Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) regr


regr
csendes tag

Bocsi!
a 3.) kérdésemre már kaptam választ: "a kódolt adásokat nem lehet pc-ről visszanézni"

(#19602) dh66e válasza regr (#19600) üzenetére


dh66e
veterán

nagyon rossz topicba írtál. :N
Neked a mindig tv topic fog segíteni keress rá, mert egy földi digitális vevőegységed van ez pedig egy kábel topic. :K

[ Szerkesztve ]

(#19603) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Az miért van hogy a HumaxDigi +C HD boxon 1 órával előrébb van az óra?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19604) fess válasza Zoshi85 (#19603) üzenetére


fess
őstag

állítsd át nyári időszámításra

(#19605) Zoshi85 válasza fess (#19604) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nem lehet.... Gyári beállításokra tettem, és ott se lehet állítani az időzónát, alap a Románia..

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19606) M_AND_Ms válasza regr (#19600) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

1) Vedd úgy, hogy egy kétórás kazetta van a videomagnódban. A box nem fog a végtelenségig felvenni. Nem ismerem a tiedet, de van, hogy az azonnali felvétel ideje szabályozható (előre beállított időhossz, épp akkor megadott időhossz, aktuális műsor vége)

2) Valószínű, hogy a boxod egy tuneres, tehát egyszerre csak egy frekvenciára tud állni. Amíg rögzít, addig nem válthatsz át másik frekvenciára. Azonban, a jobb boxok megengedik, hogy az adott frekvencia más csatornáira (ez általában 4-5 adó) átválthass. A teljes szabadságot a többtuneres készülékek nyújtják.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19607) fess válasza Zoshi85 (#19605) üzenetére


fess
őstag

innen válaszd ki a te típusodat,a manual-ban hátha benne van,de a beállításokon belül kellene lenni időbeállítás funkciónak

(#19608) Watt25 válasza regr (#19600) üzenetére


Watt25
veterán

Valóban el kéne döntened, hogy miről akarsz rögzíteni. Ez ugyanis a Digi kábel topic, aminek semmi köze a MindigTV-hez, amire az említett WayteQ box használható.
De mivel azt írtad, hogy működik a box, ezért azt feltételezem, hogy rossz topic-ba írtál. A megfelelő topic ez, vagy ez.
Ebben az esetben a 4. kérdéssel kapcsolatban két lehetőség van. Ha csak az ingyenesen fogható adásokat akarod rögzíteni számítógéppel, akkor arra bármelyik 2-3eFt-os USB-s kínai DVB-T vevő alkalmas. Ha a fizetőseket is, akkor ahhoz olyan tuner-t kell vásárolnod, amelybe bele van építve a modulfogadó (pl. Cablestar Combo), vagy kell venned egy kártyaolvasót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19609) konrada válasza M_AND_Ms (#19590) üzenetére


konrada
tag

Miért? Szerinted nincs jobb képe azonos árkategóriánál, avagy egy világos szobában is van elég fényereje? :Y

(#19610) Flashget


Flashget
félisten

Eladja tévécsatornáit a Spektrum és a Minimax tulajdonosa

csak úgy eszembe jutott ha a digi felvásárolná a Sport 1-2-t....

Realme GT Master Edition

(#19611) petir válasza regr (#19600) üzenetére


petir
senior tag

Szia!

A 3. problemadra valaszolok mert az itt erinthet mast is! Hatalmas VLC fan vagyok de .ts-nel nekem is elverzett! Viszont a PotPlayer nem bátran ajánlom nagyon profi kis lejátszóprogram rengeteg extraval tenyleg meg a vas szöget is... :D

(#19612) M_AND_Ms válasza konrada (#19609) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azonos árkategóriában az Lcd a fasorban sincs a plazmához képest.
Világos szobában is nézhető.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19613) dh66e válasza M_AND_Ms (#19612) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt így hülyeség kijelenteni ,már bocsi.
Sok embernek élvezhetetlen a plazma tv nézése a villódzása miatt.A felhasználási kör sem mindegy.Szóval óvatosan az ilyen kenterbe veri,fasorban sincs általánosító szövegekkel. :D

[ Szerkesztve ]

