Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) phoenix64 válasza DJ WOKKY (#36400) üzenetére


phoenix64
őstag

az a baj hogy nem lehet a BIOSBAN 1.62 V alá tenni a mem feszt

(#36402) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Laptopomon windows 7 64bit ultimate van, es minap mikor a messengert hasznaltam az ablakokban irta hogy nekem nem a legujabb van es frissitsem. Frissitettem is a 11-es verziora amit a yahoo oldalarol toltottem le, es azota lefagy a mess, a chates ablakokban tiszta feher az irasos mezo, sem az enyem se mas irasat nem latom egyaltalan. Eddig csak azokban a kis ablakokban lattam, hogy ki mit ir, ami a jobb also sarokban az ora felett felugrott, de most mar ott se ugrik fel semmi. Mar 5szor ujratettem, kiprobaltam a 10es verziot is, az nem fagyott le de egyik messenger ablaknak se volt oldala, nem volt lathato a fejlec semmi se.
Mi a megoldas, volt mar valakinek ilyen?
Elore is koszi.

(#36403) sNORh


sNORh
addikt

Hali
tesómék kinn vannak Ausztriába dolgoznak, vettem nekik Acer ZG5-ös netbookot csetelni, és a számmáson van egy ZyXEL NBG-415n router. Maximim a jelerősség, Slot van, és az egyik srácnak másik gépén amin Win7 van, neki megy, viszont a ZG5-ökön XP van és nem megy, csak ezt írja ki nekik:"hálozat cim lekérése de utánna leugrik és még mindig azt irja hogy érvénytelen ip cim"
Ötletek?
előre is köszi

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#36404) huszi.gyb válasza bendzso (#36356) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szia! én adatok ilyen módú mentésére, vagy DVD-t szoktam használni, vagy teamviewert. Ingyenes, netről letölthető, ott szoktam átmásolgatni csak a cuccokat. Zenét, filmet, programokat biztosan viszi (tapasztalat), egy próbát megér. Persze ehhez is kell hálózat:(:)

www.dongosofor.hu

(#36405) Master94


Master94
tag

hejhó!

nemtudom, hogy itt csak informatikai kérdéseket lehet-e feltenni, na mindegy, majd törlik ha nem ide illik.

Azt olvastam a blikkben hogy egy új törvény szerint még mucsán sem szabad olyannak átadni a volánt akinek nincs jogsija?! igaz ez? :W

I love Maluch!

(#36406) fatal` válasza Master94 (#36405) üzenetére


fatal`
titán

Hogy mi? Eddig sem lehetett.

Egyébként ez a topic van a nem infos kérdéseknek.

[ Szerkesztve ]

(#36407) MmDorian válasza Master94 (#36405) üzenetére


MmDorian
őstag

közterületen eddig se lehetett, és ezután se fog lehetni. saját telken lehet...
elég off, úgyhogy lehet majd törölni, csak gondoltam leírom. :DDD

(#36408) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Par napja vettem egy Acer Aspire Obe 522-es netbookot. Az lenne a kerdesem, hogy hogyan tudom rajta bekapcsolbi a wifit es a bluetootht. A wifi elvileg az Fn + F3, de nem csinal semmit, a kis ledje nem vilagit, pedig ha jol emlekszem elso bekapcsolasnal felvillant. Bluetootht egyaltalan nem tudom.
Valamint Win7 starternel nincs valami mod hatterkep cserere?
Elore is koszi.

(#36409) INMOTEP válasza Teszla_ (#36408) üzenetére


INMOTEP
őstag

Feltelepítettél minden drivert a gyári Cd röl ? :U

[ Szerkesztve ]

(#36410) lacika8006 válasza Teszla_ (#36408) üzenetére


lacika8006
tag

one 522

a lap alján nézd meg a videót! Én nem tettem, de neked lehet jól jön... PH TV

(#36411) Teszla_ válasza INMOTEP (#36409) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ez egy netbook, nincs benne oprikai meghajtó :) Első bekapcsnál feltelepít és beállít mindnent elvileg.

lacika8006: tegnap végignéztem a videót, ott is csak azt mondták el, hog Fn + F3-mal lehet bekapcsolni. Ott működött is, nálam nem megy. Eszközkezelőben nem ír hibát a wifire :(

