Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35551) moha21 válasza Kezdő vagyok (#35550) üzenetére


moha21
addikt

LC táp már adhat okot gyanúra..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35552) devbence válasza bimbilla09 (#35549) üzenetére


devbence
tag

Kicsit elgúgliztam, és nézd csak mit találtam: [link]
Egy próbát megér :)

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#35553) bimbilla09 válasza devbence (#35552) üzenetére


bimbilla09
tag

idítom újra a gépet. köszi szépen, lógok egy sörrel ! :R :R :R

(#35554) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Genius Slimstar i222-es billentyűzettel van problémám...

Amikor először rádugtam a gépre, nem volt vele semmi gond: eszközillesztő szoftver sikeresen telepítve, stb.
A gondok a másnapi újraindításkor kezdődtek, ugyanis a "loading operating system" felirat után egy "A disk read error occured Press Ctrl + Alt + Del to restart" üzenet nézett vissza rám. Persze ekkor már nem működött a bill., úgyhogy kikapcs.
Ezután ahogy többször ki- és bekapcsoltam a gépet (tesztelve a bill-t) az alábbi verziók valamelyike mindig felmerült:
1. Ugyanez megismétlődött, vagy
2. bekapcs. után érkezett a Windows Boot Manager, amely felkínálta a választást a Win7 és a memória teszt között (utóbbi okés), majd a Win-be belépve rendesen működött, kivéve, hogy az asztali ikonok vibráltak, egészen addig, míg meg nem nyitottam a Start menüt, vagy egy ablakot, vagy nem lépdeltem az ikonok között a billentyűzettel. Egy újabb kikapcsolás után viszont megint a fenti üzenet fogadott...
3. Ha bill. nélkül bootoltam be, és utána dugtam rá, akkor hibátlanul működött (bár mindig elég sokáig telepítette az illesztőt). Persze újraindítás után mindig jött a 2., de inkább az 1. pont...

Ezután elvittem szervizbe - másfél hét után hibátlannak minősítették, mondván a baj az én készülékemben van.

Újratelepítette a gépet - legújabb BIOS, alaplapi driver-ek, összes frissítés fenn van, ennek ellenére ugyanezt produkálja.

Eszközkezelő szerint a legfrissebb, 2006-os driver van fenn hozzá... :U
(Third-party cuccokkal nem kísérleteznék, hivatalos oldalon nem találtam másik drivert.)

BIOS-ban működik, valamint Win7-alatt is működik az összes funciója (FN-kombinációk, multimédia-gombok, stb.), ha végül sikerül belépni.

Microsoft kompatibilitási listáján mondjuk nincs fenn, de ettől még másnál működik.

Nem tudom, mi lehet a baj, illetve mivel lehetne még próbálkozni. :O
Ha valakinek van ötlete, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35555) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

Nem annyira konkrét a problémám. Áramszünet volt, a gép újraindult, az XP bejött addig, hogy nyomjak F1-et a folytatáshoz. Ekkor kikapcsoltam a gépet, áramtalanítottam. Kb. 1 órával később visszadugtam a gépet, azonban ekkor már nem ment normálisan: lehetett hallani, hogy a gép fut, ám a monitor nem fogta a jelét, illetve a hangszóró sem jelezte a Windows jellegzetes indulását. A gép bekapcsoltságát jelző led sem világított (bár lehet, hogy ez azzal van összefüggésben, hogy legutóbb az alaplapra nem tökéletesen lettek visszadugva a kábelek, reset gomb nem megy azóta, de egyebek természetesen simán :D). Szóval van tipp, mi lehet a gond, lehet-e valamit kezdeni? Érdekes, hogy rendesen újraindult a gép először.

(#35556) ClayMore válasza B1T3 (#35555) üzenetére


ClayMore
aktív tag

hühm. lehet h a win-nak nem tett jót a leállás. milyen tápod van?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35557) Lastemperor válasza B1T3 (#35555) üzenetére


Lastemperor
tag

Lehet hogy a táp a gond, viszont annyit még próbálj meg hogy a ram(okat) kiveszed, végighúzod a lábain az ujjad majd vissza. Néha előfordul hogy sokkot kapnak, talán segít.

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#35558) devbence válasza bimbilla09 (#35553) üzenetére


devbence
tag

Okosan, behajtom!! :D Ha megoldottam a gondot, nagyon szívesen máskor is!

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#35559) B1T3 válasza ClayMore (#35556) üzenetére


B1T3
addikt

550 W-os (noname, M-TECH).

(#35560) ClayMore válasza B1T3 (#35559) üzenetére


ClayMore
aktív tag

próbálkozzmásik táppal ha akad a családban. memóriákra memtest.
alaplapot átnézni nincs-e vmi sérülés rajta, nincsnek-e a kondik megpuffadva.

nem volt amper-szaga?

amugy ilyenkor egy reg-cleant mindig lenyomok.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35561) .bableWes


.bableWes
őstag

Hello!

