Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48851) zsolnai25


zsolnai25
tag

Sziasztok.
Gamert telefont szeretnék venni.
Eddig Asus Rog Phone 6 és Black Shark 5 pro.t nézegettem. Mik a tapasztalatok, melyiket érdemes megvásárolni ?
Köszi

(#48852) Zsolt,72 válasza zsolnai25 (#48851) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Inkább itt érdemes kérdezni: [link]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#48853) Viktor0610 válasza zsolnai25 (#48851) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Asus jobbnak tűnik a paraméterek alapján.
Gondolom, drágább is.
Ha belefér a keretbe, akkor vedd azt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48854) mizoli válasza zsolnai25 (#48851) üzenetére


mizoli
addikt

Fiam az Asus-t vette, nem bánta meg.

(#48855) Davka1345


Davka1345
csendes újonc

Sziasztok!
Szerintetek melyik telefont vegyem?
Leginkább közösségi médiára pl.(Tiktok) és videónézésre (Youtube) használnám esetleg kisebb játékok , de azt szeretném hogy nagyon gördülékenyen menjenek és ne legyen lefagyás vagy lagg.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#48856) crok válasza Davka1345 (#48855) üzenetére


crok
nagyúr

Inkabb itt [link]

(#48857) Viktor0610 válasza Davka1345 (#48855) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezekre bármelyik jó.
A Pro+ erősebb, így hosszabb távon az lehet a jobb.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48858) zsolnai25


zsolnai25
tag

Sziasztok.
Mi a véleményetek a Red Magic 8 Pro-rol ?

(#48859) gabber01


gabber01
addikt

Kb. másfél hónapja vettem egy S21FE-t használtan és eddig minden ok volt. Ma reggel kiírta, hogy a Sim1-nek valami baja van és nincs szolgáltatás. Repülő mód oda–vissza, restart, kiszedtem, visszaraktam a Sim-et, semmi. Ugyanúgy nincs szolgáltatás, csak segélyhívás. Tehát a kártyát látja, bekéri a kódot is, csak nem kap rendes hálózatot. A sim2-ben minden oké egyelőre.
Persze egyből arra gondoltam, hogy átbasztak és tiltotta a szolgáltató az IMEIt, de furcsálltam hogy csak az egyiket.

Bementem Telekomba, semminek nem tudtak utánanézni..., de hogy ha esetleg szolgáltatói tiltásról lenne szó, akkor mind a két simet egyszerre tiltanák szerintük. Szóval inkább hw-es hibának gondolják. Ami eléggé kizárt, ha látja a kártyát a telefon és bekéri a pin-t, amit el is fogad... Nem az első eset, hogy Telekom üzletben lényegében semmit nem lehet elintézni.

Közben hallottam olyat másik topikban, hogy a szolgáltató ilyen esetben csak a Sim1-t tiltja a szolgáltató a Sim2-t nem.

Kérdés, hogy mit lehet ilyenkor csinálni, azon kívül hogy megkeresem az eladót, aki garanciát vállalt...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#48860) Viktor0610 válasza gabber01 (#48859) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Kérdés, hogy mit lehet ilyenkor csinálni, azon kívül hogy megkeresem az eladót, aki garanciát vállalt..."
Pedig más lehetőség nemigen van. :(

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48861) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,
Nokia 9 pureview kijelző üveget cserélnek valahol touchpad nélkül?
Sokat nem szeretnék rá költeni, mert lassan csereérett, viszont így sajnálom hagyni. Rendeltem hozzá utángyártott üveget, viszont ahol érdeklődtem eddig sehol sem vállalták volna csak a komplett kijelző cserét.
Valakinek van ötlete?
Köszi a segítséget előre is.

Moretimer

(#48862) Lecs@


Lecs@
addikt

Hali. Mivel tudnám pótolni iphone s funkciót a jelszókezelőt ( arcminta ) , és oldalsó gombnyomásros Pay funkciót felső kat. androidon?
:R

512 GB

(#48863) totron válasza gabber01 (#48859) üzenetére


totron
addikt

Nem feltétlenül zárja ki, klasszikus végfok probléma is lehet. A csak az egyik SIM tiltását mivel indokolta az ötletgazda?

(#48864) gabber01 válasza totron (#48863) üzenetére


gabber01
addikt

Végfok probléma? Az ilyet okozna, hogy felismeri a kártyát de a hálózatra nem tud felcsatlakozni?

Az egyik sim tiltását nem indokolta különösebben a fórumtárs, mindössze hogy a szolgáltatók így szokták.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#48865) totron válasza gabber01 (#48864) üzenetére


totron
addikt

Igen.

(#48866) dvdbackuper válasza gabber01 (#48859) üzenetére


dvdbackuper
őstag

sztem is csak az egyiket tiltjak, legalabbis regebben igy volt

(#48867) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok!! Galaxy a02s.
Nem egy csucsmobil, de viber kamerazas, es messenger hasznalat kozben kiirja ezt. Mitol van ez hogy igy felmelegszik? Allandoan megszakad minden komminikacio ez miatt. Nincs tolton hasznalat kozben.

