Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) dapeter_83


dapeter_83
újonc

Sziasztok!

Egy döntésben szeretném kikérni a segítségeteket, véleményeteket. Egy 2009-es Opel Corsa D autóm van, gyári CD MP3-as lejátszóval. Le szeretném cserélni 2 DIN-es fejegységre. Maximum 55.000 Ft-ot szánok rá, többet nem szeretnék.
A következő termékekkel szemezgetem:

PIONEER FH-460UI
JVC KW-R520
SONY WX-800UI
SONY WX-900BT
KENWOOD DPX-5000 BT

Kinézetre a Kenwood tetszik, viszont ami nagyon tetszene a beállítások miatt, a Sony WX-900 Bt. A Kenwood-ról olvastam véleményeket, és nem mindenki dicséri.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy ki melyiket ajánlja, esetleg melyik van neki.
Előre is köszönöm a segítségeteket!!! :)

(#62052) troll81


troll81
addikt

Sziasztok.nem teljesen ide való téma lesz ,de kapcsolódik egy 38 as mélynyomó vagy 2 db 30 mély hangnyomás lenne a cél a 38 ast 85 l körüli ládába menne 2 ohmon vastagon etetve mindenképp.a jelenlegi egy 30 ládát száműzném,de itt a buktató napi melós autóba menne hátra.ezert a plusz akku nem gond kérés hogy milyen legyen még az is és mennyi.meg mennyi ampert fog fel venni az erősitő is.ki tudna ebben konrétan segiteni nekem?persze nem ingyen kérném,megbeszélnénk.köszönöm előre is :R

(#62053) outsiders válasza Tom5 (#62048) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, a második kérdésedre: Igen, kell ISO kábel hozzá még legtöbbször és egy antenna adapter.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#62054) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok, tudtok mondani valami jó tépőzárat a mélynyomóhoz meg az erősítőhöz, ami a kárpithoz "ragasztja"?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62055) PiciPeti válasza Sub-ZeRo (#62054) üzenetére


PiciPeti
őstag

Méterárú boltban szoktam venni, illetve legutóbb a lidl-ben találtam, az is teljesen jó. :K

(#62056) Drago1


Drago1
tag

Méterárú bolt egyik fele ragad másik tépőzár.

(#62057) zsolt19900 válasza Sub-ZeRo (#62054) üzenetére


zsolt19900
őstag

vagy ami még jobb, hogy ha az egyenetlenséget is ki szeretnéd picit küszöbölni, akkor valami húsosabb kétoldalú ragasztó és arra a tépőzár megfelelő része és úgy rá a kárpitra, nekem is így van mert a Passat csomagterében vannak -talán csúszásgátló- csíkok és azok kimagasodnak egy kis mértékben a csomagtér alsó szőnyegéből, de odateszem leteszem és meg sem moccan.... igaz nekem az erősítők egy kis szekrényes megoldáson vannak rajta, de ez a lényegen nem változtat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#62058) shootme2


shootme2
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni az öregecske Blaupunkt Dallas Rmd 169 fejegységemet. Hangzásilag nem vágyom többre csak USB kellene pluszba. Egy Blaupunkt Brighton 170BT-t néztem helyette. A 110-est szidják, nem tudom ez jó-e. Van vele tapasztalata valakinek?

(#62059) istvan0122


istvan0122
csendes tag

Sziasztok.
Első két hangszórót vennék egy skoda fábiába a gyáriak helyett, ugyanis kiszakadtak. Mit javasoltok?
Pioneer DEH-1600UBA rádió van benne.

(#62060) Castell válasza istvan0122 (#62059) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia!

Nekem ilyen van: [link]

Fabia-ba elvileg jó. 16 cm a gyári? De multi furatos. Én jvc fejegységgel használom. Jól szól, a mélyek szépek, nem diszkózunk az autóban, de ha megküldöm neki, lehet menőzni is vele. Ja az Auchanban csak 9990 Ft-ért vesztegetik/pár. 3 év gar van rá.

