Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36151) Lastemperor válasza jonnyjoker01 (#36150) üzenetére


Lastemperor
tag

Nem tűnik túlzottan annak..

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#36152) Aaron14


Aaron14
őstag

Valaki fejtse meg ezt a rejtélyt.

OSX-ben törlöm a dockról a program ikonját, valamint nem jelölöm be az "open at login" opciót.

Akkor mégis miért jelenik meg minden alkalommal, és nyílik meg a program minden bekapcsolásnál?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#36153) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Valaki tud segíteni egy ilyen mibe való és mire jó pontosan ? : [link] :R

(#36154) pokroc


pokroc
tag

üdv nagy mesterek :)
gyors kérdés. veszek 1 32" tv-t, és lehetséges-e az, hogy van rajta hdmi, rákötöm az 5750 hdmi-re és nincs is szükség vga vagy dvi kábelre?
pacsi :R

:)

(#36155) emerico2004 válasza pokroc (#36154) üzenetére


emerico2004
aktív tag

nincs szükség semmire így van hangot és képet is át fog vinni a tv-hangszoróján keresztül jön majd a hang is. :R

(#36156) pokroc válasza emerico2004 (#36155) üzenetére


pokroc
tag

kösz-kösz :) (spanomnak volt igaza)
még annyi hogy bezavarhat a szabvány?
Naés ha a vga-n van 1 db hdmi, a tv-n 2, és az erősítőn 1, működni fog az egész rendszer?
mit mihez kössek?

:)

(#36157) #65675776 válasza emerico2004 (#36153) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egy FPGA.

(#36158) Lompos48 válasza emerico2004 (#36153) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha jól gyanítom, akkor egy Multi-Platform FPGA (Field Programmable Gate Array), adatfeldolgozáshoz, speciális kártyákban használják, nagyon bonyolult logikai konfigurációkra programozható.

Megelőztek. :R

[ Szerkesztve ]

(#36159) day2day válasza pokroc (#36156) üzenetére


day2day
tag

Ha a TV-t összelövöd HDMi-n, akkor a TV és az erősítő közé kellene egy optikai kábel hangátvitelre, hogy az erősítő megkapja a jelet.
Nálam így működik.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#36160) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Vajon mitől kapcsol be a gépem kereken hajnali 3 órakor, ha ki van kapcsolva az automatikus frissítés telepítés? Egész éjjel zabálja az áramot emiatt tök feleslegesen, szóval nem vicces a dolog. Eseménynaplóban semmi erre utaló jelet nem találtam, de annyit látni, hogy kereken hajnali 3-kor kapcsolt be.
Tegnap is eljátszotta, ugyanakkor kapcsolta be magát, rögtön bementem a beállításokhoz és megnéztem, tényleg be volt kapcsolva, hogy hajnali 3kor minden nap keresgéljen. Ez is fura, mert win újrahúzás után első dolgom szokott lenni, hogy ezt kikapcsoljam.
De visszatérve az eredeti kérdésemhez most ki volt kapcsolva, mégis beindult a gép, kérdés h mitől.

A gépet minden éjjel aludni szoktam küldeni, ezért tudja felébreszteni magát.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36161) emerico2004 válasza Lompos48 (#36158) üzenetére


emerico2004
aktív tag

köszönöm de mire jó mibe való ?
normál emberi felhasználásra ? :R

eddig én is eljutottam de kik használnak ilyet és mire ?

asztaliban használható ? elnézést de programozáshoz nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#36162) #65675776 válasza emerico2004 (#36161) üzenetére


#65675776
törölt tag

"normál emberi felhasználásra" nem alkalmas. Célirányosan felprogramozva használják célhw-ekben, amelyek így egy általános processzor sebességének többszörösével hajtják végre az adott feladatot.

Asztali gépben biztosan nem fogod önmagában használni.

(#36163) Lompos48 válasza emerico2004 (#36161) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem. Nem amatőröknek van eladásra kínálva. Nem egy asztali PC-be ültethető alkatrész. Programozni se egy hexadecimális billentyűzetről szokás. De ha érdekel, találsz róla információkat.

