Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35301) sCr89


sCr89
tag

Hali, egy pl: Intel Core i5-2410M felszerelt proci laptopban, ez 4 mag-os proci vagy 2 mint az i3?
köszii

(#35302) sgergi válasza sCr89 (#35301) üzenetére


sgergi
veterán

2 mag, 4 szál. [link]

(#35303) eastsider


eastsider
nagyúr

hali!

100-110-ért milyen gépet ajánlanátok monitorral?minél erősebb hardver.játék, stb...

(#35304) lordvico


lordvico
csendes tag

Pendrive problémám van:
microSD kártyával töltött USB-s pendrive gépre kötve egy műveletet elvégez, pl másolás, törlés, a második műveletnél viszont leakad az explorer, várva a hardver válaszára. Kihúz-bedug, utána ismét egy művelet végezhető el.
Windows 7 alatt történik mindez, XPn nincs gondja.
Van ötletetek? drivercsere?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/hsz_45276-45276.html

(#35305) C0d3r válasza eastsider (#35303) üzenetére


C0d3r
addikt

(#35306) Realradical válasza A_ScHuLcZ (#35291) üzenetére


Realradical
őstag

Hát az tényleg hibátlan. Marad a szoftveres gond. Szedd le / tedd újra a codeceket szerintem. Kizárásos alapon nem sok minden marad. Max a VGA driver.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#35307) Synthwave válasza Jhericho (#35297) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

UHU Linux szerintem menne (Knoppix-hoz már lehet, nem árt a PII). Van benne Firefox. Hang/videolejátszás; lehet, hogy kodekeket kell hozzá telepíteni, de jó software-es megtámogatással se reménykedj *.mp3/DivX felett.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#35308) sCr89 válasza sgergi (#35302) üzenetére


sCr89
tag

Köszi, ezt már néztem de a 4 szál mit jelent? konrétan egy amd phenom p960 vagy egy intel i5 lenne jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#35309) sgergi válasza sCr89 (#35308) üzenetére


sgergi
veterán

A Hyper-Threading-nek nézzél utána. ;)

(#35310) kenwood3 válasza sCr89 (#35308) üzenetére


kenwood3
őstag

[link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#35311) sCr89 válasza kenwood3 (#35310) üzenetére


sCr89
tag

akkor ez nem olyan mint a 4 magosítás? jó, most még mindig nemtudom hogy melyik lenne a jobb választás :D, de köszönöm a segítséget.

(#35312) C0d3r válasza sCr89 (#35311) üzenetére


C0d3r
addikt

Teljesítmény nem ér fel 4 fizikai magéval, bár a 2. generációs Intel Core i processzorok (Sandy Bridge) egész jól sikerültek e tekintetben is, hatékonyabb a régebbi HT-nél.

(#35313) Jhericho válasza Synthwave (#35307) üzenetére


Jhericho
tag

köszi, remélem legalább valamit kihozok belőle :D

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#35314) kenwood3 válasza sCr89 (#35311) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem ez tejesen más .

Mi az az ekezet dragasag??

(#35315) sCr89 válasza C0d3r (#35312) üzenetére


sCr89
tag

értem, és ha a 2 mag az pl 2.5Ghz a 4 magos meg 1.80? akkor is a 4 magos a jobb?

(#35316) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Halihaó !
Milyen programmal tudom megnézni a számítógépnek a különböző alkatrészeit? Most a CPU, GPU, RAM, HDD ezekre gondolok.
Sajnos valamiért túlmelegszik a gépem valószínű a vga miatt de azért jó lenne tudni mitől.
A túlmelegedésnél most arra gondolok hogy elkezd sípolni a gép 15 perc játék után.
A gépem nem poros nemrég lett kifújva kompresszorral. Gigabyte triton házam van.

Szépnapot!

