Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Flashget válasza dh66e (#11845) üzenetére


Flashget
félisten

remélem nem rakja be őket..legyen következetes ha másra nem telik egy sufni tuning cégnek, ilyen népbutító szarokra se teljen.

Realme GT Master Edition

(#11852) hagymasi


hagymasi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy analóg digi kábel előfizetésem és HD-ben szeretném fogni az arra alkalmas csatornákat. Ehhez elég e ha olyan tv-t veszek amiben van kártya foglalat ahova a digi kártyáját be lehet dugni, vagy mindenképpen bérelnem kell a digi HD beltérijét??

Köszönöm ha valaki tud ebben segíteni :R

(#11853) dh66e válasza hagymasi (#11852) üzenetére


dh66e
veterán

Semmi más nem kell csak egy DVB-C tunerral szerelt tévé ,antenna bedug- digitális keresés és ott a HD neked is.,kártya és box csak HBO-hoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#11854) Flashget válasza hagymasi (#11852) üzenetére


Flashget
félisten

analóg digi kábel előfizetésem

ilyen nincs a diginél...nem kell semmilyen kártya...

vagy mindenképpen bérelnem kell a digi HD beltérijét??
neked biztos digikábeled van? Mert beltéri a tányéroshoz kell.

Realme GT Master Edition

(#11855) hagymasi


hagymasi
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszokat. Nem is gondoltam, h ennyire egyszerű hogy "csak" egy DVB-C tunerral szerelt tv-t kell vennem és akkor már láthatom a HD-t. :C

Beltérinél a Box-ra gondoltam. Bocsánat csak nem vagyok nagy szaki a témában :)

(#11856) Kwisatzh válasza poli27 (#11841) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Oszt máá méé???

Feljebb [link] szerint:

"Egy 600 Hz-es plazmatévé a 60 Hz-es jelet például úgy jeleníti meg, hogy minden egyes képkockát tízszer „villant” fel."

Felvillan haccásszor? IGEN. akkormeg??? :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11857) Flashget válasza hagymasi (#11855) üzenetére


Flashget
félisten

kábeltv-n nincs nem kell box a vételhez, ha DVB-C tuneres a tv.
2009-ben gyártott LCD/LED pl. samsung-ba már benne van ez a tuner.

Realme GT Master Edition

(#11858) poli27 válasza Flashget (#11857) üzenetére


poli27
veterán

Nem mindbe, akkor még ez extra opció volt a drágább tévékhez !

(#11859) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#11856) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Itt pontosabban leírják miről is van szó:
http://hometheater.about.com/od/televisionbasics/qt/What_A_Plasma_TV_Sub-Field_Drive_Is.htm

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11860) sly160


sly160
csendes tag

Sziasztok. Tud róla valaki, hogy Kiskunhalason miért nincs EPG szolgáltatás? Egyik napról a másikra eltűnt. Az ügyfélszolgálat azt mondja, hogy nincs semmi hiba. A közszolgálati, és a Digisport, ill (plus) csatornákon van.

(#11861) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#11859) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ok kösz, de lényegen ez sem változtat. Van ugye az "adás"/bemenő jel/akármi ami 24/50 vagy 60 kép/félkép/akármi, ezt jelenítik meg többszörözve a mindenféle tévék. A plazmák pl haccásszor...

Én ennél többet nem is akarok róla tudni :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11862) Dog 11 válasza sly160 (#11860) üzenetére


Dog 11
tag

Az érintett programok frekvenciáinak kézi keresése esetleg segíthet.Esetleg egy teljes újrakeresése a digitális csatornáknak !

(#11863) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#11861) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pont ez különbség! Pont, hogy a két dolog lényege más!
A plazmánál alkalmazott "subfiledrive" nem többszörözi meg a képet, nem számol új képkockákat (az LCD-nél és a CRT-nél pont így próbál javítani a mozgás megjelenítésén az elektronika).
A plazmánál meg ugyanazt a képkockát jeleníti meg, csak a technológia miatt kell többször bekapcsolnia a pixeleket, mindezt megjelenítendő pixel világosságának függvényében. (Emiatt van a plazmára jellemző, és sok embert zavaró enyhe villódzás, különösen nagy felületű, világos képrészeknél) . A plazmák mindettől függetlenül továbbra is 50, 60 (néhány készülék még 24) Hz-en dolgoznak, a bemeneti anyagtól függően. Még a 600hz-es subfieldrive-val működők is. A mozgás helyes megjelenítése miatt, itt nincs szükség a képkockaszámot növelni.

