Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36851) Marky21 válasza Milan24 (#36849) üzenetére


Marky21
aktív tag

google a barátod ,aztán ha találsz ,akkor ott van kiírva úgy is az elérhetőségük,fölhívod őket vagy írsz egy emailt nekik.
pl:Megapix Kft.ott azt mondták hogy 10eFt cserélnek ki mattüveget.

[ Szerkesztve ]

(#36852) Frigetrus válasza máyköl (#36850) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, ezt sose értem, hogy egyesek miért nem jutnak el oda, hogy elolvassák a topic címét és az első hsz-t, hogy megtudják mégis mire való az adott topic??? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#36853) total90


total90
veterán

Csövi!

Új képeim... Darkness-től az Eye-ig a mai képek. Várom a véleményeket.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36854) skiny83 válasza total90 (#36853) üzenetére


skiny83
aktív tag

Jó termékeny napod volt! Sky bridge nagyon bejön, illetve a chain és a batch. Mondjuk én az ilyen képeket szeretem a legjobban..

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#36855) rumos14 válasza nesa (#36837) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek tetszenek!

(#36856) total90 válasza skiny83 (#36854) üzenetére


total90
veterán

Köszönöm. Igen, termékeny nap volt. Szép idő volt, a város is viszonylag nagy és kb. 5 órát kint voltunk. Akadt elég sok téma.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36857) nesa válasza rumos14 (#36855) üzenetére


nesa
veterán

(#36841) cOxeR

(#36855) rumos14

Koszonom:)

(#36858) #31757056 válasza pisti (#36844) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nahat micsoda jo kep! A kutyad egyebkent mindig ugyanazzal a bottal jatszik? Csak mert az utobbi kepeken emlekeim szerint mintha mindegyiken ugyanaz lett volna, es ugyanarra is ferdult. :) Az Olympus E-P1 Jupiter 37A-val valo parositasa sem mindennapi unikum.

(#36859) kiskornel


kiskornel
addikt

(#36841) cOxeR: A gyík rendben van, bár adhattál volna neki még kis szaturációt, hogy szép színes legyen, ne úgy nézzen ki, mint egy beteg gyík. Valószínű vakuval jobb eredményt értél volna el. A környezet nem ideális.
Mikor én találtam ilyet, feltettem a legnagyobb telémet, úgy forgolódtam, hogy a környezetben minden jó legyen. Olyan 1,5m-ről lehet dolgozni, fel se veszik. Legjobb környezet, mikor nyílt terepen, fatönkkön sütkéreznek.

(#36830) nesa, (#36837) nesa: döfi képek. Vakut nem mertél használni? Kicsit még lehetett volna merészebb a dolog. Még lentebbről, a legnagyobb nagylátóddal, vakuval, ugratás közben, közbe svenkelve. A linkelteken kívűl még z is tetszik.

(#36827) Peethy: szép a modell. Ez már fél siker. De kicsit fakó a kép, s valóban elkelt volna pár vaku derítéshez. Az első képen kicsit még kereshetted volna azt a szöget, amikor az arca még jobban mutat. Az alsó ajkát megpróbálhatnád retusálni kicsit, hogy kevésbé legyen hangsúlyos. Szép a tekintet, nézés is rendben van.

(#36820) skiny83: jójó :K

(#36819) Steve-0: nem tűnik valódinak. Nem tükröződik félelem az arcon. És takart is. Meg a FF koncepcióidat se értem igazán. Nem nyújtja azt a régies hatást.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#36860) cOxeR válasza kiskornel (#36859) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt kerülgethettem volna... semmivel sem lett volna jobb a környezet, egy hatalmas mező közepén volt. :) Igen, vaku elkélt volna, azért nem húztam rá több szaturációt, mert túl sok maszkolásos világosítást kellett volna eszközölnöm a fején...ami ugye egy szint után nem biztos, hogy természetes hatást adott volna.
Telém sajna még nem volt maradt a 105mm plafon amit meg a búrájába kellett tolnom... de ma már "meg"lesz, ha minden jól megy.

