Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48751) JohnD válasza kutga (#48750) üzenetére


JohnD
tag

Az elsőt nem tudom pontosan hol van a menürendszerben, a második a telefonon - ha jól gondolom, hogy ezt kérded:

USB vezérlő: "Ez az eszköz"; USB használati módja: "Fájlok átvitele/Android auto"

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48752) kutga válasza JohnD (#48751) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam a telefon névjegye alatt kell a build számra kattintani néhányszor hogy előbukkanjon, ezután külön menüpontban fog megjelenni a beállításokban. Ott kell megkeresni az alapértelmezett usb konfigot és beállítani a fájlok átvitelét.

Let the Zone take me if I am.

(#48753) JohnD válasza kutga (#48752) üzenetére


JohnD
tag

Beállítva, de így sem jön be: TCMD UP -pal nézem a Hálózatok\\MTP-n belül, semmi eszközt sem mutat. Az eszközkezelőben pedig látszódik.

[ Szerkesztve ]

(#48754) mefistofeles

Üdv Urak!
Az előbb elég érdekes dolog történt a telómmal ( galaxy A22, android 13) egyszer csak az összes ikonom rózsaszín szivecskére változott. Pár percel azelőtt még minden rendben volt, nem buheráltam, töltöttem vagy frissítettem semmit. Nem igazán értek a telómhoz csak használom de tapasztalt már valaki hasonlót? Mi lehet ez? Rendszer hiba, vagy egy vicces " betörő? Az eset után beállítottam egy ikontémát, .most egyenlőre minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48755) kutga válasza JohnD (#48753) üzenetére


kutga
nagyúr

Fel van oldva a telefon amikor rádugod a gépre?

Let the Zone take me if I am.

(#48756) gzsolt válasza gzsolt (#48743) üzenetére


gzsolt
csendes tag

Kábelcsere megoldotta, köszi a válaszokat.

(#48757) JohnD válasza kutga (#48755) üzenetére


JohnD
tag

Igen (ha arra gondolsz, hogy a zárolt képernyőt feloldottam az elején). De egyébként az asztali gépen eszközkezelő látja és a tálcán az eszközök rendszerikonoknál is megjelenik. TCMD-ből hiába megyek a MTP-be, ott nem látom; a Windows fájlkezelője meg szintén nem látja. Pedig be van állítva a telefonon a fájlátvitel, mint USB csatlakozási mód. Az USB-hibakeresést is bekapcsoltam már, többször is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48758) kutga válasza JohnD (#48757) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, arra. Kábel gyári? Másik portban próbáltad?

Let the Zone take me if I am.

(#48759) JohnD válasza kutga (#48758) üzenetére


JohnD
tag

2 kábellel is próbáltam, másik portban is, igen

(#48760) efi99


efi99
senior tag

Tud valaki arra módszert, hogy a záróképernyőről a segélyhívás gombot el lehessen tüntetni nem rootolt Samsungon? A teljes záróképernyő appal való lecserélése nem játszik, mert elég fapados mind.
Igazából meglenne a metódus, hogy automatizálóval hogyan kéne legalább azonnal leállítani a hívást, de a segélyszámoknál nem akar működni, csak egyéb ugyanonnan hívott számra. Talán azért, mert elöbbiekhez sim sem kell, vagy nem tudom.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48761) quailstorm válasza JohnD (#48748) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#48762) JohnD válasza quailstorm (#48761) üzenetére


JohnD
tag

Az 1.7.48.0 van telepítve, ezt majd megpróbálom, úgy látom, ez az újabb.
Köszi! :)

(#48763) JohnD válasza quailstorm (#48761) üzenetére


JohnD
tag

Ezzel még annyira sem működik. Az USB eszköz működésében hiba lépett fel meg ilyesmiket ír. :F

(#48764) quailstorm válasza JohnD (#48763) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt a videót találtam, amúgy értetlenül állok a probléma előtt.