(#19614) M_AND_Ms válasza dh66e (#19613) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akinek a plazma villódzik, annak a régi crt is villódzott, mégis bírta nézni évtizedekig. A fő felhasználási kör ezeknél a készülékeknél tv-, és filmek nézése (a netezés, smart-tévézés, stb. csak járulékos parasztvakítás). Ebben messze jobb a plazma (különösen azonos árkategóriában).
(De én itt befejezném, mert nagyon off - az egyes szakmai topikokban lehet folytatni)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19615) SirKero


SirKero
őstag

Csak érdekességként.
A Slovak Telekom felvásárolja a DIGI Slovakiat

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19616) allfinanz válasza Flashget (#19610) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ezert adta el a digi szlovakiat! ;)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19617) dh66e válasza M_AND_Ms (#19614) üzenetére


dh66e
veterán

:K

(#19618) digikábeles válasza dh66e (#19613) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Engem nem a villódzás zavarna, hanem a fehér szürkesége, amivel soha nem tudnék megbarátkozni. Ezért vettem 4 éve lcd tévét, és újra csak ilyet vennék.

(#19619) dh66e válasza digikábeles (#19618) üzenetére


dh66e
veterán

Mindegyiknek megvan a maga baja,de ezt itt kitárgyalni tök felesleges.

(#19620) Flashget válasza allfinanz (#19616) üzenetére


Flashget
félisten

csak eljátszottam a gondolattal, hogyan iktatná ki a fő konkurenciát :)

Realme GT Master Edition

(#19621) Zsadi


Zsadi
őstag

Valaki közületek használ túlfeszültségvédős elosztót, amin a tv-nek is van ki/bemenete (coax)?

[ Szerkesztve ]

(#19622) localhost válasza Zsadi (#19621) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már nem... mert rossz volt miatta a digitális adás minősége, amióta direktbe kötöttem - hibátlan.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19623) Zsadi válasza localhost (#19622) üzenetére


Zsadi
őstag

Pont ezért kérdeztem. :)
Szinte tökéletes, de van pár adó, ami ha be van kötve, szétesik, kockásodik.

(#19624) Flashget válasza Zsadi (#19621) üzenetére


Flashget
félisten

használok és semmi gondom vele.
ezt

Realme GT Master Edition

(#19625) ruzsass válasza Zsadi (#19621) üzenetére


ruzsass
tag

Igen, én is egy APC-t használok. Az Alcor DVB-T vevőm előtt van, de nem kavar bele a dologba még a jelszinten sem látni.

[ Szerkesztve ]

(#19626) Zsadi


Zsadi
őstag

Köszi a válaszokat! :R
Pont ugyanezt használom én is.
Pl. M1 HD, M2 HD be sem jön, vagy nagy nehezen ha be van kötve. Nem tudom mi lehet a gubanc.
Majd még egy kábelcserét kipróbálok.
No elég az Off-ból. :)

(#19627) dh66e válasza Zsadi (#19626) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem ez nem off hiszen a vételedet befolyásoló valamelyik komponens hibádzik.Végig kell menni a rendszeren hogy hol a galiba.
Másnak is lehet ilyen gondja és lehet ha beírja a keresőbe már lehet nem is lesz. :)

(#19628) Zsadi válasza dh66e (#19627) üzenetére


Zsadi
őstag

A túlfeszültségvédő kiiktatásával nincs galiba, tehát az a galiba. :)

(#19629) regr válasza dh66e (#19602) üzenetére


regr
csendes tag

köszönöm, átteszem oda

(#19630) regr válasza M_AND_Ms (#19606) üzenetére


regr
csendes tag

köszönöm

(#19631) Flashget válasza Zsadi (#19628) üzenetére


Flashget
félisten

Persze lehet az is hibás ha rosszul forrasztották.

Realme GT Master Edition

(#19632) Zsadi válasza Flashget (#19631) üzenetére


Zsadi
őstag

A fali aljzatot még alaposan szemügyre veszem, hátha.

(#19633) bacus


bacus
őstag

Van egy digi SD boxom havi 300 ftért, kb 2 hete jött az üzletkötő, ha most aláirok 2 évet, akkor 30% kedvezményt kapok. Ha már itt volt, kértem, hogy legyen digi film, igy a box ingyen van, a csatorna 300 ft.

Ma véletlenül kapcsolgattam a stb-t (mert általában nem nézem azt a tvt, inkább a nappaliban lévő samu dvb-c tuneren tévézünk), és rákattantam a digi filmre.

