Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Tacsika válasza exact6 (#19647) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szia!
"Szerintetek érdemes ilyet bejelenteni hibára, vagy esetleg cseréltessem ki egy HD2-esre, hátha azzal jó?
(Tisztánlátás végett: az USB-ről való filmlejátszás miatt ragaszkodom csak a HD-s box-hoz)
"
Ha HD2-re gondolod kicserélni akkor az usb-ről való lejátszásról le kell mondanod (kivétel amit a boxszal veszel fel a saját formátumában). Ezt többször leírtam már a topikban.

(#19652) Flashget


Flashget
félisten

Aki gép és tv közelben van és FHD a tévéje..kapcsoljon már a DS1-re majd az Eurosportra a PCC közvetítésre. Nála is rossz a DS képe?

Realme GT Master Edition

(#19653) leslieke válasza Flashget (#19652) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindkettő képe jó, csak a DS-é szebb a HD miatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19654) zsolt501 válasza Flashget (#19652) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt Szegeden tökéletes a DS1 HD képe.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19655) Flashget


Flashget
félisten

Mire beírtam addigra megjavult :)

Realme GT Master Edition

(#19656) Clapko


Clapko
csendes tag

Sziasztok!

Digi kábelem van. Most vettem észre, hogy pár csatorna eltűnt a digitálisak közül tegnap óta (analógon van, de az nagyon rossz minőség). Ami a legjobban fáj az Eurosport és Eurosport 2. Csak nálam van hiba?

Kerestem az digi oldalán, de nem írtak semmi ilyesmiről. (Székesfehérvár)

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#19657) batagy válasza Clapko (#19656) üzenetére


batagy
őstag

Nálam van Eurosport 1 és 2 is a digitálison, Bp 21.ker.

(#19658) leslieke válasza Clapko (#19656) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bp, 14. kerben is van Euro 1-2.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19659) Clapko


Clapko
csendes tag

Esetleg frissítsem a csatornalistát? Senki nem találkozott ilyen problémával még, hogy eltűntek csatornák?

(#19660) Morris válasza Clapko (#19659) üzenetére


Morris
veterán

Hangold újra gondosan odafigyelve a beállításokra. Lehet, hogy nálatok pont csati rendezgetés van. :U

(#19661) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Nem 100%-ban ideillő a dolog, de nem találtam jobb helyet.
Most UPC-nél vagyunk telefon, tv és net-el is viszont a tv csomag elég gyér, a net viszont űberelhetetlen, most dobtak be Digi szórólapot és a tv csomag nagyon jó lenne tőlük, olyat vajon tudok csinálni h net marad upc-nél, a tv meg doginél ha csak 1 koax kábel megy a fakban, vagy ez lehetetlen lenne újabb kábel behúzása nélkül? Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#19662) leslieke válasza @matthew@ (#19661) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet az egyiknél a net, másiknál a TV. A kábelezés jó kérdés, a digi majd megmondja kell-e nekik új. Lakáson belül elvben a tied a kábel.

Amúgy mi a baj a digi netjével?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19663) @matthew@ válasza leslieke (#19662) üzenetére


@matthew@
őstag

A "legjobb" csak 80/25 és csak 8/-4-et garantálnak, ami elég kevés, plusz a UPC 120-ashoz képest visszalépés lenne, végképp ha a garantált jönne csak, mert UPC-nél a garantált 30/4 MB, ami lényegesen jobb, fontos h jó legyen a sávszélesség munka miatt de a TV nem vmi "jó" ha szépen akarok fogalmazni, de akkor felhívom őket holnap h meg oldható-e esetleg

Matthew 24:42

(#19664) leslieke válasza @matthew@ (#19663) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A garantált kiírással nem kell foglalkozni, stabilan tudja mindegyik csomagban a legnagyobb sávszélességet és nincs semmilyen letölti korlátozás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19665) @matthew@ válasza leslieke (#19664) üzenetére


@matthew@
őstag

Csak itt felénk még új a szolgáltató, ismerősöknek sincs, így nem tudom mennyire megbízhatóak errefelé ilyen téren, Neked amúgy Digi van (ha igen, mennyire vagy megelégedve velük)?

Matthew 24:42

(#19666) Clapko válasza Morris (#19660) üzenetére


Clapko
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Csatornakeresés után (20 perc) minden megvan. Kb 12 csatona tűnt el de megvannak.