Nincs elkoszolódva a csatlakozó? VID DID megjelenik eszközkezelőben, vagy full üres az is?

(#48765) JohnD válasza quailstorm (#48764) üzenetére


JohnD
tag

Jó már nem dumál, amit fentebb írtam, csak a fájlokat nem jeleníti meg változatlanul. Sem a Windows fájlkezelőben, sem a TC UP -ban.
Nem hinném, hogy el lenne koszolódva. 2 kábellel is próbáltam, több portban

(#48766) AlyrArkhon válasza JohnD (#48765) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha most surgosben csak a file-ok miatt kell, tegyel fel vmi wifis atvitelt, pl airdroid.
ha van a kornyezetedben masig gep, nezd meg, azon jo usbvel vagy ott se, ez szukitheti a hibakeresest.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48767) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Lányom tegnap véletlenül kimosta a Huawei P30 mobilját.
Nem fűzünk hozzá nagy reményt, nincs kép, de:
- ha hívjuk csörög,
- reggel szólt az ébresztő, amit képernyősimogatással el tudtunk halgattatni, bár gyanítom ez még csak szundi volt.
- tegnap egyszer felvillant a képernyő egy pillanatra mikor nyomtam a power gombot

Olyan, mintha működne minden, csak a képernyő nem, illetve lehet, hogy csak a háttérvilágítás nem.

Mit lehetne tenni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48768) Viktor0610 válasza rasotamas (#48767) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem, mit szeretnél.
Hát ki kell cserélni a hibás alkatrész(eke)t, tehát szerviz.

Ha pedig leszednéd róla az adatokat, akkor -mivel működik a kijelző-, így feloldott állapotban rá tudod kötni gépre lementeni róla a dolgokat.
Aztán bal kéz, jobb váll bedobni az elektronikai hulladékos szelektív gyűjtőbe.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#48769) rasotamas válasza Viktor0610 (#48768) üzenetére


rasotamas
veterán

"cserélni a hibás alkatrész(eke)t"
"bedobni az elektronikai hulladékos szelektív gyűjtőbe"

Akkor javítható vagy kuka?
Avagy gazdasági totálkár? Nem éri meg javíttatni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48770) quailstorm válasza JohnD (#48765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetleg nem N-es verziójú Windowsod van? Abból hiányzik az MTP.

(#48771) Viktor0610 válasza rasotamas (#48769) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg nem érné meg a javítás. :(

Xiaomi 13T

(#48772) kutga válasza AlyrArkhon (#48766) üzenetére


kutga
nagyúr

+1

Let the Zone take me if I am.

(#48773) rasotamas válasza Viktor0610 (#48768) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja, lementés:
Ahhoz kéne használni a telefont.
Feloldani, beállítani az usb üzemmódot, stb.
Még ha rá is dugnék egy usb-c-s képernyőkivetítést, vagy egeret, billentyűzetet, akkor is engedélyezni kéne a kivetítést.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48774) Viktor0610 válasza rasotamas (#48773) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem írtam, hogy egyszerű lesz. ;]
Sajnos, ez ilyen. Általában a kijelző közepén, jobb oldalt vagy annak alján, szintén jobb oldalon vannak az elfogadó gonbok.
Próbálkozni kell, nagyon mást nem tudsz tenni. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#48775) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Szeretnék egy olcsó 5G képes alapmobilt, a Samsung A14-et néztem ki (nekem a Redmi7 is tök elég, ami most van, de már döglődik és nem jön rendszerfrissítés, valamint a csak 4G se volt mindenütt elég), de igazából a kérdés más készülékekre is vontakozik.
Vannak ugye ezek a kisboltok, ahol úgynevezett EU-s telefonokat árulnak, Árukereső is hozza őket, számlát is adnak. Na most előfordulhat, hogy egy 5G-s EU-s model nem fogja tudni a ma vagy a közeljövőben használt egyes 5G frekvenciákat (mint régen egyes kínai piacos modelleknél a B20 támogatás) vagy ilyentől nem kell tartani, mert EU?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48776) kutga válasza E.Kaufmann (#48775) üzenetére


kutga
nagyúr

Hardveresen szerintem nem lesz különbség, inkább a garanciában.

