Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) pbalu


pbalu
aktív tag

Sziasztok!
Digikábelem van, de még a régi (nem optikai), és most próbálgatok egy Samsung 32"-os LCD-t, de egy darab digitális adást sem talál, EPG sincs :(
Több régiókóddal is végigkerestem se semmi. Vagy ez csak az új kábelen műkszik, ahol a net 80 megával hasít?

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#552) hcs57 válasza pbalu (#551) üzenetére


hcs57
őstag

Elvileg neked is kell, hogy legyen.. van DVB-C tunered? Mi a tv pontos tipusa?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#553) pbalu válasza hcs57 (#552) üzenetére


pbalu
aktív tag

Van benne: LE32B550
Nem kell semmi extrát csinálni csak sima A&D csatorna keresés, igaz?

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#554) hcs57 válasza pbalu (#553) üzenetére


hcs57
őstag

Állítsd a régiónál Finnországot a menű nyelve ettől lehet magyar, kábelt válassz és a lassú keresést indítsd rá.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#555) Petyku


Petyku
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, valószínűleg szakállas dolgot fogok kérdezni.

Jelenleg sima, mezei digikábelem van.
Holnap tervezem egy Samsung 40" LCD beszerzését, van lenne DVB-T/C és MPEG4 tuner is.

A kérdésem a következő lenne:

Hogy lehet az megoldani, hogy ne legyen torz a kép?
Szóval hogy normális legyen...:)

Mert eddig amilyen LCD-ket láttam, korábban, azokon ugyebár a 4:3 - 16:9 összetolta nagyon...
Láttam itt az előzményekben többféle hozzászólást is, hogy elvileg nem kell hozzá semmi, meg hogy kell a HD dekóder, stb...

Ebben az ügyben kérnék segítséget.

Köszönöm előre is! :R

(#556) PK58 válasza pbalu (#551) üzenetére


PK58
tag

Helló!

Ha valóban van benne DVB-C akkor szerintem nem kell játszani a régiókóddal. (a korábbi hozzászólásokból nekem amúgy az jött le, hogy ez csak bizonyos "hivatalosan" DVB-T tuneres LG tévéknél működik)
Itt nézd meg a hozzád tartózó frekvencia táblázatot, és csinálj minden frekvencián egy un. kézi kresést.

http://www.digikabel.hu/files/downloads/1259059132ktv_aszf_2009.12.10.pdf

Az is lehet, hogy több érték rossz helyre van állítva!!!
Keressél a beállításoknál két ilyen értéket:
Symbol Rate a helyes érték: 6900
Const. a helyes érték: 256 - QAM

A fiamnak is Samsung tévéje van bár az talált automatikus keresésben is csatornákat, de nem mindet ő is kézi kereséssel tudta előcsalogatni az összes csatornát.

Nagyon nagy tévhit kering az "optikai" és "koax" kábelek körül! A lakásokban és a lépcsőházakban az un. felszálló vezetékek mindenhol koax kábelek! A gerincvezetékek az optikai kábelek amelyek az elosztókat kötik össze.

Nincs olyan hogy régi meg új meg mezei, stb. Digi!

Viszont lehet a lakáson belül egy kuka kábelezés (gagyi kábel, toldások, elosztók, stb) ami nagymértékben leronthatja a jelszintet!

(#557) PK58 válasza Petyku (#555) üzenetére


PK58
tag

"Hogy lehet az megoldani, hogy ne legyen torz a kép?"

Sehogy! :D

Amíg többféle méretben sugározzák a műsorokat ezzel együtt kell élni. 16:9 -es megjelenítőn csak a 16:9-ben készült és így is továbbított műsorok fognak arányosan megjelenni! Egyes német adók már ilyenek valamint a 4 magyar HD csatornán is lehet már valódi 16:9-es műsorokat látni.

A többi csatorna esetén egyéni izlés dolga, hogy ki melyik "trükköt" (levágás, nyújtás, gyászkeret, összenyomás, stb. stb.) választja.

