Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) troll81 válasza kacsa7 (#62950) üzenetére


troll81
addikt

milyen mechanicai hatas eri a maximum 60 80 cm darabokban?a potaksi es a rezsin kozti kontaktot kiviteleznem vele,akkor arra sem lesz jo? :F mi a kulonbseg ez es a hegeszto kabel kozt? :R igyekszem mindent jol megvalasztani es venni :K ill dynaudio es acuton hangszoro szettekrol velemenyed? kicsit bele nezek az SQ ba :K

[ Szerkesztve ]

(#62952) MunezXBK válasza troll81 (#62951) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kint ne vegyél hegesztőkábelt, köze nincs az otthonihoz. Az itteni egy merev sz@r, semmire sem jó. :(

(#62953) sanyika987


sanyika987
aktív tag

üdv mesterek lehet nem jó helyen kérdezem de azért meg kérdezem :D
van egy seat toledo II
ebbe szeretnék egy kis zenét rakni
mély plusz erő max 100.000ft lenne rá
szettekre ugyan ennyi
mit ajánlanátok??
mély plusz eröre ajánlottak egy helyen dld 500 pro3 és egy kick kap 27 et
ez mennyire állná meg a helyét?
de minden tanácsot meghallgatnék :)

iphone 14

(#62954) lautnermark válasza RAiN91 (#62938) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Nem írtad, hogy milyen Kenwood-d van. Próbáld meg a lefelé háromszöget megnyomni és AUTO1-ről átállítani MANUAL-ra.

(#62955) RAiN91 válasza lautnermark (#62954) üzenetére


RAiN91
őstag

Kennwod KDC 4047UA, háromszög alatt csak az off gomb van, ha hosszan nyomom, vagy ha csak egyszer, akkor USB- AUX- CD- TUNER között vált.

(#62956) troll81


troll81
addikt

Phase Linear PB 4 valaki ismeri halottrola jot rosszat? :F

(#62957) G.Zs. válasza troll81 (#62956) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem PB Two volt, kozepsugarzokat hajtott. Elegedett voltam vele, jo kick tartomanya volt, de nem csucskategorias rendszerben kellett helyt allnia.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62958) Peti66 válasza troll81 (#62956) üzenetére


Peti66
senior tag

A KW típ-ok voltak nagyon a topon...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#62959) troll81 válasza Peti66 (#62958) üzenetére


troll81
addikt

AZ is akad csak erdeklodom :R Van Meg helyem a polcon

(#62960) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Elnézést, ha write-only a kérdésem, de felmerült bennem, hogy a Laguna 2 kombim zenei részét egy picivel jobbá tenném, a metál nem szól elég szépen benne.
Nincsenek nagy igények, csak hogy tisztább legyen, mint a gyári gagyi papír membrános akármi, ami benne van.
Gyári Carminat navis fej van benne, 4 gyári csipogó (A oszlop tövében 2, hátsó ajtókban a középsugárzók mellett 2), illetve a 4 ajtóban 4 db 13cm-es középsugárzó (na ezeket szeretném cserélni).

Mit ajánlotok ezen 4 hangszóró helyére, ami mondhatni olcsó, de valamelyest mégis szebb lesz az összkép?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#62961) BBéci válasza gooool (#62960) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak a középsugárzókat cseréled, még akár rosszabb is lehet a végeredmény, mint most.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62962) gooool válasza BBéci (#62961) üzenetére


gooool
őstag

Ennel is? :DDD
Mit javasolnal akkor? :)

Üdv, Balázs

(#62963) G.Zs. válasza gooool (#62962) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha gyari fejegysegd van, akkor felejtos a dolog. Amugy is komplett szettet kellene venned, semmi esetre sem csak kozepsugarzokat. Szal vagy veszel legalabb egy markas aftermarket fejegyseget es egy normalis elso szettet, vagy csak penzkidobas az egesz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62964) BBéci válasza G.Zs. (#62963) üzenetére


