Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Kwisatzh válasza Draken (#19200) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én/mi szerintem nem tervezem/zük. A DIGI lehet, de azt meg ők tudják.... :DD

[moderálva]

(#19202) Flashget válasza Draken (#19200) üzenetére


Flashget
félisten

mivel van az a mondás, hogy soha se mond azt, hogy sose, így a megfelelő talán:
a közeljövőben biztosan nem lesz.

Realme GT Master Edition

(#19203) VGYke válasza Ahab77 (#19184) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszaitokat!
Hát ez az, mit is változtatnak? Mert az újrahangolás ugye megy nélkülem is, de a csatorna sorbarendezés már nem, mivel csak SamuB7000 TV-m van, ami nem tudja az TV-USB-PC-USB-TV csatornarendezést! Bekaphatnák ha ismét variáció lesz!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#19204) zichie válasza Kwisatzh (#19196) üzenetére


zichie
senior tag

A dvb-c tuneres boxokból is van ami tudja a dlna-t, de nem csak azt, hanem más protokollokat is: samba, nfs. Így az usb-n rákötött hdd-ről belső hálóra megosztja az általa felvett anyagokat. Sőt van amiben ftp szerver is van, így akár a net felé is oszt. Pl. ha valaki huzamosabb ideig nincs otthon, beprogramozza a boxot és a felvett anyagot távolról letölti magának, így a világon bárhol meg tudja nézni egy médialejátszóval, pc-vel vagy tablettel. Egy merevlemezes bd felvevő hol tud ilyet? Ott még a winyójára felvett anyagot sem lehet kinyerni. Nálam volt egy samu bd felvevő, a winyójára felvett műsor esetében az usb portra dugott pendive-ra vagy hdd-re nem volt kimásolási lehetőség, se samba, se ftp, se nfs szerver nem futott rajta, így távolról sem lehetett elérni a hdd tartalmát. Ráadsul samba és nfs kliens sem volt rajta, csak dlna kliens. Ami a legdurvább, hogy a felvett anyagot (sd és hd) nem hogy bluray-re, de még dvd-re sem lehetett kiírni vele. Elgondolkoztam, miért merevlemezes bd felvevő a neve?

[ Szerkesztve ]

(#19205) Kwisatzh válasza zichie (#19204) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Oks... Biztos van akinek ezekre a dolgokra is szüksége van amiket leírtál, nekem pl. biztosan nincs, ezért ezek pont nem hiányoznak. Nekem ami hiányzik az mindössze a teljes smart tv, és abból sem az appok, hanem csak a böngésző, hogy online, letöltés nélkül lehetne a netről nézni filmeket (tipikusan SD sorozatok ezek, ahol a minőség nem annyira fontos). Ez az újakban már benne van. Jó lenne még egy torrent kliens is esetleg, de ez nekem nem létszükséglet.

Mindenkinek más az igénye. A kolléga majd eldönti mit vesz, mert most már van elég infója.

[moderálva]

(#19206) hacsa


hacsa
tag

Egy Gekko Cabel HD-én szeretnék saját elrendezésű csatornalistát összeállítani. A 1. menü csatornalista szerkesztőjében és az 2. OK gomb megnyomásával megjelenő csatornalistában valamint 3. a kettő kombinációjával is próbálkoztam már de nem jöttem rá a nyitjára. Valaki egy rövid és érthető algoritmust tudna nekem mondani?

(#19207) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Mindenesetre előbb utóbb bele lesz nyomorítva a böngésző, csak még ki kell várnom, amíg sora kerül a probléma a családi rendszergazdánál :DD

[moderálva]

(#19208) Samott válasza zichie (#19204) üzenetére


Samott
addikt

Pontosan, nekem pl Optibox Raptorom van, kapott egy notebookvinyot meg radugtam az otthoni halora. Mindent tud amit kell.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19209) Kwisatzh válasza Samott (#19208) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

De azért ez már nem a 30 K HUF körüli áru kategória ugye abban egyetértünk....