(#36412) DJ WOKKY válasza Master94 (#36405) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Eddig sem lehetett sehol, ahol közterületen, vagy nyilvános helyen voltál a gépi, vagy éppen a nem gépi meghajtású járműveddel.
Ha nincs jogsid, akkor engedély nélküli vezetés szabálysértését követed el, amennyiben pedig átnyújtod olyannak, akiről tudod, hogy nem rendelkezik vez. engedéllyel, akkor te is elkövettél egy szab. sértését ezzel.
Ez egyáltalán nem új törvény :N

(#36413) sNORh válasza sNORh (#36403) üzenetére


sNORh
addikt

UP :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#36414) Csontoshun


Csontoshun
tag

hali! nekem lenne egy oylan kérdésem hogy mitöl lehet az hogy: vettem egy új Vidikarit (ATI Radeon HD 5570). beleraktam az alaplapomba (fujitsu siemens d2151-a1) és az áramot kapja tehát a ventilátor müködik de a monitoron semmi nem jelenik meg (táp: eurocase 400 wattos)
kellene a segitség mert nagyon felhuzta az agyamat :W

"->, *, & "

(#36415) DJ WOKKY válasza Csontoshun (#36414) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Korábban milyen vga volt benne ? Lehet mégis csak gyenge neki a táp...

(#36416) Csontoshun


Csontoshun
tag

elötte egy HD 4350 volt benne egy idő után azzal is ugyanez történt de ott egyik napról a másikra. ami szerintem még bezavarhat az az integrált videókártya.

[ Szerkesztve ]

"->, *, & "

(#36417) Xirtam válasza Csontoshun (#36416) üzenetére


Xirtam
veterán

Szerintem Táp gyanús. Kevés lesz neki a fesz. Milyen tápod van?

(#36418) Csontoshun


Csontoshun
tag

Eurocase 400 watt amuyg egy másik ugyan iylen lapon is ezvolt a hiba :/ de inkább most mással lesz a hiba mert amint mondtam a hd 4350nel is az volt a baj és az pedig csak 20 wattot fogyaszt

[ Szerkesztve ]

"->, *, & "

(#36419) Xirtam válasza Csontoshun (#36418) üzenetére


Xirtam
veterán

Nem nagyon ismerem a tápot. Az integrált VGA-t le tudod tiltani a BIOS-ban, de ha nem olyan régi az alaplapod ~ 2007-nél újabb, akkor a rendszer automatikusan nem használja, ha észlel mást.

(#36420) Csontoshun


Csontoshun
tag

hát ez biza 2007 elötti de a BIOSba pontosan hol mert már az elöbb keresgéltem de nem találtam meg :/ itt 1 kép ha valakinek mond valamit

[ Szerkesztve ]

"->, *, & "

(#36421) Teszla_ válasza Teszla_ (#36408) üzenetére


Teszla_
senior tag

Lenne még két kérdésem, valamint az előzőek is élnek még.

1. Meg lehet-e azt oldani, hogy ha Win7 Starter alatt két felhasználó van csinálva (én és egy másik júzer), akkor ha a másik ember belép az ő fiókjában, akkor bizonyos mappákat ne láthasson. Nem elrejteni akarom őket, hanem pl jelszóval levédeni, vagy hasonló.

2. Vettem egy Alcor DTV HS usb-s DVB-T vevőt. Feltelepítettem a hozzá adott programot és drivert, elindítom a progit, a botantennával viszont még ablakban is 0-1 körüli jelerősség van. Rákötöttem egy nagyobb antennát, azzal maximális a jelerősség, csak annyi a baj, hogy egyik antennával sincs kép, csak feketeség. A hang jön, az tökéletes, de kép nincs. Mi lehet a probléma?
Ezt a kütyüt is az Acer netbookon használnám. Vga driver, directx tegnap lett frissítve, valamint tettem fel egy Media Player Classic - Home Cinema-t és egy divx codec-et. Ezek mellett még Chrome, HD Sentinel, msn, winamp, winrar, wxmaxima, texmakerx vannak telepítve.
Lehet, hogy összeakadt volna valamelyik programmal? Esetleg van másik digitáűlis tv néző program, amivel működhet a kütyü?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#36422) P-SZ-S válasza Teszla_ (#36421) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Asus P5Q-EM lap, amin 1db 3pines venti csatlakozó van.
5 db ventit kéne rákössek, 12V-on mennének. A végtelenségig húzzam y-kábelekkel, vagy mit tegyek? Tápomon is van fogadócsati, de az 5V-ot ad neki.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#36423) Qru válasza P-SZ-S (#36422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átalakítózol vagy veszel egy ventivezérlő panelt.

#nincsbennetarcsi

(#36424) P-SZ-S válasza Qru (#36423) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Merevlemez molexéből 12V-ot kap?

