Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48101) assalkah


assalkah
tag

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy megoldható-e androidos telefon költöztetése harmonyOSre? Köszi!

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#48102) Viktor0610 válasza assalkah (#48101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még a GMS-ee korszakban volt a Huaweinek a Phone Clone nevű appja erre.
Szerintem az továbbra is elérhető.

Xiaomi 13T

(#48103) prozodus válasza kutga (#48097) üzenetére


prozodus
őstag

Egy huwiT3-mal szenvedtem feltöltésügyileg, amíg nem találtam egy 3A-es töltőt hozzá :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48104) realist


realist
őstag

Oppo find x5 mobilt tervezek venni. Itthon hivatalosan nem forgalmazzák. Emiatt gondom volte nem lesz semmilyen hálózaton. 2 kérdésem lenne:
- Telekom és digi kártya lesz benne, az alap hálózati és mobilnet (4g/5g) beállítások ettől még automatikusan megtörténnek vagy készülnöm kell, hogy manuálisan kell megoldanom?
- ota frissítések ugyan úgy megfognak érkezni a magyar hálózaton lévő eszközre is?

Kösz!

(#48105) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Androidos okostelefonhoz lehet vezetékes külső mikrofont csatlakoztatni?
Ha igen, milyen jó hozzá?
3,5-es aljazttal vagy a mikroUSB aljzattal működik együtt?

Nem telefonbeszélgetéshez kéne, hanem mintegy diktafonként szeretném így üzemeltetni.

(#48106) prozodus válasza Rodzser Mór (#48105) üzenetére


prozodus
őstag

Minek hozzá mikrofon? Van benne diktafon.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48107) Rodzser Mór válasza prozodus (#48106) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Azért mert a készülék messzebb lenne és a környezet is zajos.

(#48108) efi99 válasza Rodzser Mór (#48105) üzenetére


efi99
senior tag

Miért ne lehetne? Legrosszabb esetben headset, hangerő némítással.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48109) marcell92


marcell92
újonc

Sziasztok!
Valaki esetleg tudja hogy tudunk nyomógombos telefonon melléket tárcsázni? Pl felhívom a Vodafone ügyfélszolgálatot és különböző opciók közül kell választani. Alcatel vagy Nokia telefonon hogy működik ez?

(#48110) crok válasza marcell92 (#48109) üzenetére


crok
nagyúr

FYI a Voda ügyfailszolgálat és a hasonló menürendszeres megoldások azok un. IVR-ok, nem melléket tárcsázol. Amit lehetne csinálni az az, hogy P-t kell beütni a telefonszám után, sokat.. aztán a menüben levő első számot majd megint P, ésatöbbi. A P a pause, azzal "vár", az a "," amit hosszan *-al lehet előhozni. Csak az a gond hogy ugye van közte beszéd, és elég random hogy mikor lehet bevitelt csinálni, szóval random hogy mennyi pause kellene. Melléket rendesen (alközponton) máshogy kell tárcsázni (hosszan "#" amivel ";"-t ad a számhoz), de ez függ attól hogy milyen központ, hogy támogatja (lehet kell pause is, etc).

(#48111) marcell92 válasza crok (#48110) üzenetére


marcell92
újonc

Szia Crok!
Ez tökéletesen jól működik az Androidos Huawei telefonomon, de az ilyen buta nyomógombos telefonnál nem jön elő se a " , " vagy a " ; "jel sem hosszú lenyomás után. Nekem eddig úgy tűnik hogy lehetetlen menüpont közül választani régebbi típusú telefonnal. Próbáltam például hosszan nyomni az 1-es gombot (1-es menüpont kiválasztásához). 1*-ot, *1-et #1-et 1#-et is beütöttem már. Nem értem hogy régebben hogyan tudtak választani menüpontok közül. Valami sejtésed van erről?

