Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) I'am Dony válasza kacsa7 (#62650) üzenetére


I'am Dony
őstag

+1 :K

(#62652) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Problémámmal Hozzátok irányítottak,remélem tudtok segíteni.
Gondom a következő:

Van egy kis hifim,ami áll egy dupla ládából(2x MAC fire 300),1 farados kondi,illetve egy MAC audio MP8000.Az első szettet nem taglalom,a "hátuljával van a baj"...

Tehát,tegnap adódott egy olyan helyzet,hogy zenélés közben a láda elnémult.Gondoltam esetleg túl melegedett az erősítő,majd ha lehűl,folytatom.Hát nem folytattam.
A kondi előtt van egy 60A-es üvegbizti,el volt égve.Akkor már gondoltam,hogy nem lesz egyszerű.

Miután kizártam a hiba lehetőségeket(kondi vagy erősítő),az erősítő maradt versenybe.

Elvittem szervízbe,ahol kérdezték mit hajtok vele,és hogyan.A világ legtermészetesebb módján bemondtam,hogy két mélynyomót,hídba kötve párhuzamosan.(Valahololvastam ezt a fajta bekötést,nem az ujjamból szoptam)
(tudni kell,hogy az autóhifi alapjaival tisztában vagyok,de mélyebben sosem ástam bele magam,sajnos)

Annyit mondott,hogy ebben az esetben nincs is értelme megjavíttatnom,hiszen ugyanúgy gallyra megy majd,mivel így 2 ohmon hajtottam az erősítőt,amit nem igazán bírt.

A kérdésem a következő lenne,akad e olyan erősítő,ami az én elvárásaimnak megfelel a jelen bekötési formában,érdemes e(szabad e?) ilyen módon használni?

Ha akad ilyen erősítő,milyen módom tudható meg,hogy alkalmas e hídba és párhuzamosan kötve működtetni két nyomót vele?

(Zárójelben: egyik cimborámnak van egy Mac Audio MPX 1500 mono erősítője,erről olvastam a 2 ohm stabilt,de nem tudom,hogy ez milyen bekötés esetén állja meg a helyét)

Köszönöm a válaszokat,és előre elnézést kérek,ha nem voltam elég szakszerű a fogalmazásban... :B

Psn ID: Tdizsolt

(#62653) I'am Dony válasza Tdizsolt (#62652) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha hidalod az erősítőt akkor már felezed az értéket. Ha párhuzamban kötöd szintén...

(#62654) Tdizsolt válasza I'am Dony (#62653) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Szia!

Igen ezzel (már) tisztában vagyok. Tehát ez nem járható út? Mindenképp 2 csatornára kell kötnöm hidalás nélkül őket?(vagy esetleg 4 csatornára hidalva?)
De gondolom így sosem lesznek annyira kihajtva,mint ahogy nálam voltak szegények.

Mert megmondom őszintén,az említett bekötési formában iszonyatot szóltak a nyomók... :K :B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#62655) #28001792 válasza Tdizsolt (#62654) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ne haragudj,de az iszonyat szót a te esetedben csak negatívként tudom értékelni :) És mielőtt besértődsz,hallgass meg egy rendes erőt is akkor a rendszeredben,aminek rendelkezésre áll elég teljesítmény,és jól csillapít :)

(#62656) #28001792 válasza Gábor984 (#62634) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ezt a videót kb kár volt megcsinálni.. de legalább elment vele egy kis ideje :D

(#62657) Tdizsolt válasza #28001792 (#62655) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Nem sértődök be,nem az a korosztály vagyok. :N

Kérdezni jöttem ide,hogy segítséget kapjak,akár pozitív,akár negatív hozzászólások árán...

Nem ez a szakmám,nem értek hozzá,nem is akarok,hobbi szinten "építettem" a hobbi autómba.
(A szakmámban kijelenthetem,hogy profi vagyok,én is ki tudok bárkit oktatni csípőből,)

Nem szándékozom többet költeni rá,egy forintal sem,mint ami szükséges,nem lételemem a zenehallgatás.
Nem high end hifi építése a cél.

Huszon éves koromban(2001) már raktam össze olyan hifit,amivel hangnyomás versenyt nyertem,akkor volt indíttatás,pénz.. Mostanra mindkettő elkopott.