Nekem a gyárim clarion volt, de szintén kiszakadtak, hangzásban a mac audio-t kb. 10x jobbra értékelem, mint a gyári clarion-t. Bár mik az igényeid..., ha csak a gyári helyett keresel, akkor lehet jó választás. Nekem ez bevált és nálunk az acconynak meg a gyereknek is nagyon bejön a hangzása...

(#62061) istvan0122 válasza Castell (#62060) üzenetére


istvan0122
csendes tag

Köszi a választ.
Igen 16 cm a gyári.
Ezt néztem még, mivel hogy jobb márka elvileg, de ez meg 17 cm, ami megint necces. Nem tudom mennyire merjek MacAudiot venni. Vélemény?

(#62062) #28001792 válasza Castell (#62060) üzenetére


#28001792
törölt tag

Azert az hogy "lehet menőzni is ",picit erös :) Az meg hogy a mac milye,föleg az a koax.. inkabb le se irom.. Ha van lehetöseg ezektöl csak jobbat :)

(#62063) Castell válasza #28001792 (#62062) üzenetére


Castell
aktív tag

Sal, sencor, akai > én kb. ezekre írnám, hogy "Ha van lehetöseg ezektöl csak jobbat" persze szerintem még ezek is jobbak mint egyes gyári hangszórók...

(#62061) istvan0122 látom el vagy bizonytalanodva, de nem írtad le mik az igényeid és, hogy mennyit költenél rá. Nem sokat vacilláltam, mivel 10 ezer volt nálam a keret, de lehetett volna 5 ezer ft-ért is sencor. A "Ha van lehetöseg ezektöl csak jobbat " kijelentésről meg annyit, hogy a Sencor az ébresztőórán keresztül a hidegpárásítón át minden lópikulát gyárt, addig a mac audio egy hifire specializálódott cég.

(#62064) #28001792 válasza Castell (#62063) üzenetére


#28001792
törölt tag

:) A hifi fogalmatol messze all a mac...

(#62065) istvan0122 válasza Castell (#62063) üzenetére


istvan0122
csendes tag

Így van, sajnos elbizonytalanodtam, nem vagyok otthon ebben a témában. Ezért szeretnék véleményeket kérni.
15 ezer forintig hajlandó vagyok költeni rá. Igényeim, hát.. minél szebb hangzás, illetve a mély nagy szerepet játszik. Olyat szeretnék amit megfelelően ki tudok használni a Pioneer fejemmel.
Egy másik kérdés, hogy hátul nincs kiépítve gyárilag hangszórónak hely, ezt érdemes megcsináltatni, venni hátra is? Illetve ez milyen ár kb?

(#62066) Castell válasza #28001792 (#62064) üzenetére


Castell
aktív tag

OK, ha te mondod, de én a fülemnek hiszek, meg a kézzel megtapasztalt minőségnek és a 3 év garanciának. :)

istvan0122, tessék itt van 15-ig bezárólag hangszóró: [link]

Találsz Pio-t, Alpine-t vagy JBL-t is, pl ezeket: [link], [link], [link]

A fejegységed alap, a kiszakadt gyári fabia hangszóróknál ezek mérföldekkel jobbak lesznek, és lesz benne basszus is. Mi lemondtunk arról, hogy kiépítsük hátul a hangszórót, tökéletesen elég az egy pár előre. Bár nekünk a hely megvan, csak kábelezni kéne, de elég sok macera és úgy átlagban a beépítés ára is. sok cég patika áron dolgozik. Nekem csak egy fejegység cserére 10-15 ezret mondtak, plusz még a hangfalak, arra meg azt mondták, h mennyit kell bontani az ajtókárpitot... A sarki autószerelő 5000 Ft-ért cserélte volna fejegységet, plusz látatlanba szintén nem tudta vna megmondani a hangszóró cserét, plusz 2x lerázott, h majd jövőhéten érnek rá, utána meg elmentek szabira. Meguntam és teljesen laikusan kicseréltem mindent, még az "ajtókat" is sikerült kibontani/visszarakni a hangfal cserénél. A kábelek átkötése is megvolt. A fejegységnél szerencsém volt a csatiknál, minden passzolt elsőre. Utólag nézve nem nagy szám volt és spóroltam legalább 10-15 ezret, ami majdnem a fejegységem ára volt. Annyi gebasz volt, hogy bár a hangszóró gyári méret volt és márka/típus is rajta volt, h passzol az autómhoz, de kellett egy kis barkács, h hangszórókat a helyére kerüljenek... Talán az volt a gond, hogy az autómból faceliftes modell is van és az enyém nem az.

