Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) bossvico


bossvico
senior tag

figyuzzátok

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#202) forrest85 válasza bossvico (#201) üzenetére


forrest85
senior tag

HD típusú berendezéssel HD-t tudok nézni.
De mi azaz SD típusú berendezés? :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#203) bossvico válasza forrest85 (#202) üzenetére


bossvico
senior tag

Az sd box szintén digitálisan veszi, de a felbontás marad. A hang talán jobb, mivel digitálisan jön.

Régi tv-re esetleg érdemes, de azon sok külömbség nem lesz látható szerintem.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#204) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Srácok, van már valakinek otthon hd-s készüléke a digitől??
Mikor tud beszámolni valaki mennyire használható?

(#205) McLaca válasza bossvico (#203) üzenetére


McLaca
őstag

Lesz azért, mert az analóg jel sok vackot össze tud szedni. Boxszal a szellemkép, szemcsézettség, áthallás is elkerülhető.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#206) bossvico válasza Ginbo (#204) üzenetére


bossvico
senior tag

Jó volna már, nekem a csaj megigérte az ügyfélszolgálaton, hogy értesítenek a mobilomon ha már elérhető a készülék, de eddig semmi. Ez pécsi történet.
Valaki a nagy Pesten esetleg kapott már?

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#207) magua. válasza bossvico (#206) üzenetére


magua.
tag

Nem kell külön készülék, ha a tv-tekben van DVB-C tuner. Nekem a SONY Bravia 32V4500 simán bekereste. Gyors kereséssel semmi, teljes kereséssel 48 csatorna, ebből lejön a HBO, meg társai, ezek helyén fekete a képernyő, valamint az m1, m2, Duna kétszer szerepelnek (SD,HD).

(#208) bossvico válasza magua. (#207) üzenetére


bossvico
senior tag

:D

Jaja, csak nekem pont azérkell, mert az enyémbe nincs.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#209) ftc002 válasza bossvico (#201) üzenetére


ftc002
csendes tag

LOL!

Hát egészen véletlenül pont egy ilyen típusú HD vevő üzemel nálam, mivel a mi szolgáltatónk is ezt osztja. :D
Szerintem nagyon jó kis készülék, szépen kiírja a csatornák neveit az előlapjára, és programozható a sorrend is.
Viszont, mint ahogy írtam pár hsz-sal ezelőtt, az m1HD-n csak hang van, és sötétség, de azóta ugyanez igaz a DunaHD-ra is.
Ezen kívül egy-két csatornának elég gyenge a jele (szerencsére keveset nézett külföldiek), és gyakran töredezik, fagyogat az adás.

(#210) bossvico válasza ftc002 (#209) üzenetére


bossvico
senior tag

Hi!

Szabad tudni ki az a mi szolgáltatónk?
Mikor próbálok ügyintézővel beszélni a diginél, és várok, addig elnézést kérnek, ha a digitális adással kapcsolatos problémák vannak, merhogy most üzemelik, meg átállnak és ilyenek. Felkészítik az embert. Nada ezzel aztakarom mondani, hogy ez a sötét ahd adáshelyén csak valami átmeneti galiba lehet.
Mert ha nem az, és akkor is fennáll, mikor én már vagy 2 hónapja bérlem a boxot, akkor mehetneka levesbe azt kipróbálom a t optikán jövő iptv-t.

:C

nemműködik a spacebillentyűm, pedigmost is nyomogatom, vagyis nem mindíg működik.

[ Szerkesztve ]

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#211) ftc002 válasza bossvico (#210) üzenetére


ftc002
csendes tag

Rubicom.

De én is Digi hálózaton használom a STB-ot.

Egyébként ha valakit érdekelne ilyen ketyere, dobjon privit...