Tehát két külön dologról van szó!
De hát neked egyszerűbb nem belátni, hogy hülyeséget írtál inkább azt mondod, hogy nem érdekel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11864) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#11863) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jóvannmmáá :C Ne kapd fel a vizet. ÉRRTTEEEMMMMM, sőt értettem eddig is. "Szemantikai" jellegű a vita, ami nincs is. :DD Soha nem mondtam, sőt nem is gondoltam, hogy a plazmák 600 KÜLÖNBÖZŐ képet "számolnak", de tény, hogy fizikálisan ennyiszer FRISSÍTIK a képernyőt, és ugye eddig a képfrissítési frekvenciáról beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11865) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#11864) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Huh! De nehéz veled! :O

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11866) sly160 válasza Dog 11 (#11862) üzenetére


sly160
csendes tag

Köszi, az már megtörtént, illetve a TV szoftverfrissítése is!

(#11867) anrab


anrab
addikt

sziasztok. még mindig nincs hír a 3D-s adásról?

(#11868) poli27 válasza anrab (#11867) üzenetére


poli27
veterán

Sztem már párszor le lett írva..... :W

(#11869) zhagyma válasza anrab (#11867) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Nem nagyon lesz. Rég láttalak ...

(#11870) anrab válasza zhagyma (#11869) üzenetére


anrab
addikt

heló!
olvasgatom a topicot de már nem sűrűn.
ha már így összefutottunk :) nem tudod véletlenül hogy ez mit jelent a tv-nél?
EU energiacímke szerinti teljesítmény: 114 W
a fogyasztásnak van megadva. [link]

[ Szerkesztve ]

(#11871) Bogyi007 válasza sly160 (#11866) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkor pedig nem egyedi az eset, nálam is ugyanez a probléma. Én Kelebián tapasztalom ugyanezt, de mivel ugyanaz a gerinchálózatunk van így ez nem véletlen akkor. Samsung Tv-n van a probléma neked is esetleg?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#11872) zhagyma válasza anrab (#11870) üzenetére


zhagyma
őstag

(#11873) fcc


fcc
aktív tag

Valaki említette régebben, hogy a kábel tv előfizetéshez jár(na) 1 stb ingyen?!
Üfsz felhívtam és azt mondták társasházra nem vonatkozik?

(#11874) Dog 11 válasza fcc (#11873) üzenetére


Dog 11
tag

Csak a HBO előfizetés mellé kapod az STB - t bérleti díj nélkül.

(#11875) g0dl válasza fcc (#11873) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem is ezt mondták. Tehát van ahova jár, és van ahova nem.

(#11876) sly160 válasza Bogyi007 (#11871) üzenetére


sly160
csendes tag

Hello. Igen, Samsung TV.

(#11877) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

A család nemrég beruházott egy Samsung LED tévére (U32EH5000, Full HD, 80 cm képátló, DVB-T/C) a jól megszokott katódsugárcsöves tévé lecserélésével. A HD csatornákról van egy-két kérdésem, mert elég új vagyok a témához. Vidanetesek vagyunk (DIGIre még várok :) ), a beltéri egységbe megy az antenna, onnan egy antennakábel a tévébe, illetve egy SCART csatlakozó, és az utóbbin nézzük a műsorokat.

Vidanetnél van külön HD-s csomag, persze ráfizetéssel, meg egy HD-s beltéri egységgel (szintén ráfizetéssel), amibe nem nagyon akarunk belevágni. A reggel próbáltam HD-s műsorokat keresni (a SCART-tal csatlakoztatott beltéri egységen), és az m1 HD-ben jött be, a Duna World is, viszont egy jó fél óra múlva mindkettő átváltott az SD-s csatornára. Ez mitől lehet? (Most pedig, kapcsolgatva a csatornákat, a Duna átváltott HD-re, pedig egy órája SD volt, sőt, 4:3-as formátumú. Akkor műsora válogatja a sugárzott felbontást?...szerk.: oké, vége lett a műsornak, vissza SD-be, következő műsor ismét HD-s, akkor valszeg ez lehet) :)

