Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48801) rasotamas válasza efi99 (#48799) üzenetére


rasotamas
veterán

Lehet hogy így van, de 2001 óta van mobilom, és mindig éjszaka töltöttem. Amikor nem alszom kell(het) a telefon. Bedugott madzaggal nem szeretem használni, mert megtörik.
És éjszaka ráér, hadd töltsön szép lassan, hidd el 500mA-rel nem melegszik egyáltalán.
Iphone-on van egy funkció, 80%-on tartja hajnal 3ig és akkor kezdi el 100-ra feltölteni, de nekem az pont elég is lenne reggel is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48802) AlyrArkhon válasza efi99 (#48799) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

kb egész éjjel megy, mert erre alszom el :)
bt füles, random kabaré indít (lezárt képernyővel)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48803) efi99 válasza rasotamas (#48801) üzenetére


efi99
senior tag

Samsungon is van olyan funkció, hogy max 80-ig. (vagy 85?)
Amúgy meg a holdraszállás után több, mint fél évszázaddal ennek úgy kellene működni, hogy én állíthatnám be, hogy hány%-ig töltsön, hány %-ig engedje le, egyáltalán, hogy mikor, milyen sebességgel, vagy hogy mire legyen pont 100 és addig a lehető leglassabban csinálja.
Ez rettenetes fakerekű megoldás most, hogy rádugom, tölti ahogy a csövön kifér (80 felett kicsit lassabban), meg 99,5-nél pánikba esik és azonnal 100-ra tornássza egyből.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48804) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#48791) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Most jött meg a Samu telefonom, abban pl a beállításoknál ki is kapcsolható a gyorstöltés, nem kell szórakozni régi adapterrel.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48805) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy bizonyos Realme, Oppo telefonokon " zárolva" van az MTK engineering mode, az valami BBK-s baromság?
Elvileg van rá megoldás bár elég kacifántos.

(#48806) JohnD válasza quailstorm (#48779) üzenetére


JohnD
tag

Végül a wifis fájlátvitel lett, (a File Manager Plus szoftver segítségével - máshol már ezt ajánlották korábban). Köszi!

(#48807) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Egy Xiaomi Redmi Note 10S típusú telefonnal az lenne a probléma, hogy hívásindítás során folyamatosan visszhangzik az, amit mondok. Hívásfogadásnál viszont semmi probléma nincs.
Mi okozhatja ezt a problémát?

(#48808) vendingo


vendingo
veterán

Sziasztok.
Biztonsági frissítések gyakoriságának mi számít megfelelőnek? A mostani telefonomra (3 éves lesz) elég ritkán jön biztonsági frissítés, akkor is megcsúszva. Pl most májusba jött ki a márciusi frissítés. Korából adódóan sanszos, hogy több már nem is nagyon lesz rá.
Ha naprakész frissítésekkel rendelkező telefont szeretnék hosszabb távra, akkor csak samsung, iphone, pixel modellek vannak? Xiaomi nem nyűgözött le ilyen téren.
Sok pénzügyi appot használok napi szinten, pixel, samsung tűnik ideálisnak frissítések miatt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48809) AlyrArkhon válasza Jakesz (#48807) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

tipp: valamelyik (esetleg mindkét!) oldalon bekapcsolt kihangosítás?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48810) pjen válasza vendingo (#48808) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az A72 re rendszeresen jön frissítés. A vejenek NOTE 2O van, harmadik éves és semmi nem jön rá. Még most iy droid 10. A T nél vette.

(#48811) AlyrArkhon válasza vendingo (#48808) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

elvileg ennek feloldásán dolgozik a google (mint cég), hogy a kritikusabb biztonsági frissitések ezentúl a gyártóktól függetlenül, közvetlenül tőlük is felkerülhessenek a telefonra akkor is, ha a gyártó már elengedte a telefont. Nem lenne hátrány, ha általános lenne.