Let the Zone take me if I am.

(#48777) E.Kaufmann válasza kutga (#48776) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

24 hónapot írnak ott is, ahol 10-20ezerrel olcsóbb, a típus kód is stimmel, rendelt is már onnan ismerős, sokat nem filózok akkor, amint lesz fizu rendelek, inkább a különbözetből veszek egy tökösebb 360 fokos tokot, mert lukasmarkú vagyok.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48778) JohnD válasza quailstorm (#48770) üzenetére


JohnD
tag

Nem hiszem, a névjegynél információknál nem látom az N betűt. A korábbi hozzászóló AlyrArkhon-nak: köszi a választ, lehet a Wifi marad. Sajnos a másik gép nem jó. Esetleg veszek egy USB-s Bluetooth adaptert ehhez a géphez majd, hogy Bluetooth-on keresztül vigyem át a fájlokat - már ha az nem ütközik valami akadályba.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48779) quailstorm válasza JohnD (#48778) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bluetooth az nagyon lassú. Azt is tudod tenni, hogy megosztasz egy mappát a gépeden hálózati fájlmegosztással és oda másolod fel mondjuk X-Plore fájlkezelővel a cuccokat WiFin.

(#48780) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Függetlenítéssel kapcsolatos kérdés akkor is tilos, ha gyakorlatilag elektronikai hulladék kategóriába tartozó 10 éves butatelefonra vonatkozik? Gondolom, itt már bűncselekményről nemigen beszélhetünk, anyagi haszonzerzésről meg még annyira sem. De ha nem, akkor töröljétek. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48781) Viktor0610 válasza zaskar (#48780) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beviszed a szolgáltatódhoz, lekéred tőlük SMS-ben a feloldókódot (asszem, a Telekomnál lehet ilyet), a többi valóban tilos a fórumon.

Xiaomi 13T

(#48782) kutga válasza zaskar (#48780) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha hivatalos az út akkor nem. :)

Let the Zone take me if I am.

(#48783) rasotamas válasza Viktor0610 (#48774) üzenetére


rasotamas
veterán

Sikerült, USB-C dokkolóval.
Bekapcsolt a monitor, kép nem volt, billentyűzeten a 6 jegyű számkód+Enter és ment a kivetítés.
Most úgy tűnik minden működik a telefonon, csak párás (kamerák üvegén belül ki van ülve) és a kijelző nem megy.
Még egy kijelzőcserét megérhetne, de ahogy elnézem 42-50 ezreket elkérnek érte, az egész telefon ér talán 60-at. Csak ki tudja, milyen más kárt okozhatott a mosás.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48784) Viktor0610 válasza rasotamas (#48783) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Még egy kijelzőcserét megérhetne, de ahogy elnézem 42-50 ezreket elkérnek érte, az egész telefon ér talán 60-at. Csak ki tudja, milyen más kárt okozhatott a mosás."
Igen, ezért is volt tálaló a gazdasági totálkár kifejezés. ;] :(

Xiaomi 13T

(#48785) zaskar válasza Viktor0610 (#48781) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm, közben úgy néz ki, megoldódik. 1-2 hétre kellett volna ideiglenesen egy készülék, csak telefonálásra. Az apámtól örökölt LG KP100 volt voda függő, de közben találtam egy Motorola Timeportot is itthon, ami legalább 20 éves, és bár vodás, akkor még nem voltak függők a telefonok. Remélem, jó lesz erre a célra:) Amúgy a Voda biztos elhajtott volna az LG-vel, foglalkoznak egyáltalán ilyen régi készülékkel?