(#48112) garga01


garga01
őstag

Sziasztok!
Samsung Galaxy A40 telefonom van, Android 11 fut rajta.
Be van kapcsolva a "Smart" funkció, ha hív valaki és be tudja azonosítani, kiírja a nevét/céget/stb.. Ez elég hasznos lenne, mert céges telefon, sok külsős partner keres. Viszont egy gond van vele, ilyen estben ha kiírja ki hív, nem tudom sms-el elutasítani a hívást, mert ahol az lenne alul, csak a blokkolés/spam bejelentése opció jön fel. Lehet ezzel vmi kezdeni, nincs rá valami beállítás? Jó lenne ha működne ez a smart felismerés, de el is tudnám utasítani a hívást sms-el. Erre gondolok.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48113) crok válasza marcell92 (#48111) üzenetére


crok
nagyúr

Na várjál-várjál, lehet félreértettem a kérdést: szóval neked nem az cél hogy pl. el tudd menteni a "számot" hogy egyből az IVR menüben odanavigáljon magáltól.. hanem az hogy hiába nyomsz bármilyen számot egyszerűen nem működik? Mikor megnyomsz egy számot akkor hallasz kis sípolást (DTMF kódot)? Ha nem akkor azon a készüléken ki van kapcsolva a DTMF küldés, azért nem megy egyáltalán [link]

(#48114) marcell92 válasza crok (#48113) üzenetére


marcell92
újonc

az lesz az, nagyon köszi a választ!

(#48115) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Sim kártyát szeretnék venni az új telefonomba, de nagyon keveset telefonálok, keveset vagyok úton, ezért egy olyan feltöltőkártyás csomagot keresek, ami a legkisebb anyagi ráfordítást igényli tőlem, ne kelljen gyakran muszájból újra feltölteni, de egy kevés adatforgalom az jó lenne, ha néha mégis szükségem lenne térképre, messengerre stb. Tudok erre valamit javasolni? A Vodafone-tól néztem ezt a Tuti100-at, van esetleg alternatíva?

(#48116) prozodus válasza Dozbik (#48115) üzenetére


prozodus
őstag

Tuti 100. A domino jöhet még szóba, de azzal drágábban jössz ki egy évre, ha nem töltöd sűrűbben.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48117) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

Párom telefonján ha csengőhangot szeretne választani, vagy valami mást szeretne rajta megváltoztatni, akkor különféle hirdetések jelennek meg.
Ez egy adware vírusnak köszönhető?
Korábban valamilyen Vodafone-os értesítést kapott, hogy valamit nyert, de elmondása szerint nem nyitotta azt meg.

Ha ez vírus, akkor mivel tudná eltüntetni? Különféle vírusirtót lefuttatott. Rendszerint találnak ezek 1 hibát, de egyik sem tudja kijavítani?

Van valakinek valami javaslata?

Köszönöm a válaszokat!

(#48118) crok válasza Scorpion (#48117) üzenetére


crok
nagyúr

(#48119) takkert


takkert
tag

Sziasztok!
Az miért van hogy nem tudom szerkeszteni az ikonokat? Xiaomi Redmi Note 11. A többi telon mindenhol ott a szerkesztés ikon

(#48120) crok válasza takkert (#48119) üzenetére


crok
nagyúr

Ez egy hulye bug de orvosolhato pl. igy [link] vagy [link]!

(#48121) takkert válasza crok (#48120) üzenetére


takkert
tag

Köszi. Mit kellene vele pontosan csinálni?

(#48122) crok válasza takkert (#48121) üzenetére


crok
nagyúr

Egeszen pontosan azt amit a ket linken irtam.
Ah, az egyik hsz. rosszra mutat.. [link] <= Erre gondoltam!

[ Szerkesztve ]

(#48123) Lukacsa1990


Lukacsa1990
friss újonc

Sziasztok!

Nem rég óta tulajdonosa vagyok egy Poco M4 Pro 5g készüléknek. Az a bajom, hogy a felvett videók hangjának minősége lejátszáskor botrányosan rossz minőségű, nagyon halk (még ha hangos környezetbe lett fölvéve akkor is) és mintha víz alatt vették volna fel olyan hatása van. Nem tudom, hogy ennél a telefonnál ez elfogadott vagy valami hiba okozza-e ezt a jelenséget. Telefonáláskor nincs baj rendesen hallják a hangot a másik oldalon. Esetleg valami ötlet erre a problémára?

Előre is köszi.

(#48124) dvdbackuper válasza Lukacsa1990 (#48123) üzenetére


dvdbackuper
őstag

tok nelkul is csinalja?

(#48125) Lukacsa1990 válasza dvdbackuper (#48124) üzenetére


Lukacsa1990
friss újonc

Igen

(#48126) efi99 válasza Lukacsa1990 (#48123) üzenetére


efi99
senior tag

Másik felvevővprogram?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48127) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Sziasztok!

