Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) g0dl válasza nubreed (#11647) üzenetére


g0dl
addikt

"-két dobozzal kevesebb, ami áramot fogyaszt és fogja a port"

+ nem fűt.

Most ez is fontos.

(Azt nem is értem a timeshift + rögzítés miért nem központi tárra megy, az olcsóbb hatékonyabb, és jobb is. Bár szerintem az egész IPTV jelenleg egy nagyon nem hatékony technológia)

(#11652) superg


superg
senior tag

Én is vártam mint a megváltót a digit,aztán végre bekötötték,és akkor kiveszik a Comedy Centrált az általam egyik leggyakrabban nézett csatornát :(( Így egyelőre maradt a UPC

(#11653) Kwisatzh válasza Flashget (#11650) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Tehát miért nincs magyar hang az adott csatornához ha más szolgáltatónál van?"

Mer ennyi fér a 3100 HUF ba.

Már ezerszer le lett írva. Ha nem tetszik válts szolgáltatót.

Rettenetesen unalmas pár hetente/havonta ugyanaz a "vita".

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11654) Flashget válasza Kwisatzh (#11653) üzenetére


Flashget
félisten

Tehát akkor amin kiborulás volt az írásomra, hogy semmi olyat nem vezet be a digi ami neki pénzbe kerül inkább kivesz a csatornákból, teljesen felesleges volt, mert ez az igazság. Az meg mindig fáj inkább köpködkük le a felvetőjét :p
Több kérdésem nincs digi ügynökökhöz.

Már ezerszer le lett írva. Ha nem tetszik válts szolgáltatót.

ezek az olyan szánalmas válaszok amik arról tanúskodnak inkább homokba a fejekkel és akkor nincs semmi gond ;)

Rettenetesen unalmas pár hetente/havonta ugyanaz a "vita".

én azokról nem tudok és nem vettem részt benne, de ha két egymástól független emberek hőzöngenek ugyanazokért tán elkéne gondolkodni lehet benne igazság.

Realme GT Master Edition

(#11655) dh66e válasza Flashget (#11654) üzenetére


dh66e
veterán

Mit szeretnél,esetleg vonuljunk transzparensekkel a digi székháza elé vagy mindenki mondja vissza az előfizetését?
Persze ha boldoggá tesz panaszkodj itt a fórumon biztos találsz társat is.

(#11656) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Monnyon le. :U

(#11657) Multibit válasza Flashget (#11654) üzenetére


Multibit
veterán

Nem érted? A Digi egy szent tehén, tilos kritikával illetni :D Aki mégis megteszi, az megkapja a magáét itt az önjelölt védelmezőktől ;]

(#11658) digikábeles válasza Flashget (#11650) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Hogy miért nincs magyar hang egy adott csatornánál? Megmondom őszintén, nem érdekel. Főleg ha nem is nézem. Az viszont érdekelne: miért kódol a többi szolgáltató, ha a Digi nem?

(#11659) Flashget válasza digikábeles (#11658) üzenetére


Flashget
félisten

Engem sem érdekel angol nyelven..magyarul pedig érdekelne HD-ben.
azt már meg se merem újból kérdezni eurosport hd-ben mikor lesz mert ugye "mindenünk a sport" digisport szlogenje hangoztatva mindenhol..akkor mi a faszért SD-ben nézzük ha van HD is belőle? :DD

miért itt kérdezed a másik szolgáltató mit miért csinál? biztos van topicja nekik is ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11660) Flashget válasza Multibit (#11657) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom és nekem sincs otthon digis sampon, törülköző, kulcstartó...viszont bevallom digi hűtőmágnes van ;]
De hol volt korábban vita amire céloztak? (hsz kellene hogy elolvassam)

Realme GT Master Edition

(#11661) digikábeles válasza Flashget (#11659) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Akkor jó, már megijedtem, hogy te is lelkes angol nyelv hívő vagy!

(#11662) Dog 11


Dog 11
tag

A csatornalistában megjelent a Film Cafe felirat.A Samsungok 2010-es "C" sorozata ezt automatikusan nem látja.A Menü -ben ,770000 kHz.en "Kézikeresés" -t végezve törlődik a Romantica felirat és betöltődik a 11 program aktuális friss adata.Sajnos a 11 program ismételt rendezést igényel.

(#11663) Kwisatzh válasza Flashget (#11660) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Megpróbálom elmagyarázni...

