Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Cyborg válasza leonaprofi (#7800) üzenetére


Cyborg
őstag

...ha sok pénzed van, akkor igen, ezeket vedd.

(#7802) szbalogh válasza leonaprofi (#7800) üzenetére


szbalogh
őstag

Sanyo-t vegyél, mert azt 5A-el is lehet kisütni és olcsóbb is!
Ez az, van védett is.

Nick: HE_Storm

(#7803) Cyborg válasza szbalogh (#7802) üzenetére


Cyborg
őstag

...Sparknál mondjuk pont mindegy :-)

(#7804) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Szevasztok! LED LENSER P7-es lámpánál mire lehet számítani? Egyik haverom rendelt, hamarosan megjött. Én nem jártam utána mit tudhat, de 200 lumen és Zoom-os a lámpa P7-es leddel. Ultrafire, Trustfire kategóriába mit tudhat? Ultrafire C8, vagy Ultrafire 501b-hez áll közel? Esetleg teljesen más?

(#7805) d4d válasza belsodavid (#7804) üzenetére


d4d
tag

A P7-ben XR-E led van,

itt vannak képek
http://fonarik.com/test/indexen.php

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#7806) belsodavid válasza d4d (#7805) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszi. Hát sajnos így képekből nem győzött meg, főleg, hogy nekem a kezemben eddig csak nagy lámpa volt. Viszont Az 501b még mindig nagyon tetszik ár/érték arányban.

(#7807) kowik válasza belsodavid (#7806) üzenetére


kowik
tag

És az 501B XP-G ledes a képen, tehát az XM-L még jobb. :K

(#7808) belsodavid válasza kowik (#7807) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Na majd kiderül élőben mit mutat, de 15-20 ezer forintért szerintem egyáltalán nem éri meg. Nekem STL V2 és TR-J12-m van / volt, hasonló árban és hát igencsak alul múlja azokat (ezt gondoltam is). Itt a képek közül valahol a FENIX TK 35 kategória a két lámpám. Valóban ilyen ratyi ez a ledlenser, vagy csak a képek nam adják vissza?

(#7809) korn válasza belsodavid (#7808) üzenetére


korn
aktív tag

nem ratyi, csak idejétmúlt és túlárazott

(#7810) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy haverom is venne egy kézi EDC lámpát,ha már úgyis rendelek,akkor nézzek neki is valamit,mondván.Ezért érdeklődnék,hogy milyet ajánlanátok Cool White-os leddel?Valami strapabíró kellene.Köszönöm előre is.

Ui.:Ja és neki nem jönnek be a Spark lámpái,inkább kimondottan taktikai jellegü lenne jó!

[ Szerkesztve ]

(#7811) szbalogh válasza leonaprofi (#7810) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez az 504-es nagyon taktikai :DDD Nekem is ilyen van

Nick: HE_Storm

(#7812) d4d


d4d
tag

egy-két érdekesség a Spark ST6 fejlámpához (kínaiból fordítva)

Az Alcoa amerikai Alcoa kiváló minőségű import repülés tömör alumínium rudat követően dolgozzák CNC
Az igazi HAIII szinten kemény felületre alumínium oxidréteg vastagsága több, mint 40μm, Webster keménység 600HV felett
Egyedi tervezésű, nagy hatásfokú állandó áram, sem zaj
Egyedi professzionális design hővezető szerkezet, sokkal stabilabb és megbízhatóbb
Panasonic elektromos kapcsoló biztosítja a termék megbízhatóságát a magas folyó, több mint 20 millió alkalommal az életét
Német minőség SCHOTT üveg, a fény átviteli sebesség akár 95%
Double-end áramkör tervezés, az eredeti akkumulátor pozitív és negatív közös
Szuper fényes istálló hőmérséklet figyelés, automatikus konverzió kijelölt fájl

elemlampa.blog.hu

(#7813) kutyman


kutyman
aktív tag

Üdv!
Vásároltam egy ilyen lámpát, ami kb. 2 percet működött, majd elhalálozott. Én nem értek hozzá. Ha valakit érdekel, ingyen elviheti. A Keleti pu mellé kellene eljönni érte.

