Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70001) lorcsi válasza Xantor (#69997) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem a keszolnál is van kori, a nagyerdőn..aquaticumnál

(#70002) bob011


bob011
tag

Fuvart keresek egy ~18kg-os pc-nek.
Miskolcról kellene Debrecenbe hozni, természetesen nem ingyen. Részletek privátban!

(#70003) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jó mondjuk annyit halkan megjegyeznék, hogy az a tej amit zacskóban, papírdobozban lehet kapni, annak nem sok köze van az igazi tejhez.

when the sun shines, we'll shine together

(#70004) pohár válasza Csöves (#70000) üzenetére


pohár
félisten

meglehet, hogy objektívabb hírforrás után kéne nézned ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#70005) hucsikoi válasza mexicanraven (#70003) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Egész véletlenül azt nem akarod halkan megsúgni, hogy tej helyett mit töltöttünk a zacskóba, vagy a dobozba? Jártál már egyáltalán tejüzemben?

(#70006) GIJoe válasza #65675776 (#69986) üzenetére


GIJoe
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#70007) mexicanraven válasza hucsikoi (#70005) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Miért, a 0,2-1,8-as meg hasonszőrű fosoknak mi köze van a normál tehéntejhez?
Személyesen nem, de van a családban aki ott dolgozott elég sok évig.

when the sun shines, we'll shine together

(#70008) MY2K válasza Csöves (#70000) üzenetére


MY2K
aktív tag

ürítsd a gyorsítótárat.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#70009) hucsikoi válasza mexicanraven (#70007) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A csökkentett zsírtartalmú tej is tej. Minden megvan benne, ami a "normál tehéntejben", csak alacsonyabb a zsírtartalma. A beérkezett "nyers tejet" a laborvizsgálatok után pasztőrözik, fölözik, majd "teljes" tejjel beállítják a kívánt zsírszázalékot, esetenként homogénezik, majd csomagolják.

(#70010) mitulabattyi válasza hucsikoi (#70009) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Lehet a "reggeli friss ital", és hasonló finomságokra gondolt. ;]

(#70011) hucsikoi válasza mitulabattyi (#70010) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Elképzelhető, de az nem tejtermék. A fantasztikus reggeli ital, ha jól emlékszem permeátumból készül. A krémföl, frissföl nevezetű tejföl utánzatok pedig növényi zsírból.

(#70012) Xantor válasza lorcsi (#70001) üzenetére


Xantor
tag

Valaki be tudná biztosítani, hogy valóban lehet-e kapni görkorikat a Keszol Bt.-nél? Sajnos e-mail elérhetőséget nem találtam hozzájuk.

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#70013) lorcsi válasza Xantor (#70012) üzenetére


lorcsi
veterán

[link]
meg van ott telefon is

(#70014) #35104512 válasza bobace (#69982) üzenetére


#35104512
törölt tag

ha nem késő akkor estére megszerzem a telefonszámát. a szerelő hozta magával a szép sárga csövet is, illetve lebélyegezte a garanciajegyet. mm -ban vettük egyébként a tűzhelyet és ott ajánlották.

(#70015) Salex1 válasza tsyl (#69989) üzenetére


Salex1
senior tag

Keresztszennyezés miatt nem lehet zseb. Valami bele esik az egyik gép mellett, és utána belekerül más termékbe és allergiát okozhat. Gyógyszeriparban még keményebb/veszélyesebb.

(#70016) Csöves válasza MY2K (#70008) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem segített.
:(

Aquila non captat muscas.

(#70017) bobace válasza #35104512 (#70014) üzenetére


bobace
őstag

már mindegy, belementem a játékba: 'hogyan veszítsünk el sok pénzt szinte azonnal' :DDD

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#70018) izee válasza #65675776 (#69986) üzenetére


izee
senior tag

kettő

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#70019) izee válasza #65675776 (#69986) üzenetére


izee
senior tag

A lényeg az, hogy igyekeznek/-tek hülyebiztos "rendszert" elrendelni, ami több helyen jól jön/jött.

Azon a munkahelyen, ahol törődéssel, odafigyeléssel igyekeznek pl. tejterméküket előállítani, kevesebb lesz a baki és ahol kevesebb a baki, akár ilyen "nagy" rizikó mellett is dolgozhatnak, ami EU előtt még elfogadott volt. Csak gondolom, már akkor is a hajsza meg a cégérdekek pont a legfontosabbal mentek szembe, a szavatolt minőséggel... mert a fogyasztó olyan, mint a tanár: minden amit megvesz, átment a vizsgáján (sokszor 2-essel, 1.5-ről felfelé kerekítve) Minden ami számottevő fogyasztónál(tanárnál) átment a vizsgán, azt tovább is lehet reklámozni így: Látjátok, a fogyasztó (I)kiváló(/I)ra értékeli, hisz sokat mosolyog a reklámban! (színészként megteheti) Pedig nem, általában csak ra, közepesre vagy éppen elégségesre..

