Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) solfilo válasza Fripi (#39300) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Feltétlen Titan kell? Egy 290X picit erősebb és olcsóbb is. Itt tesztelnek is néhány nem referencia modellt. Titan vs 290X

De ha maradnál a Titánnál, akkor a topicjában érdeklődnék: katt

solfilo

(#39302) Fripi válasza solfilo (#39301) üzenetére


Fripi
csendes tag

Köszönöm szépen :R

(#39303) B.Á.L.!.N.T válasza Fripi (#39300) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ha már titant akarsz venni,vehetnél 780Ti-t is...
Titan szvsz pénzkidobás. AMúgy sztem jó lenne.

(#39304) nonsen5e válasza Fripi (#39300) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mivel az nVidia azt szabta meg a gyártóknak, hogy a kártyákat csak matricázhatják, más módosítást nem hajthatnak végre rajta, ezért szinte teljesen mindegy melyiket veszed, amelyik márka neked a szimpatikusabb.

Ha a 6GB VRAM-ot nem használod ki, akkor nagyobb teljesítményt ad sokkal olcsóbban a GTX 780 Ti, amire normális gyártó-specifikus hűtések is elérhetőek, nem az a süvítő 1 ventis vacak.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39305) Fripi


Fripi
csendes tag

Köszönöm Urak a segítséget. :R

(#39306) Andrejka


Andrejka
csendes tag

Üdv! Valaki találkozott már azzal a jelenséggel, hogy a DX11-es játékok a gyári overcloced (OC) VGA-kkal kifagynak, a túlhúzás miatt? Nekem MSI GTX770 Lighting kártyám van és az összes DX11-et használó játék (C3, BF3/BF4, Thief, stb.) dxgi_error_device_removed, vagy dxgi_error_device_hung hibaüzenettel elszáll. Ha visszaveszem gyári frekvenciára az órajeleket, akkor stabilan mennek miden gond nélkül, de hát ugye nem ezért vesz az ember gyári tuningos kártyát, hogy alapjáraton menjenek. :) DX9/DX10-el nincs ilyen gond.
Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata? Vagy megoldás rá, hogy ne kelljen underclock-olni a kártyát?
Köszi!
(Kereső nem dobott eredményt ilyen jellegű problémára, ezért merészkedtem írni ide. :) )

[ Szerkesztve ]

(#39307) B.Á.L.!.N.T válasza Andrejka (#39306) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Esetleg egy bios flash?

(#39308) Andrejka válasza B.Á.L.!.N.T (#39307) üzenetére


Andrejka
csendes tag

VGA BIOS-ra gondolsz? Mert az alaplapi BIOS az a legfrissebb. Bár hogy őszinte legyek, VGA bios frissítést még nem csináltam, de most adtál egy ötletet. Rákerestem és vannak bios-ok hozzá. Kipróbálom és meglátjuk! Köszi!

(#39309) TaylorXIII válasza Andrejka (#39308) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem lehet, hogy Lightning karit vettél de ezen is mint sok más lightningon olyan gpu van ami nem bírja a gyár tuningot? Ilyenkor Lightning LE-ként újra piacra dobják őket. Bár ez 7970 lightning Be-nél volt.
De nem tartom GTX 770-nél sem elképzelhetetlennek.

[ Szerkesztve ]

(#39310) Andrejka válasza TaylorXIII (#39309) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Mai világban bármi elképzelhető. :) Bár nem volt LE-ként megjelölve.
Igaz, hogy -90MHz mag frekvenciánál már stabil és nincs érezhető hatással a teljesítményre, csak idegesítő, hogy kifizet az ember +10-20k-val többet és veheti vissza a teljesítményt. Akkor már egy alap gtx770-et is vehettem volna. :(
Érdekes, hogy ez a jelenség kizárólag játékoknál és dx11-en, maxra rakott beállításokkal jön elő. 3DMark-ban és 3DMark11-ben OC-re húzva, Extreme settingsen semmi gond nincs a karival. Ugyan csak nincs gond DX9-es, DX10-es játékokkal maximális beállításokkal, egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#39311) Backinger válasza Fripi (#39300) üzenetére


