Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49551) quailstorm válasza venom8888 (#49550) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vegyél egy Surface Go 2-t vagy egy ThinkPad X1 Yoga Gen 6-ot és tegyél rá Linuxot, azzal kiélheted a paranoiás vágyaidat.

(#49552) venom8888 válasza quailstorm (#49551) üzenetére


venom8888
őstag

miert csak ezekkel a gepekkel? Barmit be merhetnek az FBI vagy a cyber rendorseg nem?

(#49553) Rodzser Mór válasza quailstorm (#49527) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ez történt.
Az Android 9-es telefonba betettem a SIM-et és rámásoltam a SIM-en lévő SMS-eket.

Ha ezt backup-olom a google drive-ra, majd a használós Android ONE mobilra ezt a backupot restore-ral "rámásolom", akkor vegyülnek az SMS-ek és a híváslilsta ezen a használós mobilon? Vagy csak a restore állomány fog megjelenni?
Nem szeretném, hogy bármelyik is eltűnjön.

[ Szerkesztve ]

(#49554) quailstorm válasza venom8888 (#49552) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert ezeken jó a Linux driveres támogatottsága és azt állítják a tulajdonosai hogy jól fut rajta a Linux.

#49553 Rodzser Mór: tudomásom szerint vegyülni fognak, de csinálj egy mentést az Android ONE-on is, akkor nem veszted el ha félre megy.

[ Szerkesztve ]

(#49555) Rodzser Mór válasza quailstorm (#49554) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Oksa, az a biztos. Kíváncsi vagyok, mi lesz.

(#49556) csaszi75 válasza venom8888 (#49550) üzenetére


csaszi75
senior tag

S akkor mi van, ha csak km-ekkel távolabb kapcsolod be? Vagy mi van akkor, ha rootolt?
Azt vágod, hogy az android és az ios is a háttérben szkennel mindent, akkor is ha ki van kapcsolva a wifi-d/mobilneted? Eddig is tudta az android, hogy nem kapcsoltad be, de tudta a környező jelekből, hogy épp hol járt a telefonod.
Tehát ha így akarsz elbújni valami illegál tevékenység miatt, akkor azt már buktad..
Sőt, az idén élesült az android-ban is az offline keresés..
https://www.hwsw.hu/hirek/67497/google-findmydevice-nyomkoveto-offline-keszulekkereso.html
Samsungon meg már alapból volt régebb óta:
https://www.telefonguru.hu/hir/kikapcsolva_is_megtalalhatok_a_samsungok_2020-08-25

(#49557) Schiano


Schiano
tag

Sziasztok.
Adott egy Samsung note 20 ultra, és egy Galaxy fit3 okospánt.
Hogy' a bánatba tudnám elérni, hogy sportolás közben gps segítségével mérje a távolságot, és a sebességet?
GPS természetesen be van kapcsolva, engedélyek meg vannak adva, de eredmény semmi.
Valakinek van ötlete, tapasztalata?

(#49558) venom8888 válasza csaszi75 (#49556) üzenetére


venom8888
őstag

Akkor hagyom a picsaba

(#49559) flash-


flash-
veterán

Sos pls. elfelejtettem a feloldó mintát.

A telefon Samsung Galaxy A10 5FN/DS

Ez egy céges amit olyan ritkan hasznaltam hogy el is felejtettem:(
Kikapcsolni ugye nem engedi csak a power+hangerő le gombbal ujrainditja de ilyenkor hiaba nyomom azonnal a hangerő fel+power gombot, nem jon be a reco mód hanem rendesen a keoernyozar 😌
Elvileg azon is a gmail fiokomba vagyok bejelentkezve de nem tudom mi a megoldás...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#49560) crok válasza flash- (#49559) üzenetére


crok
nagyúr

PC-re USB-n legyen csatlakoztatva mikor nyomod a hangerő power gombokat, lesz recovery utána és mehet a factory reset, FRP lesz úgyis de majd belépsz akkor a G fiókoddal megint meg belakod.

(#49561) crok válasza venom8888 (#49558) üzenetére


crok
nagyúr

Ajj nemár, tényleg ennyivel fel is adod? Csalódott vagyok.. :O

(#49562) venom8888 válasza crok (#49561) üzenetére


venom8888
őstag

Ugy tunik tobbet tudtok a nyomkovetesrol,mint en, es meggyoztetek.

(#49563) flash- válasza crok (#49560) üzenetére


flash-
veterán

Ó nagyon köszönöm, pcre kötve sikerült 🙂
Nem is lesz tobb grafika azokat elfelejtem 😀

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#49564) Nekton válasza flash- (#49559) üzenetére


Nekton
aktív tag

Távolról feloldás mintha lenne findmyphone weboldalon. Adott google fiókkal belépve lehet a készülékkel variálni mindenfélét.

(#49565) csaszi75 válasza Nekton (#49564) üzenetére


csaszi75
senior tag

Régebbi android verzión működik a feloldás és az új pin megadása.. de az újabb androidokon csakis a teljes törlést engedi..

(#49566) Nekton válasza csaszi75 (#49565) üzenetére


Nekton
aktív tag

Értem. Köszi!