Szóval ha szerelőhöz viszed, számíts arra, h szakszerűen beépítik meg minden, de simán otthagyhatod mégegyszer a hangfalad árát.

[ Szerkesztve ]

(#62067) #28001792 válasza Castell (#62066) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ket dolog miatt nem engedem el a törtenetet. Egy: Az hogy a te eddig mit tapasztaltal,hallottal,ezt mar reg elarultad. Ezzel semmi baj nincs,de nullahoz közelitö tapasztalattal nem ajanlgatnek ennyire :) Ebben semmi banto szandek nincs,csak realitas.. a masik: a hifi mühelyek többnyire abbol elnek,hogy masoknak szerelnek,eleg sok tapasztalat,szerszam,es tanulas kell hozza.. van aki tulzasba esik az arakkal(vagy csak ugy latszik),de nem elvarhato,hogy egy cigi araert bedobjon neked,vagy barkinek valamit a kocsiba..

(#62068) MunezXBK válasza Castell (#62066) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autóba hangszórót szokás építeni. ;)

(#62069) Castell válasza #28001792 (#62067) üzenetére


Castell
aktív tag

szerintem maradjunk a realitás talaján, emberünk a gyári hangszóró helyére keres másikat :)

Nem mondtam olyat a műhelyekről, ami sértő lett volna, sőt az utolsó mondatom ezt cáfolja is, én csak leírtam, hogy mire számíthat, ha szerelőhöz viszi a cuccost :)

A realitás talaja továbbá, hogy 15 ezer a keret :) A fórum meg arra való, h megosszuk a tapasztalatainkat, még ha nulla is. De ha valaki 15 ezer Ft-ért jobbat ajánl a fentebb leírt modelleknél, akkor tegye meg :)

A Mac Audio-t meg fikázni, hát nem tudom, a 10-15 ezres árkategóriában szterintem bőven jó, de ugyanezt mondanám egy Pio-ra is...

(#62070) PiciPeti válasza Castell (#62069) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hogy érted ezt a Mac audiót fikázni kérdést?

Belépő kategória legalja kevés kivételtől eltekintve, tipikusan a marketingre költő vállalatok közül.

Régen nagyon jó motyóik voltak, amikor még Pullheim-ben készültek a dolgok, de az már sajnos rég elmúlt, Volt egy fellángolás ~10-15 éve, amikor megvették a Phase-t, és közös volt a termékpaletta, akkor ami Phase klón volt, az jó volt. :K

Ennyiért újonnan viszont valóban nincs más, viszont én ezt pénzkidobásnak érzem, inkább kicsit többért használhatót, vagy használtat érdemes nézni. :K

Mondjuk én ennyi pénzből inkább ajtót szigetelnék. :P

(#62071) Chris82 válasza Castell (#62069) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem érdemesebb egy kicsit több pénzt spórolni, mert sokszor csalódás a vége.
Mac nekem is volt 10 éve, de minőségben nem nagy különbség a gyárihoz képest. Az Alfám gyári 6 hangszórós rendszere plusz egy melyláda 2 csatornás erősítővel sokkal több pluszt adott, mindez 20000Ft-ból.

(#62072) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam ajándékba 2 pár JBL GX600C hangszórót. Az autóm Golf 3 TDI, gyári Nokia hangrendszerrel. Az ajtóban lévő gyári hangszórók 4 Ohmosak, ezek a JBL-ek viszont 2.3 Ohmosak. Ha jól tudom, azonos, vagy magasabb impedanciájú hangszórókat nyugodtan be lehet pakolni, viszont ezek alacsonyabbak. Nem akarom kinyírni a gyári rendszert, vért izzadtam, mire találtam egy tökéletesen működőt mélynyomóstól, erősítőstől.
Sajnos az erősítőről és a fejegységről nem sok infóm van, sehol sem találni rendes leírást mit is tud. 4x20W a fejegység, VW Gamma IV DSP, az erősítő pedig Nokia 49134. :F
Ha ezeket nem ajánljátok betételre, kicserélném őket Hertz DSK 165-re, azok az általam kiszemeltek és 4 Ohmosak.
Előre is köszönöm!

