Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) bubi92


bubi92
őstag

ez miért lehet? és max 300mhz-en is megy... számtalan drivert próbáltam már de minddel ezt csinálja

(#38252) Oli.025


Oli.025
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Nvidia Geforce Gt 630 2gb. Gondom az lenne hogy, ha Hdmi kimenettel kötöm rá monitoromra akkor kép furcsa. Furcsán azt értem hogy szélesebb kép pedig felbontás ugyanaz maradt tálca alig látszik illetve ikonnak is csak fele. Valakinek valami ötlet?
Köszi válaszokat előre is.

(#38253) thomasfrill


thomasfrill
újonc

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy nem tudom bekapcsolni a crossfirexet a CCC-ben 2db 6870 van a gépben, próbáltam már felcserélni a kártyákat, külön-külön működnek. A CCC is érzékeli mert ha belemegyek az információ/hardver fülre ott kiírja, hogy elsődleges adapter és alatta, hogy kikapcsolt adapter és a kikapcsolt adapter a 2. kártya, de sem a játék sem a teljesítmény fűlnél nincs crossfire opció. GPU-z ben megnéztem ott is azt írja, hogy ki van kapcsolva. Tanácstalan vagyok, hogy mi lehet baj :(

(#38254) lsc válasza bubi92 (#38251) üzenetére


lsc
nagyúr

Miről van szó, miben mi megy ennyin?

Az élet kegyetlen .

(#38255) r9550 válasza thomasfrill (#38253) üzenetére


r9550
senior tag

hidat raktál a kártyákra? mien táppal hajtod? mien alaplap?

(#38256) r9550 válasza jenő45 (#38249) üzenetére


r9550
senior tag

offold a tuningot és próbáld meg ugy

(#38257) KRi2


KRi2
aktív tag

Volt már valakinek tapasztalata cicergő, sípoló, úgynevezett "coil whine"-os VGA kártyához?
Mertmost kifogtam egyet. (MSI 270x)
Demármert megnéztem hogy nezörögjön a ventije, nelegyen black screen-es, ne flickereljen, ne white screen, nelegyen kazán. Hábazz erre nem számítottam. HAWK edition, katonai bizbassz cuccok rajta, 250C'-ig sivatagban is bírja, metál backplate meg kutyafasz, de sípol a játék közben (leginkább menüben). Eszem megáll. Ennyire a technológia csúcsára értünk volna, hogy már normálisat, aminek nincs semmi nyűgje nem birunk csinálni?
Szóval utánaolvastam, és leginkább arra lennék kiváncsi hogy közületek járt-e vki hasonlóan, és volt-e pozitív eredménye ilyen kártyával kapcsolatban? Tahát hogy elhalkult volna, vagy ilyesmi (olvastam mindenféle tippet hogyan csendesedjen). Illetve hogy emiatt a jelenség miatt cserélnék-e a frissen vett kártyámat garanciában? (pcx)

||| | || ||||| | ||| ||

(#38258) Taifa Díaz válasza KRi2 (#38257) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A PCX videókártya garanciáztatásától mentsen meg téged a Mindenható :Y Ne tudd meg, milyen korrektek, sok felháborító dolgot lehet olvasgatni fórumokon ezzel kapcsolatban.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#38259) jenő45 válasza KRi2 (#38257) üzenetére


jenő45
tag

Amig a kártya ad képet ami nem csikos stb .. addig nemfogják gariztatni ..Sajnos:S

(#38260) lacika0926


lacika0926
tag

hali, van egy ati 5850 videokártyám, felveszem a drivert és nem engedi húzni a ventilátort, se a gpu-t se a memoriáját..
mi lehet a gond?

(#38261) jenő45 válasza lacika0926 (#38260) üzenetére


jenő45
tag

Msi Afterburnert telepítsd fel próbáld meg azzal,de felesleges húzni azt a karitmert annyi +teljesítményt nem ad mint hőt

(#38262) k.krisz03


k.krisz03
tag

Helló!

Tápegységet kellett cserélnem a nemrég beszerzett gépemben, mert szerencsétlen előző gazdája, átalakította a tápkábeleket (működött, de...). Ugyanolyan HKC USP5550 tápot raktam bele, de valami mégsem passzol. MSI N260GTX videokártyán 2db 6 tűs csati van. A tápból 1db 6 tűs és 1db 8 tűs csati lóg, de utóbbiról leszedhető az a két tű. Tehát lényegében megvan a 2db 6 tűs csati.

Igen ám, de csak az egyik passzol a VGA-ba. A másik - ami szemmel láthatólag teljesen megegyezik vele - viszont már nem akar a helyére menni. Emiatt vagy sem, nem működik a kártya, a ventilátora sem pörög. Csak az alaplapi VGA üzemel.