A másik pedig, hogy a set top boxot átállítottam 16:9-es formátumra, viszont nem az összes csatorna vált át. Oké, gondolom több csatorna még mindig 4:3-as, viszont a fenti Duna eset mellett, az RTL Klub és az m2 "váltogat" a képformátumok között. Ez is mitől lehet? :) (A tévé automatikus szélességállításra van beállítva, de többször így is marad a 4:3.)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#11878) Kwisatzh válasza .Ishi. (#11877) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Már bocsánat, de nem a Vidanet topikban kéne kérdezned? Ide viszonylag kevés vidanetes ír.... :O

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11879) .Ishi. válasza Kwisatzh (#11878) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Igaz, máris írok oda...vagyis írnék, ha oda az utolsó hozzászólás nem két éve érkezett volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#11880) Watt25 válasza .Ishi. (#11877) üzenetére


Watt25
veterán

Sok kérdés. :)
Legfontosabb: SCART-on nem megy át a HD jel. Lehet, hogy éppen HD-s műsort adott az m1, ezért HD-s logo volt kint, de attól te még nem HD-ban láttad az adást.
Egy másik kérdésre meg is adtam a választ ezzel: nem mindig HD adás megy a HD csatornákon sem. (Az m1-en például kb. 10% sem HD-s.)
Ugyanígy a formátum sem állandó, hiszen egy régi 4:3-as filmet hogyan adhatnának 16:9-ben? (Legfeljebb levágva az alját-tetejét, vagy torzítva, de szerencséer ilyen aljasságot nem szoktak csinálni általában.)
A formátumnál tipikusan még az RTL klub esetében van probléma, lévén hivatalosan nem kapja meg a 16:9-es formátumot a DIGI az RTL-től.

Őőőő.. ja Vidanet... Akkor nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11881) .Ishi. válasza Watt25 (#11880) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszi szépen, akkor minden tiszta. :)

(#11882) ronson


ronson
őstag

Egyébként ha minden csatorna logójába beletennénk, hogy HD és mondjuk +3k-ért adnánk, hogy itt minden HD, akkor szerintem az előfizetők 90%-a boldogan nézné, a HD-s logóval elátott, SD minőséget. :D

Ezért látszik milyen buták az emberek.

(#11883) Flashget válasza Watt25 (#11880) üzenetére


Flashget
félisten

(Az m1-en például kb. 10% sem HD-s.)

nem hogy nem HD de még 16:9 sem néha...
tegnapi szégyenteljes Loki meccset érdekesen adták az Albánok..hiába a 1080 meg HD meg 16:9 a tv infó sávjában a kép össze volt nyomva 16:9-ben..úgy kellett a képméretet széles nagyításra állítani, hogy nézhető legyen..

Realme GT Master Edition

(#11884) hagymasi


hagymasi
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült vennem egy új tv-t DVB-C funkcióval. Mondanom se kell hogy ég és föld most az adások minősége az analóg jelem után.
Csak egy dolog fura hogy a digi honlapja szerint a NatGeo meg a NatGeo Wild csatornákat látnom kéne HD-ben, de nekem csak SD-ben jön :(
X. kerületben lakom.

(#11885) forrest85 válasza hagymasi (#11884) üzenetére


forrest85
senior tag

Próbáld meg manuális kereséssel megkeresni, a frekvenciát add meg neki.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11886) sityupityu válasza hagymasi (#11884) üzenetére


sityupityu
veterán

Vannak ilyen furcsaságok. Ahol én lakom a honlapjuk szerint ezeknek pont nem kéne bejönniük,de én még is látom ezeket Hd-ban. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11887) Flashget válasza hagymasi (#11884) üzenetére


Flashget
félisten

nem írtad a márkát..ha samsung akkor automatikus keresés és hálózati-ra állísd. behoz mindent.

Realme GT Master Edition

(#11888) hagymasi válasza Flashget (#11887) üzenetére


hagymasi
csendes tag

Sony.
Az a baj, hogy félek már manuálisan keresni mert tegnap 2 órán keresztül töröltem ki a felesleges csatornákat, meg rendeztem sorrendbe a megmaradókat. Félnék, hogy egy manuális keresés után ezt az egészet újra kellene csinálnom :(

A mostani listámat automatikus kereséssel értem el.

