Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) jeti50


jeti50
újonc

Lenne egy problémám, hogy van egy Lenovo G570-es laptopom, és egy régebbi daewoo tvnk, a tv hez csatlakozik egy set top box. A box-on és a Laptopon van hdmi csatlakozó. A kérdés hogyn tudnám megvalósítani hogy a tv-n tudjam nézni a filmet amit a gépen indítok, el. Erre azért van szükség mert haverokkal fimezni ygy egyszerűbb lenne és nem a laptop kis kijelzőját bámulni.

(#22502) Flashget válasza #93794560 (#22500) üzenetére


Flashget
félisten

ne azt nézd amit belinkelt, hanem ezt:
[link]
ott van az analógban is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22503) M_AND_Ms válasza jeti50 (#22501) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kérdés melyik része kapcsolódik a topikhoz?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#22504) #93794560 válasza Flashget (#22502) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi a linket!
Budapesten valóban írja az M3-at, de itt vadkeleten, Nyíregyházán nem. Bár ez még változhat. Engem nem érint, mert nálam digitális van, de anyámék szívesen néznék az M3-at, de náluk csak analóg vételre van lehetőség, régebbi tévék miatt. Emiatt meg nem hinném, hogy beltérit rendelnének.

(#22505) br.rak válasza #93794560 (#22504) üzenetére


br.rak
őstag

Azt írták korábban, hogy analógban diginél csak Budapesten lesz M3

Br

(#22506) Kuksi bácsi válasza sandró60 (#22499) üzenetére


Kuksi bácsi
csendes tag

Hol látjátok? Én Budapesten sem látom. Január 1-től nézem, de sem az analógon, sem a digitálisban. Melyik csomagban? Melyik adók között? Már kiesik a szemem, de akkor sem látom. :(

(#22507) sandró60 válasza Kuksi bácsi (#22506) üzenetére


sandró60
addikt

Nézd meg a linket amit kb3-órával ezelőtt tettem ki.Ennél jobban nem tudom meghatározni M3 görgesd le az aljáig a 2014-gombra kattintva

[ Szerkesztve ]

(#22508) jeti50 válasza M_AND_Ms (#22503) üzenetére


jeti50
újonc

Bocsi csak nem találtam a helyét és azért írtam ide

(#22509) br.rak válasza Kuksi bácsi (#22506) üzenetére


br.rak
őstag

Bp analóg Digi csomag alulról a második sor, és annak a közepén. Simán m3, nincs kör+hullám/vonal a logóban. A Pax és a TV5 között.

[ Szerkesztve ]

(#22510) GP-Sz válasza jeti50 (#22508) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Van két HDMI KImeneted. Ezzel sok mindent nem fox kezdeni.

(#22511) dh66e válasza jeti50 (#22501) üzenetére


dh66e
veterán

Vegyél egy olcsó hálózatos médialejátszót akár használtan is..

(#22512) Kuksi bácsi válasza br.rak (#22509) üzenetére


Kuksi bácsi
csendes tag

Köszönöm. Megtaláltam, sőt már a digitálisban is, és már látom nálunk (Tatabánya) is. Itt csak a digitálisban lesz és ott sem az alap csomagban. Így akkor erről lemaradunk...
A "közszolgálati" televízió csatornája lévén azt hittem - én balga -, hogy majd ingyenes lesz és így az analóg alapcsomagokba kerül. Erős a gyanúm, hogy a potenciális közönség java része így nem tudja nézni.

(#22513) Flashget válasza Kuksi bácsi (#22506) üzenetére


Flashget
félisten

(#22502) :U

Realme GT Master Edition

(#22514) Flashget válasza Kuksi bácsi (#22512) üzenetére


Flashget
félisten

A "közszolgálati" televízió csatornája lévén azt hittem - én balga -, hogy majd ingyenes lesz

elég régóta tudott dolog, hogy fizetős lesz.

Itt csak a digitálisban lesz és ott sem az alap csomagban. Így akkor erről lemaradunk...

2800Ft-os közép csomagba van. Ez ekkora tétel lenne amiért nem erre fizetsz elő?

Realme GT Master Edition

(#22515) sandró60 válasza Kuksi bácsi (#22512) üzenetére


sandró60
addikt

Még igy is örülnünk kell,hogy a digi nem a kódolt csatornák közé tette.

