Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48251) coco2 válasza aprokaroka87 (#48250) üzenetére


coco2
őstag

És így hirtelen kipróbáltam, és nem működik. Nem írja, miért. Telefon visszajelzése google drive részéről, hogy nem tudja felmásolni.

Net, login beállítás stabil, pld fotó galériából fényképet felküldi egy pillanat alatt. Az app-al valami nem 100-as.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48252) aprokaroka87 válasza coco2 (#48251) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az alkalmazáson belül be jelentkeztél?

(#48253) Pityu. válasza coco2 (#48251) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Samsung fájlkezelőben nincs olyan,hogy kijelölöd a fájlokat és megjelenik egy küldés vagy ilyesmi lehetőség ott meg kiválasztva a drivére küldés lehetőséget?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48254) coco2 válasza Pityu. (#48253) üzenetére


coco2
őstag

Ok, google drive-nak mégis van olyan opciója, csak nem menüben, hanem jobb alul "+" gomb formájában :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48255) coco2 válasza efi99 (#48171) üzenetére


coco2
őstag

Cube ACR, telefon beszélgetés rögzítő, feedback

Egy ideje már telepítve van a telefonomra, elkészített pár felvételt, és annyi a szitu vele, hogy a hangminősége valami rémesen halk. Olyan halk, hogy az használhatatlan utólag visszanyerni egy email címet vagy a beszélgetésben elhangzott bármi adatot. A file-ok .amr formátumúak. Még most kotrok utána, hátha az valami sávonként elkülönített anyag külön könnyen kiemelhető sávval. VLC player-ben nyersen hallgatva meg a kimentett hang file-t olyan hulladék, hogy lelkinyugalommal lehet kukába dobni.

Létezik bármi más alkalmazás beszélgetés rögzítésére?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48256) efi99 válasza coco2 (#48255) üzenetére


efi99
senior tag

Próbálgasd végig a Hangforrás opciókat (nálam: Voice recognition software), illetve a formátumokat, (nálam: MPEG4, legjobb minőség), bár utóbbihoz azt hiszem a fizetős verzió kell.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48257) coco2 válasza efi99 (#48256) üzenetére


coco2
őstag

Nem a kimeneti kódolás a hibás, ha a bejövő hívás hang sávja 6x halkabb, mint kellene. Egész nap hangbélyegeztem, meg kijelöléseket 6x hangosítottam, hogy bármi használhatót csiszoljak belőle. Igazán megtehetné ez a program, hogy külön sávot rögzít a bejövő meg a kimenő hangnak, hogy egyben lehessen hangot korrigálni, de sajnálatos módon egybe mos mindent. És ez így elég sza*. És ráadásul még ezért akarnak pénzt. Tényleg nem lenne rossz, ha létezne másik app a funkcióra, mert ez nagyon tré.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48258) nayro


nayro
csendes tag

Sziasztok,

Kérdés. Adott egy Honor 20 kijelző cserés volt.
A kijelző aliexpressről érkezett.
A kijelző elég lassan reagàl. Pl: Call of duty zni nem is lehet vele.
Érintés utàn, kb fél màsodperc mire reagàl.
Kérdés, hogy mondjuk a Fejlesztői beàllítàsokban lehet e a kijelző érintés érzékelését, vagy a frissítését gyorsítani?
Vagy ez a kijelző ennyit tud.
Köszönöm

(#48259) prozodus válasza nayro (#48258) üzenetére


prozodus
őstag

Samsungon rémlik ilyen beállítás, de a Honort nem tudom.
Kijelzőcserével az a tapasztalatom, h kifogtam egy gyárit, ami tök szar... Időnként -tök random- lefagy pl...
Szal lehet, h a beállítás se segítene...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48260) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Vajon mi vagy hol lehet a gond?
Pár hete még működött Android adb.
Most meg 2 készülék esetén sem jó.

Be írom hogy adb devices
Viszont nem kezdi el listázni az eszközt.