[ Szerkesztve ]

(#11889) M_AND_Ms válasza Flashget (#11883) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt a meccset eleve kár volt közvetíteni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11890) hb000 válasza hagymasi (#11888) üzenetére


hb000
aktív tag

Pedig sajnos az van, hogy csak a natgeot és a natgeo wild-ot hangoltad be, a natgeo hd és natgeo wild hd csatornákat nem. Esetleg a tegnapi törölgetés áldozata lett a két csatorna.
Ha a mostani listában nincs benne ez a két csatorna, akkor mindenképpen kereséssel kell hozzáadni. Valószínűleg a kézi kereséssel jársz jobban, mert az automatikus teljesen lenullázza a mostani listádat.

(#11891) Kwisatzh válasza hagymasi (#11888) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szvsz a manuális keresés nem fogja "összedönteni" a listádat, legalábbis más típusoknál nem.

[moderálva]

(#11892) anrab válasza zhagyma (#11872) üzenetére


anrab
addikt

köszi a linket! :)

(#11893) hb000 válasza Kwisatzh (#11891) üzenetére


hb000
aktív tag

legalábbis más típusoknál nem
De. A samsungom kézi keresésnél belegányol a listába.Csak egy kicsit. Pont annyira, hogy zavaró legyen. Csak ott legalább van lehetőség lementeni, programmal belenyúlni és visszatölteni.

(#11894) leslieke válasza Flashget (#11883) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elég vicces volt a kép. Mondjuk a meccs is. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11895) Benoe77


Benoe77
őstag

Sziasztok!

Aki tudja, írja le legyen szíves, hogy milyen kábelezést csinálnak a digi bekötésekor, ha az utcában optikai kábelen megy a jel.

Annyit már sejtek, hogy az optikai kábel a házban egy un. ONT-ben végződik, innen lan kábel megy a routerhez, de mi megy a tv-hez ill. a telefonhoz, ill. honnan?

Örülnék, ha valaki az eszköz típusát is leírná.
Köszönöm!

(#11896) M_AND_Ms válasza Benoe77 (#11895) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tv-hez koaxot húznak, a nethez és telefonhoz egy utp-t, amiről leosztással leszedik a megfelelő két eret a telefonhoz. Innentől szabvány telefon-, és netkábel megy tovább

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11897) Benoe77 válasza M_AND_Ms (#11896) üzenetére


Benoe77
őstag

Köszi.

Nálunk most húzzák az optikai kábelt az utcában (budapest, xvii. kerületi családi házaknál, meg is lepődtem), és a szaki, aki csinálta azt mondta, hogy ezen az egy kábelen jön minden, és az eszköz csinál belőle koaxot meg lant meg telefont.

Persze lehet, hogy rosszul tudta, és később húznak koax kábelt is az utcán, vagy valami új technológiát fognak használni.

Mi meg felújítunk, azért kérdeztem, mert ki szeretném előre alakítani a kábelek helyét a házban.

(#11898) poli27 válasza Benoe77 (#11897) üzenetére


poli27
veterán

Egy optika megy be a routerig, vagy a számítógépig.Onnan lanon megy a net,telefonkábelen a telefon, és koaxon a tv.Ha van a közelben koax kábel, akkor ott rá lehet kötni a lakáshálózatra, és mindenhol megy a tv.

[ Szerkesztve ]

(#11899) Benoe77 válasza poli27 (#11898) üzenetére


Benoe77
őstag

Ezt a telefont lehet vajon riasztóba kötni?
A koaxon, ha jól olvastam, megy az analóg meg a dvb-c digitális jel is, tehát mindkét típusú vételt támogató tv-n lehet nézni (kivéve a kódolt adásokat.) ?

(#11900) poli27 válasza Benoe77 (#11899) üzenetére


poli27
veterán

Lehet riasztóba kötni, csak nem ajánlott, ha nincs áram nincs riasztás sem.koaxon megy mind2 jel igen és lehet nézni... Kicsit kéne csak visszaolvasni, vagy beírni a keresőbe....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.