Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) Sanziii válasza KAMELOT (#71100) üzenetére


Sanziii
újonc

Köszönöm! A V8 maga az álom lenne. :DD
Igen, várom! :R

(#71102) KAMELOT válasza Sanziii (#71101) üzenetére


KAMELOT
titán

Aztán így nyomd neki [link] ;] :P

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#71103) Silent77 válasza Sanziii (#71101) üzenetére


Silent77
veterán

írj neki. [link]
2 napja nem volt fent.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#71104) Sanziii válasza Silent77 (#71103) üzenetére


Sanziii
újonc

Írtam neki, köszönöm!

(#71105) Sanziii válasza KAMELOT (#71102) üzenetére


Sanziii
újonc

Így, max az xboxon megy :DDD :DDD

(#71106) KAMELOT válasza Sanziii (#71105) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd begyakorlod :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#71107) tasiadam


tasiadam
veterán

Mennyire szokott a xenon égő gyenge lenni? Mivel ritkán használom az autót, meg akkor is mégritkábban városban lámpával, ezért kevésbé veszem észre, de kb alig látni a jelenlegi xenonnal. Simán bepattintható egy másik égő, vagy inkább felújított lámpát szokás ebben az esetben? E39

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71108) tasiadam válasza Sanziii (#71084) üzenetére


tasiadam
veterán

Hideg első indításnál, alapjárat ingadozás,kb 10 másodpercig aztán beáll 1000-es fordulatra.


Sok benzinessel nem volt dolgom, de egy SLK200-ban ez halál normális, hogy kicsi ingadozás volt, a hidegen pedig emelt alapjártat télen nyáron. Mondjuk a sor6nál az az ezres alapjárat hidegen kicsit soknak tűnik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71109) CharlieDrop válasza tasiadam (#71107) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Látod a lámpán milyen. Ha nagyon homály, akkor cserélj lámpatestet, ha viszont normális, akkor izzót.
De lehet trafó baj is, azért husznéves autóról van szó.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71110) Chris0321 válasza CharlieDrop (#71109) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha nem világít megfelelően az izzó és nem teljes homály a búra akkor lehet a foncsor kopott. A búrát lehet políroztatni, a foncsort is fel lehet újjíttatni tudtommal. Izzóhibánál elvileg szokta jelezni az autó ha gond lesz.

(#71111) tasiadam válasza Chris0321 (#71110) üzenetére


tasiadam
veterán

Ja ez a 2 szokasos. De lehet, hogy csinaltatok bixenont, bar pre facelift, amiben ilyen nemigen volt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71112) Chris0321 válasza tasiadam (#71111) üzenetére


Chris0321
addikt

Te tudod, hogy melyik irányba szeretnél elmenni.

(#71113) Sanziii válasza tasiadam (#71108) üzenetére


Sanziii
újonc

Emelt alapjárat hidegen az normális sorhatnál, viszont az ingadozás nem. :/

(#71114) haddent


haddent
addikt

Régiszarokon E60/E90/korabeli autókon frissített már valaki ECU -kat? Illetve nincs valakinek feleslegessé vált CCC (nem ingyen)?

(#71115) chess001 válasza haddent (#71114) üzenetére


chess001
aktív tag

Miért kéne ECU-t frissíteni?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71116) Ummon válasza haddent (#71114) üzenetére


Ummon
csendes tag

ISTA/P-vel vagy WinKFP-vel megoldható.
WinKFP megtalálható a "BMW standard tools"-ok között, de mellé még be kell szerezni a "daten" adatbázisokat is. ISTA/P mellett meg szokott található lenni az adatbázis, azt nem kell külön keresgélni.

WinKFP használatának utána kell olvasni, ISTA/P felhasználóbarátabb.

(#71117) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Használ itt valaki Deep OBD-t? Vannak esetleg támogatott bluetooth-os OBD2 eszközök? Melyiket érdemes venni?