[ Szerkesztve ]

(#212) keke60


keke60
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kérem, segítsetek! Előjáróban DIGI Kábel tévés-vagyok (hatvani). Vettem egy PCTV Quatro Stick (510e) USB2 tuner kártyát. Ha nem tévedek ennek a kártyának tudni, kellene a DVB-C
Vagyis a digitális műsorok vételét. No ez nekem nem megy! Az USB-t felismeri, a Pinnacle TVCenter programot feltelepítettem, de ha csatornák kereséséhez érek csak ezek a menük jelennek meg:
-Internet rádió
-PCTV Quatro Stick analóg
-PCTV Quatro Stick rádió
-PCTV Quatro Stick DVB-T
-PCTV Quatro Stick QAM törlése
Olyan, hogy digitális meg sem jelenik! Az analóg menünél megtalálja az összes kábel csatornát (nagyon pocsék minőségben) az utolsó menü pontnál (fogalmam sincs, ez mi lehet)
’hibát’ jelez! A rádiók megjelennek.
Azt kérdezném, hogy rossz a kártyám? Valamit rosszul csinálok? Nincs is digitális adás a kábelemen? A DIGI táblázata szerint van, az ügyfélszolgálat szerint utca szerint van!
Ha valaki használ, vagy ismeri ezt a tunert kérem, segítsen!
Előre is köszönöm.
Üdv: Feri

(#213) bossvico válasza keke60 (#212) üzenetére


bossvico
senior tag

DVB-C addig oké, de mpeg 4, is kell, nem elég az mpeg 2.
Nem néztem meg a kütyü adatait, de nem ez lehet a hiba?

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#214) keke60 válasza bossvico (#213) üzenetére


keke60
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Ha megnéznéd hálás lennék! Fogalmam sincs hol nézzem meg!

(#215) zhagyma válasza keke60 (#212) üzenetére


zhagyma
őstag

Gondolom ezt a tunert vetted, ami DVB-C / DVB-T / Analóg szabványú adást képes venni. A vett adás dekódolása MPEG2 / MPEG4 a mellékelt program feladata. Az adatlap szerint a szoftver képes rá.

" ... PCTV Quatro Stick QAM törlése ... hibát jelez ... "

A DVB-C adás QAM modulációt alkalmaz. A kérdés az milyen hibát jelzett, illetve milyen OS alatt?

(#216) bossvico válasza keke60 (#214) üzenetére


bossvico
senior tag

Nem derül ki, igaz gyorsan átfutottam.
Vagy az ilyen usb kütyüknél a szoft végzi a jelfolyam kódolást? lehet.

Jamost olvasom feljebb. Ez szoft kérdése.

[ Szerkesztve ]

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#217) keke60 válasza zhagyma (#215) üzenetére


keke60
csendes tag

Igen ezt vettem meg!
Elnézést, ha nem mindent értek, de igyekszem, nézd el a koromnak (65 éves vagyok)
Ezt a hibát jelzi:
A mellékelt program a „pinnacle TVCenter 4” ennek kellene tudnia MPEG2 /MPEG4-et?
Esetleg lehet a programba valami hiba? Lehet e használni valami más programot?

(#218) zhagyma válasza keke60 (#217) üzenetére


zhagyma
őstag

Nem vagyok pinnacle "tudor", de az MPEG2-t biztosan tudja. A pinnacle topikok szerint az MPEG4 dekódert külön pénzért árulja a cég. Jelen állapotban a DVB-C jelet sem tudja lekeresni a szoftver a tunerrel. A DIGI kábel digitálison hivatalosan 47 digitális csatorna van Hatvan-ban: DIGI ASZF 98. oldal. Ebből az m1HD, m2HD, dunaHD MPEG4, míg a többi MPEG2 videókódolású.

A továbbiakról privát üzenetben megkereslek.

(#219) keke60 válasza zhagyma (#218) üzenetére


keke60
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Most már annyit se tudok mint az elején, hogy mit tud ez a kártya?
Várom a privátot, köszi!

