Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40101) Mercutio_ válasza Magnum_ (#40100) üzenetére


Mercutio_
félisten

Yessss!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40102) Melack válasza CoolBoy323 (#40095) üzenetére


Melack
veterán

Egyelőre csak felmérem a terepet. Fa meg tégla jelenleg. Ezek vannak itt kint Érden.

Ori: Az elejétől követem az illetőt, nagyon begőzölt, hogy a 15mg/100g-os light lötyit nem nevezték"különlegesnek" :] Priceless

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40103) Kiki18 válasza sutszi (#40061) üzenetére


Kiki18
őstag

A gyereknek már miért kelene nyilatkoznom? Az én nevemet viseli,és részben én nevelem fel.Az ilyen kérdés nem merülne fel szerintem.

A család az öröklésbe nem fog beleszólni. Tudom hogy milyenek a családtagok ha örökségszagot éreznek,de ha ilyen eset történne,akkor ők először barátnőmnek adnak mindent,még azt is ami nem illeti. Ez specikó dolog,sok oka van ennek,nem fogom elmagyarázni.

Nem vagyok házasságellenes,nem azt mondtamhogy soha nem fogok megházasodni,de ha igen,akkor azt nem egy név miatt,pénz miatt,társadalmi rang miatt vagy bármi más miatt tenném. Egyszerűen csak azért,mert meglesz a lehetőségem rá és a szerelem csúcspontját elérhetem.

(#40104) Melack válasza Kiki18 (#40103) üzenetére


Melack
veterán

A gyermek kapcsán igenis nyilatkoznod kell feleséged állandó lakhelye szerinti anyakönyvi hivatalában a szülés előtt max 80 nappal (max 3 hónapos lehet a nyilatkozat szüléskor), hogy a tiéd és a nevedet is viselheti - jah, papirnak ott kell lenni a szüléskor is, adminisztráció nah :D Egyszerűbb már az anyakönyvezető előtt összeházasodni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40105) sutszi válasza Kiki18 (#40103) üzenetére


sutszi
veterán

Amennyiben szeretnéd, hogy a gyereked anyakönyvezése során a te neved kerüljön be az apa mezőbe az két módon lehetséges.
a) házasok vagytok.
b) nem vagytok házasok, de ebben az esetben mindkét fél nyilatkozik az apa személyéről.

A hivatalos dolgok már csak így működnek...

Nyilván lehetne itt beszélni érzelmi oldalról...meg más oldalról is. Gondoltam ezt nem kell kifejteni...

Valószínűleg én értelmeztem félre a #40057-es hozzászólásod amiben eléggé lehordod a házasság intézményét. Most visszalépsz, de mégse?! Mindegy. Én csak leírtam pár olyan élethelyzetet amikre nem gondolnak a nagy házasság ellenesek és ha másért nem is, de ezekért erősen ajánlott. Természetesen nem ezeknek kellene az elsődleges érveknek lenniük...de nem is erről kezdődött a diskurzus.

Melack: +1

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40106) GabN73 válasza Kiki18 (#40103) üzenetére


GabN73
addikt

Szerelem csúcspontja... Jópoénvót ;]

(#40107) oriic válasza Melack (#40102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ott szerintem valami gond lesz agyban. :DDD

Live-Die-Respawn

(#40108) Mercutio_ válasza sutszi (#40105) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs semmi gond a házassággal, ha mindkét fél igényli és valaminek a "betetőzését" / megkoronázását jelenti. Akkor van gond, ha kifelé szól, vagy épp pótcselekvés jellege van, neadjisten ezzel akarják "megmenteni" a kihűlőben lévő kapcsolatot. Ennél már csak az rosszabb, ha ez utóbbit egy gyerekkel gondolják megoldani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40109) Magnum_ válasza Kiki18 (#40103) üzenetére


Magnum_
nagyúr

teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot kell (illik) tenni.

I humbly and respectfully decline™

(#40110) Mercutio_ válasza Magnum_ (#40109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez annak minősül? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40111) Kiki18 válasza sutszi (#40105) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem lépek én sehova. :D

Én csak azt mondom,hogy a házasság intézménye mint olyan már nagyon elavult forma,és az emberek nincsenek tisztában a valódi jelentőségével sem (GabN reakciója szerintem jól tükrözi). Ráadásul a házasságok jókora százaléka végződik válással (ami a gyerekeket nagyon komolyan megviseli,bárki bármit állít) és családokat,emberéleteket tehet tönkre.