Backinger
újonc

Szerintem tökéletes..Bár..Lehet megkellene várnod a Titan Black-et..Nemtudom.:D
Megérné megvenni ezt is..Márka..TÖKÉLETES!:D

(#39312) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok! Nem ad képet(a csippanás elmarad és nem jelenik semmi) a monitoromon a HD 4670(ideiglenes)-es kártyám, és kéne a gép, még ma. Próbáltam már az integráltal, de azzal sem ad képet(Asus M3N78-EM). Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#39313) nonsen5e válasza _-ORANGE-_ (#39312) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem ad képet. De a ventilátora felpörög, vagy eleve a Windows bebootol? --> Hangfalat rákötsz, zenél-e mikor betölt?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39314) cashback válasza _-ORANGE-_ (#39312) üzenetére


cashback
őstag

Pár ötlet:
- Bios reset - c-mos jumper vagy áramtalanítás / gomb elem ki
- húzz le minden alkatrészt a gépről - hdd, odd - bővítőkártyák sem kellenek - hang, vga stb.
- csak 1 ram-ot hagyj a gépben - próbáld ki mindegyik slotot
- másik tápegységgel próba

Ha ezek sem segítenek akkor még másik procit is le lehet tesztelni, de kicsi az esélye hogy annak van baja... alaplap halál gyakoribb.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#39315) _-ORANGE-_ válasza nonsen5e (#39313) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Nem, mondom, sehova nem jut el az indítás után.

(#39316) _-ORANGE-_ válasza cashback (#39314) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Hát lehúztam mindent, most indítom, de nincs másik tápom. Integráltal indítsam?

(#39317) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Szerintem alaplap, mert nem ad semmi képet, minden le van húzva. Integráltal sem megy. :-(

(#39318) cashback válasza _-ORANGE-_ (#39317) üzenetére


cashback
őstag

Integrált egyik kimenetén sem?
Biso reseten túl vagy?

Még lehet memória hiba is. Az is okoz hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#39319) _-ORANGE-_ válasza cashback (#39318) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Na, megjavult. Csak megmozgattam az alaplapot, és azonnal bekapcsolt. De csakis az integráltal ad képet. Azért köszi a segítséget! :))

[ Szerkesztve ]

(#39320) Andrejka válasza B.Á.L.!.N.T (#39307) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Nos, a BIOS a legfrissebb a karin, de alaplapi bios-t találtam újat. Majd elválik segít-e a problémán...

[ Szerkesztve ]

(#39321) B.Á.L.!.N.T válasza Andrejka (#39320) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem. Nincs összefüggésben a vga-val.
Azt lehetne csinálni,hogy átírod KeplerBiosTweakerrel a biost és azt rá tolod a karira.

Vagy vissza gariba,mert a megadott órajeleket tudnia kell a karinak.

(#39322) Andrejka válasza B.Á.L.!.N.T (#39321) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Neten kutakodva azt találtam, hogy szinte minden gyártó factory OC-ed kártyájával előfordul és független attól, hogy Nvidia vagy AMD. :( Úgy néz ki, hogy DX11 bug ez inkább és nem a kártyáé.
Nagyon sokan panaszkodnak erre a jelenségre, de jobb megoldást nem találtam még az underclock-nál, csak gondoltam hátha itthon is találkozott már valaki ezzel.

(#39323) B.Á.L.!.N.T válasza Andrejka (#39322) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát mindenesetre érdekes... De azt tudom,ha ráhúztam még a 670-es gyári oc-jára,akkor ugyan ezt kaptam (dxgi_error_device_removed) Pl : Crysis 3.