(#19667) leslieke válasza @matthew@ (#19665) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

UPC-ről váltottam Digire és elégedett vagyok vele. Olcsó (TV+40/20-as net 4900 Ft/hó) és stabil.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19668) allfinanz


allfinanz
senior tag

200 Ft-os Digifonnal mennyi a percdíja a 0621-es Neós számok hívásának?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19669) leslieke válasza allfinanz (#19668) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19670) allfinanz válasza leslieke (#19669) üzenetére


allfinanz
senior tag

Itt néztem és nincs odaírva, az ASZF-ben is csak annyi h a D1-ben, ott sincs konkrétan leírva.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19671) allfinanz


allfinanz
senior tag

Kis kábeltv-s cég hírei...
"Az MTV Hungary és a Viva helyett pedig a Music Channel és a HIT Music Channel nézhető.

Ezenkívül hamarosan bekerülnek kínálatunkba a Digi Animal World, Digi World és Digi Life csatornák, amelyekből kettő az analóg platformon is fogható lesz."

Vagyis sok helyen repültek a viacom csatornák...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19672) exact6 válasza batagy (#19650) üzenetére


exact6
tag

Most még egyszer megnéztem ezt a SCART nélküli AV átszűrődést, és arra lettem figyelmes, hogy a hang azért áthallatszik minimálisan. Próbáltam most RCA kábellel (vagy mi is a neve annak a kis 3 színűnek), és úgy nem szűrődik át semmi, viszont a képminőség gyengébb a SCART-énál.

Ezt az egyirányú SCART kábelt viszont már ismerem, gondolkoztam is még régebben, hogy kipróbálom, csak aztán mondták, hogy ezzel nem fog automatikusan AV-re kapcsolni a TV, úgyhogy akkor le is tettem róla. :) Viszont így lehet megpróbálom.

Egyébként amit még nagyon furcsának találtam, az az, hogy a HD-s box előtt, egy SD-s volt, és azzal (ugyanígy SCART-tal összekötve) kristálytiszta képet adott.
Nem tudom van-e valami jelentősége, de azt figyeltem meg, hogy amíg bekapcsolásnál töltődött a Humax SD box, addig kb ugyanilyen szemcsés képe volt. Aztán miután betöltődött és behozta a csatornákat, "ugrott" egyet a kép, és hirtelen tűéles lett. Namost a HD ugyanezt csinálja, csak épp marad szemcsés a kép.

@Tacsika:
Szia!
Köszi a figyelmeztetést. Akkor erről le is mondok. :)

(#19673) batagy válasza exact6 (#19672) üzenetére


batagy
őstag

"Most még egyszer megnéztem ezt a SCART nélküli AV átszűrődést, és arra lettem figyelmes, hogy a hang azért áthallatszik minimálisan."

Akkor van valami gond a TV-vel is, de nem tűnik jelentősnek.

"Próbáltam most RCA kábellel (vagy mi is a neve annak a kis 3 színűnek), és úgy nem szűrődik át semmi"
Akkor viszont úgy tűnik, hogy a SCART-on hurkolódik a képjel vissza, úgy tűnik, a HD boxon belül.

"viszont a képminőség gyengébb a SCART-énál."
Igen, mert a kompozit kép (sárga RCA) a leggyengébb minőségű jel. Ennél jobb az S-Video, de az is lehet hogy a boxod RGB jelet ad ki a SCART-on, amivel természetesen sokkal jobb a képminőség.

"Ezt az egyirányú SCART kábelt viszont már ismerem, gondolkoztam is még régebben, hogy kipróbálom," Most már nem kell kipróbálni, az előbb az RCA-val kipróbáltad. Bár gondolom hogy mindkét végén RCA-val próbáltad, nem pedig egyik SCART, másik RCA véggel.

"csak aztán mondták, hogy ezzel nem fog automatikusan AV-re kapcsolni a TV, úgyhogy akkor le is tettem róla."
Igen, mert a SCART-on kapcsolójel is megy, RCA-n nem.

Egyébként amit még nagyon furcsának találtam, az az, hogy a HD-s box előtt, egy SD-s volt, és azzal (ugyanígy SCART-tal összekötve) kristálytiszta képet adott.
Igen, ezt írtad korábban is. Nekem úgy tűnik, a HD-s boxon belül esetleg áthurkolódik a videojel.