Miért nem megy a helyére a másik csati, mikor teljesen egyformák?
Amiatt nem működik a videokártya, mert nincs bekötve mindkét tápkábel?

(#38263) Kocska89 válasza k.krisz03 (#38262) üzenetére


Kocska89
tag

Helló.

Szerintem vegyél egy márkás tápegységet ne ipari hulladék hkc-t :)
Nem ajánlott

(#38264) jenő45 válasza k.krisz03 (#38262) üzenetére


jenő45
tag

Valószinüleg akkor mégsem egyformák a csatik.És igen azért nem megy a kari mert kell neki mind a kettő
De amugy nagyon egyszerű bemész a számteküzletbe és kérsz 6 pin es átalakítót de a kari mellé is szokták mellékelni a gyártók

[ Szerkesztve ]

(#38265) zolee5016 válasza k.krisz03 (#38262) üzenetére


zolee5016
őstag

szerintem az EPS 8 pin alaplapi csati,nem vga -é....
Amúgy meg ja...olyan f''ssal ne kockáztass...+ 2-4k-ért normális táp is van....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#38266) k.krisz03 válasza Kocska89 (#38263) üzenetére


k.krisz03
tag

Köszi a választ mindhármótoknak!
Újból megpróbálkoztam vele, erőlködés nélkül egyből helyére ment (jelezném, az eddigi alkalmakkor is helyesen próbáltam a helyére illeszteni, nem fordítva). A tápfeszekre még nem mértem rá, majd egy olyan pillanatomban, amikor újból lesz kedvem foglalkozni a géppel. Most örülök annak, hogy újból működik. :)

(#38267) k.krisz03 válasza Kocska89 (#38263) üzenetére


k.krisz03
tag

Üzemi körülmények között (tehát nem tesztpadon, mint a videóban) 5.05V-ot és 12.14V-ot mértem. Sok-sok évvel ezelőtt egy Chieftec tápon is hasonló értékeket kaptam. Szóval nem igazán aggódom.
Még valami a videóval kapcsolatban: én inkább egy oszcilloszkópos mérésnek hinnék, nem pedig a digi multinak, aminek össze-vissza ugrál a kijelzése, miközben az üzemi körülményektől teljesen eltérően ki-be kapcsolgatja a tápot. Ilyenkor egy mezei villanykörte is simán kiég, ne csodálkozzon, ha a kapcsolóüzemű táp is megbolondul. Az "életvédelmi szempontból kerülendő" figyelmeztetés a videó végén kissé talán túlzó.

Részemről vége az OFF-nak. :D

(#38268) jenő45 válasza k.krisz03 (#38267) üzenetére


jenő45
tag

Az a videó 1 átbaszás mérésnél látod valahol a tápot? ...nem mert nem is azt méri hanem otvannak szépen az állítható potméteres órák szted ,ér van ott a keze mert azt csavargatja..

(#38269) opr


opr
veterán

Hello,
Catalyst topicban mar feltettem a kerdest, de ott eleg nagy a pangas, nameg hatha van itt valaki, aki azt a topicot pont nem latogatja, viszont tudja a valaszt.
Szoval, van egy olyan gondom, hogy valamiert nem hajlando rendesen mukodni a vga driver.
Reszletesebben:[link]
Elore is koszonom! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38270) Troyan001


Troyan001
tag

Ahoj, adott egy új asus hd7850 2gb kari. Friss windows, friss cata, új gép fx 6300, asus m5a97 lap,650 fsp raider táp.

szépen felmegy a win, de amint ujrainditok catalyst telepites után ez fogad amint elindul a win 7 64bit:
http://kepfeltoltes.hu/140208/2014-02-08_02.08.01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Driver gond lehet vagy behalt a kari? másik kártyával tökéletesen megy hd5670. köszöntem a segitséget!

(#38271) vagabor


vagabor
aktív tag

sziasztok, meg szeretném kérdezni hogy van e különbség a dvi és a vga kábel használata között, inkább a minőség érdekelne, ugyanis az msi 280x kártyához nem adtak dvi-t, viszont a vga-val sem látok különbséget. köszönöm

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#38272) nonsen5e válasza vagabor (#38271) üzenetére


nonsen5e
addikt

DVI-vel szebb a kép, nem zavarják meg más elektromos jelek. Sima Windows alatt jobban feltűnik mint játék közben. Saját tapasztalatból: élesebb, s nálam d-subbal kicsit ha oldalról, lentről nézem a képet időnként lehetett látni a képfrissítés csíkozódását is, dvi-vel nem.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38273) r9550 válasza Troyan001 (#38270) üzenetére


r9550
senior tag

gariztasd az a kari halott

(#38274) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Véleményetek szerint az adataimnál lévő i3-as, microATX lapos konfigot és egy most vásárolni tervezett 5770 vagy 6770 -es vga-t elbír egy Chieftec 400W 80+ -os táp?

