Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36301) fagylalt


fagylalt
senior tag

Tudtok valami olyan progit, amivel meg lehet nézni, hogy károsodott-e a proci, memória, alaplap, videokari?

(#36302) Воланд válasza fagylalt (#36301) üzenetére


Воланд
titán

CPU:
Prime95

RAM:
memtest

VGA:
furmark

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36303) fagylalt válasza Воланд (#36302) üzenetére


fagylalt
senior tag

Köszönöm! :R :R :R :R

Esetleg lapra?

(#36304) nova001


nova001
senior tag

VT1708S ATI SB750 lenne egy ilyen alaplapi hangkarim...skypozni akarok rajta de ha nem tudom rendesen beálitani a hangot...vissza hallom magam és az én hangom mások szerint olyan mintha a terem másik feléröl beszélnék....a mikrofon tuti jo...valami ötlet ?

(#36305) Воланд válasza fagylalt (#36303) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz nincs, nem tudsz mit tesztelni rajta. Ha nagy baja van, akkor már be sem tudsz bootolni, meg csipog a bios.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36306) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Gigabyte GA-880GM-UD2H lapomon szeretném felhúzni az integrált video kari órajeleit, valaki esetleg tudna segíteni hogy milyen programmal lehet? :D

(#36307) fagylalt válasza Воланд (#36305) üzenetére


fagylalt
senior tag

Olyan progira gondoltam, mint a Hard Disk Sentinel.
Ami mutatja milyen a kondíciója.

(#36308) Lenry válasza fagylalt (#36307) üzenetére


Lenry
félisten

arra ilyen nincs

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36309) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Régebben is kérdeztem már,de hátha van még más ötletetek is.
A BIOS csippant egyet gépinduláskor,ez normális.
De miért csippant még egyet,mikor elindul a Windows?
Nem mindig,csak néha,egy ismerősömnél.
Mivel lehetne pontosan rájönni,mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat/ötleteket!

(#36310) Lenry válasza Kezdő vagyok (#36309) üzenetére


Lenry
félisten

okoz ez bármi gondot?
plusz azt se mondtad, hogy milyen lapról van szó. ennek fényében meg azt mondom, hogy nincs semmi baja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36311) Kezdő vagyok válasza Lenry (#36310) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Valami baja csak lehet,mert eddig nem csinálta.
ASUS P5QC alaplap.

Gondot nem okoz,csak nehogy valami komoly baja legyen,ha nem foglalkozunk a problémával.

[ Szerkesztve ]

(#36312) Lenry válasza Kezdő vagyok (#36311) üzenetére


Lenry
félisten

nem tettetek föl valami energiagazdálkodási programot, új drivert, akármit?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36313) NEMO1968 válasza nova001 (#36304) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha a saját hangod visszhangzik,akkor a partnerednél van a hiba.
Gondolom Ő is mikrofont-hangszórót használ.
Próbáljon meg a hangszóró hangerején csökkenteni,vagy távolabb tenni a hangszóróktól a mikrofont.
Te próbáld meg,hogy közelebb hajolsz a mikrofonhoz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#36314) Воланд válasza fagylalt (#36307) üzenetére


Воланд
titán

Merevlemezeknél ott a smart, a programok abból dolgoznak, alaplap esetén ilyen nincs, ott a kondik szokták megadni magukat, de azt nem lehet programmal monitorozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36315) jonnyjoker01 válasza Lastemperor (#36151) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

És miért?

Üdv. Johnny

(#36316) Lastemperor válasza jonnyjoker01 (#36315) üzenetére


Lastemperor
tag

Milyen hosting cég az, ahol elérhetőség csak e-mailben van, egy telefonszám sincs megadva?
Nézd meg a facebook oldalukat, minden 2. hozzászólás: "nem tudok kapcsolódni", "lassú", "megint leállt"

Most jöttem rá igazából milyen célt szolgál ez az oldal, így a fenti kérdésem is tárgytalan. A warez itt nem megengedett téma!

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#36317) jonnyjoker01 válasza Lastemperor (#36316) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

a dtsh.hu-n a szabályzatban benne van, hogy tiltott a warez, és én sem arra akarnám használni.. de megnézem a fész-üket!

bocs: mi a facebook nevük? (nem találom!!! a dtsh, dtsh.hu, data share.hu, datashare.hu, datashare kulcsszavakra nem dob ki semmi olyasmit, ami az lenne!!) Vagy csak blöfföltél?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#36318) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

FU-SI Amilo Pa3553 laptop-om szeretném összekötni az LCD TV-vel. A video összeköttetés HDMI-HDMI, nincs vele probléma.

