Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40151) Mercutio_ válasza föccer (#40147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszi -Köszi :R :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40152) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Emberi oldalról (10. éve élek esküvőfotózásból) első kézből rálátásom van a házasság "intézményére": az általunk fotózott párok zöme (60%-uk) a 30-40 közötti korosztályba esik, 30%-uk 30 alatti életkorú és 10%-uk 40 év feletti. A 30-40 közötti párok sokszor évek óta együtt élnek, nagy részüknél már van gyermek, több esetben már nem is egy. Volt, amikor az esküvő napjának reggelén hívták fel a kórházból az örömhírrel a menyasszonyt, hogy biztosan terhes a 2. babával (nehezen jött össze nekik). :) Ők jellemzően a gyerekek miatt házasodnak, hogy hivatalossá tegyék a jogviszonyukat. A (z egyelőre még) gyermektelen párok pedig szerelemből, mert ettől érzik teljesnek a kapcsolatot. A szülők / család részéről történő nyomásgyakorlás ma már nem jellemző: a modern gondolkodású párok már önállóan döntik el, hogy mit, mikor és hogyan szeretnének (sokat beszélgetünk a fotóalanyainkkal, hogy az esküvő napjára már kellően jól ismerjük őket - ebből adódóan a családi viszonyaikat is látjuk: több olyan témát érintünk, ami egy 1-2 órás sima beszélgetésben fel sem merülne). A 20-30 közötti korosztályban a 25+ évesek voltak a legtöbben: ők is egyre tudatosabban és célzottabban döntenek, nem hamarkodják el (egyre többször találkozunk pl. középiskola óta együtt lévő huszonéves párokkal, de az átlag együtt töltött idő is 2-3 év: ennyi együtt élés után merik kijelenteni, hogy házasodni szeretnének.). A tapasztalat mindig az, hogy a szex nem minden (bár valóban sok mindent elnézünk a másiknak, ha jó az ágyban :D), de elsődlegesen legjobb barátok kell legyenek a hosszú távon működő kapcsolathoz. Nagyon fontos, hogy értsék egymás vicceit: adott esetben komoly veszekedésektől ment meg egy jól ülő poén. Valószínűleg ez is (hogy jellemzően felelősen gondolkodó és stabil kapcsolatban élő párjaink vannak) közrejátszhat abban, hogy egyetlen válásról tudok csak az általunk fotózottak közül, de ott előre borítékolható volt az illető hölgy személyisége és az együtt töltött idő hiánya miatt (1 éve se ismerték egymást, a lány pedig annyira "önálló" és "magabiztos" volt a döntéseiben, hogy csak akkor tetszett neki bármi, ha előtte több ismerőse is tetszését fejezte ki róla... :N). 2 évvel később újra "bejelentkezett", de akkor már egy másik "versenyzővel" (nem vállaltuk el)... :N

A másik meghatározó tényező a házasodni / nem házasodni kérdésben az esküvők ára. Egy átlag esküvő a 2015-ös szezonban 70 főre 1.3 - 1.8M Ft, ahogy a menyasszonyoktól hallom (persze vannak kiugróan alacsony és magas értékek is - előszezonban így február környékén 1-1.1M körül ki lehet hozni, van aki jórészt D.I.Y. alapon 600.000 Ft-ból gazdálkodja ki - igaz budapesti helyszínen, de itt minden drágább -, meg olyan is, akinek csak a ruhája kerül annyiba, mint másnak a teljes esküvői költségvetése). Nagyban meghatározó tényező a násznép létszáma és az ellátásuk: átlagosan 6-15.000 Ft fejenként igényektől függően. A párok többsége szerencsére önmaga finanszírozza az esküvőjét (sem a párnak, sem a szolgáltatóknak nem kellemes, amikor egymásnak ellentmondó információkat kapnak a pártól és a szüleiktől, mert azok feljogosítva érzik magukat, hogy ha már ők fizetnek, akkor egyúttal a saját meg nem valósult esküvői álmaikat kiélve mindenbe bele akarjanak okoskodni. :N), így sokszor a saját döntésük, hogy inkább 1-2 évvel későbbre halasztják amikor már az anyagiak is rendelkezésre állnak és így valóban olyan lehet amilyennek megálmodták. Addigra az is kiderül, hogy a kapcsolatuk is elég tartós-e hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40153) Melack válasza *Ropi* (#40152) üzenetére


Melack
veterán

Az esküvői fotózást mondjuk sajnálom, hogy kihagytuk. Az még szép gesztus lett volna. Kicsit más: babafotózást vállaltok?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40154) Mercutio_ válasza *Ropi* (#40152) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akik válnak azok fotóst is olyat hívnak aki megoldja okosba, vagy egyben vőfély :D így velük ti nem is találkoztok :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40155) macilaci78 válasza Mercutio_ (#40154) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A profi fotós a jó házasság titka. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#40156) *Ropi* válasza Melack (#40153) üzenetére


