Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) dragonfx


dragonfx
veterán

Mivel van más autómárkának is topikja itt, ezért gondoltam ez klassz autómárka is megérdemel egy ilyet.
Szóval a kedves tulajdonosok írásait várom ide, kinek milyen mióta....stb.

"egy bmw olyan mint egy jó nő, ha foglalkozol költesz rá meghálálja, ha elhanyagolod cserbenhagy, megcsal!!!"

Hivatalos magyar oldal:[link]

Pár tuningcég:
Ac Schnitzer [link]
[kép]
Alpina [link]
[kép]
Hamann [link]
[kép]
Hartge [link]
[kép]

[kép]

[ Módosította: bnss ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2) peterszky


peterszky
őstag

Én örülök a topicnak, én is gondoltam már rá, hogy kéne nyitni, de mivel még nincs BMW-m nem akartam én lenni a topic nyitó :)
A nagy álmom egy 850-es, mindig is imádtam a bukólámpás autókat. Kép: [link]
A másik a 635 CSi, ez egy régebbi típus, de nagyon szép: [link]

Mindkettő elérhető áron kapható, pl. a használtautó.hu-n. 1-3 millió között mozognak.
Csak a költségekkel nem vagyok tisztában teljesen: a 850-es mennyit fogyaszt, nem igazán találtam róla adatokat. Csak egy 5000-es motor dübög benne :) Alkatrészek, javítás sem lehet olcsó.

'89-'90 között volt egy 318-asunk (az igazi BMW bordó), amit apukám hozott Németo.-ból, amikor Drezdában dolgozott. Nagyon szerettük, csak itthon a munkahelyük parkolójában havonta feltörték és valamit elvittek belőle. Az utolsónál a gyerekülésemet és a díszpárnát :(((
Ezután eladtuk.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3) Ramius válasza dragonfx (#1) üzenetére


Ramius
őstag

a hamann nem mercikre szakosodott? vagy az a brabus? :F

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#4) fokukac


fokukac
nagyúr

jajj, honnan tudtam látatlanban, hogy Te nyitottad? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5) (Kolombusz) válasza Ramius (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az a brabus.
Majdnem mint a babus suzuki. :D

(#6) szatocs válasza Ramius (#3) üzenetére


szatocs
őstag

Úgy mondanám, hogy a hamann nem kizárólag bmw - re szakosodott.

=== Szatocs ===

(#7) dragonfx válasza peterszky (#2) üzenetére


dragonfx
veterán

Igen van eladó, nem drága, de lassan mindkető veterán lesz.
Fenntartás???.....ha nincs fanatizmusod, nem fogod megfizetni tuti.
Szeritnem alap bmw javítási költség *3...na persze ha nem akarsz valami sarki kis ízébe csináltatni egy ilyne autót.
A 850 tényleg nagyon szép, meg a 635 is.Mindkettő legenda.
Fogyasztás kb 15-20l...lényegtelen ebben a kategóriában, ha ilyet veszel úgysem mindennapi használatra szeretnéd gondolom.

u.i.:igen gondolkodtam hogy a hamann-t be e rakjam, mert sok a porsche meg minden.....de azért elég sok bmw-t is csinálnak.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8) eborn válasza peterszky (#2) üzenetére


eborn
csendes tag

Hi!

850re:

Hat, a szervizkoltsegeken tul (jogos a normal*3, raadasul mire ehhez alkatreszt szerez valaki...) a fenntartas nem semmi, foleg az uj adorendszer fenyeben, ugyhogy nem javasolnam, csak ha tenyleg van benned annyi fanatizmus, hogy ez lesz a mindened (es tenyleg ez lesz, mert ramegy a gatyad is:)... Raadasul a 8as beemer egy gyengus konstrukcio volt, anno a nemetek sem vettek kilora, egyszeruen ez a kocsi egy rossz otlet volt, nem jott be. Sok apró hiba, szerelnivaló, ráadásul tele van pakolva az akkoriban meg nem tul kiforrott elektronikai cuccossal, amik szinten egymas utan szenderulnek jobb letre... amugy en eleg nagy bmw fanatikus vagyok (~-nak tartom magam), sokat olvastam rola (8asrol, mert en is imadom!), meg 6ossal volt tapasztalat is (eventente 3-4kilot koltott ra az illeto, mondjuk ettol olyan volt, mint az uj - de csak 12 honapig), de errol a kocsirol lebeszelnelek:) Amugy a budai skala parkolojaban 2 eve all egyhelyben egy fekete, mar tettem az ablaktorlo moge arajanlatot is tartalmazo fecnit, de nem jeletnkezett az ember, lehet, hogy annak a peldanynak a multjahoz komoly buncselekmenyek kotodnek:)
no hat bocsanat hogy igy beleszoltam, csak gondoltam megproballak megmenteni a biztos anyagi csodtol (pedig tenyleg gyonyoru gep...) :)