Tapasztalataim szerint a Xiaomi kb a második, harmadik év után tette/teszi ezt... (az enyémen spec 22-es a biztonsági, gyári nem mókolt rendszeren...)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48812) vendingo válasza AlyrArkhon (#48811) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi. Én nem szeretném kivárni ezt a bevezetést, inkább váltok. Annyira gáz, hogy egy frankó telefonom van, de szoftveresen 2.5 év után kezd nem biztonságossá válni. Ha csak netezni használnám, nem érdekelne, de pc helyett használom mindenre. Ebből pixel lesz, ott van 5 év frissítés, utána meg úgy is elavul a telefon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48813) Viktor0610 válasza vendingo (#48812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem kicsit túlértékeled a biztonsági frissítés fontosságát.
Nem mondom, hogy örülök annak, amiért nem az az alap hozzáállás a gyártóktól, mint amit a Google és a Samsung csinál, de nem lesz nem biztonságos egy készülék a frissítések megszűnésével.
A telefonod biztonságáért te magad is felelsz. Sőt!
Pl. volt az a kamu SMS sztori a csomagküldő (vagy milyen) app linkjével. Ott a user felhatalmazta a telefont, hogy ismeretlen helyről telepíthessen appot, letöltötte, feltelepítette azt, majd meglepődött, mikor ment a nagy számla.
Ez bármilyen biztonságos rendszeren megtörténhet, ha a felhasználó nem elővigyázatos.

Xiaomi 13T

(#48814) vendingo válasza Viktor0610 (#48813) üzenetére


vendingo
veterán

Én azért csak nyugodtabb vagyok, ha naprakész a telefon biztonság szempontjából. 4 banki app, több tőzsdei, befektetés app fut napi szinten a telefonomon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48815) Zsolt,72 válasza Viktor0610 (#48813) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szerintem nem lehet „túlértékelni” a biztonsági frissítések fontosságát. Különösen nem olyan felhasználási szokások mellett, mint amit @vendingo írt (pénzügyek).

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#48816) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Xiaomi mi11i 5g mobilon ha telefonalok elmegy a net. A VOLTE hasznalat BE van kapcsolva, de megis elmegy a net. Mi lehet a gond? Gyengebb telokon is volt netem hivas kozben, itt meg az istenert sem akar mukodni

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#48817) Viktor0610 válasza Enigma1945 (#48816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szolgáltatód nem támogatja a készüléket.
Velük egyeztess.

Xiaomi 13T

(#48818) Enigma1945 válasza Viktor0610 (#48817) üzenetére


Enigma1945
őstag

Koszonom, irok nekik messengeren

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#48819) Lacuss20 válasza efi99 (#48803) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Azért ez annyira nem egyszerü, végképp hogy bizonyos akkuk pláne az újak, nem szeretik a lassú töltést. Több telóm is jelezte anno, hogy túl lassú a töltés. Nyilván nem csepptöltés szint annak más a funkciója.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#48820) pjen válasza rasotamas (#48793) üzenetére


pjen
félisten

Én A72 esem 2 éves,minden este 100% ra töltöm. Most direkt néztem 3% ot merül reggelig és be van kapcsolva a WIFI és BT is.

(#48821) kenwood


kenwood
veterán

S21-en sikerult valahogy az sms reszt egy messages nevu formedvenyre upgradelni. Vissza lehet ezt valahogy csinalni?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48822) rasotamas válasza pjen (#48820) üzenetére


rasotamas
veterán

Most itt a szokásokról van szó, nem a lehetőségekről.
Nyomkodom még ágyban a telefont az alvás előtti órában biztosan, nem szeretem feldugva használni mert megtörik a kábel és kényelmetlen.
Tévéoltás pillanatában feldugom és töltőn van reggelig.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48823) pjen válasza rasotamas (#48822) üzenetére


pjen
félisten

Ezt arra írtam, hogy a.100% ra töltés kinyírja az akut. :)

(#48824) rasotamas válasza pjen (#48823) üzenetére


rasotamas
veterán

Az csak kicsit, az egész éjszaka 100%-on tartás sokkal jobban.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48825) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sikerult szereznem egy baromi lassu gyari samsung usb toltot. A telefonom tudja a 67w gyorstoltest de en nem akarom a telefont egesz ejjel 100% on hagyni tolton.
Jobb-e, ha a lassu toltovel toltom? Vagy hulyeseg, mert ugyanaz az eredmeny hosszu tavon?

