Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36851) Воланд válasza Satyricon (#36850) üzenetére


Воланд
titán

"Elveszi" a rendszermemóriából. De nem a teljes vrammal megegyező mennyiséget, csupán egy részét.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36852) föccer válasza Satyricon (#36850) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyából ige, mert az kerül utoljára megcímzésre. Így amikor elfogy a kiosztható címek, abbahagyja a címzést és nem látja agép a fennmaradó memória részt. A 64 bites rendszer valahol 198 GB körül tud címezni? Vagy ez csak a win7 premium határa? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36853) PH-User


PH-User
addikt

Hi!

Van két idegen a lépcsőházban, a lépcső alatt vannak.
Mit tegyek?

Üdv.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#36854) föccer válasza PH-User (#36853) üzenetére


föccer
nagyúr

Betörőknek néznek ki? hívd a 107-est, vagy kerületi rendőrkapitányságot.

Ha hajléktalanok, akkor meg zavard el őket, nehogy beszokjanak.

üdv, föccer

RE: (#36855) woland_y2k: Köszi a pontosítást.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36855) Воланд válasza föccer (#36852) üzenetére


Воланд
titán

Windows 7 Ultimate, Enterprise, Professional --> 192 GB
Home Premium --> 16 GB

(#36854) föccer & (#36856) Satyricon: Ugyan már, nincs mit.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36856) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok, Baromi rendesek vagyok, köszi szépen a segítséget, és a türelmet!!! :C Üdv, és Jóéjt! :U

Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36857) PH-User válasza föccer (#36854) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem hajléktalanok.

Minden esetre köszi a tanácsot, teszek ellene.
Csak enyhén megrémültem...

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#36858) donjohnson


donjohnson
addikt

esetleg még valaki erre? :U

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36859) Irvkhf válasza Воланд (#36839) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Bocs már hogy ennyit irkáltam ezzel a hülyeséggel csak tisztába akartam vele lenni eddig nem volt teljesen egy értelmű számomra de most már az.

[ Szerkesztve ]

(#36860) fatal` válasza föccer (#36852) üzenetére


fatal`
titán

192, és igen annak a határa.

2^64 bájt címezhető.

(#36861) Satyricon


Satyricon
addikt

Hát ezt nem akarom elhinni... :W
Megpróbáltam telepíteni a Win XP-t, ésss... A Bios beállításnál beállítottam, hogy a cd rom legyen az elsődleges. Aztán elmentettem a beállítást, majd újraindításnál kikapcsolt a gép egy másodpercre, majd vissza be, mindezt tök magától... Amióta új procim van, minidg ezt csinálja, de nagyon idegesít... Amikor az X2 6000+-os procim volt, soha nem csinált ilyet a gép... Mi lehet a baj??? :F Am múlt hétem is állítottam valamit a biosban ugyanígy, majd a beállítást elmentettem, majd ugyanez a szitu volt, csak még olyan is volt, hogy mikor bekapcsolt a gép magától, a videokarin található(8800 GTX) kis hangszóró elkezdett torkaszakadtából sípolni... Olyan, mintha valami nem stimmelne a gépemmel... Mondjatok már valamit, mi lehet a probléma??? :F Addig nem is tudok wint telepíteni... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36862) Satyricon válasza Satyricon (#36861) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah biost is frissítettem a proci miatt, de így is ugyanez a helyzet.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36863) Prober válasza Воланд (#36849) üzenetére


Prober
csendes tag

nekem 32bites volt, 3,3GB-t írt felhasználhatónak.

Üdv, Prober

(#36864) tusi_ válasza ch003067 (#36793) üzenetére


tusi_
addikt

Szia

Semmi tuning nem volt rajta. Én nem tuningoltm, haver azt sem tudja mi az és hogy kell. Szerintem a tompa ujjaival, amikor kötözgette az előlapi USB-t, akkor megfeszegette.
Tudsz ilyen szervizt, ahol bevizsgálnák? Mennyi a bevizsgálás ára?