(#22516) zsolt501 válasza Flashget (#22514) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ahogy nézem, még nem került be országosan, mert a Szegedi listában még nem látom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22517) Flashget válasza zsolt501 (#22516) üzenetére


Flashget
félisten

Most komolyan? lila sávval ki van emelve! Ennél jobban már nem hiném, hogy mutatni kellene...

Digitális csatornakiosztás 2014. 01. 01.
Dunaújváros, Pécs, Székesfehérvár, Tatabánya, Miskolc, Szeged, Nyíregyháza,.....
730MHz...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22518) zsolt501 válasza Flashget (#22517) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A böngésző hülyéskedett, ürítettem a böngészési előzményeket belőle, és meg is jelent.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22519) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Kedves Digi Jézuska ! Karácsonyra szeretném kérni a 3 AXN csatornát a kábeles kínálatba . Mert jó gyerek voltam

.....................................
DIGI Kedves Bércesi Árpád!

Karácsonyra nem biztos, de még idén elérhető lesz mindhárom csatorna digitális kábelen. Pontosabb információkkal csak később tudunk szolgálni, addig is türelmedet kérjük!

Üdvözlettel,
DIGI

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#22520) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv Urak! Adott egy Leadtek PxDVR3200 H Hybrid kártya, és Digi ... Analógot talál.. Digitálisat nem... Ha be írom, hogy Frekvencia hozzáadása 354 azt dobja, hogy ez a Frekvencia nem jelenik meg az általános listán.... Mit lehet tenni, hogy a digitális adásokat is tudjam nézni tunerrel o.O Pls help me!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#22521) Watt25 válasza eladohardver (#22520) üzenetére


Watt25
veterán

Az a kártya DVB-T -t tud. Miért gondolod, hogy DVB-C adást be tudsz rajta fogni?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22522) eladohardver válasza Watt25 (#22521) üzenetére


eladohardver
őstag

Onnan veszem, hogy itt rohad a gépemben pár éve és gondoltam hybrid talán ennyit jelent, de ezek szerint csak egy parasztvakítás.. :D De te bizonyára anyatejjel szívtad magadba, hogy csuklóból vágod ezeket.:D sokat segítettél köszi!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#22523) Csa_ba


Csa_ba
tag

Megosztom veletek a tapasztalataimat:
Digi kábel, csak digitális adás van behangolva a Tv.készüléken.
2 hónapja töredezik a kép.
Cseréltem koax kábelt 3x árnyékoltra, nem szűnt meg a hiba.
Próbáltam jelerősítőt ill. jelcsillapítót alkalmazni, de a hiba továbbra is megmaradt.
Kínomban kikapcsoltam a wifit a routeren, ekkor egy picivel jobb lett a helyzet, ritkábban jelentkezett
a hiba.
Ami véglegesen megoldotta a problémát: A konnektorban megszakadt a földelő kábel, így a Tv és
a többi rácsatlakoztatott eszköz nem volt leföldelve, rengeteg zajt szedett össze a környezetből.
Kijavítottam a földelést és láss csodát megoldódott a probléma, nem töredezik a kép, nem megy el az adás 2mp-re. ha bekapcsol a hűtőszekrény....
Talán segít, ha más is ilyen jellegű hibával küszködik.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#22524) Vindex


Vindex
tag

Valaki tudna adni egy linket amiben részletesen le van írva, hogy Nyíregyházán hol vannak a csatorna kiosztások.
Köszi.

(#22525) hcs57 válasza eladohardver (#22522) üzenetére


hcs57
őstag

[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#22526) Vindex


Vindex
tag

Lemaradt, hogy a digikábel részletes kiosztása kellene Nyíregyházán.

[ Szerkesztve ]

(#22527) M_AND_Ms válasza Vindex (#22524) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem mondom meg, hanem megmutatom, hogy hol kellett volna keresned.

Digi.hu, a hivatalos oldal. Itt a jobb szélen az "Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)" menüben mindent megtalálsz.