(#36425) Qru válasza P-SZ-S (#36424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

mod:

Ha nem zavar hogy csőgázon teker a venti akkor egy sima molex-3 pin átalakító és kész. Vagy közbe iktatsz egy ellenállást és akkor kevesebb feszt-kap ergo lassabban pörög a kopter. .

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#36426) P-SZ-S válasza Qru (#36425) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Hőmérséklet szenzoros, tehát szabályozza önmagát. De eddig csak olyan molex-3pin átalakítót találtam ami az 5V-os ágat viszi tovább.

(#36427) kexksz


kexksz
addikt

Hali. Miért lehet az, hogy az android market azt hiszi nincs net és nem tud csatlakozni? Vagy a legjobb az lenne, ha megdobnatok valami appal amivel tudnék wifitt tetherelni 2.1es xperia x8ról az ipodomra. Előre is nagyon köszi.

(#36428) P-SZ-S válasza kexksz (#36427) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Nekem régen olyan volt hogy felcsatlakoztam, 2 percet neteztem és utána egyszerűen nem közvetített semmilyen adatot, pedig a router nem dobott le.
Megoldás: Ne AES, hanem TKIP titkosítást használj a routereddel. Nekem egyből megoldotta.

(#36429) DJ WOKKY válasza Csontoshun (#36420) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem tudsz kérni egy jó minőségi tápot ? Azzal megnézni és hátha helyre is hozza a gondod... Valahogy ki kell zárni a lehetőségeket.

(#36430) PPSH


PPSH
őstag

Szevasztok.
Adott egy ASUS P5Q3-as lap.
Nomármost.Reggel kikapcsolt egymás után többször,és most nem működik rajta a LAN csatlakozó.
Néztem a netet másik gépben és ott jó(szóval nem ez a probléma).
Hiába telepítem a drivert,azt írja ki hogy nincs ilyen eszköz.Még írkál ilyen deep sleep módot de ez sztem hülyeség.
Lehet ezzel valamit kezdeni vagy irány a gar?

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#36431) Qru válasza PPSH (#36430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BIOS-ban nézd meg nem tiltódott le véletlenül, ha nem akkor gari.

#nincsbennetarcsi

(#36432) DJ WOKKY válasza PPSH (#36430) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem volt vihar felétek ??? Lehet kapott belőle.
Ha másikon jó, és nálad még az eszközt sem látja, akkor biztos meghalt a LAN.
Ha van garod, akkor természetesen igen !!! Ha nincs, akkor vagy kártya, vagy új lap.
Ezen sajnos nincs mit beszélni. Sajnálom, hogy te is így jártál, mostanában elég sokan járnak így a viharok miatt :W

(#36433) PPSH válasza DJ WOKKY (#36432) üzenetére


PPSH
őstag

Halkan jegyzem meg hogy volt bizony :DDD
de garba ezt nem mondom.ja még hála istennek garos több mint fél évig.

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#36434) DJ WOKKY válasza PPSH (#36433) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor, így megy garba.
Nem kell mondani, mert akkor biztosítós lesz a dolog...

(#36435) PPSH válasza Qru (#36431) üzenetére


PPSH
őstag

Ez volt az első amit néztem :)
Frissítettem BIOS-t is és semmi.
Gar lessz sztem. :(

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#36436) Csontoshun válasza DJ WOKKY (#36429) üzenetére


Csontoshun
tag

azon dolgozom éppen :)) ha az lesz a baj akkor új táp :W :W

"->, *, & "

(#36437) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám. Vagyis a probléma már egy pár hónapja megvan.
Van egy gépem.
Asus P5K-E Wifi
E8400
1x1Gb Crucial Ballistix Tracer 1066Mhz
Seagate 500Gb Sata
MSI 7300LE kari
FSP 350W Bluestrom

A probléma:
Nem indul be egyre a gép, egy párszor rá kell indítani! Vagy hátul kikapcsolni a tápot várni egy kicsit és utána indítani. Általában úgy elindul!
Tehát bekapcsol a gép meg minden, de pl. a Crucial ramnál a ledek fel se villannak és a monitor se kapcsol be! Aztán egy pár ki-be kapcsolás, a tápnál is és megy minden stabilan.
Már cseréltem benne elemet zsír újat vágtam bele. Volt BIOS frissítés vagyis eggyel visszább, állítottam a ram frekin a BIOSban, de semmi. Kipróbáltam másik táppal és másik videókarival meg rammal és ugyan ez a probléma!
Valami ötletetek van???????????? :F :(

(#36438) DJ WOKKY válasza Csontoshun (#36436) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kisebb baj, ha csak ez lesz.

