Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) trec12 válasza rocket (#22050) üzenetére


trec12
addikt

Köszi. Érdekes amit írtál...Az AXN-él hetekkel ezelőtt én is arra fogadtam volna, hogy abból már nem lesz karika hiába írták a Face-n, hogy hajaj tárgyalunk még... :K

[ Szerkesztve ]

(#22052) trec12 válasza rocket (#22050) üzenetére


trec12
addikt

Kár, hogy a negyedik mobilszolgáltató tenderén elbuktatták őket....

(#22053) rocket válasza trec12 (#22051) üzenetére


rocket
nagyúr

Probalkoztak amiatt amit leirtam, nekik iszonyat nagy veszteseg uzletileg, hogy a DIGI kidobta oket, dehat a DIGI-vel elorelepes ugyse lesz, felesleges remenykedni addig amig nem kepesek felfogni, hogy azert 5 evente lehet 10%-ot emelni az aron, hogy megtarthassanak csatornakat.

Mikor lejar a CC szerzodese akkor majd kidobjak, es visszarakjak cserebe az AXN-t :DDD

Kovetkezo aldozatok valoszinuleg az Eurosport csatornak lesznek.
Alacsony nezetsegu csatornak (marmint ez lesz a szokasos sablon dumajuk), es ott van cserebe a DIGI Sport 1-2 meg a tobbi.
Az meg nem erdekli oket, hogy pl. Snooker, Bundesliga stb. egyik megmarado csatornan sincs.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#22054) trec12 válasza rocket (#22053) üzenetére


trec12
addikt

Na a német bajnokság...akkor ajaj lesz asszem.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#22055) Flashget válasza trec12 (#22041) üzenetére


Flashget
félisten

Elmagyaráznám nekik 1 év tapasztalatból, hogy a Disco csatornák 80%-ban csak ismételtek, 10% volt a reklám és 10% az új filmek.
A helyükre jött Digis csatornák legalább tartalmilag min. ugyanaz a szint, képileg jobbak (HD) és végre új filmeket is látni.
Egyáltalán nem érzem a Discok hiányát..
AXN meg egy sokadik ismétlő csatorna szintén nem egy nagy csapás a kidobása.
Amennyiben ezen csatornáknak akkora lett volna az ereje akkor tömegesen lépnek le a digitől azok akik váltani tudnak másik szolgáltatóra. Az pedig szerintem a digi ügyfeleinek 50%-a. És itt akkor kérdezd meg ismét mire jó a 3100Ft és a kötelező hűség nem léte.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22056) Flashget válasza rocket (#22053) üzenetére


Flashget
félisten

Alacsony nezetsegu csatornak (marmint ez lesz a szokasos sablon dumajuk),

SK-nál nem ez volt, hanem a gyenge/kevés tartalom és különben is van digisportunk...

Eurosportot előbb vegye meg a Disco parázni majd utána kell, hogy a román sajtóban mikor jelenik meg, hogy ugrott az eurosport a kínálatból.

Realme GT Master Edition

(#22057) trec12 válasza Flashget (#22055) üzenetére


trec12
addikt

Értem én igazad van, de ezzel akkor is potenciális előfizetőket vesztettek. Mert ilyenek az előfizetők. Ha neki a Disco kell meg az AXN akkor nem fog előfizetni a Diginél akár mennyire olcsó is. Persze mint írtam ez egy réteg aki tud többet is adni kábelen a másik szolgáltatóért ha van. Holdon ott már más a helyzet...
Egy szó mint száz nekem így is jó Digi és tényleg olcsó. Csak a politikájukat próbálom megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#22058) Zsadi válasza trec12 (#22057) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálunk a lépcsőházban, amint behúzták a kábelt, az alacsony árak miatt, rengetegen átmentek hozzájuk.
Sok köztük az idősebb, nekik édes mindegy az Axn, vagy az Discovery megléte vagy nemléte, csak a kertévék és közszolgálati meglegyen és kész.
Az üzletkötőjük szerint akkora a körforgás a régi és új előfizetők közt, hogy a csatornavariálások miatt emiatt nem is aggódnak.