Bemész a boltba van mondjuk lénarancs 200 HUF-ér, mellette szuper extra görög 400 ér, és még van hiperszuper, és egyéb is, mondjuk 600, 700, és 800 ér...

Nagyon hüjje embernek néznéd ugye te is aki azért háborog, hogy a kéccáz forintos narancs mijér nem olyan mint a négyszázas haccázas stb.....

Na kb. ezt gondolom én is most...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11664) Flashget válasza Kwisatzh (#11663) üzenetére


Flashget
félisten

Én most arra gondolok amire reagáltál az köszönő viszonyba sincs amit leírtam...

nem tudom..neked szöveg értelmezési problémáid vannak vagy egy aranyhal memoria képeségeivel bírsz aki állítólag 3mp-re tud visszaemlékezni? :)
én azt írtam korábban ha az a feltétele, hogy magyarul szóljon az adott csatorna vagy HD-s legyen az eurosport akkor emeljék meg 200Ft-al a 3100Ft-os díjat azt is kifizetik az emberek de még a 4000Ft-ot is...ha azt vesszük nincs hűség.

tehát..hol vannak azok a korábbi vita hsz-k? ezt kérdeztem..de most ha lehet ne a dinnye és őszibarackokkal gyere válasz helyett. vagy ez olyan nagy kérés? :))

Realme GT Master Edition

(#11665) Kwisatzh válasza Flashget (#11664) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Átlag havonta megy ezen a "vita" .... nem gondolod ugye, hogy most nekiállok, és megkeresem Neked... Ha érdekel keresd meg.

A DIGI -nek van egyfajta üzletpolitikája, amibe nem fér bele még a 200 ft. emelés sem. Látom ezt nem bírod felfogni.

Maradjunk a narancsos példánál, te most azon háborogsz hogy a lénarancs 200 helyett miért nem 210 forint, és akkor kicsivel nagyobb/szebb/stb lehetne....

[moderálva]

(#11666) Kwisatzh válasza Flashget (#11664) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Egyébiránt én pl pont lexarom az összes sportcsatornát, és az sem izgat, hogy a részfaxú nünüke nemi életét csak angolul kommentálják a natgeowild HD-n, viszont nekem is kéne pár csatorna amiért fizetnék kicsit többet, de felfogom, hogy kompromisszumokat kell kötni, 3100 ér ez van és ez nekem megfelel. Mindenkinek mások a preferenciái, nem 200 forint lenne összerakni egy másfajta szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11667) Flashget válasza Kwisatzh (#11666) üzenetére


Flashget
félisten

ajajj...a helyzet fokozódik, most már 300Ft kellene :p

Bő két héttel a NatGeo HD-t követően a NatGeo Wild HD is megszólalt magyarul a UPC Direct platformon...
Bár a HD csomag immár teljes értékűvé vált, de látva az ezen irányba tett erőfeszítéseket, nem lenne meglepő, ha nem állna le a folyamat, és a közeljövőben további, új HD csatorna is elérhetővé válna.

http://dtvnews.hu/hirek/natgeo-wild-hd-magyarul-a-upc-direct-tol

Realme GT Master Edition

(#11668) dh66e válasza Flashget (#11667) üzenetére


dh66e
veterán

Most írtad le a megoldást,nem értem miért nem váltasz,jah ott meg nincs digisport semmilyen formában?????
Az emberek a digit mindig is az olcsóságáért választották és igen mindenkinek vannak egyéni kívánságlistái,de most komolyan neked kell az ESHD nekem is tettszene ha lenne meg natgeo hd-n magyar nyelv,de ilyen alapon Filmmúzeum,Comedy Central, zenecsatornákat meg spektrum home-t( meg tököm tudja mit még) igényelne mindenki ez kivitelezhetetlen a jelenlegi formában különben a digit úgy hívnák hogy: upc és olyan áron is lenne. :O
Valami értelmezési problémád van ezzel kapcsolatban? Lovagolsz a kétszáz meg háromszáz forintokon,de a lényeget nem akarod felfogni

[ Szerkesztve ]

(#11669) exact6


exact6
tag

Sziasztok! Most kötötték be hozzánk a Digifont, és arra lennék kíváncsi, hogy meg lehet-e oldani valahogy, hogy 2 telefonkészüléken legyen vonal (meg persze jöjjön az internet is). Mert a szerelőktől mikor kérdeztem, akkor azt mondták hogy csak az egyiken lesz vonal, a másikhoz meg külön ki kell építeni. Na most megnéztem a kábeleket és azt látom, hogy jön be az internet zsinórja a lépcsőházból, az belemegy egy kis elosztóba (UTP T elosztó van a papírra írva, meg valami RJ45, RJ45TG, RJ11) és onnan az egyik zsinór megy a telefonba, a másik meg a gépbe. Én arra gondoltam, hogy nem-e lehet kapni ilyen kis elosztót 3-asban (1 net, 2 telefon), mert akkor csak ki kellene azt cserélni és kész is. Vagy ennél bonyolultabb a helyzet?