[ Szerkesztve ]

(#39324) Taifa Díaz válasza Andrejka (#39322) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Semmiképpen sem a kártya gyártóját kellene szidni, mert a hibaüzenetek a DX11 hibájára utalnak. Ezt megerősíteni látszik az is, hogy DX9/DX10 problémamentes.
DirectX frissítésével megpróbálkoztál már egyébként?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#39325) nonsen5e válasza _-ORANGE-_ (#39319) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na ilyen dolgokat, mint, hogy le van-e tiltva BIOS-ban, stb... meg lehetne nézni, de mivel az alaplap piszkálgatására már félig működik, nagyon is valószínűnek tartanám, hogy annak van belső hibája és cserét igényel. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39326) solfilo válasza nonsen5e (#39205) üzenetére


solfilo
veterán

Lefuttatta a Furmarkot, de 85 fok fölé nem megy. Lehet még sem a vga. Viszont ma egy olyan játék is kiakatszotta a gépet, aminek a gépigénye minimális, bossfightnál újraindul a gép. GPU-Z log, alig melegszik a kártya ennél a játéknál. Lehet mégsem a vga a ludas?

solfilo

(#39327) nonsen5e válasza solfilo (#39326) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor a másik két ötlet? Mármint a windows eseménykezelő ír-e valamit a restart előtti pillanatokról?
Utána meg jelenleg nincs jobb ötletem, egyesével lehetne cserélgetni próbaképpen az alkatrészeket a tápegységgel kezdve...

Esetleg még szoftveres megoldásként előtte ezt kiírni cd/dvd-re és hagyni pár órát futni. [link]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39328) Andrejka válasza Taifa Díaz (#39324) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Igen, sajnos már azt is megpróbáltam, de lassan kezdek kifogyni az ötletekből. :)
A legfrissebb DX11 van fent, összes op.rendszer frissítéssel együtt (Win7,64bit) és a legfrissebb nvidia driver.
A gyártót nem is szidom, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem gyártó és nem is chipset függő. Ezért nem is gondoltam még garanciális cserére sem, mert nem biztos, hogy megoldaná.
Mindenesetre köszönöm a tanácsokat.

(#39329) Andrejka válasza B.Á.L.!.N.T (#39323) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Amúgy tényleg érdekes, mert van hogy elfelejtem beállítani a downclock-ot és nem fut hibára. Teljesen random, hogy kifagy-e, vagy nem, sőt az is változó, hogy mennyi játék idő után. Bár én is próbáltam még húzni rajta, na de akkor instant hibára futott.

(#39330) legendo


legendo
csendes tag

Sziasztok,

Új vagyok itt és remélem jó helyen (topicban) járok.
Van egy AMD 4870-es kártyám, időnként négyzetek jelennek meg a képernyőn és utána lefagy. Gondoltam megnézem hátha tudok rajta segíteni azzal, hogy a hűtőpasztát, ami, mint szétszedés után kiderült, teljesen kiszáradt, felfrissítem. Bementem egy boltba, kértem hőpasztát és tanácsokat, mire azt mondta a szaki, hogy vga-hoz nem jó a sima paszta, speciális kell. Hogy milyen azt nem tudta - kérdezzek utána.
Gondolom a leírásból kiderült, hogy nem vagyok informatikus :) . Tanácsokat szeretnék kérni, hogy milyen pasztát javasolnátok, mit lenne érdemes beszereznem.
Lehet, hogy halottnak egy pofon és nem segít rajta semmit, de mindenesetre szívesen venném, ha segítenétek. Köszönöm.

(#39331) solfilo válasza nonsen5e (#39327) üzenetére


solfilo
veterán

South Park-os játéknál csíkozott a monitor, Furmarknál nem.
Memteszt nem rossz ötlet, írom neki. Eseménynaplót megnézi majd. Köszi! :)

De sztem is az alkatrészcserélgetés lenne a megoldás. :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#39332) nonsen5e válasza legendo (#39330) üzenetére


nonsen5e
addikt

Arctic MX-4 tökéletes választás mind processzorra, mind videokártyára.
Amúgy hőmérsékletet előtte nézted (pl. GPU-Z, avagy HWMonitor)? Általában ha artifactol a kártya akkor vagy
A, instabil a tuning miatt
B, haldoklik és a végét járja.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39333) legendo válasza nonsen5e (#39332) üzenetére


legendo
csendes tag

Köszönöm a választ.
Néztem a hőmérsékletet, de nem volt magas. Ha a végét járja, az furi, mert finoman szólva sem volt agyonhasználva (és túlhajtva sem). Szomorú.
Azért a pasztát kipróbálom, köszi.