Megint az az 1-2 perces lemaradás. Lassan írok/gondolkozok? :))

[ Szerkesztve ]

(#36164) atom87 válasza emerico2004 (#36161) üzenetére


atom87
aktív tag

"adatfeldolgozáshoz, speciális kártyákban használják, nagyon bonyolult logikai konfigurációkra programozható."

Gondoltál egyet, kerestél egy IC-t, hogy betedd a PC-be?? :F

Kawasaki z1000

(#36165) pokroc válasza day2day (#36159) üzenetére


pokroc
tag

Na ebben még nem vagyok jártas, de kösz a tippet utána járok :)
Am lehet butaságot mondok de a vga-ban van valami-féle hangkártya nem? :/
Nem lehet összekötni egyszerűbben az erősítőt vele?

:)

(#36166) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Ha egy emelt díjas sms-t elküldtem egy számra, és azt kaptam vissza hogy ilyen szolgáltatás nem létezik, mert egy szóközt kifelejtettem a szövegből, akkor levonta a pénzt a telómról vagy nem?
Utána küldtem még egyet helyesen, ezt már leokézta, 200ft egy sms, akkor 200-at von le vagy 400-at?
Üdv :R

(#36167) djculture válasza mar1boroman (#36166) üzenetére


djculture
félisten

Normálisabb helyeken mindenhol ki is van írva ha nem írod helyesen a szöveget akkor is levonják a pénzt ugyanis csak nem tudnak azonosítani úgy ennyi történik.Úgyhogy ügyelj a szóközre.

[ Szerkesztve ]

(#36168) fatal` válasza mar1boroman (#36166) üzenetére


fatal`
titán

Levonta, mert küldéskor vonja. Így 400ft-ba került.

(#36169) Khold


Khold
csendes tag

Sziasztok!

Elég összetett problémával fordulok hozzátok:

Úgy indult a dolog, hogy én wireless netet használok, egy TL-WN322G cuccom van, és néhány nappal ezelőttig semmi gond nem volt vele, aztán tegnap előtt este fura dologra lettem figyelmes:
Amint rádugtam a gépre, a gépem belassult, megnéztem a feladatkezelőben, az svhost.exe produkált 85-90%-ot, amikor kihúzom azt a cuccost, akkor meg leugrott 0% körülire.
Újratelepítettem többféle drivert hozzá, és mindegyikkel ezt csinálja.
Mivel nem tudtam már semmit kitalálni, hogy mit kezdjek ezzel, ezért úgy döntöttem, hogy újratelepítem a windózt. (Win7 64-bit)
Betettem a win 7 dvd-t, újraindítottam a gépet, és amikor ahhoz a ponthoz ért a dolog, hogy a DVD-ről kell bootolnia, nem csinál semmit, még fel sem pörgeti a DVD-t, hanem behozza a windózt.
Kipróbáltam ugyanezt két másik windows xp 64-bit-es cédével és DVD-vel, az eredmény ugyanez.
Windowson belül működik a két dévédé és a cd is, szóval hardware probléma nem hinném, hogy lehet.
Bementem a biosba, ott mindent úgy állítottam, hogy DVD (CD)-ről bootoljon, de semmi, minden egyes alkalommal a windózt hozza be...
Hogy tudnám ezt a windóz 7-et lepusztítani a gépemről?
Vagy esetleg tudtok megoldást a wireless cuccos bajaira?
Miért nem pörög fel a DVD/CD?

Heeeeeeeelp!!!!!!!! :-(((((((

Get out of here stalker!

(#36170) Realradical válasza Khold (#36169) üzenetére


Realradical
őstag

Az svchost-ban lehet bármi. Vírus/spyware eltávolítás első körben javasolt ilyenkor.