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#48826) kenwood válasza Enigma1945 (#48825) üzenetére


kenwood
veterán

A toltes tempoja irrelevans. 100%-nal mindenkepp lekapcsol,es 99-nel ujra elkezd tolteni. A gyorstoltes pedig eleve olyan, hogy az elso 20-30% a leggyorsabb,es utana egyre kozelebb van a hagyomanyos tolteshez.

Ha a telod atlagos hasznalat mellett tobb,mint 1 napot kibir, akkor ejszaka,a kijelzo bekapcsolasa nelkul (idoaranyosan) ketto-harmat is.

Kiszamolhatod, hanyszor fogja 99-rol 100-ra tolteni,nem sok.
Szerintem ha valaki gyakran tolti egesz ejszaka a telot, akkor kb. annyit er el,hogy az akksi nem 48,hanem 40-44 honap utan kezdi el megadni magat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48827) rasotamas válasza Enigma1945 (#48825) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem jobb, de itt sokan nem osztják a nézetemet.
Én 1A-es töltőket találtam, egy Lenovo és egy ZTE amit 4G modemrouterhez adtak

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48828) rasotamas válasza kenwood (#48826) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem a tempó egyáltalán nem irreleváns, ugyanis gyorstöltésnél erősen melegszik a telefon, ami odaver az akkunak. Nem hiába nyomják már akár a vízhűtött töltést elektromos autóknál.
1A töltőárammal még csak langyos sem lesz a telefon.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48829) efi99 válasza rasotamas (#48822) üzenetére


efi99
senior tag

De mennyi fogy még este ilyenkor? Előtte feltöltöd 100-ra, aztán tök sötétben 1 óra alatt is legfeljebb 10-15% megy le. Ezt reggel visszatölteni max 10 perc, miért kell ezért egész éjjel túráztatni? De igazából, ah 90%-kal indulsz el, azzal is simán ki kéne húznia estig.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48830) efi99 válasza kenwood (#48826) üzenetére


efi99
senior tag

Ez azért nem egészen így van. Gyakorlatilag minden telefon 80-85%-ig szinte lineárisan, de legalábbis csak nagyon enyhén lassulóan tölt, utána átmegy egy egyre komolyabban lekonyuló görbébe, majd az utolsó pár % megint trükkös, itt hirtelen látszólag szárnyakat kap és hamar behúzza a 100-at. Ez utóbbi azért van, mert a görbe egyre jobban laposodik és rosszul venné ki magát a marketingszövegben, ha az plusz 10 perc még ráadódna a reklámozott végeredménybe... meg talán bíznak benne, hogy pár percen belül a delikvens csak észreveszi, hogy "kész" és lehúzza mielőbb, holott férne még bele. Ezért sem mond túl sokat, hogy mikor jelez ki egy telefon 100-at, akkor, amikor a gyártó által írt szoftver kiírja, szóval ez nem jó összehasonlítási alap. Érdemes még negyed órát rajta hagyni, még tölt rá.
Fentiek ellenőrizhetőek pl a 3C Battery Managerrel, vagy pl a dxomark-on is fent egy csomó töltési görbe.
Azt is nehéz megmondani, hogy vajon mennyivel lesz ramatyabb az állandó 7-8 órás töltéstől az akku, de az biztos, hogy én soha egyiket sem töltöttem éjjel az elmúlt 22 évben, egy akkut sem kellett cserélni azért, mert látványosan meggyengült volna, pedig volt olyan - már nagy kijelzős - telefonom, ami 9 (!) évig volt használatban.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48831) rasotamas válasza efi99 (#48829) üzenetére


