Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) CharlieDrop válasza Shadowbull (#71550) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, élőben kiderül.
Kicsit fura a tetőív, mintha csak kétszemélyes lenne...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71552) chess001 válasza CharlieDrop (#71551) üzenetére


chess001
aktív tag

BMW X2 side
Ez is elég gnóm.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71553) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Videon egy fokkal jobb.

[link]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71554) FIREBLADE78 válasza brumi1024 (#71544) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Awd ami érdekelhet.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71555) HoppMaster válasza chess001 (#71548) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Hol carbonoznak itthon?

(#71556) chess001 válasza HoppMaster (#71555) üzenetére


chess001
aktív tag

Facebookon jött egyszer szembe, de ott is csak annyi, hogy a gyári elemekre rakják rá dísznek. Az ára is ilyesmi volt, pedig azzal több a macera, mint egy merítés...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71557) HoppMaster válasza chess001 (#71556) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ez még jobban is tetszene, ha már annyi pénzt kiad az ember érte.

(#71558) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Így kell helyesen mondani!? :DDD [link]

(#71559) FIREBLADE78 válasza HELLAFLUSH (#71558) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:C :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71560) kardkovacsi válasza Shadowbull (#71553) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

De jól írta valaki, hogy azért ez gáz, hogy nem első ránézésre vágjuk rá, hogy húúú de fasza autó. Ehelyett, videón jobban néz ki. Tényleg, de ettől még nincs az az érzés, hogy ez most azonnal kell és ez baj. Az ötös is ilyen nekem, a G30 baromi jól néz ki, olyan igazi BMW, a mostani, meg ha kérsz hozzá M meg M+ csomagokat akkor lesz elfogadható. Ami igazán jól néz ki, szerintem, az a mostani hármas, lassan már csak az. Illetve még a négyes de azért annak az orra elég megosztó.

Apropó négyes. [link] Így nehéz lesz itthon egy i4-et is eladni, ha az az autó amit 30M-re konfigurálsz itthon az kint 23M-ért elérhető. 20%-os kedvezményt sehol nem adnak itthon.

(#71561) brumi1024 válasza kardkovacsi (#71560) üzenetére


brumi1024
veterán

Ami méginkább szomorú, hogy a nagyvízen túl Kanadában az M50 80000 CAD listaárú (21.5M), mindenféle kedvezmény nélkül. :(

[ Szerkesztve ]

(#71562) kardkovacsi válasza brumi1024 (#71561) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ok, de ott nincs áfa. Ez még érthető, de ez a német ár? Gyakorlatilag minden modell itthon olcsóbb szokott lenni mint a németeknél, ami érthető kisebb marketing költség, olcsóbb szalon bérleti/építési költség.

Valójában a BMW Magyarország mohósága, amikor kifogyott a kvóta akkor fogták és emeltek 20-25%-ot az amúgy is magas áron. Most szerintem nem is tudják hova rakni az egészet, mert ha belerakod egy i4 iDrive40-be azokat az extrákat amik egy i5-ben benne vannak (19-es kerék, adaptív lámpa, vezeték nélküli telefon töltés, driving assistant, hifi hangsugárzó rendszer) akkor 800e lesz a különbség összesen a két autó között.

Múltkor fel is hívtak a BMW Magyarországtól, hogy van i4-es menjek csak be. Aztán amikor elkezdtem mondani, hogy ok, de kicsit problémás ez a árképzés akkor beszéljem csak meg a dílerrel :) Megbeszéltem, ő is csak annyit mondott, hogy nem érti.

Mindegy, valószínűleg megvárom az LCI-t, nem rohanok. Legalább kikerül belőle a laser lámpa és rendes matrix lesz a helyén, mert ahogy olvastam az új modelleknél a BMW áttért a Merci és Audi féle mátrix ledekre, míg régebben a fénykáva mozgatásával érték el a kitakarást. G20 LCI-ben már az van. Ez a laser zsákutcának bizonyult.