(#7814) jozsi252 válasza kutyman (#7813) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért ne add fel ilyen gyorsan. Milyen akkuval próbáltad? Hány akksit vettél, nemlehet hogy csak az akku halt meg?

iPhone 13 Pro Max

(#7815) kutyman válasza jozsi252 (#7814) üzenetére


kutyman
aktív tag

4 akksival próbáltam, valszeg a led, v. a driver ment ki.

(#7816) szbalogh válasza kutyman (#7815) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha fizeted a postát küldök neked ingyen drivert. Lecseréltem párat és csak itt tengődnek

Nick: HE_Storm

(#7817) kutyman válasza szbalogh (#7816) üzenetére


kutyman
aktív tag

Az az igazság, hogy nem akarok foglalkozni vele, inkább odaadom valakinek.

(#7818) arti1121


arti1121
senior tag

TRUSTFIRE X8-hoz keresnék nyomáskapcsolot csak bizonytalan vagyok hogy melyik lehet jo hozzá. valaki sughatna. köszi

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7819) Cyborg válasza d4d (#7812) üzenetére


Cyborg
őstag

Húha, kezedek aggódni, hogy csak 20millió kapcsolást bír, már eljátszottam belőle vagy 100-at tegnap este:)
Egyébként nekem is az volt első gondolatom, amikor kézbe vettem, hogy olyan masszív, mintha egy tömbből faragták volna.
Tesztelgettem éjjel, és nagyon állat, sztem olyan kb 80 méterig tisztességesen világít, szépen szór, és a fejpánt is símán tartja a lámpát futás közben is, gondolom azért előbb-utóbb azért majd elfárad

(#7820) dale74


dale74
tag

Rendeltem ettől a breeze-től az ebay-en kb. egy hete. Pár napja minden hirdetését törölte.
Szerintetek kezdjek aggódni?
Az ebay-paypal visszafizet, ha nem jön meg a termék?

[ Szerkesztve ]

(#7821) jozsi252 válasza dale74 (#7820) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem nemkell, énis tőle rendeltem 1 hete egy 3 ledes lámpát. Szimplán csak szerintem kifogyott a készletből :)

iPhone 13 Pro Max

(#7822) Cyborg válasza jozsi252 (#7821) üzenetére


Cyborg
őstag

...vagy már ketten aggódhattok:)

(#7823) jozsi252 válasza Cyborg (#7822) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor inkább 3-an mert zoli03 kollega is tőle rendelt : D

De elég sok eladása van szóval nemhinném hogy bármi gáz lenne vele. De ha nemjön meg az sem nagyon izgat, kérek egy refundot aztán kész.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#7824) korn válasza dale74 (#7820) üzenetére


korn
aktív tag

Nem törölte, hanem lejártak az aukciók.

Ha nem jön meg 35-40 nap alatt, akkor írni kell egy morcos levelet az eladónak, általában visszafizetik. Ha nem akarja, akkor paypal dispute, claim.

(#7825) jozsi252 válasza korn (#7824) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a dispute, claim miakar lenni pontosan? Csakmert párszor hallottam hogy már elhangzott viszont ezek mit jelentenek? :U

iPhone 13 Pro Max

(#7826) d4d válasza jozsi252 (#7825) üzenetére


d4d
tag

hátő gyakorlatilag a paypal behajtja az eladón a lóvét, ha jogos a panasz vagy mi. Simán levonják a számlájáról. Ezt a paypal fiókodon belül kell vhol elindítani. Ha nem érthető valami, az indexen van egy direkt paypalos meg ebayes topic is, ott szerintem tudnak segíteni.

