Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) M_AND_Ms válasza Flashget (#20150) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miért? Az újságosnál megvásárolt műsorújságot mikor szerkesztik? Majdnem egy hónappal előtte. És kétlem, hogy akármilyen műsorváltozást lekövetne.
Sőt sokszor a teletext és az internet sem követi a műsorváltozást. Természetes, hogy mind az epg, mind a txt és az internet is technikailag képes volna követni a változásokat.

Amúgy nem arról van szó, hogy tervezetten megváltozik a már kiadott műsorrend, hanem inkább, hogy 5-10 percet ide-oda elcsúszkálnak a műsorok, mert épp több-, vagy kevesebb volt a reklám közöttük. Ez a TV2-nél és az RTL Klubnál heti szinten megtörténik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20152) JuliuS válasza zichie (#20130) üzenetére


JuliuS
tag

zichie - "A Samu cuccok alapból DRM-et tesznek a felvételekre"

ezért imádom a fórumot, hogy ilyen infókhoz hozzájuthat az ember. Ez egyébként igaz a külső forrásból (pl. kamerából) kinyert felvételekre is, vagy csak a tévé adásokat boldogítja DRM-mel?

az EPG-s felvetésekre meg annyit, hogy az egyetlen megoldás úgyis az, ha az adásba keverik bele a műsorkezdést és végét jelző jeleket, különben sosem lesz pontos. alternatíva meg az, hogy ha a készülék tud olyat, hogy az időzített felvétel kezdetéhez és végéhez hozzá lehet adni x percet. de az én tapasztalatom is az, hogy az EPG még mindig pontosabb, mint az újságok vagy a teletext.

[ Szerkesztve ]

(#20153) sityupityu válasza M_AND_Ms (#20149) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó, akkor EPG pontos és a szolgáltató tér el. Változtat az egészen valamit? Most ne ezen lovagoljunk, mert a végeredmény a lényeg. Én például magasan tojok rá, hogy melyik oldalon cseszik el. A lényeg, hogy az embert érheti csalódás amikor meg akarja nézni a felvett anyagot.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#20154) digikábeles válasza JuliuS (#20152) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Csak a tévé adásokat.

(#20155) M_AND_Ms válasza sityupityu (#20153) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Érthető, csak a csalódottság lehetősége nem az EPG-hez köthető, mert mint írtam ugyanígy 20 évvel ezelőtt is lehetett csalódni, amikor még csak az RTV Műsorújságból programoztuk a videomagnót. (Te pedig, mint az EPG hibáját említetted meg ezt - mint, hogy az "nem pontos".)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20156) M_AND_Ms válasza JuliuS (#20152) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"az adásba keverik bele a műsorkezdést és végét jelző jeleket"

Ezt már a 80-as években megvalósították: VPS / PDC. Aztán szépen eltűnt az egész úgy, ahogy volt. Gondolom, a műsorszolgáltatóknak nem érdekük ezzel szórakozni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20157) allfinanz válasza M_AND_Ms (#20156) üzenetére


allfinanz
senior tag

Írjatok a médiahatóságnak, h hol érvényesítik a nézők és az előfizetők ilyen érvényű érdekeit!

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20158) Morris válasza M_AND_Ms (#20156) üzenetére


Morris
veterán

Volt már olyanra is példa, hogy nem az ment a tévébe mint amit az epg írt! Akkor speciell pont egy réglátott filmet vártam, csalódtam... :(

(#20159) Flashget válasza JuliuS (#20152) üzenetére


Flashget
félisten

volt ilyen a kilencvenes években a német égi csatornák által küldték a jelet az ilyen videóknak (nekem ilyen volt) csak ugye német adás volt amit nem vettem fel csak 1-2 Tuti Fruttit :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#20160) Morris válasza Flashget (#20159) üzenetére


Morris
veterán

Errő a tutti frutti-ról hirtelen más jutott az eszembe :D ;]

(#20161) Bogyi007 válasza Morris (#20160) üzenetére


Bogyi007
veterán

Csak nem egy "szépirodalmi folyóirat"? :)) :D :DD :DDD :C

De! :DDD - Morris

[ Módosította: Morris ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20162) Flashget válasza Morris (#20160) üzenetére


Flashget
félisten

amit linkeltem abban szerepelt néha a naptáros KT :)
amire te gondolsz abban nem :p

Realme GT Master Edition

(#20163) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Érdekes dolog történik nálam...