(#49567) Faqultació


Faqultació
csendes újonc

Hogy tudok huszasrol huszasra úgy smst küldeni, hogy visszajelezzen mikor az illető megkapta?

(#49568) Viktor0610 válasza Faqultació (#49567) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt a telefonnak kell tudnia.
Annak az üzenetbeállításait nézd át.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#49569) FireShadow


FireShadow
senior tag

A hívásátirányítás (Androidon és Telekom / Voda) hogy működik? Lehet olyat hogy bejövő híváskor eldöntöm hogy felveszem én vagy átirányítom?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#49570) crok válasza FireShadow (#49569) üzenetére


crok
nagyúr

Kondicionális átirányítással? Pl. az esetedre vonatkozóan úgy, hogy foglaltság esetére megadsz egy számot majd mikor hívnak és csörög akkor ha leteszed akkor át lesz irányítva az előre megadott számra. Ugyanez a nincs válasz kondícióra (akkor ha nem veszed fel 30..60 másodpercig (szolgáltatófüggő..) akkor átirányítja.

(#49571) FireShadow válasza crok (#49570) üzenetére


FireShadow
senior tag

Melyik az, hogy csak akkor ha direkt kézzel "leteszem" azaz kinyomom a pirossal, akkor irányít? Ha nincs válasz vagy észre se veszem, akkor viszont egyáltalán ne (legalábbis akkor nem fontos)?

Most telefonon a menüben ezeket találtam, forward when "busy" vagy "unanswered" vagy "unreachable" ez a 3 opció van.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#49572) crok válasza FireShadow (#49571) üzenetére


crok
nagyúr

"az esetedre vonatkozóan úgy, hogy foglaltság esetére megadsz egy számot majd mikor hívnak és csörög akkor ha leteszed akkor át lesz irányítva az előre megadott számra." -- ez a busy.

(#49573) csaszi75 válasza FireShadow (#49571) üzenetére


csaszi75
senior tag

There are following four options in Call Forwarding interface:
1.(CFU)Call Forwarding Unconditional ----> Vagyis feltétel néküli, mindent átirányít.
2.(CFB)Call Forwarding on mobile subscriber Busy ----> Foglaltság esetén átirányít ( ha épp beszélsz), illetve akkor is, ha kinyomod, hogy nem fogadod a hívást. (De ez az egész szerintem csakis akkor működik, ha nincs bekapcsolva a "hívásvárakoztatás" funkció = egyszerre ilyenkor két hívásod is lehet.. nem kapsz foglaltat egyiknél sem.
3.(CFNRy)Call Forwarding on No Reply ----> Ha nem veszed fel, akkor x idő után átmegy a másik számra.
4.(CFNRc)Call Forwarding on mobile station Not Reachable ----> Ha ki van kapcsolva a telód, vagy nincs semmi térerőd.

(#49574) Trade88


Trade88
tag

Sziasztok! Kollégám Redmi Note 10-ese bootlopba került egy gyári frissítés után. Van lehetőségem lementeni az adatait valahogy? Fastboot és recovery elérhető.

(#49575) Iborka


Iborka
tag

Helló !
Felraktam a HyperOs Xiaomi eu.romot, eddig jó csak a hivó fél visszahallja a hangját . bluetooth fülessel viszont nem. valamint a messenger hívásban is visszahallja. Xiaomi 11 5G telefon.
Köszi !

(#49576) Honda567


Honda567
junior tag

Sziasztok!
Törölt fotó vissza állításra kellene valami program.

(#49577) mika55555


mika55555
csendes tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni.
A Galaxy A53-as telefonom lefrissült One UI 6.1 verzióra és ezt követően a VoLTE funkciót nem tudom kikapcsolni.
Eltűnt az ide vonatkozó menüpont a menürendszerből.
A segítséget előre is köszönöm szépen!

(#49578) Viktor0610 válasza mika55555 (#49577) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De ez miért baj?
A VoLTE jó.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#49579) csaszi75 válasza mika55555 (#49577) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az így marad.. szinte mindenhol eltűnik a menü az újabb frissítésekkel..

(#49580) mika55555 válasza csaszi75 (#49579) üzenetére


mika55555
csendes tag

Akkor ezek szerint a hanghívások az újabb "oprendszerekkel" már csak VoLTE (4G) hálózatokon keresztül fognak menni, a régebbi megoldás pedig idővel kivezetésre kerül?

(#49581) Viktor0610 válasza mika55555 (#49580) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neeerm, csak az opció állításának lehetőségét vették el.
Ha a szolgáltató nem támogatja a készüléket, ugyanúgy nem fog működni a VoLTE. Csak már nem tudod kapcsolgatni sem.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#49582) csaszi75 válasza mika55555 (#49580) üzenetére


csaszi75
senior tag

Azt tudod csinálni, hogy a készülékedet only 2G/3G-re állítod és akkor nem lesz VoLTE.
Ellenben lesz ultra gáz hangminőség..
De az említett készülék egy elég jó készülék, jól megy rajta a VoLTE, mondhatom azt is, hogy minden Samsung jól kezeli a VoLTE-t, ami kb Android 11 felett van..
Miért kapcsolnád ki a VoLTE-t?