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#70020) devil-k válasza mitulabattyi (#70010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azokat kellene betiltani. :((

- mozi bolondéria -

(#70021) pohár válasza devil-k (#70020) üzenetére


pohár
félisten

minek? a kutya nem mondja, hogy vedd meg...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#70022) devil-k válasza pohár (#70021) üzenetére


devil-k
nagyúr

No fene, visszább az agyarakat...

Egyébként azért mert egy hatalmas átverés és félrevezetés... Hidd el, hogy sok ember nem tudja, hogy mit is vásárol pontosan. S ezért nem őket hibáztatom elsősorban, hanem a trükköző marketing és gyártógépezetet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#70023) pohár válasza devil-k (#70022) üzenetére


pohár
félisten

akkor lenne félrevezetés, ha tej, tejföl lenne ráírva, nem pedig azok amik, így ez semennyire se félrevezető, nekem még egyszer sem sikerült zacskós tej helyett reggeli italt vennem véletlen :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#70024) devil-k válasza pohár (#70023) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt nem írhatják rá azért. :P
Az egy dolog, hogy Te és én tudatos vásárlók vagyunk, de nem csak kettőnkről szól a világ.

- mozi bolondéria -

(#70025) fenergie84


fenergie84
addikt

Valakinek eladó 128-256gb-os SSD-je?
Minden ajánlatot meghallgatok :R

(#70026) pohár válasza devil-k (#70024) üzenetére


pohár
félisten

nem hiszem, hogy ez tudatos vásárlás lenne ez, mert én tejért és tejfölért megyek a boltba, nem frissfölért és reggeli italért :D

amúgy meg nem is nagyon fogynak ezek szerintem, hadd vegye, aki akarja

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#70027) Nazara válasza pohár (#70026) üzenetére


Nazara
őstag

LoL, ilyen, hogy frissföl létezik? :Y

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#70028) devil-k válasza pohár (#70026) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én azért olykor zsemle helyett zsömlét veszek és ugyanolyan az íze. ;] Vagy tejföl helyett tejfelt. ;]

- mozi bolondéria -

(#70029) pohár válasza devil-k (#70028) üzenetére


pohár
félisten

jó bátor vagy ecsém :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#70030) Mikulásbá válasza pohár (#70026) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a szomorú,hogy egyáltalán gyártanak ilyen szemeteket.

[ Szerkesztve ]

(#70031) Fricu válasza Mikulásbá (#70030) üzenetére


Fricu
tag

Kölyökkoromban, ha a zacskós tejet (2,8%-os volt talán) másnap nyitottad ki, vagy fél deci tejszínt vakarhattál le a fóliáról, miután kiöntötted belőle a tejet...
A múltkor 1%-os UHT-s tejet tettem fel egy kis fazékban forrni, és elfelejtkeztem róla.
Vagy fél óra múlva rohantam oda, lelki szemeim előtt már lángolt a konyha.
Forrt, rotyogott, mint a víz. Elfőtt már a fele, de nem futott ki!!
Tisztelt tejesember: ez nem tej, csak valami fehér lé. Lehet, hogy a zsír %-ot beállítják, de előtte gondosan kiherélik az egyebeket (amitől tej lesz-lehetne).
A mai gyerekek persze ezen szocializálódnak, a piacon vett kimérős termelői tejet felforralva nem issza meg a fiam, mert furcsa íze van...
A lányomnak a citrom frissen facsart leve nem jó tea ízesítéshez: mellékíze van (plusz trutyis) !
Ez van :W

Fricu

(#70032) Fricu válasza Mikulásbá (#70030) üzenetére


Fricu
tag

Bocs, elgépeltem: Tejesember

Ja és DeJó (diópótlék..), sőt valami növényi sz@rból készült sajtpótlék is van.
Hurrá..

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#70033) devil-k válasza Fricu (#70031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az UHT a tejek "legvégén" kullog valahol. Ami már 6-9 hónapig eltartható és "tejtermék" (?) az már régen rossz.

- mozi bolondéria -

(#70034) Fricu válasza devil-k (#70033) üzenetére


Fricu
tag

Hát én úgy tudom (nem vagyok szakmabéli), hogy a tej az ugyan az, csak a hőkezelése más, mint a hamarabb romlónak.

A tej amúgy megalszik, lehűtve imádtam (joghurt), a mai ehetetlen lesz, gyakorlatilag megromlik.