Van egy lehetőség arra is, hogy a jó képminőséget és az automatikus bekapcsolást megtartsd, miközben az áthurkolt videójelet megszüntetjük, nevezetesen , ha fogsz egy teljes SCART-SCART kábelt, olyat aminek a csatlakozója szétszerelhető, és elvágod benne a TV kimeneti videójelének az erét.

SCART lábkiosztás.

(#19674) Flashget válasza @matthew@ (#19663) üzenetére


Flashget
félisten

2007 óta van digilanom. Soha nem volt kevesebb a sebességem mint amit rendeltem. Most 40/20 van maxi elég amir kell..3700 pénz, nincs hűség se adatforgalom korlát. A piacon verhetetlen ár/érték arányban.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19675) exact6 válasza batagy (#19673) üzenetére


exact6
tag

Hú, köszönöm a részletes magyarázatot. Így már jóval világosabb pár dolog. :)

Ezt a SCART kábeles trükköt pedig holnap ki is próbálom. Remélem jót készülök elvágni (Pin 19 - Output).

(#19676) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nálunk SK-ban ez a Telekon felvásárolja a DIGI-t. Szóval továbbra nem tudom, hogyan lesz a régi jó net pl. 40/20-as net 15euroért. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19677) dodopek válasza KAMELOT (#19676) üzenetére


dodopek
addikt

Nálatok csúszik a hang az M2 HD-n? Nálam van vagy 8mp... Kerepes.

(#19678) zsolt501 válasza dodopek (#19677) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam nem csúszik tökéletes szinkronban van a kép és a hang.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19679) dodopek válasza zsolt501 (#19678) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm.

(#19680) Rlaci83


Rlaci83
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a nemrég bekötött digitv analóg csatornái közül néhány akadozik. (Box-om nincs, csak kábel) Újra hangoltam már többször is a csatornákat. A tv-m: SAMSUNG LE32B530P7W FULL HD LCD TV (DVB-T tuner MPEG4-van benne) A digi helpdesk nem segített, remélem azért van vmi megoldás.
A segítséget előre is köszönöm.

(#19681) zsolt501 válasza Rlaci83 (#19680) üzenetére


zsolt501
nagyúr

kábelezést nézd át , lehet hogy ott a probléma

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19682) M_AND_Ms válasza Rlaci83 (#19680) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"A digi helpdesk nem segített"

Na szépen jelentsd be a hibát még egyszer! Jöjjön ki a szerelő és rakja rendbe a jelszintet nálad! Távolról a helpdesk ezt nem fogja tudni megoldani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19683) digikábeles válasza Rlaci83 (#19680) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Van abban DVB-C tuner is, próbálgassad behozni a digitális csatornákat.

(#19684) dh66e válasza Rlaci83 (#19680) üzenetére


dh66e
veterán

Samu B széria mintha már lenne szerelve DVB-C tunerrel(javítsatok ha nem).
Szóval ha van benne akkor ne kínozd magad az analóggal.Ettől függetlenül jelentsd hibára mert akkor a digitálissal is gondod lenne.Semmibe nem kerül csak egy telefon.
szerk:
közben látom hogy megerősítést nyert a DVB-C tuner megléte.

[ Szerkesztve ]

(#19685) Gyuree91


Gyuree91
tag

Nektek is megjelent a 42. programhelyen egy 'Apah'Ah' néven futó adó kódoltan persze..? :D

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#19686) allfinanz


allfinanz
senior tag

A lavoros Digi kiosztásban szerepel a FilmBox magyar hangsávval, a magyar RTL2, VH-1, Playboy, ... Kábelen miért nem adják?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19687) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem tudtok valami megoldást discovery neten való nézésére?A régi oldal nem megy valamiért...

(#19688) dh66e válasza allfinanz (#19686) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kell mindent elhinni ami azon az oldalon van,bár a múltkori sport 2hd beírásod alapján..... :(
A digi oldalát nézd meg először ha már linkeket meg fals infókat szórsz ide.

[ Szerkesztve ]

(#19689) allfinanz válasza dh66e (#19688) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ezek osztott csatornák lehetnek, amelyeket nem a Digi ad fel, de vehető, ezért nem teszik fel a kiosztásba, gondolom.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19690) dh66e válasza allfinanz (#19689) üzenetére


dh66e
veterán

Azért nincs a digi kiosztásában mert nincs megállapodás az elosztásukról se kábelre se műholdra-ilyen egyszerű.