Remélem jo helyen járok kérdésemmel. Anyukám szemüveges, -2,25 ha joltudom, de -2 tuti. Szeretnénk megnézni a HP7 második részét 3D be és a kérdésem, hogy most ö igy hogy használja a 3D-s szemüveget?
low-end kérdés, elnézést érte, de ti vagytok az utolso reményem!

elöre is köszönöm!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#35562) ClayMore válasza .bableWes (#35561) üzenetére


ClayMore
aktív tag

filmnézős topikban csak van vki aki szemüveges és vágja a dolgot. ott próbáld meg még. hát ha. :R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35563) föccer válasza .bableWes (#35561) üzenetére


föccer
nagyúr

Használni használhatja, baja nem lesz tőle. Az már más kérdés, hogy lát-e benne valamit. Szerintem simán felveszi a 3d-s szemüveget a dioptriás elé, és működni fog.

De mielőtt megveszitek a jegyek kérdezzétek meg a pénztáros csajszit. Szerintem meg tudja mondani, hogy mi a mozi ezzel kapcsolatos álláspontja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35564) .bableWes válasza föccer (#35563) üzenetére


.bableWes
őstag

erre a megoldásra gondoltam én is, hogy a sajátja elé veszi.
elörendeljük a jegyet "sajnos" de majd megkérdem az infos vonalon.

ClayMore: megyek oda is

köszönöm kettötöknek!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#35565) B1T3 válasza ClayMore (#35560) üzenetére


B1T3
addikt

Kb. 1 órával az áramszünet után, amikor én néztem, nem volt szaga.

Ma kipróbálom a másik RAM-mal, remélem, táp is akad.

Lastemperor, próbáltam, nem volt hatása.

[ Szerkesztve ]

(#35566) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Vettem 4GB ramot, és feltettem a 64 bites Win7-et, tehát:

Jelenleg 2x2GB KINGSTON HyperX XMP Black DDR3 1600MHz CL7-es memória van a gépemben, hogy a vinyó ne fogja vissza a teljesítményt kikapcsoltam a virtuális memóriát. Csakhogy így sírdogálni szokott az OS, hogy "kevés a ram" és "zárjak be ezt-azt". :(

Na most mivel nincs kedvem (meg pénzem) még 2x2GB-ot venni (pedig ezek szerint elkélne), két lehetőségem van:
- Visszakapcsolom a virtuális memóriát
- Visszateszem az eddigi 2+1GB memóriámat is a gépbe

A vinyó kerregni fog és lassítani, de a régebbi memóriák se a gyorsaság megtestesítői (az egyik 1333-as a másik meg CL9-es). Szerintetek melyik lenne a jobb (,illetve e kevésbé rossz) megoldás, melyikkel lesz kevésbé visszafogott a gép?

Szerintem a régebbi ramok befogása jobb lenne, azért csak gyorsabbak, mint a vinyó irkálás/olvasás... De gondoltam megkérdezem tőletek is...

Üdv: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#35567) ///Krisz\\\ válasza .bableWes (#35561) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Vagy nézheti szemüveg nélkül is. Nekem -1.75-ös szemüvegem van és simán láttam mindent szemüveg nélkül. :K

Természetesen a szemüveg alatt a rendes szemüvegre gondolok nem a 3D-re. :DDD

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#35568) .bableWes válasza ///Krisz\\\ (#35567) üzenetére


.bableWes
őstag

nagynehezem megfejtettem. köszi! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#35569) .bableWes válasza ///Krisz\\\ (#35567) üzenetére


.bableWes
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#35570) ClayMore válasza RootRulez (#35566) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ram berakás jobb vszleg. esetleg megrotálni h mi fusson a gépen a háttérben alapból.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35571) RootRulez válasza ClayMore (#35570) üzenetére


RootRulez
félisten

Túl sok mindent szerintem nem tudnék kilőni, esetleg van listád? :D

═════════════════════════════════════════

(#35572) sklopp válasza devbence (#35552) üzenetére


sklopp
őstag

Kíváncsiság kedvéért kipróbáltam a dolgot, de nálam (igaz kábeles net) nem vált be, romlott a ping is, letöltési sebesség is, 13-22-re, illetve 31-25-re.