(#48261) crok válasza aprokaroka87 (#48260) üzenetére


crok
nagyúr

Hanem mit csinal?

(#48262) aprokaroka87 válasza crok (#48261) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

semmit.
A list of devices attached.
még bejön
Próbáltam már újraindítást, gépen, telefonon is.
Usb hibakeresést ki / be kapcsolni.
Másik kábel...

(#48263) crok válasza aprokaroka87 (#48262) üzenetére


crok
nagyúr

Eszkozkezelo, egyaltalan latszik a keszulek, esetleg sarga felkialtojel?

adb kill-server utan? PC restart gondolom volt mar..

[ Szerkesztve ]

(#48264) aprokaroka87 válasza crok (#48263) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyik készüléken már jó.

Hiányzott az AdbWinUsbapi.dll :)

(#48265) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyen teszem fel a kérdést, max 300 EUR-ig bezárólag akár külföldről is, milyen 5G-s mobilt éri meg megvenni?
Jó üzemidő, jó kamera a fontos. Nem kell hogy olvadjon az acél a hardverek erősségétől, de azért ne feküdjön ki ha fut egyszerre pár alkalmazás, fontos lenne ajó rádiójel vétel is tapasztaltam, hogy vannak telefonok amik gyengébben fogják a jelet azonos szolgáltatónál azonos helyen. ( játszani nemigazán szoktam.). Előny lenne aminél több belső memória és l2 sim foglalat legalább. Érdemes maradni a Redmi Note vonalon? Egy Régi note 7-esem van csak már kezd egyre többször döglődni ezért gondolkodok a cserén. :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#48266) crok válasza Lacuss20 (#48265) üzenetére


crok
nagyúr

Milyen okostelefont vegyek topik + osszefoglaloja [link]

(#48267) coco2


coco2
őstag

Létezik külön akku töltés megfigyelő alkalmazás? Az emberf azt hinné, ilyesmi automatán van mobilba építve, de nem találom :) A mobilon sokáig ilyen 1-2%-os fogyások vannak, aztán egyszer csak eltűnik ilyen 10%, és érdekelne, mi történik.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48268) crok válasza coco2 (#48267) üzenetére


crok
nagyúr

Neked meg Android alkalmazasok topik :D [link] Egyebkent ajanlom az ajanlom, itt [link] keress arra hogy akkustat de megjobban ajanlom magam megpedig itt [link] mert ennel jobb nem letezik erre.
De csak ha Android.. de a hsz-eid elnezve gyanitom az (az uveggomb most homalyos..).

(#48269) Littoral


Littoral
aktív tag

Olyan Samsung-tulajdonosokat kérdeznék, akik mostanában vásároltak új készüléket: még mindig "gyenge" antennával készülnek ezek a telefonok? Nem flame-t indítanék, érdekel a válasz.
A jelenség: más hálózati "érdekességgel" kapcsolatban próbáltam ki néhány készüléket, köztük egy A51 Samsungot is. Az tűnt fel, hogy a telefont használatlanul hagyva, néhány perc (mondjuk 10-15) után leszakad a hálózatról, a hívások nem futnak be, net nincs, csak repülőgépes mód be/ki után. Ha kézben tartom a telefont, a térerő kijelzése a "fullpálcikás" és az alig látható egypálcikás között mozog, a net a 4G és az E jelzések között váltakozik. Erre felfigyelve egy másik, azt hiszem A40-es Samsungot is próbáltam, annál is ugyanez történik, és az is egy néhány éves konstrukció. Utána olvastam a problémának, ott szembesültem azzal, hogy ez ismert jelenség ezeknél a Samsungoknál. A sim-kártyát az addig is használt Xiaomiba visszatéve a térerő stabilan négypálcikás marad, 4G-vel, csak hát az már erősen cserére szorul. Egy Samsung A53-at néztem ki éppen, de ez az antenna-probléma lehet, hogy meghiúsítja a dolgot.

Tehát a kérdés: fennáll még a fent leírt jelenség az újabb Samsung-modelleknél is?

