Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) klaczi válasza nokri (#19548) üzenetére


klaczi
aktív tag

Tökéletesen működik. Digis vételre melegen ajánlható.
Én egy teljesen "belőtt" DVB Viewerhez raktam hozzá. A PCI-os kártya helyére tettem.

Egyébként nemrég nálunk is voltak Digis szerelők és egy egészen más világot teremtettek. :)
Új helyen volt szükség digitális vételre és a tökéletes kábelezés ellenére is katasztrófális volt a vétel.
A webes felületen írtam hibajelzést és már másnap delelőtt megjelentek a szerelők. Tökéletes munkát végeztek.
Kwisatzh bárátunknak azért itt ott igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#19552) Kwisatzh válasza klaczi (#19551) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

itt ott???

MINDIG :DD

[moderálva]

(#19553) dh66e válasza Kwisatzh (#19552) üzenetére


dh66e
veterán

khm khm ;]

(#19554) énalaci


énalaci
csendes tag

Sziasztok !

Nálam egy kicsit szaggat felvett műsor visszajátszásnál(elsősorban HD-nál).A használt pendrive-om.:egy régebbi 8 gigás Intenso 2.0 .
Lehet, hogy 3.0 pendrive-ot kellene rádugnom ?
Ha tudja vki, légyszi írja ide ...köszönöm

(#19555) dh66e válasza énalaci (#19554) üzenetére


dh66e
veterán

külső vinyó szerintem inkább ha van rá lehetőséged.

(#19556) Flashget válasza énalaci (#19554) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel veszel fel? tv rögzít vagy valamilyen PC-s vagy asztali tuner?
tv esetében 10MB/sec kell tudnia az íráshoz pen esetében, de jobban jársz egy külső HDD-vel.

Realme GT Master Edition

(#19557) énalaci


énalaci
csendes tag

köszi a válaszokat, kaon na 1000 hd beltérivel veszek(vennék:) ) fel nagy ritkán,ezért sajnálok erre formázni egy külső vinyót ,emiatt gondoltam egy gyorsabb pendrive-ra

(#19558) Flashget válasza énalaci (#19557) üzenetére


Flashget
félisten

Kingston DT 400-al veszek fel néha ami kell és HD-ben is.
de amit írtam az alap követelmény egy pendrive esetében mit tudnia kell íráshoz sebességben.

Realme GT Master Edition

(#19559) Zsadi


Zsadi
őstag

Epg-nél másnál is jelentkezik olyan, hogy egyes sorozatokat bedupláz kb 5 perc kezdési idő eltolással, főleg a hazai kereskedelmiknél?
(Pl Jóban rosszban, Barátok közt, Gyilkos elmék legutóbb 3x szerepelt, stb....) Tipikusan egymás után jövő sorozatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#19560) énalaci válasza Zsadi (#19559) üzenetére


énalaci
csendes tag

köszi, csinálok is egy USB sebesség mérést..aztán meglátjuk:)

(#19561) énalaci válasza Zsadi (#19559) üzenetére


énalaci
csendes tag

ja . bocsi az előző üzenet neked szólt(a sebességmérés)

(#19562) énalaci válasza Flashget (#19558) üzenetére


énalaci
csendes tag

szóval Neked:)

(#19563) énalaci válasza Flashget (#19556) üzenetére


énalaci
csendes tag

meg is van a bibi: írási sebesség: 5,648 MB/s ezek szerint ez kevés,hamarosan be is szerzek egy, a feltételeknek megfelelőt, és még egyszer köszönöm :R

(#19564) klaczi válasza dh66e (#19553) üzenetére


klaczi
aktív tag

:C

(#19565) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
A histoty csatiról nem lehet eltüntetni valahogy a feliratokat??
üdv

(#19566) negyven2 válasza énalaci (#19563) üzenetére


negyven2
veterán

Eleg kell, hogy legyen. Ez az ~5Megabyte = ~40 Megabit-el ami mar boven eleg.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#19567) allfinanz válasza nagyfejü (#19565) üzenetére


allfinanz
senior tag

Digitális változaton nyomd meg a felirat gombot a távirányítódon. ;)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19568) nagyfejü válasza allfinanz (#19567) üzenetére


nagyfejü
őstag

megnyomtam és tudok választani kb. 8 feliratot DE olyan hogy Felirat ki , olyan nincs! /Pana TXP50

(#19569) Multibit válasza nagyfejü (#19568) üzenetére


Multibit
veterán

STTL feliratú gomb:

[ Szerkesztve ]

(#19570) nagyfejü válasza Multibit (#19569) üzenetére


nagyfejü
őstag

NAGYON KÖSZÖNÖM!! Én az options ban akartam kikapcsolni.