Fricu

(#70035) erik365


erik365
aktív tag

Most lehet itt regéket írni, meg novellákat, attól szar lesz a 1.5%-os tej, és hiába hívjuk tejnek attól függetlenül nem viselkedik tejként ezért szar!!

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#70036) copass válasza Fricu (#70031) üzenetére


copass
veterán

uht? azt még veszi bárki is?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70037) #33253120 válasza copass (#70036) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szoktam hallani a kollégáktól, hogy vesznek 2 zsugor UHT-s tejet, mert az jó tartós, szögletes könnyű pakolni, stb...
Én kb azóta nem veszek "bolti" tejet mióta nem lehet belőle aludt tejet csinálni. Mennyi lehet ez? 10-15 év?
A klasszikus házi tejet nem iszom meg. De vannak tehenészetek ahol aránylag normális fehér löttyöt árulnak ha egy évben kétszer tejihatnékom van akkor nézek valami pénzes gépet, vagy megyek a Malompark II-be...

De érdekes módon ezeket a sajtnak csúfolt gyorsítóval rohasztott tejeket, meg a natúr joghurtot szeretem. De a tejet.... Valahogy nem ugrom érte ha látom valahol.

(#70038) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kitűnő állapotú, nagyon keveset használt 16'-os gyerekbicaj eladó.
Irány ár: 6000 Ft.

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#70039) devil-k válasza Fricu (#70034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak az élvezeti értéke változik. :D Szagolj meg egy UHT-t és egy ESL tejet. ;)

- mozi bolondéria -

(#70040) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Alairasomat olvasni er. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#70041) fenergie84


fenergie84
addikt

A gyerek a notin nyomkodott valamit, és most nem ad képet (FSC Amilo PI2540).
Itt egy kép, két lakat van rajta, gondolom ezek jeleznék, h le van zárva a gép:

[/Lő]

Ötlet? :R

(#70042) mong08 válasza fenergie84 (#70041) üzenetére


mong08
tag

Ez a numlock és capslock jele ennek semmi köze ahhoz, hogy nincs kép.
De ha van a bal alsó sarokban egy Fn felíratú billentyű, és felül valószínűleg az F billentyűk valamelyikén egy olyan ami monitort szimbolizál akkor azt kellene megnyomnod a lenyomott Fn billentyűvel együtt... :K :K

Vagy simán csak kapcsold ki és be a bekapcsoló gomb megnyomásával... ;)

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#70043) mezis válasza fenergie84 (#70041) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez nem segít ?

mezis

(#70044) Bjørgersson válasza fenergie84 (#70041) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Win gomb + P?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#70045) mghltm válasza fenergie84 (#70041) üzenetére


mghltm
addikt

fn + f7 / f9 / f10 valamelyiket probald meg

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#70046) zolikaDB válasza devil-k (#70039) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi is az ESL?

(#70047) mong08 válasza zolikaDB (#70046) üzenetére


mong08
tag

Az ún. ESL (Extend Shelf Life) hőkezelés tulajdonképpen az UHT technika és a pasztőrözés között áll. Lényege, hogy a tejet csak pár pillanatig tartják 100-135°C közötti hőmérsékleten, majd gyorsan lehűtik. Eredményeképpen nincs kellemetlen mellékíz, viszont meghosszabbodik az eltarthatósági ideje, 6°C alatt tárolva 14-21 napig is eltartható.

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#70048) mezis válasza Fricu (#70031) üzenetére


mezis
nagyúr

"a piacon vett kimérős termelői tejet felforralva nem issza meg a fiam, mert furcsa íze van..."

Én meg pont fordítva vagyok vele. Amióta városban is hozzá lehet jutni feldolgozó ipartól mentes tejhez, nekem a zacskós, dobozos tejnek van "furcsa íze".

mezis

(#70049) schulc99


schulc99
tag

14 db. ÚJ pohárkészlet eladó egyben, de ha igény van rá akkor külön-külön is.

-minden db. ÚJ
-minden készlet 6 db-os

PH-soknak kedvezményes ár!

Akit esetleg érdekelne az keressen privátban.

illetve a keresztlányom eladná a plüsseit és pár játék figurát

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#70050) gps76 válasza #33253120 (#70037) üzenetére


gps76
őstag

A múlt héten hallottam a rádióban,hogy tesztelték a különféle technológiával kezelt tejeket,és ellentétben a a tévhittel semmivel se rosszabb még az UHT tej se a tehenészetnél vett kezelt tejtől,csak más az íze,meg nincs annyi zsír benne,de ásványi anyag,meg vitamin úgyanúgy megmarad.

fenergie84:Ez a sorozat hajlamos a bga betegségre,lehet szó szerint nyomkodta a gyerek és megadta magát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.