(#48270) coco2 válasza Littoral (#48269) üzenetére


coco2
őstag

A03-at vettem augusztus végén (mostanra már nem is árulják, annyira olcsó volt :) ), nem tűnik gyengének az antennája. 2.4-es router egy 2 emeletes ház földszintjén 6-8 méternyi kanyargós utak végén (téglafalak + malter + festés), én pedig emeleten (kettő között vasalt beton födém) 10-12 méternyi kanyargós utak végén (fent ugyan úgy a téglafalak + malter + festés, tehát sehol sem csak gipszkarton van a wifi útjában), és itt a térerő pötyike + 1 pálcikás (a 3 pálcikából), 39 mbps. Összehasonlításképpen ugyanitt acer laptop wifi kapcsolata pötyike plusz 2 pálcika (a 3 pálcikából), 86 mbps, szóval jobb éppen, de attól még a mobil sem hulladék.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48271) Lacuss20 válasza crok (#48266) üzenetére


Lacuss20
senior tag

:R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#48272) Littoral válasza coco2 (#48270) üzenetére


Littoral
aktív tag

Köszönöm. :)

(#48273) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Lányomnak keresek mobilt karácsonyra 50-60 környékén.
Samsung A13 és Xiaomi Redmi 10 tűnt eddig szímpatikusnak. Mit gondoltok? Ezért a pénzért van jobb a piacon?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#48274) crok válasza egyedülülő (#48273) üzenetére


crok
nagyúr

#48266 - szerintem itt jobb helyen kérdeznél ;)

(#48275) egyedülülő válasza crok (#48274) üzenetére


egyedülülő
őstag

Sorry! :R

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#48276) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok , van egy Honor 20 Pro telefonom , meg egy régi Lg P710 Optimus L7 II telefon-om . Az lg -t már csak néha használom zenehallgatásra , hogy ne menjen tönkre benne az akkumulátor . Szóval ennek az lg-nek a töltője ment tönkre . Usb-ről (laptop) megy , meg kipróbáltam pár másodperc -ig a Honor gyors töltőjét , azzal megy a töltés . Ugye jól gondolom hogy a gyors töltőt nem kéne használnom az lg-hez mert kárt tehet az aksi-ban ? Ha ez így van , majd veszek egy normál töltőt valahol . Most néztem , találtam 1260 ft-ért LG LG töltő adapter USB 850mA . Belépő: 100–240V / 200mA / 50–60Hz Kilépő: 5V = 850mA Ha jól selytem ez a kilépő 5V a lényeg . Akkor ez jó is lesz esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#48277) quailstorm válasza Sántha Lajos (#48276) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyugodtan használhatod a gyorstöltőt, ugyanis a gyorstöltéshez a protokoll támogatása kellene. Annak hiányában sima 5V-os töltőként funkcionál.

(#48278) Sántha Lajos válasza quailstorm (#48277) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Köszönöm , teljesen feleslegesen nem költök akkor pénzt erre . :)

(#48279) mefistofeles

Üdv Urak!
Folyékony fólia kérdésben szeretnék tanácsot kérni. Olyan telóm van, amihez itthon nehézkes méretpontos védőfóliát kapni, ezért gondoltam a fenti megoldásra.
Minden méretre, alakra tökéletesen terül? Szakemberrel csináltatnám, mennyi idő? Megfelelő védelmet nyújt?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48280) DasH_001


DasH_001
tag

Sziasztok!

iPhone tulajdonosoktól szeretnék segítséget kérni.