A némelyik gyártó oldalán ott van,hogy a kártyához már 450W -es tápot javasol, de azért én úgy gondolom, hogy egy minőségibb táp és a konfig mivolta szerint azért el kéne vigye. Ehhez várnék megerősítést vagy eltántorítást. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#38275) varmi2 válasza V.Stryker (#38274) üzenetére


varmi2
nagyúr

El fogja bírni, ne aggódj.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38276) senzaj válasza V.Stryker (#38274) üzenetére


senzaj
senior tag

A 450W-os ajánlást a selejt minőségű tápok gyenge teljesítménye indokolja.
A 400-as chieftec bírni fogja, nyugi. :)

(#38277) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! SEGÍTSETEK!

Feltettem a 13.12 ATI drivert a gépemre, azóta pár program így szét van csesződve:
hiba
és
így kéne kinézzen!
Ezután feltettem most a 14.1 beta drivert, de még mindig csinálja. Erre mit tudtok mondani?
Ilyen hibás a World of Tanks üdvözlő képernyője, az Photoshop installátora és most a Sansa updater is.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38278) Lenry


Lenry
félisten

erre van valakinek valami ötlete?
annyi update történt, hogy mostmár a játék bármely random pontján csinálja ezt.
lehet egyáltalán tenni ellene valamit, vagy várjak, míg az Ubisoft vagy az Nvidia méltóztatik kezdeni vele valamit?

Ubi hivatalos fórumába írtam, de egyelőre le vagyok ignorálva

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38279) uszkart


uszkart
tag

Hi!

Phenom II X2 545 3 GHz-es proci mellé keresek VGA-t.
Valamint X4 B45 mellé is, mivel a letiltott 2 mag is frankón működik.

Köszi!

(#38280) Lenry válasza Lenry (#38278) üzenetére


Lenry
félisten

megoldódott: kikapcsoltam a PhysX-et

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38281) Troyan001 válasza r9550 (#38273) üzenetére


Troyan001
tag

Elvittem haverhoz, ott is ugyanez. Ment a garicsere kérés. Köszi

(#38282) Zola007


Zola007
veterán

Üdvözletem
Konfig: Win7 x64, AMD A6-5400k alapjáraton, integrált 7540, 2x2gb Kingston HyperX blu
legfrissebb driver van fent, a többi win7 által felrakott

képeknél és videóknál bizonyos területeken piros vagy kék csíkok jelennek meg. [link] [link]
Szerintem nem monitor gond, mert ha odébb viszem az ablakot akkor megy vele. HDMI-DVI kábellel van összekötve, sajnos most nincs kéznél másik.

A kép területén pl google vagy irfanview agy bármilyen weboldalba beágyazott képen ilyen bizonyos árnyalatú részeken. Böngészőtől is független, weboldaltól is.
PS-ben néztem színskálát, színtől és árnyalattól függően jelenik meg.
Procit Aidaval néztem, idle 40, terhelve 48-49 fok, hűtése rendben
Memtest-et majd nézek, amint lesz üres pendrive-om

Szerintetek mivel lehetne megterhelni a vasat, hogy kiderüljön, hol a hiba?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38283) charlie22m


charlie22m
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a hozzáértők segítségét kérni, mert nem nagyon vagyok járatos a témában... :(
Adott egy videókártya hdmi, dvi-d dual link és display port kimenetekkel.
Hogyan lehet megoldani, hogy egy, csak d-sub csatlakozóval ellátott 1680x1050 felbontású monitoron lehessen használni? Milyen jelentős hátrányai vannak az analóg jelátalakításnak a mindennapi használat során?

Nézelődtem, keresgettem, ezzel működne a dolog?

Vagy esetleg ezzel?

Nagyon köszönöm a segítséget :R !

(#38284) Zola007 válasza Zola007 (#38282) üzenetére


Zola007
veterán

azóta megnéztem, biosban is látni a csíkokat, tehát nem windows / driver hiba

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38285) shootme2 válasza charlie22m (#38283) üzenetére


shootme2
aktív tag

Biztos hogy az DVI-D és nem DVI-I? Pontosan milyen kártya?

[ Szerkesztve ]

(#38286) lsc válasza charlie22m (#38283) üzenetére


lsc
nagyúr

Az elsővel működnie kell.

Az élet kegyetlen .

(#38287) charlie22m válasza shootme2 (#38285) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Egy R9 290-es, úgyhogy biztos :)

(#38288) charlie22m válasza lsc (#38286) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Köszönöm a választ, én is úgy gondolom/bízom benne, de szükségem volt a megerősítésre :) .

