Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) bizbera válasza Kecskoss (#21248) üzenetére


bizbera
csendes tag

Lehet, hogy nekem is ezt kellene tennem. Felháborító amiért a meglévő előfizetőket kizárják a kedvezményből!

(#21252) zichie


zichie
senior tag

Ennek a "lemondom a szolgáltatást, hogy megkeressenek okos ajánlattal" dolognak megvan a kockázata. Van-e olyan lehetőség, hogy pl. most bejelentem, hogy október 1-től lemondom a szolgáltatást és ha szeptember 30-ig nem hívnak fel okos ajánlattal, akkor szeptember 30-án este visszavonom a szolgáltatás felmondást? Optikán vagyok, ahol egyik pillanatról a másikra mindent le tudnak kapcsolni.

(#21253) Kecskoss válasza zichie (#21252) üzenetére


Kecskoss
csendes tag

Nem azt írtam nekik, hogy lemondom a szolgáltatást, hanem azt, hogy tájékoztassanak, hogy miként tudom lemondani október 1-től ha ilyen hülyére vesznek, mint régi előfizetőt. Milyen papír kell hozzá, mennyi a felmondási idő, hova adjam le a STB-ket...

Azt én sem mertem eljátszani, hogy már most konkrét felmondást írok nekik, csak kíváncsi voltam, hogy mi van ha meglebegtetem a lehetőségét annak, hogy másik szolgáltatót keresek helyettük...

És ez lett, hogy felajánlották a szerződés hosszabbítás lehetőségét....

[ Szerkesztve ]

(#21254) Flashget válasza zichie (#21252) üzenetére


Flashget
félisten

nyugi...lemondani csak személyesen lehet :)

Realme GT Master Edition

(#21255) trec12 válasza Flashget (#21254) üzenetére


trec12
addikt

Vagy írásban....

(#21256) alitta73


alitta73
csendes tag

Üdv!
A következő kérdésem lenne:
Meglévő előfizetőként, most fogom majd Dorogon a Diginél igénybevenni a hűséges Okos csomagot, és így a meglévő Digi+ TV+kábelmodemes net (Ritmo) mellé kérem a Voip-os telefont.
Most egy koax kábel jön be lakásba, ami egy osztóban végződik, amiből 2 db kábel jön ki, egy a netes kábelmodembe, és egy a TV-be megy be.
Hova fogják a telefont applikálni? Beraknak egy új 3as osztót vagy lecserélik a kábelmodemet (vagy nem) és abba lehet bedugni a telefon zsinórját?
Remélem a már meglévő koaxon kívül nem fognak más kábelt húzogatni a telefonnak.
Egyébként a Voip-os telefon mennyire terheli a net sebességet, gondolok itt arra, hogy ha netezés közben telefonálok érezhető -e a netnél lassulás.

Köszi.

(#21257) Flashget válasza trec12 (#21255) üzenetére


Flashget
félisten

Írni bárki tud a másik nevében..csak a személyest fogadják el.
Ezt már másnak is megírták fb-n nekem meg telefonon mondták.

Realme GT Master Edition

(#21258) Flashget válasza alitta73 (#21256) üzenetére


Flashget
félisten

ezekszerint te FTTH-s övezetben vagy.
a telefont a kék és kék-fehér adja a lan kábelből nálam valszeg nálad is majd.
elvileg a kábelt egy kis műanyag splitterbe megy ami ketté választja a telefont és a lant (pont úgy mint az ADSL-t és ha volt korábban telefonod akkor az is jó a voipra. Nálam is egy 2002-ben vett panasonic fax van rákötve de 99%-ban telefonálásra van már csak használva de a fax is teljesen jól működik rajta.

Realme GT Master Edition

(#21259) PeterPH válasza alitta73 (#21256) üzenetére


PeterPH
senior tag

A kábelmodemen aktiválják a telefon csatlakozot. Sima analóg készülékkel használható.

(#21260) alitta73 válasza PeterPH (#21259) üzenetére


alitta73
csendes tag

Vagyis akkor kábelmodemet se kell cserélni mert a meglévőn már van telefon csati?
Ez a "aktiválják a kábelmodemen a telefon csatlakozót" esetleg konkrétan mit jelent? Hardveresen-szétszedik a modemet-, vagy szoftveresen -töltenek le rá valami progit-?