(#11670) Morris válasza dh66e (#11668) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem én értem a problémáját! :U
Azért én is megkérdezném, ha a NatGeoWildHD elérhető már magyarul is (máshol), akkor mekkora árat kell fizetni azért, hogy a diginél is megjelenjen az a retkes magyar szinkron???
Nem hinném, hogy ehhez minden előfizetőnél 100 vagy x ft-al emelni kéne a havidíjat :F
Pedig színvonalban sokat jelentene... :U

(#11671) poli27 válasza Flashget (#11667) üzenetére


poli27
veterán

Nekem UPC Direct van képzeld, 4db beltérivel 2 dvr belőle, HD és HBO csomaggal 11000huf havonta nem 3100... Nem értelek komolyan, miért nem lehet megérteni hogy itt a különbség, te ne nyilatkozzál mások nevébe, hogy még 1000ft is kifizetnének, mikor a 20ft zsömlét se tudják lassan megvenni az emberek.... Képzeld nálunk ha lenne Digi akkor is megtartanám a UPC-t mert a Digis csatornakiosztás nem tetszik.... Ajánlom neked is ezt a verziót !!!

(#11672) Dog 11 válasza exact6 (#11669) üzenetére


Dog 11
tag

Ahol az elosztóból a telefon felé indul a kábel ,oda kell beszerezni és bedugni egy kettes elosztót ,melynek két egyforma telefonos kimenete van .Nyilván a másik telefonhoz menő kábelt is be kell szerezni.Lényeg, hogy lehetőleg azonos típusú legyen a két telefon,mert egyébként nem biztos, hogy azonos lesz a hangereje a két készüléknek.Próbálni lehet különbözőket is.Az alkatrészek, telefont árusító üzletekben beszerezhetők.

[ Szerkesztve ]

(#11673) poli27 válasza exact6 (#11669) üzenetére


poli27
veterán

A telefonhoz ami megy kábel, veszel hozzá ilyet : [link] [link]

És el van kétfelé osztva, már csak egy kábelt kell a másik telefonhoz vinni....

[ Szerkesztve ]

(#11674) Flashget válasza dh66e (#11668) üzenetére


Flashget
félisten

spektrum home kivételével a többi a digikábeltv részét képezte ami csatornákat írsz csak kivették, usereket meg leszarták, hogy érdekli őket vagy sem ...csak ugye "egyedüli szolgáltatóként csak mi nem emeltünk árat" hangoztatták inkább fb-n ;)

Realme GT Master Edition

(#11675) Flashget válasza exact6 (#11669) üzenetére


Flashget
félisten

nekem a fax van és arra 2db készüléket lehet kötni és így megoldható lakáson belül 2 készülék.

Realme GT Master Edition

(#11676) Flashget válasza Morris (#11670) üzenetére


Flashget
félisten

erről van szó!
végre valaki nem csak olvas de értelmezni is tud. :)
így van! nem kell újabb csatornát bekötni vagy kivenni egy másikat hogy helye legyen, mindössze a meglévőhez társítani a bolgár,orosz stb. nyelvek mellé a magyart.
De ha ehhez köze van a chello magyar főnökének akkor boritékolható, hogy nem lesz sosem magyar nyelvű ezek a csatornák...ezért nincs Filmmúzeum se.

Realme GT Master Edition

(#11677) exact6 válasza Dog 11 (#11672) üzenetére


exact6
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Még a héten el is intézem akkor. :)

(#11678) Flashget válasza poli27 (#11671) üzenetére


Flashget
félisten

Te sem tudsz olvasni mi? Itt nincs UPC nincs is szülség rájuk..de ha már annyira hasonlítgatok akkor én is megteszem.
Digi lábán van egy cipő ami nem ütött kopott teljesen jó. Csak a fűző nincs bekötve rajta és azért mert a digi lusta lehajolni bekötni. ;)