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#62073) BBéci válasza PiciPeti (#62070) üzenetére


BBéci
titán

Az 1988-1995 közötti Passat Variantok csomagtér roló keretében volt 9x13 centis hangszórónak hely kiépítve. Pioneer KEH 9300 fejegységről hajtottam az ott lévő szintén Pioneer hangszórókat, a Pioneer kétcsatornás erősítő az ajtókban lévőket táplálta. Kétharmad hangerőnél elkezdtek torzítani a kisoválok, ezért megvettem a legnagyobb terhelhetőségűt, amit katalógusokból fel tudtam túrni. A MacAudio akkori csúcs szérájába tartozott, Bécsben 2500 schillingért adták, ami irdatlan sok pénz, kb fél havi magyar átlagfizetés volt 1993-ban. Naná, hogy ugyanúgy torzított, mivel azt a fejegység művelte, viszont fél hangerőig nagyon jól szólt. Pár hétig tartott a szenvedés, utána vettem egy négycsatornás Kenwood erősítőt és egy német szubládát, egyenesen a gyárból. Nem jut eszembe a neve, a Car&Hifi nagyon dicsérte, hát felkerekedtem, elautóztam érte Németországba.
Az a Mac kisovál még megvan, pár hete hoztam le a padlásról, el kellene ajándékozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62074) Gábor984 válasza PiciPeti (#62070) üzenetére


Gábor984
tag

Sajnos igazat kell adjak a mai Mac Audio minőségét illetően. Kb. 12 éve használtam én is a cég termékeit, kb. akkor volt kifutó a mac maximus 2.16 szett, amit jó áron meg tudtam venni. Már akkor sokan fikázták a márkát meg a termékeit, de sztem azok a szériák még jók voltak (absolute, maximus). Akkoriban még volt normális termékpaletta, ami logikusan volt felépítve. Ma már semmi nincs ebből. A hangszórói mind egyformák, csak más a nevük, színük, áruk, de minőségben ugyanazt a színvonalat képviselik tudásukhoz képest drágán.

... És ahogy látom elindultak az otthoni - mobil - és miegymás hifi irányába (virtuális szemüveg), aminek az lett az eredménye, hogy az autóhifit teljes mértékben hanyagolják. Jelenleg felejtős sztem.

[ Szerkesztve ]

(#62075) Castell válasza PiciPeti (#62070) üzenetére


Castell
aktív tag

Ez a rakjunk hozzá még 10 ezret... Persze ha hozzárakunk evidens, hogy jobbat kapunk. Viszont nekem bőven hozza azt a színvonalat a Mac Audio, amire hivatott, vagyis a gyári helyett egy másikat, de túl is szárnyalta az elvártakat, hiszen a gyári Clarionomra köröket ráver hangzásban és abszolút nem érzem pénzkidobásnak... De gondolom a fentebb linkelt 11 ezer Ft-ba kerülő Pio-ra is hasonlóan azt mondanád, hogy belépő kategória legalja? :)

(#62071) Chris82 Emberünk gyári hangszóró helyett keres másikat, max. 15-ért, de szerintem nem fog venni Mac Audio-t. Továbbá azt sem derült ki, hogy milyen felhasználásra szánja a hangsugárzókat. Gondolom nem azaz ember, aki rommá akarja remegtetni a kasztnit vezetés közben erősítővel meg mélyládával megspékelve :)

(#62076) Chris82 válasza Castell (#62075) üzenetére


Chris82
senior tag

Tudom, hogy mit keres, csak gondoltam 15-20 ezerből a gyárit kiegészítve jobb hangzást lehet kihozni.
Ezért a pénzért persze csak használtban kap erősítőt és ládát.
A kétcsatornás MAC erősítőmet most adtam el 8.000 Ft-ért

[ Szerkesztve ]

(#62077) istvan0122 válasza PiciPeti (#62070) üzenetére


istvan0122
csendes tag

Szigetelnék ajtot, de minek ha van 2 kiszakadt alap hangszóróm? Az az első.

