Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36551) DJ WOKKY válasza pityaa23 (#36544) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:C :C

(#36552) DrSoul válasza Realradical (#36510) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi szépen, úgy néz ki hogy D-Linkből van 1 pár...
Nem, amúgy nem packet injectionra készülök :-)
Csupán a médialejátszóm csak ezeket támogatja ;-)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#36553) Prober


Prober
csendes tag

(#36484) Prober
(#36499) Prober

Valaki?:)

Üdv, Prober

(#36554) Realradical válasza DrSoul (#36552) üzenetére


Realradical
őstag

Az enyém is! ;)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36555) DJ WOKKY válasza Prober (#36553) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a vinyó jó ?? Nézted máik gépe valami file-t másolva pl. ??

(#36556) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Most raktam össze az adatlapomon lévő konfigot, majd kíváncsiságból elindítottam a win 7 élményindexét (tudom, hogy nem mérvadó) az értékelés 5.9 lett, leggyengébb láncszemként a merevlemezt jelölte.
Ez normális lehet? Ennél nagyobb pontszámot ssd v. raid kaphat?
Az is felmerült bennem, hogy a vinyó nem megy sata 2 sebességen, ezt tudom valahol ellenőrizni?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#36557) C0d3r válasza Hintalow (#36556) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem kell foglalkozni ezzel az index-el, nincs különösebb értelme. Ha a HDD tényleges sebességére vagy kíváncsi, rakd fel pl. a HDTune programot.
Ami a sebességet illeti, az újabb HDD-k 120 MB/s-os sebességre képesek, a SATA2 határa 300 MB/s, ezért csak marketing duma a SATA3-mas HDD.

(#36558) kenwood3 válasza Hintalow (#36556) üzenetére


kenwood3
őstag

A vinyók 5.9-től nem nagyon kapnak többet szóval teljesen rendben van a pontozás . Attól többet tudomásom szerint csak az ssd-k kapnak de ahogy előttem is írják nem kell a beépített élmény indexel foglalkozni :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#36559) DJ WOKKY válasza Hintalow (#36556) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azt ne vedd alapul.

(#36560) Qru válasza Hintalow (#36556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerű bench progival meg tudod nézni. Pl CrystalDiskMark

W7 beépített teljesítmény mérője meg nem ér egy fabatkát sem.

#nincsbennetarcsi

(#36561) fatal` válasza Hintalow (#36556) üzenetére


fatal`
titán

HDD nem kaphat 5.9-nél magasabb pontszámot (talán a raptor, illetve raidben).

(#36562) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok:

USB hub-ot szeretnék venni, érdemes drágábbat/márkásabbat venni, vagy ugyanolyan jó az olcsó is?
Valamint a külső tápellátás mit tud? Úgy értem mi az előnye, vagy mennyiben jobb?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#36563) Dagobert07


Dagobert07
tag

Üdv!
a múlt hónapban gépeztem és egyszeri beindításnál nem ismerte fel a Sata vinyóm felhívtam haverom hogy hozzon át pár SATA vinyót megkábelt áthozta és nem működött eggyikel sem ígyhát alaplap,gondoltam ha alaplapot cserélek akk procit is ,régi lapom: Gigabyte GA-K8NE
régi procim: AMD Sempron 3100+ , hátböngésztem és vettem egy Asus K8N4-E Deluxet
kb megfelel az előző alaplappal és mind2 Socket 754, nemszereltem be hanem megvártam az új procim ami: AMD Athalon 64 3700+, beszereltem mindent Vga-m: Nvidia geforce 9600GT
összeraktam a gépem és bekapcsoltam izgatottan vártam és a monitor nem kap jelet a gépből. VGA-t kiszedtem tisztítás, visszaraktam,nemjó
Egyenkéntteszteltem csipogóval, meg semszólalt . Nagy valószínűséggel minden jó be a VGA,Proci,ALAPLAP ,RAM mind tesztelve lett.
Mi lehet a baj:S? Előre is kösszi mindent...(pedig olyan szépen rendet raktam pucoltam, igényes lett errenemjó) Ötlet?

