Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) nonsen5e válasza Superhun (#39249) üzenetére


nonsen5e
addikt

Valahonnan rémlik, hogy régebbi Blizz játékokra ki lett volna írva, hogy
"The way it's meant to be played." - Aztán azt lehet, hogy csak hozzáhallucináltam, de nekem tapasztalat is ezt mutatja, hogy nvidián jobban mennek.
Viszont ez nem indokolja a Diablo 2 tragikus teljesítményét, az nem ettől van.
Esetleg ha játék közben monitorozod GPU-Z-vel meg Win. Feladatkezelővel a GPU/CPU kihasználtságot, akkor azok mit írnak ki?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39252) Backinger válasza nonsen5e (#39246) üzenetére


Backinger
újonc

Sima 1 nagy Hűtő van rajta.
Eddig 80 fok felé sosem ment:)
Pedig..20-23 fok van a lakásban is..És zárt helyen van.:D

(#39253) Z$OLTI1988


Z$OLTI1988
csendes tag

Sziasztok.Geforce 8800GT-t teszteltem Furmark-al kb 15 percig ketyegett a hőmérséklet pedig 75-76 fok körül ingadozott.Ez a hőmérséklet normális ennél a kártyánál vagy sok?

Üdv.: Zsolt

(#39254) nonsen5e válasza Z$OLTI1988 (#39253) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azok a régebbi kártyák sokkal jobban melegedtek mint a maiak, amíg nem megy 85-90 fölé addig oké.
Esetleg megpróbálhatod manuálisan (MSI Afterburner, EVGA Precision X) a ventillátor fordulatszámát magasabbra vinni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39255) Z$OLTI1988 válasza nonsen5e (#39254) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Rendben,köszi a választ. :)
Egyébként csak azért furcsálltam mert van egy 9600GT-m is,az sem egy mai gyerek,de annál 60 felé nem nagyon megy.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Zsolt

(#39256) nonsen5e válasza Z$OLTI1988 (#39255) üzenetére


nonsen5e
addikt

A 8800 kicsikét többet fogyaszt kicsikét nagyobb teljesítmény mellett, de ez a differencia főleg egyedi kártya eset/hűtő esetleges másfélesége miatt lehet.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39257) X@b3e


X@b3e
addikt

Egy 16:10-es képaranyu Asus VW193D 19" monitort szeretnék 1440x900 nativ felbontásba helyezni egy MSI GT 630-al. Az még haggyán, h nincs benne ez a felbontás (ergo lehet, nem is támogatja a kártya/nV driver), kézzel beállitom az egyedi felbontást, de vmi mosott életlen képet ad ki, nem lehet sehogy beállitani ugy, h jó legyen.. Felejtsem is el, vagy létezik vmi megoldása az ügynek?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#39258) B.Á.L.!.N.T válasza X@b3e (#39257) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hmm hát ez érdekes.
Én is 1440*900-at használok netre. Régebben egy gagyi kis nvidia 6150-es integrált szutyokkal sem voltak gondjaim. Most Hd Graphics 4400-el megy. Szintén nincs vele problémám.

Legfrissebb driver van gondolom. Esetleg a monitor beállításaiban turkálj!

(#39259) slayer007


slayer007
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Sapphire R9 270x toxic kártyát, azonban betettem a gépbe, és semmi. Nem ad képet, nem látja az alaplap, még a ventik sem pörögnek fel. A 2 6pines csati a helyén, a kártyán lévő Bios1/2 váltó világít... A windowsban természetesen semmit sem lát belőle.
Biosban PCI-Expresszen van a default videókari...
Iponból vettem, már akkor furcsa érzésem volt, mert nem volt nejlon csomagolás a kártyán. Szerintem ez már bontva volt előtte... Ne legyen igazam... :)

Kipróbáltam a slotot egy másik videókártyával, azzal tökéletesen megy, ergo nem lehet az alaplap hibája...
Valakinek van ötlete? :S

Im insane, what's your excuse?!