Ps3 konzolom van itthon amin szedném le a Battlefield 3 játékot. Beindult a letöltés de most meg mégsem lehet letöltenem, érdekes módon három tévén van itthon Digi kábeltv és az egyiket bezavarja a letöltés, de csak azóta mióta a letöltést újraindítottam mivel előtte nagyon lassú sebességgel töltődött le a játék (ez mondjuk a playstation network hibája legfőképpen) . Azaz ha letöltök akkor a tv-n nincs kép ha leállítom akkor lehet trévézni - ez hogy a rákban lehet?!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20164) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#20163) üzenetére


Bogyi007
veterán

Közszolgálati (128.5 mhz-es) frekvenciát zavarja be annyit már kibogoztam, az egyik SD Boxos tévénvan a probléma nálam a kábeltuneres Hd tévénél nem jelentkezik a probléma.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20165) Lackooo84 válasza Bogyi007 (#20163) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tedd távolabb a routert a tv koaxtól.

The Truth is out there...

(#20166) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Gyerekek a Nat Geo Wildon mi ez a dobozhang? Pár napja fedeztem fel, mintha egy 240p-s youtube videót néznék... Vagy csak nálam sz*r? Jah amúgy digitális kábel adásról van szó Tatabányán.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#20167) Bogyi007 válasza Lackooo84 (#20165) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem a router melletti tévéről van szó, a router és a laptop a padlásszobánkban van a tv+techwood stb a. földszinten jóval távolabb, a másik hasonló kombináció (tv+stb) közelebb van hozzá azzal sincs gond...

Szal nem távolsággal lehet gond...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20168) Lackooo84 válasza Bogyi007 (#20167) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig más oka nem lehet, én is ezzel szoptam be anno, már nekiálltak ONT-ot cserélni miattam a lépiben, amikor rájöttem, hogy a router a ludas.

The Truth is out there...

(#20169) Bogyi007 válasza Lackooo84 (#20168) üzenetére


Bogyi007
veterán

A wifi routerem jele egyébként nem is fogható odalent, másrészt tegnap este már a kábeltelefon is bezavarta a képet s az is netalapu a Diginél és a telefon és a kábelmodem közé meg nincs a wifi beiktatva..
.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20170) Lackooo84 válasza Bogyi007 (#20169) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem a wifi jel zavarja be, hanem ha a router maga közel van valahol a koaxhoz. Vagyis nálam ez volt a baj, és csak a magas frekis csatikat zavarta be.

The Truth is out there...

(#20171) Bogyi007 válasza Lackooo84 (#20170) üzenetére


Bogyi007
veterán

Hát a routert nem tettem el sehova az elmúlt 2 évben s a tévétől is kb 8-9 méterre van legaláb + közte van kb fél méter masszív vasbeton is, és a közszolgálati csatikat zavarja be amik nem éppen magas értékűek, szal én sem értem hogy mi a rák van....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20172) allfinanz


allfinanz
senior tag

BBC Knowledge-en megtalálták az EPG-t. Köszönjük. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20173) Sam8888


Sam8888
tag

Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy DVB-T képes tv-m (Samsung LE32B350), ami a kábeltv-s digitális jeleket nem tudja fogni (DVB-C).
Mivel a kábelszolgáltatóm közvetít digitálisan is, lehet náluk bérelni set-top-box-ot, persze nagyon rossz minőségűt, elég drágán, így ezt inkább kihagynám... Arra gondoltam, hogy veszek egy DVB-C képes stb-t aztán arra legalább a bérleti díjat nem kell fizetnem. :)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen stb-t ajánlanátok számomra? Elvárásaim annyi lenne, hogy legyen rajta HDMI, tudja a 720p-t és ugye a DVB-C-t.