[moderálva]

(#19210) Samott válasza Kwisatzh (#19209) üzenetére


Samott
addikt

De nem is 80 mint az agyonkorlatozott blu-ray felvevok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19211) Zodicus válasza zichie (#19043) üzenetére


Zodicus
senior tag

Sikerült megvenni az ALMA C2200 STB-t, vmint mellé egy 500Gb-os HDD. Kiűztem após gondolatából C-s DVD recordert 140k-ért, előbbi összesen 41000ft. Az stb remek, bátram ajánlom bárkinek.

(#19212) Kwisatzh válasza Samott (#19210) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Kinek a pap, kinek a papné.... Mindenki azt vesz ami megfelel neki.

[moderálva]

(#19213) RpPRO


RpPRO
őstag

Kérdés: szerintetek bármelyik szolgáltató felvehetné a 2 digisport csatornát a kínálatukba? Ennek csupán a digivel történő megállapodás a feltétele vagy van technikai is?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#19214) leslieke válasza RpPRO (#19213) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen és csak megállapodás kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19215) unravel válasza RpPRO (#19213) üzenetére


unravel
őstag

Technikai akadálya nincsen.
Igen, a digivel történő megállapodás a feltétel, de:
- egyik legdrágább csatorna (táblázat)
- a többi nagyobb szolgáltatónak vannak sportcsatornái
- a kis szolgáltatók pedig nem tudják megfizetni (vagy nem éri meg nekik?) digisportot továbbítani

Néznéd a BL-t? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#19216) leslieke válasza unravel (#19215) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

- a kis szolgáltatók pedig nem tudják megfizetni (vagy nem éri meg nekik?) digisportot továbbítani

Óriási tévedés. Szarvason van Digisport 1-2, a szolgáltatót pedog semmiképp nem nevezném nagynak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19217) zichie válasza Zodicus (#19211) üzenetére


zichie
senior tag

Az alapból rajta lévő firmware-t érdemes lecserélni újabbra, mert többet tud. Én ezt tettem fel: "Alma C2200 v120B9 emu.zip"
A guglival könnyű meglelni. Firmware frissítésnél vigyázni kell, mindenképpen "allcode" módban kell csinálni, különben "tégla" lehet a boxból.
Ami alapból rajta volt firmware igen bugos volt és fapados, pl. olyan csatornáknál, ahol volt feliratozás, ott nem lehetett kikapcsolni azt, a mostanival nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#19218) unravel válasza leslieke (#19216) üzenetére


unravel
őstag

Bocs, igazad van.
analóg alapcsomagban 3650
digitális SD csomagban 1800
HD csomagban 1700
:C

¯\_(ツ)_/¯

(#19219) leslieke válasza unravel (#19218) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudtam, hogy igazam van, szülővárosom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19220) Bogyi007 válasza unravel (#19215) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ha pl a UPC Direct bepakolná a DigiSportokat a kínálatába akkor simán le is nyomhatná a piacról a Digit de legalábbis komoly fejfájást okozhatna.....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#19221) Zodicus válasza zichie (#19217) üzenetére


Zodicus
senior tag

A feliratot el is felejtettem megkérdezni, de ezek szerint nem is tudtam volna kikapcsolni. Lehet firmware frissítés lesz. Mit jelent az, hogy "allcode"?

(#19222) gps76 válasza Kwisatzh (#19196) üzenetére


gps76
őstag

Köszi a tippeket.
Csak most olyan helyzet állt elő,hogy akinek kell szeretné azt,hogy pl. szombaton egyik csatornáról vesz valamit fel,a másikat meg nézi hd-ban.Ehhez viszont két tuneros kell,amiben mindkét tuner tudja a dvb-c-t.Mert sajna a tv csak analógba tudja fogni a digi kábelt.
találtam egy ilyet:
[link]
szerintetek? Ok,hogy kell egy külső hdd,de nem gond 10 k körül van már 320-as is.

[ Szerkesztve ]

(#19223) zichie válasza Zodicus (#19221) üzenetére


zichie
senior tag

USB-ről történő szoftver frissítésnél kell kiválasztani a frissítés módját, ami lehet "allcode", "maincode", "defaultdb" és "userdb".
Mindenképpen "allcode" módot kell választani, mert más beállítással tönkre mehet a box. Én nem próbáltam ki, hogy más beállítással tönkre megy-e, de több fórumon írták, hogy aki nem így csinálta, annak utána nem indult el a box.
Én a frissítést pendrive-ról csináltam. Nem volt gond. Frissítés után újra kellett hangolni a csatornákat, mert minden beállítást elfelejtett. Annyi előnye is volt a frissítésnek, hogy néhány csatornával több lett.
Te döntöd el, hogy vállalod-e a firmware frissítés kockázatát.