(#71563) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

F31 330D N57N 30D 208E Km

Teljes vezérlés cseréje lánckerekekkel csavarokkal
Nyugvó / hajtórúd csapágyak cseréje csavarokkal gyári BMW
Csapágyhézag mérés
Forgattyús tengely egytengelyűség vizsgálat / egyengetés / polírozás
Hajtórúd csapágyfészek ovalitás mérése
Nyugvó csapágyfészkek ovalitás mérése
Olajpumpa csere gyári BMW
Olajszűrő ház tömítés / Hőcserélő csere
Hűtőkazetta takarítás
Turbócső összes tömítés cseréje
Motortér takarítás
Váltó olaj / váltó első szimering csere
Motortaró bakok cseréje
Online szervizkönyv vezetése
208E Km-nél a tervezett vezérlés / csapágy cserére érkezett az autó.A vezérlés nyúlása még nem volt drasztikus. A főtenegly csapágy kopása viszont számottevő volt. több helyen már kilátszott a réz. A motor szétszerelése után a főtengely egy erre szakosodott gépműhelyben be lett vizsgáltatva, a csapok ovalitása megmérve, polírozva, repedésvizsgálat elvégezve. Egytengelyűség mérése során 1 mm !!! ütés volt a mérés eredménye, ezt egyengetéssel 0.01mm-re sikerült hozni. Mondanom sem kell ez bozasztóan görbe volt.Hajtórúd/ Nyugvó csapágyfészek ovalitását is mértük. Hajtórudaknál az ovalitás eltérés 0.01mm-en belül volt. A nyugvó csapágyfészkeknél is hasonló értékek voltak. Gyári színkódos csapágyak lett rendelve Csapágyhézagot is mértünk a nyugvócsapágyaknál és a hajtórúd csapágyaknál is 0,040mm-0,045mm közötti éréket mértünk az új csapágyakkal. Az olajszivattyún szétszerelés után látszódott,hogy a tengely szétkoptatta a lánckerék fészkét így új olajpumpát is kapott. A turbófeltöltő is kapott egy felújítást miután lógott is illetve sérült volt a kompreszorkerék is. Kapott új váltó olajat szűrővel illetve új első szimeringet is. Hűtőkazetta takarítás sem maradt el. Szívósort / Hengerfej szívócsatornát előzőleg takarítottuk így azt most nem kellett elvégeznünk illetve turbófeltöltőt is már felújítottuk.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#71564) Chrys_ válasza H.Ezredes (#71563) üzenetére


Chrys_
addikt

Mennyi időt vesz ez igénybe? Alkatrész beszerzéssel és felújításokkal együtt.

(#71565) H.Ezredes válasza Chrys_ (#71564) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nagyjából 2 hét. Valamikor tovább is tart.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#71566) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#71563) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:R :C :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71567) Gsx-rr válasza kardkovacsi (#71562) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hiába rakod be a sima 40-et nem gyártják le ezekkel az extrákkal!

(#71568) FIREBLADE78 válasza kardkovacsi (#71560) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na ez jó ár. Igaz többet nem is ér.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71569) tasiadam


tasiadam
veterán

Mennyire jellemző a D1-re, hogy a hengerfej tömítésnél ereszti az olajat? Vagy ez szelepfedélnek néz ki inkább? A szelepfedél tömítést jövőhéten kapja, csak elkezdte köpi keményen a kipufogóra.

Csodás telefonos videókból vágtam ki, mert nem férek máshogy hozzá :D


Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71570) kardkovacsi válasza Gsx-rr (#71567) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az i4-et? Miért, túl kevés benne az extra? Nem értem mire gondolsz?

(#71571) kardkovacsi válasza kardkovacsi (#71521) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

No, ma voltam megint bent a szervizben újra. direkt jól lemerített aksival mentem be. Modul csere, november elején be is szerelik garanciában.

(#71572) brumi1024 válasza kardkovacsi (#71570) üzenetére


brumi1024
veterán

Egy ideig a magasabb arresu modelleket preferaltak (M50 jelen esetben, vagy kulonlegesebb extrak, individual szin, stb), nem tudom ez maig fennall-e.