(#9) peterszky válasza eborn (#8) üzenetére


peterszky
őstag

Köszönöm a választ!
Akkor marad a Szállítós 7-es bálna :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#10) dragonfx válasza peterszky (#9) üzenetére


dragonfx
veterán

Az még mindig egy igen tekintályt parancsoló autó.Akár a 4.0 akár az 5.0ás mocival.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Múlt hét óta egy két éves 320D Touring tulajdonosa vagyok:
[link]
[link]

Sokat még nem vezettem, hétvégén tettem bele 800 km-t, de valami iszonyat jó volt. Teljesen új dimenziókat fedeztem fel a vezetésben. Ááááá, ezt nem lehet elmondani. Érezni kell.

Nem rég volt egy balesetem a Fabiammal. Nem nagy, de mégis megviselt és nem mertem autóba ülni nagyon sokáig. Na, most már más a helyzet. Beültem ebbe, remegtem két napig a félelelmtől, aztán ki sem akartam szállni belőle. :)

Mivel sok tapasztalatom nincs vele, így csak néhány dolgot tudok megosztani veletek. Fogyasztását tekintve sztenderd 6 liter. Ebben volt autópálya, város, országút, egyszóval minden. A futómű nekem nagyon keménynek tűnt eleinte, de nem ehhez voltam szokva. Sokszor igen erősen kellett kapaszkodnom, hogy fékezéseknél a sávban tudjam tartani. Felszereltségét tekintve egyedül a bőr ülést említeném meg hiányként, ami annyira nem is hiány mint inkább extra. Negatívum még számomra, hogy nem nőttem túl nagyra, így nagyon elöl ülök és a jobb oldali tükröt nem bírom rendesen beállítani magamnak. :)

Szóval egyelőre nagyon pozitív véleményen vagyok. Szoknom kell még, de már most megszerettem. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Hello!

Én egy BMW 320i büszke tulaja vagyok, remélem beférek a klubba!

Íme a Drágám:
[link]
[link]

(#13) dragonfx válasza Gh0sT (#11) üzenetére


dragonfx
veterán

Igen hát előre simán beül 2m-es ember is.Ülésmagasággal variálj, szerintem megoldható a dolog. Ha arra jársz ülj be az új ci-be.....nem is tudom az az első ülés 2 személynek van-e.....batár nagy, még én a 185 centimmel is olyna kicsinek éreztem magam benne

God:
Láttam Solton egy tiédhez nagyon hasonlót, csak neki gyári alufja volt, sárga tuskókkal, és nem volt sötétítése.Hirtelen majdnem mondtam volna....



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14) God Vazzeg válasza dragonfx (#13) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szia

Az enyém is gyári alukerék, de ne zavarjon :D BMW kötelező tartozék: kipufogó, szárny, sötétítés, alukerék! :DDD

(#15) peterszky válasza God Vazzeg (#12) üzenetére


peterszky
őstag

Van egy bácsi a közelünkben (boros boltja van :) ), akinek van egy '86-os 318-asa 40 ezer kilóméterrel.
Megkérdeztük, hogy mennyiért adná el, azt válaszolta, hogy volt már 3 millás ajánlata is rá :Y
Mondjuk tényleg szinte gyári álapotban van, semmi rohadás nincs a kocsin.

What else you gonna do on a Saturday?