elemlampa.blog.hu

(#7827) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Egy kompakt és jól terítő lámpára lenne szükségem, a költséghatékonyság szem előtt tartásával.
Ezt néztem ki:
Ultrafire WF501B
OEM töltő
lángnyelves 3000es Trustfire akku

Ebay-en melyik eladókat érdemes figyelni olcsó lámpa ügyében? És milyen klónok léteznek az 501-hez?
Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7828) BigBlackDog válasza Tomi_Sci (#7827) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem rossz választás ez a kombó. Én ilyen tételnél még nem ebayeznék feltétlen, egy manafont szerintem megbízhatóbb. Persze, ha biztosra tudod, hogy nem nyúlsz félre az eladónál és nemcsak valami ocószított valamit kapsz, akkor rendben. 501 klónt még nem nagyon láttam, persze lehet, hogy van. 501 mellett még nézegethetsz 502, 503, 504-eseket is, gyakorlatilag csak a házban van különbség, ha jól tudom.

(#7829) tbesze válasza tbesze (#7768) üzenetére


tbesze
tag

Ezek közül esetleg érdekel valakit valamelyik?

(#7830) szbalogh


szbalogh
őstag

Egy XM-L T6 kaidomain 8x7135 driverrel maxon az aksinál 3,2A. A led ilyenkor mennyit kap?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#7831) BigBlackDog válasza tbesze (#7829) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg dobhatnál egy pü-t, vagy akár ide is leírhatnád, melyik milyen leddel van szerelve, milyen típus, mennyibe fájna, stb...

(#7832) tbesze válasza BigBlackDog (#7831) üzenetére


tbesze
tag

2 db. X5, XML-T6-al. 2 db. C8, 1 db. XML-T6, és 1 Q5. Az ellenérték pü.-ben.

(#7833) tjano8 válasza tbesze (#7829) üzenetére


tjano8
csendes tag

Esetleg egy összehasonlító képet tudsz feltenni, hogy a C8 hoz képest milyen fénye van az ezüstnek (ha jól látom x5-ös)?

(#7834) tbesze válasza tjano8 (#7833) üzenetére


tbesze
tag

Sajna fényképbe nem vagyok jó, így azt nem tudom neked prezentálni. Ami biztos, hogy a nagyobb, és mélyebb refi miatt nagyobbat terít, és a spot is erősebb. A meghajtáson még lehet tuningolni. Az biztos, hogy korn topiktársnak is van, vagy volt. Talán ő tud a fényéről képet mutatni, és érdemben véleményezni.

(#7835) tbesze válasza tjano8 (#7833) üzenetére


tbesze
tag

Itt van az X5-ről, a korn által készített teszt kép.

[ Szerkesztve ]

(#7836) tjano8 válasza tbesze (#7835) üzenetére


tjano8
csendes tag

Koszi. egy régebbi hozzászólásban találtam én is egy képet, de sajna itt se a c8 hoz van hasonlítva, Nekem eddig még csak egy C8-asom van meg egy Ultraok zs-2-m, szóval ezekhez tudom viszonyítani :D Meg pár napja építettem egy régi 300Ft-os gagyi kislámpa aluházából egy kis lámpácskát... Egész jól sikerült,, mindjárt teszek fel róla pár képet...

(#7837) tjano8 válasza tjano8 (#7836) üzenetére


tjano8
csendes tag

Egy régi alumíniumházas lámpa teste + kapcsoló a végére ami meg volt a régiből
egy kis plexidarab az elejére (sajna ezen van volt egy mély karc, képen látszik)
8db 5050-es meleg-fehér smd led szalagról leforrasztva
plusz pár darab smd ellenállás (ezek okozták a legnagyobb problémát xD mértetük miatt sima pákával elég nehéz volt ekkora helyre bepréselni mindet, főleg, hogy kettő van egymáson xD hogy megfelelő értéke legyen)
;]
Jah és persze egy 18650-es celláról megy az egész :D

[ Szerkesztve ]

(#7838) tbesze válasza tjano8 (#7837) üzenetére


tbesze
tag

Ügyes voltál, gratula! :C

(#7839) tjano8 válasza tbesze (#7838) üzenetére


tjano8
csendes tag

Köszi :D van még pár kép a félkész lámpáról is, kimondottan élesnek sajnos jóindulattal sem lehet nevezni, de félhomályba telefonom sajna csak ilyenre képes...