BBéci
titán

Pár méterre tőlem, a szekrény tetején porosodik a Focal Utopia szett, mert addig nem teszem be az autómba, amíg valami normális, nekem megfelelő fejegység nem kerül piacra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62965) troll81 válasza BBéci (#62964) üzenetére


troll81
addikt

akkor jo sokaig fogja a port? de a Pioneer DEX-P99RS se lenne jo ? meg halgatnam az utopiat a magasa annak is borzaszto? :DDD vagy az rendben van? :R

(#62966) BBéci válasza troll81 (#62965) üzenetére


BBéci
titán

Sokan nem szerették a 165 W inverz titán magassugárzójának a karakterét, ami a keresztváltók 2-2 kondenzátorának cseréjével teljesen simulékonnyá tehető.
Többször írtam már, hogy 2 DIN-es, Skoda Octavia specifikus fejegységet szeretnék venni, ami a gyárival tökéletesen megegyezően jeleníti meg és teszi kezelhetővé az autó beállításait és mellette a hangminősége méltó az Utopiához. Természetesen erősítő közbeiktatásával.
Sok Octavia fejegység kapható, de egyik sem az idén februártól gyártott, faceliftinges modellhez való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62967) troll81 válasza BBéci (#62966) üzenetére


troll81
addikt

ezt nem tudtam nem olvastam ezt az igenyt igy leirva :K sajnos.sehol sincs nezted nemetben? :K sok minden van :K

(#62968) troll81


troll81
addikt

ha valakit erdekel. 20mm2, OFC Kupfer strom kabel.audio sytem tipus van par meter :K 4x5 meter van mid a 2 szinbol :K

[ Szerkesztve ]

(#62969) bajnokpityu válasza BBéci (#62966) üzenetére


bajnokpityu
félisten

VWhez láttam kenwoodnál, pionál is. Mármint alakra stimmelőket. Ezek minden funkciót át tudnak venni?
Ma párom kis kacsójával megtaláltuk a tolató csipogó csatlakozókat. Beszereltem őket, meg a DPF visszajelzőt is, elektronikát is átállítottuk, hogy mostantól ne a fejnek küldje a pittyegést, hanem a hangszóróknak. Úgyhogy remélem már semmi sem állít meg, hogy bekerüljön az 5016os kenwood.

Az a verzió nem pálya, hogy 2dines keret? oké, azonnal lerí róla, hogy nem gyári, de sztem ezen érdemes túltenni magát az embernek. fókuszhoz, mondeohoz nem láttam komoly ovális fejet, pedig 10éve ugyanaz a forma.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62970) troll81


troll81
addikt

Speaker Cable SC-Orbit 240 MKII Cordial Speakerkabel 2 x 4,0qmm CLS 240 melyiket huznatok be ?melyik jobb? :F :R

(#62971) s4tch válasza bajnokpityu (#62969) üzenetére


s4tch
veterán

Kíváncsi vagyok, mit szólsz majd a Kenwood hangjához. Nekem 5025 van, Mészáros Gyuri készített hozzá aktív váltót, csípem.

(#62972) bajnokpityu válasza s4tch (#62971) üzenetére


bajnokpityu
félisten

beépített nem tudott jó helyen váltani? pár hete vetted szentendréről? :)

Andris aszonta tetszeni fog, hát vettem egyet. 16 utánin nincs hdmi bemenet, ennek már AK a DSPje.

Gyuri csinálta a subom, amit még ki se próbáltam. elég erősen ki van tömve, és jól sikerült a légzárás.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62973) s4tch válasza bajnokpityu (#62972) üzenetére


s4tch
veterán

Az 5025 nem aktív fej, csak időkorrekció van benne, rendes keresztváltó nincs. Amúgy már ez is akm alapú, és angol ebayről lőttem kb 2 éve. A hangja klassz, olyan jó kis ak-s hang, folyékony, kellemes, meleg. Mondják, hogy 2 din nem való semmire, hát lehet, hogy mégis, csak nem a Pioneer vonal.