Még egy kérdés: a 4 gramm hány használatra elég? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39334) nonsen5e válasza legendo (#39333) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ezek a kockázódások windows alatt is random megjelennek, vagy ha éppen csak terhelve van? (játék, benchmark) Ilyesfélék?

Videokártyára kevesebb paszta kell mint processzorra, nekem egy videokártya és egy processzor pasztázása után (véletlenül kicsit megnyomtam, elég sok ment a levesbe) még a paszta több mint fele megvan.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39335) legendo válasza nonsen5e (#39334) üzenetére


legendo
csendes tag

Inkább ilyesmik: http://i6.minus.com/jbhNOBOXYJvR4S.jpg, csak négyzetekkel, vagy: http://cdn.overclock.net/f/f2/350x700px-LL-f2ad7db6_jaccoy.jpeg, http://i.imgur.com/sVeqA9m.jpg, http://www.tonymacx86.com/attachments/graphics/27858d1344893364-gtx560-ti-gigabyte-z77x-udh5-artifacts-freeze-artifacts_gtx560.jpg. Először csak kicsit, aztán belehergeli magát és lefagy. Van hogy alig látszik ki az artifact-ek alól a desktop. És nem csak játéknál, sőt jó ideje nem is játszom egyáltalán. Sima windows-használat, semmi extra. Nem volt stresszelve a kártya, sőt inkább visszavettem az órajelből (minimálisa), hogy hátha segít, de nem.

Megrendeltem a pasztát, köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#39336) nonsen5e válasza legendo (#39335) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha ilyen szerintem már a kártyának mindegy az a paszta, a hőmérséklet sem kirívóan magas, 4870-ből nem egy példányt láttam ami beton stabilan ment 85-90°+-on évekig.
Driver reinstallt megpróbálhatsz azért (nem sok esélye van, hogy javít rajta, szinte semmi):
1, driver uninstall
2, driver sweeper és maradékok elpucolása
3, restart
4, driver telepítés

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39337) legendo válasza nonsen5e (#39336) üzenetére


legendo
csendes tag

Oké, megpróbálom, köszönöm a segítséget.

(#39339) nonsen5e válasza #17954112 (#39338) üzenetére


nonsen5e
addikt

7730 - r7 240
7750 - r7 250 (az r7 250 nála kicsit gyengébb, az r7 260 viszont a hd7770 és a hd7790 között helyezkedik)

r7 240 < 7730 < r7 250 < 7750 < 7770 < r7 260 < hd 7790 < r7 260x

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39340) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Asus R9270x kártyám, illetve egy Samsung TV-m. A kettőt egy HDMI kábellel kötöttem össze, és úgy lövöm át a képet TV-re. Viszont lenne egy olyan gondom, hogy a TV-n a kép eléggé el van csúszva. Pedig a felbontás ott jól van beállítva ( 1920x1080 ). A monitorom egy DELL U2412M lenne, 1920x1200 felbontással. A fő asztallal nincs semmi gond, de amikor kiterjesztem, akkor egyből elcsúszik a kép a TV-n.

Illetve akkor is elcsúszik a kép, ha csak a Samsung TV-t állítom be főképernyőnek. Szóval tanácstalan vagyok. :(

Itt lenne a kép hogy mennyire van elcsúszva a ff böngészőablak pl.

iPhone 13 Pro Max

(#39341) CuKoR


CuKoR
senior tag

Üdv!

Vettem egy CLUB 3d HD7790 VGA-t

Beraktam, elindul, próbál bootolni, de nem megy.