Azt irja a kártya nincs initializálva. Ilyenkor mi a teendő? Amikor kértem ezt a dobozt, akkor adták a kártyát is, hogy nem kell, de azért nekik oda kell adják, lehet akkor nem csináltak valamit?

Lehet csak 1én indul az új szerződés, mit gondoltok várjam ki vagy hivjam fel őket? (az első 3 hónap ráadásnak ingyen van igy se csatornadij, se box dij)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#19634) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Engem nem az utánhuzás zavarna, hanem a fekete szürkesége, amivel soha nem tudnék megbarátkozni. Ezért vettem 5 éve plazma tévét, és újra csak ilyet vennék.....

[moderálva]

(#19635) digikábeles válasza Kwisatzh (#19634) üzenetére


digikábeles
aktív tag

:C

(#19636) kaliber válasza Kwisatzh (#19634) üzenetére


kaliber
aktív tag

Feltéve ha pár év múlva gyártják még egyáltalán?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#19637) sityupityu válasza kaliber (#19636) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tud rá válaszolni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#19638) neooen


neooen
aktív tag

Üdv!

Egy régi 70 centis Grundig CRT TV-n nézem a koax kábelen jövő adást és a csatornák több mint felén nyújtottan jön be a kép (Digi sport például jó, de még van egy pár). Lehet ez ellen valamit tenni? A TV beállításaiban nem találtam semmit (attól még lehet ott valami :) ), ami ezt orvosolná.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#19639) M_AND_Ms válasza kaliber (#19636) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Feltételes módban írta.
Előfordulhat, hogy nem lesz plazma 5 év múlva, csak smartleTtévé. Nyilván akkor nem fog plazmát venni. De ettől még nem biztos, hogy az lcd kielégítő minőséget fog adni azoknak, akik a plazma szintjét akarják. Mert valjuk be, a smart funkciók, a krómlábak, a papírvékony kijelzők és egyéb parasztvakítások nem nagyon növelik a képminőséget!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19640) M_AND_Ms válasza neooen (#19638) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sajnos a Diginél nem egységesek a 16:9-es műsorok formátuma az analógon. Ha tv-dben nincs manuális képarány állítási lehetőség, akkor nem tudsz mit csinálni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19641) neooen válasza M_AND_Ms (#19640) üzenetére


neooen
aktív tag

Értem és köszönöm. Milyen eszközzel lehetne a legolcsóbban megúszni, hogy ne legyen nyomi a kép?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#19642) dh66e válasza neooen (#19641) üzenetére


dh66e
veterán

set top box.
bérelhetsz a digitől SD boxot(300ft) vagy vehetsz is pár ezerért használtan.

(#19643) neooen válasza dh66e (#19642) üzenetére


neooen
aktív tag

Királyság, köszönöm neked is.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#19644) M_AND_Ms válasza neooen (#19643) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne feledd 4:3-as tv-n mindig lesznek olyan adók, amiket kompromisszumokkal tudsz csak nézni! Még boxról is. De ne keseredj el, mert a 16:9-es tv-n is vannak ilyenek! :-) (igaz, ez utóbbin egyre kevesebb lesz, ahogy egyre jobban elterjed a szélesvásznú adás, szélesvásznú műsoranyaggal)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19645) neooen válasza M_AND_Ms (#19644) üzenetére


neooen
aktív tag

Hmm, remélem a sport csatornák beleesnek majd abba, amit sikerül 4:3-asítania a boxnak :). Annál zavar leginkább. Snooker, tenisz :O (jön a Roland Garros :) )...

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#19646) M_AND_Ms válasza neooen (#19645) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Boxtól is függ. Mondjuk a kisszobai kis crt tévémen a sportcsatornákkal nincs gondom:marad 16:9 kép, alul-felül fekete csíkkal. A Spekrum, Fem3 amik például hibásak: 16:9-es az adás, de a tv megnyújtja őket 4:3-ra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19647) exact6