(#220) Alien666


Alien666
csendes tag

Szeretném élvezni a digitális kábeltv szolgáltatás előnyeit.
Sajnos a tévémben csak DVB-T MPEG2 tuner van.
Valaki tudna ajánlani olyan Set Top Box-ot, amivel jól bejönnek a digi-kábel digitális TV csatornái, köztük a HD adások is (úgy tudom ahhoz MPEG4 H-264 kell) és a műsorok rögzíthetők is időzítve?
Úgy láttam, a DIGI oldalán, hogy a tőlük bérelhető-megvásárolható STB nem alkalmas felvételre.
[link]

(#221) keke60


keke60
csendes tag

Köszönöm a segítő tanácsokat!
Talán megoldódott a gondom, most már jönnek a digitális adások is. Igaz a gyors mozgásokra szétesik kockásodik a kép.
Hogy mitől javult meg még pontosan nem tudom (annyi mindennel próbálkoztam) de ha rájöttem leírom talán más is járhat így!
Még egyszer köszi a segítséget!

(#222) Márky


Márky
tag

Sziasztok,

Budapest - Digi TV -> Samsung SyncMaster 2333HD ([link])

Az van, hogy a digitális adások akadoznak, de nem mindegyik, de a TV2, RTL Klub azok nagyon, nézhetetlenek... Érdekesség, hogy a Discovery/NG stb, meg nem akadoznak.

Valaki tapasztalt már ilyet?

(#223) anrab válasza Márky (#222) üzenetére


anrab
addikt

ha annyira hogy nézhetetlen akkor ott valami bibi van.
nem szokot akadni, inkább más gondok vannak vele.
na jó, talán 1x1x nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#224) klaczi válasza keke60 (#221) üzenetére


klaczi
aktív tag

Jó lenne tudni milyen erős géppel próbálkozol.
Az ajánlott minimális konfigot szorozd kettővel.
Tapasztalat!

[ Szerkesztve ]

(#225) Márky válasza anrab (#223) üzenetére


Márky
tag

Hmmm... a nézhetetlennel kicsit túloztam! :)

De nem egyszer-egyszer akad be... (és a legjobb, hogy most pl. megy fél órája az RTL Klub teljesen akadásmentesen... :(( máskor meg 1perc után kezdi az akadozást)

Most lehet, hogy tökre láma kérdés, de annak van köze hozzá, hogy hányan nézik az adást ezen a kábelen? (10emeletes panelról van szó)

(#226) attesz_32


attesz_32
tag

Sziasztok, nekem is van az akadozás, és még be is kockásodik néha a kép. miskolc, digi kábel, Samsung ps42b430, Reggel eltüntek a digitális csatornák, ujrakerestem őket, 27-et talált. Délután mikor hazaértem megint megkerestem a digitális csatornákat, megtalálta mindet, de van ez az akadozás. Ötlet valakinek? az analóg adásokkal nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#227) zhagyma


zhagyma
őstag

DIGI kábel karbantartás. Lehet nem jött össze valami ...

(#228) bossvico válasza Márky (#222) üzenetére


bossvico
senior tag

Érdekes, megnéztem a linkedet a monitorról és ott dvb-t tunert említ a leírás.
Akkor hogyan tudod fogni a digitális adást digikábelen, ami dvb-c. Vagy az is van benne?

Kezd kilenni a rőzsém ettől a sok digitális szabványtól. :DD

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#229) Kuter válasza zhagyma (#227) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi .Nálam megy csak az összes adás akadozik mint a franc (Tbánya)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#230) Kuter válasza attesz_32 (#226) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Ugyan az van itt is akadozik szinte mind ,ne paráz nem a tv-del van baj. tv ugyan az mint a tied.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#231) zhagyma válasza Kuter (#229) üzenetére


zhagyma
őstag

Nálam is. Elég gáz lett ez a karbatartás ... Ezek szerint országos a baj.