(#49583) FireShadow


FireShadow
senior tag

Van a CamScanner nevű Android app. Doksik befotózására való, kifehéríti a papírt meg magától körbevágja. Régi telóm ürítettem le és az app adat mappáját feltoltam gépre. A .images rejtett mappát is. Nade 3GB és van benne 4000+ olyan számlakép amit nem is én csináltam (!) :DDD
:Y Ez mi??
Végeláthatatlan mennyiség, semmi közöm ezekhez, random cégek adatlapjai. Hogy kerülhet más cucca az én eszközömre, és miért csak ez az egy fajta? Mindegyik ugyanerre a sémára épül, szóval mintha 1 felhasználó tévedt volna hozzám, de az nagyon.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#49584) Pityu. válasza FireShadow (#49583) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet valami kevésbé gagyit kéne használnod,én pl adobe scannel szkennelem a dolgokat. Igaz itt kell egy adobe regisztráció de tökéletesen működik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49585) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Egy műszaki kérdés.
Samsung A33 5g. Nem volt szervizben, még 13 van rajta, 20 hónapos.

Ma, egy hosszabb ~40 perc telefonálás után elkezdett dolgozni benne a kis kínai mérnök.
Mintha spontán ablakok nyílnának a háttérben, állandóan "mozgásban" a kijelző.

Egyszer háttérképek és stílus - témák etc választó jön be, majd eltűnik, előkerül az óra, eltűnik.
Kikapcsolni sem sikerül, mire megnyomnád, az is tovaszáll.
Hangerő le és kikapcs gomb - force módban - sikerült újraindítani, de folytatta.
Létezhet, hogy pára került bele és attól hülyült meg?

(#49586) Nekton válasza t.imi (#49585) üzenetére


Nekton
aktív tag

Hát volt vízben, vagy nem?

Az asszony A40-e beleesett egy patakba. Utána nagyon gyorsan merült és mindenfélét kiírogatott. Hajszárítóztam sokáig. Szét is vált kicsit a melegtől. Majd összenyomtam. Azóta is megy.

(#49587) quailstorm válasza t.imi (#49585) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Első körben takarítsd le a kijelzőt. Az odaszáradt sós izzadtság tudja ingerelni a kijelzőt rendesen. Ha még utána is csinálja na akkor van baj. Az már lehet kijelzőcsere is akár, mert esetedben beázás szóba sem jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#49588) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm a gyors választ! :R
Reggel kap egy hajszárítót + alkoholos törlést.

(#49589) Pityu. válasza t.imi (#49585) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogy került bele pára?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49590) Pityu. válasza Pityu. (#49589) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogy került bele pára? Milyen behatás érte normál használaton kívül?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49591) t.imi válasza Pityu. (#49589) üzenetére


t.imi
addikt

Max a mikrofonoknál. Tok van rajta és fólia.
Le lett takarítva, működik.
Nekem A72 írta ki a nedves töltő csatlakozót, miután kb 1 órát volt kézben alul megtámasztva.

(#49592) Pityu. válasza t.imi (#49591) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó érzékeny telefon ez a samsung,xiaomi/poco sose szarakodott ilyennel 🙂 mondjuk samsungok amúgy képernyőben érzékenyek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49593) t.imi válasza Pityu. (#49592) üzenetére


t.imi
addikt

Újabbak eléggé hárklisak.
Meg is akadtam, hogy jó lesz e s23/24 az a72 után.

(#49594) quailstorm válasza Pityu. (#49592) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nah, már az i9000 Galaxy S-nél jártam így pár óra Geometry Dash után. Sós izzadtság az ilyen.

(#49595) FireShadow válasza Pityu. (#49584) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ennek is több milliós letöltése van és jó értékelése, de a supportjuk persze csak ködösít. Az Adobe scannel az a bajom hogy a PDF-et erőlteti azt meg nagyon idegesítő nyitogatni ha random file nevű számlákból van sokszáz, míg ha képek volnának csak átpörgetem. Egyesével lehet csak PDF-be menteni belőle, minden értelmes funkcióhoz tolja a fizess előt.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#49596) fecke78


fecke78
senior tag

Samsung s 10 sms (üzenetek ) mapája rendszeressen összeomlik , elméletileg minden friss , van valami megoldás ?

(#49597) Viktor0610 válasza fecke78 (#49596) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én törölném a üzenet app adatait, frissítéseit.
Ha fontosak az SMS-ek, akkor előtte készíts róluk mentést.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#49598) fecke78 válasza Viktor0610 (#49597) üzenetére


fecke78
senior tag

alkalmazások-tárhely -adatok törlése- gyorsitotár törlése megvolt . de nem oldotta meg megnyitom , rákatintok bármelyik sms re és kb 2-3 mp múlva bezárja ...

(#49599) Viktor0610 válasza fecke78 (#49598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor még a frissítések eltávolítása lehet opció. :(

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#49600) efi99 válasza fecke78 (#49598) üzenetére


efi99
senior tag

Másik sms-app?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.