"Láttam itt az előzményekben többféle hozzászólást is, hogy elvileg nem kell hozzá semmi, meg hogy kell a HD dekóder, stb..."

Ha a tévé DVB-C tuneres akkor valóban nem kell hozzá semmi még "HD dekóder" sem! :D A Digi kódolatlanul adja a digitális (HD-t is!) csatornákat!

[ Szerkesztve ]

(#558) KrAt válasza PK58 (#557) üzenetére


KrAt
veterán

Az én Sony-m egész jól alkalmazza a levágós - zoomolós - stb trükköket egyénileg a csatornákon, szerencsére seholse torz a kép :)

(#559) PK58 válasza KrAt (#558) üzenetére


PK58
tag

Így van! :K

Ha valaki ragaszkodik hozzá, hogy ki legyen töltve a képernyő és az összes tartalom látszódjon az a 4:3-as adásoknál nem ússza meg a torzulást (pld. Sony tévénél a Wide mód) ami rendszerint a lapos fejű ürgéknél jelentkezik a legjobban. :D

(#560) PK58 válasza pbalu (#551) üzenetére


PK58
tag

Persze ha a "régin" azt érted, hogy nálad az un. panelprogramos digi van akkor az amit az előbb írtam tárgytalan ugyi, mert az túlképp műholdas rendszer amin digitális szolgáltatás úgy tudom nincs!

(#561) pbalu válasza PK58 (#560) üzenetére


pbalu
aktív tag

Na hát nekünk 5 éve húzták be, tehát a gerinc sem optika. Annó EMKTV voltak, asszem ezt vásárolta fel a Digi. Tehát nem hinném hogy tányéros lenne, főleg hogy abban nincs is Nickelodeon, nálam meg van.
Ígérgetik itt is hogy lecserélik a gerincet, hogy ne ez a szűttyögös net legyen... de ki tudja mikor. Ezért írtam hogy régi fajta Digi (dejó van vagy 3 féle, tányéros, meg 2 vezetékes, meg a panelprogram). A lakás kábelezése hulladék, az biztos, az építtető olcsó koaxal dolgozott (új a kecó), a jel nem a legjobb, bár az LCD elég szépen kijavította, jobb mint CRT-n.
De ettől még EPG-nek kellene lenni nem? Az nem tud a rossz kábelen elveszni, mint ahogy TXT sem.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#562) pbalu válasza hcs57 (#554) üzenetére


pbalu
aktív tag

Skandináv országok nem is voltak a régióknál :) Arra nem emlékszem de mintha kábeles keresést is indítottam volna (bár biztos nem lassút csak sima keresést) csak ott semmit nem talált. Sajna csak kipróbálásra volt itt, hogy vegyek-e magamnak is :U

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#563) PK58 válasza pbalu (#561) üzenetére


PK58
tag

Áhá!

No látod ezt nem tudtam, hogy a Digi felvásárolt régi rendszereket! Azt hittem hogy mindenhol új hálózatot telepített (mint itt Dunaújvárosban), itt a gerinchálózat optikai kábel.

A panelprogram meg tudomásom szerint úgy működik, hogy felteszik a tányért a tetőre és összekábelozzák a lakásokat.

(#564) zhagyma válasza pbalu (#562) üzenetére


zhagyma
őstag

Mint a sat.hu-n is írtam a Samsung LExxBxxx TV-k automatikus keresése jó (a gyors változat is).

(#565) pbalu válasza zhagyma (#564) üzenetére


pbalu
aktív tag

Igen, köszi :)
De akkor nemtom mi lehet a gáz... :(

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#566) zhagyma válasza pbalu (#565) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... A lakás kábelezése hulladék, az biztos ..."