(#232) Márky válasza bossvico (#228) üzenetére


Márky
tag

ööööö, megfogtál. fogalmam sincs... :D (új nekem még ez a digitális tv-s témakör)

Egy biztos, jön a digitális adás! :DD

(jah, és a legjobb, hogy több órája megy az RTL Klub, és eddig csak egyszer akadt meg egy pillanatra...) Csak remélni tudom, hogy így is marad...

(#233) Laca19 (a) válasza bossvico (#228) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ha Samsung terméket veszel, akkor jegyezd meg, hogy a német samsung.de oldalon nézz utána a technikai adatainak. A magyarnak nem szabad hinni.

Márky:

végre valaki, aki monitoron használja a digitális adásokat. Egy ilyen 23 colos LCD-n mennyivel találod szebbnek a digitális adásokat az analóghoz képest? Olyan mintha mkv-t néznél HDD-ről?

http://www.diesel.com

(#234) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szerencsére 32LH4000-rel is bejön minden minden gond nélkül, az országot Finnországra állítva. A minőséggel teljesen elégedett vagyok. Főleg hogy edig az analóg UPC-ért 5k-t fizettem(habár nincs bajom az analóg adással, de azért a HD digitális adások igencsak faszán néznek ki! 1080p-t is támogat a dvb-c szabvány? Ilyen adó mikor lesz vajon?).

I am having fun staying poor.

(#235) Márky válasza Laca19 (a) (#233) üzenetére


Márky
tag

Én inkább úgy mondanám, hogy mintha avi vs. 720p :)

Naésháthogy nem is beszélve a hdd-ről játszott 1080p-s videóról... óóóóó, hát azt le se tudom írni, mennyire gyönyörű... :DD

És az M1/M2/Duna HD is baromi szép.

(#236) bossvico válasza Laca19 (a) (#233) üzenetére


bossvico
senior tag

Okés. Megvan.

TV Tuner ja, Analog / DVB-C / DVB-T.

Ezeket a szavakat nehéz lehet magyarra fordítani ugye magyar samsung?

[ Szerkesztve ]

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#237) Márky válasza bossvico (#236) üzenetére


Márky
tag

:DD

(#238) attesz_32


attesz_32
tag

Sziasztok!
Szoftver frissitéssel foglalkozott már valaki? Van értelme? Érdemes vele foglalkozni? Van tőle valami változás? samsung ps42b430

(#239) stavross


stavross
tag

Üdv!

Minap sikerült beszereznem egy LG 32LF2510 lcd televiziót, és most nézegetem a digitális kábel tv előfizetéseket.

A TV-ben DVB-T mpeg-4 tuner van.
Visszaolvastam a forumban és ha jól értem ezzel "csak" a földi sugárzásos HD adást tudom fogni egy megfelelő antenna segítségével. A kábeles adáshoz DVB-C tuner kellene.
Jól értelmezem?

Tehát ha előfizetek a DIGI TV kábeltv szolgáltatásásra, akkor szükségem lesz egy set top box ra. Ezt adja a szolgáltató, vagy nekem kell beszereznem?

Köszönöm

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#240) attesz_32 válasza stavross (#239) üzenetére


attesz_32
tag

Igen kell a dvb-c tuner a digitális kábel tv-hez, a te esetedben a digi tv-től tudsz bérelni set top boxot. vagy megvásárolni tőlük :http://www.digikabel.hu/Digitalis-kabeltelevizios-box.html

(#241) stavross válasza attesz_32 (#240) üzenetére


stavross
tag

Igen ezt néztem. Vagy megveszem 32.000 Ft-ért vagy bérlem havi 1.000 Ft-ért ( Ez gyakorlatilag olyan, mintha 1.000 Ft-tal több lenne a havi előfizetési díjam :DDD )

Úgy nézem akkor éri meg megvenni ha több mint 2,5 fél évig előfizető leszek. Ki tudja mi lesz itt 2,5 év múlva :)

Ti megvettétek, vagy bérlitek? Vagy vetettek valami más készüléket máshonnan?