(#20174) Flashget válasza Flashget (#20137) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam volt a hiba.

Realme GT Master Edition

(#20175) Flashget válasza Sam8888 (#20173) üzenetére


Flashget
félisten

legolcsóbb megoldás digikábelre való stb (nem tud magyarul)

itt többféle és az árban jelentkező nagyobb tudással bíró DVB-C stb-ok vannak összegyűjtve.

Realme GT Master Edition

(#20176) #74774528 válasza Flashget (#20175) üzenetére


#74774528
törölt tag

Nem tudjátok, véletlen,hogy a Nat Geo HD és Nat Geo Wild HD mellé várhato-e magyar hangsáv? Mert a kedves Digi 1 hete nem hajlandó facebookon ezen jellegű kérdésemre...:-/

(#20177) Flashget válasza #74774528 (#20176) üzenetére


Flashget
félisten

nem, mert már rég ott lenne ha akarnák.

Realme GT Master Edition

(#20178) #74774528 válasza Flashget (#20177) üzenetére


#74774528
törölt tag

Igazán akarhatnák mert máshol is van.... Pl a T-nél.... Csak a wildra is eleg lenne:) mert nem mindenki tud ugye angolul....

(#20179) rocket válasza Lackooo84 (#20166) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam is dobozhang van nehany napja.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20180) unravel


unravel
őstag

Nem tudjátok véletlen a Nóta TV mikor lesz HD és mikor kerül be végre a Sky Sports Pack (Six dedicated sports channels, including Sky Sports F1®)?

¯\_(ツ)_/¯

(#20181) konrada válasza unravel (#20180) üzenetére


konrada
tag

Mecsoda igények! Bangó Margit, Lagzi Lajcsi HD-ben!

Hát nem irigyellek! :DDD

(#20182) digikábeles válasza Sam8888 (#20173) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én úgy tudom, a Samsung a B sorozattól mindegyik tévéjébe beépítette a DVB-T/C tunert. Tehát ha T van, lennie kell C-nek is.

(#20183) dh66e válasza unravel (#20180) üzenetére


dh66e
veterán

:DD :DD

(#20184) Flashget válasza unravel (#20180) üzenetére


Flashget
félisten

de!
1. majd ha Lagzi Lajcsi lesz a digi főnöke.
2. ha a digit felvásárolta valamelyik brit cég

:)

Realme GT Master Edition

(#20185) Flashget


Flashget
félisten

azért aprítják őket is rendesen. ;]

Hatvanmilliós bírság a UPC-nek

Realme GT Master Edition

(#20186) unravel válasza dh66e (#20183) üzenetére


unravel
őstag

Azt hiszem Te vagy az egyetlen aki értette mit akartam kifigurázni.
Hétről hétre jönnek ide emberek akik hiányolnak valamit a kábeltévé szolgáltatásban.

¯\_(ツ)_/¯

(#20187) digikábeles válasza Flashget (#20185) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én nem sajnálom őket.
Amikor még ott voltam náluk, engem sem tájékoztattak a hűségszegés következményeiről. csak arról, milyen jó az nekem, ha hűséget kötök. Később emiatt tudtam szerződést bontani anyagi veszteség nélkül.

