Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36051) ch003067 válasza kornyiktamas (#36050) üzenetére


ch003067
addikt

Nem lehetne egybe írni a hsz-eket? Kicsit gyűjtésnek tűnik...

Illetve a PH lapcsaládon kívüli, egyéb adás- vétellel foglalkozó oldalt ne linkelj...

Nézz szét az aprón, tuti biztos, hogy találni fogsz ilyen kategóriájú kártyát...

De mint már mondták fentebb a Kollégák, először egy tápcserét hajts végre, és csak utána VGA cserét, mert valószínűleg azzal lesz a gond...

(#36052) kornyiktamas válasza ch003067 (#36051) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Veszek egy 400Wattos új tápot, igen, ezt a VGA-t ami most van biztosan eladom, már vevő is van rá.
Nos akkor már csak az kellene, hogy ebbe az alaplapba való videókáryát küldenétek amely 256mb+os és max 5E ft. használt is tökéletesen jó. köszi

[ Szerkesztve ]

(#36053) ch003067 válasza kornyiktamas (#36052) üzenetére


ch003067
addikt

nem kell küldeni semmit, sikerülni fog az új táppal....

chiftech, Delta, Crosshair, Enermax, Be Quet.. Ezek közül válassz tápot.

Tudod mit? Akkor menj be a boltba, és vegyél egy új konfigot 50.000 ftért, akkor azt nem kell buherálni...

[ Szerkesztve ]

(#36054) kornyiktamas válasza ch003067 (#36053) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

De, ha nem kompatibilis stb stb akkor hogyan sikerülne?

(#36055) Lenry válasza kornyiktamas (#36054) üzenetére


Lenry
félisten

olyan nincs, hogy nem kompatibilis. a PCI-Express, az PCI-Express. ráadásul a lapod Intel chipsetes, ami mindent megeszik, nem valami nForce, ami a szobád színe miatt is sírni tud

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36056) ch003067 válasza Lenry (#36055) üzenetére


ch003067
addikt

Szerintem nem fogja megérteni, hiába is magyarázzuk neki.... :W :F

(#36057) kornyiktamas válasza Lenry (#36055) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Na, az lesz hogy holnap hoznak hozzám 40Wattos tápot és megnézem a videókártyával, hogy akkor mi lesz..
Ha így sem fog működni, akkor veszek egy 400Wos tápot+5e ft értékben kellene akkor majd egy olyan videókáryta ami jó a lapba, aztán kifújt :D
Szerinted?

(#36058) kornyiktamas válasza ch003067 (#36053) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Értem én, de hát ha ilyen válaszokat kapok:
j"a hát mert a 915g chipszeten 16x osnak álcázott v1.0a régi szabványú mai 1x 2.0 nek megfelelő dedikált csatorna van csak a többit az integrált használja.8400gs asszem az működik benne de abbol is csak a régik.Elkell felejteni azt a régi lapot de gyorsan g31 es mini atx es lapot lehet venni 10k ért és kezel minden mai cuccot."

(#36059) kornyiktamas válasza kornyiktamas (#36057) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Így megfelel akkor?
Ha nem működik a 400Wattal akkor már mi más lehet a baj, mint az alaplap...ha nem fog működni, akkor veszek egy tápot (400W) utána pedig akkor egy 7300-8400GS vagy amilyen jó az alaplapomba(max5k) értkékű akár(használt) vgat.

(#36060) Lenry válasza kornyiktamas (#36059) üzenetére


Lenry
félisten

használd a szerkesztés gombot, és ha több hsz-re válaszolsz egyszerre, akkor azokat vond össze egybe!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36061) kornyiktamas válasza Lenry (#36060) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Rendben..
Ha esetleg nem fogja vinni a VGAt, és újat kell venni ilyen 9400GF-t akkor ahhoz elég lesz a 350W táp v kell a 400as?

(#36062) ch003067 válasza kornyiktamas (#36061) üzenetére


ch003067
addikt

Elég igen. Bőven elég.

(#36063) kornyiktamas válasza ch003067 (#36062) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Köszi, de az ugye remélem nem gond hogy a táp nem mostani elég régi 3-4 éves, esetleg tönkre tesz valamit?