(#35317) fatal` válasza Dexter-2000 (#35316) üzenetére


fatal`
titán

Everest/Aida64

(#35318) donjohnson válasza pcguru1 (#35253) üzenetére


donjohnson
addikt

tessék, ezeket tuti, hogy támogatja ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35319) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Oké
csináltam egy hőmérséklet képet itt folyamatosan sípol a gép. de lehet hogy csak a bioszban kell a határt feljebb tenni :B
Aki esetleg tud segíteni hogy mit lehet ilyenkor tenni szívesen várom a tanácsait :K

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#35320) Synthwave válasza sCr89 (#35315) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Teljesen alkalmazás-függő. Professzionális felhasználásban, amik támogatják a 4+ szálon történő adatfeldolgozást (pl. 3ds MAX, Autodesk XSI, ZBrush, Photoshop, Sony Vegas, stb. stb.), mindenképpen.

Dexter-2000: Uhhh, lassan főni kezdenek bent a dolgok. Nem ártana néhány plusz (jobb minőségű) házventi (pl. Silentblade-ek), megfelelően (légáramlati szempontból) elhelyezve. Ha van overclock, kicsit visszavenni belőle.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#35321) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Bakker elkéne egy kis help.
Beüzemeltem a 6950-et, és az első játékban amivel nyomulnék tovább (F1 2010) fullra toltam a HiGH-ról Ultra-ra a beállításokat, gondolva ha 5770-en high-al ment akkor ezzel Ultra-n simán. Mind a kettőnél 1920*1080 a felbontás. Háát. Akad a játék, ráadásul fagy is. Mi lehet a gáz?
Lapozófájlnak lehet hozzá köze? 8 gigáról visszavettem 4-re, visszaraktam már 8-ra a hiba nem szűnt meg, most megpróbálom a legfrissebb drivert letölteni.
Lehet kevés a tápom (Chifi 550). Proci:_ i5-2500k nem hiszem hogy kevés lenne.
Valaki?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#35322) Synthwave válasza JoceeHunt (#35321) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem valami driver-gond lehet (hacsak nem hibás a VGA, bár az tán nem olyan valószínű). A táp biztos nem kevés.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#35323) Dexter-2000 válasza JoceeHunt (#35321) üzenetére


Dexter-2000
őstag

a drivert ne az ati (amd) oldaláról töltsed le.
Ha mondjuk Sapphire akkor onnan. Én nekem is hasonló problémám voltak mert az nvidia oldaláról töltöttem le a drivert és amikor a gigabyte ról töltöttem le minden jó lett.
Esetleg amit a kártyádhoz adtak cd-t avval próbálkozhatsz még :K

Szépnapot!

(#35324) JoceeHunt válasza Dexter-2000 (#35323) üzenetére


JoceeHunt
őstag

a kártya cd-kével kezdtem, most ment fel az asus-ról letöltött driver, mindjárt tesztelem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#35325) Nándor1990


Nándor1990
csendes tag

Ide is sziasztok!

Coder nevezetű felhasználó ide irányított, hátha itt is tudnak ajánlani valami megoldást. Szóval a következő a problémám.

Teljesen új gép. Most vettem.

-Asrock H61M/U3S3
-nVidia Point of View GeForce GTX560 1GB DDR5
-Cooler Master 550W tápegység (ez nem új, kb 3 éves - a régi gépből lett átrakva az újba)

''Szóval a helyzet az lenne, hogy az integrált kép bejön a monitoron, de a videókártyáról nem.
Amit mondtatok ketten csatlakozást az csatlakoztatva van. A ventilátorok forognak - a videókártyáé is. A BIOS-ban felismert mindnent azthiszem (memória, stb...)''

Coder válasza a problémámra:
''Két dologra gondolok, egyik a tápegység. Mint kiderült, nem túlságosan minőségi (persze veszélyesnek se mondható), de emellé még hozzájön az is hogy régebbi, valószínűleg kevesebb áramot tud leadni. Amennyiben van rá lehetőség, másik - kölcsön - tápegységgel ki kéne próbálni (500 W körüli, de ne Codegen, Mercury, LC Power, és hasonló veszélyes darabok legyenek).
Ha a táp hibáját sikerült kizárni, akkor a kártyát kellene másik gépben tesztelni.''