A baj itt lehet. A DVB-C koax-n jön az analóg adással együtt. Emiatt nem szabadna az újabb / régebbi rendszereken különbségnek lenni. Illetve az még lehet, hogy a DVB-C QAM-256 modulációja a régebbi gerincen nem "csorog" át megfelelően. A találgatást könnyen lezárhatjuk. Hívd fel az ÜSZF-t, hogy van-e a lakcímeden DVB-C szolgáltatás. :)

UI: Szerintem EPG csak DVB-C-n van ...

(#567) pbalu válasza zhagyma (#566) üzenetére


pbalu
aktív tag

Hát végső esetben az lesz, bár ha azt mondják van és közben nálam mégsem, akkor sem csinálnak vele semmit...
Az ASZF sárgával kiemelt "digitális műsorok" sorait azt hogy kell érteni? Van 10 ilyen freki, de mi megy ott vagy hogy :F

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#568) Petyku válasza PK58 (#557) üzenetére


Petyku
csendes tag

Köszönöm a segítéget. :R

Ráadásul még a tévé is elfogyott... :W

Sebaj, új év, új remények. :DD

(#569) zhagyma válasza pbalu (#567) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Van 10 ilyen freki, de mi megy ott vagy hogy ..."

Minden DVB-C frekvencián 256-QAM modulált jel van 6,900 MS/sec szimbólumsebességgel. A TV tuner az adott frekvencián veszi ezt a jelet és demodulálja / kikódolja az mpeg transport stream-t (DVB konténer formátum). Ebben van, általában több, digitális adás MPEG2 / MPEG4 videókódolt bitstream-je. Ezek nevei bekerülnek a csatorna listába. Ha kiválasztasz egy adót, akkor annak az MPEG bitstream-jét fogja a TV MPEG dekódere kikódolni és azt látod. Ha kábelhiba van, akkor a manuális kereséssel egy-egy DVB-C frekvencia (vagy tartomány) beállítható. A TV ezt fogja venni. Amennyiben kevés a jel, általában a TV tuner akkor is eljut az MPEG transport stream "információs" táblázatokig és megtudod milyen adások vannak azon a frekvencián (a táblázatok ismétlődnek és rövidek). Ha kiválasztasz a csatornalistából egy behangolt DVB-C frekvencián lévő adást, akkor annak a hibamentessége a Samsung TV-k esetén az Öndiagnosztika -> jelminőség menüpontban ellenőrizhető (a piros csík megjelenése / nem nulla érték a hiba).

(#570) konrada válasza zhagyma (#566) üzenetére


konrada
tag

A X.-ben rendes digitális adás van a simán is. EPG-t meg addig nem is fog találni, míg az adókat meg nem találja.

Szerintem (és az ő érekében is remélem, nekem van igazam) rosszul keres: cabel helyett T-n, vagy gyors kereséssel a teljes helyett. :U

(#571) szati71


szati71
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Samsung LE40B651 tv-t. Digikábelem van, a tv-ben van DVB-C, meg is találtam a digitális csatornákat, de ennek ellenére nincs EPG. A Digi és a Samsung is csak széttárta a kezeit, és nem tudtak értelmes magyarázatot adni. Valakivel történt-e hasonló eset, és tudta-e orvosolni?
Üdv.

(#572) hcs57 válasza szati71 (#571) üzenetére


hcs57
őstag

Nem minden csatornán lesz epg, és az is zavaró, ha egy csatorna duplán van.. pl. m1, m1 HD, stb.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#573) McLaca válasza Petyku (#555) üzenetére


McLaca
őstag

Az a tulaj igénytelensége analóg csatornák esetén (mert állítható).
Digitális esetén pedig mindig aránytartó marad a kép a normális tv-knél automatikusan, tehát a 4:3-asnál kétoldalt fekete sáv lesz. Persze ez is állítható... :)

pbalu: az EPG is olyan adatként jön, mint a kép, tehát el tud veszni a rossz kábelezésen. Ahogy a teletext is! Hiába analóg, érzékeny technológia (vagy pont emiatt). Ha már egy picit szemcsés a kép, a sima teletext is széteshet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#574) szati71 válasza hcs57 (#572) üzenetére


szati71
csendes tag

Sajnos semelyik csatornán sincs epg. A csatornalistából kitöröltem a duplákat, a teletex és a kép is tökéletes. :O

(#575) anrab válasza szati71 (#574) üzenetére


anrab
addikt

nem az analóg adókat nézed? gondolom nem, de azért...
nekem phili van, de borzalmas az epg-je. nyomkodni kell a csatikat hogy betöltse.
állandóan elcsúszik egy órát ha rányomok a duna tv-re. bár ebben lehet hogy a digi a hibás. egy nagy rakás sz@r az egész.