A táppal még integráltal nagyobb vga nem volt futtatva

[ Szerkesztve ]

(#36064) Synthwave válasza kornyiktamas (#36063) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hjajj...:U

Ami most otthon neked van, az egy utolsó hulladék.

Vegyél egy tápot. 350 W-os bőven elég (még egy 300-as is).
Ajánlott márkák: FSP, Chieftec, Delta, Enermax, Seasonic (meg sok más, legyen kb. elég enniy). Megnézed PH! aprón és veszel egyet akár használtan egy megbízhatónak tűnő embertől.
Ha esetleg kicsit régebbi modellt vettél, amin nincs 6 pin-es PCI-E tápcsati (és nem is kaptál hozzá átalakítót), akkor egy számtechboltban ~200 Ft-ért veszel egyet.

Ennyi.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#36065) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
HDMI kábel elosztót lehet kapni?? hogy a laptopból 2 helyre tudjam vezetni...mert csak egy kimenet van...Házimoziba és lcd tv-be kellene..köszönöm

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#36066) Lenry válasza jooker82 (#36065) üzenetére


Lenry
félisten

Próbáltad már Googlebe beírni, hogy "HDMI elosztó"?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36067) day2day válasza jooker82 (#36065) üzenetére


day2day
tag

Erre szerintem frappánsabb megoldás a TVbe HDMi, és a TV és a házimozi között link (optikai leginkább, de bármilyen jó).

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#36068) Lastemperor válasza kornyiktamas (#35999) üzenetére


Lastemperor
tag

Ég és föld, az x600 egy nagyon gyenge kártya.. még az 5450-hez képest is.

[ Szerkesztve ]

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#36069) C0d3r válasza Lastemperor (#36068) üzenetére


C0d3r
addikt

Számomra még mindig rejtély, miért akarja a működő 5450-et eladni, és cserélni mindenféle régebbi típusra.

[ Szerkesztve ]

(#36070) Lenry válasza C0d3r (#36069) üzenetére


Lenry
félisten

gyanítom, hogy egyszerű matematika állhat a háttérben: 5450 < 9400 :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36071) C0d3r válasza Lenry (#36070) üzenetére


C0d3r
addikt

Hogy én erre nem gondoltam! :C

(#36072) ch003067 válasza Lenry (#36070) üzenetére


ch003067
addikt

Csak azt nem tudom, hogy aki nem ért hozzá, az miért erőlteti ? :U :O
Én se vagyok valami nagy informatikus zseni, de azért mégis.... :D

(#36073) Astrasattila


Astrasattila
tag

Sziasztok!
Van egy Asus laptopom.A kérdésem az lenne,ha letörlöm az Expressgate partíciót,akkor a garanciára,az van hatással?Szeretnék új oprendszert telepíteni,de a vinyómból 60 Gb-ot elfoglal,és gyakorlatilag,biosbol sem tudom elindítani ezt az alkalmazást(ha jól emlékszem,egy alap oprendszer ez az expressgate).Gondolom a számítógépre,nincs hatással,de ha igen,akkor hagyom fönt :)

(#36074) Realradical válasza Astrasattila (#36073) üzenetére


Realradical
őstag

Meglepődnék ha garvesztést okozna. Papírt amit adtak olvasd el de kizártnak tartok ilyen bejegyzést. Zúzzad le nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36075) Astrasattila válasza Realradical (#36074) üzenetére


Astrasattila
tag

Szia!Nincs benne ilyen bejegyzés,de inkább biztosra akarok menni,nehogy megszívjam :) Itt meg,sok okosabb ember van,mint én.Köszönöm a válaszod.