Akkor se bootol a DVD-ről az installer, ha boot menuből ezt az eszközt választod? Oxigénnel óvatosan fújkáld ki az olvasód. Ha nem segít akkor telepíts USB-ről.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36171) kabanka válasza lacika8006 (#36123) üzenetére


kabanka
aktív tag

A Hardver biztonságos eltávolítása funkció csak azért van hogy ha esetleg folyamatban van írás olvasás a pendrive-on figyelmeztet hogy ne húzd ki. Ha van folyamatjelző led rajta azaz látod hogy dolgozik alapból nem szabad kihúzni, de ha nem villog, minden gond nélkül. Aki nem biztos benne azt használja a hadver biztonságos eltávolítását.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#36172) kabanka válasza Khold (#36169) üzenetére


kabanka
aktív tag

Lépj be csökkentett módba és töröld ki a Dokumentumok menüből a Local Settings mappában a TEMP-et a legtöbb vírus ott bújik meg. Ha ez megvan, vírusírtás. Fontos a csökkentett mód mivel ha a windowsban folyamatként jelentkezik a vírus egy vírusírtó sem fogja leírtani. Csökkentett módban valószínűleg nem indul el.
Windows telepítést pedig ha bootolni nem tudsz indítsd el Windows alatt...azt kész...

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#36173) Khold


Khold
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megptóbálkozom. Usb-ről hogy kell telepíteni?

Get out of here stalker!

(#36174) kabanka válasza Khold (#36173) üzenetére


kabanka
aktív tag

http://i4s.hu/2009/10/windows-7-usbdvd-download-tool.html

Pl ezzel. De készülj fel, hogy iszonyat lassú lesz:)
Szerintem az a legegyszerűbb hogy a már működő rendszerből telepíted újra...
Mondjuk előtte Sajátgép Kezelőjébe belépsz és a Lemezkezelésben a rendszervinyódon ha van hely rányomsz a Kötet Zsugorítására....meg adsz neki 20 gigát OKé megcsinálja pár pillanat és utána Kötetet létrehozod Akkor elsz egy új particiód AZ MEREVLEMEZRŐL AZ ADATOK NEM VESZNEK EL.....
Akkor elkezded a telepítést és arra a particióra telepíted majd az új rendszerben ugyanígy belépsz és letörlöd azt a Kötet és a 20 gigásat kibővíted és akkor hozzácsatolja a törölt kötet.
A törölt kötetről minden adat elvész!

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#36175) Khold válasza kabanka (#36174) üzenetére


Khold
csendes tag

Az a baj, hogy összvissz 7 giga szabad hely van a C-men...

Win 7-en belül hol van a temp könyvtár? Nem találom :-S

Get out of here stalker!

(#36176) Khold válasza Khold (#36175) üzenetére


Khold
csendes tag

Még egy kérdés: Ha a win 7 usb-toolról telepítem a windows 7-et, akkor felültudom írni (vagy le tudom szedni a gépről a régebbi win 7-et?

Get out of here stalker!

(#36177) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Meg tudja mondani valaki mire jó a dns szerver?

(#36178) #65675776 válasza Babetta-X (#36177) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arra, hogy ne IP címeket kelljen beírnod a böngésző címsorába, hanem domain neveket.

(#36179) kabanka válasza Khold (#36176) üzenetére


kabanka
aktív tag

Tudod törölni a particiót a telepítőben vagy ha nem törlöd akkor a régi Wint beleteszi egy Windows.OLD mappába és mellételepíti a régit. A régi windows így használhatatlanná válik.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#36180) joergie


joergie
őstag

Hello! lenne egy kérdésem, xp telepítés a téma, alaplap/platformcserés xp sp2 van a gépen, és az sp3-as cd-m nem látja az előre telepített xp sp2-t. mi a teendő?
elkezdtem oprendszeren belől frissíteni sp3-re, de valamelyik fájlt nem tudta lecserélni, ezért az sp3 frissítés se futott le...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#36181) Babetta-X válasza #65675776 (#36178) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Tehát, ha szeretnék egy saját weboldalt www.yxyx.hu -t, akkor kell regisztrálnom egy domaint és hozzá kell dns szervert is szereznem, és utána hozzá tárhelyet, vagy a domain regisztrálással kapok alapból dns szervert is?