(#19224) Flashget válasza leslieke (#19216) üzenetére


Flashget
félisten

+1
anyáméknál is kisebb kerületi szolgáltató van és van DS1-2 is.

Realme GT Master Edition

(#19225) Flashget válasza Bogyi007 (#19220) üzenetére


Flashget
félisten

:K
szerintem DS1-2 nélkül is tányéroson lenyomja őket még akkor is, ha drágább.
Jobb a csatorna kínálat, több a HD csatorna.
Ha bekövetkezne a katasztrófa és a digit eladnák a trének akkor kirakom UPC Direct tányérját az erkélyre :)

Realme GT Master Edition

(#19226) Zodicus válasza zichie (#19223) üzenetére


Zodicus
senior tag

Köszi az infókat :R

(#19227) Bogyi007 válasza Flashget (#19225) üzenetére


Bogyi007
veterán

Jól kapisgálsz, megy a matek nálunk is hogy a Digi mellé vagy akár helyette jöjjön az Upc Direct. Én mondjuk a Digi mellé hoznám inkább a Sportok miatt s a Samsung Tv-m speckoi miatt is amiket Stb használata mellett nem tudnék kihasználni.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#19228) Kwisatzh válasza gps76 (#19222) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szivesen!

Ha két tuneres kell, akkor olyant kell venni. Szerintem van több típus is, különböző árfekvésekben, sőt van blu ray is két tunerrel a Samsungnál azt hiszem.

[moderálva]

(#19229) zichie válasza Kwisatzh (#19228) üzenetére


zichie
senior tag

Egy tuneressel is működik ez a funkció, ha a rögzített csatorna és a nézett csatorna egy frekvencián (muxban) van. Az Alma pl. tudja.

[ Szerkesztve ]

(#19230) zichie válasza Flashget (#19224) üzenetére


zichie
senior tag

Nem mindegy, hogy DSSD vagy DSHD. Aki az utóbbit szokta meg, annak visszalépés az előbbi.

(#19231) gps76 válasza zichie (#19229) üzenetére


gps76
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben,mert sose foglalkoztam vele?

(#19232) Flashget válasza zichie (#19230) üzenetére


Flashget
félisten

én csak erre a reagálva írtam:
- a kis szolgáltatók pedig nem tudják megfizetni (vagy nem éri meg nekik?) digisportot továbbítani

kb. 1 éve van digitális csatorna egy addig csak analógot szolgáltatónál. az más kérdés, hogy több helyen is DVB-T stb-t írnak csillagpontos kábel hálózatra. ;)
De legalább azt is tudni a táblázatból meddig van szerződésük DS-re.
Egyébként szerintem is SD mert ebből az derül ki mit adnak.

De van DS és ez a lényege.

Realme GT Master Edition

(#19233) Flashget


Flashget
félisten

Ebből a román hírből kiderül, hogy a román DS adja a DTM versenyeit. Kiváncsi vagyok, hogy ez is a seria-a mintára csak náluk lesz vagy a magyar DS is adja majd, mert a SK mélyen hallgat arról, hogy adja vagy sem az idén.

Realme GT Master Edition

(#19234) Flashget válasza Bogyi007 (#19227) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak én "kapizsgálok jól" tányéros körökben :)
statisztika is mutatja.

amit elveszít a digi tányéroson azt behozza az olcsó net+kábeltv kombóval.