Ennyire egyszerű (lett volna Neked is)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#22528) sandró60 válasza Vindex (#22526) üzenetére


sandró60
addikt

Rá kattintasz a linkre ott kiválasztod a helység nevét,de előtte választhatsz,hogy melyik dátummal szeretnéd és analóg vagy digitális.Elnézést a "szájbarágós" magyrázatért ;] [link]
Ja az ajánlott linken az M3-ra kattints

[ Szerkesztve ]

(#22529) Kuksi bácsi válasza Flashget (#22514) üzenetére


Kuksi bácsi
csendes tag

"elég régóta tudott dolog, hogy fizetős lesz."

Meglehet, de én még azt is csak két és fél hónapja tudom, hogy egyáltalán lesz ilyen csatorna.

"Ez ekkora tétel lenne amiért nem erre fizetsz elő?"

Így van. Bármilyen meglepő is ez a mai Magyarországon... Ráadásul egy új tévé is kellene hozzá, vagy legalább egy box. Ha ez utóbbit bérelem, az is újabb 300 forintnyi kiadás, ami már együtt 1700. (Egyébként már éppen azon gondolkodtam, hogy bőven elég lenne a közszolgálati csomag is.) Akkor már olcsóbb lenne, ha ezerért az interneten fizetnék elő a Teletékára.

(#22530) Flashget válasza Zoshi85 (#22519) üzenetére


Flashget
félisten

Család női része ennek őrülni fog...én kevésbé :D

Realme GT Master Edition

(#22531) Flashget válasza eladohardver (#22522) üzenetére


Flashget
félisten

mensd el :)

digitális tunerekből 4 féle használatos Mo-n:
földfelszíni - DVB-T (pl. Mindigtv) T jelentése Terrestrial
kábeltv - DVB-C (pl. Digikábel, UPC, T-nek IPTV) C jelentése Cable
tányéros - DVB-S (pl. digitányéros, UPC Direct) S jelentése Satelit
mobiltv - DVB-H (pl. Telekom MobilTV) H jelentése Handheld

létezik még egy DVB-T2 is csak nem magyaroszágon.

Realme GT Master Edition

(#22532) M_AND_Ms válasza Flashget (#22531) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...meg DVB-S2.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#22533) zsolt501


zsolt501
nagyúr

És létezik még a DVB-C2- is ami megint csak nem található még Magyarországon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22534) Captor válasza Flashget (#22531) üzenetére


Captor
tag

Én úgy emlékszem a DVB-H projektet leállították, nem lesz megvalósítva itt.
A Telekomos mobiltv csak sima mobilinternetes stream.

(#22535) zsolt501 válasza Captor (#22534) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen a DVB-H-t leállították, mert kicsi volt rá az igény, illetve a DVB-H kompatibilis készülékek nagy részben kihaltak.
Helyette jött a mobilnettes TV ami már nem ugyan az.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22536) GP-Sz válasza Flashget (#22530) üzenetére


GP-Sz
senior tag

A digi kínálatának minimum a háromnegyedét veri az AXN, úgyhogy akár örülni is lehet neki.

(#22537) Flashget válasza GP-Sz (#22536) üzenetére


Flashget
félisten

igen a Paxtv-t, hatoscsatornát és hasonlókat...ez is csak egy sokadik ismétlő csatorna.

Realme GT Master Edition

(#22538) hidroponi válasza Flashget (#22537) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha az axn ismetlo csatorna, akkor az m1, m2, m3, spektrum, film+, digifilm, digilife, digiworld, stb. mind mind ismetlo csatorna.

(#22539) GP-Sz válasza Flashget (#22537) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Konkrétan melyik az a csatorna, ami nem ilyen, hanem sokkal jobb?

(#22540) jansky1


jansky1
senior tag

sziasztok

van olyan tv/stb ami sima conaxos és van olyan, ami conax+ (ci+) vagy ugyanaz a kettő ?

(#22541) dh66e válasza jansky1 (#22540) üzenetére


dh66e
veterán

2011 körül kezdték el a CI+os tévéket gyártani melyek visszafelé kompatibilisek tehát felismerik a sima CI modult is.Szóval tv vásárlásnál érdemes odafigyelni hogy mikori a készülék és hogy a modulfogadója milyen szabványt támogat.
Boxoknál nem tudom mi a helyzet.