(#36076) Lenry válasza Astrasattila (#36075) üzenetére


Lenry
félisten

az az expressgate nem tartalmaz véletlenül egy recoveryt is? mert a 60 giga baromi soknak tűnik egy olyan alap rendszernek, ami ránézésre 100 megán elfér mindenestől...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36077) Lenry válasza Astrasattila (#36075) üzenetére


Lenry
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36078) atom87


atom87
aktív tag

Hoztak hozzám egy Asus X52JE típusú notit újratelepítésre, azzal a problémával, hogy néha megfagy pár pillanatra.
Újratelepítettem, Win 7 Home Premium 64bites került rá újfent (ez járt hozzá előtelepítve, igaz én most egy SP1-est tettem fel, nem a recoveryről toltam fel). De a probléma megmaradt, igaz mérséklődött.
Szinte bárhol előfordul: eszközkezelő megnyitása, Ffox alatt böngészéskor... Nincs rajta még semmi a drivereken, Ffoxon kívül...
Úgy rémlik, mintha egy másik i3 + H55 chipsetes notinál is találkoztam volna ilyennel, de fogalmam sincs mitől lehet...

Ötletek?! :F

Kawasaki z1000

(#36079) Lenry válasza atom87 (#36078) üzenetére


Lenry
félisten

feladatkezelőben, eseménynaplóban nem látszik semmi?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36080) atom87 válasza Lenry (#36079) üzenetére


atom87
aktív tag

Semmi extra... :F

Realradical: 46°C gondolom nem sok az i3-nak. A HD5470 sem melegebb...

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#36081) Realradical válasza atom87 (#36080) üzenetére


Realradical
őstag

Nem melegszik?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36082) A_ScHuLcZ válasza mcintosh (#35939) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Másikról megy, szóval viszem vissza a winyót gariba!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36083) Lastemperor válasza atom87 (#36078) üzenetére


Lastemperor
tag

Hardverhiba lesz, memóriát, HDD-t teszteld (Memtest86 + HDD gyártójának hivatalos teszt programjával, teljes felületet vizsgáld meg!)
Ha már nem garos, szedd szét és pucold ki, pasztázd újra, lehet hogy melegszik.
Amennyiben nagyon el voltak tömődve a lamellák, elképzelhető hogy az alaplapi chip megfőtt és amiatt fagy, ilyen esetben egy chip csere ~40k munkadíjjal, profi szervizben, de talán még mindig olcsóbb mint egy új lap / noti. Ezt a tulajnak kell mérlegelnie ha ez a hiba forrása.

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#36084) Synthwave válasza Lenry (#36070) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:U

:DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#36085) Astrasattila válasza Lenry (#36076) üzenetére


Astrasattila
tag

A recovery megtalálható! ezért is kérdeztem a garanciát.Mert 60Gb nem is látszik,+20 GB-ot meg bead,ha felvan telepítve egy oprendszer.Tehát.80GBot vesz le.Arra gondoltam én,a magam tudatlan fejével,hogy ha gond van,szervizben,ebből állítanak vissza mindent.

(#36086) atom87 válasza Lastemperor (#36083) üzenetére


atom87
aktív tag

Túl vagyok rajt, mind hibátlan... Fél éves a gép kb.

Kawasaki z1000

(#36087) gozso


gozso
senior tag

itt is felteszem a kérdést, hátha többen nézik:

ehhh... de régi ez a topic:(

segítsen már valaki így, a megőrülés határán:

dell inspiron mini. tulajnak sikerül hdd passwordot varázsolnia rá. persze, elfelejtette...

dellel leveleztem, kérték a tulaj személyigazolvány, lakcímkártya másolatát...( jó hogy az önéletrajzát nem.) képernyőfotók is kellettek. aztán megjött a válasz:

Tisztelt XXX ur,

koszonjuk levelet es a csatolt fotokat.

Kerem fogadja a jelszot:ZZZZZZ

Kerem kicsi betukkel irja be es kerem vigyazzon az "x" es "y" -al a magyar billentyuzeten. Ha nem sikerul elsobol kerem inditsa ujra a gepet validalja a jelszot a CTRL+Enter gomb kombinacioval.

Figyelmeztetem, hogy csak 1 jelszot lehet generalni.

Tisztelettel
ZXZXZXT

Dell Technical Support

persze ez nem akar működni... mikor figyeljek és mire? újraidítás nincs, csak kikapcs bekapcs...

help me

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#36088) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok a kérdésem az lenne hogy gép összerakásnál tényleg fontos hogy ilyen legyen rajtam? Youtubos videókon mindig van az embereken...