Realme GT Master Edition

(#19235) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Szeretnék digitális csatornákat fogni a tv-mel (HD-seket is). Milyen beltéri egységet javasoltok ?
Néztem digi.hu-n, ott 32e ft-ért árulják.... :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19236) dh66e válasza FireFox1996 (#19235) üzenetére


dh66e
veterán

Bármilyet vehetsz digi minden HD-s boxot szeret. Neten nézz körbe számtalan HD-s boxot találsz 20k tól a végtelenségig. :)
Például itt:[link]

(#19237) Watt25 válasza FireFox1996 (#19235) üzenetére


Watt25
veterán

Nem írtad, hogy milyen tévé, ezért először azt ajánlanám, hogy ellenőrizd, hogy kell-e egyáltalán beltéri neked. Ha tudja az MPEG4-et és a DVB-C-t a tévéd, akkor csak keress rajta digitális csatornákat.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19238) FireFox1996 válasza Watt25 (#19237) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Samsung UE32ES6100, van benne digitális tuner... De sehogy nem tudom behangolni a digi csatornákat... :(
Látja, kiírja a nevét a csatornának, de a képernyőn vagy "szolgáltatás nem elérhető" vagy "kódolt jel" felirat vna. Hívtam Digiseket, erre azt mondták, hogy mivel nincs beltéri egységem, így nem garantálják a digitális csatornákat nekem, csak analóg....

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19239) Flashget válasza FireFox1996 (#19238) üzenetére


Flashget
félisten

szokásos lerázó szöveg (nem szabad egyébként digitális hibára hivatkozni most már megtanultad) :)

van tunered nyugi :)
keresési opciót állísd be automatára és a hálózatit válaszd ne a teljest!
ha így sem változik, akkor lehet nálad kábelezési hiba, kontakt hiba, rossz elosztó stb.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19240) FireFox1996 válasza Flashget (#19239) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

az is megvolt... teljes is , gyors is.
azt hiszem az összes kombinációt kipróbáltam. Talál 9ven vlahány csatornát, de egyik sem jelenik meg a tv-n :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19241) Watt25 válasza FireFox1996 (#19238) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor a lényeg, hogy nem kell venned beltérit, csak megfelelő sorrendben kell nyomkodnod a távkapcsolón a gombokat. Egyszer sikerülni fog! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19242) Flashget válasza FireFox1996 (#19240) üzenetére


Flashget
félisten

nem teljes vagy gyors..HÁLÓZATI legyen az opció!

Realme GT Master Edition

(#19243) FireFox1996 válasza Watt25 (#19241) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

gondoltma, hogy még adok neki esélyt... de végső eset egy beltéri lesz.
Vagy segítsetek behangolni a tv-t :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19244) FireFox1996 válasza Flashget (#19242) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

azt akartam írni... De este még szorakozok vele :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19245) dh66e válasza FireFox1996 (#19238) üzenetére


dh66e
veterán

jah vagy úgy ezt írhattad volna korábban is. :)
Amennyiben a tv lekeresi a csatornákat akkor csak nézd át a csatlakozásokat ha mindent rendben találsz akkor diginek telefon hogy az analóg képe botrányos és nézhetetlen.Kimennek te meg lecsekkoltatod velük a digitálist.Ennyi.

(#19246) Watt25 válasza FireFox1996 (#19243) üzenetére


Watt25
veterán

de végső eset egy beltéri lesz
De mi az, hogy végső eset??? A tévéd képes a digitális adások befogására, megjelenítésére. Beltéri vásárlását nem lehet nem ablakon kidobott pénzként jellemezni ebben az esetben.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19247) FireFox1996 válasza Watt25 (#19246) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

igazad van, és egyet értek veled... de ha nagyon béna vagyok hogy nem tudok hangolni, akkor..... :W :W :W :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19248) dh66e válasza FireFox1996 (#19247) üzenetére


dh66e
veterán

ezért van a topic te kérdezel mi meg segítünk. :)

(#19249) FireFox1996 válasza dh66e (#19248) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

örülök :) És ezért kérdeztem is :)
Jelentkezek este vagy holnap.
De ha addigra van vkinek vmi ötlete a hangolással kapcsolatban, csak szóljon! ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19250) dh66e válasza FireFox1996 (#19249) üzenetére


dh66e
veterán

Nincs samum de a haver németből hozott tévéjét pont a héten hangoltam be újra.Nála meg kellett adni a menüben a Qam(256 és az SR (6000-6900 ) értékeket és a kezdő és vég frekiket is mert csak a UPC-t akarta mindenáron beerőltetni hálózatos keresésnél.Nem valószínű hogy nálad is hasonló a probléma ezért még mindig a telefonálást javaslom a diginek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.