Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Upo válasza at11 (#25900) üzenetére


Upo
addikt

12V-ról simán tölthetővé lehet tenni a powerbankot, úgy nevezik a hardvert, hogy szivargyújtós töltő. A 70mai-hoz adnak a dobozban egy ilyent, az egyik usb port 2,4A-es rajta.
És léteznek olyan powerbankok, amik tudnak tölteni és leadni is egyszerre, rá lehet keresni a neten. Úgyhogy elvi akadálya nem lenne a dolognak.
Az említett viofo-nál nem tudom hogy van, de a 70mai-nál be lehet állítani időtúllépést, ami után a kamera úgy veszi, hogy áll az autó. Vagy ha annyi ideig ugyanazon a pozíción áll, vagy ha annyi ideig nem fog pozíciót (műholdat). Ez alapesetben 20 perc, de állítható (ezt az időt sokan keverik sok mindennel, pedig csak el kéne olvasni a leírást). Mondjuk ettől már nem lesz parkoló módban, mert ezt már kivették (vagy bele se rakták), de fel van készítve a kamera, hogy állandó táplálás esetén is kikapcsoljon ha áll az autó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25902) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, van egy a800s kamerám és a felvételeket szeretném macbookon visszanézni mac os alatt egy usb-c kártyaolvasóval, mert csak usb-c portom van. Sajnos sehogy nem tudom rávenni hogy lássa a gép a kártyát. win alatt gond nélkül megy. viszont ha elutazom a laptopot viszem, nem a pc-t.... szóval, marad a lassú wifis áttöltés a kameráról.... van valami beállítás ami után fogja tudni a mac olvasni a kártyát, vagy a xiaomi nem megy mac-en?
Köszi a segítségeteket.

(#25903) sambenez válasza muranyig (#25902) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A kártyán FAT32 partíció van. Lehet azt nem olvassa valamiért a mac.

(#25904) at11 válasza Upo (#25901) üzenetére


at11
tag

A bekötő szettes kameráknál, ahol külön doboza van a direkt kábelen a feszültségvédelemnek, ott a bekötő szett diktálja, hogy megy vagy parkol az autó, attól függően, hogy a bekötő kábel kap-e gyújtást, vagy csak fix 12V-ot. Utóbbi esetben parkol a kocsi. A Blackvue-nál pl. a kamerába van integrálva az akkuvédelem, így használható két eres és három eres kábellel is a parkoló mód, ha két eressel van bekötve, akkor a kamera 5 perc mozdulatlanság (G szenzorok) után parkoló módba vált.

(#25905) Peter.Kalasz válasza Peter.Kalasz (#25895) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Senki nem tud segíteni? Vagy itt nincs senkinek 70MAI A500? :W

(#25906) BBéci válasza Peter.Kalasz (#25905) üzenetére


BBéci
titán

Sokunknak van, nekem is. Kipróbáltam mindegyiket, amelyik a legjobbnak tűnt, azt állítottam be véglegesnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25907) Peter.Kalasz válasza BBéci (#25906) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszi, és elárulnád mi lett Neked a végleges vidi felbontás? Köszi!

(#25908) BBéci válasza Peter.Kalasz (#25907) üzenetére


BBéci
titán

Ha tudnám fejből, akkor már az előbb leïrtam volna. Úgy rémlik, a legmagasabbat választottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25909) Peter.Kalasz válasza BBéci (#25908) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Akkor valszeg ez: 2592x1944 és 4:3-as.... :K

(#25910) BBéci válasza Peter.Kalasz (#25909) üzenetére


BBéci
titán

Az érzékelő lapka 4:3 arányú, tehát igen. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25911) Peter.Kalasz válasza BBéci (#25910) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

:R

(#25912) sambenez válasza Peter.Kalasz (#25909) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem mind a 3 felbontás 4:3-as.

(#25913) dethroner válasza sambenez (#25912) üzenetére


dethroner
veterán

Egyértelmű. Már a kérdés maga is kissé értelmetlen.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25914) t_godfather válasza Upo (#25898) üzenetére


t_godfather
csendes tag

Oh :Y, köszi.
Ez tényleg nem kevés.