(#39260) Z$OLTI1988 válasza slayer007 (#39259) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Hali.Valószínű halott a kártya.Vissza a feladónak!

Üdv.: Zsolt

(#39261) slayer007 válasza slayer007 (#39259) üzenetére


slayer007
tag

Megvan a probléma... Az egyik molex nem adta át a kellő feszet úgy látszik a 6pines átalakítóval... Másik molexről megy is, most még felugrik a catalyst, aztán kiderül, hogy minden oké-e :)
Már keményen a fejem vakartam, hogy mi lehet a gond... a kártyával semmi, a táp csatikkal viszont van valami.

Im insane, what's your excuse?!

(#39262) X@b3e válasza B.Á.L.!.N.T (#39258) üzenetére


X@b3e
addikt

Az a gyanum, h a régebbiek viszik ezt a felbontást, de az ujabb kártyáknál már ki lett gyomlálva a driverböl és nem támogatja. Az elöd HD4670 is vitte szépen, csak elhalálozott...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#39263) dobostorta


dobostorta
tag

Szerintetek egy Q6600 proci alapórajelen (2,4 Ghz) kitud hajtani egy Sapphire R7 260X OC karit?
Ha nem akkor 3 Ghz-ig tudnám a procit megrántani, de csak ha muszáj, mert nem kicsit melegszik. :DDD

(#39264) KABALL


KABALL
csendes tag

Üdv.
GTX 570 vagy GTX 660 ?!!?!?
http://www.hwcompare.com/13162/geforce-gtx-570-vs-geforce-gtx-660-ti/#pixelrateExplain
vagy
http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=640&card2=680

(#39265) csana


csana
senior tag

Üdv!

Konkrétan nem tudom miből fakadhat a problema, ezért abban sem vagyok biztos hogy ide tartozik-e a történet.
Szóval adott egy a P2414H monitor és egy Asus gtx 660 TI vga. DisplayPortos kapcsolat.

Egy kis időre egyik ismerősöm elfoglalta magát a gépemnél (játszogatott, megnézett pár dolgot), és miután újra birtokba vettem a vasat, feltűnt hogy valami megváltozott a kép minőségében. Az ismerősöm azt mondja nem állított át semmit. Mégis mintha már nem lenne tűéles a kép. A betűk pixelesek lettek, és mintha világos sáv venné körbe őket (erős túlzással szellemkép szerűen), ráadásul némelyik betű vonala mintha vastagabb lenne mint a társai, rossz ránézni. És sajna nem csak a betűkkel van gond, a képek is mintha vesztettek volna a "felbontásukból". A rendszer azt jelzi, hogy natívban van minden.
Gondoltam felrakom a legfrisebb drivert hátha valami driveres problema, de nem segített. A kép amit látok elég gáz. Szinte kínozza a szemem :S.

Az a baj, hogy nem tudom mi állítódhatott el, illetve mivel lehetne kísérletezni. Eddig restart, és új driver (majd restart) sem segített. Játékok alatt nem annyira látványos a dolog, ott nem tudom megállapítani, hogy most rondább lenne-e a kép. De pl a legtöbb progit amit használok elég "csunyán" jeleníti meg a betűket, illetve a képeket.

Miközben tesztelgetem mi okozhatja ezt a hirtelen torzulást egyik játlék feldobott egy ilyen hibaüzit: link. Nem tudom hogy kapcsolatban lehet-e vele, de miután megcsináltam a printscreen-t a hibaüzi eltűnt.
A monitoromat látja a 64 bites Win 7. Natívban van a felbontás. 60 HZ-en. 32 bites színmélységgel, és mégis valami nem stimmel.

Valakinek lenne valami tippje, mi lehet ez a madness?

(#39266) B.Á.L.!.N.T válasza KABALL (#39264) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Inkább 660,mert újabb és barátságosabb a tdp-je :)

(#39267) dobostorta válasza dobostorta (#39263) üzenetére


dobostorta
tag

Ebben tud valaki segíteni?