Intel Core i5-2500 @ 3.30GHz / 4GB Dupla-csatorna DDR3 / Asrock H61M/U3S3 / nVidia Geforce GTX 560 1GB / Samsung SyncMaster 943SN / CoolerMaster 650W / 1TB Samsung

(#35326) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Sziasztok!
Felraktam egy seepassword nevezetű progit,utána letöröltem,de windows telepítésnél mindig bejön a telepítő,töröltem a temp mappát, msconfig-ban nincs benne,ja és a sima telepítőjét is töröltem,hol lehetne ezt letörölni?

(#35327) C0d3r válasza Hopkins_001 (#35326) üzenetére


C0d3r
addikt

CCleaner nevű takarító progit futtasd, a rendszerleíró-adatbázis tisztítóját is. Hátha kellőképpen kitakarítja.
Víruskeresést futtattál? Az ilyen programokkal szoktak települni mókás dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#35328) Romvr


Romvr
őstag

Üdv.

Kérdés. Ma meg akartam nézni egy helyet a Google Maps-on de nem jön be normálisan az oldal. A legfrissebb Google Chrome-al, Firefox-al IE9-el próbáltam, de az eredmény ugyan az:

Amíg nem változott át ilyen Fekete alapon Fehér betűsre addig semmi baja nem volt.
Most meg nem tölti be a képeket és nem lehet keresni vagy kattintani bármire az oldalon. Ötletek?
Semmi mással nincs gond.

szerk.: A problémamegoldás rész egy vicc, a sima HTML meg használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#35329) Nándor1990


Nándor1990
csendes tag

Nem tudja senkisem hogy az Asrock h61m u3s3 alaplap BIOS-ában hol lehet letiltani az integrált videókártyát?
Mert mindenhol disabledre állítottuk, a primary videocardot pedig pci-e-be. Plussz ezen kvül a windowsban az eszközkezelőnél is le lett tiltva az Intel HD Graphics Family... de tovább sem adja be a normál videókártyáról a képet.

Intel Core i5-2500 @ 3.30GHz / 4GB Dupla-csatorna DDR3 / Asrock H61M/U3S3 / nVidia Geforce GTX 560 1GB / Samsung SyncMaster 943SN / CoolerMaster 650W / 1TB Samsung

(#35330) harcikoca


harcikoca
senior tag

XY működése leállt win7-nél. kép
valaki tudja miért?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#35331) C0d3r válasza harcikoca (#35330) üzenetére


C0d3r
addikt

Más programnál nem jelentkezik?

(#35332) Gallaxis


Gallaxis
tag

Üdv.,
Kérdésem, hogy a SATA csatolófelületű HDD minden szempontból kompatibilis-e
a többi: SATA-II, eSATA stb. HDD-kkel, illetve esetleg mi a különbség?

Gallaxis

(#35333) AthlonXP válasza Gallaxis (#35332) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, gond nélkül fog működni a sata 1-es hdd a sata 2-3-as csatolóval ( és az e-sata-val is ), hisz azok lefelé kompatibilisek.
Köztük főleg sebességbeli különbségek vannak.

(#35334) Gallaxis válasza AthlonXP (#35333) üzenetére


Gallaxis
tag

Köszi, ezek szerint a kábelek is azonosak?

Gallaxis

(#35335) harcikoca válasza C0d3r (#35331) üzenetére


harcikoca
senior tag

nem

AMD+Ati powee'R

(#35336) pro70


pro70
tag

Magyarázd el, (de mint egy hatévesnek) ezt hogy kell érteni...[link] :R

[ Szerkesztve ]

(#35337) kenwood3 válasza pro70 (#35336) üzenetére


kenwood3
őstag

Ez mi ? Mi a kérdés ? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#35338) Aaron14


Aaron14
őstag

Eltűnt a Személyes Hozzáférési pontom az iPhone 4-em menüjéből! De miért? Most kapcsoltattam be egy 3 GB-os csomagot, és rögtön utána eltűnt.... Lehet a kettő között összefüggés?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#35339) pro70 válasza kenwood3 (#35337) üzenetére


pro70
tag

Vannak néked szemeid? :DDD ..Akkor ha látják, az agyad magyarázza meg :D ...öreg vagyok én már ehhez :R