(#25915) Peter.Kalasz válasza sambenez (#25912) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

YT-on egy tesztben azt mondják, a 2560x1920-as beállítás 16:9 arányu, a másik kettő 4:3 as. :F :F :F

(#25916) Dr.NX válasza Peter.Kalasz (#25915) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ezt elég könnyű ellenőrizni:
4:3=1,33
2560:1920=1,33

Elfogadom a sütiket.

(#25917) Peter.Kalasz válasza Dr.NX (#25916) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Így nézve, teljesen igazad van!!! :R

(#25918) BBéci válasza Peter.Kalasz (#25917) üzenetére


BBéci
titán

Lehet másképp nézni? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25919) Bogyó bá' válasza BBéci (#25918) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persze: oldalra fordítva, mint egy mobiltelefont. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25920) Peter.Kalasz válasza BBéci (#25918) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Neeeem! :Y

[ Szerkesztve ]

(#25921) BBéci válasza Bogyó bá' (#25919) üzenetére


BBéci
titán

A számokról, a matekről volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25922) dethroner


dethroner
veterán

Üdv!
Ugye volt az a problémám, hogy az A800-ban hiányoztak a felvételek. Akkor szinte mindenki kártyahibát emlegetett. Ma sikerült szereznem egy usb 3-as kártyaolvasót. Azt gondolom a kártya hibátlan.

És az említett hiba felfedezése óta ez a kártya a másik kamerámban van, abban minden felvétel megvan, csak ugye a bizonyos 30 fps-t nem bírja. Akkor újra az volt a téma, hogy lassú a kártya. Nem lassú.

Ja, és kíváncsiságból lehúztam az A500S-ről a hátsó kamerát, és így szép folyamatos, röcögés nélküli volt a 30fps-es felvétel.

2 dolgot tudok gondolni a két kamera ügyében.
1: Az A500S nem képes 30fps felvételt készíteni ha hátsó kamera is csatlakozik, kevés a kamera hardveresen ehhez a megterheléshez.
2: Az A800 ezeket a random hiányzó felvételek a saját maga csinált hibás formázás miatt hiányoznak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25923) at11 válasza dethroner (#25922) üzenetére


at11
tag

Te magad raktad be a képet, hogy hibás a kártya a #25734 hozzászólásodban. Ha egyszer hibát dobott, az nem javul meg, a kártya hibás. Kopó alkatrész.

(#25924) dethroner válasza at11 (#25923) üzenetére


dethroner
veterán

Márpedig máshol kell keresni a hiba forrását. Ha hibás volna valóban a kártya, akkor az A500S-ben miért működik tökéletesen? Minden átkozott nap leellönőrzöm a felvételeket, és minden nyomorult fájl megvan. Az meg külön érdekesség, hogy a korábban az A500S-ben hibátlanul működő másik kártya amint bekerült az A800-ban, abban is elkezdtek kimaradni a felvételek. És igen, ellenőriztem azt a másik kártyát is, íme:

Tehát hiba ebben sincs, sebesség rendben van. Kamera a szar. Ha valakit érdekel, van egy eladó A800 kamerám :(((

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25925) at11 válasza dethroner (#25924) üzenetére


at11
tag

A két hiba nem zárja ki egymást :)

Ok, hogy a fájlok megvannak, a videókat is végignézed, a teljesen teleírt kártyáról? Mert a h2wtestw-azt teszi, bitről, bitre, miután teleírta a kártyát. Ha nem azt olvassa vissza, amit kiírt, akkor hibát jelez, ami kártyahiba. Hétköznapi dolog. Emellett lehet kamera probléma is persze

(#25926) at11 válasza at11 (#25925) üzenetére


at11
tag

Egylbként az is lehet, hogy megmelegszik a kamerában a kártya, és akkor jön elő a hiba.
Próbáld meg úgy esetleg, hogy egy órát használod az autóban a kamerát, majd átteszed a számítógépbe tesztelni.