(#7840) macikos válasza tjano8 (#7839) üzenetére


macikos
addikt

Te orvosi eset vagy :D :C Látom forrasztópákával álmodsz :D

Én azóta nem javítok, alakítok lámpát (csak ha muszáj), mióta vagy 2 éve átalakítottam egy C3-at, kicseréltem az XR-E-t egy XP-G R5-re, fasza volt, jó fénye volt meg minden, erre én elkezdtem variálni, hogy kicsit beljebb kellene rakni a reflektorba a ledet. Na ez úgy nézett ki, hogy a szuperül megcsinált lámpámat szétszedtem, elkezdtem faragni a reflektort, a vége az lett, hogy a ledet és a reflektort is összekentem szilikonzsírral, plusz amilyen ideges voltam, még a nyákot is szétforrasztottam :W majdnem felrobbantam mérgemben.

(#7841) tjano8 válasza macikos (#7840) üzenetére


tjano8
csendes tag

Hát sajna nekem se megy még olyan jól a forrasztgatás, főleg , hogy olyan széles volt a páka feje, hogy alig fért be a belsejébe,,, (de most már beszerzés alatt van egy sokkal vékonyabb hegy :D ) és majdnem ott kaptam idegrohamot, mikor összeraktam a kis smd ellenállásokat párba majd ezeket egyesével beforrasztgattam a ledekhez,, 4-5 még ment simán, aztán a hatodikkal frankón fellöktem a többit mert azt is melegítette a páka.. és szépen zárlatba húztam a felét... nah akkor leszedtem róla az összeset aztán félretettem másnapra :D mert éjjel már nem volt hozzá idegzetem, hogy befejezzem, meg mondjuk a végére kicsit meg kellett faragni a ledek tokozását ahol összeértek, meg kicsit meg is olvad egy-kettő, de a végére sikerült valami használhatót kihozni belőle... nics túl nagy fényereje egy C8-hoz hasonlítva , de nagyon egyenletes a fénye (mindegyik led 120°-ba sugároz), szóval ilyen este szobába keresgélős lámpának, még majdnem, hogy jobb is mint aminek erősen középre van koncentrálva a fénye :D

(#7842) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
Tudna valaki mondani valamit (bármit) az ebben a lámpában található Luxeon Rebel 100 nevezetű led-ről?
Most "elég jó" áron lehet hozzájutni a MOL akciójának keretein belül. Az oldalon feltüntetett Fénytávolság, és Üzemidő mennyire lehet igaz? :U Nekem egyformán fontos lenne mindkettő!
Érdemes szerintetek rászánni azt a 6.000Ft-ot?

szerk.: Meg ERRŐL is kikérném a véleményetek!
Ebben monjuk már nem az "energiatakarékosságról híres" led van, de ehhez is olcsóba lehetne hozzájutni. Már ha ezek olcsónak számítanak egyáltalán. :U

[ Szerkesztve ]

(#7843) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Nekem a legideálisabb egy ezüst színű, OP refis 501b lenne, de ilyet sehol nem találtam.
Ennél a képeken OP van, de a leírásban SMO. Nem tud valaki ilyen áron esetleg egy számomra ismeretlen webshopban?
Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7844) macikos válasza Lajkó (#7842) üzenetére


macikos
addikt

Ez a LED őskövület. A 350m igaz, csak az nem mindegy, hogy mekkora ott a fénye... mert megvan a 350m, de annyi lesz a fénye, mint a holdnak vagy még annyi se.

A 78 órát legkisebb fokozaton kell érteni, ami néhány lumen lehet...