(#36564) djculture válasza Dagobert07 (#36563) üzenetére


djculture
félisten

hogy tesztelted ha képet se adott a cucc?Másik gépbe mindet kipróbáltad?K8n4 lapot használtan vetted?Már csak azért nem sok működőt láttam mostanába asus k8n sorozatból.

[ Szerkesztve ]

(#36565) atom87 válasza Dagobert07 (#36563) üzenetére


atom87
aktív tag

Próbálj meg egy CMOS resetet!

Az alaplap tuti jó? Nem ám átvertek vele és közben rossz... :F

Kawasaki z1000

(#36566) Dagobert07


Dagobert07
tag

Mindet kipróáltam másik gépben az alaplapotitt vettem PH-n és megbízható embertől tesztlve szépen átcsomgolva, nagy esély van rá hogy megy. valami mása probléma,

CMOS resetet letudnád írni lépésől lépésre?

(#36567) djculture válasza Dagobert07 (#36566) üzenetére


djculture
félisten

Eszembe jutott valami.A 9600gt re rádugtad a pciex táp csatit?Van a tápon egyáltalán olyan?

[ Szerkesztve ]

(#36568) Roland35


Roland35
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy újraszeretném rakni az ismerősömék gépét, (windows vista)
Beállítottam a biosba hogy cd ről bootoljon és nem bootol be cd ről beraktam a windowst is... és amikor elinditom ugye akkor kéne hogy bebootoljon a cd ről... még föntvan a gépen a windows mert emlékeim szerint ott kell formatálni a winyot... és nemértem hogy mért nem tudom átállítani... tudna valaki segíteni?

előre is köszi!

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#36569) Dagobert07


Dagobert07
tag

van olyan a tápon és kell is a VGA-nak táp ésr vankötve átalakítóval

(#36570) NEMO1968 válasza Paulo81 (#36562) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Márkára nem tudok mit mondani.
Én 2 éve vettem 1 fene tudja milyet,azóta is azt használom :D .
Viszont mindenképp jobb a külső tápos.
Ha több nagyobb fogyasztású cuccot dugsz rá(vinyó,DVD író,stb),nem az alaplapi USB-t terheled vele,csak a hubot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#36571) Prober válasza DJ WOKKY (#36555) üzenetére


Prober
csendes tag

A vinyó biztosan jó mert azzal a konfiggal amire telepítve lett ugyanúgy fut.

Üdv, Prober

(#36572) DJ WOKKY válasza Roland35 (#36568) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

gép indít --> F12 meg Esc nyomogasd folyamatosan. Majd onnan indítsd el a cd-t. Ha így sem jó, akkor jobban bele kell nézni.

Prober: esetleg adatkábel ??

[ Szerkesztve ]

(#36573) Dagobert07


Dagobert07
tag

basszameg , most nézem a használatiját a procinak és nénnem hajtottam le ilyen fémrudat :S de vettem ki a procit ésnemvolt elhjolva.......

de most nézem hülyeség mert nincs is rajta fémrúd

[ Szerkesztve ]

(#36574) DJ WOKKY válasza Dagobert07 (#36573) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

íjá...
Egy életre megjegyezted :) Te szerelted össze, vagy más ???
Ha más, akkor beszélgetnék vele, hogy mi is ez, hogy is ez...

szerk.: :C :C na mentem aludni, bye

[ Szerkesztve ]

(#36575) Dagobert07


Dagobert07
tag

de az Asus k8n4-e deluxem van és nincs ilyen fém rúdrajta

(#36576) DJ WOKKY válasza Dagobert07 (#36575) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az pedig kéne, mert azzal húzatod bele a foglalatba a procit !!!!