Ha jól olvastam a Digi hoz telefonkészüléket,LCD kijelzőst, mondjuk azt sehol se írják, hogy a készülékért + kell -e fizetni, vagy benne van a telefon havidíjban.
Az is kérdés még, hogy új, vagy régi használt, máshol leszerelt készüléket hoznak -e?
Bocs a sok kérdésért :)

(#21261) f4lcon válasza alitta73 (#21260) üzenetére


f4lcon
őstag

én kötöttem okos csomagot, nekem nem hoztak telefont...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#21262) alitta73 válasza f4lcon (#21261) üzenetére


alitta73
csendes tag

Akkor nem értem, a Digi weboldalán kinn van 7 féle telefon kezelési útmutatója, a következő szöveggel:
"Ezen az oldalon az általunk biztosított telefonkészülékek használati útmutatóit találhatják. A telefon típusára kattinva letöltheti a kezelési útmutatót."[/I

Hogy próbálták ki akkor, hogy működik -e nálad a telefonszolgáltatás? Elküldtek a boltba, hogy vegyél egy készüléket?
Az okos csomaghoz Te is most rendelted meg a telefonszolgáltatást?

[ Szerkesztve ]

(#21263) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék.

Béreltem egy Humax SD boxot és most indítanám be először. Gondoltam, hogy a csatorna keresést a Digikábel oldalán külön erre a célra kiadott (csatorna frissítés) tájékoztató alapján végzem el.

Kézi keresét javasol és azt írja, hogy a "szimbólumsebesség": 6900 legyen; ugyanakkor a következő kiegészítő infomációt adja lábjegyzetben: * Digitális közszolgálati csatornák esetében a keresést 6000-es értékkel szükséges lefuttatni!

Kérdésem: most akkor 6900 vagy 6000 legyen a szimbolumsebesség?

(#21264) Gabir válasza ketele69 (#21263) üzenetére


Gabir
aktív tag

Üdv, az M1,M2, stb. a 6000-n lehet megtalálni.

(#21265) f4lcon válasza alitta73 (#21262) üzenetére


f4lcon
őstag

biztosítanak telefont, de gondolom felár ellenében.
nekem volt otthon egy készülékem, rádugtam, és működött.
én egyből okos csomagot rendeltem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#21266) Flashget válasza alitta73 (#21260) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem eléggé egyértelműen írtam, ha van telefonod ami akár 10 éves is lehet simán működik voipon. de bármelyik 2-3K-s telefon jó hozzá. na jó nem a 30 éves Rózsa Gyuris tárcsázós legyen :)
mikor megkötöttem nekem nem is hoztak hozzá csak külön pénzért adtak volna...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#21267) FNZ válasza arion123hu (#21245) üzenetére


FNZ
őstag

kössz a tippet.

kicseréltem az elosztóból a tv-be menő koaxot 3x árnyékoltra és utána rögtön megtalálta a tv a 770 mhz-en levő csatornákat.

(#21268) localhost válasza Flashget (#21266) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem úgy van telefonkészülékem a Digitől, hogy eredetileg nem hoztak, aztán bementem az ÜFI-re és KÉRTEM SZÉPEN (elcsukló hangon rimánkodtam) egyet, adtak is, semmi pénzért, bérleti díj sincs, csak egy átvételi elismervényt írattak alá velem. GONDOLOM, ha eltávozom, visszakérik.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21269) Flashget válasza localhost (#21268) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem már megvolt egy jó készülék igazándiból semmi szükségem nem volt a digitől egy másikra. Sőt bedobozolva is van egy amit általában konyhákba falra szoktak szerelni másodlagos készüléknek ami csatlakoztatható faxhoz is akár.
A lényeg az lett volna nincs szükség spéci készülékre mert voip telefonnak hívják.

Realme GT Master Edition

(#21270) fess válasza f4lcon (#21261) üzenetére


fess
őstag

mi se kaptunk az okos csomaghoz,a szerelő egy kábeles mobillal nézte meg,hogy működik e :D

(#21271) sityupityu


sityupityu
veterán

Digi-sport 2 van nálatok? Nálam eltűnt. Átrakták máshová?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21272) Ahab77 válasza sityupityu (#21271) üzenetére


Ahab77
tag

Van, sima is HD is. Szegeden.

(#21273) localhost válasza Flashget (#21269) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én arra adtam választ, hogy kell-e a készülékért bármilyen címen is fizetni és hogy adnak-e...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21274) leslieke válasza sityupityu (#21271) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam se volt délelőtt egy ideig a Disiport 2 HD, de most van. Bp, Zugló.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21275) Flashget válasza sityupityu (#21271) üzenetére


Flashget
félisten

DS2 HD nem volt valóban, de az SD-n volt.