Ettől még megveheted, világítani világít, laikusoknak -akik nem 1000 lumenes lámpával mennek éjszaka WC-re, mint itt egyesek :D - elég lehet a fénye.

Viszont egy kicsivel többért már lehet venni Ultrafire C8-at XM-L leddel, 18650-es akkuval és töltővel, ami azért keresztbe lever egy ilyen lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#7845) macikos válasza Tomi_Sci (#7843) üzenetére


macikos
addikt

Ez egy "drop-in"-es lámpa. P60-as drop-in megy bele. Veszel egy ilyen lámpát, elég üresen a házat megvenni és keresel bele egy OP-s drop-in-t.

(#7846) zoli03 válasza Tomi_Sci (#7843) üzenetére


zoli03
őstag

Lehet venni külön OP reflektort is: [link]

(#7847) tbesze válasza macikos (#7844) üzenetére


tbesze
tag

Vagy egy X5-öt ami 2 akksis, a hosszabb üzemidőért, tőlem. :B :D

(#7848) Tomi_Sci válasza macikos (#7845) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

zoli03, macikos: Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7849) Lajkó válasza macikos (#7844) üzenetére


Lajkó
őstag

Először is köszi a gyors reagálást! :R
Kár hogy nem lehet ezeket kipróbálni mielőtt megveszi az ember.
Kerestem az általad említett lámpát, de nem találtam eladót belőle! Viszont találtam XML led-est, kettőt is: Az első, új, van hozzá akksi is, meg töltő.
A második ez is új, de nem tudom kivenni milyen az akksi hozzá.
Szerinted melyik lenne jobb vétel, vagy hol tudnék venni elérhető áron olyat, amit te ajánlottál?
Illetve mennyit bír üzemidőben a C8-as a 18650-es akksival?

tbesze: Nem találom a hirdetésed... :U

(#7850) tjano8 válasza Lajkó (#7849) üzenetére


tjano8
csendes tag

A C8-ast merem ajánlani én is, nekem is ilyen van, és én eBay-ről vettem, licitáltam rá és 12$-ba volt csak az egyik: tőle. Itt fixen is megkapod, amit belinkeltem, először kicsit alul hajtottnak tűnt , de csak mert lemerült elemmel hajtottam meg :D fullra töltött elemmel most kb 2,6-2,7A vesz fel, amíg le nem merül :) (mondjuk ha licitálsz, kell hozzá türelem, ha ennyiért meg akarsz nyerni egyet licittel, de nem lehetetlen) meg fix áron vettem egyet még tőle (most ha jól látom pár dolcsival olcsóbb is lett... én még 18ért vettem) ez kicsit szimpatikusabbnak tűnik, mert egy fokkal melegebb fénye van, mint a másiknak, meg erősebb rugó volt a végébe. Mindkettő jó hűtéssel van, nagyon erős fénnyel.
Töltőt pedig tőle vettem 5,5$-ért.
Akkunak pedig bontott laptop aksiból származó cellákat használok, ezek tényleg minőségiek (sony, panansonic, sanyo), és nem kell félni a lemerült aksiktól se,,eddig sikerült még az 1,7V-ra merült cellát is feltölteni ezzel az oem töltővel, és azóta is jól bírja a terhelést (bontott aksik állatába 1500-2200mA-esek, a 8cellásban általában 1500 a 6 cellásban 2200ma-esek vannak, amit ténylegesen tudnak is. Nem úgy mint a gagyi cellák, amire 3-4000mA-t hazudnak) és vaterán vagy számítógépes boltba, szervízbe pár száz forintért meg lehet kapni 6-8 cellás aksit. Amiből eddig csak egyet fogtam ki amibe mind rossz volt,de azt már bontva vettem, amit bontatlanul vettem, addig abból összesen egy cella volt rossz (4 akkupakkból összesen).
Kicsit hosszúra sikerült.. De remélem tudtam segíteni a döntésben...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.