Ti tapasztaltatok olyat, hogy 5% töltöttség alatt rettentően beszaggat a telefon? Gyakorlatilag használhatatlan lesz, töltőre dugva azonnal helyreáll.
Egy első generációs iPhone SE produkálja ezt, fél éve cserélt, utángyártott akksival, legfrissebb iOS szerint 100% a kapacitása.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#48281) Viktor0610 válasza DasH_001 (#48280) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Androidos telók is csinálják.
A proci sebességét veszi vissza ezek szerint minden teló.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48282) DasH_001 válasza Viktor0610 (#48281) üzenetére


DasH_001
tag

Köszönöm! A munkahelyim egy hasonló korú Androidos (Samsung S7), nem tapasztaltam még ilyen jellegű lassulást sem ennél, sem másik készüléknél, ezért is furcsállom a dolgot, a használhatatlanra lassulás nem túlzás.

(#48283) Viktor0610 válasza DasH_001 (#48282) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem emlékszem, milyen proci van az S7-ben, de Qualcomm procis telóim (jellemzően Xiaomik) közül több is csinálta.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48284) quailstorm válasza Viktor0610 (#48283) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Exynosos itthon az S7. Valamennyire az is vissza tud venni, de a UI nem pusztul meg tőle. Meg az leveszi 720p-re a kijelzőfelbontást akár.

[ Szerkesztve ]

(#48285) mefistofeles

Tudom, hogy szinte lehetetlen egy problémát így analizálni de hátha futott már valaki hasonlóba.
Van egy olcsó de megbízható mobilom, kb. egy éve használtam, eddig teljes megelégedéssel. mostanában olyan probléma lépett fel, hogy mikor hívást kezdeményezek akkor egyszerűen néma a teló. A kicsengést sem hallom és azt sem ha a túloldalon felveszik. A másik fél mindent hall, még azt is ha bele szólok. Ha újra próbálkozok, ugyanaz a helyzet. Én eközben is minden probléma nélkül hívható vagyok és ilyenkor semmi gond a kommunikációval. Ha ilyenkor újraindítom a telót akkor a probléma megjósolhatatlan időre (pár nap) megszűnik.
Találkozott már valaki effélével?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48286) dvdbackuper válasza mefistofeles (#48285) üzenetére


dvdbackuper
őstag

sim csere volt?

(#48287) crok válasza mefistofeles (#48285) üzenetére


crok
nagyúr

Jack aljzata van a készüléknek? Típus sokat segít(het) ha úgy van. Ilyenkor ha kihangosítod akkor működik? Van egy tippem.

(#48288) mefistofeles válasza crok (#48287) üzenetére

Van jack kimenet de még soha nem használtam. Zenét bluetooth fülesen szoktam hallgatni. A telefon egy Umidigi Bison strapateló. Kihangosítással megmondom őszintén még nem próbáltam.

dvdbackuper: nem volt sim csere.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48289) crok válasza mefistofeles (#48288) üzenetére


crok
nagyúr

A jack aljzatba nézz bele, takarítsd ki - az a tippem hogy zár (esetleg rövidzáras) a kapcsolószerkezet ami csak akkor kellene zárjon ha van bent jack dugó és azt hiszi a készülék hogy fülhallgató (nem headset) van rajta, azért nincs hang a fülednél de a mikrofonja meg megy.

(#48290) mefistofeles válasza crok (#48289) üzenetére

Megpróbálom de ha zárlatos, az miért szűnne meg újraindításkor?
Újraindítás után 10-ből 10 esetben működik a cucc.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48291) Gardaai


Gardaai
senior tag

Sziasztok!