(#36182) #65675776 válasza Babetta-X (#36181) üzenetére


#65675776
törölt tag

Neked nincs szükséged DNS szerverre, azt a szolgáltató rendezi. Neked csak a domain kell és a tárhely.

(#36183) Babetta-X válasza #65675776 (#36182) üzenetére


Babetta-X
senior tag

És akkor mire jó, ha valaki csak dns szervert bérel?

(#36184) #65675776 válasza Babetta-X (#36183) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egy jó kérdés.

(#36185) Babetta-X válasza #65675776 (#36184) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Pl ez: [link]

(#36186) gozso válasza kabanka (#36174) üzenetére


gozso
senior tag

erdekes, nekem sokkal gyorsabb mint dvd-rol ;)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#36187) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok
Gépem bírni fogja ezt a videókáryát:
ATI RADEON HD4350 512mb
Alaplapom:INTEL D915GUX
1GB RAM, 3.2GHZ Intel pentium 4 proci.
350W ATX táp

(#36188) lsc válasza kornyiktamas (#36187) üzenetére


lsc
nagyúr

Pár helyen még kérdezd meg [link], érdekesen változnak a tápjaid is :U .

Az élet kegyetlen .

(#36189) kornyiktamas válasza lsc (#36188) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

hehe :D
nem tudom elég lesz-e 3.2ghz proci hozzá... nem dualos..

(#36190) ch003067 válasza kornyiktamas (#36187) üzenetére


ch003067
addikt

Kezded megint ? :)

(#36191) kornyiktamas válasza ch003067 (#36190) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

hm?:D Ez teljesen más videókáryta, azt szeretném meg tudni, hogy bírja-e a gép

(#36192) ch003067 válasza kornyiktamas (#36191) üzenetére


ch003067
addikt

Belerakod, és megtudod :)

(#36193) AthlonXP válasza kornyiktamas (#36187) üzenetére


AthlonXP
őstag

Simán!
Miért ne bírná? Max. nem lesz teljesen "kihajtva" a kártya, de baja nem lesz tőle a gépnek. Szerintem még a táp is elég neki, ez egy alsó kategóriás kártya, nem sokat eszik. :)

Más téma:

"Megakadtam a Darksiders nevű játékban ennél a pályánál ( 2:15 körül ), ahol át kell ugrani a kötélre, majd eljutni annak a végig a falhoz. Közben azok a xarok viszont állandóan elkapnak és nem tudok túljutni rajtuk.
Jó lenne egy mentés, ami ez után a szakasz után készült, ha esetleg valakinek van ilyen..
A videóban a srác konzolon tolja, viszont PC-n sokkal nehezebb. Hiába lövöm le azokat, mire átugrok, már mind3 előbújik és ha esetleg az elsőt el is kerülöm, a 2. már elkap, akármilyen gyorsan is akarok átjutni a kötélen. :(

Nagyon jó játék volna ez amúgy ( főleg, hogy magyarul van meg :) ) és szétvett az ideg, hogy ilyen baromság miatt megakadok benne, pedig annyi mindenen kellett már keresztül menni, mire ideáig eljutottam és messze még a vége."

Ezt az játékos kérdések fórumról másoltam ide, hátha itt hamarabb lesz vmi válasz. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#36194) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm az eddigi segítséget, még egy kérdésem lenne, a nemkutya és hasonló fb-s társaik milyen motort használnak? A napiszar tudom, hogy worldpresst használ, de a nemkutyáról és hasonlókról nem tudom bizton megállapítani. Van tippetek?

