Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) kardkovacsi válasza Chrys_ (#71500) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Pont ezt írom, hogy nem, mert a cella hiba az valójában annyi, hogy túlzottan elmászott a feszültség, azaz döglődik a cella. De az csak akkor jön elő ha jól leterheled, pl. kijárom belőle a szuflát egy ültőben. Viszont a szerviz közel van hozzánk, domb lefelé a fele út így odaértem 70%-al és persze hiba nincs. Most is ha ISTA-ban megnézem nincs ott a hiba mert van fel van töltve de írja is, hogy "if the flagging condition no longer met the fault entry is no longer entered". Azaz lefordítva ha a kiváltó ok, azaz a feszültség különbség, többé nem áll fenn akkor nincs hiba. Autó feltölt, minden cella szépen egyforma feszültségen hiba, zsupsz volt nincs. Terhelem az akkumulátort, azaz megyek az autóval vagy 15-20 kilométert, cell valószínűleg összerogyik, feszültség leeesik, hibát beveri, elkezd hülyén viselkedni az autó. Újratölt, megint minden ok.

(#71502) CharlieDrop válasza kardkovacsi (#71501) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kerülőút a szerviz felé?
Esetleg nem fullra töltött akkuval indulnál?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71503) kisselandras válasza Chris0321 (#71484) üzenetére


kisselandras
senior tag

nekem csak egy [ilyen van ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#71504) LuckyL válasza ArthurShelby (#71499) üzenetére


LuckyL
őstag

köszi szépen mindenkinek aki válaszolt
ez is tetszik: BMW LA wheel, M parallel spoke 66
és ez rendelhető a bmwnél 140 brutto ujonnan/db
már csak valami kedvezményt kell kerítenem rá :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#71505) kardkovacsi válasza CharlieDrop (#71502) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ja ez talán egy opció, de már szerintem a hátukra se kívánnak, mert legutoljára is elég lassan lett meg az a diagnosztika.
A félig feltöltött állapotból indulni nem jó, mert úgy tűnik köze van ahhoz is, hogy mennyire meleg éppen az akkumulátor. Ha megállok vele és pihen fél napot nem jön elő a hiba. Persze minden próbálkozás 31 répa :)

[ Szerkesztve ]

(#71506) Chris0321 válasza kisselandras (#71503) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, annak kell lennie jobb oldalt de az a bal oldalon van.

(#71507) Newlachka válasza kardkovacsi (#71498) üzenetére


Newlachka
őstag

hát vidd be a hibát papíron. kiolvasni nem tilos a kocsit nem? előjött a hiba,van diag programod aztán kiolvastad. itt a hiba. vagy videózd le amikor megkergül.

(#71508) ArthurShelby válasza LuckyL (#71504) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ilyen style 66-ot dögivel találsz, és nem is olyan drága. Majdnem vettem egyet nyáron 150ezerért (2széles, Fonyódi átvétel), de végül style 32 lett.
Fb-on (marketplace, csoportok) nézelődj. ;)

Itt szinte minden gyári felnit megtalálsz az e39-hez (a rondell-eket, és a style 42-t nem)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71509) kardkovacsi válasza Newlachka (#71507) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Közben kiderült ez a hiba nem valós bevert hiba valamelyik modulból hanem az ISTA számolja ki maga, a cellafeszültség értékekből ezért tűnik el egy idő után, mert nem állnak fenn a kondíciók amik kiváltották.

(#71510) CharlieDrop válasza kardkovacsi (#71509) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az igen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71511) LuckyL válasza ArthurShelby (#71508) üzenetére


LuckyL
őstag

köszi szépen!!!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#71512) adamvarga013


adamvarga013
csendes tag

Sziasztok!

Autó vásárláson gondolkozom ~4M forint körül. Az én ízlésemnek a hatchback jön be a legjobban, így kötöttem ki az 1-es szériánál. Olyan autót szeretnék, amivel heti 2x be tudok zötyögni munkába Budapesten, hétvégén pedig el lehet vinni szerpentinezni, esetenként pályázni is.