(#25927) dethroner válasza at11 (#25925) üzenetére


dethroner
veterán

Nem nézem végig, csak belesasolok néhányba. De darabra megvannak. És ott a két teszt a két kártyáról, mindkettő hiba nélküli a teszt szerint.
Ma teszek egy utolsó próbát, hw kittet lehúzom és bekötöm szivargyújtóra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25928) dethroner válasza at11 (#25926) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, melegszik, hiszen elég forró helyen van. Sőt, munkahelyen mindkét autó/mindkét kamera a tűző napon áll. Innen indul a délutáni hazaút. Volt hogy hazaindulás előtt kivettem az A500S-ből a kártyát, égette a az ujjam, annyira forró volt. Mégis hibátlanul megvan minden felvétel.
És ott a másik véglet. Otthon garázsban állnak az autók. Reggel fél 8-kor azért még koránt sincs annyira meleg, főleg garázsból kiállva. Mégis, az A800 megcsinálta azt, hogy az indulás utáni 2-3 felvétel megvan, majd utána semmi. Azért ez így kora reggel nehezen fogható a melegre.
Mindegy, ma este bedugom a seggébe a szivargyújtót és minden este ellenőrzöm a felvételeket. Az első hiányzó felvétel után kivágom a francba és veszek még egy A500S-t. Amivel meg a 30fps nem megy, ugye :DDD Hihetetlen ez a kínai termékek minőségi szórása, és itt nem csak a dashcam részre gondolok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25929) at11 válasza dethroner (#25928) üzenetére


at11
tag

Igazad van a minőségi szórásról, de ez a kártyákra is vonatkozik. :) Sőt, hamisítják is, kaptam már én is hamisat. Samsung Pro Endurance kártyát vettem ezért minden kamerámba.

(#25930) at11 válasza at11 (#25929) üzenetére


at11
tag

Mondjuk az Dél-Korea szülötte.

(#25931) pakfong válasza dethroner (#25922) üzenetére


pakfong
tag

Ugye volt az a problémám, hogy az A800-ban hiányoztak a felvételek. Akkor szinte mindenki kártyahibát emlegetett.

Mivel a kártyatesztről beraktál egy olyan képet, ami alapján egyértelműen hibás a kártya. Utána a sebességteszten is azt mérted, hogy a 4K-hoz nincs megfelelő írási sebesség.
Nekem személy szerint eszembe se jutott, hogy bóvli kártyaolvasóval tesztelsz (amit egyébként jóval később linkeltél).
Szóval, ha valótlan adatokat adsz meg, ne lepődj meg, ha a válasz is olyan lesz.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#25932) sattyesz


sattyesz
újonc

Sziasztok!
Vettem egy Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S hátsó kamerával, hardwire kittel.
Bekötöttem szépen a biztositékos dobozba.
Hiába állítom be a parkoló modot high sensitive-re, nem kezd el rögzíteni. Csapkodom az ajtót, kinyitom és levágom amotorháztetőt és semmi. Time-lapse működik, folyamatosan világít is a kis zöld ledem. Ez sem egy rossz megoldás parkolás felügyeletre, csak ilyenkor a hátsó kamera nem rögzít. Ha rosszúl lenne valami bekötve akkor gondolom ennek a funkciónak sem kellene működnie!? A másik kérdésem pedig hogy hogyan lehet beálíltani hogy parkolás alatt rendes videó felvételt készítsen?

(#25933) dethroner válasza sattyesz (#25932) üzenetére


dethroner
veterán

Valószínű rosszul kötötted be (nálam is volt ez) és azért nem rögzít. Ellenőrizd.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25934) sattyesz


sattyesz
újonc

Közben megnéztem egy videót, ahol megkopogtatàk a szélvédőt hogy bekapcsoljon. Îgy nekem is elkezdett rögzíteni egy külön mappába.

(#25935) dethroner válasza sattyesz (#25934) üzenetére


dethroner
veterán

De azért a motorháztető csapkodásra is illene bekapcsolnia szerintem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25936) sambenez válasza dethroner (#25935) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem feltétlen, mivel az teljesen más típusú mozgás.