(#62078) istvan0122 válasza Castell (#62075) üzenetére


istvan0122
csendes tag

Igazából amire nekem kell az az, hogy szépen szóljon, és bírja el a fejegység által beállított mélyet is, ne úgy mint a gyári, amit ha feltekerek 40-50-es hangerő közé, kiszakad..
Szeretem a mélyet, és elvárásom, hogy a gyáritól jobb legyen.

(#62079) zsolt19900


zsolt19900
őstag

csak ez nem így működik, hogy bírja ezt meg bírja azt meg amazt :) ha egyszer a fej egy 10en ezer kategóriás azzal már neki se állunk "menőzni" "bömböltetni" (persze ezek a meghatározások különböző tapasztalatú embereknél más-más helyről indulnak), de ez nem csak ennyiből áll, hogy hú ha jobb lesz, ha veszek a gyári helyett egy másikat.... amennyiben visszaolvasnátok láthatnátok, hogy valamikor a gyári rendszert szinten tartó dologban azt ajánlja a fórum, hogy keressetek gyári bontott vagy akár új hangszórókat a rendszerbe (ja hogy az horribilis összeg az igaz) MIVEL a gyári rendszer be van egy bizonyos tartományra stb. stb. re hangolva -üres szigeteletlen kongó lezáratlan ajtóra- és így még néha rosszabb a végeredmény egy utólagosan jónak hitt installban, mintha megfogadtuk volna ezt a tanácsot.... és épp a mély, a mindenható mély fog elveszni, mivel a gyári hangszórók az adott autóba vannak belekimegtalálva :) és ennyi az oka semmi több....

okés írhatod most biztos, hogy de fejed az nem gyári, az a jobbik este, hogy a gyári pár 1-2-3rms wattal rendelkező fejet lecseréled egy 4x50wattosnak hazudott (ami ugye jó ha 10-12kb rmsben) és azzal hajtod meg a gyári helyre kitalált gyárilag installált hangszórókat

íííííííígy stimm?

senki sem akar belegázolni a lelki világodba stb. de burkoltan kérjük, hogy ne dobálozzunk már itt árukeresős szűrt linkekkel, mert ilyen téren mondhatnánk azt is, hogy: ugorjon fel jófogásra vegyen annyiért 2db szettet és még tartalék is lesz belőle neki otthon :)

persze jó meg szép dolog az új csilli villi hangszórót kibontani, megnézegetni, szagolgatni de ez pont nem az a fórum ahol ilyen ajánlatokkal kellene dobálózni csak azért mert "nekem ez bejött"

hisz ha visszaolvasol és rákeresel úgy mint koax hangszórók csak és kizárólag annyit fogsz találni -ráadásul évekre visszamenőleg- hogy: vegyél azt ami a szívednek, szemednek stb.-nek tetszik és majd otthon rájössz hogy az olcsóbb is jó lett volna :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#62080) Gábor984 válasza istvan0122 (#62078) üzenetére


Gábor984
tag

Én is így kezdtem ezelőtt 13-14 évvel. Szerencsére volt mentorom, aki nem engedte, hogy megvalósítsam azt, amit most te tervezel. Nem lesz jobb a gyárinál, csak másabb. Azokat a mély hangokat, amiket szeretnél meg felejtsd el ha fejegységről fog menni az első szett kezeletlen ajtóban. Egy bizonyos hangerőig szól ahogy szól, utána meg a fejegység fog már eleve torz jelet küldeni a hangszórókra.

[ Szerkesztve ]

(#62081) Castell válasza istvan0122 (#62078) üzenetére


Castell
aktív tag

Nos, el tudom neked ismételni, hogy a megvett Mac Audio hangszórók nálunk szépen szólnak, de a véleményem maximálisan a felhasználással van párhuzamban. a fejegységem szinte ua. mint a tiéd, de 40-50-es hangerőre ez hangszóró kevés. Mi max. 20 körül hallgatjuk, de az már nekem is sokszor hangos, mert a külvilágra is fontos figyelni. A 40-50-es hangerőt ki sem bírnám 5 percig sem vezetés közben. Szóval ha maxon hallgatod ez a hangszóró biztos, h kevés vagyis ez a kategória (10-15k) biztos, hogy nem jó választás. Mivel, hogy innentől kezdve nincs tapasztalatom, ezért tippem sincs, h milyen cucc lenne számodra ideális.