(#71118) chess001


chess001
aktív tag

Ezt csak úgy:
BMW M has lost its way

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71119) haddent válasza kardkovacsi (#71117) üzenetére


haddent
addikt

https://www.xhpflashtool.com/connect_diagram/
Itt van pár ötlet. De személy szerint semmi komolyat nem bíznék másra csak rendes laptop + kábel. Ettől függetlenül flasheltem már pont xHP -t mobilról OTG átalakítóval kábellel :DDD
Ummon köszi! Nagyjából ez a terv / ötlet / ez így megvan, de nem nagyon tudom beszerezni az említett szoftvereket. Van ötlet honnan? :R

chess001 kelleni nem kell, de gondolom okkal jött ki hozzá frissítés. Tudom - tudom, "not broken dont fix it", de ha már motor generál, új turbó, új porlasztók, váltó részleges felújítás-takarítás, xHP, ecu remap, NCS funkciók aktiválása - igazítása, AUX-Bluetoothosítás megtörtént az elmúlt röpke hónapokban, gondoltam ránézek erre-arra is. :F

(#71120) Bmx válasza kardkovacsi (#71117) üzenetére


Bmx
tag

https://www.veepeak.com/product/obdcheck-ble-plus/

Bimmerlink és Bimmercode is tökéletesen megy vele, F30 335XD

(#71121) kardkovacsi válasza haddent (#71119) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

és van hozzá ISTA-D-d is? Mert mint kiderült van egy ENET kábelem, rám hagyta valaki. Csak ugye a szoftver az ami szopó, sehol nem tudok szerezni. Valójában ki szeretnék pár adatot olvasni, az nagyfesz akkumulátorral kapcsolatban az autóból.
Még az egyes akkumulátor modulok aktuális teljesítményét is tudja az autó.

(#71122) Shadowbull válasza chess001 (#71118) üzenetére


Shadowbull
addikt

Érdekes videó volt. Kicsit olyan érzésem volt amikor néztem, hogy ez az amúgy szimpatikusan lelkes srác valahol lemaradt.

Nem a BMW tért le az útról, hanem ōt hagyták ott valahol a 90es évek elején.

Másrészt volt elég sok ferdítés is benne.

Ma is lehet a vezetés élményére hangolt M autót venni,.ott az M2, M3, M4. Persze E30-at ne várjon senki, az a 80as évek, azóta eltelt 40 év, ez egy más világ, más elvárások, más előírások.

Az XM nyilván csak egy pénznyomda, de ha létezhet Ferrari Purosangue, vagy Lamborghini Urus, vagy Porsche Cayenne akkor létezhet XM is.

A versenysporttal kapcsolatban sincs igaza, az M4 GT3-ak éppen most nyerik sorra a versenyeket a világ különféle sorozataiban és versenypályáin, az M4 GT4 is nagyon potens versenyautó.

Az XM léte meg nem van Meel érdeme/bűne, az ilyen döntéseket nem az ő szintjén hozzák.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71123) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Holnap megyek Bpre. 13 kerület lehel utcában lesz a szállásunk. Itt hétvégén kell fizetni a parkolásért?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71124) haddent válasza FIREBLADE78 (#71123) üzenetére


haddent
addikt

Elvileg nem, de az a biztos, ha dobsz egy sms -t és megnézed a választ, hogy mikor indul. Ha hétfőt ír, egyből le is állítod :K

kardkovacsi én inpa -val szoktam nézelődni, ha csak az a cél. Ha komolyabb, akkor NCS -ben vagyok valamelyest jártas.

(#71125) kardkovacsi válasza haddent (#71124) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

INPA az micsoda? Jó F30-hoz?

Ok közben látom az USB-s interfész.

[ Szerkesztve ]

(#71126) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Amúgy tök jó:

"LM327 based Bluetooth and WiFi adapters. Recommended ELM327 versions are 1.4b, 1.5 and origin 2.1, which are based on PIC18F25K80 processor (no MCP2515 chip) (D-CAN protocol only)" - ez van a deep obd oldalán. Csak épp egyik ilyen csatlakozónál sem írják milyen proci van benne :)

(#71127) #85925376 válasza Sanziii (#71084) üzenetére


#85925376
törölt tag

Nekem is volt ilyen jelenség, semmi hibakód nem volt, végül a valvetronik motor adta meg magát, kicserétem és megjavult.
újra kell tanítani, szóval gyári diag kell hozzá

(#71128) Sanziii válasza #85925376 (#71127) üzenetére


Sanziii
újonc

Mik voltak a jelenségek pontosan?