(#71573) kardkovacsi válasza brumi1024 (#71572) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Mint írtam, két hete mondta a BMW Magyarország egyik embere, hogy ha most megrendelsz egy i4-et akkor év végéig megkapod. Én úgy értelmezem, hogy nincs várakozás már. Már augusztusban is tele volt a hahu, hogy próbáltak gyártási slotra vevőt találni, azaz, hogy van októberi gyártásunk csak be kell jönnöd és rendelni, "még módosítható".

[ Szerkesztve ]

(#71574) brumi1024 válasza kardkovacsi (#71573) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, ez volt a sejtesem nekem is.

(#71575) FIREBLADE78 válasza kardkovacsi (#71573) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mégsem adnak belőle 10-15 % kedvezményt. Céges esetén is max 5-6. Habár nem mostanában voltam bent cigánykodni ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71576) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71575) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Lassan mennek ezek a dolgok. 9%-ot hallottam pár napja egy M50-en, ami nem valami sok. Az is visszamondott autó volt. Szomszéd sráccal beszélgettünk aki ismer arrafelé pár embert és a drágább modellek még jól fogynak, az alsó szegmens ahol már érződik a megtorpanás. Csak gondolom az előbbin van a nagy profit így addig nem nagyon törik magukat, hogy akciózzanak.

(#71577) Gsx-rr válasza kardkovacsi (#71570) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En amikor leadtam a rendelést full extrával visszadobták pár nap mulva ,-360 kamera shadowline + meg meg pár extra csak igy tudjak legyártani
ezert módosítottam M50 re

(#71578) kardkovacsi válasza Gsx-rr (#71577) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Emlékszem rá, írtad is de az majdnem egy éve volt.

(#71579) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#71577) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hol az m50? Éve befizettél rá,nem? Már 10x legyártották

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71580) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71575) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

https://www.thedrive.com/news/you-can-save-up-to-50000-on-an-audi-rs-e-tron-gt-lease-right-now

Ez csak így most jött szembe. Mondjuk USA, de a 150e-es Audi eTron GT RS-ből 50e kedvezményt adnak. Mondjuk egy része valami helyi tax credit, de a nagy része Audi kedvezmény. Valaki írta az i4-es BMW fórumban, hogy gyorsan dobta az i4 M50-et mert le tudta egy eTron RS GT-re cserélni.

(#71581) dellfanboy válasza kardkovacsi (#71580) üzenetére


dellfanboy
őstag

lizing, ki tudja mi van az aprobetuben...raadasul 10%-at akkor kapod meg ha van costco kartyad...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#71582) kardkovacsi válasza dellfanboy (#71581) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Kint gyakorlatilag minden autó lízing. Itthon is szerintem az eladott autók 70%-a az, mivel a cégeknél szinte csak az van.

(#71583) brumi1024 válasza kardkovacsi (#71582) üzenetére


brumi1024
veterán

+1. :K Ezert mondjuk szivnak a Model S Plaid tulajok, az uj arcsokkentes miatt sokaknak tobb a lizing hatralevo erteke, mint az auto aktualis piaci ara (nem ritkan 20k dollarral), igy kicsit idozitett bomba a cucc egy baleset eseten.

(#71584) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Maradjunk orbanisztánnál. Itt élünk. Itt vásárolunk. Itt semmilyen kedvezmény nincsen

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71585) chess001 válasza brumi1024 (#71583) üzenetére


chess001
aktív tag

Mondjuk ez ilyen first world problem, egy 50 milliós kategóriában ne legyen már gond... Amúgy, ha van egy totálkáros baleset, akkor szerintem már nem ezen van a hangsúly...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71586) brumi1024 válasza chess001 (#71585) üzenetére


brumi1024
veterán

Lízingelsz egy autót, belédjönnek, GTK, majd azonnal fizess a lízingcégnek 20k dollárt zsebből, amellett hogy autód sincs? Ez nem csak a usereknek rossz, a banknak is, mert nincs érték a kölcsönadott pénzük mögött.

De, teljesen valid probléma ez, rengetegen panaszkodnak miatta.