Lehet ingyenesen és legalálisan telefont függetleníteni valamilyen módon?
Az előző telefonomnál (Xperia 10 II) direkt megkérdeztem a szolgáltatót, hogy létezik-e még ilyen, hogy függő telefon, mert az aprós hirdetésben az volt benne, hogy az és ahhoz végül nem kellett nyúlni. Viszont mivel ez a telefon kevésbé jött be, ezért vettem egy régebbit (Xperia XZ1) gondolva azt, hogy alapból független lesz az is, mert 2018-ban lett vásárolva és a Telekom szerint azóta nem árulnak függő telefont.

Sajnos ez mégis az volt. Felkerestem a Vodafone-t és csak egy 10-esért hajlandók megcsinálni, pedig az eredeti számla is megvan. Van esély ezt máshogy megoldani vagy ha ennyire akarom használni és nem akarom, hogy még több elektronikai szemét legyen a világon, akkor muszáj fizetni?
PS: Amennyiben tiltott téma, kérlek töröljétek, nem láttam a topik elején összefoglalót.

Előre is köszönöm a segítséget!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#48128) mizoli válasza Patrick76496 (#48127) üzenetére


mizoli
addikt

Legálisan csak a szolgáltató függetleníthet.
Régen ezért pénzt kértek, de tudtommal ezt már nem tehetik.
Utána kellene nézni.

A topikban az lenne tiltott, ha pl. valaki leírja, hogyan tudod saját magad függetleníteni.

(#48129) kutga válasza Patrick76496 (#48127) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy tudom, ha a függetlenítést az eredeti tulaj kéri, akkor imei alapján ingyen megcsinálja a szolgáltató, ahol vásárolta a telefont. Én legalábbis mindig így csináltam, és sms-ben küldték a feloldó kódot arra a számra, amihez az adott telefont vásárolták.

Let the Zone take me if I am.

(#48130) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de egy próbát megér.
Adott egy Xiaomi mi 9T Pro telefon. Mióta együtt használom egy Huawei watch GT 2 Pro órával az a dolog jelentkezik, hogy ha headset vagy az autó csatlakoztatva van a telefonhoz és hívnak, akkor eldobja a hívást a headset és az autó fejegysége is. Utólag vissza tudok váltani rá, de ez kényelmetlen.
Találkozott már valaki hasonlóval?
Előre is köszönöm a választ! :R

(#48131) Viktor0610 válasza mathgery (#48130) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az a baj, hogy az óra is tudná fogadni a hívást.
Ezt a lehetőséget vedd el tőle a Bluetooth kapcsolat beállításai között.

Xiaomi 13T

(#48132) mathgery válasza Viktor0610 (#48131) üzenetére


mathgery
aktív tag

Köszönöm a választ! Erre én is gondoltam, de az a baj, hogy az óra hívás funkcióját ha nem kocsiban vagyok, akkor használom. Nincs valami lehetőség prioritás megadására valami programmal? Arra gondolok, hogy ha pl a fejegység csatlakoztatva van, akkor azt vegye elsődlegesnek.

(#48133) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Xiaomi Redmi 7
Olyan problémám lenne, hogy Telekom-os mobil nettel nem működik csak a google/youtube/play áruház, más weboldalak nem jönnek be. Wi-fi-vel jó minden.
Ezt írja ki: err address unreachable
Cooke és egyéb cuccokat töröltem a böngészőkből.
Egyszer már csinálta, de pár óra múlva jó lett, akkor is töröltem a böngészős cuccokat, a mobil hálózat ki választását kézivel választottam ki meg az Android System WebView-ot töröltem meg raktam újra.
Valaki tudna megoldást?

(#48134) Viktor0610 válasza Itachi82 (#48133) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Android szakmai topikban válaszoltam.

Xiaomi 13T

(#48135) Aureal


Aureal
senior tag

Hali!
Androidos telót eladás előtt hogy lehet full lepucolni személyes adatoktól + mindent lementeni adatot és függetleníteni a google fióktól?
Köszi!

(#48136) kutga válasza Aureal (#48135) üzenetére


kutga
nagyúr

Töröld a fiókokat a telefonon (Samsung talán meg is csinálja a visszaállítás során, de én előtte szoktam kézzel), aztán pc-n, a google fiókban is ki szoktam jelentkezni az eszközről.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#48137) Aureal válasza kutga (#48136) üzenetére


Aureal
senior tag

Kösz!
A menetéről írnál 1-2 sort még?

(#48138) Foobar


Foobar
tag

Sziasztok!
Egyik márka gyári töltőjét másik márkájú telefonhoz használni, (pl Samsung és Xiaomi), - ha mindegyik 5 V, 2000 mA specifikációjú - nyugodtan lehet használni, vagy vannak egyéb jellemzők, amikben különböznek, és kárt tehet a másik márkájú telefonban?