(#71129) CharlieDrop válasza Shadowbull (#71122) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Abszolút igaz.
Ott ahol a SUV/SAV született, ott van helye az XM-nek.
És ahol életet mentett egy Cayenne, amellett az XM is elfér. :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71130) vedini válasza chess001 (#71118) üzenetére


vedini
őstag

Tetszett a video kepi megjelenitese, jo volt visszanezni, honnan indult, hogy fejlodott a bmw. Ket dolog jutott eszembe:
1. Mintha sertettseg erzodne a srac hangjabol, lehet nem jo szajizzel szunt meg az egyuttmukodesuk.
2. Abban egyetertek, hogy az XM-nek mar semmi koze a versenysporthoz, hagyomanyt tekintve a szimpla M nem ferhetett volna bele.
Ugyanakkor a vilag valtozik, nekem speciel nagyon bejon az XM :)
Termeszetesen osztom a velemenyt, nem a kirakatba kitett CEO vagy COO dontese az XM, az irany esatobbi.

workworkwork...

(#71131) #85925376 válasza vedini (#71130) üzenetére


#85925376
törölt tag

Én inkább csalódottságnak érzem.
nem volt kapcsolata a BMW-vel, csak van/volt néhány régi autója és épített is nem egyet.
Ha jól sejtem nem volt 70-80-90-es évekbeli BMW-d.

(#71132) windlord válasza FIREBLADE78 (#71123) üzenetére


windlord
őstag

Ha vidékre megyek, főleg több napra én az amúgy ingyenes parkolási zónában is szoktam fizetni.
Fedett, őrzött parkolóházban szoktam parkolni. Sokszor már a szállás intézésekor megrendelem. Nem stresszelek legalább.

Keress ra a neten a parkolasi zonakra.
Kerestem, de nem találom.

(#71133) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek, légy szíves! 2010-es E61 touring. A kocsi a side/daytime világításra panaszkodott mindkét oldalon és mielőtt kicseréltem volna, le is ellenőriztem a világítást. Érdekes módon, a bal oldalon minden működött, a jobb oldalon viszont az "angol eye" közepén nem ment a világítás auto világításra kapcsolva. Kicseréltem mindkét izzót, aminek az a lepattintós, műanyag foglalata van és a hibakódok megszűntek, viszont a jobb oldalon még mindig nem működik.
Kérdéseim:
-lehet, hogy a bal első csak téves hibajelzés volt, vagy csak meg kellett igazítani az izzót?
-a jobb első problémáját érdemes lenne inkább a biztosítékok között keresni, annak ellenére, hogy már nincs hibajelzés?
-ez a középső világítás mikor kapcsol fel egyáltalán és mi a pontos neve?

Előre is köszönöm

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#71134) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Nocsak, a BMW is elkezdett akciózni. Ingyenes szerviz csomag, kedvezményes M csomag.
Wallisos hirdetést is láttam, i4 5M kedvezménnyel (ha jól láttam a kisebbik aksis). Úgy látszik ott se fogy már az autó.

(#71135) chess001 válasza Shadowbull (#71122) üzenetére


chess001
aktív tag

A Ferrari SUV-SAV egy műremek...
Hardcore M rajongó nem fog egy 1800-2800 kg-s kocsiról posztert kirakni a falra, vagy háttérképnek beállítani. Kb. most csak 2 keréken van ilyen, amire lehet csettinteni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71136) chess001 válasza vedini (#71130) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem hiszem, hogy erről lenne szó, csak inkább kikívánkozott belőle, hogy mi a franc ez-meg kicsit gondolom megpörgeti a számlálót, mert sokan gondolnak erre?! Stanceworks oldalt-csatornát viszi, már évek óta.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71137) CharlieDrop válasza chess001 (#71135) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem is kell, amíg megveszik ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71138) chess001 válasza CharlieDrop (#71137) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem megy a marketing, mi? :P

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71139) CharlieDrop válasza chess001 (#71138) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71140) Shadowbull válasza chess001 (#71135) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Hardcore M rajongó nem fog egy 1800-2800 kg-s kocsiról posztert kirakni a falra, vagy háttérképnek beállítani."