üdv

(#19571) Multibit válasza nagyfejü (#19570) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már sehogy sem megy, vedd elő a felhasználói kézikönyvet!

(#19572) M_AND_Ms válasza Multibit (#19571) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bizony, az csodákra képes!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19573) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Sziasztok. Segítsetek légyszi, behalt az öreg képcsöves tévénk a hálóban, szóval gyorsan kell egy 32-es lcd. Pontosan milyen tuner kell hogy a Digi digitális hd adásai set top box nélkül nézhetőek legyenek? Pana, samu a preferált, ha valaki esetleg konkrét típust is tudna ajánlani, ami tutira jó, megköszönném.

Ui. Ja és jó lenne ha normális hangja lenne a tévének, öregek vagyunk, és kissé már süketülünk :)) .

[ Szerkesztve ]

(#19574) leslieke válasza marlboromen (#19573) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

DVB-C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19575) leslieke válasza marlboromen (#19573) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Samsung TV-kről itt: [link], Pana TV-kről itt: [link] kapsz részletes infókat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19576) kaliber válasza marlboromen (#19573) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nekem samsung LE46B550-es van a samsungokkal nem nyúlsz mellé, ill. ismerősnek Pana plazma azon is tökéletesen megy a digi box nélkül.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#19577) attesz_32


attesz_32
tag

Sziasztok!
Egy jó pár napja olyan probléma van, hogy nap közbe egy pár csatorna nézhetetlen. Ez a nézhetetlen azt jelenti, hogy kép nincs egyálltalán, hang pedig egy-egy pillanatra beugrik. De ez csak napközbe van, estére helyre áll. Másnál is van ilyen probléma? Azt elfelejtettem írni, hogy digitális csatornákról van szó, és Miskolcon. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#19578) Kwisatzh válasza attesz_32 (#19577) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Másnál is van ilyen probléma?"

Nem vagyok miskolci, és gondom sincs, a kérdést tehát ELMÉLETILEG vizsgálom:

Ha előjön egy/több miskolci kolléga akkor ugye ELMÉLETILEG két lehetőség van

- Másnál nincs probléma. Mit jelent ez a te szempontodból? Ettől megjavul a tied? Valszeg nem. Megmarad a "hibád" ? Valszeg igen. Van így bármi haszna is számodra a válasznak?

- Másnál is probléma van. Mit jelent ez a te szempontodból? Ettől megjavul a tied? Szinte biztosan nem. Megmarad a "hibád" ? Valszeg igen. Van így bármi haszna is a válasznak?

(Ha többen jönnek elő, és vegyes a kép, akkor is fenti két lehetőség él)

Ha egyik válasznak sincs elméletileg semmi haszna, akkor vajon volt így bármi értelme a kérdésnek?

Persze értem én, hogyha másnál is van hiba, akkor lélekben megerősödve :DD jelented be a DIGI-nek.
Ami az egyetlen értelmes VALÓDI megoldás.

(nem besértődni, végiggondolni)

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#19579) attesz_32 válasza Kwisatzh (#19578) üzenetére


attesz_32
tag

Az érdekelne, hogy nálam van-e a hiba, vagy pedig a Diginél. Mert ha nálam van a hiba, akkor elkezdem keresgélni, hátha tudok vele kezdeni valamit. Ha pedig a diginél van a hiba, akkor meg nem tudok tenni semmit, mivel a digitális adásra nincs szerződésem, mert nem az általuk bérelt beltérivel fogom a digitális adásokat, hanem a tv-be beépített C-tunerrel.

(#19580) attesz_32 válasza attesz_32 (#19579) üzenetére


attesz_32
tag

"mert nem az általuk bérelt beltérivel fogom a digitális adásokat,"

Javítok: mert nem az álltaluk BIZTOSÍTOTT beltérivel fogom a digitális adásokat

(#19581) Kwisatzh válasza attesz_32 (#19579) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha ANALÓG hibát jelentesz be, akkor kimennek, és megcsinálják a digitálist is.
Kb egymilliószor lett eddig leírva. :W

A "tünetekből" szerintem kizárható, hogy a te rendszeredben lenne a hiba.
Persze, ha kábelvarázslói(önszopató) hajlamaid vannak, akkor ettől függetlenül kicserélheted a teljes rendszered önszorgalomból mindenféle csilli villi csodakábelekre meg csodacsatikra, és csak majd ezek borítékolható eredménytelensége után telefonálj a DIGI-nek.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#19582) sandró60 válasza attesz_32 (#19580) üzenetére


sandró60
addikt

Sokan úgy "csalogatták" ki a digi szerelőit,hogy ANALÓG hibának jelentették be.Természetesen utána a helyszinen ment az "egyezkedés"mani ;]

(#19583) Kwisatzh válasza sandró60 (#19582) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Illik" persze felvetni a "borravaló" kérdését, de eleddig úgy látom általában ingyen és bérmentve oldják meg.