Azt nem tudtam,hogy milyen papírokat kell kitölteni ahoz,hogy a gyerek a nevemet viselhesse,de azt tudom,hogy nem csak házasságon keresztül lehet ezt elintézni.A minkétje és a hosszadalma már szerintem másodlagos.

Valamint az is beleillik a képbe,hogy a korosztályom elkezdett házasodni,meg "jegyesedni" a környezetemben,amit én eléggé humorosnak élek meg,mert ennek inkább ámokfutás szerű eredménye van,mintsem logikus és értelmes döntéssorozatok végeredménye(ami kéne legyen egy jegyesség és házasság)

Saint hsz-ére is ezért reagáltam így,mert az elmúlt években ahogy megismertem őt itt Ph-n ,még engem is mellbeütött a hír+ az előzőek amiket kifejtettem.

Én is fogok házasodni,de az lesz még 1-2 év(addigra talán önállóan tudok megélni,saját lábon állni,talán már munkahely is lesz,stb)

(#40108) Mercutio_ +1

[ Szerkesztve ]

(#40112) bandus válasza Kiki18 (#40111) üzenetére


bandus
veterán

szép dolog ez, hogy nem érzitek szükségességét a papírnak, és támogatom is. de ebben az esetben praktikussági okokból akkor is érdemes becsattogni a Té hivatala egy délután és megköttetni. az egyik ágon a nagyszüleim sem voltak házasok, és most, hogy nagypapám meghalt ez eléggé megnehezít minden hivatalos ügyintézést. hajtogatja is nekem mama, hogy ha szeretek valakit, azt mindenképp vegyem el :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40113) GabN73 válasza Kiki18 (#40111) üzenetére


GabN73
addikt

Nem azért írtam, én kifejezetten szeretnék megházasodni - meg egy jó esküvőt/lagzit tartani :DDD
Viszont nagyon nehéz megtalálni azt a bizonyos valakit. Volt olyan hölgyemény, akivel ha még 2-3 évig együtt lettem volna, tuti gyűrűt kap. De hát ugye nem úgy alakult. Idővel másképp néztem rá, rájöttem hogy ha olyan lesz mint az anyja (és úgy is olyan lesz, mert ezt látta, olyan közegben nevelkedett) akkor én nagyon megszívtam volna (pénzes pasik pénzes pasik után, megcsalások, a lány nem is ismeri a rendes apját, stb stb, zűrös háttérből pedig ritkán lesz valaki normális [no de nem is ez a téma])

De sebaj, mostanában úgy se érek rá ilyesmikre, egyelőre háttérbe van rakva :))

(#40114) Melack


Melack
veterán

Csicsergos szepjoreggelt! A vonaton meleg van, ez tök jó:D

BKV podder (majd megtanulok mobilról linkelni)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40115) sutszi


sutszi
veterán

(#40108) Mercutio_ : Ez így is van. Nem erre való a házasság.
Én továbbra is a #40057-ben elhangzottakra reagáltam amihez képest már igencsak más a srác véleménye.

(#40111) Kiki18 : :F Nem tudom, hogy szándékos vagy véletlen de nagyon másfelé akarod elvinni a dolgot. Szó szerint azt írtad, hogy semmi értelme az egésznek. Ez elég egyértelmű kinyilatkoztatás... Ehhez képest már azt írod, hogy fogsz házasodni... :F

- Mit gondolsz ha házasság nélkül mennek szét gyerekes párok az nem viseli meg a gyereket?!
- A környezetedre fogod?! Mi kicsit idősebbek vagyunk. A mi környezetünkben már a felelőtlen gyerekvállalási hullám fut végig. Ettől még nem mondom azt, hogy értelmetlen...stb

- Saint_ az Saint_ minden eset egyedi...más körülmények...