Lakótelepről beszélünk..Sparban pénztárnál hektó liter számra veszik a sört piát mindent..ha arra telik akkor ekkora emelésre is
.200Ft-ot írtam jelképesen írhattam volna 600-at tök mindegy..akinek nem telik 20Ft-os zsömlére mert van ilyen is elfogadom, de az 3100Ft-os tv-re meg digilanra fizet elő? hagyjuk már a hülyeséget beszéljünk komolyan ;)

Realme GT Master Edition

(#11679) dh66e válasza Flashget (#11674) üzenetére


dh66e
veterán

Ez így parttalan vita,vagy csak simán elbeszélünk egymás mellett aminek nincs értelme.
Senkit nem fogok győzködni arról amiről beszéltem az elmúlt pár hsz-ban.
Valótlant ebből a szempontból nem állított szerintem a digi ezeknek a csatornáknak az árát nem kis mértékben megemelték így ebben a szegmensben a diginek nem érte meg.Ellenben valamilyen szinten pótolta a csatornákat ill.elérhetővé tette a HD csatornákat is, a digitális csatornák még így is bővültek (most ne a közszolgálatiakra gondolj).
Elfogadom ha valakinek ez nem tettszik,de azokat is meg kell érteni akik nem akarnak egy fityinggel sem többet fizetni.
Jómagam teljesen elégedett vagyok a digivel? Nem,de a földön maradok mert nincs más elérhető alternatíva ebben az árfekvésben és a szolgáltatás szabad vételével is tudok azonosulni,(no box)
Szóval aki olyan csomagokra vágyik mint az upc vagy,t az ne a digit válassza,mert itt nem lesz szerintem belátható időn belül ilyen.
Részemről a téma lezárva.

(#11680) M_AND_Ms válasza MunezXBK (#11633) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Digi román, de alapítója és tulajdonosa magyar ember, Teszári Zoltán.
http://www.deluxe.hu/cikk/20070802/fagylaltarusbol_lett_milliardos

Akkor már inkább fizetek egy magyarnak, mint az amerikai és holland tulajoknak (Upc), vagy a Bonnban üldögélő milliárdosoknak (T-home)

De az biztos nem a román-magyar ellentét miatt nincs magyar nyelv a Natgeo hd csatornáin.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11681) Kwisatzh válasza dh66e (#11679) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ámen..

Remélem az e havi, "de mijér nincs ez vagy az" vitát ezzel letudtuk..

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11682) poli27 válasza Kwisatzh (#11681) üzenetére


poli27
veterán

De miért nincs HBO HD? :D :))

(#11683) zichie válasza Flashget (#11667) üzenetére


zichie
senior tag

A NatGeo Wild HD már egy ideje nem a lengyel reklámokkal megy, mert a Digi a jelet az Eutelsat 9A-ról veszi, ahonnan megy a kábelszolgáltatóknak az elosztás. Itt ugyan azok a hangvivők vannak, mint Digikábelen azzal a különbséggel, hogy van magyar is. Úgy tűnik, hogy a Digi annyit csinál, hogy innen teszi be a csatornát a dvb-c hálózatába úgy, hogy a magyar hangvivőt kiszedi az adatfolyamból.

Úgy tudom, hogy a Nat Geo (és sok más műsorszolgáltató) csatornái esetében sokkal magasabb díjat kell fizetnie a szolgáltatónak, ha az adott ország anyanyelvén akarja továbbítani. Ez alatt arra gondolok, hogy itt a bulgár, orosz, angol, holland... nyelven sokkal olcsóbb sugározni, mint magyarul, de pl. Bulgáriában semmivel nem dobja meg az árat a magyar hangvivő, mert ott a bolgár a drága, de ugyan ez igaz pl. Hollandiában és a többi érintett országban is.

Valószínűleg ezért nincs magyar hang és román sem. Erre jó példa a Travel Channel HD magyar nyelvű változata, amit úgy tudom, hogy egyik nagy magyar szolgáltató (UPC, Hello HD, T-Home... stb.) sem ad, csak a Skylink, ami cseh és szlovák területre szolgáltat. Ott nem "prémium szolgáltatás" a magyar nyelv, mivel cseh és szlovák nyelvterület.

[ Szerkesztve ]

(#11684) zichie


zichie
senior tag

Lehetne két "NatGeo HD teszt" és "NatGeoWild HD teszt" elnevezésű csatorna, ahol lehetne magyar hangvivő. Ha van RTL Klub teszt, akkor ezek miért ne lehetnének "teszt" verzióban. :DD

(#11685) Flashget válasza zichie (#11683) üzenetére


Flashget
félisten

:R
mikor szlovák nyelven ment angol helyett az volt ám csavar a dologban...bármikor máskor kapcsoltam oda angolul ment.

lapos tévéknek jól jött az a RTK Klub teszt..