Hulk24: alaplapban valami vezérlés.

[ Szerkesztve ]

(#36439) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Adott egy kis 5 gépes hálózat amiből az egyik gépen fut egy adatbázis és ehhez az adatbázishoz kapcsolódnak a gépek egy kliensen keresztül. Ebbe a kliensbe beállítva az ip-t és a port számát "távolról is elérhető" ez az adatbázis ami véleményem szerint nem túl biztonságos, hiszen bárki kiderítheti a "server" ip-jét majd utána csak a portot kell eltalálni és már bent is van. Hogyan lehetne biztonságosabbá tenni ezt a távoli hozzáférést? A gépek egy router-en keresztük érik el a netet.

Válaszokat előre is köszönöm!

"Per aspera ad astra"

(#36440) Hulk24 válasza DJ WOKKY (#36438) üzenetére


Hulk24
aktív tag

én is arra gyanakszom! lehet azzal valamit kezdeni, mármint én mint laikus? ?? köszönöm:R

(#36441) jerry311 válasza K3NZO (#36439) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az adatbázishoz nincs user/pass?
A távoli gépek változó vagy állandó IP-vel rendelkeznek? Ha állandó, akkor a routeren (ha tud ilyet) lehet szűrni, hogy melyik IP csatlakozhat az adott portra.

(#36442) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Ma már 3 hívást kaptam egy gyanús számról: +36213332503
Felveszem, de csönd van benne, nem szól bele senki, és zajokat se hallok.
Ez budapesti számnak hosszú, de vidékinek is.
Mer ha 21-es körzet, akkor 333-25-03 már hosszú egy vidéki számnak.

Mi lehet ez? Hogy lehet kideríteni? Visszahívni nem merem, nehogy valami átverős, fizetős szám legyen...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#36443) Hulk24 válasza Andie (#36442) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Ne vedd fel legközelebb! Semmiképpen ne!!!!!!

Valaki a fenti problémámra? :F :F :F

(#36444) ANT válasza Andie (#36442) üzenetére


ANT
őstag

Inkább külföldi tel.szám lesz az. Ez alapján Algéria.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36445) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Van ez a konfigurációm: ECS K7S5A Pro 5.0, Athlon XP 1200MHz, GeF MX440, Winbond LAN, CD-ROM, 230W táp
Mióta megvan, már a 3 merevlemez ment benne tönkre. Jelenleg Ubuntu LiveCD-ről vagyok. Nem értem a dolgot.
Nem volt áramszünet, áramingadozás, csak egy idő után vagy elvesztek róluk az adatok. Később, már rendszeressé vált, hogy hol látja a merevlemezeket az alaplap, hol nem.
Mindegyiknél ugyanaz a helyzet továbbá: nagyban használom a rendszer, egyszercsak hallom, hogy a merevlemez megáll, majd próbál úrjrapörögni, de nem sikerül. Ezt folyamatosan próbálja, amíg ki nem kapcsolom a gépet és a Windows már be is van fagyva természetesen.
Valami zárlatos lehet a gépben, netán az ECS lap okozhatja a galibát (hallottam ezekről a lapokról sok rosszat).

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#36446) Andie válasza ANT (#36444) üzenetére


Andie
őstag

Ezt miből gondolod? Nincs 361...
Azóta kiderítettem, hogy vannak 21-es körzetszámok, ezek valami VOIP alapú netes kapcsolatok.
Persze ettől még nemtom, ki szórakozik. Mindegy, ment blacklistre, azt kész.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#36447) sklopp válasza JetiRulez (#36445) üzenetére


sklopp
őstag

Satás merevlemezről van szó? Mert ezesetben tipikusan rosszul érintkező kábelre utal a jelenség. Sajnos elég sok kábelnél előfordul.

(#36448) fatal` válasza JetiRulez (#36445) üzenetére


fatal`
titán

Táp probléma is lehet, általában az első amit leállítgat az a HDD, és egy idő után tönkre is megy miatta. Ezenkívül alaplap probléma okozhat még ilyesmit, vagy rossz kábel.

(#36449) Csontoshun válasza DJ WOKKY (#36438) üzenetére


Csontoshun
tag

há remélem (remélem kellemsen csalodok ) ;]

"->, *, & "

(#36450) djculture válasza JetiRulez (#36445) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ebböl a lapból rengeteg ide vezérlő hibás volt,amúgy 10 éves lap nagy csoda hogy még működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.