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#48868) kutga válasza Enigma1945 (#48867) üzenetére


kutga
nagyúr

Túlmelegszik, gondolom a kamera miatt. A szenzor, a feldolgozás, mind sok erőforrást igényel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#48869) Enigma1945 válasza kutga (#48868) üzenetére


Enigma1945
őstag

De hat akkor ennek az egesznek mi ertelme, ha nem lehet hasznalni? Nem egy erogep a telo, de tudtommal ilyen kommunikacios hasznalatra elegnek kene legyen! Nem a pubg-t akarom vele futtatni, hanem csak kamerazni szeretnenk vele, de azt se lehet. Akkor mi ertelme az egesz telonak? :F

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#48870) dvdbackuper válasza Enigma1945 (#48869) üzenetére


dvdbackuper
őstag

legyartani se sok ertelme volt ezt a telefont

(#48871) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Változott vmi a Google Play frissítésekkel?
Eddig nekem a telefon (Samsung Galaxy A40, Android 11) mindig lefrissítette a háttérben éjjel az appokat, erre tegnap a Geroge banki app azzal fogadott, h frissíteni kell, ma pedig jött egy értesítés, hogy 47 frissítés várakozik. :U
Majd elindítom az összes frissítést, de ez az automatizmus már nem műxik?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48872) aprokaroka87 válasza garga01 (#48871) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg nem változott semmi, próbáld ki hogy töröld a play áruház adatait, utánna újra be kell állítani.

Egyébként azon se lepődj meg ha néha nem igazán van képben a Play áruház...

(#48873) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Xiaomi Redmi Note 8 telefon használható akku nélkül, csak töltőről? Vajon bekapcsol úgy? :F

(#48874) quailstorm válasza Intruder2k5 (#48873) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem valószínű, hogy ezt meg tudja válaszolni neked bárki is. Ki kell próbálni, de kicsi az esélye, hogy fog menni.
Galaxy S6 meg S7 bekapcsol, de akku hiányában újraindul elég hamar. Más készüléket nem próbáltam.

(#48875) Intruder2k5 válasza quailstorm (#48874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, válasz hiányában az lesz, csak gondoltam addig is hátha tudja valaki, mert ha nem megy akku nélkül, akkor kénytelen leszek rendelni bele másikat. Na mindegy, akkor majd valamikor szétkapom és megpróbálom. :R

(#48876) pjen válasza Intruder2k5 (#48875) üzenetére


pjen
félisten

Várjál, szerintem az, hogy nincs benne aku vagy van de tropa, nem ugyanazt jelenti. Ha van most benne aku, de nem töltődik, én króbálnám tőltőről.

(#48877) Intruder2k5 válasza pjen (#48876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, hogy nem ugyanazt jelenti.

Hogy világos legyen...
Van egy Redmi Note 8, amit kizárólag a kocsiban használok Waze-re, úgy napi 5-6 órában, de az akkuja már nem bírja ezt a típusú használatot, és túl azon, hogy a kapacitása töredéke a gyárinak, elkezdett púposodni, szóval mindenképp ki kell dobni belőle. A kérdés csak az lett volna, hogy muszáj lesz vennem bele másikat, vagy használhatom csak töltőről is. De majd hétvégén szakítok rá időt és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#48878) pjen válasza Intruder2k5 (#48877) üzenetére


pjen
félisten

Így persze más. Melóhelyen egy 3310 est használtunk sokáig nullás aksival köldökről.

(#48879) kutga válasza Intruder2k5 (#48877) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem nem fog menni, de azért leírhatod majd mire jutottál, mert engem is érdekel. :)

Let the Zone take me if I am.

(#48880) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nem tudom ide tartozik-e, de fel akarok néhány képet tölteni FB-ra, és ehhez a telefonomon a főkönyvtárból elkezdtem kiválogatni a képeket. "Szívecskéztem" őket, hogy benne legyenek a Kedvencek mappában, de se a FB képfeltöltésnél nem mutatja ezt a mappát, se számítógéphez való csatlakozáskor nem látom. Ötlet, hogy mit csináljak? :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#48881) garga01 válasza aprokaroka87 (#48872) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi, lefrissítettem mindet, aztán töröltem az adatokat.
Meglátom pár hét múlva megy-e magától.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48882) pjen válasza Intruder2k5 (#48877) üzenetére


pjen
félisten

Szia, tudom más teló, de kipróbáltam egy galaxy minivel. Nullás aksi,de ha benne van az aksi működik a teló. Ha kiveszem az aksit meg se nyekken.

[ Szerkesztve ]

(#48883) Intruder2k5 válasza kutga (#48879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor megválaszolom, a Xiaomi Redmi Note 8 nem indul el akksi nélkül. :(

Töltőre téve egy pillanatra felvillan a töltést jelző ikon, bekapcsolásra is reagál, rezeg, de utána is csak kb. 3-4 másodpercenként egy fél másodpercre a töltésjelző ikon villan fel.

