervezettnél. :B

(#8162) (#8167) Cyborg - Ultrafire 502B
(#8163) M_o_g_y_i - XTAR BK10
(#8166) zoli03 - Ultrafire 501B / 502B

A Cyborg fórumtárs által ajánlott szett nagyon közel áll ahhoz, ami körvonalazódni kezdett a fejemben a topik olvasása közben. Egy kompakt méretű elemlámpa minőségi összeszereléssel alumíniumból, amit biztonságosan a gépre tudok rögzíteni és tölthető akkukkal egészen hosszú üzemidőt csalhatok ki belőle akár komoly fényerő mellett is.

Mindhárom fent említett lámpa nagyon szimpatikus (501B / 502B, BK10).
- Van bármelyiknek komolyabb előnye a többivel szemben?
- Az XTAR nagyobb név vagy a lámpa tud többet, ami indokolja a magasabb árat (18 vs 42 dollár a lámpa+tartó kombó esetében)?
- Esetleg valamelyik konkurens a többinél jobban teríti a fényt (szemben a pontszerű világítással), ahogyan azt amargo kolléga is javasolta bringázáshoz?

Lenne olyan oldal esetleg, ahonnan egy helyről meg tudnám rendelni mind a négy hozzávalót? (lámpa, tartó, 4 db akku és kétcsatornás töltő)
Ha igen, akkor pontosan mit rendelnétek a helyemben? (konkrét típusokra gondolok, amelyek kompatibilisek lesznek majd egymással)

Előre is köszönöm, ha van javaslatotok! :R

True victory is victory over oneself

(#8194) amargo válasza magedla (#8193) üzenetére


amargo
addikt

"Ha jól gondolom, ilyenekre azoknak van inkább szüksége, akik éjszaka az erdőt járják és úttalan utakon süvítenek a fák között."

Én erre használom.

"Országútira és különösen városba a külső akkuspakkos, sok kábeles megoldásokat inkább kerülném a körülményes le- és felszerelés miatt, illetve az áruk is magasabb kicsit a tervezettnél."
Amire felrögzíted a kézi lámpát, kb annyi idő alatt teszed fel ezeket is, bár amelyiknek remote console-ja is van, azt tényleg el kell tudni helyezni, de szerintem olyanra nincs szükséged.
Annyi a különbség, hogy a külső pakkosnál van visszajelzésed a merülésről - általában - és simán egy éjszakát is kint lehetsz vele, míg a másiknál cserélgetni kell az aksikat és bizony gurulás közben egy hirtelen elsötétülés elég veszélyes tud lenni, bár amennyire olvasom városba használnád gurulásra - elsőnek azt gondoltam kint használnád -, oda mint írtam bőven elegendő a 200lm és akár AA-val is elmegy, ezért én is úgy látom, hogy felesleges kimondottan külső akkumulátoros.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8195) Cyborg válasza magedla (#8193) üzenetére


Cyborg
őstag

Sajnos olyan nem lesz, h minden egy helyen. Ha pl a töltő olcsó az egyik helyen, az akksi drága, és így tovább. Végig zongoráztam minden oldalt. Vagy nem lesz minden egy helyen, vagy sokkal többe fog kerülni a szett.
...az ebay meg ugye nem egy hely :-)

(#8196) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Halihó! Az általatok ajánlott két akku közül melyik lenne megfelelőbb a TR-J12-be?

A SANYO

,vagy a

Xtrar 18700-as? Ha jól tudom az Xtar is SANYO cellákból csinálja az akkuit.

A lényeg, hogy ne kapcsoljon le idő elött a lámpa, valamint ne szórakozzon, hogy néha nem is kapcsol be.

(#8197) Tony21 válasza korn (#7461) üzenetére


Tony21
tag

Melyik fet olvadt le, emlékszel még?
Ma járattam picit és egyszer csak lekapcsolt ... két akkuval 2,7 ampert vesz fel gyárilag, nem piszkáltam a drivert.
Szétkaptam, megnéztem, a 3055VL feliratú fet egyszerűen odébmászott (gondolom annyira melegedett, hogy felolvadt a forrasztás).
Összekötöttem a lábát az áramkörrel, most működik újra ....
Cserélném benne izmosabbra a gyenge láncszemeket, ha tudsz tanácsot adni, hogy mit-mire.

Amúgy a PayPal visszafizette a breeze ügyben esedékes zsetont, nem is kellett semmit magyarázni, egyértelmű volt a csalás fennforgása.

(#8198) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

sziasztok,

Bp-n szeretnék valakitől kölcsönkérni egy masszívabb darabot.

indok: a Tauernbahn felhagyott szakaszát szeretném bejárni a hétvégén, és a ~800 méteres alagutakba nem éppen életbiztosítás a mostani 500 ft-os 3xAAA elemes 5 ledes csodám.

ha valakivel tudnék egyezkedni, persze nem ingyen, letétbe tudok felajánlani objektívet, stb... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8199) PHM válasza Mr.Csizmás (#8198) üzenetére


PHM
addikt

Milyenre gondoltál? Kb 200 lumen elég?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8200) Mr.Csizmás válasza PHM (#8199) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

passz, az mennyire elég? 890 méter körüli a leghosszabb alagút, és valszeg nem is egyenes, szóval full sötét lenne.

másik ötletem a fáklya lenne, de az meg macerásabb.

ui.: vonatközlekedés nincs, szóval nempara annyira.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.