(#48139) pjen válasza Foobar (#48138) üzenetére


pjen
félisten

Nyugodtan használd.

(#48140) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, egy törött kijelzős Huawei P smartrol kellene lementeni fotókat. Mi ennek a legolcsóbb módja (a helyi telefonszerviz 45000-ert kijelzőt cserélt volna...)? A telefon nem kell, csak a rajta lévő képek.

Debug mode nem volt engedélyezve, a kijelzőn semmi sem látszik sajnos.

(#48141) crok válasza KilgoreTrout (#48140) üzenetére


crok
nagyúr

Ha nincs adb akkor sehogy ha a kijelző halott. Ha még látsz esetleg valamit de a tapi halott akkor még egy USB OTG egérrel ADB-t kapcsolhatsz, FTP vagy egyéb alkalmazást telepíthetsz, szóval ickázva de végülis menthetsz. Ha 45K-ért cseréltek volna kijelzőt akkor 10K-t azonnal spórolsz ha veszel egy működő másikat HA-n és donornak használod (szétszeded, kijelzőt ráakasztod, mentesz, mókolsz, kidobod..) vagy keresel egy jó kijelzős de pl. alaplaphibásat vagy simán csak hibásat valahol és akkor mégolcsóbban megúszod.

(#48142) KilgoreTrout válasza crok (#48141) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Valami olyasmire gondoltam, hogy hátha van olyan szerviz, ahol leszedik a burkolatot és ideiglenesen rádugnak egy kijelzőt, amíg beállítom az USB fájlátvitelt és átrakom laptopra a képeket.

Nem állnék neki szerelni, mert se időm, se gyakorlatom.

(#48143) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

A 40.000 Ft-os készülékvásárlási kedvezményt csak természetes személy veheti igénybe, ugye?

- mozi bolondéria -

(#48144) tellurian.d


tellurian.d
csendes tag

Sziasztok! A kérdésem a következő : többen is hirdetnek gyakorlatilag 0 perces A33 5G telefonokat, frissen véve szolgáltatónál (az én kiszemeltem vodafoneos), jóval a bolti ár alatt. (Hirdetés :70-80e, boltban 120-150e között.) Nekem 70et megérne. Dual sim, két imei. Természetesen számolok azzal, hogy letiltja a szolgáltató. De csak az egyik imemi-t, nem? A másik ettől még használható. Vagy rosszul gondolom? Nagyon nem lenne mindegy. Előre is köszönök minden segítséget!

(#48145) tellurian.d válasza tellurian.d (#48144) üzenetére


tellurian.d
csendes tag

Egyszerűbben választ kaptam, mint gondoltam. 1270, ügyintézőcsaj, eggyel felfele kapcsolt. Imei - t bediktáltam, és "általános választ" kértem az ügyintézőtől arra vonatkozóan, h van-e okom félni. (Mielőtt szerződési titkot kutatnék ki). Forma vilt, három percet kért, mahs határozottan mondta, hogy NINCS okom félni, nem előfizetéses a kérdéses készüléket érintő konstrukció.

(#48146) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezek a pöttyök lennének a vízkár jelzők a telefonba?Ez egy xiaomi telefon ,tesóm vízbe ejtette én meg szétkaptam és ha a töltő port is fehér pont volt és most piros akkor az biztos kapott vizet jól gondolom?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48147) Viktor0610 válasza Pityu. (#48146) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem látszik a kép, de igen.
Olyanok szoktak lenni ezek az indikátorok, ahogy írod.

Xiaomi 13T

(#48148) Pityu. válasza Viktor0610 (#48147) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura nálam látszódik a kép de itt van mégegyszer

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48149) Patrick76496


Patrick76496
őstag

#48128 mizoli, #48129 kutga: Köszönöm szépen a válaszotokat! :R Tegnap végül elvittem IRL, megkaptam a kódot szerencsére ingyen és sikerült kifüggetleníteni. Nem tudom a Facebook üzenetben miért írták a 10-est, de ezek szerint már nem él.
Gondolom ezek után más szolgáltató is ingyen ideadta volna a függetlenítő kódot.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#48150) prozodus válasza Patrick76496 (#48149) üzenetére


prozodus
őstag

Ingyen, de a yetinél csak az eredeti vásárló függetlenítheti...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.