(#36861) Sada88 válasza nesa (#36837) üzenetére


Sada88
aktív tag

Csatlakozom :) Jó kis verseny volt , szerencsére kevés por , remélem a nikonod meg az olympusod is megúszta pormentesen :) majd dobd át a e-mail címed és átküldöm ma vagy holnap amik rólad készültek :R


Képre katt lehet jönni nézelődni ;]

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36862) pisti válasza #31757056 (#36858) üzenetére


pisti
őstag

Köszönöm az értékelést! Hogy a fotózzos reakciómat használjam, látom onnan "lested le", hogy milyen obit használtam. :)
Nemrég vettem adaptert, az eladó meg azt mondta, hogy eléggé viszik ezeket, szóval lehet nem annyira unikum, vagy nem lesz az. A jupiter pl. 135mm / f3.5-ös obi, ami ezen a gépen a kétszeres szorzó miatt 270mm / f3.5. A Zenit alapobi az 58mm / f2.0, ami ezen 116mm / f2.0, és ezek néhány ezer Ft-os kis kütyük.

Nem mindig ugyanezt a botot használja, de törekszünk arra, hogy mindig ilyen legyen a bot. :) Megvannak az előnyei, jobban meg tudja fogni a kutyus pl., meg az orrával tudja dobálni, de a földről felvenni is könnyebb nekünk.

Rubbi: Köszönöm részedről is a visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#36863) #31757056 válasza pisti (#36862) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ismerem az obikat, nekem is van mindketto, amennyiben a Zenit megegyezik a Helios-szal. Az E-P1-en is lencses adapter kell a vegtelen fokuszhoz? Nikon-on sajna olyan kell, ami rengeteget ront a kepminosegen, es a hasznalhatosagon is mert kozeli temanal le kell cserelni az adaptert, hogy makulatlan legyen a minoseg. Hozza kell tenni, hogy a Jupiter az egyik leg fantasztikusabb rajzu lencse, amit valaha lattam, lenyugozo kepeket lehet vele kesziteni. Belokok eni is nehany Jupiter fotot csak hogy ne legyek teljesen OFF, bar ezek lencses adapterrel keszultek, meg is latszik kisse rajtuk:
[link] [link] [link]

(#36864) nesa válasza Sada88 (#36861) üzenetére


nesa
veterán

Jo lett ez a kep, 2 oldalrol is meglett deritve, csak ugy ragyog a fejem :)

(#36863) Cayman !

E-p1 en gyakorlatilag semmilyen obihoz nem kell lencses adapter annyira kicsi a bazistavolsaga.

[ Szerkesztve ]

(#36865) pisti válasza #31757056 (#36863) üzenetére


pisti
őstag

Nem kell lencse a mikro4/3 m42 adapterekbe, mivel az m4/3-nál jóval kisebb az obi mögött kivetített kép fókusztávolsága mint az m42-nél, ezért itt elég szimplán "távolabb tartania" az adapternek az m42 obit. Ezt meg is teszi több mint 2,5 centivel, egyébként emiatt, meg hogy ezen régi FullFrame obik kivetített képe jóval nagyobb mint a 4/3-os érzékelő léteznek Tilt-es (Shift-et is tudót még nem láttam, de úgyis a Tiltes része az érdekesebb) adapterek is, némelyik egész korrekt áron (huszonpár ezer Ft), ahhoz képest legalábbis, hogy mennyi egy dedikált Canon vagy Nikon TS obi (400-500 ezer Ft). :)

Azért manuális fókuszálással nem semmi így elkapni a repülve mozgó témát. :)
Az első ilyen wtf?! nézése van a sirálynak. :DDD

Visszatérve a végtelen fókusz témához, úgy vettem észre, hogy ez az adapter nem tökéletes ilyen téren sajna, kicsit hosszabb a kelleténél úgy látszik, mert nem tökéletes a végtelenbe fókuszálás. Kis sufnituninggal(csiszolással) majd ezt kiküszöbölöm.