(lehet a papírforma mást mutat a "gagyi" összetevők alapján,minden esetre Te is meglepődtél volna,ha hallod,mint ahogy mindenki más is... :K )

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#62658) #28001792 válasza Tdizsolt (#62657) üzenetére


#28001792
törölt tag

Nem érted mit mondok,csak mondod a te oldalad tovább :) És hogy kinek mi a szakmája,nem releváns.. üdv,egy lelkes amatőr hifis :)

(#62659) Champ1on válasza Osynho (#62623) üzenetére


Champ1on
tag

van benne síalagút, igazából nekem nem arra kéne, hogy szétrázza a kocsit hanem csak arra, hogy szépen szóljon. valami egyszerűbb dolog is jó lenne. ez esetleg? vagy ajánlanál valamit?akár használtan is.
köszi

(#62660) #28001792 válasza Champ1on (#62659) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ez sajnos ipari hulladék :) Nézz szét használtan ha az is opció

(#62661) Tdizsolt válasza #28001792 (#62658) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Nem,nem is kell,hogy értsem amit mondasz,ha nem arra válaszolsz,ami az elhangzott kérdéshez kapcsolódik.

Viszont a kérdésemre még mindig nem kaptam ésszerű választ.

Írhattam volna,hogy trollok kíméljenek,de csak nem akartam ilyen belépőt.

Viszont Veled kivételt teszek,ha nem tudsz segíteni a problémámban,ami nem abban merül ki,hogy milyen minőségű a hifim,akkor köszönöm,nem kérek választ Tőled semmilyen formában.

Szerintem egyszerű volt a kérdés,főleg ha értesz is a hifi építéshez elég lett volna egy:

-Igen,így működhet,ha:..

Vagy:

-Nem,nem működhet,mert...

Ha erre nem vagy képes,vagy nincs benned segítő szándék,akkor tekintsd semmisnek a kérésem/kérdésem.

Köszönettel:

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#62662) troll81 válasza Tdizsolt (#62652) üzenetére


troll81
addikt

Mac Audio MPX 1500 mono megalja a helyet bar nem erobajnok zenehalgatashoz tokeletes :R ket kimenet van de belul egyben van a ketto :DDD meg kerdes mennyit szansz cserere erosito mindig akad meg 2 ohm stabil is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62663) #28001792 válasza Tdizsolt (#62661) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ha azt írtam volna,hogy ba...d ki,és tegyél bele másik erőt nem ugyan itt lennénk? :D Legyen,legyek Troll,nagyképű stb stb.. első mondatban benne a válasz..

(#62664) Tdizsolt válasza troll81 (#62662) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszönöm szépen! :R :R

(A Te esetedben a "Trollok kíméljenek" kijelentésem nem állja meg a helyét...)

Kavics:

Akkor most idézlek Téged:

"Nem érted mit mondok,csak mondod a te oldalad tovább "

Még mindig nem az volt a kérésem,hogy becsméred az adott szettet.
Írhattam volna bármilyen konfigot,az összetevő nem releváns. :DDD

A bekötésen volt a hangsúly,illetve az opciókon,ami vagy működik,vagy nem...

Köszi az ismételten építő jellegű hsz.t. :D

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#62665) #28001792 válasza troll81 (#62662) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ugyan már.. borzasztó a hangja,gyenge is, csak egy nagy semmi a nagy marketing mögött,amit sok sok éve belefektettek energiát,még mindig nem lehet kikoptatni a köztudatból..

(#62666) troll81 válasza #28001792 (#62665) üzenetére


troll81
addikt

szia nem letelem es zenehalgatasra kell ha megfelel neki kicsi penzbol miert ne.nem mindenki locsol bele sok zset :K en kiprobaltam kezdetnek ennyi hasra nem esel de el lehet halgatni volt honapig kocsiban kb xmp :K

ez megfelel :D

[ Szerkesztve ]

(#62667) #28001792 válasza troll81 (#62666) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ergó ajánljunk hulladékot,mert az a menő.. a sok jó erő meg rohad apróért mindenhol,verik le az árakat ezek a szemetek.. évekig harcoltam ellene.. felesleges.. mindig lesznek olyanok,akik nulla,vagy a közeli tapasztalattal ajánlják ezeket a szemeteket,eme gyönyörű arc nélküli világban.. hurrá

(#62668) Tdizsolt válasza #28001792 (#62667) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Már megbocsáss,de Te tényleg Troll vagy... :K

Psn ID: Tdizsolt

(#62669) #28001792 válasza troll81 (#62666) üzenetére


#28001792
törölt tag

húú ez de szép.. hány wattos?? Nem ismerem ez jó?