*Ropi*
félisten

Utólag sem késő egy érzelemgazdag kreatív sorozatot csinálni. ;)

Persze: PÜ-ben megbeszéljük, ha konkrét elképzelésetek van. :)

(#40154) Mercutio_: A legtöbb párral azóta is tartjuk a kapcsolatot: tudnánk róla. :)

(#40155) macilaci78: Nem önfényezés, de megesett: egyszer kaptam egy telefont az egyik volt menyasszonyunktól évekkel a frigyük után, újra megköszönte a képeket mert volt egy élethelyzetük a férjével amikor majdnem szétmentek, de valahogy előkerült a fine art album az esküvői fotókkal és ahogy átnézték, előjöttek a régi érzéseik: átgondolták a dolgokat és adtak még egy esélyt maguknak. Ennek már 3 éve: azóta is jól érzik egymást. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40157) Mercutio_ válasza *Ropi* (#40156) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy értettem, hogy aki a kapcsolatában igénytelen az fotósban se elsősorban a minőséget, legfeljebb a drágát keresi. Másrészt azt a típust aki 1-3 év után válik ti jó eséllyel el se vállaljátok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40158) Melack válasza *Ropi* (#40156) üzenetére


Melack
veterán

Repült pm

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40159) föccer válasza Mercutio_ (#40157) üzenetére


föccer
nagyúr

Másrészt azt a típust aki 1-3 év után válik ti jó eséllyel el se vállaljátok.

Ezt a következtetést nem igazán értem. :F Egyrészt honnan tudnák előre, hogy pár év múlva válni fognak, másrészt még ha tudná is előre, miért ne vállalná el a munkát?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40160) macilaci78 válasza *Ropi* (#40156) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jussak eszedbe, ha megírnám a fórumon, hogy közeleg a nagy nap az én életemben, kapcsolatomban is, és írj rám egy privit! :R
Én ugyanis el fogom felejteni, hogy ki a profi esküvői fotós a topikban. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#40161) Mercutio_ válasza föccer (#40159) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy típusra értelmezd amit írtam, az csak az egyik jellemzője, hogy amilyen gyorsan esküszik majd olyan gyorsan válik...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40162) Kiki18 válasza sutszi (#40115) üzenetére


Kiki18
őstag

Csak hogy tiszta vizet öntsek a pohárba magammal kapcsolatban,itt mi már ugyanarról beszélünk.

Hogy javítsam magmat,úgy nincs értelme a házasságnak,hogy "legyen" meghogy "minél leőbb legyen valakim,és akkor azt lestoppolom magamnak" ,stb. Ennek így nincs értelme,és nem is jelent valódi házasságot,nekem ilyen nem kell. Az emberek jórésze manapság eszerint házasodik.

Nekem a második verzió kell,aminek van tartalma,és valaminek a csúcsát,kiteljesedését jelképezi,amit dicsértem ,leírtam(és te is és érveltél is mellette),de ez nincs divatban manapság.
A környezetemre sem fogtam rá,csak rámutattam,hogy most főleg ezek mennek,1 éves (se) kapcsolatok után,ami azért szerintem elég meredek.

(#40163) aizen92


aizen92
addikt

3-4-5 méteres HDMI-HDMI kábelt vennék!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#40164) CoolBoy323 válasza aizen92 (#40163) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Edigital, hardverker, ebay

(#40165) aizen92 válasza CoolBoy323 (#40164) üzenetére


aizen92
addikt

köszönöm sherlock! :((( Szerinted nem gondoltam erre? .
egy letmegooglethatforyou is jöhetett vola............ gratulálok

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#40166) CoolBoy323 válasza aizen92 (#40165) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Szivesen ;)

(#40167) sutszi


sutszi
veterán

Úgy emlékszem van valami logoutos bemutató írási lehetőség amit a hardverapróhoz lehet kötni.
Nem jól fogalmazok de aki tudja miről van szó, annak úgyis beugrik. Tudna dobni valaki egy linket?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40168) Melack válasza sutszi (#40167) üzenetére


Melack
veterán

Beszélj Kalandorral.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40169) föccer válasza sutszi (#40167) üzenetére


föccer
nagyúr

Van ilyen. Ha egy bemutató tesztet írsz, akkor a teszt végére beteheted a hardveraprós hirdetésednek a linkjét.