(#19691) Rlaci83


Rlaci83
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a nemrég bekötött digitv analóg csatornái közül néhány akadozik. (Box-om nincs, csak kábel) Újra hangoltam már többször is a csatornákat. A tv-m: SAMSUNG LE32B530P7W FULL HD LCD TV (DVB-T tuner MPEG4-van benne) A digi helpdesk nem segített, remélem azért van vmi megoldás.
A segítséget előre is köszönöm

Bocsi!

A digitális csatornák közül akadozik.

:W

(#19692) ruzsass válasza Rlaci83 (#19691) üzenetére


ruzsass
tag

Tipikusan megtörött kábel és kilazult csatlakozók okoznak ilyet, úgyhogy kezdheted el kicserélgetni egyesével a kábelt vagy megnézni a lakásba, hogy egy másik helyen feldugva a TV-t ott is akadozik -e. Nekem is pont ma volt egy ilyen hibám, mert a kábelről letört a csatlakozó az elosztónál.

(#19693) dh66e válasza ruzsass (#19692) üzenetére


dh66e
veterán

"egy másik helyen feldugva a TV-t " :Y :C

(#19694) sityupityu válasza dh66e (#19693) üzenetére


sityupityu
veterán

:DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#19695) Xtomi


Xtomi
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni hogy van/volt-e valakinek hasonló panasza:
Egy ideje már észrevettem hogy egyes digitális adások minősége leromlott.
A hiba következő digitális multiplexeket érinti 786 MHz, 778 MHz (csatornák:Universal Channel ducktv CBS Reality PV TV HISTORY Travel Channel BBC Entertainment DIGI Animal World DIGI Animal World HD Nat Geo WILD | Echo TV Boomerang Disney Channel LifeNetwork Nóta TV Spektrum STORY5 3sat TV5 TVE PRIZMA AXN)
A mai napon 2013.05.25-n fel is derítettem mi az oka. A csatornák jelerőssége ugyan megfelelő 90%, de a jelminőség csak 23% és 28% és bekockásodnak sokszor és a 770 MHz-es multiplexen is csak 62% a jelminőség. Ma már csak 11% a jelminőség és nagyon kockás.

A Digi csak 2500 Ft-ért hajlandó kijönni.

(#19696) Flashget válasza allfinanz (#19686) üzenetére


Flashget
félisten

Azért alaposabban kellene nézned a dolgokat.
A retek 2-hez ez van írva mint vétel:
Focus Sat
RCS DigiTV (román digi)
UPC Direct

egy szó nincs benne, hogy Mo-n digin nézhető lenne.

Realme GT Master Edition

(#19697) KAMELOT válasza dodopek (#19677) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk is a hand és a kép szinkronban van. Simán megy!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19698) allfinanz válasza Flashget (#19696) üzenetére


allfinanz
senior tag

Lejjebb tekerve a magyarorszagi adokhoz is ez a roman digi van irva. Mindegy. Nem veszekszem. Csak eszrevetelt irtam, hatha vmi hozzaertobb is ir. Koszonom a hozzaszolast.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19699) arion123hu válasza Xtomi (#19695) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Szia,

Nezd at a kabelezesedet, cserelj ki mindent 3x-osan arnyekolt koax kabelre, valamint mindket vegen (fali aljzat es a TV kozott) fem csatlkazozoval szerelt kabelt hasznalj.

Valoszinuleg valami zavart szed ossze a rendszer, pl kozeli MINDIGTV ado frekvenciaja 770MHz megegyezik a kabeles 770MHz-es adok frekvenciajaval. Nalam is ez volt a gond.

(#19700) Twini69


Twini69
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék tőletek kérni. Digi kábel előfizetésem van. Tegnap óta az RTL klub csatorna tiszta kockás képet mutat, a hangja iszonyatosan recseg-ropog. A Tv Samsung Plazma. A Bithiba aránnyal van a probléma, erre rájöttem, mert 1900-2000 között ugrál. A jelerősség jó. A többi csatorna tökéletes. A szolgáltatónál lehet probléma, vagy a tv-vel?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.