Az E81 130i-vel szemezgetek, mert a forma nagyon tetszik, a szívó motorért élek-halok és hátul hajt. :DDD Nem sok beszélgetést találtam róla a csoportban, illetve használtan is elég zsenge a kínálat. Tudnátok kicsit segíteni ebben a témában? :R

(#71513) negro válasza LuckyL (#71504) üzenetére


negro
őstag

Nem nyulsz melle. Gyari is, mutat is. Top lehet a BBS de az tobbnyire 18 -tol kezdodik es azert itt szamolni kell a jo magyar utak utan, bar ugyanakkor egy eredeti BBS az birja is. Gumi meret ara se mellekes ilyenkor. Nekem 18-as BBS van. De az mas kavehaz meg hasznaltan is. En ilyen ~1500 euro kornyeken latom ha van elado az enyemet.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#71514) Newlachka válasza adamvarga013 (#71512) üzenetére


Newlachka
őstag

20i től veheted szerintem. pont ma volt fb-on téma és találtam is egy "olcsó" akár én is beleülnék egyest
[link] Csak azért merem ide tenni,mert jó helyen eladó.
amúgy a dieselek is jók 180le mellé tudnak 400nm-t ami azért tud jó lenni egy ilyen kis kasztniban.persze nem benzines hang.

Általánosságban. ár+1M minimum legyen szervizre. 10+ os kocsik ezek már szóval jöhet bármi.

(#71515) LuckyL válasza negro (#71513) üzenetére


LuckyL
őstag

jól néz ki nagyon, de sok nekem a 18", 17-est akarok picit vastagabb gumival

cryptot minden termékemért elfogadom

(#71516) negro válasza LuckyL (#71515) üzenetére


negro
őstag

Elvileg mindosszesen 13mm -el lesz husosabb a gumi gyari meret eseten. 18" az /40 a 17" az /45. A 16 -ra valo /55 mar erezheto komfortban, illetve mereszebben lehet tamadni es kevesbe aggodni a katyukert de ilyen szempontbol 18 v 17 kozt nincs kulomseg szerintem.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#71517) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#71509) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Wallis nem játszik? Nekem ők cseréltették végül a teljes pakkot. Minden ingyen volt semmiért nem kellett fizetni.
Nekem is 3-5% körül kezdett hülyeséget csinálni. Van töltés nincs töltés motor indít, leáll, rángat kicsit... Otthagytam 1-2 bevizsgálás után hívtak hogy csere.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71518) kisselandras válasza Chris0321 (#71506) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszi meg van de tök üres 😬ha veszek érzékelőt kábellel együtt azt hova kell majd kötni?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#71519) FIREBLADE78 válasza Tsebacsi (#71517) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na ezért offos a plug in. Csak a baj van vele. Mitől halnak ezek be? Bír x km-t és csókolom?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71520) Tsebacsi válasza FIREBLADE78 (#71519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam nagyon sok a napi töltés és merítés, napi 2. Ezt hosszú távon szerintem egyik akku sem bírja jól. Ha nagyobb ugye nem 10-100% között ingázik, hanem mondjuk 30-100 között...
Majd ha lesz folos 34 millióm veszek egy új 530e-t amiben már nagyobb az akku (90-100km között írják, nem 30).
Vagy 20M egy Tesla M3 és a maradék 10-ből egy utazós 520d kombi :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71521) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71519) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nekem 3800 töltés van az autóban ami 2800 teljes ciklusnak felel meg. 5 év alatt. Pont napi kettő, minden napra. Ugye volt covid amikor keveset jártunk így átlag még több is mint kettő.