Realme GT Master Edition

(#21276) sityupityu


sityupityu
veterán

Analógon és digitális SD-n van, de HD-n továbbra sincs. :(((

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21277) Flashget válasza sityupityu (#21276) üzenetére


Flashget
félisten

Bp 19.ker. és van most néztem.

Realme GT Master Edition

(#21278) sityupityu válasza Flashget (#21277) üzenetére


sityupityu
veterán

Kb 10 perce vissza jött itt is. :C

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21279) neoforce válasza Flashget (#21269) üzenetére


neoforce
aktív tag

A rendszer voip-os ,ami a te készülékedig jut el az már nature analog vonal !
Hogy meg érsd ha társas házba laksz akkor az adott szekrényig üzemel voip onnantól át van alakítva analogra minden ügyfélhez!

Most nagyon le egyszerüsitettem:-)!
Olvastam egy hozzászolást hogy a voipos telefon mennyire veszi vissza a net sebességét?(semennyire mert a külön Vlan-on kommunkikál a az adatforgalomtól!

[ Szerkesztve ]

(#21280) sutiand


sutiand
tag

Sziasztok!

Kábeles DIGI TV előfizetésem van. Olyan DVB-C esetleg kombo DVB-C/T HD set top box-ot szeretnék vásárolni, amivel a HD adásokat is tudnám HDD-re vagy Pendrive-ra rögzíteni eredeti minőségben. Fontos lenne, hogy a felvett anyagot át tudjam tölteni PC-re további szerkesztéshez.

A következő készülékeket nézegettem:
1- AMIKO THD-8240 T2 CICX E
2- Selteka CIC-412HD DVB-C
3- Synaps CHD-3100M CX
4- TECHWOOD TW-7.1 K-C
5- ALMA C2200

Megbízható, jó képminőségű, későbbi firmware frissítéssel ellátható, készüléket keresek.
Segítséget és a válaszokat köszönöm.

(#21281) Zlin50 válasza sutiand (#21280) üzenetére


Zlin50
senior tag

Szia!

Téged sem tudott a Digi elkápráztatni egy PVR-es HD box-szal?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#21282) Flashget válasza neoforce (#21279) üzenetére


Flashget
félisten

nálam lan kábelen jön együtt a nettel és splitter osztja ketté. nekem nem is kell többet tudni csak amit látok :)

viszont akkor válaszold meg a következőt ha te ezt ilyen jól tudod :)
anyámnál koaxon megy a tévé és állítólag azon megy a telefon is. nyáron lett váltás a szolgáltatóban és a full digi kábeltv adását kapták mellé ezt a lehetőséget: [link] Leakarja mondani a néhai matáv telefont mert nem használja ki és túl drága így /év. Kérdés nála mi a szitu belvárosi társasház esetén? Ez megy a mostani telefonnal vagy nem?
Azon a kábelen, amelyen eddig a tévé és internet szolgáltatása érkezett, már egyidejűleg telefonálhat is!

Realme GT Master Edition

(#21283) sutiand válasza Zlin50 (#21281) üzenetére


sutiand
tag

Szia!

Nem is próbáltam tőlük bérelni/vásárolni, inkább itt a fórumban várok info-t és segítséget.

(#21284) Flashget válasza sutiand (#21280) üzenetére


Flashget
félisten

DVB-C esetleg kombo DVB-C/T HD set

AMIKO THD-8240 T2 CICX E
MPEG-Fully DVB-S / (I)DVB-S2(/I) MPEG4(H.264)
HD kompatibilis digitális műholdvevő beltéri egység

Amiko HD-8840 CI CXE T2C
Full HD 1080p Output

Realme GT Master Edition

(#21285) sityupityu válasza Flashget (#21282) üzenetére


sityupityu
veterán

Ti most min is vitatkoztok?
Nálunk is koax van. Minden(tv, net ,telefon) ezen az egy kábelen jön. Azon a hitvány neten meg ami nálunk van(8/2) nem lassít semmit a telefon.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21286) Flashget válasza sityupityu (#21285) üzenetére


Flashget
félisten

nem vitatkozunk :)
csak nálam lan kábelen, anyámnál koaxra írják a telefont a többit leírtam :)