[ Szerkesztve ]

(#62670) troll81 válasza #28001792 (#62667) üzenetére


troll81
addikt

mindenki a maga penztarcajat durja igenyei szerint.nem ajanlas en en mas markat vasarolok pl. aki keres jo erot az keres hasznaltan 30 50 ezer kozt egy jot de van akinek fel havi fizuja pl.a tapasztalat szerzes miatt olvasok en is itt peldaul ajanjak neki steget vagy emphasert vagy audio systemet van egy osszeg amit befektet erre a celra es abbol kell megfelelo ero talalnia ez az igazi kerdes szerintem. :K

(#62671) I'am Dony válasza Tdizsolt (#62654) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mivel az erő elfüstölt, attól függ h mivel helyettesíted. Ha lesz egy 1 v 2 Ohm stab erő helyette akkor mind1. Ha nem akkor kénytelen leszel változtatni. A párhuzam nyilván ugrik és ez megint erő függő (teljesítmény/damping) vagy a 2 csat vagy a 4 híd.
Annyit hozzátennék hogy a kevesebb lehet több lenne.. Tudom nem akarsz sokat költeni, de inkább egy db. minőségibb sub és hozzá való erő. Akár 1 db. 4 csatissal is.😊

(#62672) troll81 válasza #28001792 (#62669) üzenetére


troll81
addikt

szerintem a megfejtest tudod steg K2.04 :K de van tesoja is :B meg egy par QM szeriasom parban :C de igazabol trollkodhatnank de inkabb segitsunk a problema megoldasaban a kolleganak :K

[ Szerkesztve ]

(#62673) Tdizsolt válasza I'am Dony (#62671) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Hálás köszönet,ilyen válaszra vártam! :R :R

Körül nézek,és mérlegelek. :K

Üdv:Zsolt

Troll81:

Neked is köszönöm! :C

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#62674) troll81


troll81
addikt

kerdesem lenne Ground Zero GZRW 30 SPL Extreme sub netto 60 l ladaba ajanlott de nekem csak 46 literes van :F kerdes 14 liter kulonbseg az tul sok?miben valtozik a sub hangja nem megy le annyira melyre mint egy 60 literesben? :F

(#62675) Tdizsolt válasza I'am Dony (#62671) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Még egy szösszenet Neked:

Annak idején egy barátommal mentem brahiból hangnyomás versenyre(DB Drag Racing),én az MK3-as Variantommal, Ő egy Nissan Vanette-el.

Nem taglalom,mi volt a Golfomban(nehogy közröhej tárgya legyen),a lényeg,hogy abban is egy dupla láda (30cm,2x 600W?),erősítő,kondi nélkül.

Street kat.-ban indultam. A havernak brutál 38cm mélynyomó,dupla tekercs,komoly tudású erősítő,brutál fejegység,kondi.

Ő nem indulhatott Street kategóriában,mert módosítva volt a padlólemeze.

Verseny,toltam a mélyet,és meglepetésre sorra vertem a csill-vill,márkásabbnál márkásabb összeállításokat.

Nem akarok hülyeséget mondani,hiszen már 16 éve történt és nem emlékszem pontosan,de akkoriban volt valami váltás a db mérésekben.
Azt tudom,hogy az újabb méréseknél minden adat sok-sok db-el kevesebbet ért,mint előtte.
(mondanom sem kell,komoly aparátussal,hitelesített műszerekkel mértek)
Az enyém 139 db volt úgy,hogy a Street kategóriában csak álló motorral lehetett méretni.

Kategória 3-ik lettem úgy,hogy a második egy DLD-s demo autó volt(2001 ben,később mondta a tulaj,hogy 2,5 milla a csomiban),az első meg egy kombi Passat Ausztriából,amit egy rokkant emberke vezetett. abban volt 2 db 48cm-es DLD nyomó,a kalaptartó teljesen beépítve,alatta 8 db 1Kw-os erősítő(nem MAC Audio),abban közel 10 misiért volt cucc. Volt róla videóm is,a tető,meg a szélvédő szó szerint hullámzott.Ő 156db-t tudott.Minden létező érmet elvitt. Tehát két ilyen kategória vert el.
Ha Ők nincsnek akkor első helyezett vagyok.

Vissza térve a barátomra,az Ő kategóriájában megengedett volt a 2000ford/perc mérés közben.
az Ő mérése 132db volt...csúnyán elvertem. Számomra akkor realizálódott,hogy míg a high end hifinél csak a minőség számít,addig a hangnyomásnál cseppet sem...

Psn ID: Tdizsolt

(#62676) I'am Dony válasza troll81 (#62674) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha a tiéd öntvénykosaras akkor 55 lit. ha nem akkor 60. Portzajos lesz szuszogós. Viszont 28 L ig zártba is mehet.