(#38289) shootme2 válasza charlie22m (#38287) üzenetére


shootme2
aktív tag

Akkor sajnos az első képen látható DVI-D-Sub átalakítóval nem fog működni ugyanis a DVI-D csak digitális jelet tartalmaz a D-Subnak pedig analóg kellene. [link]

(#38290) charlie22m válasza shootme2 (#38289) üzenetére


charlie22m
csendes tag

És akkor szerinted mi a megoldás?
A másodikkal működne? A Display port tartalmaz analóg jelet?

Csak azt nem értem, hogy akkor mire is használható valójában az első képen látható átalakító?

(#38291) shootme2 válasza charlie22m (#38290) üzenetére


shootme2
aktív tag

A displayportban sincs analóg jel viszont léteznek aktív átalakítók amik digitális jelből képesek analógot csinálni. A második képen is egy ilyen aktív átalakító látható úgyhogy azzal működnie kell vagy monitorcsere...

(#38292) Lenry válasza charlie22m (#38290) üzenetére


Lenry
félisten

szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a VGA-n nem DVI-D van, nagyon ritka, hogy azt szereljenek, eddig csak Intel GMA-n láttam.
ha egy fotót tudnál adni róla, akkor biztosat tudnánk mondani.

vagy ha kaptál olyan DVI - D-Sub átalakítót, akkor egyszerűen ki is próbálhatod. a DVI-D-be fizikailag sem megy bele az átalakító. ha belemegy, akkor működni is fog benne.

mod: rákerestem pár R9 290-re. tényleg D-vel szerelik őket :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38293) charlie22m válasza shootme2 (#38291) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Értem. A monitorcsere egyelőre nem játszik...

Csak akkor még azt nem, hogy az első képen látható átalakító mire való?
Hiszen egyik oldalon ott is ugyanúgy digitális jel megy be, a másikon pedig (elvileg) analóg ki... Pont ugyanaz (lenne) a működési elv, mint a második esetben. És ha az első nem aktív (márpedig nem az) átalakító, akkor mire jó :F ?

Ne haragudj, ha esetleg úgy tűnik, hogy értetlenkedem, de szeretném tényleg megérteni a dolgot :)) .

(#38294) charlie22m válasza Lenry (#38292) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Pont ez a bajom, hogy nem kaptam hozzá átalakítót, s valamit kéne tenni az ügy érdekében.

A csatolt képeken lévő 2 átalakító közül bármelyik megoldás jó volna nekem, ha hibátlanul működne is vele a dolog. Bár nem egy nagy összeg az első, de lutrira azért nem játszanék, hogy megveszem, kipróbálom, és ha nem működik, akkor jön a 2. verzió... Ezért gondoltam, hogy írok ide, hátha tud valaki segíteni, s akkor biztosra tudok menni.

(#38295) shootme2 válasza charlie22m (#38293) üzenetére


shootme2
aktív tag

Használhatósági szempontból semmire. Töredékébe kerül az aktív átalakítónak így a jóhiszemű vevők boldogan veszik és mivel olcsó ha nem működik sem reklamálnak de Magyarországi forgalomban még nem láttam ilyet. Régebben is eljátszották már ezt pl. D-Sub-Composit átalakítóval.

(#38296) charlie22m válasza shootme2 (#38295) üzenetére


charlie22m
csendes tag

"Szerencsés" vagyok, én egy magyar webshop-ban (bár nem nagy bolt) találtam ilyet :) .

Köszönöm a segítséget :R !

(#38297) charlie22m válasza charlie22m (#38296) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Bocsánat, még egy dolog. Gyártó mindegy szerinted? Mert ahogy nézem, nagyon egyformák ezek a aktív átalakítók...

(#38298) shootme2 válasza charlie22m (#38297) üzenetére


shootme2
aktív tag

Mindegy nincs nagy minőségbeli eltérés ezeknél.

(#38299) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Érdekes hibajelenség ütötte fel fejé.

Alaplai integrált VGA HD4200 van jelenleg VGA váltásig.

Apri pici kék villogó pixelek és néha csíkok jellennek meg a képernyő sötét részein.
Nem mindenhol. Böngészőbe nem, háttérben sem, viszont ha megnézek képnézegetőbe egy képet akkor igen.

Újraraktam a Catalystet és az install ablaka is kék villogó pixeles volt.

Ezt most a monitorom csinálja vagy a VGA? (gondolom az utóbbi, mivel nem mindenhol fordul elő)

Elég régi a lapom, előfordulhat, hogy beadta a derekát? (mármint maga a lap...)

[ Szerkesztve ]

(#38300) wolfman


wolfman
veterán

Erre valaki(k)?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.