[ Szerkesztve ]

(#576) Reep81


Reep81
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Pana tévét,mindent tud [DVB-T/DVB-T (MPEG-4)/DVB-C interfész] jött minden adás szépen, aztán kiköltöztem Solymárra, kábel tv nulla. Gondolom a két szép szememért nem fognak kábelt húzni oda, így marad a műholdas megoldás. Akkor jön is a kérdésem felétek, mivel a műholdról DVB-S formátum jön, így a tévéhez mégis csak kell valami kütyü? (beltéri egység)... másrészt a sat.hu oldalon vagy egy link a szabadon fogható adásokról http://www.lyngsat.com/freetv/Hungary.html ....ez komoly? pl HBO HD szabadon? meg sok más? Tehát kell egy parabola antenna, egy beltéri egység (mit javasoltok) és ennyi??? Akkor hogy élnek meg a műholdas szolgáltatok, vagy most teljesen tévúton járok...?

Reep

(#577) anrab válasza Reep81 (#576) üzenetére


anrab
addikt

(#578) Reventon


Reventon
csendes tag

Sziasztok!

Egy hangot érintő problémával találtam szembe magam. Évek óta használok egy PVR2000-es Leadtek kártyát. Tavaly november végéig nem jelentkezett a gond, onnantól kezdve mindmáig megvan. Egy november végi napon a tunerrel felvettem délelőtti és délutáni műsort. A délelőttiben még nem a délutániban már egy visító vagy nyüszítő alapzajt észlelek az M2 adásában és csak is abban a többi csatornán nem és akkor is benne van ha műsor nincs. Volt pár hete egy adásszünet és az alatt is hallható volt.
Én a Digi káblehálózatán kapom a tv adást (analóg). Tapasztalja-e más is, aki ennél a szolgáltatónál előfizető, vagy esetleg más is aki nem náluk előfizető?
A probléma nem televízióban nézve szembe, pontosabban fülbetűnő hanem a felvételben illetve a gépen nézve.

(#579) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok!

A digi kábel szolgáltatáson nálatok hány digitális csatorna fogható?
Nálam 57 analóg csatornát és csak 27 digitális csatornát talált a tv. Az lehetséges, hogy ilyen nagy eltérés van az analóg és digitális csatornák száma között?

(#580) PK58 válasza C_hris (#579) üzenetére


PK58
tag

Minden frekvencián csinálj egy kézi keresést! :K

(#581) Dog 11 válasza szati71 (#574) üzenetére


Dog 11
tag

Saját tapasztalatomból : a Samsungnál az EPG csak akkor működött rendben ,ha az Idő-Óra mód-Automata állásban volt és- DTV kabel- cstornákat nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#582) konrada válasza C_hris (#579) üzenetére


konrada
tag

63. (Igaz, abból 4 HD miatt duplán és 4 a HBO pak.)

(#583) C_hris válasza konrada (#582) üzenetére


C_hris
tag

Akkor gondolom nálam csak teszt adásként megy néhány csatorna digitálisan, mert a csatornakiosztás pdf-ben nincs is D betű a csatornák mellett.

[ Szerkesztve ]

(#584) anrab válasza C_hris (#583) üzenetére


anrab
addikt

meg nem mindegy hol laksz.
pesten XV. ker. most 68 van. persze tv, rádió és dupla.