Olvastam korábban, hogy Jr erősítőt vettél. Végül az első szett megy arról, ugye? Szerintem szubhoz az nyers erőben gyenge lenne. Egy 4 csatis volt nekem is belőle, a Jr kick és a proxt2 magas szépen zenélt róla az előző kocsiban.

[ Szerkesztve ]

(#62974) BBéci válasza bajnokpityu (#62969) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik leírásában az szerepel, hogy 2016-os modellig passzol. Még a tavaly októberben megjelent Blaupunktéban is. Az idei ESX meg Windows alapú, nem megy rajta az Android autó. Ugyanez a helyzet a chiptuning boxokkal, bár a DTUK kivétel, náluk pár hete kiadták az enyémhez valót.
A Pioneer AVIC EVO alakja stimmel, a Kenwoodé, Zenecé nem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62975) bajnokpityu válasza s4tch (#62973) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, jr 4.300 hajtja az első szettet, aktív vágva. Külön erősítő lenne a sub elé, csak sajnos az rx44 túl nagy az ülésem alá. Árulom itteni apróban, de nulla érdeklődő.

5016ban van valami vágás, de nem tudom mennyire elég.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62976) Reneolus


Reneolus
tag

Van valakinek itt JVC KD-R981BT fejegysége? Csak az enyém csinálja azt, hogy pár naponta random nem olvassa be a pendrive-ot, és csak akkor gyógyul meg, ha resetelem a fejegységet?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#62977) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#62975) üzenetére


bajnokpityu
félisten

semmire. ugyanúgy csak a sub vágása állítható. úgyhogy ha aktivban akarom, akkor maradna a bit ten.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62978) s4tch válasza bajnokpityu (#62977) üzenetére


s4tch
veterán

Valószínű ugyanaz a crossover van benne, mint az enyémben is. Ezért készült hozzá az aktív váltó Gyurinál. Amire nem számítottam: a váltó egy szintet dobott a dinamikán, már csak azért megérte.

(#62979) bajnokpityu válasza s4tch (#62978) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az aktiv váltót hogy kell elképzelni?
Nem egy programozható DSP?
MZperX ismerősöm csinál ilyet asztali hifinél.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62980) s4tch válasza bajnokpityu (#62979) üzenetére


s4tch
veterán

Fizikailag egy 20x8x2 centis alu dobozka, egyik oldalán 2 pár rca bemenettel, másik oldalon 2 pár kimenettel, valamelyik oldalon vékonyka remote és táp kábelekkel, a házon egy helyen 4 pici poti formájában sávonként jelszint állítási lehetőséggel. Belül egy nyák, táppal, kondikkal, ellenállásokkal, bizbaszokkal, Gyuri-féle technikával. Te biztos értenéd, ha elmagyarázná. Annyit felfogtam, hogy a kimeneti jelszint jóval combosabb, mint a fej esetében, ezért kvázi jel-boost gyanánt is üzemel. Nincs semmi dsp ebben.

[ Szerkesztve ]

(#62981) bajnokpityu válasza s4tch (#62980) üzenetére


bajnokpityu
félisten

meg lehet kérdezni, hogyé adja? :)
Esetleg egy link, mi van a dobozon belül?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62982) Ear001 válasza bajnokpityu (#62981) üzenetére


Ear001
addikt

Van ebből csöves változat is. ;)

(#62983) bajnokpityu válasza Ear001 (#62982) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ecc88 vagy valami hasonló? :)
gondolom 6n30ról ne is álmodjak.

Hmm, lehet megcsinálom MZ paneljéből a magam kis csöves aktiv váltóját :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62984) Majorzsolti


Majorzsolti
csendes tag

Sziasztok,

Fejegységet szeretnék vásárolni az autómba és a segítségeteket szeretném kérni, mert nem igazán értek hozzá.