Természetesen a bemutató teszt, az nem egy 2 oldalas, 200 karakteres, 1-2 netről szedett képpel felrakott valami legyen, hanem egy normális, elfogadható minőségű anyag, amit a korrektorok jóvá hagynak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40170) Magnum_ válasza aizen92 (#40165) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Rossz napod van? :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#40171) 7 válasza föccer (#40169) üzenetére


7
addikt

Annyit fűznék hozzá, hogy emlékeim szerint kiemelt írásnak kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

(#40172) sutszi válasza föccer (#40169) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Persze én sem 2 oldalra gondoltam...de azért 6+ oldalas gigatesztet sem lehet mindenről írni. Van a fejemben egy kulturált kis bemutató és azt szeretném e-"papírra" vetni, a termékhez kapcsolódó hirdetéssel összekötve.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40173) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Ha volt már, akkor elnézést, ez holnapra jól jöhet!

[link]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#40174) *Ropi* válasza Mercutio_ (#40157) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jaaa, ééértem. :)

(#40158) Melack: Relt. :K

(#40159) föccer: Azt konkrétan nem tudjuk, hogy válni fognak-e, de a "belső antennáink" eléggé rá vannak hangolva a megfelelő jelekre és ha a kezdő ~1.5 - 2 órás beszélgetés közben nem érezzük azt, hogy jó képeket tudnánk csinálni a leendő megbízó(k)ról (itt most nem külsőségekről beszélek, hanem érzelmekről: ugyanúgy működnie kell az érzelmi "kémiának" négyünk közt is, mint kettejük közt, mert ha nem vagyunk egy hullámhosszon akkor ugyan erőlködhetünk, de izzadtságszagú képek lesznek), akkor inkább ajánlunk nekik más kollégákat (Merci tehát jól mondta, mondjuk már ismer - személyesen is -, több közös ismerősünk van akiknek az esküvőjét fotóztam. :)

(#40160) macilaci78: Ha odatámasztok barlang stílusú hotel (amiben a téli szabadságodat töltöd :D) bejárata mellé egy zacskó ropit, arról eszedbe fog jutni amikor felébredsz? ;) :)) Igyekszem észben tartani (Egyáltalában egy szál ropinak mennyi esze van? :D Vagy egy egész zacskónyi ropi kollektív tudata számít egy egésznek?). :DDD

(#40165) aizen92: Tőle vettem aranyozott 5 méterest.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40175) CoolBoy323 válasza Earl_Muttley (#40173) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Holnap meg fog halni a varos :Y

Tomegkozlekedes is OFF lesz? 4-6 kellene nekem, kiraly utcaig... Vagy seta lesz Blahatol :O

(#40176) föccer válasza CoolBoy323 (#40175) üzenetére


föccer
nagyúr

Holnap inkább ne. Én sem tudom, hogy merre meneküljek. Ki kellene menni Vác-ra és vissza, mikozben kollégáknak vidékről be kell jönni. Kész horror lesz .:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40177) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Remélem az M4, M2 ki- és bejáratokat nem heggesztik le... :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40178) föccer válasza Petyyyyy (#40177) üzenetére


föccer
nagyúr

0-son elvileg lesz valami lezárás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40179) Magnum_ válasza Petyyyyy (#40177) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és persze pont holnapra szerveztek csajomnak welcome vacsorát az oktogonnál és valszeg nem fogok tudni érte menni a világ leggazdagabb emberének látogatása és annak óvintézkedései miatt. király.

és betettek velem szembe egy 26éves külföldi gyermeket az "anyacég" orszgából, aki megkért, hogy menjek vele ebédelni... mondom brada, kedd az szent Qruval, esetleg szerda... mi vagyok én? babysitter?

I humbly and respectfully decline™

(#40180) Petyyyyy válasza Magnum_ (#40179) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolom túl messze laktok ahhoz, hogy adott pontig elvitorlázzatok a személygépjárművel, aztán onnan egy laza séta a jó levegőn, vagy ez nagyon elvarázsolt ötlet?

Nézd, ha dekoratív a görl, elviszem én egy tápra. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40181) Qru válasza Magnum_ (#40179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kedd az alap! :K

mod:

Útdíj matrica refund vajon menyni idő alaltt jön vissza? Gondolom egy hetet tuti ülnek rajta... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40182) Magnum_ válasza Petyyyyy (#40180) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az oktogon igazából gyalog sincs túl messze tőlem, de a kislány nem igazán ismeri a járást még :)

Qru, add a linket, én is visszaigánylem

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#40183) Qru válasza Magnum_ (#40182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

Még jó hogy elolvastam az apróbetűs részt. Ha már egyszer igénybe vetted akkor bukó. :(

"Tudomásul veszem, hogy az e-matrica árának visszatérítése, az úthasználati jogosultság eredeti időtartamra vonatkozó megszűnésével jár! Amennyiben a jármű, a visszavásárlásra kerülő e-matricával az adott megyében valamely egyéb díjköteles útszakaszon közlekedett, úgy a jogosultság megszűntetése esetén a 36/2007 (III.26.) GKM rendelet értelmében pótdíj kerülhet kiszabásra, melynek megfizetésére a jármű tulajdonosa/üzemben tartója köteles."