(#25937) dethroner válasza sambenez (#25936) üzenetére


dethroner
veterán

Egy magasról leejtett géptető kisebb aktivitással bír mint egy megpöckölt szélvédő?
Saját kameráim mindig bekapcsolnak ha becsapom az ajtót vagy hozzácsapkodom az ablaktörlő lapátot a szélvédőhöz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25938) sixtybi


sixtybi
tag

Sziasztok, Egy mivue 795 dascam-em van. Fix áramot kap, és mégis időnként magától kikapcsol. Más tapasztalt már ilyet? Ha kontakthiba lenne, vagy bármi táp gond, akkor magától kéne indulnia, ha újra áramot kap, nem? De ez csak akkor kapcsol vissza magától, ha a bekapcsoló gombbal bekapcsolom. Van valakinek hasonló problemaja ezzel vagy hasonló típussal? Köszi.

(#25939) sb válasza at11 (#25900) üzenetére


sb
veterán

Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Tölteni lehetne szivargyújtóról és van ami tud egyszerre tölteni is, de ez így már valóban macerás, főleg a módkapcsolgatással együtt. A részleteket nem gondoltam át.

Árban a powerbank is lenne annyi, szóval nem azon múlik, egyszerűen azért merült fel bennem mert egyszerűbbnek tűnt volna kihagyni az autó akksit+beszerelést. Főleg utóbbi macerás mivel céges.

Egyelőre marad így, csak a v3-at megveszem előre, azzal kapcsolatban (ill. a v2 hátrarakásával) nem jött ellenjavaslat. :) Aztán lehet, hogy rákérdezek majd a gyári bekötésre a cégnél.

(#25940) at11 válasza sb (#25939) üzenetére


at11
tag

A V3 nagyon jó kis alap kamera, a gyári bekötése - hk3 bekötő szett, vagy mi a neve - , ha biztosíték csapolóval kerül bekötésre, nyom nélkül eltávolítható. Sztatikus matrica is van hozzá gyárilag, akkor levehető könnyen.

(#25941) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mio 792 után beszereztem egy Garmin 57-et, a mionak a tapadókorongos rögzítőmechanikája évente eltört így meguntam.
Egyelőre tesztelgetem a Garmint, de ezért a pénzért még mindig kicsit kompromisszumosnak érzem. Kár volt erőltetni ezt az appos megoldást mert több videó exportálása iszonyat sokáig tart. Közvetlen gépre kötve meg csak 1 perces részletek vannak. A képminősége elég jó, bár látni itt-ott tömörítésből adódó kockázást. A rögzítése nagyon gyors és stabil a kis mágnessel, de a kábelt állandóan húzkodni elég nyűgös. Valszeg kéne egy polárlencse is a kamerára mert itt is jelentős műszerfal visszatükröződés van.

(#25942) CBool


CBool
tag

Sziasztok,

Használtan vettem egy 70mai kamerát. Az a műanyag lapocska ami a dobozban lett volna, az mi plusz célt szolgál? Jelenleg én csak simán felraktam a kamerát az öntapadós részével.

(#25943) sambenez válasza CBool (#25942) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Sokkal könnyebb levenni a kamerát ha már nem kell. Más célja nincs.

(#25944) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!
Van a kocsiban egy 70mai A500s, hátsó kamerával. A telefonos applikációban ellenőrizhető "élőben" a hátsó kamera képe, vagyis hogy működik-e? Ha igen, hogyan?
Köszönöm.

(#25945) rasky válasza ketele69 (#25944) üzenetére


rasky
senior tag

A főmodul kijelzőjén átlehet váltani a hátsó kamera képre, alkalmazásban tudtommal sajnos nem.

(#25946) ketele69 válasza rasky (#25945) üzenetére


ketele69
tag

A kijelzőn is tökéletes lenne, de ott hogyan? A manuálban nem találta erre vonatkozóan semmit.

(#25947) shteer válasza ketele69 (#25946) üzenetére


shteer
titán

Első, bal oldali gomb

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25948) ketele69 válasza shteer (#25947) üzenetére


ketele69
tag

Rasky, Shteer!
Köszönöm szépen!

(#25949) simonjoe


simonjoe
őstag

Sziasztok!!
Tudtok valami forrást, ahol jóárasított A800s duót lehet venni??
THX!! :R

Joe

(#25950) sambenez válasza simonjoe (#25949) üzenetére


sambenez
Topikgazda

400-as euro-nál?
Szinte kizárt.
De úgy látom a Mediamarktból rendelve jössz ki a legjobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.