Nekem nem az a szándékom, hogy a házasságot tukmáljam rád vagy bárkire. Csak szerettem volna tényekkel alátámasztani, hogy nem álca és nem értelmetlen mint ahogy fogalmaztál. A mai világban is nagy jelentősége van. Van egy érzelmi oldal a dolognak... Ez adja az alapot. Tudják, hogy egymással akarják leélni az életüket... Ezt pedig egy szép ceremónia keretében tudják "hivatalossá" tenni.
Persze nehéz ilyesmit a mai világban megértetni... Hagyjuk is inkább... Mert lehetne még tekergetni a témát csak fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40116) Melack válasza sutszi (#40115) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk a papír is számított, hogy ne kelljen nyilatkozni a saját gyerekemről. Nekünk szép volt, de se habos babos ruha nem volt, se 'tradicionalis' lagzi. Igaz, így sem olyan volt, mint amit szerettünk volna, de ez már egy másik történet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40117) oriic válasza Melack (#40114) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Joreggelt mindenkinek.

Alig varom a Putyint, szep nagy kaosz lesz szerintem.

Live-Die-Respawn

(#40118) Mercutio_ válasza sutszi (#40115) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem nincs semmi gond a megértéssel ,szimplán csak sokak számára kiüresedett a házasság intézménye a rengeteg válást és azokat látva, akik bár házasok, de számukra csak egy kipipált dolog.
Egyszerűen már nem általános szokás az egy életen át tartó kapcsolat, és bár ilyenkor jönnek a “bezzeg nagyanyáink idejében “ mondatok azt látni kell, hogy az az általános szemlélet igen sok tragédiának, alkoholizmushoz ,a háború előtt zabigyerekeknek és általánosan elfogadott bordélyba jarasnak volt az alapja.

Egyik se fekete és fehér csak más.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40119) DeFranco válasza Mercutio_ (#40118) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ehhez én hozzátenném a média szemléletformáló erejét. vastagon szerepe van abban, hogy hogyan látja a mai társadalom önmagát, a viselkedését meghatározó normákat, az erkölcsi korlátokat és az ideális életmódot-állapotot.

akár fiktív történetekről beszélünk, mint a filmek, sztorik, akár olyan félfiktív a napi valóságtól elrugaszkodott minták, mint a "sztárok magánélete".

rendkívül erős befolyásoló szerepe van ezeknek, még ha nem is vagy célzott fogyasztója akkor is. ne legyen tévedés, itt a topicban is több embernél.

(#40120) Melack válasza DeFranco (#40119) üzenetére


Melack
veterán

A szingli meg girlpower dolgokra gondolsz? Esetleg az amcsi lifestyle öreg csóka fiatal maca k. sok pénz részre?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40121) Tim82 válasza Melack (#40120) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, arra gondol, hogy nála van a tuti. Ebben is. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40122) Mercutio_ válasza DeFranco (#40119) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, nagyon sok negatív hatása van ennek az egész túlprezentált celeb /VV/szappanopera és egyéb bugyuta, a valóságtól elrugaszkodott cuccnak, születnek az irreális elképzelések [link]:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40123) Petyyyyy válasza oriic (#40117) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Amin legjobban kamilláztam, hogy még a csatorna fedeleket is a keretükhöz heggesztik.
Ha valaki akar valamit, úgyis kirobbantja az egészet a csába úgy ahogy van. :))

Egyébként reggelt!
Egész jó idő van, mégis a senkihez nincs kedvem, nincsenek jól az idegeim című történettel indul a nap.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40124) Magnum_ válasza Mercutio_ (#40122) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez a link jo!

I humbly and respectfully decline™

(#40125) DeFranco válasza Tim82 (#40121) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megtiszelsz.

akkor en itt le is tennem ezt a temat. tovabbi kellemes eszmecseret.

[ Szerkesztve ]

(#40126) Tim82 válasza DeFranco (#40125) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szomorú, hogy nem szúrod ki, mikor csipkelődnek veled. Az ember azt gondolná, hogy mind a megfogalmazás, mind a smiley egyértelművé teszi... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40127) Melack


Melack
veterán

Kapok céges parkolóhelyet a garázsban :D Jeah!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40128) Petyyyyy válasza Melack (#40127) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, végre biztonságban leparkolhatod a járgányt? :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40129) Melack válasza Petyyyyy (#40128) üzenetére