Tényleg nem nagy a pontatlansága egyébként, lerekeszelve (f11-re tekertem ha jól emlékszem) a Jupitert pl. lehet ilyen képet csinálni vele:

Ez pedig ebből egy 100%-os kivágás:

(#36866) Steve-0


Steve-0
őstag


“around the world”

(#36867) Milan24


Milan24
aktív tag

A sok offom miatt nyomok egy hétvégi képet, hátha másnak is tetszik. Persze véleményeket is szívesen fogadok, azért ezt teszem fel, mer ezt csináltam meg legelösszőr, RAW-ból. Végre elkezdtem RAW-ba fotózni. :)

(#36868) Marky21


Marky21
aktív tag

(#36869) Marky21 válasza Steve-0 (#36866) üzenetére


Marky21
aktív tag

nagyon jó,tetszik az ötlet. :C

[ Szerkesztve ]

(#36870) Milan24 válasza Milan24 (#36867) üzenetére


Milan24
aktív tag

Tolok még egy képet. :)
Baj volt a nagy szél, de sikerült.

(#36871) máyköl válasza total90 (#36853) üzenetére


máyköl
veterán

Sky Bridge jó lett. ;)

Marky21: Jók. :K

(#36872) pisti válasza MIFtIli (#36801) üzenetére


pisti
őstag

Látványos lett a kép, tetszik.
Valahogy a kompozíció nem érződik teljesen kereknek, talán alul jobb lenne többet mutatni, hogy végigérjen a kép jobb alsó sarkáig az a sáv is amelyiken szemből látszottak az autók.

fireproof: Szépek ezek a "bogarak". A színszaturáció tényleg kissé túlzott lett.

skiny83: Fasza kép lett, így röviden. :)

Rubbi: Nem rossz, bár az én ízlésemnek túl kevés rajta az éles rész, na meg szebb fényekkel lenne az igazi.

nesa: Szép svenkelt kép lett, tetszik, a galéria is jó lett.

cOxeR: Nem az igazi ezzel a megvilágítással, meg ebből a szögből ez a kacsás fotó.

total90: A sky bridge tetszik.

Sada88: Jó kis galéria lett.

(#36873) asbi_


asbi_
tag

Hello!
Talán nem szokványos témaválasztás, de érdekelne a véleményetek. :)
[link]

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#36874) bubi92 válasza asbi_ (#36873) üzenetére


bubi92
őstag

bal oldalról nem ártott volna egy kis derítés, mert elég sötét.ezen kívül nekem nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#36875) SpongyaBob válasza Milan24 (#36867) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hi!

Nekem nem igazán jön be ez a színvilág, de az elképzelés nem rossz. :)

pisti: Köszönöm a véleményed!

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#36876) asbi_ válasza bubi92 (#36874) üzenetére


asbi_
tag

Szia!

Köszönöm szépen a véleményed!

Tervben van egy második vaku felhasználása is (van egy nagyon régi külső vaku, derítésre az is megfelelne szerintem), de én hülye nem 2 vevős vakukioldót rendeltem most a tönkrement régi helyett.. :W

(#36877) ClintEastwoo válasza asbi_ (#36873) üzenetére


ClintEastwoo
tag

régen déhás meg eferes akartam lenni :/ amúgy merre fotóztál ?

(#36878) kiskornel


kiskornel
addikt

(#36873) asbi_: egész jó :K Talán még kicsit deríthettél volna, mint azt írták is.

(#36868) Marky21: az egyik legnehezebb téma az erdő. Sajnos elég sokáig nem igazán mutatja a legszebb formáját (télen). A hegyekben múlt vasárnap már eléggé fotogénné alakult. A te képeid (gondolom) még korábban készültek. Sajnos nem elég, ha meglátod a helyet, és megpróbálod lekapni. Magasabbról érdemes fotókat csinálni, kevesebb ég kerüljön bele. Érdemesebb a színekre fektetni a hangsúlyt, s nem a formákra. Érzékeltesd valamivel az arányokat. Én megvártam, míg a képbe keverednek a turisták.
Én az ilyeneket szeretem (most hétvégi fotóim):

(#36870) Milan24: ezzel meg az a gond, hogy nem terveztél hátteret. Ugyanolyan színű foltok vannak a háttérben, mint a téma. Ráadásul összeolvad annak körvonalával, nem különül el rendesen a háttér az előtértől. Vagy vaku kellett volna, vagy úgy fényképezni, hogy a háttér más legyen.