Igen. Ès?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71141) FIREBLADE78 válasza windlord (#71132) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem találtam. Mivel liftes parkoló van,volt így skipp. Soha többé. Amúgy ingyenes az utca. Parkolóház nincsen a környéken,de amúgy sem gyalogolnék emiatt kmeket.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71142) chess001 válasza CharlieDrop (#71139) üzenetére


chess001
aktív tag

Az, hogy most elad sokat, nem azt jelenti, hogy hosszútávon is megéri.
Én is azt érzem, hogy fillére váltják most, amiért eddig vért izzadva elértek és hiányzik az a hagyományos érték a palettáról (kicsi, elérhető, reszelhető sportos kocsi).

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71143) brumi1024 válasza chess001 (#71142) üzenetére


brumi1024
veterán

kicsi, elérhető, reszelhető sportos kocsi

Ez ma hol van meg?

(#71144) negro válasza brumi1024 (#71143) üzenetére


negro
őstag

Talan MX5. Ha vkinek keves ~1200 kilora a 2 liter szivo es 180 lo akkor dob ra turbot, kompresszort. Rengeteg tuning alkatresz, fek, futomu teren. Amugy "kicsi, reszelhető sportos kocsi" az sok van csak nem elerheto aron. :) Vagy nem is kell reszelni mert mar keszen van. Nem egy manufaktura keszit ilyen autokat. De akar ott az uj ST 911? 1380kg. Szivo boxer 6 henger 500 loval, 6-os manual. Keszen is vagyunk. Hozzateszem egy csucs M-es bimmmernek is errol kene szolnia meg ha nem is elerheto...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#71145) CharlieDrop válasza chess001 (#71142) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem biztos, hogy meg kell érje.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71146) Shadowbull válasza chess001 (#71142) üzenetére


Shadowbull
addikt

"hiányzik az a hagyományos érték a palettáról (kicsi, elérhető, reszelhető sportos kocsi)."

Soha nem voltak ilyenek az M-es BMW-k.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71147) kardkovacsi válasza brumi1024 (#71143) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az jutott eszembe, hogy még a Honda Civic Type-R is ami általában az elérhető kategória volt, 25M. Szóval még a Hondánál sincs meg akik tradicionálisan pont ezt gyártották.

(#71148) Shadowbull válasza kardkovacsi (#71147) üzenetére


Shadowbull
addikt

Az "elérhető" sportkocsi talán a Toyota GR86.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#71149) haddent válasza kardkovacsi (#71147) üzenetére


haddent
addikt

Eh... Civic? Elsőkeréken 8-9 ezernél teljesítménycsúcs, 6 ezernél meg nyomatékcsúcs? Mindkettő elég soványka? Nekem nagyon nem begyere, soha nem is volt, nem is lesz. MX5? Kabrió..? Nem tudom, soha nem értettem, biztos feelinges néha, valakinek de sose kéne, max ha felvetne a pénz és unatkoznék.
GR86 / BRZ? Szintén gyengusz szívó, ráadásul subaru féle boxer/flat? Na ettől a kombótol kíméljen meg az élet, ha számít a pénz / fenntartás / szerelhetőség :DDD
Az én alternatívám ugyan nem kicsi és valószínűleg "buta" a felsoroltakhoz képest, de Charger sedan/limo V8, vagy ugyanazzal a motorral valami benga brutál Chrylser és társaik. A mai napig "cam in block" meg nyomórudas borzalom, örök mint a nyomor, azt tényleg szét lehet kínozni, imádnám :B

[ Szerkesztve ]

(#71150) KAMELOT válasza chess001 (#71142) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nagyon sportra vágyik valaki akkor használtan GT-R.

negro: MX5-ben max ilyen 60kg férfi fér el 160cm-el. Rohadt kicsi autó :U Nőknek tökéletes.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.