Melack
veterán

Kb. Így hetente 1x bejövök vele, és el tudok menni minden szirszarért egyszerre. Már ez hatalmas segítség nekem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40130) Mercutio_ válasza Petyyyyy (#40128) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyennel föccer jár ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40131) Petyyyyy válasza Mercutio_ (#40130) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondjuk őt puttonyossal legutóbb...oh wait, akkor egy ilyen lehetett hátul? :D

De hogy legyen min röhögni...lehettem vagy 3-4 éves mikor az első cangámat kaptam. Hát az frankón rózsaszín, oldalkerekes és....Barbie-s volt b+. :DDD
Külföldiából gyött és akkor még ott sem igazán volt túl nagy választék, szóval úgy döntött az öregem, hogy inkább ez, mint a semmi.
OUTCOMING OFF

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40132) Magnum_ válasza Melack (#40127) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Uhh az nagy opcio, nekem is jo lenne

I humbly and respectfully decline™

(#40133) Melack válasza Magnum_ (#40132) üzenetére


Melack
veterán

Mázli, hogy megkaptam. Előző főnöknek szóltam, hogy kellene. Ő elment vissza a Tatához, a mostani meg nem felejtette el. Meg is lepődtem, hogy ingyen kapom meg. De örülök neki, ne érts félre.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40134) Qru válasza Melack (#40114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább arról lökd az infót, hogy hnap a Putyi Bá' miatt mi merre nem jár.
Mert az ok, hogy a csatornafedelet leheggesztik az 100 hírodlalon olvasható de hogy a bkk járatai pl hol nem állnak meg arról méllyen hallgatnak az illetékesek. :(

#nincsbennetarcsi

(#40135) Magnum_ válasza Qru (#40134) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Leheggsztik? :D

I humbly and respectfully decline™

(#40136) sutszi válasza Qru (#40134) üzenetére


sutszi
veterán

Minek hegesztik le? Attól félnek, hogy majd onnan kukkolják putyinbá hátsóját, vagy mi? :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40137) oriic válasza sutszi (#40136) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Merényletekhez előszeretettel használtak korábban is csatornákat. Gondold el, elkocsikázik felette Mr. Putyputy és bumm.

Live-Die-Respawn

(#40138) Qru válasza Magnum_ (#40135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le biza.

mod:

sutszi

Hát, kérlek alásan, hogy nehogy onnan lepjék meg őt, gondolom...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40139) Magnum_ válasza Qru (#40138) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemzetkozileg vedett szemely es valszeg a vilag leggazdagabb embere.

I humbly and respectfully decline™

(#40140) oriic válasza Qru (#40138) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Hát, kérlek alásan, hogy nehogy onnan lepjék meg őt, gondolom..."

Hát nem is a Tini Ninja Teknőcök miatt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#40141) Melack


Melack
veterán

Ha majd valakinek lesz eladó PS3-a, március/április tájékán, gondoljom rám. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40142) Petyyyyy válasza Magnum_ (#40135) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Le, de nem úúúgy. :DDD

(#40140) orichalcos - Ez a teknőcös beszólás jó volt. :C

To all: Jó étvágyat kívánok a 'zebédhez!

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40143) macilaci78 válasza Mercutio_ (#40130) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem azért nem volt sosem, mert nem akartam a mellé járó föccert. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#40144) sutszi válasza Petyyyyy (#40142) üzenetére


sutszi
veterán

Jó étvágyat!

Nálunk ez volt ma a menü: (világbajnok kaja amúgy) :D

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40145) oriic válasza sutszi (#40144) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kajaaaa!! :Y

Live-Die-Respawn

(#40146) Petyyyyy válasza sutszi (#40144) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Uhh, micsoda kis update fogás. Jól néz ki. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40147) föccer válasza Mercutio_ (#40130) üzenetére


föccer
nagyúr

Jajj, de vicces, jajj de vicces.

1 nap pihi ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40148) Petyyyyy válasza föccer (#40147) üzenetére


Petyyyyy
addikt

[link]
Jó lazulást!

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40149) föccer válasza Petyyyyy (#40148) üzenetére


föccer
nagyúr

Merci-nek mondtam, hogy 1 nap pihi. ;p

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40150) Petyyyyy válasza föccer (#40149) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ja hogy... :DDD
Akkor vegye magára. ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.