rasotamas
veterán

De ez nem egy extra hogy én este feltöltöm aztán még pluszban rajtahagyom éjszakára is.
Hanem mikor vége a napomnak és már nem kell a telefon, akkor érek rá feldugni, pont, mint annak idején a 3310est.
Ezek a gyorstöltések engem hidegen hagynak, sőt.
Az hogy napközben bedugom a telefont nagyon ritka.
Ha mondjuk ott kell ülnöm alvállalkozó mellett melóban, de max a telefonom tudom nyomkodni akkor merül annyit hogy kicsit feldugom. Vagy hosszabb uton a gps miatt a kocsiban.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48832) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Motoros navigációra a telefonomat használnám. Igaz az, hogy csak az Iphone-okat érinti a kamera probléma, ha túl nagy rezonanciát kap? Vagy más készülékeket is?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48833) pjen válasza efi99 (#48830) üzenetére


pjen
félisten

Én most egy kb 10 éves xperia tablet Z ről írok amit minden este tőltőre teszek és reggel 100% náp veszem le. Látványosan nem csökkent az aku kapacitása. :)

(#48834) efi99


efi99
senior tag

Megoldható az valahogy, hogy kicsemegézzem, hogy a záróképernyőre értesítést küldeni engedélyezett appok közül, melyik küldhet az AOD-ra is és melyik ne vagy csak én nem találom? Jelenleg ez közös halmaz, vagy az AOD-n egyszerre kapcsolható le az összes. Az Alkalmazás - értesítésben nincs ilyen opció. Samsung.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48835) rasotamas


rasotamas
veterán

Kérdezék még valamit az Android multitasking kezelésével kapcsolatban.
Mikor megnyitom az alkalmazásváltót és ott "bezárok" valamit az kb semmit az égvilágon nem csinál vele, ugyanúgy fut a háttérben.
Azt meg hogy bemegyek az alkalmazásokba, kikeresem az adott alkalmazást és ott nyomok egy force shutdownt egy kicsit erősnek érzem, pedig, pontosan ez lenne a szándékom, mikor az alkalmazásváltóban kilövöm.
Van valami jó köztes megoldás?
Még a mostani telómon elmegy a dolog, itt inkább akksikímélési céllal érdekelne, de van otthon pl régi tablet aminek nincs elég erőforrása a háttérfolyamatokhoz.
Megoldható, hogy TÉNYLEG kilője, ha kilövöm?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48836) quailstorm válasza rasotamas (#48835) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, mert az android nem multitasking operációs rendszer.
Az fut amit látsz. Amit nem látsz az vagy fagyasztva van de a memóriában, vagy ki van takarítva. Amit alkalmazásváltónak hívsz, az a legutóbbi alkalmazások, nem az aktuálisan futó. Ami tud futni a háttérben, az valami service vagy daemon, de azt meg hiába gyilkolod le, az újra fog indulni előbb utóbb.

Úgyhogy erre triviális megoldás nincs. A régebbi tabletre a Greenify-t javaslom. Ezt a cikket olvasd el.

(#48837) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Hali!
Helyi bácsi, faterom haverja kidobásra ítélt laptopját IPA kezelés után működésre bírtam, ezen felbuzdulva a telefonját is megnyertem.
Nokia G21 telefon jelkódja el lett felejtve. V- power gomb factory reset. Az általam ismert menü azonban nem jön be. Android one logo egy fast boot felirattal és ennyi. A dobozban találtam egy számlát egy sarki GSMből:sikertelen jelkód eltávolítással. Én nem értek hozzá, ők kicsit jobban, de nekik sem sikerült. Esetleg, ha még garanciás, akkor gariban tudnak vele valamit kezdeni? Vagy reménytelen a dolog?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#48838) rasotamas válasza shadow1901 (#48837) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi az az ipa kezelés?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48839) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Ez annyira bődületes baromságnak tűnt, hogy ki kellett próbáljam. Nagyobb kárt úgysem tudok okozni. Gondolom valami típushiba mert a típus is azonos, nem csak a hiba: [link]
Isopropyl alkohol. Takarítás lényegében. Lehet csak szétcsúszott csati volt a megoldás. Bár nem gondolnám. De bejött, betudom a tisztításnak. Telefonra javaslat?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#48840) kenwood válasza rasotamas (#48838) üzenetére