Az audioval kapcsolatban viszont kérdezném, hogy hogyan csináljam. A laptopon 3,5 Jack és SPDIF kimenet van. A TV-n van egyszer Audio bemenet (2 db RCA a jobb és a bal csatornának), és van egy "AUDIO IN (RGB/DVD), ami leginkább szintén egy normál RCA bemenetnek néz ki.

Nem próbáltam összedugni semmit semmivel, nem akartam rövidzárlatot. A kérdésem az, hogy hogyan tudom a hangot átvinni a TV-re, lehetőleg sztereó minőségben?

Köszönöm szépen.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#36319) ch003067 válasza lacibacsi (#36318) üzenetére


ch003067
addikt

a HDMI kábelen átmegy a hang is, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#36320) Xirtam válasza ch003067 (#36319) üzenetére


Xirtam
veterán

Igen a HDMI-n átmegy a hang is. Egyszerűen rádugod a HDMI kábelt a notebook-ra és a TV-re, majd beállítod, hogy a HDMI kábelen közvetítse a hangot is. Nem néztem meg a notebookod típusát. De elméletileg az intel chipsettes notebook-okon is át tudod vinni a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#36321) lacibacsi válasza ch003067 (#36319) üzenetére


lacibacsi
addikt

No, ezt nem is gondoltam, de ha így van, akkor máris megoldódni látszik a problémám. Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#36322) lacibacsi válasza Xirtam (#36320) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm szépen! Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű a megoldás, ezért nem is próbáltam csak a HDMI-vel összekötni, de délután kipróbálom.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#36323) Babetta-X válasza C0d3r (#36279) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Tyűha.. Köszi az infót, bár még nem teljesen világos. Ezek szerint, ha van egy weblapom pl: www.alma.hu akkor csinálhatok korlátlanul olyat, hogy www.alma.körte.hu vagy www.alma.narancs.hu ?

(#36324) C0d3r válasza Babetta-X (#36323) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt találtam egy jó kis leírást.
Amúgy ami a példát illeti, www.alma.hu esetén a www.alma.korte.hu nem jó, mert ennél az alma számít aldomainnak, tehát fordítva a helyes. aldomain.fődomain.hu a megfelelő forma.

[ Szerkesztve ]

(#36325) Babetta-X válasza C0d3r (#36324) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, tényleg jó a leírás, mostmár ha nem is 100, de 90%-ban értem ezt a dolgot. Köszönöm mégegyszer!

(#36326) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintetek erre a winyóra mit fognak mondani szervízben? Ritkán hallottam kattogni (de tényleg ritkán), a hibát onnan vettem észre, hogy még egy dvd-rip is szaggatott, amikor erről játszottuk le, ennek ellenére másolni lehet rá/róla 100-110-el simán.
Biztos nem a kábel az oka ahogy írja, mert már többet is próbáltam, illetve több csatlakozóra rákötni is, semmi változás.

HD Sentinel kép

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36327) ch003067 válasza A_ScHuLcZ (#36326) üzenetére


ch003067
addikt

Semmit nem fognak rá mondani, mivel még nincs abban az állapotban, hogy garanciáztassák.

(#36328) A_ScHuLcZ válasza ch003067 (#36327) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor felesleges is visszavinnem? :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36329) ch003067 válasza A_ScHuLcZ (#36328) üzenetére


ch003067
addikt

Igen. :-(

(#36330) ch003067


ch003067
addikt

Ha youtube-ra szeretnék feltölteni, és van néhány zeném, amik .mp3 formátumúak, akkor milyen programot ajánlotok, amivel videót tudok csinálni belőlük?

1 - 1 képet szeretnék beszúrni hozzájuk, teháth nem filmet akarok csinálni.

Köszönöm.

(#36331) Lastemperor válasza ch003067 (#36330) üzenetére


Lastemperor
tag

Sony Vegas

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#36332) donjohnson válasza ch003067 (#36330) üzenetére


donjohnson
addikt

azt egy Windows Movie Maker is megteszi :DDD

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36333) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Most lett összerakva egy új konfig(hétfőn), eddig semmi baja nem volt , de most kékhalálozott... Ha valaki meg tudná mondani egy Blue Screen Viewről hogy mi a baja légyszi segítsen :R

Konfig:
Gigabyte GA 880GM-UD2H
AMD Phenom II X4 965 BE(C2, 140W)
2 x 2 GB 1600 Mhz Corsair XMS3
Galaxy 8500 GT 256 MB
WDC Green 500GB, Maxtor 80 GB
Gigabyte SuperB 460W táp.