Amit szeretnék:
USB - Korrekt mappa kezeléssel
Bluetooth - (Telefonnal párosítható lsgyen)
Jack csatlakozó
Rádió

Egy Fiat Punto-m van szóval ebből gondolom egyértelmű hogy nem gondolkodok (A beszerelt hangszórók mellett szerintem nem is lenne érdemes) nagyon drága fejegységben....
Körülbelül 15 ezret szánnék rá.

Tudtok esetleg ajánlani pár típust ami szóba jöhet?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#62985) krisi08 válasza Majorzsolti (#62984) üzenetére


krisi08
tag

Ennyiért használt MVH-X3XXBT-t érdemes keresni szerintem.

(#62986) troll81


troll81
addikt

Audison LRX 2.150 ha valakit erekel :K original patika allapot privatban a tobbi de neten minden fent van :R

(#62987) lautnermark válasza RAiN91 (#62955) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Seek mode - manual

(#62988) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Használt 4 csatornás erősítőt, 16-os komponens szettet és zárt mélynyomót keresek sok hangszeres zenéhez, főleg pop, rock, hip-hop zenékhez.
Milyen irányba nézelődjek?

(#62989) MunezXBK válasza ginola (#62988) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erősítő miatt felém. :D

(#62990) Chris82 válasza Reneolus (#62976) üzenetére


Chris82
senior tag

Szia, nekem is néha nehezen olvassa be, azthittem egyedül vagyok ezzel a problémával.
Én nem szoktam resetelni, csak ki be kapcsolom és jó lesz.
:)

(#62991) Reneolus válasza Chris82 (#62990) üzenetére


Reneolus
tag

Szia. Nálam csak a reset segít :((

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#62992) Chris82 válasza Reneolus (#62991) üzenetére


Chris82
senior tag

Ha lesz hozzá frissítés, lehet javít majd a helyzeten :F

(#62993) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#62983) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Meginterjúvoltam Zolit, fázist végülis lehetne állítani az ő aktiv váltójával, de gyanús, hogy problémás potit tekergetni, amikor centihez van az ember szokva.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62994) s4tch válasza bajnokpityu (#62981) üzenetére


s4tch
veterán

Gyurival beszélj inkább... A beépítéssel együtt fizettem, és nem is emlékszem, pontosan mennyit.

(#62995) krisi08


krisi08
tag

MVH-X580BT és CD-SR110. Mi kell még, hogy működjön így együtt? Feltételezem, hogy ahová (ha lenne) a kormánygombok illesztőjét kell dugni. Oda kellene valami infra vevő. Na de ez lehetséges-e és ha igen, hol és hogyan keressem?

(#62996) Sub-ZeRo válasza krisi08 (#62995) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van androidos vagy ios telefonod? A pioneer arc appot miért nem használod akkor?
Én a hétvégén jöttem rá és nem kell távírányító hozzá. Nagyon komoly applikáció! Nekem egy 5900bt-vel kommunikál honor 8-cal... :C

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62997) pengusz77 válasza Reneolus (#62991) üzenetére


pengusz77
senior tag

Fészen is írtam.
Nálam néha a BT miatt csinálja. Reseteltem egy ideig én is, aztán egyszer kipróbáltam, hogy a telefonon kikapcsoltam a BT-t, és ment tovább a fejegység.

(#62998) pengusz77 válasza Chris82 (#62990) üzenetére


pengusz77
senior tag

Firmware frissítés volt?

(#62999) spiky03 válasza Sub-ZeRo (#62996) üzenetére


spiky03
veterán

Én nem tudtam összehangolni az én telómmal. :(
Nálam egy Pioneer FH-X730 BT és Sony Xperis XZ-vel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63000) Sub-ZeRo válasza spiky03 (#62999) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig nem nehéz.
Ha kell tudok segíteni mondjuk péntek fele. Akkor nálam lesz a kocsi! Ha érdekel persze!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.