(#36577) Roland35 válasza DJ WOKKY (#36572) üzenetére


Roland35
tag

Megcsináltam amit mondtál, kiválasztottam a cd-t és utána kijött a fekete képernyő a jobbfölső sarokban az _ villog és olyankor kéne bejönnie hogy press any button... és onnan már mehetne is a telepítés csak hogy , villog és utána windows vista inditása vagy memória ellenőrzés funkciók vannak... úgyhogy nemtudom... :F

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#36578) DJ WOKKY válasza Roland35 (#36577) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Jó a lemez ???
Nem azzal lehet a baj ?? Mert más mos sajnos nem jut eszembe :(

(#36579) Dagobert07


Dagobert07
tag

a hűtővelfogatod bele , nézz képet erről Asus k8n4-e deluxe

(#36580) kenwood3 válasza Dagobert07 (#36579) üzenetére


kenwood3
őstag

Olyan nincs . Itt a kép látható , hogy ott van rajta [link] Ha a tiedről hiányzik akkor azt eltörték és azért nincs rajta :K

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#36581) Prober válasza DJ WOKKY (#36572) üzenetére


Prober
csendes tag

hát néztem ide-s és sata-s vinyóval a w7el eljutott addig h windows betoltése, fehér csík lement és csuk utána kapcsolt ki, mintha lett volna valami kattanó hang ami miatt nekem is a táp jutott eszembe de hát erősebb cuccokkal bírta akkor ezt is kéne úgy gondolom.

Üdv, Prober

(#36582) djculture válasza Dagobert07 (#36579) üzenetére


djculture
félisten

Ha nincs rajta akkor az már akkor működésképtelen alaplap. Ugyanis az érintkezőket szoritja rá a procilábakhoz az a feladata ,nem a fizikai rögzítés az csak másodlagos feladata.

[ Szerkesztve ]

(#36583) Roland35 válasza DJ WOKKY (#36578) üzenetére


Roland35
tag

Én is arra gondoltam... kipróbálom egy másikkal

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#36584) Roland35 válasza DJ WOKKY (#36578) üzenetére


Roland35
tag

A cd volt szar...

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#36585) Dagobert07


Dagobert07
tag

tuti rajta van csak hülye voltam , mert kicsi és nemvettem észre:D

(#36586) Dagobert07


Dagobert07
tag

csakmost elvittem egyik szervízes szakértőnek hogy mi a baja? akk még nemtudtam, de mostmár tudom szal hozom is haza ..... és valószínűleg ezért nemvolt kép ugye:D?

[ Szerkesztve ]

(#36587) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, ha van 2 internetkapcsolat a gépen, 1 vezetékes és 1 mobilnet (usb stick), akkor meg lehet valahogy mondani, hogy X alkalmazás a vezetékest használja, Y meg a mobilnetet? Jelenleg az történik, hogy ha csatlakozom a mobilnettel, akkor minden alkalmazás azt kezdi el használni.

(#36588) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Egy uj vinyót raktam a gépbe,arra raktam fel a rendszert.
A másik vinyó particionálva volt,telepitéskor töröltem róla a particiót win7-tel,de a gép,most csak a 100mb-os részt látja,a többit nem.
Hogyan tudom törölni a 100mb-os egységet,hozzárakni az 500gigáshoz,és láthatóvá tenni?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36589) kabanka válasza beci (#36588) üzenetére


kabanka
aktív tag

Start menü - Sajátgépen jobb klikk - Kezelés - Lemezkezelés fül az egyesíteni kívánt vinyón mindkét partíción jobb kklikk Kötet törlése (minden adat elvész) ha mindkét partició rész fekete sávval van ellátva nyomj rá az egyikre hogy Kötet kiterjesztése nyomkodd végig a Továbbal és összerakja pár percen belül, majd jobb klikk megint rajta Új kötet létrehozása....Ennyi

Vigyázz a 100Mbos egységre lehet a bootot írta főleg ha nem is látszik. Ha azt törlöd lehet nem fog elindulni a Windowsod függetlenül attól hogy másik merevlemezre telepítetted.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#36590) beci válasza kabanka (#36589) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm szépen.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36591) rivotril2mg


rivotril2mg
csendes tag

Üdv.
olyan gondom van hogy valamiért nem indul a pc-m azóta hogy kicseréltem azt a részt ahová a processzorhűtést kell felfogatni,és a processzort is újra pasztáztam.
Normál esetben sípol egy rövidet bekapcsoláskor,utána még1et sípol bootoláskor, most úgy van hogy bekapcsoláskor rövid síp,majd 2 rövidet megint sípol,szünet és még1 rövidet és ezeket írja ki:

CMOS setting wrong vagy CMOS battery low
CMOS memory size wrong

PRESS F1 to run setup
PRESS F2 to load default values and continue

ez még nem is lenne akkora gond mert megnyomom valamelyik F billt és oké a buli,de valamiért nem működik a billentyűzetem se :S akármelyik gombot lenyomom kattogó hangot ad az alaplap.
Amiket próbáltam: ram csere 4et különböző helyekkel variáltam egyesével,ezen kívül 2 másik procit bele raktam majd azt a részt is vissza szereltem a régit amit lecseréltem,szintén 2 másik vidikártyát beleraktam,másik billenytűzettel próbáltam,alaplapot reseteltem párszor,majd az elemtől és minden energiaellátástól megszabadítottam és félre raktam egy órára,alaplapot kitettem a szőnyegre és csak 1 táp,1ram,1vidikari volt rajta úgy indítottam,és semelyik semmi változást nem hozott :S van valakinek valami ötlete ami hasznos lehet?
itt egy kép,nem pont az enyém hanem google képkeresőbe találtam,de dettó itt áll meg nekem is a gép. bocs nem tudom hol a kép,pedig azt írja itt van,

[ Szerkesztve ]

(#36592) C0d3r válasza rivotril2mg (#36591) üzenetére


C0d3r
addikt

"CMOS battery low"
Tehát cserélj elemet. Hogy milyen okból kifolyólag hal le ennyire, azt nem tudom.

(#36593) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Sziasztok!

Átköltöztem egy új házikóba, minden probléma nélkül. Viszont első bekapcsoláskor, egy System Halted felirat fogadott, na de semmi pánik, áram kitép, visszadug és következő bootkor már a windows mosolygott vissza rám, azóta is hibátlanul megy.. Szereléskor nem tettem tönkre semmit.

Ez természetes?

(#36594) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem tesóm gépére a Win7-et, és amikor először elindulna a windows, a monitor kikapcsol és nem látok semmit. A monitor egy Benq G2220HD, videókari pedig egy HIS HD4830 IceQ.
2 különböző win7el is próbáltam, mindig ez a probléma. Lehet, hogy a monitor felbontása a ludas, vagy mi lehet? Sajnos másik monitorral nem tudtam tesztelni.

(#36595) lacika8006 válasza pityaa23 (#36594) üzenetére


lacika8006
tag

kábeleket nézted már? mozgasd meg, nekem akkor szokott hasonlókat ha ki-be húzogatom a házat, és nincs rendesen becsavarva a dugó.

(#36596) pityaa23 válasza lacika8006 (#36595) üzenetére


pityaa23
senior tag

Néztem persze, mindkét kimenetre rádugtam a monitort és ugyan az a probléma.

(#36597) moha21 válasza pityaa23 (#36596) üzenetére


moha21
addikt

CSökkentett módban látszódik minden? Másik driver így elsőnek?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#36598) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Sziasztok!
Az minek a hibája lehet, hogy a gép indítás után bios feliratnál megáll 3-4 percig majd utána tudok bebootolni windowsba . Előtte normálisan állítottam le a gépet. Egyre többször jelentkezik ez a probléma.
Valami kezd meghalni?
Játék közbe Everestel megnéztem és proci/vga/hdd normális hőmérsékletű még ilyen melegben is.

Gépem adatai / életkor
GIGABYTE GA-MA770T-UD3 (1 év)
AMD Athlon II X4 635 @2.9 Ghz (1 év)
Sapphire HD 4850 512 MB (2 év)
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz x2 (1 év)
Samsung HDD 320 Gb (3-4 év körül)
FSP 400W táp (3-4 év körül)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#36599) TROG AIR válasza Akos2110 (#36598) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Én lehet megpróbálnék egy alaplapi elemcserét...nekem másfél éves lapnál hasonló gondnál
ezután lett ok....
(esetleg egy c-mos bios reset is megér egy próbát...)

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#36600) Akos2110 válasza TROG AIR (#36599) üzenetére


Akos2110
aktív tag

De akkor be sem bootolna nem? Mert utána minden normálisan működik...
Bios reset megvolt már.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.