Restart után vagy ellenőrzi magát a win8.1 és nem sikerült... vagy egyből bedobja:irql not less or equal

Próbáltam újra telepíteni pendrive-ről...A telepítő sem indul el, csak látszólag tölt..

Ami a legérdekesebb, ha visszarakom az egyik slotba a régi 8600 Gt-t és úgy indítom el hogy mindkét VGA bent van akkor rögtön betölti a Windowst és működik a rendszer a 7790 ről, mennek a játékok stb.

Ha ezek után kiveszem a 8600gt-t ugyan úgy nem indul.

Ötlet?

A driverek fentvannak, frissítve minden.
A gép
MSI KN9 platinum
A64 X2 6400+
2*2 giga ram.
128 giga SSD
500 wattos Qtech táp.

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#39342) CuKoR válasza jozsi252 (#39340) üzenetére


CuKoR
senior tag

Szerintem a TV képarány beállításait próbálgasd végig.

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#39343) jozsi252 válasza CuKoR (#39342) üzenetére


jozsi252
veterán

Mivel alapból 1920x1080 a beállítás, ezért ugye 16:9 a képarány. Másra nem rakhatom, mert akkor még rosszabb lesz a helyzet.

Illetve előző hozzászólásomhoz egy kis update: Ez az elcsúszás nem csak egyik oldalon van, hanem mindenhol. Tehát nem úgy van hogy bal oldalt kilóg az egész, és jobb oldalt meg fekete csík van. Hanem úgy az egész túl lóg mind a 4 oldalon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39344) nonsen5e válasza jozsi252 (#39343) üzenetére


nonsen5e
addikt

TV-n nincs olyan beállítás mint monitorokon, hogy kalibrálhatod a megjelenés pozícióját, méretét?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39345) CuKoR válasza jozsi252 (#39343) üzenetére


CuKoR
senior tag

A tv-n nem 16:10 a képarány?

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#39346) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Haveromnak van egy Nvidia GeForce 9500GT kártyája. Folyton kékhalált kap vele. Felrakattam vele a legújabb drivert, úgy is. Valamilyen pixelhibáról is beszél. Lehet, hogy haldoklik?

(#39347) nonsen5e válasza CuKoR (#39345) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen ez az, mert ugye mindkettő 1920, de az egyik *1080 a másik meg *1200. Windows jobb click asztalra, a második monitornál (TV) a monitor felbontása van megadva, vagy másik? Esetleg ott tologathatod a csúszkát amíg jó nem lesz a kép. :DDD

dinter: A pixelhiba az a monitorban van (ha egy fix pixel nem ég/nem ad színt, nem úgy ég mint a többi a használattól teljesen függetlenül. Nem szöszmöszöl a kártya?, azaz kis pöttyög megjelennek, kockásodik, csíkozódik a kép, 3d alkalmazásokban egymásba össze-vissza folynak a textúrák?
Régebbi drivereket lehetne próbálni, ha nem a fentebb leírt dolog a probléma, mert akkor a kártya halik, esetleg memória teszt, hogy minden jó-e benne: [link].

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39348) Dinter válasza nonsen5e (#39347) üzenetére


Dinter
addikt

Tesztet nem hiszem, hogy le tudná futtatni, annyira nem ért hozzá. Azt mondta, hogy kis pöttyök jelennek meg.

(#39349) Lenry válasza Dinter (#39348) üzenetére


Lenry
félisten

az akkor nem pixelhiba, hanem szemetel a GPU.
érik a VGA-csere

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39350) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Hali. Van egy kis gondom. Amióta meg van a vga kártyám egy xfx 7870 xt azóta elég sűrűn ugrál a kép villog meg játék közben kb 1 másodpercre sötét lesz és vissza jön. a kérdés az, hogy míg IGP vitte a grafikát addig semmi baja nem volt az egésznek. Lehetséges lenne az, hogy azért van ez mert a monitorom sima D-SUB monitor és a kártyába átalakítóval megy bele vagy kártya hiba?

Samsung S20 ULTRA

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.