(#16) God Vazzeg válasza peterszky (#15) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Haver 325i-jére 1 milla volt a legjobb ajánlat eddig, de az alatt 18-as kerekek vannak, meg turbós! :D Meg persze gyönyörű! :B :R

(#17) peterszky válasza God Vazzeg (#16) üzenetére


peterszky
őstag

Képeket :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#18) venember83 válasza God Vazzeg (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Szep autod van, tetszik, latszik, h jo allapotban van, csak ami szurja a szemem az a hatso dobfek :( Szerencsere mar leszoktak errol a BMW-nel is.

Kulonben ha nemet, akkor mindenkepp es kizarolag BMW, ez nem is kerdes, sorfozesen kivul csak ertenek ehhez is a bajorok :DDD

[Szerkesztve]

(#19) dragonfx válasza God Vazzeg (#14) üzenetére


dragonfx
veterán

Pici kép nem figyeltema középső emblémát elnézést
Igen+angel eyes, ültetés, sperr.,szempilla...meg még jó pár dolog ha e30/e36ról van szó.
Majd igyekszek...

Amugy erről vélemények, elég ritkán megemlítendő példány pedig szerintem nagyon klassz
Alias bíemdábjúzíéjt [link]

AC Schnitzeréktől [link]
Hamannéktól [link]
Hartge Z8 [link]

És lehet lesz újra>>koncepció/tanulmány [link] [link] [link]
....ahogyan remélhetőleg lesz M1 és M10 is.

Egy feloptikázott [link]

Meg egy furi M6(nevében milyen) [link]

Meg az első hsz.ből a logo
[kép]


Remélem mindennek elegettevő a hsz. lehet véleményezni, szemezgetni.
;)


"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20) God Vazzeg válasza peterszky (#17) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Képeket nem tudok, sajna, ritkán találkozok vele, de próbálok vadászni majd ;)

(#21) peterszky válasza dragonfx (#19) üzenetére


peterszky
őstag

Nekem ezek a roadsterek nem igazán jönnek be, nem tudom miért :B

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#22) Kicker


Kicker
senior tag

na már bmw-s topic is van! :C

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#23) dragonfx válasza peterszky (#21) üzenetére


dragonfx
veterán

Van emlyik keménytetős, de van egy gyári amelyik iylen méregsmaragdzöld, a szín sokat dob rajta de azta képet nem találóm. Amugy az akkori ferrarival emlegették egy szinten.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#20) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na, meg is van:
[link]
[link]

A dobfék eredeti, de meg vagyok elégedve vele, nagyon jó a fékhatás, mi se bizonyítja jobban, hogy már 2x szálltak belém hátulról ez miatt :D (Szerencsére csak kocc volt mindkettő :D)

(#25) dragonfx válasza God Vazzeg (#24) üzenetére


dragonfx
veterán

Jó a reklám, de mindneki 345i turbonak emlegeti Turboá autóját. Ja meg mondjuk az a felni sem akármilyen felni.Azért a 12hengeres e30 se semmi.
Nekem sincs bajom a fékkel.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26) peterszky válasza God Vazzeg (#24) üzenetére


peterszky
őstag

Szép, mi több nagyon szép :R

What else you gonna do on a Saturday?

(#27) t1 válasza God Vazzeg (#24) üzenetére


t1
addikt

durva :R

(#28) venember83 válasza dragonfx (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Kepet/kepeket kerhetunk a te m3asodrol?

Dobfekkel nem is annyira a fekhatasa miatt van bajom (bar tarcsafekkel sokkal jobb az is), hisz ugyis az elso fekek vegzik a fekezes nagy reszet, csak annyival szebb ha hatul is tarcsafek van, szerintem...

[Szerkesztve]

(#29) dragonfx válasza venember83 (#28) üzenetére


dragonfx
veterán

Szebb, és a 320tól úgy is van, gondolták ekkora erőhöz elég ez is, és így is van.
Tudod te is hogy nem M3, nem kell gúnyólódni, 316.
De lehet még lesz motorcsere valamikor, vagy nagyobb tesó.

Amugy voltak már képek csak más topikba [link] [link] [link]



[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30) t1 válasza dragonfx (#29) üzenetére


t1
addikt

:Y
szép :R
Megmondom öszintén azt hittem vmi szar szakadt BMW-vel jársz de ez igencsak polír... :) hátsó lápma nagyon király :R

(#31) peterszky válasza dragonfx (#29) üzenetére


peterszky
őstag

Egész alakos nincs? :B A hátsó lámpa tényleg nagyon jó :R

What else you gonna do on a Saturday?