[ Szerkesztve ]

(#585) Gregorius


Gregorius
őstag

Üdv sorstársak!
Ha valaki szintén itt a XV környékén nézi a digi tévét, legyen szíves, világosítson fel, hogy a csatornakiosztásban szereplő Comedy Central hol fogható (MHz, stb), mert sehol nem találom. (Meg még 4 másikat sem, de azok különösebben nem érdekelnek.) Vagy ez háztömbönként más?

[ Szerkesztve ]

(#586) Gregorius válasza Gregorius (#585) üzenetére


Gregorius
őstag

Válaszolok magamnak.
DIGI kábel kábeltelevíziós szolgáltatás 2010.01.08-tól hatályos
Általános Szerződési Feltételei
...
31./ A 4. számú függelék módosul:
Minden csatornakiosztásból kikerül a VIVA, MTV Hungary, Comedy Central, TV6
Az MTV Hungary helyett a Music Channel látható
A VIVA helyett a H!T Music Channel látható

Szóval :(((

P.S. a teljes frekvenciakiosztást is megtaláltam az ÁSZF végén.

[ Szerkesztve ]

(#587) dexter72


dexter72
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon király lenne, ha tudnánk nézni a téli olimpiát hd minőségben az eurosport HD műsorán.Főleg a jégkorong érdekelne. Az m1,m2 és a duna tv HD adásai semmit nem érnek. Alig van rajtuk HD adás, és azok is nézhetetlenek számomra olyan szar műsorok.

Csaba

(#588) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

3 napja DigiTV-m van nekem is.
A digitális csatornák minősége szerintem nem rossz (igaz, analóg után ez nem meglepő).

Azonban nem értem, hogy a három szex csatornából miért csak SuperOne jön be? A Spice-ok hol vannak? Vagy azok csak tányérral foghatók?

Androidő

(#589) konrada válasza woodpaul (#588) üzenetére


konrada
tag

Analógon.

(#590) woodpaul válasza konrada (#589) üzenetére


woodpaul
őstag

Aha, köszi, gondolhattam volna! :)

Androidő

(#591) INMOTEP válasza Gregorius (#586) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nem igaz :W :W pont azok tűnnek el a a digi röl amit a legjobban szerettek nézni , tv6 és MTV hungary . ha valaki tud valamilyen megoldást hogy lehet visszavarázsolni szóljon bár nemlátok rá sok esélyt . :W :W

(#592) #65675776 válasza INMOTEP (#591) üzenetére


#65675776
törölt tag

Támogasd meg a Digi-t legalább havi $8M-ral, akkor esetleg lesz megint MTV. A TV6-ot elfelejtheted.

Egyébként kik szerették legjobban ezt a két csatornát? A TV6-ot pont azért vették ki, mert a kutya sem nézte. Az MTV-n meg nem nagyon volt mit.

(#593) Gregorius válasza #65675776 (#592) üzenetére


Gregorius
őstag

És a CC-t miért vették ki? :F

(#594) #65675776 válasza Gregorius (#593) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CC, az MTV és a Viva egy társaság (MTV Networks International) csatornái. Ezzel a társasággal bontotta fel a szerződést a Digi.

(#595) Zscca válasza woodpaul (#588) üzenetére


Zscca
tag

Melyik az a super one?
amúgy hamár kivettek csatornákat lejjebb is vehetnének a díjból

(#596) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudtok esetleg olyan DVD felvevőről amiben DVB-C tuner van?
Köszi

(#597) anrab válasza Oldmobil (#596) üzenetére


anrab
addikt

set top box.

(#598) Oldmobil válasza anrab (#597) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi, tudom, hogy van HDD-s set top box, de nekem DVD felvételi lehetőség kellene.

(#599) anrab válasza Oldmobil (#598) üzenetére


anrab
addikt

úgy emlékeszem külföldi lapon egyszer rábukkantam. itthon nem hiszem hogy találsz. egyenlőre.

(#600) anrab válasza Zscca (#595) üzenetére


anrab
addikt

Music Mix.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.