(#35573) föccer válasza RootRulez (#35571) üzenetére


föccer
nagyúr

Visszakapcsolni a virtuális memóriát és megtartani a 4 gb memóriát. :)

Vagy venni egy kicsi slc ssd-t, amire csak a virtuális memóriát rakod. egy 8 gb-osat már 8k körül megkapod, és akkor nem kell a swapolás miatt aggódni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35574) devbence válasza sklopp (#35572) üzenetére


devbence
tag

A QOS kikapcsolásától? Nos, ott valami nagyobb, rajtad kívül álló gubanc lesz ezekszerint.. pinged jó egyébként külföldre pl?
Nem lehet esetleg valami portkorlátozás, stb? Szolgáltatód?
(Csak nem upc? :D)

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#35575) Lompos48 válasza Lastemperor (#35557) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...végighúzod a lábain az ujjad majd vissza.

...és ha a feltételek adottak, közben a műanyag házipapucsodban ismételten sifitelve lábat törölsz az ugyancsak műszálas padlószőnyegen. Ezzel esetleg radikálisan megoldod a problémádat. Utána nyugodtan leülsz és elolvasod mit ít az ESD-ről a memóriával együtt kapott papírfecni (használati utasítás). :DDD Minél drágább memóriákról van szó, annál hatásosabb a kezelés! Még senki nem ütött a kezedre?

[ Szerkesztve ]

(#35576) AxBattler válasza AxBattler (#35554) üzenetére


AxBattler
félisten

Még az előzőekhez:
Ma reggel kipróbáltam egy irodai, WinXP-s gépen. Első indításkor minden rendben ment, bejelentkezés, satöbbi. Újraindítás után viszont a hálózati bejelentkezés képernyőjén ("A kezdéshez nyomja meg a Ctrl + Alt + Del billentyűket...") meghülyült a gép - folyamatos, pergő sípolással üdvözölte az új hardvert. A gombok működtek ugyan, de a zaj megmaradt, úgyhogy (az érdeklődő kollégák miatt is) nem vártam meg a desktop-ot...

Szóval valszeg a billentyű a hibás, csak nem tudom, hogy lehet-e orvosolni a problémát, vagy dobhatom a szemétre.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35577) NEMO1968 válasza Lompos48 (#35575) üzenetére


NEMO1968
őstag

:D
Szerintem még nem,de miért dobott legutóbb 20 memcsit a kukába? :DDD .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#35578) ClayMore válasza RootRulez (#35571) üzenetére


ClayMore
aktív tag

elvileg a startup.exe->ben van egy lista a must have start-up progikról. minden ami nincs benne elvileg lelőhető.

[link]

itt is van lista:[link]

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35579) F-ECT$


F-ECT$
titán

Minden videós oldal tiltva van a gépemen, ezért kérdezem itt: a Jóbarátok és a HIMYM alatt van gépi nevetés? Előző alatt emlékeim szerint van, a másik alatt nincs, de nem vagyok benne biztos.

Dive ever, work never.

(#35580) ClayMore válasza F-ECT$ (#35579) üzenetére


ClayMore
aktív tag

mind a kettőben van. :R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35581) Jofi81 válasza F-ECT$ (#35579) üzenetére


Jofi81
őstag

A Jóbarátok alatt egészen biztosan van, de én úgy emlékszem, hogy a HIMYM alatt is.

(#35582) ClayMore válasza Jofi81 (#35581) üzenetére


ClayMore
aktív tag

most néztem meg. van mind a kettő alatt.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35583) F-ECT$


F-ECT$
titán

Köszi a gyors válaszokat :R

Dive ever, work never.

(#35584) Jofi81 válasza F-ECT$ (#35583) üzenetére


Jofi81
őstag

Egyébként eredetileg ez nem gépi nevetés, mivel közönség előtt veszik fel az egyes epizódokat. Csak a magyar szinkron miatt kerül rá ez a béna műnevetés.

(#35585) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan alkalmazást ami videóból (pl. koncert vid) kiszűri a zajt?
Remélem értitek,igazából talán a basszus okozta rezgéseket akarom tompítani :DD

Előre is köszi :)

(#35586) Satyricon


Satyricon
addikt

Hali srácok. Ebbe tudnátok segíteni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35587) föccer válasza Satyricon (#35586) üzenetére


föccer
nagyúr

Első körben töltsd le, rakd fel, és nézd meg, hogy miért szált ez a win. Ha megvan az infó, akkor okosabbak leszünk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35588) ClayMore válasza bradam (#35585) üzenetére