(#39268) nonsen5e válasza dobostorta (#39267) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen, meg fogja fogni egy kicsit, de nem vészesen, ez persze játékoktól függ.
Ameddig tápod/géped/hűtésed bírja mehet a processzorra az OC.

KABALL: Én is a 660-at ajánlanám, ezeknek a kérdéseknek viszont itt van ez a topic.[link] :)

csana: Másik monitorral/kábellel, esetleg kártyával (integrált, tesztként) próbáltad használni a rendszert?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39269) Grave_444 válasza Z$OLTI1988 (#39260) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Főleg nem ilyeneket írni 7 szakmaival. :))

(#39270) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok

légyszi segítsetek...több mint 2 órája nem jövök rá,miért nem települ a vga driver az Acer aspire one 0751h netbookra

köszönöm

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#39271) Vakegérke válasza gti16v (#39270) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha innen szeded le, az sem települ?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39272) nonsen5e válasza gti16v (#39270) üzenetére


nonsen5e
addikt

Honnan próbálod telepíteni a drivert, miről?
Innen próbáltad? [link]
Értelem szerűen a WinXP 32 bitesek közül, visszamenőleg próbálva (legújabb verziószámtól régebbi felé).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39273) gti16v


gti16v
őstag

hát a nem próbáltam az összes verziót,de igen ezekről a helyekről is próbáltam,köszönöm,nézem a régebbieket

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#39274) nonsen5e válasza gti16v (#39273) üzenetére


nonsen5e
addikt

Elvileg ugye XP-re is van hozzá driver. Eredetileg is XP-vel érkezett, eddig mivel működött, gyári driver dvd-t nem adtak hozzá? Mostanában ez már nem szokás, régebben még időnként adtak, esetleg recovery cd régebbi állapotról?
Olyasvalami idióta változás nem volt a gépben, hogy ram kisebbre cserélése (nem lenne értelme, de egy próbát megér, ha megkérdem :DD )?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39275) gti16v válasza nonsen5e (#39274) üzenetére


gti16v
őstag

Semmi változás nem volt,nincs benne dvd rom ,és már sajnos 4 driverrel próbálkoztam,de semmi,úgyan az a hiba üzenet,amit feljebb beszúrtam....próbálkoztam a legújabbal,a legrégebbivel,és a külön az intel oldalán is volt,azzal sem...pedig csak egy xp újra rakás volt,semmi extra

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#39276) nonsen5e válasza gti16v (#39275) üzenetére


nonsen5e
addikt

Intel Auto-Detect? [link]
Amúgy milyen típusú WinXP-t raktál a gépre? Ahogy néztem a netet, elképzelhető, hogy ezt a bizonyos Intel GMA500 drivert csak 32 bitre adták ki, az meg okozhat ilyen problémát ha te 64bitre próbálod telepíteni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39277) foxxmulder


foxxmulder
csendes tag

üdv,tanácsot szeretnék kérni
zsír új DELL Inspiron 5537-es laptop,8.1 es windows,minden driver felrakva,alapban minden pöpec,DE amikor elindítok egy játékot, mondjuk Diablo3, akkor a gépből elég hangos sercegés szerű hang hallatszik.Ha a váltható grafikus beállításokban energiatakarékosra állítom nagy teljesítményről a játékot, akkor semmi furcsa hangja nincs a gépnek. Ezért gondolom, hogy a videókártyából jön a hang. Van bárkinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban? Hogy lehet megszüntetni a hangot és mi okozza?
egy radeon hd 8850M a videokari és van benne egy intel 4400-as is