(#62677) troll81 válasza I'am Dony (#62676) üzenetére


troll81
addikt

ontveny kosarast neztem keresek valamit ami a 46 literhez passzolna ideiglenesen de akkor a ground zero kiesett itt nincs mas lada opciom vagy 38 lada van gyari 65 literes de abba is kellene woofwer :R
itt az adatai
V: 55 L / 1.94 cu.ft
D: 2x 80 mm / 3.15“
L: 200 mm / 8“

(#62678) pengusz77 válasza troll81 (#62670) üzenetére


pengusz77
senior tag

Jól mondod: nem mindenkinek van havi több százezer forintja, hogy cserélgesse az erősítőket meg a többi komponenst. Ettől még nem kell lenézni.

(#62679) I'am Dony válasza troll81 (#62677) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gladen 12 rsx, sqx néztem és a Focal P30 F de elég spec a ládád, nehéz ügy kiváltani.

[ Szerkesztve ]

(#62680) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Elolvastam az első hszt, viszont nem teljesen kaptam választ a kérdésemre, így feltenném:

Kb 2 hónapja vásároltam az E46-omat, amibe gyárilag benne lenne a H/K hangrendszer, viszont mikor vettem a kocsit, észrevettem, hogy elől az ajtóból és a hátsó szélvédőnél lévő hangszórók hiányoznak.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e maradni a gyári Harman/Kardon hangszóróknál, vagy helyettesítheti-e őket pl. ez a JBL hangkeltő: [JBL STAGE60CE]

Ha pedig erősítő kell hozzájuk, akkor ezt venném: [JBL GX-A604]

Azért ezekre gondoltam, mert ezeket tudom kedvezményes áron megvenni! Engem nem a hangerő érdekel, hanem az, hogy minőségben olyan, vagy jobb legyen, mint a gyári, H/K hangszórói. Szóval a kérdés: Jó választás lehet ez a JBL hangszóró és erősítő?

Zenei stílus, amit hallgatok: Rock/Metal

Elvárás: Nem kell brutál mély hang, nem villogni akarok vele, és a kocsit sem azért vettem, hogy villogjak vele! Csak szeretnék jó minőségben zenét hallgatni! (Itthon 2db Z-5500-am van, X-Fi Elite Pro, és Auzen X-Fi Prelude hangkarival, szóval nem amatőr alaplapi szrral tolom, és nem is 1500ft-os műanyag dobozokkal. Gondoltam leírom, bár lehet feleslegesen tettem :) )A fejegység gyári, és nem szándékozom lecserélni. Mivel a fejegység nem tud FLAC-t, így veszteségmentes formátumból írnék CD-t, így hallgatnám a kocsiba!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#62681) cibus válasza Satyricon (#62680) üzenetére


cibus
aktív tag

Húúú, pont 1-2 órája láttam egy oldalon direkt e46hoz utólagos hangszóró szettet. Csak én is keresgelek ezerrel, megpróbálom visszakeresni, hátha jó lehet, nézz rá, egy próbát megér. max a többiek leszavazzák, ha nem jó :DD
44 körül volt asszem

(#62682) cibus válasza Satyricon (#62680) üzenetére


cibus
aktív tag

tessék :)
hátha

(#62683) kacsa7 válasza Satyricon (#62680) üzenetére


kacsa7
őstag

Röviden: Vegyél bele bontottan gyárit, a leghatékonyabb költségkímélő megoldás, főleg ha marad a gyári fej. A linkelt JBL erősítő és hangszóró sem egy komoly minőség, felesleges pénzkidobás. Pont minősége nem lesz, amellett, hogy hangereje sem.

A Z5500 szintjének a közelébe nem fogsz érni autóban, csak zsebbenyúlósan, így csalódás fog érni ha ahhoz viszonyítod akár a gyári akár az olcsóbb utólagos megoldásokat.

(#62684) Satyricon válasza kacsa7 (#62683) üzenetére


Satyricon
addikt

Okés, köszi!

Nincsenek túl nagy elvárásaim, inkább az autó hangját hallgatom, mint a zenét, csak hogy dünnyögjön nekem valami néha, jó minőségben!

A gyári hangszórók elég drágák, legalábbis 40-50 alatt nem nagyon találtam itthon, de még ebayen sem, mikor néztem! Ráadásul azok lehet szét vannak hajtva. Mindegy... Várok még egy kicsit, gyűjtögetek pénzt, és akkor nem 20.000 ft-os megoldások jöhetnek csak szóba. :U

Szerk.: cibus:, Neked is köszi!
Köszi

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#62685) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Hertz Energy első szett van az ajtóban, nem vagyok annyira megelégedve vele.
gondolkodom vagy cserében vagy ajtószigetelésben.
Melyikkel érnék el javulást nagyobb mértékben?