[ Szerkesztve ]

(#35340) kenwood3 válasza pro70 (#35339) üzenetére


kenwood3
őstag

Talán az , hogy az egyik gamepad kábele a másikba megy bele ? :U Elvileg jó a szemem de a kép elég sz@r minőségű :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#35341) pro70 válasza kenwood3 (#35340) üzenetére


pro70
tag

Ja valami olyasmi...de a lényeg nem az amit írtál...lényeg hogy ha egyedül akarod nyomni akkor is megy, meg ugy is ha a szerelmeddel (esetedben fekete pákóval ;] ) akkos is f@sza minden :D ...régebben erre mondták hogy kettőazegyben :DDD ..csak nehezen jön át nekem, ezért akartam egy kis fejtágítást, mer úgy néz ki 2k-ért megvettem :R

[ Szerkesztve ]

(#35342) kekkec


kekkec
aktív tag

sziasztok!

Win XP-t használok és én hülye letiltottam a "Rendszergazda" fiókot és elfelejtettem másik rendszergazdai jogosultságút csinálni, így kizártam magam az XP-ből, nem lehet bejelentkezni áll a fiók bejelentkezésnél az XP és megáll a tudomány. Csökkentett módban is ua.
Próbáltam egy NTpassword nevű cuccot de azzal se tudtam engedélyezni a fiókot. Valaki segítsen plííz.
Hogy lehetne újra telepítés nélkül megoldani a problémát?

Előre is köszi! :R

(#35343) kenwood3 válasza pro70 (#35341) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem, én még életembe nem láttam ilyen megoldást így nem tudok róla mit mondani (pedig volt már 1 jó néhány gamepadom ) . Egyébként ez pc-hez való ? Mert mintha 1 xbox-nak az oldalára lenne rakva (bár boxal kétlem , hogy működne ).

Mi az az ekezet dragasag??

(#35344) Hunter2 válasza kekkec (#35342) üzenetére


Hunter2
addikt

a hirens boot cd-n vannak programok az xp felhasználói fiók jelszavának kiblankolására.
[link]

(#35345) pro70 válasza kenwood3 (#35343) üzenetére


pro70
tag

Ember aki árulja azt mondja szigorúan pc és műxik is, de aszongya a közmondás, "aki messzirő gyütt azt mond amit takar" :DDD ;] ..No ezíkérdöztemmögtűlletökk :D

[ Szerkesztve ]

(#35346) kekkec válasza Hunter2 (#35344) üzenetére


kekkec
aktív tag

tiltott fiókot is fel lehet oldani?
Am hogy működik, GUI van, parancssorból kell használni vagy olyan mint pl. az ubuntu live-ba?

(#35347) Воланд válasza harcikoca (#35330) üzenetére


Воланд
titán

"Probléma részleteinek megtekintése" :F :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35348) AthlonXP válasza Gallaxis (#35334) üzenetére


AthlonXP
őstag

A sata 1 és 2 kábelei igen, azt nem tudom, hogy esetleg a sata 3 kábel az más-e, de a csatlakozó az kompatibilis az összessel. Az usb 3 kábele pl. más, mint az elődöké, de a csatlakozó az jó mindegyikbe, és csak ez számít, nyilván hasonló a helyzet a satánál is. :)

(#35349) Gallaxis válasza AthlonXP (#35348) üzenetére


Gallaxis
tag

Köszi és még egy kérdés:
A jelenlegi HDD-t akarom lecserélni de úgy, hogy a rajta lévő összes
adatot az OPrendszerrel együtt.
Van valami tennivalóm ezen kívül (a csere miatt)?

Gallaxis

(#35350) ClayMore


ClayMore
aktív tag

a bs playerem az alábbi hibát dobogatja, hiába telepítem újra akármelyik partícióra és akármennyi hely van a partíciókon mégis hozza a hibaüzenetet. arra gyanakszom h a program vmiért nem tud "írni" a partíción. ->de nem csak a rendszer part-ra próbáltam és akkor is dobálta.

a hibaüzenet->cant save configuration file.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.