exact6
tag

Sziasztok!
Van egy "újabb fajta" CRT tévénk (16:9-es), SCART-on keresztül rákötve pedig egy Humax Digi+C HD box. A probléma viszont az, hogy a tévé AV csatornájára átszűrődik az analóg (vagy nem tudom hogy nevezik pl. a helyi tévé adását, amit antenna nélkül is lehet fogni) kép is. Tehát ha a tévé épp egy üres csatornán áll, ahol csak a hangyák mászkálnak, és utána kapcsolok át AV-re, akkor AV-re is átszűrődik a hangyásodás. Ugyanígy, ha a szemcsésen fogható M1-re állítom a tv-t, akkor annak az adásnak a körvonalai mozognak jobbról balra az AV csatornán. Próbáltam több fajta SCART kábellel, mindegyikkel ugyanez volt. Ami viszont érdekes, hogy az SD Humax box-szal nincs ilyen probléma, tehát én a HD-s boxot tartom a hunyónak. Szerintetek érdemes ilyet bejelenteni hibára, vagy esetleg cseréltessem ki egy HD2-esre, hátha azzal jó?
(Tisztánlátás végett: az USB-ről való filmlejátszás miatt ragaszkodom csak a HD-s box-hoz)

Köszi a segítséget előre is.

(#19648) batagy válasza exact6 (#19647) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

A konklúziódat (hogy a HD box lehet a hibás) nem tartom valószínűnek.

Az én CRT TV-men hasonló gond van, azzal a különbséggel, hogy nekem a hang szűrődik át az AV-re, nem a kép. Nálam, amelyik csatornán állt a TV, ha onnan átkapcsolok AV-ra (SCART-ra), akkor az előző csatonra hangját is hallom. Hang esetén könnyebb a workaround, hiszen meg tudom úgy kerülni a gondot, hogy nem a TV hangkimenetét kötöm az erősítőre, hanem a SetTopBox vagy DVD lejátszó hangját direktben.

Tehát ez egy valós probléma, és nagy valószínűséggel a TV a rossz, valamilyen csatlakozás vagy forrasztás belül nem oké. Nálad viszont a kép szűrődik át, amit az előbbi módon így nem lehet megkerülni.

SD-HD box viszonylatban: mivel SCART-on csatlakoztatod a TV-t, teljesen mindegy, hogy SD vagy HD felbontású-e a vevő.

Ha nincs a TV-hez csatlakoztatva semmi a SCART-on, akkor is fennáll a probléma? Azaz, ha egy analóg TV csatornát behangolsz a saját antennán, majd AV-re kapcsolsz, oda átszűrődik a kép?
Mert ha igen, akkor a TV a hibás.

Ha viszont nem, akkor esetleg még olyan gond lehet (mivel a SCART kétirányú csatlakozás), hogy esetleg a TV a SCART-on a videójel kimeneti tüskén keresztül kiadja a képet, és az valahogy visszahurkolódik vagy visszahallatszik a SCART-on a videó bemenetre. Talán úgy lehetne kipróbálni, hogy olyan SCART kébellel kösd össze a boxot a TV-vel, ami csak egyirányú jelet visz, a boxből a TV-be.

(#19649) exact6 válasza batagy (#19648) üzenetére


exact6
tag

Szia!

Most, hogy említed, a hang nálam is átszűrődik kicsit, de nem olyan vészesen.

Ha nincs a TV-hez csatlakoztatva semmi a SCART-on, akkor is fennáll a probléma? Azaz, ha egy analóg TV csatornát behangolsz a saját antennán, majd AV-re kapcsolsz, oda átszűrődik a kép?

Ezt sajnos nem nagyon tudtam kipróbálni, mivel ha AV-re kapcsolok, akkor csak feketeség van (de az viszont tiszta fekete, tehát át nem szűrődik semmi, ahogy nézem).

Erről az egy irányú SCART-ról pedig még nem hallottam, úgyhogy lehet beszerzek egyet, már csak kíváncsiságból is, hátha tényleg ez a baj. :)

Köszönöm szépen a segítséget, remélem megoldódik most már mihamarabb. :)

(#19650) batagy válasza exact6 (#19649) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Ha SCART csatlakozás nélkül nincs átszűrődés, akkor lehet hogy mégis jó a TV.

Annyiból kijavítom magamat, hogy mégis lehet a box is hibás, ha video kimenetet a bemenetre az hurkolja össze belül. Szóval ezt kellene kitesztelni az egyirányú SCART kábellel.

Pontosabban, olyan egyirányú SCART kábelt, aminek mindkét vége SCART, nem kapsz. Egyirányú kábellel arra gondoltam, aminek egyik vége SCART, a másik vége kompozit videó + sztereó RCA, vagy S-Video + sztereó RCA.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.