[moderálva]

(#19584) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#19583) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel az esetek legtöbbikében kiderül, hogy a digi rendszerébén, kábeleiben van a hiba. Azt meg a mondvacsinált analóg vs. digitális szerződéstől függetlenül meg kell javítanuk.

Marha rossz és simán támadható ez szolgáltatás politika. Az én szerződésemben ott van, hogy a Digi kábeles tv szolgáltatására fizetek elő, ami az összes helyen úgy van írva, hogy tartalmazza az analógot és a digitálist is. Ezen szerződésen még egyik fél sem módosított.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19585) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#19584) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nekem is "régi" a szerződésem, de ettől függetlenül, nálunk a VI kerben biztosan nem szívóznak ezen, mert eddig soha nem tapasztaltam. Ettől persze még nem vitatom, hogy máshol más szokás van.

[moderálva]

(#19586) dh66e válasza Kwisatzh (#19585) üzenetére


dh66e
veterán

Múlt héten hívtuk ki a digit egy ismerősnél mert elavult volt az összes csatlakozásuk és egy csomó digitális frekin nem volt jel.Saját boxal szerette volna nézni egy régi lcd-n.Természetesen analógra volt a bejelentés,másnap kint voltak a szerelők kicserélték az összes csatlakozást ingyen és bérmentve.

(#19587) konrada válasza marlboromen (#19573) üzenetére


konrada
tag

Manapság már minden tv-ben van DVB-C, így ebben nem tudsz mellényúlni. Ha keveset szánsz rá, akkor szvsz. a legjobb kompromisszumos vétel az LG32CS460 (70 ezer alatt), lazán veri a a méretben azonos, árkategóriában +10-20 ezerrel drágább Samsungokat is.

Ha többet, akkor már nehezebb a választás. Ez esetben érdemes nagyobbat nézni.
...ha öregedtek, úgy plazmára ne hagyjátok magatokat rábeszélni, mert az árkategória plazmáinak bár szebb a képe, de nincs bennük elég szufla. Így fáradtabb szemmel nem biztos, hogy normál nézési távolságból látjátok a minőségi különbséget, de azt tuti, hogy azt látjátok, hogy nem látjátok.;)

(#19588) Kwisatzh válasza konrada (#19587) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Aki nem látja egy plazma és egy LCD közti különbséget az VAK.

A plazmán sincs "igazi" fekete, azt csak CRT-n látni, de világok választják el bármilyen LCD sötétszürkéjétől.
Ez bármilyen távolságból látszik. A többiről nem is beszélve, de nem akarok vitát ezügyben, ezért részemről csak ennyi.

[moderálva]

(#19589) Flashget válasza konrada (#19587) üzenetére


Flashget
félisten

Megfelelő topicba megkapta a választ :)

Realme GT Master Edition

(#19590) M_AND_Ms válasza konrada (#19587) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Amit a plazmákról írtál, az egyenlő a hülyeséggel (már ne is haragudj)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19591) localhost válasza konrada (#19587) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Manapság már minden tv-ben van DVB-C, így ebben nem tudsz mellényúlni." - hát ez így ebben a formában eléggé félrevezető. :((

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19592) Pille69 válasza attesz_32 (#19577) üzenetére


Pille69
tag

Attesz_32!

Nálam Miskolcon az elmúlt napokban folyamatosan ment a TV napközbeN. Én a Vörösmartyn lakom, egyáLtalán nincs semmi baj egyik általam nézett csatornán sem. Amit nem nézek, azon nem tudom, hogy jó-e a kép, pl.: Nóta TV, meg egy csomó másik.
Nálad melyek nem jók?
Hívd ki a Digit, nálam is volt már néhányszor hasonló probléma. Az alagsorban az elosztószekrényben kicseréltek valamit, azóta megy minden. Második alkalommal a szerelő fel sem jött. Becsengetett, kinyitottam neki a lépcsőház bejárati ajtaját, majd lekiabáltam a másodikról, hogy sikerült-e bejönnie. Erre ő visszafordult, elindult a pince felé, arra kért, hogy kiabáljak le, ha jó a kép. Egy-két perc múlva leszóltam neki hogy jó, ő meg elment. Azóta sincs semmi probléma.

(#19593) ruzsass


ruzsass
tag

Sziasztok,
DVB-C vevőt szeretnék venni és ki mit ajánlana Digis digitális adáshoz. Fontos lenne a ó médialejátszó képesség(jó lenne Ethernetről is) főleg mkv-ra gondolok és a digitális hangkimenet(lehetőleg optikai), ami átviszi a DTS-t is. Eddig a Optibox Gekko HDTv DVBCvel szemeztem, de a fórumában nagyon lehúzták a médialejátszó képességét.