(#39278) nonsen5e válasza foxxmulder (#39277) üzenetére


nonsen5e
addikt

Coil whine az effektus neve, ellene nagyon nem tudsz tenni semmit, ha csak nem vagy profi a forrasztópákával és újabb hangtalan tekerecsekre cseréled őket. Viszont ez nem is árt semmit a gépnek, egyszerűen csak zavaró.
Általánosan elmondható, hogy akkor fordul elő amikor nem-energiatakarékos mód mellett, akár v-sync off is, agyon van terhelve a GPU és pl. játékok menüjében az egekbe száll az fps.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39279) Vakegérke válasza gti16v (#39275) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt szedd le, telepítsd, indítsd el. Megkeresi neked a hiányzó, vagy frissebb drivereket, és telepíti is, ha megengeded neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39280) foxxmulder válasza nonsen5e (#39278) üzenetére


foxxmulder
csendes tag

köszi a választ.Csak azért tartottam "idegennek" a hangot,mert már volt pár laptopom,mindig játékra használtam legtöbbet,de még SOHA nem hallottam ilyet egy gépből.Attól féltem egyébként, hogy árt a gépnek, de ha nem árt, akkor majd valahogy hozzászokok :)

(#39281) foxxmulder válasza nonsen5e (#39278) üzenetére


foxxmulder
csendes tag

"Általánosan elmondható, hogy akkor fordul elő amikor nem-energiatakarékos mód mellett, akár v-sync off is, agyon van terhelve a GPU és pl. játékok menüjében az egekbe száll az fps"

Itt azért hozzátenném, hogy nálam pont ilyenkor elhallgat, betöltésnél (játékon belül) vagy a menüben csendes, akkor van hangja ha játszok,de abban a pillanatban csend lesz,ha átlépek az asztalra. Egyébként ha ez normális, akkor nagy csalódás ez a gép :U de ez már off topic

[ Szerkesztve ]

(#39282) csana válasza nonsen5e (#39268) üzenetére


csana
senior tag

:R
Kerítettem egy DVI kábelt, és azzal ismét kristály tiszta a kép. Úgy tűnik a Display Port kábel vagy nem volt precízen a helyén, vagy lett vele valami, de remélem csak az előbbi.

[ Szerkesztve ]

(#39283) foxxmulder


foxxmulder
csendes tag

Ha a váltható grafikus rendszerben az energiatakarékos üzemmódra van állítva a működés,akkor csak az intel-es GPU működik, vagy a másik is, csak "csökkentett" teljesítménnyel?

(#39284) Superhun válasza foxxmulder (#39283) üzenetére


Superhun
addikt

A dVGA is menni fog, a lehető legkisebb órajelekkel, hogy minimálisat fogyasszon.

(#39285) gti16v válasza Vakegérke (#39279) üzenetére


gti16v
őstag

A végén ez segített ,köszönöm

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#39286) gti16v válasza nonsen5e (#39276) üzenetére


gti16v
őstag

Köszi neked is, meg aki segített....(minden verzíóval próbálkoztam)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#39287) Vakegérke válasza gti16v (#39285) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örömmel segítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39288) cofi73


cofi73
csendes tag

Sziasztok!

Ma elvittem szervizbe a gépem,mivel mint néhány nappal ezelőtt írtam kockásodott játék közben a gépem.Integrált vga és egy Geforce GT 335M kártya van benne.Átnézték,szerelgették...a lényeg az,hogy most csak az integrált vga-t ismeri csak fel,de a gép működik.Nem tudtak vele mit csinálni.
Kérdésem az lenne,hogy az egyik vga megy-e a másik nélkül is?Vagy találkoztatok már ilyennel?Esetleg ötlet?
Köszi a válaszokat!
Üdv.Laca

(#39289) nonsen5e válasza cofi73 (#39288) üzenetére


nonsen5e
addikt

Teljesen külön működik a kettő, általában a használatba vételtől függően.
Ha az egyik nem működik, a másik még mindig teljes értékűként működik.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39290) cofi73 válasza nonsen5e (#39289) üzenetére


cofi73
csendes tag

Tehát akkor Geforce csere?Szervizben esküdöztek,hogy nem mehet egyik a másik nélkül,ilyet még nem láttak.