(#36195) Lompos48 válasza AssAssynn (#35973) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Itt egy rajz. Állandóan bedugva tarthatod a Molex csatlakozót. A ki-bekapcsolást egy, a Zener diódával párhuzamosan kapcsolt egypólusú kapcsolóval tudod megoldani. Kb 1 másodperc alatt fut majd fel a feszültség a ventillátorokon. (Kapcsoló zárt = ventik állnak, kapcsoló nyitott = ventik forognak). Nem lesz ugrás a fogyasztásban, ami kiakasztaná a PC-t.

Sikert!

(#36196) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok. Ha a PS2-nél lecserélem a gyári kompozit kábelt egy 1000Ft-os noname RGB kábelre lesz valami különbség a képminőségben?

(#36197) AthlonXP válasza AthlonXP (#36193) üzenetére


AthlonXP
őstag

Sikerült megoldani a problémát.... :)

(#36198) Atti0925


Atti0925
tag

Talán itt kapok választ:[link]

Realme Narzo 30 5G

(#36199) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy hatalmas problémám a gépemmel: lefagy (bővebben lent)

A konfigurációm:

Processzor: Intel Core i5 2500K
Memória: Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 1333MHz DDR3 CL7 Kit
Alaplap: Asus Sabertooth P67
Merevlemez: Western Digital Blue Caviar 1TB 7200rpm 32MB cache SATA3 (WD10EALX)
Videokártya: Asus HD6970

esetleg még szükséges infó:

Processzor hűtő: Alpenföhn Matterhorn
Tápegység: Cooler Master GX 650W
Op. rendszer: Win7 64bit

A problémám:

Szóval nemrég (május elején) vettem és raktam össze. Először próbának feltettünk egy 32 biteset (ez volt kéznél). Utána 64 bitesre „lecseréltük” a rendszert (particionáltuk, majd formáztuk, ahogy kell), minden szükséges progit feltettünk rá (beleértve játékokat) és lefrissítettük. Az első 3-4 napban tökéletesen üzemelt, majd a rendszer nagyon lassan kapcsolt be. Másnap, mikor indítottam, már el sem akart indulni, majd végül nagy nehezen beindult 5 újraindítás után. Mikor betöltötte a rendszert akkor sem volt még minden rendben: az alapprogramokat (böngésző, start menü(!), akármi csak nem játék) szintén alig akarta beindítani. Ha egyáltalán megnyitotta, akkor pedig pl. az oldal betöltése közben fagyott meg (kiírta, hogy a mozilla nem válaszol), mind1 mit veszünk mindenben megállt jó fél percre.
A játékokról ne is beszéljünk! Hiába, hogy az is az első napokban szépen ment. Az is ugyanúgy megállt (nem lehetett normálisan játszani vele).

Nem sokkal utána visszaküldtem garira a vinyót, amely most érkezett egy hete meg.
Kicserélték (írták meg láttam is).

1 hete felraktam rá egy Win7 64bit-et és a programokat. A játékok közül még csak 2-t raktam föl. A telepítés napján nagyon gyors volt. Amikor fent volt rajta minden újraindítottam 3-szor.
Gyönyörűen ment.

Másnap megint lassan indult. Elkezdődtek a problémák újra.

Mikor ma beindítottam, arra lettem figyelmes, hogy hirtelen hangos lett (elkezdett a max.-on forogni a videokarinak a ventije. Mivel nem hagyta abba kénytelen voltam a restart gombot nyomni (ilyen már volt 1-szer csak nem írtam). Aztán kezdte, a fent felsoroltakat.

Még valami: volt olyan is, hogy 2-3 napig tökéletesen ment a gép a vinyó csere előtt. Utána megint fagyott. (az újjal még nem sikerült még ilyet tapasztalni, mert vagy 5 napja van üzemben.)

Kék halállal is nem 1-szer leállt. (amikor a VGA drivert frissítettem, bejött a kék halál,
hála ennek újra kellett rakni a drivert). :W :W :W

Nem tudom, hogy mit csináljak ezért kérném segítségeteket.
Minden ötletet várok!
Köszönöm!

(#36200) #65675776 válasza fagylalt (#36199) üzenetére


#65675776
törölt tag

És miről is szólt az a kékhalál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.