eat, sleep, play, replay

(#36865) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Régebbi az eset,tavaly októberben lett újratelepítve a gépem.
Normál telepítés volt:alaplapi driverek,LCD kijelző,majd videokártya(ATI-Catalyst Control Center) driver volt a feltelepítési sorrend.
Ja,Windows 7 Professional 64 bit-em van.
Az eszközkezelőben látok ezek után valami 2 darab kérdőjeles dolgot,valami USB 3 hiányzó Marvell miniportot(ha jól emlékszem).
A Win interneten nem talált hozzá semmit sem(aztán később a műveletközpont jelentette,hogy a Gigabyte motherboard-hoz tud frissítést.)
Azt tanácsolták,hogy tegyem be az alaplapi drivereket tartalmazó lemezt ÚJRA,és válasszam ki,hogy arról keressen a 2 kérdőjeles dologra valamit.
Benn volt a lemez,erre ezek után automatikusan levette újra ugyanazokat a drivereket,majd újraindítást kért.
A lényeg,hogy ami a motherboardhoz lejött frissítés,a Windows Update-n keresztül,megoldotta az USB 3 problémát.

Utána raktam fel pár progit.

Eltelt pár nap,levettem a netről a már fentebb említett Catalyst Control Center telepítőt,ami nem jól működött a feltelepítés után.(Gépindítás után mindig kiírta,hogy a Catalyst Control Center működése leállt,és a Windows megoldást keres a problémára)
Beraktam neki a kapott videokártyás drivert tartalmazó DVD-t(amin ugye a régi verziójú Catalyst Control Center van),
na ezzel levettem a frissebb verziójú Catalyst,majd feltettem a régi,jó verziót.
Régebben,amikor indult a Windows,kiírja,hogy a "Windows indítása",és MIELŐTT eltűnne,megvillant régen a kiírt szöveg egy pillanatra.
A régi op.rendszeren ez nagyon szembetűnő volt,az új telepítésen meg csak egy picike villogás van ilyenkor.
2 kérdés:mitől lehetett a régi operációs rendszeren a villogás?
Illetve rosszul csináltam-e valamit ezzel a driver fel/le tétellel?
Előre is köszönöm a válaszokat!
A gép szerencsére jól működik.

(#36866) Andie


Andie
őstag

A chrome-os topicban nemnagyon foglalkoztak velem, így itt is feldobnám a kérdést: megnézné valaki, mennyi memót eszik a Chrome farmville-ezés közben? (semmi más nincs nyitva, csak egy facebook, benne embedded a farmville)
Köszi!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#36867) ch003067 válasza tusi_ (#36864) üzenetére


ch003067
addikt

Huhh, háth ez esetben tanácstalan vagyok. Lehet hogy valami kis fizikai sérülés keletkezett rajta.

Sajnos nem, nem tudok ilyen szervizet, de szerintem 3-4.000 ftnál nem lesz olcsóbb. Esetleg ha van egy kis időd Guglizz rá.

(#36868) tusi_ válasza ch003067 (#36867) üzenetére


tusi_
addikt

Köszönöm a segitséged :)

eat, sleep, play, replay

(#36869) ch003067 válasza tusi_ (#36868) üzenetére


ch003067
addikt

Nincs mit, remélem sikerül bevizsgáltatnod, illetve megjavíttatnod a kártyát ;) :R

(#36870) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok. Már picit összekavarodtam...

6 GB DDR3
Phenom II X4 955 3,2 GHz
Sapphire HD4870X2 2GB

A mostani HKC 550 W-osom nem elég neki. Egy 500 W-os Chieftek vagy egy 550 W-os Cooler Master elég lesz neki ? Vagy inkább várjam meg a 700 W-os hipromat?

(#36871) ch003067 válasza salgocomp (#36870) üzenetére


ch003067
addikt

A Cooler Master mekkora hatásfokkal rendelkezik ?

(#36872) sonaj0203 válasza PH-User (#36853) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Ezen behaltam :DDD :C :D

Amenyiben tényleg ufókok hívd muldört vagy szkálit!!! Estleg próbálj velük össze haverkodni, lehet csak haza akarnak jutni. Ajánlom a PAUL című filmet megnézésre, valós alapokon nyugszik, angol tudományos dokumentum film, nagyon tanulságos :Y :K

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#36873) salgocomp


salgocomp
senior tag

Azt sajnos nem mondták, boltot hívtam. De jóval 10K Ft felett van, szóval gondolom nem lehet olyan rossz..

(#36874) fatal` válasza salgocomp (#36870) üzenetére


fatal`
titán

700 watt? Úristen minek? Minőségi 450es is elviszi ezt a configot.