(#48786) pjen válasza zaskar (#48785) üzenetére


pjen
félisten

Lehet a sarki GSM 5 perc alatt kiüföfte volna.

(#48787) Viktor0610 válasza zaskar (#48785) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kell nekik foglalkozzanak vele.
Az már más kérdés, hogy nem biztos, tudnak is hozzá feloldókódot biztosítani, mert előfordulhat olyan, hogy ez rajtuk kívülálló okok miatt nem lehetséges.

Xiaomi 13T

(#48788) zaskar válasza Viktor0610 (#48787) üzenetére


zaskar
senior tag

Lehet, mégis megkérdezem őket, mert, 1 órai töltés után a Timeport "Rossz telep" üzenetet küldött:) Plusz kijelzi ugyan a szolgáltatót, de hívást nem lehet indítani róla. Lehet, hogy ez is voda függő...

(#48789) Zsolt,72 válasza zaskar (#48788) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Könnyen így lehet, ezért nem kicsit csodálkoztam ezen a korábbi mondatodon:

"legalább 20 éves, és bár vodás, akkor még nem voltak függők a telefonok"

Pont, hogy pár éve kezdtek eltűnni a függő eszközök, hála a vonatkozó jogszabálynak. :)
Korábban nagyon is általános volt a függés, mutatóban lehetett látni egy-egy (jellemzően DS verziót), ami nem függött.

Istennek hála, a Telekomnál már teljesen vége ennek az avítt szokásnak, és talán a többiek is javuló tendenciát mutatnak.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#48790) rasotamas


rasotamas
veterán

Lenne egy általános akksis kérdésem.
Nyilván szeretném kitolni az akksim élettartamát.
Az ajánlottal ellentétesen én azt szeretem, ha lefekvéskor feldugom a telefont a töltőre, és reggel feltöltve leveszem, majd egész nap használom. Max útközben a kocsiban rátöltök kicsit (2x45 perc).
Namost tegnap direkt kipróbáltam, reggel 20%-on feldugtam PC-re, ami elvileg (és AccuBatteryben nézve is kb, de ott ugye lejön a használt áram, szóval lehet, hogy 1A-t kapott a géptől) 500mA-rel tölt. Kb 4,5-5 óra alatt volt 80%-on (ami elvileg a kívánatos max töltöttség az akkuélettartam kimaxolásához) és 7 óra alatt 100%-on.
Ez pont tökéletes lenne nekem, hogy este lefekvéskor feldugnám így a telefonomat tölteni, és pont mikor kelek reggel fel is töltene.
De persze nem járatnám ezért a számítógépet, kéne egy 500mA töltőfej az éjjeliszekrényhez a mostani sokamperes gyári gyorstöltő helyett, ami az elmélet szerint kinyírja az akksit.
Namost nem tudom, az amperek vagy a töltés közbeni melegedés okozza-e ezt a degradálódást.

Honnan lehetne MINŐSÉGI ilyen töltőt szerezni, amiből tényleg kis is jön annyi amennyi rá van írva, mert ha 500 helyett 350 jön ki akkor nem is fog töteni a telefon.
Illetve ti mekkora töltőáramot ajánlanátok? Egy picit több jobb lenne? 1A? Vagy 750mA?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48791) E.Kaufmann válasza rasotamas (#48790) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Őőőő, 500 helyett ha 350 jön ki, akkor ott biza valami feszültségesés van, a töltő ideálisan annyi áramot ad le, amennyivel terheli a fogyasztó (addig a pontig, amíg már nem bírja tartani a feszültséget és az esni kezd). Nem a leggagyibb töltőfej kell. Egy régebbi márkás telefon hagyományos töltőfeje esetleg? Szerintem 10-15W alatti bármilyen USB kimenetes márkás töltő elég éjszakai töltésre.
A gyorstöltés meg csak annyi, hogy jelzi a töltő a fogyasztónak, több árammal is lehet terhelni. Újabban meg meg tudják beszélni azt is, hogy milyen feszültséget adjon le a töltő

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48792) pjen válasza rasotamas (#48790) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem nyírja ki. Én két éve gyors töltöm az A 72 est, mindíg 100%ra, még nem vettem észre, hogy romlana az állapota.