Ha van erre optimálisabb topik, linkejetek légyszi, kicsit fröcsögnék. :DD
Samsung téma..
Mindig is Samsungom volt. Kijelző bomba, kamera nekem elég, bár szerintem annyira nem kiemelkedő (persze mihez képest).
Galaxy S2-től egészen S21U-ig, de egy ideje elment a kedvem (nem az árától) a Samsungtól. Ezért sem váltottam S22U-ra (még, vonz a dizájn, bár sose voltam Note párti).
Na de.. hogy van az, hogy egy "reviewer" se mondja, hogy egy laggos kukábavaló szemét ennyi pénzért egy csúcs Samsung telefon? Ha a beépített funkció nem működnének ennyire jól és nem lenne ennyire felhasználóbarát plusz nem lenne az összes adatom Samsung appokban, akkor azonnal váltanék. Bár ha nem lesz jobb, kénytelen leszek váltani idővel. Kezdem unni, hogy kilépek egy játékból és akkor várok még 2 másodpercet mire vissza forgatja magát, meg az ikonok visszaállnak. Akadozik az animáció amikor appokon keresztül lépkedek stb. stb. Persze, ha tata módon meg SMS írásra, telefonálásra használja az ember, akkor tök jó, meg mondhatja bárki ez legyen a legnagyobb gondom... Igen ez. Főleg ha egy Huawei vagy egy Pixel telefonhoz hasonlítom, akkor a fluiditás 2010-ben ragadt. Ahogy már egy kicsit dolgoznia kell, az összes telefonom annyira zavaróan laggolt, hogy legszívesebben felraktam volna, hogy vegye meg valaki, ennyiért ez nem kell. :C
Akármikor megyek olyan helyre ahol van Samsung Store, bemegyek és végig nyomkodom az összes telefont. Ami meglepő, hogy egyes A50-es modellek, illetve a Fold és az S tabletek nem szenvednek ebben a kórban. Valószínűleg a Snapdragon lapkák miatt. Ez az Exynos a legalja és ezzel szúrja ki EU-ban a szemünket, ráadásul ugyan annyiért.. S23 modelt várom, elvileg ott már dobják (pár évre) az Exynost, meglátjuk milyen lesz a perfomance..
Egyedül vagyok ezzel, kezdem úgy érezni? :DD Ha az ember megveszi a csúcsot, akkor sokat vár, főleg hogy van jó pár alternatíva. One UI 5.0 semmi javulást nem hozott, de még az újragondolt animációt sem látom.
Lehet szakmai ártalom, mert animációkat is szoktam készíteni. De nagy kérés 400.000 Ft-ért, hogy ne legyen döcögés egyszer sem (pl. iOS), ha már a Samsung drágább is kint mint egy iPhone. :DD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#48292) crok válasza mefistofeles (#48290) üzenetére


crok
nagyúr

Restartkor nincs figyelembevéve általában az állapot. Ha a kontakt egy pillanatra megszakad meg megint zár (egy elromlott kapcsoló már csak ilyen) akkor ez ilyen. Nem két telefonnál láttam már.

(#48293) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Samsung A52S a frissítést nem tudja telepíteni.
Mit tehetnék, azon kívül amit kiír, hogy keressek fel egy szervízt?
Tóbbször próbáltam, szabad tárhely van.
Találkozott már valaki hasonlóval? :R

(#48294) Viktor0610 válasza Brave_86 (#48293) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a hibaüzenet?
Vagy mit tapasztalsz?
Amúgy szerintem a topikjában több sikered lehet. :K

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#48295) Brave_86 válasza Viktor0610 (#48294) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ok, megpróbálom ott. Köszi!

(#48296) mefistofeles

Urak!
Mit jelent az ha egy mobilt ami mondjuk alapból 4 Gb memóriával rendelkezik úgy hirdetnek, hogy 4+2 Gb memória? Nem tudtam, hogy a mobilok memóriája bővithető.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48297) crok válasza mefistofeles (#48296) üzenetére


crok
nagyúr

Hacsak nem olyan Android rendszer van rajta amiben be lehet kapcsolni ilyen "memory extension" néven a /data-n tárolt swap file-t.. csak ne kapcsold be.. ráérsz később megköszönni.

[ Szerkesztve ]

(#48298) mefistofeles válasza crok (#48297) üzenetére

Nem akartam,.
Szóval akkor ez egy swap..... oké. :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48299) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan program, ami a telefon tárhelyének állapotát teszteli?

Elég fura dolgokat művel mostanában a telefonom (Mi9TPro), év végén tervezem "nullázni", de emellett a fenti kérdés merült fel bennem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#48300) totron válasza jolti05 (#48299) üzenetére


totron
addikt

Úgymint?

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.