(#22059) Flashget válasza trec12 (#22057) üzenetére


Flashget
félisten

Az a politika, hogy olcsó legyen minden más nem számít magyarországon különben a digi valóban csődbe ment volna.
Ezen csatornák kivétele okozhatott kb. 5K-s veszteséget nézőszámban kábelen na bumm..havonta ennyien lépnek át más szolgáltatótól a digihez.
Folyamatos veszteséget tányéroson érik el, de ugyanannyit nyernek kábelen. Amíg ez a tendencia van nem fog semmit változni az üzlet politikájuk.

Realme GT Master Edition

(#22060) Flashget


Flashget
félisten

Az M3 csatorna kínálatban való megjelenésére első körben a Telekom és a UPC előfizetői nagy valószínűséggel számíthatnak.

Kinevezték az M3 csatorna intendánsát

Realme GT Master Edition

(#22061) konrada válasza trec12 (#22043) üzenetére


konrada
tag

A műholdas terjesztés visszaszorulóban van, és nem csak a diginél. Két ok miatt: egyfelől a kábelesek terjeszkedése, másikon meg a digitális átállás miatt: az ingyenes 7 csatorna sokaknak elég, de a 999 Ft-os csomag is versenyképesebb.

(#22062) allein


allein
addikt

Jó estét. Mi az oka annak, hogy több csatornán is észrevettem, hogy a hang akadozik? :U Most éppen Sport 1 HD-n, pár percenként akad. Tapasztalt valaki hasonlót?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22063) trec12 válasza allein (#22062) üzenetére


trec12
addikt

A Sport1HD-én én már korábban is többször észleltem. Valóban most a meccsek alatt jelenleg is tapasztalható...Többi csatin még nem vettem észre eddig de majd figyelem....

[ Szerkesztve ]

(#22064) allein válasza trec12 (#22063) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm a megerősítést. Azt hiszem valamelyik digi HD sportcsatornán is volt ilyen :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22065) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha jovore bovul a MindigTv Extra, lesznek digirol hianyzo csatornak (discovery, rtl2, stb) es az arai is megfeleloek, szerintem sokan menni fognak. A lapos tv-k ezt is tudjak fogni, eleg egy erositos szobaantenna is akar, nem igenyel szerelot es akkora karbantartast se, mint a lavoros tv.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#22066) dh66e válasza allfinanz (#22065) üzenetére


dh66e
veterán

Sokba mernék veled fogadni hogy nem lesz tömeges elvándorlás.A mindig tv(extra) nem fog hd csatornákkal operálni inkább kitömik az új muxokat sd csatikkal.Az rtl2 miatt meg pláne nem fognak ahogy nem is tették tömegesen idáig sem a digi efik. Árban soha nem lesz versenyképes a mindig a digivel.

[ Szerkesztve ]

(#22067) Flashget válasza allfinanz (#22065) üzenetére


Flashget
félisten

Mindigtvextra esetében nem elég beruházni egy új laposra..sok helyen fog kelleni megfelelő antenna erősítővel, beltréri és a jelenlegi 20K-s árat veszem alapul (beltréri vagy CI+ kártya és 12 havi kártya) ez csak többe fog kerülni amennyiben valóban bővítenek +20 csatornával.
a végösszeg meg nem 3100Ft/hó-ra fog kijönni..szóval nem tartok tömeges elvándorlástól.
És arról nem is szólva sok helyen be sem jön nézhető formában a Mindigtv sem nemhogy a kódoltak.

De alternatívának jó lesz mikor legközelebb lemondom a telefont az akció miatt :p

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22068) trec12 válasza allfinanz (#22065) üzenetére


trec12
addikt

Kábelen - legalábbis a Digién - sokkal nagyobb bitrátával jönnek a csatik mint a MindigTv-én. Az összes-e azt nem tudom de a kereskedelmik biztosan....

[ Szerkesztve ]

(#22069) Benzoldog


Benzoldog
tag

Ha nem lesz az M3 csatorna a Diginél, végső soron Mindigtv-ről még lehet majd nézni, csak antenna kell hozzá. :)

(#22070) ADam07


ADam07
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Néhány nappal ezelőtt sikerült hozzájutnom egy Phillips 42pfl3606h/58 típusú tvhez. Tudomásom szerint rendelkezik MPEG4-s DVB-C tunerrel. Kábeltv-s Digi+ csomagom van. Hogyan, mit kellene beállítanom, hogy digitálisan tudjam fogni a csatornákat? Eddig 6 digitális csatorna jött be.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#22071) Flashget válasza ADam07 (#22070) üzenetére


Flashget
félisten

variáld a keresési formákat amik a beállításoiban van vagy az országot állísd át másra pl. Finn vagy svéd stb.