(#36867) Milan24: Elég sok zavaró elemet tartalmaz a kép.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#36879) asbi_ válasza ClintEastwoo (#36877) üzenetére


asbi_
tag

Én is kóstolgattam a DH-t régebben, aztán pár sérülés után inamba szállt a bátorságom :D
Mecsekben készült a kép, közel is vagyok, a bringás barátságok meg szerencsére megmaradtak, így van kit fotózni. :)

@kiskornel: köszönöm Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#36880) fi:zi'k válasza asbi_ (#36873) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Végre bringás kép és még tetszik is. :K
Nem biztos, hogy rossz gondolat volt egy vakuval megvalósítani. Más a hangulata mint a "tökéletesen megvilágított" képeknek. Viszont nekem úgy tűnik, mintha nem lenne elég éles a bringás.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36881) fi:zi'k válasza kiskornel (#36878) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tetszenek az utolsót leszámítva. Az 1. és 3. különösen. Eszembe juttatja, hogy ideje lenne kimenni az erdőbe.
Írtad, hogy a méretek érzékeltetéséhez kellenek pl emberek. Engem zavarnak a képen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36882) total90 válasza máyköl (#36871) üzenetére


total90
veterán

Köszi és neked is (#36872) pisti :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36883) nesa válasza pisti (#36872) üzenetére


nesa
veterán

Koszi neked is.

Meg 2db kepet rakok ebben a temaban.

(#36884) Milan24 válasza kiskornel (#36878) üzenetére


Milan24
aktív tag

Köszi a véleményt.

(#36885) SpongyaBob válasza nesa (#36883) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az első nagyon tetszik! Igazi svenkelés :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#36886) skiny83


skiny83
aktív tag

Pisti: Köszi! :R

(#36878) kiskornel: Mint mindíg most is hoztad a megszokott szinvonalat, az első abszolút kedvenc! grat!

(#36866) Steve-0: nagyon ötletes kép! ;)

(#36883) nesa: a svenk is nagyon jó lett de az a zuiko.. ..nagyon szépen karcol :C

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#36887) bubi92 válasza nesa (#36883) üzenetére


bubi92
őstag

a svenk nagyon jó.
lehet, hogy az én monitorom szar, de PICIT mintha fakók lennének a képek. nem is arra a tényleges fakóságra gondolok, hanem inkább, hogy még egy kis telítettség életet vinne a képekbe.

ClintEastwoo: én is, de rájötem, hogy soha nem lesz pénzem egy fully-ra, dirt nem jött be, így montiról bmx-re kerültem át:D

[ Szerkesztve ]

(#36888) pisti


pisti
őstag

Csak egy sima kattintás szintén a Jupiter 37A obival itt a lakásban a kutyról, de ezzel a feldolgozással megtetszett, bár én erősen szubjektíven látom a dolgot, szerintetek?

kiskornel: Szép tavaszi erdős képek. Spécibb fény vagy egyéb viszonyok között nem szoktál ilyeneket csinálni? Párás idő, ellenfényben, stb.

[ Szerkesztve ]

(#36889) ClintEastwoo válasza bubi92 (#36887) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Jééé, minden bringásból fotós lesz :DD

(#36890) asbi_ válasza fi:zi'k (#36880) üzenetére


asbi_
tag

Köszi Neked is! :)

Igen, sajnos én is észrevettem, hogy nem tűéles, de nem tudom eldönteni mitől lehet, mert a bal kéz és a teleszkóp élesnek tűnik.

Mondjuk kellett azért tempó az ugráshoz, lehet nem elég az 1/200.. :F

ClintEastwoo, amúgy ebben van valami, mert azóta már a képen látható bringás srác is vett egy 450D-t.. :D

[ Szerkesztve ]

(#36891) nesa válasza kiskornel (#36859) üzenetére


nesa
veterán

Koszi, mertem volna hasznalni vakut a ha lenne vakum, par kepnel ment a beepitett.