kenwood
veterán

Leontod 1 doboz IPA-val

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48841) gzsolt


gzsolt
csendes tag

Sziasztok!
A múltkor kérdeztem a Xiaomi Redmi 8 Pro telefonnal kapcsolatban, akkor az a problémám (töltés) megoldódott, de azóta újabb van.
Nem igazán akar működni a mobilnet, a 4G kapcsolat csak nagy ritkán épül fel, jellemzően csak LTE felirat jelenik meg. Elvileg ilyenkor is kellene lennie netnek, de mégsincs...
Cseréltem szalagkábelt (a töltésgondot ez oldotta meg), töltőpanelt és tegnap az antennakábelt is, de nem segített.
A GSM és a wifi antenna ugyanaz egyébként, az alaplaptól az alsó usb panelig? A wifi ugyanis teljesen rendben van. Telefonálni is lehet vele, bár néha hangminőség nem a legjobb.
Tudok még valamit annak érdekében tenni, hogy működjön, vagy most már nézzek újat... ?
Köszi.

(#48842) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van olyan fólia ami ráragasztható újlenyomat olvasóval egybeépített gombra és köré (hogy lehetőleg megmaradjon a funkciója)? Konkrétan A14-hez keresnék de valami univerzális vágható is érdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48843) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#48842) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Másik kérdés. Samu telefonhoz érdemes valami külsős fotópappot használni? Sötétben fényképeztem volna közelit, vakuzott, csak nem akkor amikor a kép készült semmi nem látszott, telefon újraindítása megoldotta.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48844) efi99 válasza E.Kaufmann (#48842) üzenetére


efi99
senior tag

Gombra minek fólia?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48845) E.Kaufmann válasza efi99 (#48844) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ne ázzon be és ne kopjon a festék. A szilikon-műanyag kompozit katonai tok ott nem védi :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48846) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Erre a máshova posztolt kérdésemre, ha tudjátok a választ, magyarázatot, légyszí mondjátok.
[link]

(#48847) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Szep napot!

Huawei p30
A hivas hangszoro nagyon halk. Mar volt cserelve is de igyis maradt halk. Lehet, h szoftveres lesz a gond? V mit probaljak meg ki?

Koszonom
Tisztelettel Ervin :R

(#48848) totron


totron
addikt

Használ valaki Gorilla Glass 3 (nem 3+) védelmű mobilt tok és fólia nélkül? Mik a tapasztalatok? Hátizsák és zseb esetén, amúgy vigyázva rá.

(#48849) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Mi ez a csíkozódás az egész kijelzőn?

(#48850) kenwood válasza totron (#48848) üzenetére


kenwood
veterán

Az S10+ ket evet volt nalam. Folia nelkul hasznaltam, es ujszerukent tudtam eladni. Azon mondjuk 6 volt, nem 3. Ezen idoszak alatt viszont legalabb 10 alkalommal esett le a foldre, es ezt tok nelkul nagyon csunyan megsinylette volna. Az is nagy elonye a toknak, hogy elol is van rajtuk egy keret, igy hasra fektetve nem a kijelzon, hanem ezen a kereten pihen. Tok nelkul vagy a hatulja,vagy az eleje mindenkepp erintkezik a felulettel,amire lerakod. En meg nem lattam olyan embert, aki egy evnel tovabb ertekelheto eszetikai allapotban tudta tartani a telefonjat tok nelkul. Meg azt figyeltem meg, hogy a tok lenyegeben kotelezo, viszont a legkezenfekvobb megoldas, az atlatszo, mindenkepp kerulendo. Mindegy milyen dragan veszed, beleeg a mocsok, es par honap utan gusztustalan szurkes-sargas arnyalata lesz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.