Előre kösz!

[ Szerkesztve ]

(#36089) Lenry válasza tvse1995 (#36088) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyis.
megérintesz szerelés előtt egy földelt fémtárgyat (pl radiátor) és probléma letudva.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36090) tvse1995 válasza Lenry (#36089) üzenetére


tvse1995
senior tag

Kösz szépen a gyors választ :)

[ Szerkesztve ]

(#36091) donjohnson válasza gozso (#36087) üzenetére


donjohnson
addikt

beírod a dell support által adott jelszót utána megnyomod a ctrl+entert és azt se fogadja el? :F
hát ez érdekes hallod...
caps lock nincs véletlenül benyomva? alap dolog, de ha ideges az ember, akkor előfordulnak ilyen bakik. ha ez se, akkor tényleg nem tudom, esetleg írj egy e-mailt, hogy biztos jó jelszót adtak meg? nem írták el? :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36092) Astrasattila


Astrasattila
tag

Valaki segítsen kérem :S
Újra akarom tenni az oprendszerem.A gondom az,hogy az Expressgate partício,kb.60 gb helyet lefoglal,de ha oprendszerbe nézem,csak kb 30 giga látszik..a 320as vinyómból,nem maradt csak sacper 260 gb Mi foglalhatja el a 60Gb-ot?
Mutatok két képernyőmentést
[link]
[link]

Az első képen,összesen kb 2 gb hely van elfoglalva a rejtett mappákban

(#36093) gozso válasza donjohnson (#36091) üzenetére


gozso
senior tag

hat nincs bekapcsolva
az az igazság hogy külső usb blilről megy... a sajátja nem igazán szuperál hat hónapos baba +málnaszörp...:)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#36094) gozso válasza donjohnson (#36091) üzenetére


gozso
senior tag

email-t? mit amail-t, telefont nekik (vagy atomot)
jah, kérem a support hétvégén nem szupportál ám :(
úriemberek ezek

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#36095) Aaron14


Aaron14
őstag

OSX alatt hogyan lehet iPhonenal készített videokat, fényképeket átmásolni iPhoneról MacBookra?

Windows alatt simán intézőbe megy, de OSX alatt sajnos Finderrel nem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#36096) gozso


gozso
senior tag

nah... kifogom ma a laptopokat:(

kérdésem a következő:
adott egy asus f3t laptop. állítólag inverter hibás (Libanonban vizsgálták, állapították meg... :DDD )
van nekem egy toshiba l30-134 működő laptopom. ki tudom e próbálni az asus kijelzőjét vele?

vagy felejtős a dolog?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#36097) Lenry válasza Astrasattila (#36092) üzenetére


Lenry
félisten

ha a második képet elküldted volna, már rég meg lenne oldva a bajod :)

az a saccper az pontosan 48,82+181,08+68,18=298,08GB = 320 Mrd bájt (320.000.000.000 / 1024 / 1024 / 1024)
nem foglalja el semmi a maradék helyet, csak az ExpressGate FAT32 partíción van, FAT32 partíció pedig maximum 32GB lehet. ha átformázod NTFS-be (vagy egy partíciószerkesztővel lecsapod belőle a nem használt részt), akkor használhatod a fennmaradó helyet is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36098) draco31


draco31
veterán

Canon i250 nyomtatófej hiba. Van rá valami kód, vagy csak új fejjel menne?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36099) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Hol tudok BP-en venni hangszigetelő/elnyelő/tojásszivacsot ? :F

Sehol sem találtam, csak házszigeteléshez (lakóház) használhatót aminek négyzetmétere 9ezer Ft...

Esetleg valaki tud valami jó helyet ? Gépházamba szeretném belerakni.

(#36100) whited


whited
addikt

Sziasztok max 130-140 körül milyen tvt érdemes venni??
Amire kell:
- Playstation 3 al való játék
- műholdas tv nézés
- bd filmezés
Tudom kicsit off de akkor a plazma mar felejtos??
Pl ő milyennek számít???
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.