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#242) lampesz


lampesz
csendes tag

Sziasztok!

Ma mentem el a Digihez HDBoxért, viszont se RTL se TV2. Valaki letudja nekem irni milyen frekiken vannak csatornák?

256-QAM -ra most állt át a digi maradt valami 64 QAMon?
Symbol: 6900? 6875;?

kösziii

[ Szerkesztve ]

(#243) zhagyma válasza lampesz (#242) üzenetére


zhagyma
őstag

Frekvencia: DIGI ASZF 61 oldal. Városonként le vannak írva a DVB-C frekvenciák.
Moduláció: QAM-256 (QAM-64-t nem kerestem az átállás óta)
Symbol rate: 6900 Msymbol/sec

DIGI karbantartások. Ilyenkor előfordul, hogy "üres" egy csatorna, "szaggat", vagy valami más hiba van. Majd otthon megnézem a TV2 / RTL-KLUB-t. :)

(#244) lampesz válasza zhagyma (#243) üzenetére


lampesz
csendes tag

Köszi a választ
834,842 stb.. ti találtatok valamit rajta?

(#245) zhagyma válasza lampesz (#244) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen. Minden frekvencián több adó jön a transport stream-ben.

(#246) lampesz válasza zhagyma (#245) üzenetére


lampesz
csendes tag

nekem eddig összesen 60 csatornám van :S de 800 on felül már semmit nem talált sok helyen azt irja nincs AV pl a sportklub besejön :S

(#247) zhagyma válasza lampesz (#246) üzenetére


zhagyma
őstag

Nekem is + 4 radio.

Mod: Az ASZF szerint Hatvanban, Kiskunhalason nincs 800 MHz felett semmi ...

[ Szerkesztve ]

(#248) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok!

Előfizettem a digikábel szolgáltatásra.Nagynehezen hozzájutottam egy Kaon KCF-S660HD tipusú box-hoz(digitől bérelve)
Viszont a következő problémám van vele:
Este Beállítottam automatikusan a csatornákat talált is vagy 60 db-ot.Minden ok.
Viszont ma reggelre (és ez ezóta is tart ) azt produkálja,hogy ha bekapcsolom a boxot, boot után látom ugyan a csatorna neveket de bárhová kapcsolok a "nincs jel" fogad.
Semmi mást nem csinálok várok kb 5 perc és lőn csoda megjön a jel és van adás.
Egészen addig amíg nem kapcsolok át másik csatornára.ott kezdődik előről.
Ez miért lehet? rossz a box?

más: amit még nem értek, hogy le van írva,hogy milyen beállításokat kell alkalmazni a hogy a hangolásnál találjak is valamit.
Frekvencia 254.5 - 858.0 mhz ( jelzem ez az oldalukon van leírva ha felhívom őket akkor 354-410mhz et mondanak)( ezt sem értem)
szimbólum seb6900
qam 256

ellenben ha megnézem az oldalukon a legfrissebb csatornakiosztást akkor olyan mhz értékeket is látok ami nem esik bele ebbe a tart ományba pl" S4 126,25 AXN filmsorozatok magyar"

hogy is van ez akkor?
légyszi valaki homályosítson fel

thx

[ Szerkesztve ]

(#249) lampesz válasza chadi (#248) üzenetére


lampesz
csendes tag

125,25 stb.. az analog jel,

digitális jelek meg más szávokon vannak viszont az oldalon talált leirás az átverés:D mert nem 254,5 nincsenek tizedes jegyek :) és akkor csodálatos lesz:)

Zhangyától idézve: Frekvencia: DIGI ASZF 61 oldal. Városonként le vannak írva

[ Szerkesztve ]

(#250) attesz_32 válasza stavross (#241) üzenetére


attesz_32
tag

Nekem speciel a tv-be benne van a dvb-c tuner, úgyhogy nekem nem kell top set box

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.