Realme GT Master Edition

(#21287) f4lcon válasza Flashget (#21284) üzenetére


f4lcon
őstag

ezekben van dvb-c és t is?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#21288) M_AND_Ms válasza Flashget (#21282) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A lan (utp) kábel szabvány kiosztásán két ér a sima analóg telefonjelnek van kiosztva. Ezt használja a Digi is. Amit te splitternek gondolsz az csak annyit tesz, hogy ezt a két eret kivezeti egy sima telefoncsatlakozóra.
Az analóg vonal a társasházi szekrényig voip-ként érkezik.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#21289) Flashget válasza M_AND_Ms (#21288) üzenetére


Flashget
félisten

jajj :)
tudom nálam milyen (kék és kék-fehér a telefoné) nem ez a kérdés.
anyámnál koaxra írják, hogy azon jön minden (kábeltv,internet,telefon)..na ott hogy van a dolog?

Realme GT Master Edition

(#21290) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
PC-n szeretnék nézni digitális adást, ez eddig rendben.
Kivéve hogy sehogy sem tudom befogni a közszolgálati csatornákat.
Már vagy 10000féle dologgal próbálkoztam.

TotalMedia programmal keresem az csatornákat.
a DVBC.set fájlal szórakozom/próbálom állítgatni hogy betudjam fogni, de vagy 1napnyi próbálkozás után sem tudom..:S

eddig ennyire sikerült..:S
" [DVBFrequency_9]
BandNum=1
MinFrequency1=114500
MaxFrequency1=128500
BandWidth1=8 "

Minden más csatornát megtalált. kivéve a 114,5 , 121,5 és a 128,5 MHz-t nem talál semmit...:S

Hogyan tudom rávenni hogy Konstelláció 256 QAM, és Szimbólumsebesség 6000 ezeken keresse?

(#21291) kecsawi


kecsawi
senior tag

Másnál is ez a hűtlen házastársakat nyomják a cbs-en a bűnügyi helyett? :W

(#21292) zichie válasza Bal0924 (#21290) üzenetére


zichie
senior tag

Használj DVBViewer-t vagy SmartDVB-t!

(#21293) Bal0924 válasza zichie (#21292) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi a DVBViewer-t fogom használni.
Már csak 1 dolog. A DVBViewer pro 4.5.0.0 használom.

Aki ezt a programot használja eltudná nekem magyarázni hogyan tudom beállítani hogy befogja az összes Digitális csatornát, beleérte azokat is amiért ezt a programot használom.
A Közszolgálati csatornák miatt.

Hol tudom megadni hogy a 121 5 mhz sr 6000 (offset 7 mhz ) 256 qam paramétereken keressen.

(#21294) Flashget


Flashget
félisten

Tisztelt Digi!
Pontosan mit kell tartalmaznia az önök szolgáltatásának felmondó levélnek?
Várom a válaszukat!

Az előfizető (vagy meghatalmazott) kézzel írt aláírását, a felmondás igényét és a szerződés azonosításához szükséges adatokat (szerződésszám mindenképp).

Üdvözlettel,
DIGI

nekem ebből az jön le, hogy mailban nem lehet felmondani digi szolgáltatást.

Realme GT Master Edition

(#21295) Bogyi007 válasza Flashget (#21294) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szerintem lehet ettől emailban, csak akkor a kézzel írt vagy aláírt levelet be kell scannelni.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#21296) Bal0924


Bal0924
aktív tag

A Cartoon Network csak nálam rossz a hang?
Angolul rendesen megy, de magyarul..

(#21297) Zlin50 válasza Flashget (#21294) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mindent serződéses dolgot csak személyesen lehet, egyelőre ez van. Valamennyire érthető, nem bízzák ők sem a véletlenre.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#21298) Gercsi


Gercsi
tag

Sziasztok!

DIGI részéről is hivatalossá vált a hír....

[link]

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#21299) SirKero válasza Gercsi (#21298) üzenetére


SirKero
őstag

Még ezt a nyilas szöveget,hogy az előfizetői idényeknek megfelelően blabla :C
Ha tényleg az előfizetők igényeit vennék figyelembe akkor a Discovery csatornák ki sem kerültek volna :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21300) leslieke válasza SirKero (#21299) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igények és igények között is van különbség, felőlem mehettek nyugodtan a Discovery csatornák, meg sok másik is. Ez a két új se hiányzik.

Egyébként meg egy szolgáltatót se érdekelik előfizetői igények. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.