(#22542) zsolt501 válasza dh66e (#22541) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem az első LCD TV Samsung 653-as amit 2009-ben vettem már tudta a CI+ os modulok és kártyák fogadását.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22543) tortaur2006


tortaur2006
tag

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék mit tudtok róla:

- digi kábelünk van, Internet nincs, illetve volt, de a modemes verzió, visszaadtam inkább.
- jön simán az analóg, és a digitális, semmi gond vele, a 2 tv-nk rendben fogja őket, főleg csak digitálist nézünk.

Ami újdonság:

- kicserélték a házban (Kőbánya, X. ker.) a kábeleket és lehetőség van csomagváltásra 2 év hűség (net+tv+ telefon= 4000 Ft.) mellett. Most már nem modemes, hanem a gyors net ráadásul!

Kérdés:

Hogyan hozzák be a netet?
Újabb kábelt húznak a régi mellé?
Kiszedik a régi kábelt? (Ajtó felett húzták be be kb. 15 éve, a falban a telekom megy.)
Ezentúl kell settpbox is? Valami ilyet láttam a honlapjukon... :F

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#22544) konrada válasza tortaur2006 (#22543) üzenetére


konrada
tag

1. Igen, egy UTP-t húznak be és adnak egy új modemet.
2. a régi kábel egyben a tv kábel is volt, az marad.
3. Mivel a tv marad, így ott nincs változás, megy tovább, ahogy volt.

(#22545) Paloczi95


Paloczi95
tag

sziasztok.
mostanában leginkább esténként, amikor (gondolom) a legtöbb előfizető nézi a TV-jét az a hiba jelentkezik, hogy egyes csatornákon (nem mindig ugyanazokon és sosem az összesen) akadozás figyelhető meg. de nem csak néha-néha beakad, hanem folyamatosan szaggat a kép és a hang is. élvezhetetlen. egyes csatornák hibátlanok, mások pedig teljesen rosszak és tényleg véletlenszerű, hogy mikor melyik jó/rossz. a kábel egy SD boxba megy, onnan scart-tal a tv-be. ha jól emlékszem, egyszer már volt ilyen problémánk, akkor a digisek azt mondták, elő szokott ez fordulni, ilyenkor kicserélik a box tápegységét. ezt akkor meg is tették, egy időre meg is szűnt a gond. szerintetek mi lehet a megoldás? vagy hívjam inkább a digiseket?

(#22546) C$igu$sz


C$igu$sz
csendes tag

Sziasztok! 1 napja próbálkozom az lg 35ln5400 tévémet rávenni hogy fogja be digitális formában a közszolgálati csatornákat( m1, m2, duna stb.) eddig nem sikerült, próbálkoztam a 48 as hozzászólásban leírtakkal, (igaz sem finn sem svéd országot nem lehet beállítana, de minden más országgal végig játszottam).
Próbáltam kézi hangolásnál beírni a digi honlapján lévő frekvenciát úgy sem jött össze...

Van valakinek valami tippje még? :F

(#22547) Flashget válasza konrada (#22544) üzenetére


Flashget
félisten

1. modemet csak FTTH-ban adnak..az ő írása alapján "házban" panel is lehet akár vagy más közösségi.
régi kábelnethez járt modem.

Realme GT Master Edition

(#22548) Flashget válasza GP-Sz (#22539) üzenetére


Flashget
félisten

AXN-en futó sorozatokat másik csatornák is adják, csak van amelyik előrébb tart van amelyik hátrébb...
így már érthető?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22549) Watt25 válasza Paloczi95 (#22545) üzenetére


Watt25
veterán

Mindenképpen jelentsd be a hibát. Valószínűleg a jelszinten kell emelni. (Nem hiszem, hogy box táp csere megoldana ilyen problémát.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22550) unravel válasza Paloczi95 (#22545) üzenetére


unravel
őstag

"egyes csatornák hibátlanok, mások pedig teljesen rosszak és tényleg véletlenszerű, hogy mikor melyik jó/rossz."
Szia
Nem véletlenszerű. Biztos lehetsz benne, hogy az akadozós csatornák ugyanazon a frekvencián vannak.

"szerintetek mi lehet a megoldás?"
Korábban itt kitárgyalták a többiek, hogy mik zavarhatják a kábeledben futó jelet, szóval megpróbálhatod a set top box tetejéről eltenni a mikrosütőt. de a legjobb megoldás ha fórumozás helyett a DIGIvel beszéled meg a hiba kiküszöbölését.

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.