(#36875) ch003067 válasza salgocomp (#36873) üzenetére


ch003067
addikt

Értem.

Ez az oldal szerint nem volna neki elég, nézd meg mennyit zabál a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#36876) salgocomp


salgocomp
senior tag

Csak azért gondoltam 700-ra, mert a kártya oldalán minimum 650 Wattot írnak, és már kicsit kez elegem lenni ebből a gépből, kb 1 hete meg sem állok miatta, valami sose tetszik neki, mostmár azt akarom, hogy le tudjak ülni játszani nyugodtan....:)

(#36877) Воланд válasza ch003067 (#36875) üzenetére


Воланд
titán

Az a teljes rendszer fogyasztása.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36878) salgocomp


salgocomp
senior tag

Igen azt néztem én is. A kártya max 250-et fogyaszt. Igazából annyi lenne a lényeg, hogy egy Chieftek és egy Cooler Master táp már valóban annyi wattos mint amennyi rá van írva ? Mert ez a mostani HKC...hát hagyjuk...:D

(#36879) ch003067 válasza Воланд (#36877) üzenetére


ch003067
addikt

ooh, értem.
Mindig is azt hittem, hogy csak magáé a kártyáé. Köszönöm, hogy felvilágosítottál ;)

(#36880) oregcsóka válasza Satyricon (#36861) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nekem 4 éve Gigabyte lapom van, azóta ha állítok valamit a BIOS-ban, mindig ugyezt csinálja, leáll, aztán elindul. És állítólag ez teljesen normális, így menti el az új beálításokat.
( Gigabyte EP45-DS3P )

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#36881) salgocomp


salgocomp
senior tag

80+-os az 550-es Cooler Master. Szerintem annak már elégnek kéne lennie, 21 ezer Ft-ért már csak egy minőségi tápot kapok.

(#36882) izee


izee
senior tag

Sziasztok!

A mindigtv dekóderrel fogott adások szélesképernyős képarányúak lesznek a hagyományos tv-n is?
A mindigtv dekóder mellett tudom használni a régi videolejátszó-felvevőt?Ezt valahogy így gondoltam:

antennakábel: mindigtv dekóder IN

másik kábel: mindigtv dekóder OUT és videolejátszó IN

harmadik kábel: videolejátszó OUT és tv-be IN

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#36883) ch003067 válasza salgocomp (#36881) üzenetére


ch003067
addikt

A (#36877) tudatában, elég lesz neki a táp igen.

(#36884) fatal` válasza salgocomp (#36876) üzenetére


fatal`
titán

Azért írnak minimum 650 wattot, hogy pistikének is működjön a codegen tápjával, ami szerencsés esetben lead 300at.

(#36885) salgocomp


salgocomp
senior tag

Köszönöm a helpet, mostmár nyugodtan eszem meg a tápot. :R

(#36886) sonaj0203 válasza salgocomp (#36885) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Jó étvágyat :C

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#36887) salgocomp


salgocomp
senior tag

Hjajj :D Veszem....xD

(#36888) Satyricon válasza oregcsóka (#36880) üzenetére


Satyricon
addikt

De érdekes, hogy az óta csinálja csak, mióta megvan a phenom II-es procim... Jah és akkor miért sípol néha a vga kis hangszórója??? :F Én akkor is úgy érzem valami nincs rendben vele... :((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36889) oregcsóka válasza Satyricon (#36888) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát, lehet hogy procifüggő is a dolog, nem tudhatjuk, hogy milyen mikrokódok jönnek le a BIOS frissitésekor a procihoz.
A sípolás meg azért van, mert vagy a memóriafoglalatban vagy a VGA foglalatban levő kártya nem érintkezik rendesen, és mikor ujból feszültséget kap, már megszünik az átmeneti ellenállás probléma.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#36890) megint én


megint én
őstag

Nem tud valaki olyan emberről aki tudna javítani kb 1960as gyártású mamo magnót???

Ilyesmi:

(#36891) wrox


wrox
senior tag

Valaki esetleg.
Opel Omega B Sedan hátsó ablak roló kiszedésének folyamatához segédanyagot tud-é adni?
Vagy ötlet, hogy miért nem lehet leengedni.

(#36892) fixer92


fixer92
aktív tag

Üdvözletem!