#nincsbennetarcsi

(#40184) Earl_Muttley válasza CoolBoy323 (#40175) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

M0 híd remek lesz, és még kerülni se tudok se oda se vissza :O

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#40185) Magnum_ válasza Qru (#40183) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jópárszor igénybe vettem :-)

I humbly and respectfully decline™

(#40186) Qru válasza Earl_Muttley (#40184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk ma bemondták, hogy aki nem tud bejönni annak igazoltnak tekintik a napját. Kár, hogy engem nem érint. :( :D

mod:

Saint: Én csak egyszer de akkor is buktam. Pedig most hogy változott az útdíj szabály pont nem lenne szükségem a Heves megyeire. Se baj, majd járok a pályán a rokonokhoz. Úgy nem csak hosszabb a táv de 2x annyit is fogyaszt a gép. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40187) Magnum_ válasza Qru (#40186) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na hát nálunk ilyen nincs. az egyik grouphead ma engem kezdett el kérdezgetni, hogy WTF.
fuckoff.

I humbly and respectfully decline™

(#40188) Qru válasza Magnum_ (#40187) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remélm mondtad, neki hogy le vannak heggesztve a csatorna fedelek szóval ne alulról támadjon. :D

#nincsbennetarcsi

(#40189) Melack


Melack
veterán

Okos PS2 játékokkal és karokkal valakinek? Ár megegyezés szerint. 4 karból 3 tuti jó, egy alkatrésznek ajánlott.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40190) Earl_Muttley válasza Qru (#40186) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem BKV-s kora délutáni ügylet lesz.Persze a Lágymányosi híd (tudom hogy Rákóczi, de a Moszkva tér se Széll Kálmán nekem :D ) is érintett, nehogy kerülni tudjak :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#40192) Magnum_ válasza Earl_Muttley (#40190) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudom hogy Rákóczi, de a Moszkva tér se Széll Kálmán nekem

te egy igazi lázadó vagy :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#40193) Earl_Muttley válasza Magnum_ (#40192) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

:DD

Nem,csak gyűlölöm ha kijavítanak :D :D Inkább előre közlöm, hogy nem ekkora tudatlanparasztsutyerák stb. vagyok, hanem valahogy ez a megszokásom :D

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#40194) bandus válasza Magnum_ (#40179) üzenetére


bandus
veterán

a szokásokhoz ragaszkodni kell :K

valamikor be kéne még pótolnunk az ezeréve elmaradt kv-t/sört :K

ma egy laza 12 órás napom volt, de legalább cserébe holnap is bemegyek korábban, mert miért ne. annyi munka szakadt a nyakamba hirtelen, jelenleg holnap munkaidő végéig kell véleményeznem azt az egy évnyi anyagot amit csütörtökön kaptam meg :/ csoda lesz ha sikerül :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40195) wertigo1984 válasza Qru (#40077) üzenetére


wertigo1984
őstag

Oszkar oldalon en is regeltem mint leendo utas, csak meg nem volt idom kiprobalni. :)
Nekem eddigi rekordom tavaly nyaron volt, Paromektol Kiskoros melletti falubol (112 km) a 2. keruleti munkahelyemhez 1 ora 2 perc volt, ami alap esetben is tobb mint masfel ora az 51-es fouton. Igaz hajnalban indultam es (nem dicsekves) az atlag sebesseg 150 km/h (kozbeeso falvakban 100-110) szerencsemre senki sem volt az uton. Mindezt egy 2006os 1.5 vvti motoros Swifttel.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#40196) Melack válasza wertigo1984 (#40195) üzenetére


Melack
veterán

Kőrös mellett hol?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40197) wertigo1984 válasza Melack (#40196) üzenetére


wertigo1984
őstag

Csengod

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#40198) MurdR


MurdR
veterán

Jó reggelt! Vagyis:
Доброе утро! :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#40199) föccer válasza MurdR (#40198) üzenetére


föccer
nagyúr

Reggelt? 3 óra fent vagyok. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40200) MurdR válasza föccer (#40199) üzenetére


MurdR
veterán

Én 4kor kelek minden munkanapomon, már a Szigethalmi busszal robogok Csepel felé :)

Kis otthoni meló, vagy nem tudsz alunnyi?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.