(#62082) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Alapvető dolgokkal nem vagytok tisztában sajnos, felőlem azt vesztek, amit akartok. Nem az én pénzemet költitek, és sajnos részesedésem sincs a komolyabb gyártól eladásaiból... :(

Pár dolog gondolatébresztésnek, aztán vagy megfogadjátok, vagy nem...

1.: Egy régebbi, gyári fejegység kb 4x10-12W leadására képes, hatalmas torzítás mellett. Az újabb, minőségi gyártótól származó fejegység képes lehet 4x20W környéki teljesítményre, de többre nem. (10A főbizti!!! )

Ha emellé még bekapcsolod a sok hangzáselrontó csodát, csak a torzítást növelitek, amitől le fog égni a hangszóró. A 10e Ft-os Mac, és a 200e Ft-os Rainbow is... Mechanikai kárt (szétszakadás, stb..) 3-400W RMS teljesítmény felett lehet okozni egy átlagos mélyközépnek, és ott is max lekoppan a tekecs...
A szétszakadás max attól van, hogy az UV, meg a pára szétszedi az anyagot...

2.: Amíg az ajtód nyitott, addig mély hangok nem fognak kijönni belőle az akusztikai rövidzár miatt. Ezért, és a rezonanciacsillapítás miatt mondtam az ajtószigetelést. Gyári hangszóró+szigetelés kombóval általában jobb eredmény érhető el, mint ha csak betesz az ember egy aftermarket hangszórót. Persze ha szét van szakadva már, akkor hangszórót is cserélni kell, lehet érdemes a bontóban nézni pár ezresért...

Persze ezzel nem lehet menőzni a haverok előtt, hogy 4300W PMPO, ultramegabass, 5 utas, krómsárkányos BRUTÁÁÁÁLIS hangszórót tettünk be... :DDD

A gyári hangszórók 90%-ban az átlag hallgató igényeire van belőve (valamennyi mély, kiemelt középtartomány, elnagyolt magas tartomány, így lesz a legkevésbé zavaró) nagyon magas érzékenységgel, hogy a nagyon gyenge gyári fejegység is meg tudja hajtani... :U

(#62083) PiciPeti válasza Castell (#62081) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem a hangszóró nem bírja, a fejegység ad torz jelet... Minél érzékenyebb egy hangszóró, annál kisebb teljesítmény szükséges azonos hangerővel való megszólaltatásához. Fejegységről hajtás esetén ez különösen fontos tényező.

Gondolom mondanom se kell, hogy a nagyon alap kategóriában (és az lehet pioneer, vagy jbl, vagy tökömtudja mi...) ezzel nem foglalkoznak, csak a design, meg az alacsony ár a fontos, hogy ezt vegye le az átlag, laikus vásárló a polcról. 20-25e fölött kezdődik az a kategória, ahol már felfedezhető az átgondolt tervezés... :K

(#62084) outsiders válasza PiciPeti (#62082) üzenetére


outsiders
aktív tag

A krómsárkány az hoz plusz decibeleket, úgy tudtam.... :O ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#62085) Sub-ZeRo válasza PiciPeti (#62082) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Peti te tudsz rendszert beállítani? Vágások stb?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62086) PiciPeti válasza Sub-ZeRo (#62085) üzenetére


PiciPeti
őstag

Csak fülre, és túlzottan nagy tapasztalatom sincs, de általában hallgatható lesz a végeredmény, ha nem is a legjobb, legpontosabb... :U

(#62087) Sub-ZeRo válasza PiciPeti (#62086) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én egyáltalán nem értek hozzá, az erősítőhöz sem, hogy hogyan kell beállítani. 😢

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62088) Castell válasza PiciPeti (#62082) üzenetére


Castell
aktív tag

Persze, nem vagyok szakértő a témában, de nekem is jött anno szakértői tanács, hogy béleljük az ajtót, meg építsünk be a hátsó helyeket is, de nem kellett, mert ez is bőven elég. A felhasználási igényeimet tökéletesen kielégíti a mostani fejegységem és a szóban forgó hangszóró páros is megfelelő számunkra. Persze egy szakavatott hifisnek egy vajmi kevés, de nekünk az autóban lévő kezdetleges hangtechnika is megfelel. Szóval a belépő szintnek szvsz van létjogosultsága. Tehát meghatározás kérdése, hogy ki mit szeretne.