(#32) venember83 válasza dragonfx (#29) üzenetére


venember83
nagyúr

Tenyleg nem tudtam, h nem M3 :B S kepeket se nagyon lattam, ha lattam volna, akkor hidd el, h nem kerlek, h linkelj ;) Esetleg majd vmi kep oldalrol, bar ha jol latom, akkor ez (meg) teljesen gyari. 1.6os hogy viselkedik? Tenyleg ramegy a gatyad is? Alkatreszekbol utangyartottak milyenek?


mod: ja, tenyleg jol nez ki, szine is okes, hatso lampa meg tenyleg illik ra :C

[Szerkesztve]

(#33) venember83


venember83
nagyúr


Egyike a legdurvabb tuningolt BMW-knek: [link]
leiras: [link]

(#34) dragonfx


dragonfx
veterán

Köszi szépen, a lámpát és a fényezést már többen megjegyezték.
Igen átlag, gyárit gyakorlatilag enm kapsz csak Wallisba az meg ilyne korú gépnél felejtős, igaz van prá dolog ami nem beszerezhető csak tőlük, szerencsére ezeknek nem gáz az ára.
Írtam fogyi 10-11 körül, midnenkit ezt írja erre a típusra.
A fényképek már a tali után, ergo kb 400km autókázás után készültek, szal koszosodott bőven, és nem mosás utáni kép.
Teljes képes lesz de csak mosás után, és ha megfelelő, értsd dunapart, füves gyepes szép részt találók háttérnek.

Ez eben votl a lóerőbe linkeltem is abba a topik asszem avgy említettem, 810 ló V10 M5 btiburbó, kígyóbőr...71 milla.


[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) Dumb válasza venember83 (#33) üzenetére


Dumb
senior tag

Attól, hogy a kipuff vége előtt, messze a motortól vannak a turbók, nem lesz nagyobb a turbójuk, vagy ilyesmi? :F

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#36) Uher


Uher
aktív tag

Szép Napot!

Lassacskán 3 éve BMWzek:

első: (már nincs)
[link]
[link]
[link]
[link]



második: (mostani)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Üdv.

[Szerkesztve]

(#37) venember83 válasza Dumb (#35) üzenetére


venember83
nagyúr

Hat mivel van 1 kis es 1 nagy turbo, szerintem nem lehet olyan nagy a turbolyuk (hala a kicsinek), de biztos van, 1 ilyen ereju kocsinal abszurd lenne ha nem lenne, szvsz.

Uher: Felsorolasbol csak a kovetkezo hianyzik :DDD Az mar 7es lesz? Csatlakozok t1-hez, az elso szebb, valahogy kivanatosabb, hiaba sor6 a masodik s elso csak 1.6os.

[Szerkesztve]

(#38) t1 válasza Uher (#36) üzenetére


t1
addikt

az első szebb :)

(#39) Uher válasza t1 (#38) üzenetére


Uher
aktív tag

Hát igen, a 316 egy kuriozum volt, 94000km-mel került hozzám, sérülésmentesen, a második tulaj gyakorlatilag nem használta, idös volt és miután meghalt, a lányátol vettem aki megörökölte. (ismerös volt, tényleg idös használta évente 2szer, majdnem 3 honapig tartott még sikerült átiratnom, mert vacakoltak az örökösödési papirokkal).
Egy évig volt nálam, mentem vele 30 000km-et, ezalatt elsö lengéscsillapítot kellett cserélni(még a gyáriak voltak, mielött eladtam a hátsók is megadták magukat).
Full fapad volt, 1989. márciusi volt, 1989 áprilisi elsö magyar forgalomba helyezéssel.

Az 5ösben van legalább 400k-450k km, 2 éve van meg, ezen több mindent kellett cserélni,
viszont tele van extrával amiröl már nem igen mondanék le(klima, aut. váltó srb.)