(#62686) BBéci válasza Satyricon (#62684) üzenetére


BBéci
titán

Az előző autómban, amit pár hete adtam el, egészen jó zene volt, és ha csak olyan minőségben szólt volna, mint egy Z-5500, akkor biztosan eret vágok magamon, vagy azokon, akik a beépítést végezték. Igaz, a rendszer ára is többszöröse volt, ezért részben igazat adok az előttem szólónak.
Annak a Logitech szettnek nincs értékelhető magastartománya a 7,6 centis szélessávú szatellitek miatt, azok meg sem közelítik egy 2,5 centis selyem, netán titán (sokan nem szeretik) dóm hangzását. Sajnos nem ez az egyetlen hibája, csak kiragadtam egyet.
Ez természetesen szubjektív vélemény, nem mértem műszerrel.

De ha nem csak 20000 forintos megoldások jöhetnek szóba, akkor Te is tapasztalni fogod, hogy túlhaladtad a Z-5500 szintjét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62687) Möhe


Möhe
addikt

A lehetőségeim az utastérben

Ami esetleg még menne is, de lehet lecserélem egy felhajthatós könyöklőre és akkor nincs szem előtt, cserébe kurvára nem esik kézre.

Az infraszem tényleg nem opció?

(#62688) Tiger. válasza Möhe (#62687) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nézd már van benne index:)))))

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#62689) Möhe válasza Tiger. (#62688) üzenetére


Möhe
addikt

Hülye :DDD
az ablakmosó amit látsz. Index tényleg nincs benne, városi lehenda amiben van

(#62690) Speeedfire válasza Möhe (#62687) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valahova dobhatnál fel pár képet a bimmerről, mert ha jól látom, akkor eléggé egyedi. Már a bele is (kormány, műszerfal).

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62691) Möhe válasza Speeedfire (#62690) üzenetére


Möhe
addikt

Nem egyedi a műszerfal, csak annyiban tér el hogy bőrözött. A kinézete amiben van 16:9kijelző az mindegyik ilyen. A kormány nem széria, épített, velúros/bőrös bevonattal. Fekete bőrbelsős amúgy. A nagy eltérés annyi hogy ez egy M5.

(#62692) Speeedfire válasza Möhe (#62691) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pont ezeket vettem észre. Emiatt is írtam. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62693) Gábor984 válasza Möhe (#62687) üzenetére


Gábor984
tag

egy lehetőség:

[link]

(#62694) Möhe válasza Gábor984 (#62693) üzenetére


Möhe
addikt

Igen tudok róla, de nem tetszik.

(#62695) s4tch válasza Möhe (#62687) üzenetére


s4tch
veterán

2 dines fejet a gyári helyére meg sem fontoltad?

(#62696) Möhe válasza s4tch (#62695) üzenetére


Möhe
addikt

Szar mind, arra amire sokan használják (navi/rádió/esetleg gyári manü kijelzés ha tudja) arra jó
Zenére egyik sem. Sajnos :O

(#62697) s4tch válasza Möhe (#62696) üzenetére


s4tch
veterán

AKM dac-kal szerelt Kenwood nálam szépen muzsikál, simább prezentáció, mint a 80PRS volt előtte. Igaz, egy aktív váltót kellett mögé építtetni. A régi 88RSii azért jobban szólt, de a szerintem szúrós 80PRS-re nem cserélném vissza.

(#62698) troll81 válasza I'am Dony (#62679) üzenetére


troll81
addikt

szia elvileg megoldva Audio System KRYPTON 12 BR nezek egyet ilyet ladastol :K a tobbi meg kuka ill szekreny :K

(#62699) I'am Dony válasza troll81 (#62698) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jól beleválasztottál :C :C
Ez mindenre elég kell, :) hogy legyen!

(#62700) troll81 válasza I'am Dony (#62699) üzenetére


troll81
addikt

Remelem ugy tervezem hogy a hetkoznapjaim szinesiti meg majd egy steg qm 310.2 segiti a mukodeset majd.ha szabin leszek ossze tolok egy nagy ladat egy 38 as spl el es probalok segitseget szerezni a tapellatas ki alakitasahoz ,majd ma megint lett egy beteg otletem... :W .igy ujjra kell gondoljam :DDD az egesz projektem

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.