ClayMore
aktív tag

[link]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35589) bradam válasza ClayMore (#35588) üzenetére


bradam
aktív tag

Ilyet kerestem köszönöm :R :R

(#35590) ClayMore válasza bradam (#35589) üzenetére


ClayMore
aktív tag

nm

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#35591) Satyricon válasza föccer (#35587) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Aza gáz, hogy laptopról írok most. Esélyem sincs feltenni a progit, mert ahogy betöltött a win, 4-5 másodpercen belül bekékhalálozik. :(( Kivettem az elemet az alaplapból majd pár percre rá visszatettem. Ez sem segített. Viszont a biosnál kiír valamit egy piros ablakba, és közben villog. Leírom papírra és beteszem ide. Remélem az fog segíteni.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35592) föccer válasza Satyricon (#35591) üzenetére


föccer
nagyúr

Az kemény. Esetleg a cpu hűtést sasold meg, hogy az rendben pörög-e. Akkor szokott a bios letiltani, ha azt veszi észre, hogy a cpu fan nem forog, és ezért veszélyben van a cpu így a gép megfelelő működése.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35593) Satyricon válasza föccer (#35592) üzenetére


Satyricon
addikt

Forog renedsen, még feljebb is vettem a fordulatszámát. Zalman CNPS 9500 Nvidia Editionom van, sztem ezzel nincs gond. Am most nem írt ki semmit a bios, akármit állítottam. Viszont dobott egy olyat, hogy leokéztam a beállításokat és nem újraindult a gép, hanem kikapcsolt pár másodpercre, majd vissza be magától. Nem értem én ezt... :F

Szerk.: Ha biztonságos módban felteszem ezt a progit amit belinketél, hasznát tudjuk venni?? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35594) föccer válasza Satyricon (#35593) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha volt win kékhalál, akkor mindenképpen. Lehet, hogy hardveres hiba van, ebből jó eséllyel kiderülhet, hogy mitől kergült meg a rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35595) Satyricon válasza föccer (#35594) üzenetére


Satyricon
addikt

Közel 100 % hogy hardveres hiba van. Viszont érdekesnek tartom, hogy biztonságos módban a win nem kékhalálozik, semmi baja. :Y Akkor megpróbálom feltenni. Am hogy is működik ez a progi? Feltelepítem és magától elindul amikor kell?? Világosíts már fel lécci. Köszi

Üdv
Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35596) föccer válasza Satyricon (#35595) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb 8 éve nem volt kékhalálom, így nem is használtam még sosem. Gondolom beolvassa a kékhalál közben lemetett log fájlok tartalmát, és azt lehet megnézni. Mert ugye a kékhalálnak nevezett esemény valójában egy, a windowsba épített hibajavító, rendszervédelmi üzemmód. Amennyiben a win olyan hibába fut, aminek a kezelésére nincs felkészítve, akkor jön az "ultimate" megoldás. Leírja a hibakódokat és lekapcsolja a gépet, hogy megvédje az esetleges tönkremeneltől.

Az, hogy a csökkentett módban nem jelentkezik a probléma meg annak tudható be, hogy a csökkentett mód, az tényleg csökkentett módot jelent. nincsenek driverek indítva a lehető legkevesebb komponens van elindítva. Gyakorlatilag valamelyik olyan eszköz sérült, ami csökkentett módban nincs bekapcsolva, míg normál üzemnél működne.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35597) Satyricon válasza föccer (#35596) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah értem. Csakaz a gond, hogy tegnap még az X2 6000+-os proci volt a gépben, azzal semmi gond nem volt. Ma érkezett meg ez a proci, behajítottam a gépbe és az óta szívok. :(( A biost köbö fél éve frissítettem, szóval még azt sem lehet mondani hogy régi lenne... :F

Szerk.. feltettem a progit és ahogy gondoltam, nem csinált semmit... Szerintem nem szereti a biztonságos módot... :( Esetleg más ötlet?

Üdv

Satyricon

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35598) A_ScHuLcZ válasza AthlonXP (#35545) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszi, meggyőztél, 64-eset rakom vissza. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35599) föccer válasza Satyricon (#35597) üzenetére


föccer
nagyúr

Tudom, hogy most frissítettél biost, de azért egy ellenőrzést megér, hogy támogatja-e az x2 6000+-t. A lap elvileg az FG bios verziótól támogatja. A Bluescreeviewer pedig nem fut automatikusan ugyan úgy el kell indítani, mint bármely egyéb programot :)

Ha a bios biztosan a megfelelő verzió, akkor visszatenném a régi cpu-t. Ha azzal minden rendben működik, akkor valószínűleg a cpu a ludas. Lehet visszavinni gariba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35600) Satyricon válasza föccer (#35599) üzenetére


Satyricon
addikt

Hátt... A 6000+ t tegnap adtam el... :C :(( Most csak ez az 550 BE procim van most, szóval nem tudom másikkal is kipróbálni... Cumi a köbön... Akkor szerintem visszaadom a procit a gazdájának, jobb helye lesz őnála. :K Köszi a segítséget!!! :R Esetleg ha még valami más megoldás eszedbe jut, oszd meg velem lécci. Köszi!!

Üdv
Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.