Blue Screen:

(#36334) Воланд válasza phoenix64 (#36333) üzenetére


Воланд
titán

Első körben én memtestelnék.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36335) phoenix64 válasza Воланд (#36334) üzenetére


phoenix64
őstag

Rendben, bár az előző konfigban is ezek a ramok voltak, ott csináltam velük 24 órás memtestet és semmi bajuk nem volt, de akkor majd csinálok memtestet

Esetleg Drivertől lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#36336) Воланд válasza phoenix64 (#36335) üzenetére


Воланд
titán

Hát az a baj, hogy ez sok mindentől lehetséges, de ha driver gond van, akkor az szerepel a leírásban.

Milyen vírusirtó van fent? Tuning?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36337) phoenix64 válasza Воланд (#36336) üzenetére


phoenix64
őstag

Tuning nincs, AVG internet Security 2011, esetleg Catalyst össze akadhat NVidia driverrel?

(#36338) Воланд válasza phoenix64 (#36337) üzenetére


Воланд
titán

Akár összeakadhatnak, de nv mellé minek van fent a catalyst?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36339) phoenix64 válasza Воланд (#36338) üzenetére


phoenix64
őstag

Chipset driver audio driver meg ezek mert Allin-el telepítettem, de most letöröltem Catalystot és felraktam külön a drivereket

(#36340) Воланд válasza phoenix64 (#36339) üzenetére


Воланд
titán

Jah, persze az igp miatt teszi fel. Bár ha biosban le van tiltva az igp, akkor elméletileg a catalyst nem csinál semmit (maga a driver nem töltődik be), csak ott fog futni a háttérben feleslegesen a control panel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36341) ch003067 válasza donjohnson (#36332) üzenetére


ch003067
addikt

Okés, megnézem, remélem fentvan alapból.

Win 7 64-en alapból fent van? ha igen, hol ?

[ Szerkesztve ]

(#36342) donjohnson válasza ch003067 (#36341) üzenetére


donjohnson
addikt

asszem win7-ben már nincs, csak a vistában volt alapból.
innen tudod letölteni. amikor telepítésnél jön a pipálós rész, hogy milyen programok kellenek, akkor csak azt pipáld be, ami kell mert ez az új movie maker már a windows live essentials programcsomag része (msn, fotótár, egy levelezőprogram, és a movie maker).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36343) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Vízhűtést szeretnék vásárolni az izzó 8800 GTX videokarim miatt. Ki is néztem egyet:[link] Nektek erről mi a véleményetek??? Megér 30.000 Ft-ot ez a cucc??? :F Én kicsit sokallom az árát. Am azért ide tettem be, mert itt többen nézik. Hozzáértő emberek véleményét várom! :U Köszi előre is.

Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36344) ch003067 válasza Satyricon (#36343) üzenetére


ch003067
addikt

Ha veszel is, használtan vegyél a hardveraprón, mert 30.000ftért 2db 88GTXet kapsz. Vagy add el a kártyád, és 45.000 ftért már kapsz egy új GTX 460-at, esetleg egy használt HD5870-et.

(#36345) Qru válasza Satyricon (#36343) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Inkább egy korszerűbb vga-t vegyél.

#nincsbennetarcsi

(#36346) Satyricon válasza ch003067 (#36344) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Hát talán igazad van... De tudod annyira a szívemhez(meg a géphez) nőtt a 88GTX, hogy nem tudnám eladni. :N Am szereztem EK WaterBlockot a 8800 GTX-emre, és így szeretném használni a karit. Meg akarom nézni, mennyit bír. ;] Lehet h*lyeséget csinálok, de mindenképp szerezni akarok egy jó vízhűtő rendszert(vga blokk nélkül) a karihoz. És én ezt szemeltem ki magamnak... Szóval szerintetek megér ennyi pénzt ez a Zalmi Reserator V2 cucc?? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36347) ch003067 válasza Satyricon (#36346) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, te tudod :)

De a cucc semmiképp nem ér ennyit.. Főleg, hogy azt írta a gyerek a vaterán, hogy nem adna hozzá se GPU , se CPU blokkot... így meg végkép ne érné meg....

(#36348) Satyricon válasza ch003067 (#36347) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, így gondolom én is... :K Am én írtam neki! :DDD Viszont ha azt nézzük hogy V2-es, aminek jobb a hűtési teljesítménye mint az 1-es szériának, hátt... Nem is tudom... Szerintem mondom neki, h 25-ért viszem... Ha nem adja akkor így jártam... :((

És nagyon köszi! :K :R

Üdv
Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36349) #65675776 válasza Satyricon (#36346) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ki mondta, hogy add el?

(#36350) Satyricon válasza #65675776 (#36349) üzenetére


Satyricon
addikt

A 36344. hsz-ben írta ch003067 kolléga, idézem: ,,...Vagy add el a kártyád, és 45.000 ftért már kapsz egy új GTX 460-at, esetleg egy használt HD5870-et." Szóval Ő volt az, aki megemlítette...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.