Realme GT Master Edition

(#11686) M_AND_Ms válasza Flashget (#11685) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Jól jött.
No persze, szarabb minőséggel. Ugyanazt, amit a digi megcsinál, azt a tv is meg tudja (kizoomolja) csak okosabban (pl.: amikor az Rtl mégis 4:3-as műsort ad, akkor a diginél azt is széthúzzák 16:9-be)
Szóval, az Rtl teszt egy nagy semmire jó, de arra nagyon.

(ez olyan, mintha szeretkezés helyett egymás mellett ülve sikongatnátok egyet, kettőt a pároddal. Végül is úgy hangzik, mintha...)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11687) jkruz válasza poli27 (#11682) üzenetére


jkruz
csendes tag

Ez már tényleg ördögtől való, hogy vannak „kedves ügyfelek”, akik a 3D televíziózás korában merészelnek magyar nyelvű HD adásokról ábrándozni :((

[ Szerkesztve ]

UE40D6500VS, TP-Link TL-WDR3600, Xiaomi Redmi Pro 3/64GB

(#11688) Flashget válasza M_AND_Ms (#11686) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudom Te milyen tévén nézed és helyileg hol..de ha a sima RTL-re kapcsolok a kép össze van nyomva nekem kell minden egyes csatornára kapcsolásnál a képet állítani. viszont az meg rossz a többinél.
Rtl klub teszt ezt a kérdést oldotta meg, ráadásul a kép mínősége semmivel sem rosszabb nálam.

ez olyan mintha kivettem volna egy dobozos sört az +5 fokos hűtőből, meg egy másik hűtőből is egy dobozzal ami szintén 5 fokos..

ebben topicban kötelező hasonlatokkal példálózni? :DDD

Realme GT Master Edition

(#11689) M_AND_Ms válasza Flashget (#11688) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért van nálad összenyomva, mert úgy van a tv-d beállítva.
Nálam úgy van, hogy szélesvásznú jel érkezésekor szélesvásznúra vált, amúgy meg arányosan nagyítva úgy, hogy széltibe kitöltse a képernyőt, de semmiképp se torzítva. Ebből adódik, hogy a 4:3 keretbe érkező eredeti Rtl klub képet nagyítja, hogy a 16:9-es képernyőt kitöltse. Ezáltal a 4:3 kép alsó és felső széle kilóg. Ha az Rtl klub 16:9-es műsort ad, akkor oda pont a fekete sávok esnek, ha 4:3-ast, akkor meg a többnyire érdektelen képtartalom és a sok hülye logó.
Ugyanez a működés az Rtl tesztnél azért szar, mert ők a 4:3-as műsort is széthúzzák 16:9-re és küldik vele a 16:9-es kapcsolójelet. Emiatt a tv is hagyja azt 16:9-en (és széthúzva torzan).
Nálad valszeg az van, hogy 4:3 adásnál (amilyen a diginél a sima Rtl) torzítsa bele a képet a 16:9-es képernyőbe. Ezáltal bár sohasem lóg kis semmi, de torz a kép. 16:9-be érkezőnél természetes nálad sincs gond.

És látod már itt is a lényeg: mindenki a tv-jével beállíthatja, hogy miképp akarja látni, miképp akarja konvertálni a nem 16:9-es képet a 16:9-es képernyőjén. Míg a digi az Rtl tesztnél ezt saját maga teszi meg egyféleképpen, saját maga pakolja át a 4:3-at 16:9-be.

De mivel, meghagyta az eredeti Rtl adást, ezért nálam ez csak annyi, hogy konstatáltam az Rtl teszt csak egy szánalmas gányolás, nem több. (Különösen azt is figyelembe véve, hogy a nevezett adó nézési ideje nálam rohamosan konvergál a nullához)

A dobozos sör hasonlat annyiban jó, hogy 5 fokos a sör, ami igencsak kellemes ebben a melegben ;)

Ja, a tv-m Pana G20 és helyileg a nappaliban van (ha ez számít)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11690) Flashget válasza M_AND_Ms (#11689) üzenetére


Flashget
félisten

direkt néztem a sima rtl képarány "autom. széles"-re volt állítva és nézhetetlen..nekem kellett "Nagyításra" állítani és torz mentesen töltötte ki a képet. De így az összes többit rontja el.
Viszont a Rtl klub teszt rendbe van.

mivel akkor vetem ki a hűtőből ez jutott eszembe :DDD
annyiban számít, hogy teljesen más márka és technológia :)
samsung LED D6500 van nekem.