(#20188) #74774528 válasza unravel (#20180) üzenetére


#74774528
törölt tag

Hatalmas poén volt.... :((( :Y
Szerintem, jogosan merült fel ez a kérdésem..... :-O

(#20189) unravel válasza #74774528 (#20188) üzenetére


unravel
őstag

Tedd a szívedre a kezed és válaszold meg őszintén miből gondoltad, hogy itt bárki is tudná a választ?!
(nektek mindig az kell ami nincs.)
De szurkolok neked, hogy legyen hamar magyar hangsáv a NatGeo HD-n, de akkor NÉZZED is :)

¯\_(ツ)_/¯

(#20190) looser


looser
addikt

Helló, ha valakinek van Philips tv (itt 32PFL8404) - Digi kábel kombója, meg tudná mondani, hogyan lehet előhalászni a Magyar 1 és 2 csatornákat? Minden más van, de ezek nem jönnek fel. Mivel a teljes keresés több, mint egy óra, nem szeretnék minden országot végigpróbálgatni. Most Finnországon hangoltam, ahogy az elmúlt években is. Igazából nem nagyon tudom, mikor tűnt el, mert inkább dvd/br filmek miatt használom, ritkábban tv.
Köszönök minden tippet!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20191) anrab válasza looser (#20190) üzenetére


anrab
addikt

még egy gyors hangolás Finn o.-on.
ezen be kellene jönnie úgy mint idáig.
vagy még csatorna lista frissítése.
a sima hangolás valóban agyrém. :D

[ Szerkesztve ]

(#20192) JuliuS válasza looser (#20190) üzenetére


JuliuS
tag

Ugyan nincs Philips tévém, de az jutott elsőként eszembe, érdemes lenne - mert nem írtad, ezt próbáltad-e - a kézi keresést a megadott csatornán lefuttatni, ha még nem tetted meg (S4, 128.5, illetve S3, 121.5 a HD-nél, 256 QAM és arra figyelj, hogy ezeknél 6000 a Symbol Rate), hogy akkor megtalálja-e.

[ Szerkesztve ]

(#20193) Flashget válasza looser (#20190) üzenetére


Flashget
félisten

nem biztzos, hogy a teljes keresés a jó...samsungnál a hálózati nem tudom Philipsen mi ennek a megfelelője..
teljes-hálózati-kézi keresés van.

Realme GT Master Edition

(#20194) looser


looser
addikt

Srácok, köszi az infókat, csinálok egy csatorna frissítést, s ha úgy nem jönnek elő, akkor kipróbálom a kézi keresést.

(#20192) JuliuS: Ez a symbol rate nem tiszta, utánanézek...

(#20193) Flashget: itt teljes és gyorskeresés van. Elképzelhető, hogy utóbbi is jó lett volna...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20195) allfinanz


allfinanz
senior tag

Nat Geo valasza: "...a megállapodást a Digi a központunkkal kötötte. A csatornákért annyira kedvező árat alkudott ki, amibe nem fér bele a magyar hang továbbításának díja. Mivel a Digi nem fog többet fizetni, így igen kicsinek látom az esélyt rá, hogy magyar legyen a műsor.

AMi az EPG-t illeti, a NatGeo Wild és a Nat Geo Wild HD műsora többnyire megegyezik, így az SD csatornán látható EPG megfelel a HD csatorna műsorának is.

Üdvözlettel,

NatGeoTeam"

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20196) M_AND_Ms válasza allfinanz (#20195) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Nem fér bele a magyar hang továbbításának díja"
Ellenben a bolgár hang ingyé' van.

"a NatGeo Wild és a Nat Geo Wild HD műsora többnyire megegyezik, így az SD csatornán látható EPG megfelel a HD csatorna műsorának is."
Ugye, milyen jó ez a digitális technika! Ennyi erővel a Rádió- és televízió műsorújságból is ki lehet olvasni. Amúgy az EPG is külön tétel lenne?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20197) allfinanz válasza M_AND_Ms (#20196) üzenetére


allfinanz
senior tag

Tiszta rohej ez! Ezert raktam ide be, h olvassatok ti is. :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20198) gyuri81


gyuri81
veterán

Diginél hónap végével megszűnik az analóg jel?

(#20199) allfinanz válasza gyuri81 (#20198) üzenetére


allfinanz
senior tag

NEM!
"A DIGI előfizetőket NEM ÉRINTI a digitális átállás!"

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20200) gyuri81 válasza allfinanz (#20199) üzenetére


gyuri81
veterán

:R köszi szépen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.