(#19594) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha minden igaz, matol 16:9 lesz a Prizma. Vagyis a reklamblokkok! :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19595) Kwisatzh válasza ruzsass (#19593) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha méltóztatnál visszaolvasni, akkor kiderülne, hogy szinte hetente téma ez....

[moderálva]

(#19596) Multibit válasza ruzsass (#19593) üzenetére


Multibit
veterán

de a fórumában nagyon lehúzták a médialejátszó képességét
Sokan szeretnék azt hinni, hogy megússzák egy kütyüvel az STB + MP funkciókat. Nem megy! Választhatod akármelyik STB-t, médiajátszóként sz@rt sem érnek.

(#19597) Kwisatzh válasza Multibit (#19596) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ez azért nem ennyire egyértelmű. A cucc 99,9% -a MKV, azt meg már a tévék is lejátszák. Szóval ha nincs extra igény akkor bőven megfelel szinte bármi.

(Én eddig két év alatt írdd és mond kettő azaz 2 olyan mkv-ba futottam bele, aminek nem ment a hangja, a képet meg mindig lejátszotta, pedig ősi "egydobozos".)

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#19598) Multibit válasza Kwisatzh (#19597) üzenetére


Multibit
veterán

Kinek milyen igényei vannak. Ki mennyire érzékeny.
Lehet, hogy először azt gondolja a kolléga, hogy csak MKV-hoz kell. MKV-k esetén is könnyebben elhasal egy STB, mint egy MP. Hangsávok és feliratok kezelése is messze korrektebb egy MP-n, mint STB-n. Nem tudom, hogy az STB-k mennyire kezelik korrektül a képefrekvenciákat? Ezt nem nagyon hírdetik a leírásokban.Tudják a pontos 23.976 fps-t, vagy a pontos 24.000 fps-t? Van aki észre sem veszi, ha ilyen tekintetben hibázik a gép, van aki meg falnak megy tőle. A nagyon magas bitrátával is szenvednek az STB-k! Pont MKV-k esetén követnek el olyat egyes releaserek, hogy magasabb bitrátán kódolnak, mint az eredeti BD forrás bitrátája. Ez önmagában is felesleges, de STB-k setén még nagyobb kockázatot jelent. Az MKV-k kódolásánál fontos Level paraméterről ne is szólva. Arról nem is beszélve, hogy majd akkor áll félre a szája az STB tulajnak, ha mégiscsak befut egy-két film ISO-ban és nem tudja megnézni, mert az adott STB nem támogatja az ISO-t.
A tévék lejátszó képességét meg hagyjuk! Mind tudásban, mind minőségben messze elmaradnak az mp-ktől. Na a tévék biztosan nem tudják a filmeket helyesen megjeleníteni, már ami a képsűrűséget illeti. Általában a 25/30/50/60 fps-t támogatját.
Ez itt nagyon OFF, inkább nem is folytatom.

(#19599) tet válasza wlantal (#786) üzenetére


tet
csendes tag

Bocs, elnéztem a dolgot :-(

[ Szerkesztve ]

(#19600) regr


regr
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek az alábbi gondokra:

WayteQ HD-95CX STB-t vettem pár hete 1/2 éves előfizetéssel. SAMSUNG LE27S71B A TV-m, HDMI-vel van összekötve. A TV-hez csatlakozik még 1 laptop HP Nx7090, van hozzá dokkoló), 1 videomagnó és egy DVD lejátszó.
Sok gondom volt vele, ezért a WayteQkel leveleztem a problémák nagyobbik részét +oldották,
DE a gondjaim a következők:

1.) Ha a REC gombbal felvételt indítok, akkor a felvétel halálpontosan 2 óra múlva leáll, (az időzített felvételnél is ez gond volt, de az +oldódott 1 beállítással).

2.) Akár időzített,akár REC-es felvétel megy nem lehet átkapcsolni az aktuálisan felveendő csatornáról más cstira, mert,akkor a felvétel rögtön +szakad.

3.)Az 500Gb-os külső HDD-re felvett filmeket, műsorokat (.ts kiterjesztésüek és van mellettük egy .dvr kiterjesztésű néhány tíz Kb-os fájl is) nem tudom se konvertálni, se a pc-re átmásolni úgy, hogy a pc-n +nézhető legyen. VLC playert használok, de Real-lal és Zoom-mal is próbáltam, de hiába.

4.) Az +oldható, hogy a laptoppal "online" felvegyem a digitv adását és utána CD-re kiírható?, Ha igen hogy?
Sajna teljes antitálentum vok, se a pc-hez, se a technikai dolgokhoz nem értek, ezért azt kérem úgy magyarázzátok el a +oldásokat, hogy +értsem.

Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.