Realme GT Master Edition

(#22072) ADam07 válasza Flashget (#22071) üzenetére


ADam07
csendes tag

Köszönöm, meglettek.

(#22073) jansky1 válasza ADam07 (#22072) üzenetére


jansky1
senior tag

Flashget módszerével ?

(#22074) Watt25 válasza Benzoldog (#22069) üzenetére


Watt25
veterán

A MindigTV-n sem lesz ingyenes az M3, úgyhogy ez nem fog összejönnie.

trec12: Minden csatorna magasabb bitrátával megy a DigiKábel-en. (Bár Digi-n az SD csatornák MPEG2-esek, MindigTV-n viszont minden MPEG4.)

dh66e: Az eddigi infókból nekem az jött le, hogy szerencsére nem az a cél, hogy a legtöbb SD csatornával töltsék meg az új MUX-okat. Én látok rá esélyt, hogy lesznek még HD csatornák. (Persze fizetősek.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22075) zichie válasza Benzoldog (#22069) üzenetére


zichie
senior tag

+ MindigTV Extra előfizu (kártyával, conax modullal, ci foglalattal)

[ Szerkesztve ]

(#22076) unravel


unravel
őstag

Ez az M3 őrület is csak addig fog tartani amíg nem elérhető. :)
Amint megjelenik a szolgáltatóknál vagy bent lesznek a retro műsorok is a virágboltban, onnantól kezdve rohamosan csökkenni fog az m3 iránti érdeklődés. :K
Mindig az kell az embereknek ami még nincs. :O

¯\_(ツ)_/¯

(#22077) razorka777 válasza unravel (#22076) üzenetére


razorka777
veterán

Engem csupán a kíváncsiság hajt az M3 miatt, de ha nem lesz, akkor sem dőlök a kardomba. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#22078) trec12 válasza Watt25 (#22074) üzenetére


trec12
addikt

Így van...

(#22079) dh66e válasza Watt25 (#22074) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem meg az jött le eddig a mindig tv-vel hogy ők is csak akkor kapják olcsóbban a csatornákat ha csomagban veszik szóval ott is a töltelék ami játszik .
Azért nem olyan sok új mux van hogy bedobáljanak HD csatornákat,ráadásul aki a minőségi tévézést(nem tartalmilag gondolom) preferálja az nem mindig tv előfizető hacsak nincs más alternatívája de ezek száma elenyésző.Szóval ha két új HD csatorna lesz náluk már mindenki boldog lehet és kérdéses az árazásuk is.Továbbra is fenntartom hogy diginek nem ellenfél( de még a dthsoknak sem) a mindig tv extra.Tavasszal majd kiderül mert előbb nem hiszem hogy hozzányúlnak.

(#22080) Flashget válasza dh66e (#22079) üzenetére


Flashget
félisten

annyit megszellőztettek, hogy az analóg lekapcsolásávál akár 20 új csatornát tudnak berakni az eddigiek mellé.
de ez árban tuti többet fog jelenteni mint a 3100Ft/hó.

Realme GT Master Edition

(#22081) dh66e válasza Flashget (#22080) üzenetére


dh66e
veterán

persze a szabad muxok miatt relatíve sok SD-re van lehetőség amennyiben HD adásokról is beszélünk szvsz lehet nyugodtan harmadolni a csatorna bővítést már ha egyáltalán a teljes új mux készlet megnyitásra kerül.,de ez már egy másik topic témája.Az eredeti véleményemet még mindig tartom

[ Szerkesztve ]

(#22082) Watt25 válasza dh66e (#22081) üzenetére


Watt25
veterán

Azzal én is egyet értek, hogy nem lesz a DigiKábel konkurenciája a MindigTV Extra, soha.
De a konkrét mondat, ami miatt esélyesnek tartom a HD csatornákat: [link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22083) dh66e válasza Watt25 (#22082) üzenetére


dh66e
veterán

A HD adásokat nem zárja ki senki,de számuk nem hiszem hogy egetrengető lenne, túlnyomórészt még mindig a sok csatornára van igény az emberek fejében,de most már csúnyán offolok én is szóval hanyagolnám a kérdés további feszegetését itt.