Azért köszi a válaszokat mindenkinek! :R

(#48884) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

1.
Huawei Mate 20 Lightról vinnék át mindent Samsung A34-re. Használtam a A34-es adat- költöztetőjét. Sajnos a hiváslista, smseket nem tudtam átrakni. Van erre valamilyen spéci program a megbízhatóbb fajtából (nem adathalász)

2. A Mate 20 Lightnak hány wattos a töltője? Input és output adatok vannak csak rajta Amper és Volt. Ebből esetleg ki lehet matekozni valahogy?

3. Ha az előbb említett töltőt használnám az A34-hez ennek van -e valamilyen hátránya? (lasabb töltés, nem ajánlott stb)

Köszönöm

(#48885) Zsolt,72 válasza melbourne (#48884) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

A második kérdésre: Megnéztem a tesztet, ezt írja:

„A töltés sem vesz sok időt igénybe, a gyári 9V/2A-s, 18 wattos gyorstöltőfej nagyjából másfél óra alatt juttatja el 0-ról 100%-ra a telefont.” [link]

Harmadikra: Nyugodtan használhatod továbbra is.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#48886) Viktor0610 válasza AssAssynn (#48880) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem azért, mert az a kedvencek mappa csak a gyári galériában látható. Nem egy konkrét mappába kerültek át a képek, csak kaptak egy "kedvenc" jelölőt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48887) Sal Borghese


Sal Borghese
csendes tag

Hali!

Van több mint 5 töltő(töltőfej-telefon közötti) adatkábelem, amelyek általában a csatlakozó alatt megtörnek és így láthatóvá válik egy alufóliához hasonlító réteg.
Igy akár hozzá is érhet az ember.
Van -e esetleg áramütés veszélye a dolognak?
Az output amper értékek a töltő fejen elégé nagy amper értékeket mutatnak.
Nem tudom hogy milyen szigetelés szempontból egy ilyen kábel felépítése, úgy értem a felső szigetelő műanyag alatt még hány szigetelés van?

Thank you

(#48888) pjen válasza Sal Borghese (#48887) üzenetére


pjen
félisten

Azt a végét amelyik a telefonba megy nyugodtan meg is foghatod, nem fog megrázni. Szigetelve is csak a zárlat védelem miatt van.

(#48889) mizoli válasza melbourne (#48884) üzenetére


mizoli
addikt

(#48890) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,
Erre valaki?
Köszönöm.

Moretimer

(#48891) simpley


simpley
őstag

Üdv!

valaki meg tudja mondani, miért merül gyorsabban az iPhone, mióta gyorstöltővel töltöm?

signed by simpley.

(#48892) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

sziasztok.

Hamarosan huawei p20 lite-ról költözés lesz másik mobilra, ami nem azonos brand.

olvastam már pár oldalt költöztetés címszó alatt. Segítene valaki, ami megmondja - ennél a mobilnál - hogyan lehet költöztetni facebook-ot és messengert, majd újraírni a rendszert ? (képek, fotók memóriakártyán, azok nem érdekesek.)

köszönöm szépen a segítséget !

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#48893) Viktor0610 válasza Cblacksmithc (#48892) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont azt nem írtad, milyen telefonra költöznél. Annak a költöztetőszoftvere szükséges mindkét készülékre.
A Facebookon, Messengeren nincs mit költöztetni, mert minden a felhőben van. Belépsz az új telón, használhatod az appokat.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48894) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok.

A telefonomra felkerült egy nem olcsó Panzer Glass üvegfólia, amivel az ujjlenyomatolvasó egy kalap fos, általában fel sem old. Azóta eltávolítottam és újra feltettem az ujjlenyomat mintákat, de ugyanúgy nem jó. Mit tehetek azon kívül, hogy leszedem a drága fóliát és a kukába dobom?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48895) Viktor0610 válasza Winne (#48894) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én ezért nem szeretem az üvegfóliát. Az érintésérzékenységet is csökkentheti. :(
Esetleg azt próbáld meg, hogy valamivel erősebben nyomod rá az ujjad a leolvasóra (esetleg már eleve így is rögzítve az ujjlenyomatokat).

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48896) vendingo válasza Viktor0610 (#48895) üzenetére


vendingo
veterán

Ennek kb annyi értelme, mint amikor erősebben nyomják a távirányítón a gombot, amikor merül az elem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48897) Viktor0610 válasza vendingo (#48896) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, igazad van.
Csak arra gondoltam, ha erősebben nyomom, akkor jobbam érzékel a teló a fólia alatt.
Mikor korábban üvegfólia volt a telómon, azt tapasztaltam, hogy rosszabbul érzékel vele a teló, de ha erősebben érintettem a kijelzőt, akkor javult az érzékelés.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48898) Winne válasza Viktor0610 (#48895) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem segít rajta semmi sajnos, hiába tettem rá többször. Hol jól, hol nem jól működik.

Gondoltam teszek rá arcfelismerést, de hiába tudom hozzáadni az arcom, a feloldás arccal rész inaktív a telefonon, be sem tudom kapcsolni. Mi lehet erre a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48899) pjen válasza Winne (#48898) üzenetére


pjen
félisten

szedd le a fóliát, tedd tokba.

(#48900) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az ilyen ram bővítés opciónak van bármi értelme 8gb ram esetén?

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.