[ Szerkesztve ]

(#48793) rasotamas válasza pjen (#48792) üzenetére


rasotamas
veterán

Szeptemberben lesz 3 éves a P30 Pro, 82%-on van a kapacitás (3460/4200mAh).
Mondjuk a feleségem megkínálta folyamatos 100% fényerővel az első 8 hónapban.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48794) pjen válasza rasotamas (#48793) üzenetére


pjen
félisten

Ezt mivel mérted

[ Szerkesztve ]

(#48795) mefistofeles

Azóta minden rendben, de erre #48754 senkinek sincs tippje mi lehetett?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48796) AlyrArkhon válasza rasotamas (#48790) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Szerintem:
Én hajlamos vagyok hinni azon összeesküvés-elméletnek, hogy a mai telefonok pontosan tisztában vannak az akksi valós természetével, és szükséges tartalékaival. Ezért az általuk kiírt értékek közelebb vannak a kívánthoz, mint a mutatotthoz. Ha mondjuk egy akksit a 'régi iskola' szerint 20-80% között jó járatni, akkor neked felesleges 20-nál töltőre rakni, és 80-nál lekapni róla, mert amikor 20-at ír, még jócskán több van benne, és amikor 80-at, még messze a 100... Szóval aki a 20-80-at használja, az egy lényegesen kisebb terhelési sávban, lényegesen rövidebb ideig (így lényegesen több töltési ciklussal!) használja a telefonját. A mai telefonok és töltők már nem a régi 'toljuk neki mig ki nem gyullad' eszközök, nyugodtan használj saját, hozzá adott ( vagy esetleg annál is jobb) eszközt.
Persze telefontól, és töltőtől is függhet.

És akkor hogy életből vett példát is mondjak: '19 decemberi a note8-om. Kb az első pár hónapban ment a saját töltőjével, azóta egy erősebb Blitzwolffal, gyakorlatilag minden este töltőre dugva, reggel lehúzva, szükség esetén napközben is rátöltve (van olyan program/használati mód, ami nagyon birja enni). Bőven átléptem az 1000 töltési ciklust, sacc per kábé duplája körül járhatok, még mindig a gyári akku van benne)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48797) rasotamas válasza pjen (#48794) üzenetére


rasotamas
veterán

AccuBattery
Jó persze nem tűpontos műszer, de támpontnak jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48798) rasotamas válasza AlyrArkhon (#48796) üzenetére


rasotamas
veterán

Egy ciklus azt jelenti, hogy nulláról százra.
Ha te feltöltőd 20ról 80ra aztán megint 20ról nyolcvanra az nem két töltési ciklus, a valóságban 1 alatt, mivel kedvezőbb az akkunak mint a 100-ra töltés.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48799) efi99 válasza rasotamas (#48790) üzenetére


efi99
senior tag

Szerintem kár ennyit cizellálni, meg főleg éjjel töltőn hagyni. Nyilván bírja, de akkor is melegszik, én nem hiszem, hogy ez azért annyira jó neki nap, mint nap 8 órán át. Én ráteszem este (kb 15-25%-on), bő 1 óra alatt megvan, aztán leveszem éjjelre. Reggelig 2-3%-ot merül lekapcsolt AOD-vel, 3% miatt kár túráztatni éjjel, de még ez is felpumpálható, amíg az ember bebootolja magát az ágyból kelve, sőt még az is, ha közvetlen lefekvés előtt használom és még lejön akkor további 5-6 esetleg.

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48800) pjen válasza efi99 (#48799) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.