(#62089) tboy93 válasza Sub-ZeRo (#62085) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tud, csak szerény :)

(#62090) Sub-ZeRo válasza tboy93 (#62089) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

😱😀 okéjó 🙃

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62091) kacsa7 válasza Castell (#62088) üzenetére


kacsa7
őstag

Minden bántás nélkül, arról a szakemberről és az ő "szaktudásáról" mindent elmond, hogy azt javasolta, építsétek be a hátsó helyeket is. Innentől nem mérvadó bármi más, amit mondott.

(#62092) PiciPeti válasza kacsa7 (#62091) üzenetére


PiciPeti
őstag

:K :K

(#62093) Lusu válasza Castell (#62081) üzenetére


Lusu
aktív tag

Amit még hozzátennék az előttem szólókhoz: a nagy hangerőt azért nem bírod 5 percnél tovább, mert olyan kiemelések vannak a frekvenciamenetben, hogy hallgathatatlanul bántó lesz a fülednek ha feltekered. Visít, sikít, ordít. Persze ez alapvetően minden kezdő rendszer problémája, de hidd el, nem a hangerőt sokallja a füled :)

(#62094) Chris82


Chris82
senior tag

Nekem olyan kérdésem lenne hogy most lett összerakva az új szett és a magasat kevésnek érzem benne. Nem olyan tiszta, eléggé összemosódik a középpel.
Hertz energy első szettről van szó. Erősítő egy Mosconi Gladen.
Lehet ezen változtatni, ha igen, mit kellene módosítani.
A csipogók az A oszlopon vannak.
Köszönöm

(#62095) PiciPeti válasza Chris82 (#62094) üzenetére


PiciPeti
őstag

Gyári váltóval van gondolom...

A magasok pozíciója, a hangszórók polaritása, a mélyközép beépítése, hsz kábel, RCA kábel, forrás, szóval a lánc összes eleme befolyásolja hogy mit hallasz... :U

(#62096) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy fejegységet, működik szépen egy gond van vele, hogy nincs benne hangszóró. Suzuki wagonr.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen hangszóró kompatibilis hozzá, a műszerfal tetején bal oldal valamint jobb oldalra szeretnék vásárolni. Beszerelés nehézkes? Mennyiért csinálnák meg + a hangszórók mennyibe kerülnek durván?

The easy day was yesterday!

(#62097) #28001792


#28001792
törölt tag

Sziasztok. Ha már fórum,akkor egy kis téma. Pár hete élek együtt egy 80prs-el. Én is sokat ajánlottam azt a készüléket,mert beállításokban,testreszabhatóságban, tudásban ebben az árban talán a legjobb. De a jótól nagyon messze van. A hangja számomra az az elmegy kat. Semmi kiemelkedő,kicsit unalmas,a természetességhez sincs túl sok köze. A menüje szamomra egyáltalán nem logikus. A sub tartományra ráengedi a közepet is a dsp je. Ez szerintem ebben a katban már szégyen. Összességében nem használhatatlan ugyan,sőt elég sok fejet maga mögött hagy. De hogy nem adnék újonnan érte egy 100 körüli összeget,az teljesen biztos. Lehet paran megköveznek ezért a posztért,de ettől a véleményem nem változik 🙂

(#62098) G.Zs. válasza #28001792 (#62097) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Milyen fejegyseged volt elotte?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62099) #28001792 válasza G.Zs. (#62098) üzenetére


#28001792
törölt tag

Nem relevans a velemenyem szempontjabol..

(#62100) troll81


troll81
addikt

sziasztok Eton erositokrol valaki bobebbet tud e?ill hasznal e?minosegre teljesitmenyre milyenek?
:R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.