Realme GT Master Edition

(#11691) John_2nd


John_2nd
csendes tag

Tudna valaki ajánlani egy kapható PC TV tunert, amelyik garantáltan venni tudja a DIGI kábeles digitális adását? A Technisat CableStar Combo HD CI nekem nem működik.

(#11692) Watt25 válasza John_2nd (#11691) üzenetére


Watt25
veterán

Most már utánanéztem ennek... A leírás alapján nem lehetne vele gond. Pontosan mit értesz az alatt, hogy nem működik?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11693) M_AND_Ms válasza Flashget (#11690) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, a Samsungok működése (szerintem) ilyen szempontból nem jó. Amikor 16:9-es kapcsolójel érkezik, akkor tessék 16:9-be kirakni a képet, amikor meg nem, akkor meg a user által beállított módon. Ezzel érhető el, hogy amikor egy 4:3-as adónál beállítod, hogy Zoom, akkor attól még a 16:9-es adók megmaradjanak annak

Van a családban Samsung és többek között pont ez nem tetszik bennük.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11694) Morris válasza M_AND_Ms (#11689) üzenetére


Morris
veterán

eh a burzsuj magyar G20-as plazmával ;] :D

(#11695) Flashget válasza John_2nd (#11691) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#11696) superg válasza Flashget (#11695) üzenetére


superg
senior tag

Ne csináljátok már az említett Technisat CableStar Combo HD CI -nak nem kellene működnie?
A digi egyik tunerral müködik másikkal nem?
Csak érdeklődöm.

(#11697) g0dl válasza John_2nd (#11691) üzenetére


g0dl
addikt

Én most Anysee tunerrel nézem. Külső, usb-s.
Azért ezt választottam, mert ez megy linuxszal is.

(#11698) M_AND_Ms válasza Morris (#11694) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miközben occsó digire fizetek elő...

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11699) hb000 válasza John_2nd (#11691) üzenetére


hb000
aktív tag

Én is anysee e30c-vel nézem, ugyanazon okokból (linux). Az biztosan megy.
De a "nem működik"-et ki kéne fejtened, mert így senki nem fog tudni segíteni.
Technisatból egy cablestar hd2-t láttam, az működött. Furcsa lenne, ha az általad leírt típus nem lenne alkalmas a digi-féle dvb-c-re.

[ Szerkesztve ]

(#11700) andrasko válasza Alfonz64 (#5304) üzenetére


andrasko
senior tag

Vettem egy Selteka CIC-402HD DVB-C box-ot.
A box-ot kifejezetten csak a HD TV műsorok, azonos minőségben történő rögzítésére szerettem volna használni.

Az alábbi problémáim adódtak vele:
1) Nem ismeri fel a külső adattárolóimat:
a) Samsung SATA2 HDD 1.5TB (NTFS) /külső tápos, 3,5"/
b) Corsair Voyager flash disk 8Gb (FAT32)
2) Az Elektronikus műsorújság (EPG):
6-8 TV-adás kivételével nem jelenik meg az EPG.
(A TV-n ugyanez több, mint 60 csatorna esetében elérhető)
3) Az időbeállítást rapszódikus jelleggel elfelejti, alapba áll vissza.
Folyton újra és újra kell a régiót be kell állítani, amit nehézkesen, csak sokszori jóváhagyásra rögzít.
4) 1 esetben az időzített felvétel nem kapcsolt be.
(Régióbeállítás (idő beállítás) előtte és utána is rendben volt. Időzítő beállítás jól megadva.)
5) 1 esetben az azonnali felvétel közben a készülék lefagyott.
(a felvétel 7. percében)
HDD Tárhely szinte üres volt. Tehát nem csak a felvétel állt meg, hanem a készüléken megállt a kép, s semmilyen gombra nem reagált.
6) A készülék antenna kimeneti jele nagyon gyenge.
A TV DVB-C tuner képe így állandóan szakadozott, szétesett.
A koax közvetlen TV-re kötve a jel: 100/100.

Én így jártam... Lehet, hogy ezek egyedi hibák, de a tervezett célra használni sajnos nem tudtam. :(

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.