(#39291) nonsen5e válasza cofi73 (#39290) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hülyeség, hogy nem megy az egyik a másik nélkül... Annyi, hogy ha az integráltat használod akkor annak kisebb a teljesítménye mint a dedikáltnak. Maga a geforrezala
lapot a integrált,vnemzlehet kulonhzcserelni,ha csak nem garanciaals..

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39292) nonsen5e válasza nonsen5e (#39291) üzenetére


nonsen5e
addikt

B e szart az eerintokepernyomjk...

Na, szóval magát a geforceot mivel az alaplapra integrált nem lehet külön cserélni, csak lapostul.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39293) Franky676


Franky676
csendes tag

sziasztok!
nem tudom jó topicba írok-e, de ha nem akkor azt jelezzétek.
kb 2 hónapos gépem van, minden új benne, kivéve a videókártya ami csak átmenetileg lett beletéve.
a gép:
Chieftec CTG-500-80P táp
Gigabyte B85M-D3H alaplap
Intel Core i5-4570 processzor
Kingston HyperX PnP 2x4GB DDR3 ram
és a régebbi videókari: Geforce 8400GS
Windws 7 64 bit

nos a gép ezt (alább a linkek) produkálta, ami egy újraindítás után megjavult, de ez már a 2. ilyen eset és kissé aggaszt.
van esetleg valami ötletetek hogy mi okozhatta? mindenfele ilyen pixel méretű pöttyök jöttek elő amik attól függően rendeződtek el hogy épp mi volt a képernyőn vagy hova mozgattam az egeret.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5919491/f1.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5919491/f2.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5919491/f3.jpg

(#39294) nonsen5e válasza Franky676 (#39293) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szerintem halik a kártya, akkor artifact-eli tele a képernyőt, elég régi is már. Esetleg masszívan overclockolod (nem hiszem, hogy ez a helyzet, de akkor is ilyen a kártya ha a magas frekvenciák miatt instabil az egész). Esetleg egy driver úrjatelepítést megpróbálhatsz, furmarkot rá, s ott mennyire csinálja?

Amúgy az i5-4570 integrált Intel HD Graphics 4600-a minden tekintetben sokkal jobb mint a 8400GS.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39295) cofi73 válasza nonsen5e (#39291) üzenetére


cofi73
csendes tag

Érdekes volt amíg odavittem működött.Újraforrasztották és azóta nem jelenik meg.Próbálkozzak más szervizzel?

(#39296) nonsen5e válasza cofi73 (#39295) üzenetére


nonsen5e
addikt

A nem jelenik meg alatt mit értesz? Eszközkezelő/Videokártyák alatt egyszerűen csak az integrált listázódik, avagy ott van a Geforce is csak kérdőjel ikonnal? Abban az esetben egy driver telepítés lehet segít.
Esetleg nincsen BIOS szinten letiltva valamiért a Geforce?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39297) cofi73 válasza nonsen5e (#39296) üzenetére


cofi73
csendes tag

Nincs,eltűnt az eszközkezelőben,csak az integrált. Reballozták a dedikáltat,azóta semmi.Ők sem értik...már a szervizes.

(#39298) nonsen5e válasza cofi73 (#39297) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát akkor csakis ők piszkálhatták el végleg, remélem pénzt legalább nem kértek el érte. :)
Hogy megéri-e, ötletem nincs, egy igazán rossz szerelés alatt végképp el is lehet rontani egy gpu-t, az is lehet javíthatatlan, passzolok. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39299) cofi73 válasza nonsen5e (#39298) üzenetére


cofi73
csendes tag

Köszi a választ.Eléggé bosszant,mert vér profiknak hirdetik magukat.
Üdv.

(#39300) Fripi


Fripi
csendes tag

Sziasztok

Kérdésem az lenne ha már Titant készülök vásárolni akkor ez megfelelő vagy más márka kellene? Vagy esetleg más fajta?

Igazából csak játékra kell, hogy 2560 x 1600 felbontást kompromisszum nélkül ki tudja hajtani.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.