Nemrég összeállítottam egy konfigurációt:
i5-2500
Z68X-UD3H-B3 (F2-es BIOS)
2x KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G
Asus GTX560 Ti
FSP Aurum 500W

Opr. Win 7 x64 (nincs sp)

A probléma a következő:
Bekapcsoltam a gépet,felléptem net-re és, és arra lettem figyelmes hogy nem mozog az egér. Felemeltem, az optika sem világított. A billentyűzeten a num lock reagált a nyomkodásra, próbáltam ctrl+alt+del de semmi, majd egy picit később már a num lock sem reagált. Kikapcs gomb 1x megnyomásra semmi. Csak a reset gomb segített. (hatására leállt a gép, magától elindult, windows normál módú indítása.) Egér USB-s bill PS/2. Ez mitől lehetett?
Ki lehetne valahogy deríteni? Már 2x fordult elő először kiváncsi vagyok, hogy mi lehetett.

A windows eseménynaplóban: Kernel-Power azonosító 41... KATT
Mind a 2x.

Játék alatt nem fagyott és nem esett szét a kép. Mind 2 esetben terhelés nélkül (net alatt) csinálta. Intel Burn Test et lefutattam (maxon akartam de nem engedte, így annyit írtam be RAM nak amennyit elérhetőnek írt) I T T van róla a screen.
Ezzel küldjem gariba? De mit? Várom az ötleteket tanácsokat!

Előre is köszönöm!

"Victory loves preparation!"

(#36893) djculture válasza fixer92 (#36892) üzenetére


djculture
félisten

Az energia gazdálkodás miatt van,kikapcsolja az adott eszközöket és nem tudja visszakapcsolni.Ott kell teljesítmény centrikusra állitani.

(#36894) Martina Ford


Martina Ford
csendes tag

Sziasztok!
Remélem nem offolok sokat de nem találtam jobb helyet. :S
Leírom a problémámat hátha vki tudna segíteni.
Kb 3 napja alig akar bekapcsolni a gépem kb 10-ból 1-szer.
Akkor csinál vmi HDD ellenőrzést és elindul.
De ma reggel már semmi, csak a procihütő felpörög 1 pillanatra
és ennyi! Megköszönném ha szánnátok rám 1 percet és
segitenétek, köszönöm!

(#36895) fixer92 válasza djculture (#36893) üzenetére


fixer92
aktív tag

Az usb szelektív felfüggesztést tiltsam benne?
Vagy, hogyan lenne jó?

Valamint, ha kikapcsolja az adott eszközöket, akkor a kikapcsoló gombra miért nem áll le?

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#36896) fixer92 válasza fixer92 (#36895) üzenetére


fixer92
aktív tag

Na már nem tom szerkeszteni.

ITT egy kép a mostani helyzetről.

Valamint, ha kikapcsolja az adott eszközöket, akkor a kikapcsoló gombra miért nem áll le?
És miért teljesen úgymond RANDOM módon csinálja a fagyást?

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#36897) djculture válasza fixer92 (#36896) üzenetére


djculture
félisten

Probáld eleve a teljesitmény centrikusra állitani és tesztelni majd,hogy úgy elöjön e ez a hiba.Random dolog meg ilyen,elég hülyén működik a win7 be ez az energia megtakaritási profil.Nekem a vinyómat kapcsolgatta oda vissza amíg meguntam és kikapcsoltam.Aztán később rájöttem hogy az alaplap energia takarékos progija amit feltelepitve hozzáad ide egy profilt, az meg értelmesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#36898) Sátán44


Sátán44
addikt

Szeretnék egy olyan program dvd-t összeállítani, hogy a lemez behelyezésekor előjön egy menü és kiválaszthatom, hogy miket szeretnék feltelepíteni, majd alul tovább gomb megnyomása után automatán csinál mindent. Lennének közte olyan programok is, ahol nem kellene mindent feltenni (Pl: codek), tehát a pipát vegye ki. Minden képernyőfelbontáson működjön. :) Létezik egyáltalán ilyen? :U

Eddig az autoit programmal próbálkoztam, de az más felbontáson meghal.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#36899) Martina Ford


Martina Ford
csendes tag

Vki pls! :F

(#36900) PhoenixK válasza Martina Ford (#36899) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha van tapasztalatod és esetleg teszteléshez alkatrészek is, akkor memória-proci-VGA teszt. Ha nincs, akkor viszont szerviz, de elsőre gyanús egy táp vagy alaplap halálozás!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.