[ Szerkesztve ]

(#22084) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
előre is elnézést kérek a tudatlanságomért :D

szóval samsung le46a856s1m típusú tv-m van, ez alapból alkalmas a DIGI-nél digitális és HD adás vételére?
ha igen, akkor mit kell tegyek vele, hogy ez sikerüljön?
jelenleg analógon használom...

előre is köszönöm a válaszokat

Born stupid... Try again!

(#22085) Watt25 válasza Sesy (#22084) üzenetére


Watt25
veterán

Nézd meg a kézikönyvben, hogy tud-e DVB-C -t. Ha tud, akkor jó lehet. De szerintem nem tud.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22086) Sesy válasza Watt25 (#22085) üzenetére


Sesy
aktív tag

kerestem de a kézikönyvben semmi infó nincsen erről :(

Born stupid... Try again!

(#22087) Sesy válasza Watt25 (#22085) üzenetére


Sesy
aktív tag

'FUNCTIONALITIES RELATED TO DIGITAL TV (DVB) ARE ONLY AVAILABLE IN COUNTRIES OR AREAS WHERE DVB-T
(MPEG2 AND MPEG4 AVC) DIGITAL TERRESTRIAL SIGNALS ARE BROADCAST. DVB-T is the European consortium
standard for the broadcast transmission of digital terrestrial television. Please check with your local dealer about the availability
of DVB-T service in your area."

ez van a kézikönyv végén...

ezek szerint DVB T amit tud, ez elég hozzá?

Born stupid... Try again!

(#22088) dh66e válasza Sesy (#22087) üzenetére


dh66e
veterán

Samu "B" szériától tudta a DVB-C-t,sajnos a tiéd korábbi modell így set top box kell hozzá vagy másik tv amiben van ilyen tuner .

(#22089) Watt25 válasza Sesy (#22087) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, mondtam, hogy DVB-C kell.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22090) Sesy válasza Watt25 (#22089) üzenetére


Sesy
aktív tag

értem
akkor vennem kell valamit, de mit? mi az ajánlott? nem baj, ha nem a legolcsóbb, de jó legyen...
vagy béreljem a digitől?

Born stupid... Try again!

(#22091) Multibit válasza Sesy (#22090) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek közül válassz:
[link]
[link]
[link]

(#22092) Zsadi válasza Sesy (#22090) üzenetére


Zsadi
őstag

Vagy innen :) , korrektek, már vásároltam Tőlük.

(#22093) Flashget válasza Sesy (#22090) üzenetére


Flashget
félisten

vagy ezt. 10K

viszont Mindigtv-n tudnál nézni HD-ben adásokat csak egy antenna kell hozzá.

Realme GT Master Edition

(#22094) Watt25 válasza Sesy (#22090) üzenetére


Watt25
veterán

Ha nem kell a legolcsóbb, akkor vegyél új tévét és akkor nem is kell box. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22095) allfinanz


allfinanz
senior tag

Interneten is nézhető lesz az m3.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#22096) Ahab77 válasza allfinanz (#22095) üzenetére


Ahab77
tag

Ferrarid is lehet, ... pénzért. :DD

(#22097) razorka777 válasza allfinanz (#22095) üzenetére


razorka777
veterán

Gondolom a diginél külön meg lehet majd rendelni havi 300 forintért.
Már ha egyáltalán lesz digin. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#22098) Flashget válasza allfinanz (#22095) üzenetére


Flashget
félisten

Ez szopás mert majd azt mondják a diginél akinek kell M3 nézze a neten. ;]

Realme GT Master Edition

(#22099) dh66e válasza Flashget (#22098) üzenetére


dh66e
veterán

Enyhén szólva túlárazott ez az 1k összeg a neten kukkoláshoz.

(#22100) Benzoldog


Benzoldog
tag

Azért az egyelőre biztatóan hangzik, hogy folynak a tárgyalások a Digi-vel, és ha a Digi+ csomagba nem is kerül be, de egy külön csomagba, mint a Digi Film még bekerülhet!

Itt egy újabb cikk róla: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.