Igen ahogy írja tsebacsi ez a kis akkumulátor miatt is van. Az újak kb. kétszer akkorák mint az enyém, a mostani G20 olyan 50-60 km között megy el, míg az új G60-asban meg teljesen más akkupakk lesz és remélhetőleg 100 km körüli lesz.

Ilyen szempontból a villany jobb, mert mondjuk 3e töltés egy i4-ban az 1,5M kilométer amit azért elég ritkán hoz össze az ember :) akár egy élet alatt is.

(#71522) Chris0321 válasza kisselandras (#71518) üzenetére


Chris0321
addikt

Abban sajnos nem tudok segíteni. Meg kellene nézni mennyire lett szétvágva, lehet csak a burkolat alatt vágták, vagy ott van a csatlakozó.

(#71523) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok.

BMW f11(2011)-hez keresek fényszóró porvédő kupakot, mindkét oldalra.

Ez a cikkszáma:

7204272

Tud esetleg valaki valahol ilyet?

Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#71524) Chris0321 válasza GrooveHero (#71523) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Ez lenne az?

(#71525) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Lekértem a telemetriáját az autónak.
Kicsit sok a hibatárolóban lévő kód :P Aggódjak?
Van valami oldal amin meg lehet ezeket nézni? A google csak félmegoldás volt, sőt... töredékére adott ki használható infót.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71526) GrooveHero válasza Chris0321 (#71524) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ez lesz az, köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#71527) Chris0321 válasza GrooveHero (#71526) üzenetére


Chris0321
addikt

Nincs mit.

(#71528) karis


karis
tag

Sziasztok!

A közeljövőben család alapítás miatt cserélném a VW Scirocco 2.0 TSI-t. Mivel szeretünk utazni, és a család is messzebb lakik (+200km) így egy F10 530D gondolkodtam kb 200e km-el. Ekkora futásteljesítménynél érdemes már a láncot, csapágyakat cserélni, EGR-t, szívósort dpf-t tisztíttatni? Inkább a lánc+csapágy cserének az ára érdekelni mai árfolyamon.
Sok helyen láttam, hogy a láncot cserélték, de a csapágy kérdésre a "minek" és a "miaz" választ kaptam :D
Motorolajból mi az ami ajánlott márka, és viszkozitás. Láttam 5w30-40 írnak, de VW éra után már inkább rákérdezek :DD
Ezeknek a 8 sebességes váltóknak megoldható az "otthoni" olajcseréje mindenféle gép nélkül?

Előre is köszönöm!

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#71529) H.Ezredes válasza karis (#71528) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Szia! Rengeteget írtam ezzel kapcsolatban / munkákat osztottam meg keress rá a nevemre.

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#71530) FIREBLADE78 válasza karis (#71528) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kell tisztítani. Bebaszna,ha nem kéne 200k után

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71531) basys2 válasza karis (#71528) üzenetére


basys2
csendes tag

Nekem erre 2 millió Ft körüli ajánlatot adtak (lánc+csapágy+szívósor tisztítás).
Olajból én az 5W-30 -at (Motul) locsolom bele.

(#71532) tasiadam válasza basys2 (#71531) üzenetére


tasiadam
veterán

Csapagyat miert kell? De ugy viccen kivul. Annyival szarabb lenne egy regihe, kepest, vagy annyival erosebb a motor, hogy megeszi?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71533) karis válasza H.Ezredes (#71529) üzenetére


karis
tag

Ahogy olvasok visszafele, ki is lehet ütni az EGR-t, vagy tisztítani. Én inkább híve vagyok a "gyári állapotoknak", de kérdés, hogy melyik kifizetődőbb hosszútávon?