(#36892) Sada88 válasza nesa (#36883) üzenetére


Sada88
aktív tag

jövök lassan én is csak még a videóval szívok ... 1080p forrás kicsapja a biztosítékot ....

hááát hozzászólva 1/200 akkor elég ha a vaku a főfény és nagyon levan rekeszelve de akkor is nagyon kell követni :) amúgy ugratás tempó függő van ,hogy 1/500 is megfogja bár ezeket nem igazán szeretem amikor a küllők is állnak egy helyben mert olyan műérzete van . színtelítettség meg ízlés kérdése MX meg extrém sport magazinok imádják a túlszaturált meg vibrance egekbe dolgokat, én is így jobban szeretem de van aki az alap színekre esküszik .

[link] a lényeg,hogy a por az objektív barátja ...

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36893) asbi_ válasza Sada88 (#36892) üzenetére


asbi_
tag

Akkor a rekeszelés a gond valószínűleg. Legközelebb úgy próbálkozom, köszönöm! :)

(#36894) sztyui2 válasza Sada88 (#36892) üzenetére


sztyui2
őstag

7D-vel vettétek fel?
Én is most próbálkoztam a 7D-vel videózni az 5DII helyett, tökjó, mert a 7D tud 720p-ben 60fps-el felvenni(az 5D meg sehogy nem tud 60fps-t),szal nem véletlen használják mindig a 7D-t twixtorozáshoz, én meg most kicsit rákattantam erre a twixtorra meg az After Effects-re, remélhetőleg nemsoká valami értelmeset is tudok alkotni belőlük,most tervezünk ruhát a fotózás+videózás kedvéért,ha elkészül,akkor lesz fotósorozat meg videó is róla, ez még hetek kérdése, akár 2-3 hét is lehet mire egyáltalán a nyersanyagot elkészítjük, 720p rendereléssel meg én is kicsit lassú vagyok az iMac-en is,de türemel rózsát terem :D
Eddig még csak tesztvideókat csináltam a 7D-vel,de azok nem ütik meg a szintet,hogy felrakjam bárhová is :)

(#36895) Chapel válasza bubi92 (#36887) üzenetére


Chapel
addikt

Nesa: ezek a képek szerintem így is (sada képei is) kicsit túlszaturáltak, nem természetesek. Nyílván szándékos, de szvsz nem húznék már rajtuk. ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#36896) nesa válasza Chapel (#36895) üzenetére


nesa
veterán

Ugy ereztem ezmeg belefer.

(#36897) Sada88 válasza sztyui2 (#36894) üzenetére


Sada88
aktív tag

dehogy 7D erre alkalmatlan :D kézzel a jó Isten se követi le ezeket ,hogy éles legyen akció videó jönnek messziről gyorsan , azzal múőltkor csak ilyen fun snitteket csináltunk. de kéne hozzá rengeteg kiegészítő ,hogy használható legye.

"kis" kézi "drága" panaszkodik gép .

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#36898) Milan24


Milan24
aktív tag

Nem akarok berondítani a topikba, ezért csak linkelem a hétvégén lőtt pár képem. Hátha elnyeri más tetszését is. KÉPEK
Véleményeket szívesen várok, tudom nem a legprofibb, de remélem nem is szarok.

(#36899) cOxeR


cOxeR
Ármester

[link]

(#36900) Stitch válasza kiskornel (#36878) üzenetére


Stitch
őstag

Az IMG_1268 mennyire vágott kép? Szerintem ha egy kicsit többet engednél bal oldalra (hogy a félbevágott fa mellett is legyen annyi hely, mint a jobb oldalon lévő mellett) és alulról levágnád (legalább félig) a két belógó deszkavéget, akkor tökéletes lenne!

Az IMG_1288 hol készült pontosan? Azt tudom, hogy a Mecseket járva és fotózol, de a helyszín érdekelne, ha nem titok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.