[ Szerkesztve ]

(#71587) chess001 válasza brumi1024 (#71586) üzenetére


chess001
aktív tag

Miért ne lenne autó? Csak a szaladgálósnak lett baja. Majd viszi anyu az X-el, amíg megjön az új, vagy addig a porsche-t használja az ember, nem értem hol a probléma... :F

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71588) brumi1024 válasza chess001 (#71587) üzenetére


brumi1024
veterán

Azert a 86 ezer dollaros lizingelt auto nagyon nem azt jelenti, hogy van melle Porsche, Model X, stb. :N

(#71589) chess001 válasza brumi1024 (#71588) üzenetére


chess001
aktív tag

Egy lízingelt autó munkaeszköz szvsz. Mellette csak telik már családira, meg hétvégi szórakozásra, nem? Vagy úgy kell elképzelni ez a szituációt, hogy a frunkból minden este előszedik a sátrat és imádkozik sofőr a hóvégén, hogy még legyen a kártyalimiten belül a Bigmac?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71590) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vennem kell 4 db téligumit. Az autó runflat abroncsokkal szerelt. Abból télit csak Pirelli Sottozero 3-at találtam. Vehetek az autóhoz nem runflat gumikat is?
Külföldi fórumon azt olvastam, hogy nem jó rá mást tenni. :F Az Xdrive miatt talán vagy lehet más oka van, nem tudom.
Igaz lehet ez? Az autó egy 2018-as G30. A gumiméret 275/35/19 és 245/40/19.

(#71591) Tsebacsi válasza rayoliviero (#71590) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

2017 G30, a téli runflat, a nyári nem runflat, semmi difit nem érzek. :U Na jó, a nyári puhább emiatt is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71592) bulikavagyok válasza rayoliviero (#71590) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én egy G20-at használtam így, 19-es RF nyári, és 18-as sima téli. Pótkerék nélkül van egy kis kockázata, de amúgy simán vállalható.

Szerk.: Jut eszembe, korábban egy négyessel is így jártam! Csak ahhoz nem volt külön téli felnim.

[ Szerkesztve ]

(#71593) brumi1024 válasza chess001 (#71589) üzenetére


brumi1024
veterán

Egy lízingelt autó munkaeszköz szvsz.

Tekintsünk el egy pillanatra a magyar szokástól, ez a kivétel. A világ másik felén (ahol némileg többen vannak) a lízing != a cégautó lízinggel.

Továbbra sem látom, hogy miért érv a “telik rá” arra, hogy jó ötlet a hátralevő lízingértéknél valójában kevesebbet érő autóval járni? Valószínűleg pont azért telik rá, mert nem hoz hülye pénzügyi döntést.

[ Szerkesztve ]

(#71594) LuckyL válasza brumi1024 (#71593) üzenetére


LuckyL
őstag

azért ezzel a nem hoz hülye pénzügyi döntést dologgal óvatosan
százezrével futnak most is az amcsi autók, amiket az őrület csúcsán msrp+30-40-50% on vettek meg, a lizingcégek meg hajlandóak voltak finanszírozni
tele is vannak velük a repo telepek

cryptot minden termékemért elfogadom

(#71595) aero. válasza brumi1024 (#71593) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Erre van a gap insurance, aki nem köt, az tényleg “tűzzel” játszik, elenyésző tétel.

(#71596) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#71579) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Lemaradtal az inforol pedig kiirtam
mivel csak 3 honapot toltok egy évben Magyarországon es a kérdésemre,hogy szeptemberig van esély az átvételre nem volt érdemleges válasz igy 1 ev várakozás után májusban lemondtam

(#71597) Gsx-rr válasza kardkovacsi (#71578) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most is csak a kis modellek jonnek meg
IX bol is csak a 40
a tavaly majusban rendelt M3 sincs meg sehol

[ Szerkesztve ]

(#71598) brumi1024 válasza aero. (#71595) üzenetére


brumi1024
veterán

Es ez az amit a beszamolok szerint Teslara nem lehetett kotni (egy bankon keresztul intezodott az osszes lizing). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71599) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#71596) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Elhiszem. De most vannak fent amit átlehet venni határidőn belül.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71600) aero. válasza brumi1024 (#71598) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

‘Damn :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.