Ezeket a "hibákat" vásárlás előtt egy előzetes átvizsgálás során azért nem nagyon lehet észrevenni nem? Gondolom egy szívósort, vagy egy EGR-t le lehet pattintani 1-2 óra alatt, ha engedi az eladó a vevő terhére :D

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#71534) FIREBLADE78 válasza basys2 (#71531) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az komoly. Havi céges bevételünk nincsen annyi ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71535) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

A beltérben ezeket a műanyag elemeket, hogyan lehet szebbé varázsolni? Értem ezalatt az olyan elemeket amiken olyan gumiszerű bevonat van. Most nem tudom az idő előrehaladtával vagy a meleg hatására kezdenek itt-ott felhólyagosodni.
Van erre valami tuti módszer?

(#71536) Newlachka válasza HoppMaster (#71535) üzenetére


Newlachka
őstag

pl ajtóbehúzó? veszel olyat amin nincs.

(#71537) HoppMaster válasza Newlachka (#71536) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Azt igen tudok venni, de pl a középkonzol a váltó környéke pl E70-be, vagy klima vezérlő körüli keret stb.

(#71538) MoP_FX 57 válasza HoppMaster (#71535) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Például denaturált szesszel, körömlakklemosóval meg kell kezelni a felületet, és rajta kell hagyni néhány percig, utána szinte hártya jelleggel leválik róla a soft touch maradék. Ha lehet, akkor érdemes beáztatni az adott elemet, mert tényleg kell néhány perc. Ha ez nem megoldható, akkor érdemes vékony papírral (zsebkendő pl.) betekerni az elemet, és azt átitatni, aztán hagyni dolgozni pár percig.

Ha ezekután lenne olyan rész, ami nem vált le, akkor valami puha eszközzel (fogkefe, durvább rongydarab) kicsit meg kell segíteni.

Majd zsírtalanítod, és matt fekete vagy semi-gloss fekete akrilfestékkel több rétegben megfújod. Az eredmény egy kopásálló és újszerű felület.

(#71539) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

X2 holnap. Nem tűnik rossznak

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#71540) herdsman12 válasza HoppMaster (#71537) üzenetére


herdsman12
őstag

Egy ismerősöm A6 összes kopott, karcos elemét lefóliázta.
Nagy meló volt, de jó lett.

(#71541) HELLAFLUSH válasza herdsman12 (#71540) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Az is egy megoldás. :K
Viszont a legesztétikusabb a VTN fóliázás szerintem, persze az egy jóval zsebbe nyúlósabb dolog.
E46 belső elemei:

(#71542) herdsman12 válasza HELLAFLUSH (#71541) üzenetére


herdsman12
őstag

Kb mennyi, amit itt látunk?

(#71543) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#71539) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Lesz belőle villany is :)
Az mondjuk más kérdés, hogy mennyi lesz az szállítási idő. Múltkor amikor bent voltam a díler csaj mondta van olyan ügyfele aki 1,5 éve!!! vár egy X1-esre és még semmi.

(#71544) brumi1024 válasza FIREBLADE78 (#71539) üzenetére


brumi1024
veterán

FWD. :(

(#71545) tasiadam válasza brumi1024 (#71544) üzenetére


tasiadam
veterán

a célközönséget legkevésbé sem érdekli

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71546) Tsebacsi válasza tasiadam (#71545) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagy probléma ez sajnos. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71547) HELLAFLUSH válasza herdsman12 (#71542) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Azt sajnos nem tudom megmondani, mert nem az enyém.
Általában 5-25e Ft/elem áron dolgoznak ami méret függő.

(#71548) chess001 válasza HELLAFLUSH (#71547) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem szégyenlősek, ennyiért szerintem már igazi karbont is rakhatnának rá...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#71549) CharlieDrop válasza FIREBLADE78 (#71539) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, pedig én bírom az új vonalat, képekről olyan mintha nem tudták volna eldönteni, hogy kerek, vagy szögletes legyen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#71550) Shadowbull válasza CharlieDrop (#71549) üzenetére


Shadowbull
addikt

Hát így képeken nem egy nagy eresztés. Látni kell majd élőben.
Bár az előző az egy gnóm volt, attól csak jobb lehet.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.