A következö vagy egy újabb 5ös, vagy egy 7es lenne, az álomnak csak a pénztárca szab határt :)

(#40) dragonfx válasza Uher (#36) üzenetére


dragonfx
veterán

Mindkettő szép, de nekem az elsőa szimpibb, igen feljebbléptél egy kategóriát és +2 hengert, vagyis ezek alapján következő egy 740, ebből az évjáratból.
Az azért tisztes ha annyi van az 5ösben auto váltóval.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41) N1 válasza dragonfx (#29) üzenetére


N1
tag

Szép kocsi!
Biztos, hogy a tiéd?:D

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#42) venember83 válasza N1 (#41) üzenetére


venember83
nagyúr

Lenyedben van, h dragonfx-et sziv@tod, vagy ez csak olyan hobbi? :F

(#43) God Vazzeg válasza dragonfx (#25) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Igazad van, 345i, mert egy 745i motor van benne, turbózva, programozott elektronikával.. A sárvédőívet ki kellett teljesen hozni, hogy beférjenek ekkora kerekek, nekem a 16-os se fér be, max valami nagy perrel :D Amúgy eredetileg 325i vagy ix Turboá autója, most nem emléxem hirtelen :D

(#44) Gyuri27 válasza dragonfx (#40) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szép a bömbid. :DDD
Saját vélemény, de a piros bömbit nem szeretem (igaz a szürkén és a feketén kivül mást se, na jó az angol versenyzöldet kicsit ;) ).

A króm lökháritós e30-nak nincs párja!

Amd - Radeon - Ryzen

(#45) dragonfx válasza God Vazzeg (#43) üzenetére


dragonfx
veterán

Tényleg ha ismered kérdezz már tőle egy LE számót, ha egyáltalán lemérték.
Azért Tibisz és Zeusz gépe sem votl semmi.
Én is szívók az ET-kel, pedig szeretnám már az ''elengedhetetlen'' kelléket az alufot beszerezni 16ba igen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46) dragonfx válasza Gyuri27 (#44) üzenetére


dragonfx
veterán

Nálam 2 színben jöhetne szóba sárga,(dakarsárga, az akkori e36 m3 színe) vagy a piros.
Fekete, szürke, metál nekem enm bejövős.
Esetleg királykék még ami talán.Vagy ami enm bmw szín egyedi fényezéssel világító uv zöld gyöngyház vagy narancssárga gyöngyház.(igaz God??..votl egy oylan e30 ott az eleje felé, t tudod miylen szírul mutata :D )...vagy még1 az alpina színe, az a kékes lilás...néáztem 1950 eurós felára van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok.......

De jó, hogy idetaláltam..... :))

Nekem egy E36 320IA-m van 94-es coupe nagyon szeretem............. Tavaly augusztus óta van nálam ami eddig volt akksi csere...egy hűtőtömítő folyadék, egy beázott motorvezérlő részben miattam eltömődtek a szélvédő előtti kifolyók.....persze nem nálam rakodhatott fullig.....+ egy lambdaszonda....

Sokan húzódoznak az automata váltótól ami ebben van az valami szuper.....gyorsításnál úgy visszadob akár 2 fokozatot is mint a sicc..........

BMW forever...........

Miatyánk ki vagy a mennyekben...





BMW-nk

Te aki az utcákon száguldassz

Szenteltessék meg a te veséd

Jöjjön el az M-Powered

Történjen meg a Burnoutod

Benzines és dízelként is

Mindennapi kék-fehérünket add meg nekünk ma

És bocsáss meg nekünk a büntetöcédulákért

Ahogy mi is megbocsátunk a KRESSZnek

Ne vezess minket Wolfsburgba

Hanem szabadíts meg a Mercedestöl

Mert tiéd a Speed

A lóerö és a fölény

Mindörökké

(#48) venember83 válasza Gézengúz (#47) üzenetére


venember83
nagyúr

ez mar beteges kicsit azert :U
De jo, foleg a foszvagenes meg mercis resz tetszik :DDD

Kepek az autodrol?

[Szerkesztve]

(#49) dragonfx válasza Gézengúz (#47) üzenetére


dragonfx
veterán

lambdaszonda sajnos típushiba :(

Huuu na mesélj hogy ázott be az elektronika mert nekem is votl 2x, nagymosás után, de nem kockáztatom meg még1x........

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50) God Vazzeg válasza dragonfx (#45) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Rendben, majd megkérdem, van telószám is, csak mindig olyankor hívom ha kell valami :D Vadkertre én is menni akartam :O (Itt van a szomszédban :D)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.